YDL UAG - Midlands Premier North-East - Match 3 - Milton Keynes - 1 July 2018
Pos Match result Officials Track1 Track2 Relays Field Total Column1
1 Rugby & Northampton AC 55.0 196.0 98.0 57.0 269.0 675.0  
2 Birchfield Harriers 30.0 237.0 68.0 60.0 239.0 634.0  
3 Charnwood AC 55.0 195.0 114.0 39.0 197.0 600.0  
4 Notts AC 55.0 179.0 39.0 33.0 247.0 553.0  
5 Marshall Milton Keynes AC 55.0 196.0 39.0 25.0 161.0 476.0  
6 Derby AC 55.0 64.0 47.0 0.0 35.0 201.0  
Pos League Table Points League B/fwd M B/fwd L Total M Total L
1 Rugby & Northampton AC 675.0 6.0 1353.50 12.00 2028.5 18.0
2 Birchfield Harriers 634.0 5.0 1299.50 10.00 1933.5 15.0
3 Charnwood AC 600.0 4.0 1239.00 7.00 1839.0 11.0
4 Notts AC 553.0 3.0 1248.00 7.00 1801.0 10.0
5 Marshall Milton Keynes AC 476.0 2.0 958.00 4.00 1434.0 6.0
6 Derby AC 201.0 1.0 664.00 2.00 865.0 3.0
100m U20 Men A Wind -2.9 100m U20 Men B Wind -2.1
1 6 NALUS Jaime R&N 11.38 1 44 TWUMASI-TAWIAH Kwame MMK 11.24
2 4 BOAKYE David MMK 11.44 2 11 JONES Samuel X Bir 11.72
3 1 PRICE Niall Bir 11.60 3 66 LAMBERT Oliver R&N 11.86
4 2 THORNE Joseph X Charn 12.15 4 55 STOCKS Alex Notts 12.34
5 5 DURAND Logan Notts 12.15
200m U20 Men A Wind -1.2 200m U20 Men B Wind -2.3
1 1 CHAMBERS-BROWN Kaie Bir 21.97 1 1 44 TWUMASI-TAWIAH Kwame MMK 23.23
2 6 NALUS Jaime R&N 23.26 2 11 PRICE Niall Bir 23.72
3 4 TOLBERT Joseph MMK 23.74 3 66 PRICE William R&N 23.93
4 3 WALCOTT Kenneth Der 24.04 4 22 FAIRHURST JACOB X Charn 24.46
5 5 SULLIVAN Danny X Notts 24.47 5 55 STOCKS Alex Notts 24.79
6 2 PERRY Dylan Charn 24.79
400m U20 Men A 400m U20 Men B
1 1 BRISSETT Taran Bir 51.56 1 11 BROMFIELD Jayden X Bir 52.89
2 3 WALCOTT Kenneth Der 52.49 2 55 NIGHTINGALE Cameron X Notts 54.94
3 2 MCAULIFFE Fergus Charn 52.86 3 44 TOLBERT Joseph MMK 54.99
4 4 LOWE Sam MMK 53.70 4 66 ROBERTS Ewan R&N 55.25
5 6 PRICE William R&N 54.74 5 33 CATSBURG Tobi Der 55.29
6 5 WARD Adam Notts 60.82
800m U20 Men A 800m U20 Men B
1 2 GOSTELOW Thomas Charn 2:00.98 1 22 DOUGLAS Jack Charn 2:07.89
2 1 PRINCE Ben Bir 2:02.58 2 44 HARFORD Devon MMK 2:10.08
3 6 MUSGROVE Joe R&N 2:05.81 3 55 MOIR Matthew Notts 2:18.49
4 3 GUZAI Senay mkiale Der 2:07.38 4 66 HUTTON Finn R&N 2:24.35
5 4 FORSYTHE Ewan MMK 2:09.02
6 5 WARD Adam Notts 2:17.08
1500m U20 Men A 1500m U20 Men B
1 22 MAUD Daniel Charn 4:09.74 1 2 MCAULIFFE Fergus Charn 4:11.42
2 4 FORSYTHE Ewan MMK 4:12.49 2 44 MINTER James MMK 4:27.77
3 1 JOLLY Alex Bir 4:14.92 3 11 STAPLETON Alex X Bir 4:29.53
4 6 HASSAN Muss-Ab R&N 4:15.59 4 55 MOIR Matthew Notts 4:55.45
5 5 BARNES Matthew X Notts 4:23.50
3000m U20 Men A 3000m U20 Men B
1 6 ARNALL Haydn R&N 9:27.54 1 22 PERRY Dylan Charn 10:33.90
2 2 WILSON Euan Charn 9:28.35 2 11 CASEY Nathan X Bir 10:51.36
3 1 JOLLY Alex Bir 9:30.59
4 3 GUZAI Senay mkiale Der 9:32.86
5 4 MINTER James MMK 9:41.36
110m Hurdles U20 Men A Wind -0.5 110m Hurdles U20 Men B Wind -0.5
1 2 ARYEETEY David Charn 14.96 3 1 66 TUTT Samuel R&N x
2 6 SUMNERS Jack R&N x
400m Hurdles U20 Men A
1 5 DURUAKU Divine X Notts 80.05
2000m s/c U20 Men A 2000m s/c U20 Men B
1 6 SEARLE Adam R&N 6:18.56 1 66 ROBERTS Cameron R&N 7:15.40
2 2 PERRY Dylan Charn 7:33.15
3 1 GOSHAWK Silas Bir 7:35.68
4 5 MOIR Matthew Notts 8:08.70
Long Jump U20 Men A Long Jump U20 Men B
1 6 SUMNERS Jack R&N 6.99  1 1 66 OWUSU SAM R&N 6.35 
2 5 FOSTER Brendon X Notts 6.05  2 22 SHAW Samuel Charn 5.37 
3 1 TREASURE Morgan Bir 5.94  3 44 TOLBERT Joseph MMK 5.22 
4 2 DARKIN-PRICE Cameron Charn 5.71 
5 4 MOTTRAM James MMK 5.55 
High Jump U20 Men A High Jump U20 Men B
1 4 LEWIS Robert MMK 1.90 3 1 6 SAROLI Giorgio R&N 1.55
2 5 GORMAN Callum Notts 1.80
3 1 TREASURE Morgan Bir 1.80
4 2 SHAW Samuel Charn 1.65
5 66 ROBERTS Ewan R&N 1.60
Triple Jump U20 Men A Triple Jump U20 Men B
1 1 TREASURE Morgan Bir 12.92  1 66 HUTTON Finn R&N 10.34 
2 5 DURUAKU Divine X Notts 12.41 
3 6 SUMNERS Jack R&N 11.59 
4 4 LEWIS Robert MMK 10.62 
Pole Vault U20 Men A
1 2 DARKIN-PRICE Cameron Charn 3.60
Shot U20 Men A Shot U20 Men B
1 6 HAMLING Alex R&N 14.15 1 1 11 COLES Rhys Bir 6.49
2 1 CHAMBERS-BROWN Kaie Bir 10.18
3 5 WARD Adam Notts 9.12
Discus U20 Men A Discus U20 Men B
1 6 HAMLING Alex R&N 43.85 2 1 66 HUTTON Finn R&N 18.83
2 2 DARKIN-PRICE Cameron Charn 37.35 3 2 44 LOWE Sam MMK 15.67
3 4 TOLBERT Joseph MMK 22.91
4 5 WARD Adam Notts 17.63
Hammer U20 Men A
1 2 DARKIN-PRICE Cameron Charn 22.16
Javelin U20 Men A
1 2 DARKIN-PRICE Cameron Charn 45.80
2 5 WARD Adam Notts 33.48
3 6 TUTT Samuel R&N 27.26
4 1 COLES Rhys Bir 24.05
4 x 100m U20 Men A
1 6 R&N SUMNERS Jack LAMBERT Oliver PRICE William NALUS Jaime 44.21
2 5 Notts FOSTER Brendon X DURAND Logan ANIMASHAUN David X STOCKS Alex 44.55
3 1 Bir COLES Rhys BRISSETT Taran WALTHAM Brandon PRICE Niall 45.66
4 4 MMK BOAKYE David MICHAEL Smith TWUMASI-TAWIAH Kwame WILTSHIRE Ethan x
4 x 400m U20 Men A
1 1 Bir PRINCE Ben BRISSETT Taran BROMFIELD Jayden X VILLALOBOS FINIGAN Hugo X 3:34.66
2 2 Charn ARYEETEY David GOSTELOW Thomas DOUGLAS Jack MCAULIFFE Fergus 3:38.70
3 6 R&N ROBERTS Ewan HUTTON Finn PRICE William MUSGROVE Joe 3:49.77
4 4 MMK FREELAND Leo 64.2, FORSYTHE Ewan 57.0, BUTLER Galen 57.3, EWING Harry 60.3 3:58.75
100m U17 Men A Wind -1.9 100m U17 Men B Wind -2.2
1 d WILTSHIRE Ethan MMK 11.32 3 1 bb JOLOB Joshua Charn 11.70 4
2 f SWIFT Bailey R&N 11.46 3 2 dd MILLER Olly MMK 11.76 4
3 a WILLIAMS Oshay Bir 11.46 3 3 aa BODEN Kyle Bir 12.26
4 e ANIMASHAUN David Notts 11.74 4 4 ff DADGE Connor R&N 12.27
5 b FAIRHURST JACOB Charn 12.02 5 ee THOMAS Daniel Notts 12.48
6 c FLANAGAN Christian Der 12.48
200m U17 Men A Wind -2.7 200m U17 Men B Wind -1.0
1 f SWIFT Bailey R&N 22.73 2 1 bb THORNE Joseph Charn 23.40 3
2 a JONES Samuel Bir 23.50 4 2 ff DEAN William R&N 23.42 4
3 b JOLOB Joshua Charn 23.57 4 3 aa BRAMBLE Niall Bir 24.14
4 d MILLER Olly MMK 23.66 4
5 e ANIMASHAUN David Notts 25.40
400m U17 Men A 400m U17 Men B
1 a DUHANEY Jose Bir 51.52 2 1 aa HOLNESS Omar Bir 54.40 4
2 b CLYDESDALE Callum Charn 52.11 3 2 bb SEPEDE Daniel Charn 55.13
3 e SULLIVAN Danny Notts 53.68 4 3 ee NORMAN-THOMAS Leon Notts 55.69
4 f WHITTAKER Samuel R&N 56.12 4 ff GAMMAGE George R&N 57.23
5 d REED Harrison MMK 57.15 5 dd EWING Harry James MMK 58.11
800m U17 Men A 800m U17 Men B
1 a SHIELDS Ryan Bir 1:58.08 1 bb HURST Seamas Charn 2:07.98
2 b ELSTON Ryan Charn 2:00.05 2 aa VILLALOBOS FINIGAN Hugo Bir 2:08.74
3 d FREELAND Leo MMK 2:01.65
4 f BLOMLEY Matthew R&N 2:08.00
5 e SMITH MCGLOIN Sam Notts 2:14.78
1500m U17 Men A 1500m U17 Men B
1 b O'SHEA Ethan Charn 4:21.13 1 BB DAWSON VINCENT Charn 4:23.53
2 A KING Dylan Bir 4:29.42 2 AA MCFALL Sam Bir 4:31.78
3 E BEECH-MCPHILBIN Harley Notts 4:32.08 3 EE SMITH MCGLOIN Sam Notts 4:50.78
4 D BUTLER Galen MMK 4:32.92 4 C MARTIN Jake Der 4:59.27
5 CC GOLDER Matthew Der 4:47.70
6 F HUTTON Cian R&N 4:54.56
3000m U17 Men A 3000m U17 Men B
1 b COLEMAN-SMITH Kieren Charn 9:25.89 1 A SWAIN Daniel Bir 10:00.50
2 F PARKINSON Archie R&N 9:29.09 2 FF HUTTON Cian R&N 10:57.08
3 AA GAYLE Michael Bir 10:00.32 3 BB WOLF-PUDNEY Lucas Charn 11:15.17
4 C SURGAY Jack Der 11:42.86
100m Hurdles U17 Men A Wind -2.5 100m Hurdles U17 Men B Wind -2.5
1 d COURTENAY-ROBIN Jayden MMK 14.71 4 1 dd MCGARVIE Hamish MMK 16.32
2 f BYERS ALEX R&N 14.77 4
3 e NIGHTINGALE Cameron Notts 16.11
4 b CULPIN Harry Charn 16.37
400m Hurdles U17 Men A 400m Hurdles U17 Men B
1 ff EDWARDS George R&N 59.33 1 f BOWERS Alfie R&N 60.13
2 a MCMAHON Nathan Bir 67.44 2 ee KILFORD Joel Notts 71.32
3 d GIBBS Finlay MMK 68.29
4 e ABLETT Charlie Notts 70.40
1500m s/c U17 Men A 1500m s/c U17 Men B
1 f HOPE Ben R&N 4:42.41 1 BB FRANCIS Marcus Charn 5:17.99
2 B DAY Jamie Charn 4:58.91
3 D GIBBS Finlay MMK 5:02.81
4 C MARTIN Jake Der 5:40.30
Long Jump U17 Men A Long Jump U17 Men B
1 AA BODEN Kyle Bir 6.40  1 1 A ELLIOTT Zachary Bir 5.53 
2 F DADGE Connor R&N 6.0  3 2 EE NIGHTINGALE Cameron Notts 4.72 
3 B CULPIN Harry Charn 5.76  4
4 D MCGARVIE Hamish MMK 5.52 
5 E FRITH Alex Notts 4.99 
6 C BURTON Freddie Der 4.72 
High Jump U17 Men A High Jump U17 Men B
1 E WHYLEY Harry Notts 1.85 2 1 EE DURUAKU Divine Notts 1.85 2
2 DD LARBI Izaak MMK 1.75 4 2 AA ELLIOTT Zachary Bir 1.60
3 B CULPIN Harry Charn 1.75 4 3 D MCGARVIE Hamish MMK 1.55
4 A MHENDE Sean Bir 1.65
5 F JAY Andrew R&N 1.65
Triple Jump U17 Men A Triple Jump U17 Men B
1 A MHENDE Sean Bir 12.47  3 1 EE ABLETT Charlie Notts 10.09 
2 D COURTENAY-ROBIN Jayden MMK 12.29  3
3 E FOSTER Brendon Notts 11.54  4
4 F LOLE Benjamin R&N 10.91 
5 B WALKER Ben Charn 9.87 
Shot U17 Men A Shot U17 Men B
1 F DYRMISHI Chris R&N 14.73 1 1 FF BISHOP-TIMINGS Fenton R&N 12.54 3
2 D FRITH James Alan MMK 12.48 3 2 EE CHINYEMBA Tyler-jay Notts 8.63
3 E WRIGHT Nathan Notts 11.66 4
4 BB JOLOB Joshua Charn 9.54
5 C BURTON Freddie Der 8.86
6 A BAL Damanjit singh Bir 8.34
Discus U17 Men A Discus U17 Men B
1 D FRITH James Alan MMK 30.26 4 1 AA LEWIS Jordon Bir 18.78
2 F DYRMISHI Chris R&N 25.71 2 EE BALDWIN Alex Notts 14.86
3 C BURTON Freddie Der 24.68
4 E FOSTER Brendon Notts 24.03
5 A BAL Damanjit singh Bir 22.38
6 B PARROTT Sam Charn 21.87
Hammer U17 Men A Hammer U17 Men B
1 AA LEWIS Jordon Bir 23.23 1 A BAL Damanjit singh Bir 19.38
2 F BISHOP-TIMINGS Fenton R&N 22.98
3 B PARROTT Sam Charn 15.98
4 D LARBI Izaak MMK 14.12
Javelin U17 Men A Javelin U17 Men B
1 F BISHOP-TIMINGS Fenton R&N 50.09 2 1 BB WALKER Ben Charn 37.35
2 B PARROTT Sam Charn 48.56 2 2 EE BALDWIN Alex Notts 34.66
3 E WRIGHT Nathan Notts 38.08 3 DD FRITH James Alan MMK 31.83
4 D LARBI Izaak MMK 36.31 4 FF MILLS Mason R&N 29.48
5 AA LEWIS Jordon Bir 32.85 5 A GILL Darshan Bir 14.72
4 x 100m U17 Men A
1 f R&N DEAN William WHITTAKER Samuel DADGE Connor SWIFT Bailey 44.67
2 a Bir MHENDE Sean BRAMBLE Niall JONES Samuel BODEN Kyle 47.15
3 e Notts CHINYEMBA Tyler-jay THOMAS Daniel NIGHTINGALE Cameron NORMAN-THOMAS Leon 47.29
4 b Charn THORNE Joseph ELSTON Ryan FAIRHURST JACOB JOLOB Joshua 47.35
5 d MMK MCGARVIE Hamish MILLER Olly PINDURA Daniel COURTENAY-ROBIN Jayden x
4 x 400m U17 Men A
1 a Bir KING Dylan HOLNESS Omar SHIELDS Ryan DUHANEY Jose 3:34.75
2 b Charn COLEMAN-SMITH Kieren SEPEDE Daniel O'SHEA Ethan HURST Seamas 3:45.19
3 e Notts SULLIVAN Danny DURUAKU Divine NORMAN-THOMAS Leon BARNES Matthew 3:48.14
4 f R&N WHITTAKER Samuel HUTTON Cian BOWERS Alfie BYERS ALEX 3:48.87
100m U20 Women A Wind -0.1 100m U20 Women B Wind -0.6
1 5 BUCHANAN Kaisha Notts 12.51 3 1 22 JONES Charlotte Charn 13.00
2 3 BLAKEY Ella Der 12.63 2 55 FOSTER Paige Notts 13.38
3 2 COOPER Harriet Charn 12.75 3 11 HAMMED Aishat Bir 13.66
4 1 ROBINSON Louise Bir 12.83 4 44 KALVIN Kacey MMK 13.70
5 4 ODERINDE Rachel MMK 12.85 5 66 TRUSLOVE Elizabeth X R&N 13.86
6 6 AGER Laurone R&N 13.46
200m U20 Women A Wind -1.2 200m U20 Women B Wind -0.3
1 5 BUCHANAN Kaisha Notts 25.78 3 1 11 BATES Anya Bir 26.20
2 2 COOPER Harriet Charn 25.83 3 2 22 ESHO Esmee X Charn 26.95
3 6 JONES GEMMA X R&N 26.09 3 33 BLAKEY Lauren Der 27.42
4 3 BLAKEY Ella Der 26.32 4 66 LAIGHT Lucy R&N 27.65
5 1 BUTLER Lauren Bir 28.01 5 55 FOSTER Paige Notts 28.72
6 4 KALVIN Kacey MMK 28.79 6 44 EDUNGBOLA Adeolu X MMK 29.31
400m U20 Women A 400m U20 Women B
1 2 COOPER Harriet Charn 57.89 1 22 GREGORY Lily X Charn 61.47
2 1 MARSDEN Chelsey Bir 60.01 2 11 O'SHEA Verity Bir 63.19
3 5 COOPER Eleanor Notts 61.58 3 44 NURSE Natalie MMK 65.99
4 6 WALKER Amy R&N 61.88 4 66 BARKER Emma X R&N 66.67
5 3 BLAKEY Lauren Der 64.05
6 4 FULLER Princess MMK 67.64
800m U20 Women A 800m U20 Women B
1 2 MULLIN Laura Charn 2:16.61 1 55 COOPER Eleanor Notts 2:31.97
2 6 SCOTT SELINA R&N 2:23.64 2 11 WORTH Olivia Bir 2:33.57
3 4 CAREY Ella X MMK 2:24.06 3 66 COOPER Rhea R&N 2:38.10
4 1 MCMORROW Caitlin Bir 2:30.07 4 44 HERDMAN-SMITH Liberty Mia MMK 2:46.58
5 5 PENNINGTON Elizabeth Notts 2:33.02
1500m U20 Women A 1500m U20 Women B
1 3 COOPER Jasmine Der 4:51.55 1 55 HARRIS Becky Notts 5:57.15
2 1 MCMORROW Caitlin Bir 5:10.86
3 5 PENNINGTON Elizabeth Notts 5:13.47
4 6 WALKER Holly X R&N 5:50.81
3000m U20 Women A 3000m U20 Women B
1 2 HAMMERSLEY Amy Charn 11:19.36 1 22 SEAGER Hannah Charn 11:35.62
100m Hurdles U20 Women A Wind -1.5 100m Hurdles U20 Women B Wind -1.5
1 1 BATES Anya Bir 14.90 3 1 11 CHANNER Shamilla Bir 16.80
2 6 MADDEN FORMAN Emily R&N 16.00
3 5 NEWTON Bethany Notts 20.90
400m Hurdles U20 Women A 400m Hurdles U20 Women B
1 2 GRIMES Neve Charn 67.54 1 44 HERDMAN-SMITH Liberty Mia MMK 80.90
2 4 NURSE Natalie MMK 73.91
3 3 TEECE Karla Der 80.07
4 11 ARESU Monica Bir 80.37
1500m s/c U20 Women A
1 2 SEAGER Aimee Charn 5:36.29
2 6 MCMURTRIE Amelia X R&N 6:12.68
Long Jump U20 Women A Long Jump U20 Women B
1 1 BATES Anya Bir 5.83  1 1 44 PEEDAH Joan MMK 4.26 
2 4 MARGAN Tia MMK 4.97  2 66 AGER Laurone R&N 4.22 
3 6 CLUES Milan R&N 4.96 
4 3 TEECE Karla Der 4.49 
5 5 GIBB Radina Notts 4.41 
6 2 GRIMES Neve Charn 4.34 
High Jump U20 Women A High Jump U20 Women B
1 6 MADDEN FORMAN Emily R&N 1.65 3 1 11 ISAAC Lemeyah Bir 1.45
2 1 HARLAND Phoebe Bir 1.60 3
3 2 GRIMES Neve Charn 1.45
4 5 NEWTON Bethany Notts 1.35
Triple Jump U20 Women A Triple Jump U20 Women B
1 11 ISAAC Lemeyah Bir 10.56  1 66 CLUES Milan R&N 8.86 
2 6 MADDEN FORMAN Emily R&N 10.42  2 1 LOVELL Jasmine Bir x 
3 4 PEEDAH Joan MMK 10.14 
4 3 TEECE Karla Der 9.21 
5 5 GIBB Radina Notts 8.39 
Pole Vault U20 Women A
1 55 NEWTON Bethany Notts 2.75
Shot U20 Women A Shot U20 Women B
1 1 BIRMINGHAM Nichole Bir 11.79 1 1 5 BEAN Poppy Notts 8.64
2 55 FRANCIS Kiarra Notts 11.44 1
3 2 JONES Charlotte Charn 9.88 3
4 3 TEECE Karla Der 7.73
5 6 WITTS Olivia R&N 7.04
Discus U20 Women A
1 2 KNIGHT Michaela Charn 31.32
2 6 WITTS Olivia R&N 27.00
3 1 CHANNER Shamilla Bir 21.90
4 5 FRANCIS Kiarra Notts 18.06
Hammer U20 Women A Hammer U20 Women B
1 55 PURCHASE Anna Notts 52.24 1 1 5 BEAN Poppy Notts 38.22
2 4 BARNES Paige MMK 42.29 3
3 1 BIRMINGHAM Nichole Bir 38.48
4 6 WITTS Olivia R&N 26.58
5 2 KNIGHT Michaela Charn 16.46
Javelin U20 Women A
1 2 JONES Charlotte Charn 35.16 3
2 3 TEECE Karla Der 23.30
3 6 CLUES Milan R&N 22.60
4 4 CLARKE Deanna X MMK 16.45
5 55 PURCHASE Anna Notts 14.98
6 1 GARVEY Macey X Bir 14.71
4 x 100m U20 Women A
1 5 Notts COOPER Eleanor KONE Holly X MALIK Indiana X BUCHANAN Kaisha 48.71
2 6 R&N HOPKINS DANIELLE X AGER Laurone MADDEN FORMAN Emily HOPKINS DANIELLE X 50.89
3 2 Charn COOPER Harriet GRIMES Neve JONES Charlotte BROWN Ellie X 52.15
4 1 Bir ARESU Monica BATES Anya ISAAC Lemeyah HAMMED Aishat 52.37
5 4 MMK CLARKE Deanna X OLLIS Sarah-jane X HODGKINSON Margot X KALVIN Kacey 54.59
4 x 400m U20 Women A
1 1 Bir O'SHEA Verity WORTH Olivia MARSDEN Chelsey ROBINSON Louise 4:10.61
2 2 Charn COOPER Harriet GRIMES Neve MULLIN Laura GREGORY Lily X 4:20.96
3 6 R&N SCOTT SELINA BARKER Emma X WALKER Holly X WALKER Amy 4:25.95
100m U17 Women A Wind -1.5 100m U17 Women B Wind -1.3
1 a OKORHI Leah Bir 12.44 2 1 bb BONSHOR Lydia Charn 13.41
2 e MALIK Indiana Notts 12.64 3 2 ff LYNCH Tia R&N 13.42
3 c BEEDIE Florence Der 12.96 4 3 ee MUSTAPHA Sarah Notts 13.92
4 f SMITH Abigail R&N 13.03 4 4 dd HODGKINSON Margot MMK 14.00
5 b ESHO Esmee Charn 13.07 4 5 aa DUNKLEY-DARBY Amber Bir x
6 d OLLIS Sarah-jane MMK 13.45
200m U17 Women A Wind -1.3 200m U17 Women B Wind -1.2
1 e MALIK Indiana Notts 25.21 1 1 aa DUNKLEY-DARBY Amber Bir 27.03
2 a OKORHI Leah Bir 25.35 1 2 ff LYNCH Tia R&N 27.20
3 d OLLIS Sarah-jane MMK 27.07 3 ee LAWRENCE Lily-May Notts 28.19
4 c OPARINDE Angelica Der 27.29 4 dd HODGKINSON Margot MMK 28.63
5 b GREENAWAY Jasmine Charn 27.80 5 bb GOSTELOW Emily Charn 29.55
6 f TRUSLOVE Elizabeth R&N 28.52
300m U17 Women A 300m U17 Women B
1 f JONES GEMMA R&N 40.97 2 1 bb BROWN Ellie Charn 42.89 3
2 e KONE Holly Notts 41.59 2 2 ff DOWNES Fenella R&N 43.85 4
3 b WILBRAM Naomi Charn 42.18 3 3 dd CAREY Ella MMK 44.04 4
4 c OPARINDE Angelica Der 42.29 3 4 ee LEE Serena Notts 46.16
5 d MCLAUGHLIN Hannah Elise MMK 44.74 5 aa AKINS Alexandra Bir 46.59
6 a SPENCER Leah Bir 45.73
800m U17 Women A 800m U17 Women B
1 a SEMPLE Ella Bir 2:15.64 1 dd KING Imogen MMK 2:27.14
2 d EDGHILL Montana MMK 2:23.37 2 aa SPENCER Leah Bir 2:38.37
3 e SIMPSON Abigail Notts 2:45.15
4 f BARKER Emma R&N 3:04.15
1500m U17 Women A 1500m U17 Women B
1 b ATKINSON Mia Charn 4:44.02 1 DD WHITTLE Nicole Samantha MMK 5:41.39
2 C HUDSON Molly Der 4:50.66 2 FF RIPPON Isabelle R&N 5:43.39
3 F STEVENS Lucy R&N 5:22.66
4 D SINCLAIR-LINTON Tia MMK 5:28.52
5 E SIMPSON Abigail Notts 5:41.35
3000m U17 Women A
1 a TAYLOR Ellen Bir 11:26.27
2 FF STEVENS Lucy R&N 12:02.35
80m Hurdles U17 Women A Wind 0.2 80m Hurdles U17 Women B Wind -0.4
1 b JOHNSON Victoria Charn 11.91 2 1 ee MUSTAPHA Sarah Notts 14.14
2 a GREENWAY Eve Bir 12.25 3 2 aa MEEHAN Sophie Bir 15.24
3 e LAWRENCE Lily-May Notts 12.60 4
4 f DRAPER Abbie R&N 13.14
5 d SOMAN Mia Lauren MMK 14.32
300m Hurdles U17 Women A 300m Hurdles U17 Women B
1 d CLARKE Deanna MMK 48.67 4 1 dd SOMAN Mia Lauren MMK 51.67
2 aa SPENCER Leah Bir 49.67 4 2 a MEEHAN Sophie Bir 52.44
1500m s/c U17 Women A 1500m s/c U17 Women B
1 c JOSLIN Taya Der 5:56.18 1 FF WALKER Holly R&N 6:12.59
2 F PEARCE Abigail R&N 6:10.74 2
Long Jump U17 Women A Long Jump U17 Women B
1 A GREENWAY Eve Bir 5.33  2 1 AA EMANUEL Luka Bir 4.89  4
2 E HODGSON Sophie Notts 4.96  4 2 EE FRANCE Millie Notts 4.89  4
3 F BLENKINSOP Adele R&N 4.86  4 3 BB GOSTELOW Emily Charn 3.20 
4 D HILL Tamzin MMK 4.55 
5 B WATSON Dalila Charn 4.26 
High Jump U17 Women A High Jump U17 Women B
1 F HOPKINS DANIELLE R&N 1.70 1 FF PHIPPS India R&N 1.50 4
2 B WOOD Madeleine Charn 1.55 3 2 E HODGSON Sophie Notts 1.35
3 EE FOWLER Saffron Notts 1.50 4
4 A GREENWAY Eve Bir 1.40
Triple Jump U17 Women A Triple Jump U17 Women B
1 E HODGSON Sophie Notts 11.06  1 1 EE FRANCE Millie Notts 8.80 
2 A BOWMAN Lauren Bir 9.86  4
3 B WATSON Dalila Charn 9.41 
4 F BLENKINSOP Adele R&N 9.27 
5 DD SOMAN Mia Lauren MMK 8.68 
Pole Vault U17 Women A
1 F BIRKETT Amelia R&N 2.90 4
2 B WATSON Dalila Charn 2.30
3 A CARNALL Kacie Bir 1.70
Shot U17 Women A Shot U17 Women B
1 E FINLAY Kirsty Notts 11.11 3 1 FF REYNOLDS Maia R&N 10.16 4
2 F PURSEY LILY-MAE R&N 10.63 3 2 AA WHITEHOUSE Louise Bir 7.16
3 A ONABANJO Leah Bir 9.46 4 3 DD EDUNGBOLA Adeolu MMK 7.09
4 D WILCOX Freya MMK 8.25 4 BB GREENAWAY Jasmine Charn 6.94
5 B ROUTLEDGE Jasmine Charn 7.45
Discus U17 Women A Discus U17 Women B
1 F ZAKELYTE Auguste R&N 29.59 3 1 FF REYNOLDS Maia R&N 26.21 4
2 EE HALES Rebecca Notts 27.22 4 2 E FINLAY Kirsty Notts 24.25 4
3 A WHITEHOUSE Louise Bir 24.38 4 3 D TRAPNELL Jasmine MMK 22.23
4 DD WILCOX Freya MMK 23.31 4 AA LAWRENCE Nikki leigh Bir 19.27
5 B ROUTLEDGE Jasmine Charn 20.10 5 BB MCLOUGHLIN Amy Charn 10.23
Hammer U17 Women A Hammer U17 Women B
1 D TRAPNELL Jasmine MMK 50.87 2 1 BB MCLOUGHLIN Amy Charn 38.81 4
2 B ROUTLEDGE Jasmine Charn 50.55 2 2 AA WHITEHOUSE Louise Bir 28.16
3 E FINLAY Kirsty Notts 49.13 2
4 F PURSEY LILY-MAE R&N 37.55 4
5 A GARVEY Macey Bir 29.47 4
Javelin U17 Women A Javelin U17 Women B
1 E FRANCE Millie Notts 26.69 1 FF WILSON Anna R&N 19.38
2 B ESHO Esmee Charn 26.49 2 BB GREENAWAY Jasmine Charn 17.59
3 F BLENKINSOP Adele R&N 19.84 3 AA LAWRENCE Nikki leigh Bir 17.05
4 A ONABANJO Leah Bir 19.71 4 D OLLIS Sarah-jane MMK 12.93
5 DD EDUNGBOLA Adeolu MMK 13.64 5 EE ALLSOPP Tilly Notts 5.50
4 x 100m U17 Women A
1 a Bir BOWMAN Lauren GREENWAY Eve DUNKLEY-DARBY Amber OKORHI Leah 50.94
2 b Charn GOSTELOW Emily ESHO Esmee BONSHOR Lydia WILBRAM Naomi 51.74
3 f R&N BLENKINSOP Adele TRUSLOVE Elizabeth DRAPER Abbie SMITH Abigail 51.89
4 e Notts LAWRENCE Lily-May MUSTAPHA Sarah FRANCE Millie FOWLER Saffron 52.79
4 x 300m U17 Women A
1 f R&N PEARCE Abigail LYNCH Tia DOWNES Fenella JONES GEMMA 3:00.22
2 d MMK CAREY Ella MCLAUGHLIN Hannah Elise SOMAN Mia Lauren EDGHILL Montana 3:02.89
3 a Bir MEEHAN Sophie DUNKLEY-DARBY Amber AKINS Alexandra SEMPLE Ella 3:10.05
Non-scoring athletes
Birchfield Harriers Perf W/S
24 CRISTAVAO Euriella X 200m 28.43 -1.2
24 CRISTAVAO Euriella X 100m 13.87 -1.3
Marshall Milton Keynes AC Perf W/S Marshall Milton Keynes AC Perf
26 MICHAEL Smith 100m 12.14 -2.1 23 USTARAN-ANDEREGG Anna X 300m 46.72
Notts AC Perf W/S Notts AC Perf
9 CHINYEMBA Tyler-jay X 100m 12.64 -2.2 7 ALLSOPP Tilly X Hammer 43.44
Rugby & Northampton AC Perf W/S Rugby & Northampton AC Perf
18 LAMBERT Oliver 110mH 15.37 -0.5 20 THOMSON Isabelle X Shot 9.65
20 THOMSON Isabelle X Discus 23.96