Youth Development League - Upper Age Group - Midlands Premier North East - Birmingham - 29 April 2018
Pos Team Name Officials Track1 Track2 Relays Field Total
1 Rugby & Northampton AC 55.0 213.0 103.0 50.0 271.5 692.5
2 Birchfield Harriers 55.0 257.0 53.0 55.0 232.5 652.5
3 Charnwood AC 55.0 209.0 116.0 45.0 208.0 633.0
4 Notts AC 55.0 210.0 54.0 44.0 247.0 610.0
5 Marshall Milton Keynes AC 55.0 172.0 72.0 31.0 124.0 454.0
6 Derby AC 55.0 129.0 92.0 25.0 97.0 398.0
100m U20 Women A Wind 1.9 100m U20 Women B Wind 1.8
1 5 SKERVIN Sharhnee Notts 12.26 2 1 55 TYRELL Lauren Notts 12.85
2 1 PEMBERTON Cassie-Ann Bir 12.27 2 2 22 ESHO Esmee X Charn 13.21
3 3 BLAKEY Ella Der 12.54 3 3 66 TRUSLOVE Elizabeth X R&N 13.52
4 2 COOPER Harriet Charn 12.80 4 44 KALVIN Kacey MMK 13.92
5 6 MADDEN FOREMAN Emily R&N 13.32 5 11 JENKS Molly Bir 32.50
6 4 CARR Ebony MMK x 6
200m U20 Women A Wind 1.5 200m U20 Women B Wind 2.0
1 4 CARR Ebony MMK 24.58 1 1 55 TYRELL Lauren Notts 26.03
2 1 PEMBERTON Cassie-Ann Bir 24.87 1 2 11 BUTLER Lauren Bir 26.09
3 5 BUCHANAN Kaisha Notts 25.37 2 3 33 BLAKEY Lauren Der 26.52
4 3 BLAKEY Ella Der 25.58 3 4 44 DUNCAN Eleanor X MMK 26.77
5 2 COOPER Harriet Charn 25.78 3 5 22 ESHO Esmee X Charn 27.77
6 6 JONES GEMMA X R&N 25.81 3 6 66 GROCOTT Alice R&N 30.51
400m U20 Women A 400m U20 Women B
1 1 MARSDEN Chelsey Bir 58.80 1 11 O'SHEA Verity Bir 60.87
2 2 COOPER Harriet Charn 59.44 2 22 GRIMES Neve Charn 63.05
3 5 COOPER Ellie Notts 61.82 3 44 USTARAN-ANDEREGG Anna X MMK 67.15
4 3 BLAKEY Lauren Der 63.71 4 55 FOSTER Paige Notts 68.38
5 6 BARKER Emma X R&N 67.58 5 33 ETUWEWE Alero X Der 70.13
6 4 FULLER Princess MMK 70.44
800m U20 Women A 800m U20 Women B
1 6 SCOTT SELINA R&N 2:23.48 1 55 TOMES Maddy Notts 2:27.16
2 2 HERE Eleanor Charn 2:26.65 2 11 MCMORROW Caitlin Bir 2:32.98
3 5 PENNINGTON Elizabeth Notts 2:27.97 3 66 COOPER Rhea R&N 2:38.24
4 1 WORTH Olivia Bir 2:31.56 4 44 WHITTLE Nicole Samantha X MMK 2:51.10
5 4 NURSE Natalie MMK 2:41.27 5 33 MC GINTY Orla X Der 2:54.90
6 3 SEAL Sarah Der 2:53.79
1500m U20 Women A 1500m U20 Women B
1 22 HERE Eleanor Charn 4:57.55 1 2 SEAGER Aimee Charn 5:13.06
2 6 WALKER Amy R&N 5:05.67 2 66 WALKER Holly X R&N 5:30.85
3 1 MCMORROW Caitlin Bir 5:27.22 3
4 4 PATEL Alliayh X MMK 6:01.92 4
5 3 SEAL Sarah Der 6:11.31 5
3000m U20 Women A 3000m U20 Women B
1 22 HAMMERSLEY Amy Charn 10:40.74 1 2 SEAGER Hannah Charn 11:04.72
2 6 COOMBS ELOISE R&N 10:54.62 2
3 3 HUDSON Bethan Der 10:58.48 3
4 1 NICHOLLS Rae Bir 11:32.15 4
100m Hurdles U20 Women A Wind 2.4 100m Hurdles U20 Women B Wind 2.4
1 1 BATES Anya Bir 14.66 2 1 11 CHANNER Shamilla Bir 15.14 3
2 6 MADDEN FOREMAN Emily R&N 15.67
3 3 TEECE Karla Der 19.48
4 5 NEWTON Bethany Notts 20.39
5 4 NURSE Natalie MMK 23.00
6 2 GRIMES Neve Charn 25.44
400m Hurdles U20 Women A 400m Hurdles U20 Women B
1 1 ROBINSON Louise Bir 67.71 1 11 ARESU Monica Bir 78.88
2 6 SALEHI Anousha R&N 74.44 2 44 HERDMAN-SMITH Liberty Mia MMK 84.49
3 4 NURSE Natalie MMK 77.93 3 5 LEMARD Deonne Notts 87.58
4 55 MACHARIA Carol Notts 87.20
1500m s/c U20 Women A TD10 1500m s/c U20 Women B
1 3 HUDSON Bethan Der 5:45.71 1
2 4 HERDMAN-SMITH Liberty Mia MMK 6:46.45 2
Long Jump U20 Women A Long Jump U20 Women B
1 6 BROOME Eleanor R&N 5.95 -1.9 1 1 22 KNIGHT Michaela Charn 3.38 -1.5
2 1 BATES Anya Bir 5.57 1.5 2 2
3 2 JONES Charlotte Charn 5.09 -0.4 3
4 5 GIBB Radina Notts 4.02 -0.1 4
High Jump U20 Women A High Jump U20 Women B
1 6 HOPKINS DANIELLE X R&N 1.66 3 1 11 BATES Anya Bir 1.50
2 1 HARLAND Phoebe Bir 1.50
3 2 GRIMES Neve Charn 1.40
4 5 NEWTON Bethany Notts 1.30
5 3 TEECE Karla Der x
Triple Jump U20 Women A REC Triple Jump U20 Women B
1 1 LOVELL Jasmine Bir 10.59 1.5 1 11 ISAAC Lemeyah Bir 10.27 -0.3
2 6 MADDEN FOREMAN Emily R&N 10.59 -1.9 2 66 SALEHI Anousha R&N 9.32 1.7
3 5 NEWTON Bethany Notts 9.15 -0.1 3 55 GIBB Radina Notts 8.31 1.4
Pole Vault U20 Women A Pole Vault U20 Women B
1 1 SMITH Imogen Bir 3.20
2 5 NEWTON Bethany Notts 2.90
Shot U20 Women A Shot U20 Women B
1 55 FRANCIS Kiarra Notts 11.15 1 1 11 BIRMINGHAM Nichole Bir 10.40 3
2 1 CHANTLER EDMOND Luisa Bir 10.80 2 2 5 BEAN Poppy Notts 8.86
3 6 CLUES Milan R&N 8.19 3
4 3 TEECE Karla Der 7.21 4
5 4 BARNES Paige MMK 6.49 5
6 2 ROUTLEDGE Jasmine X Charn 6.26 6
Discus U20 Women A Discus U20 Women B
1 1 CHANTLER EDMOND Luisa Bir 43.71 1 1 5 BEAN Poppy Notts 20.93
2 6 WITTS Olivia R&N 26.29 2
3 55 FRANCIS Kiarra Notts 23.67 3
4 2 KNIGHT Michaela Charn x 4
Hammer U20 Women A Hammer U20 Women B
1 55 PURCHASE Anna Notts 55.05 1 1 5 BEAN Poppy Notts 44.83 2
2 4 BARNES Paige MMK 41.84 3 2
3 1 BIRMINGHAM Nichole Bir 40.79 3
4 2 KNIGHT Michaela Charn 14.62 4
5 6 WITTS Olivia R&N x 5
Javelin U20 Women A Javelin U20 Women B
1 2 JONES Charlotte Charn 31.37 1 1 NICHOLLS Tia Bir 24.75
2 11 CHANTLER EDMOND Luisa Bir 28.82 2 66 CLUES Milan R&N 13.72
3 3 TEECE Karla Der 22.94 3
4 6 AKINOLA JANE R&N 19.91 4
4 x 100m U20 Women A
1 5 Notts TYRELL Lauren BUCHANAN Kaisha CHARLES Mayah SKERVIN Sharhnee 48.83
2 1 Bir JENKS Molly BATES Anya ELLIOTT Venise PEMBERTON Cassie-Ann 49.73
3 2 Charn BONSHOR Lydia X COOPER Harriet BROWN Ellie X ESHO Esmee X 49.86
4 6 R&N BLENKINSOP Adele X SALEHI Anousha GRANT Iola X MADDEN FOREMAN Emily 53.23
5 3 Der TEECE Karla MC GINTY Orla X BLAKEY Lauren BLAKEY Ella 54.69
4 x 400m U20 Women A
1 1 Bir O'SHEA Verity ROBINSON Louise BUTLER Lauren MARSDEN Chelsey 4:06.29
2 6 R&N BARKER Emma X PEARCE Abigail X WALKER Amy SALEHI Anousha 4:24.53
3 4 MMK EDGHILL Montana X USTARAN-ANDEREGG Anna X KING Imogen X FULLER Princess 4:26.62
4 5 Notts COOPER Ellie PENNINGTON Elizabeth TOMES Maddy FOSTER Paige 4:27.01
5 2 Charn HERE Eleanor SEAGER Hannah GRIMES Neve KNIGHT Michaela 4:37.54
100m U17 Women A Wind 0.5 100m U17 Women B Wind 0.1
1 f BEETHAM-GREEN Mary R&N 12.54 2 1 bb BROWN Ellie Charn 13.07 4
2 a OKORHI Leah Bir 12.63 3 2 aa DUNKLEY-DARBY Amber Bir 13.07 4
3 b JOHNSON Victoria Charn 12.65 3 3 ff SMITH Abigail R&N 13.20
4 c BEEDIE Florence Der 12.88 4 4 dd DUNCAN Eleanor MMK 13.25
5 d OLLIS Sarah-jane MMK 13.10 4 5 ee MUSTAPHA Sarah Notts 13.46
6 e LAWRENCE Lily-May Notts 13.36 6 cc AMPONSA Aba Der 13.65
200m U17 Women A Wind 0.0 200m U17 Women B Wind -0.4
1 a OKORHI Leah Bir 26.06 3 1 aa DUNKLEY-DARBY Amber Bir 26.72 4
2 b BROWN Ellie Charn 26.56 4 2 dd OLLIS Sarah-jane MMK 27.26
3 d FITTON Abigail Kathryn MMK 27.04 3 ff TRUSLOVE Elizabeth R&N 27.50
4 e KONE Holly Notts 27.18 4 bb GREENAWAY Jasmine Charn 27.59
5 c OPARINDE Angelica Der 27.98 5 ee RAYMOND Eve Notts 28.19
6 f WARD Abigail R&N 28.00
300m U17 Women A 300m U17 Women B
1 f JONES GEMMA R&N 41.55 2 1 dd VERWEY Skye MMK 43.64 4
2 d FITTON Abigail Kathryn MMK 42.52 3 2 bb GREENAWAY Jasmine Charn 44.75
3 e MALIK Indiana Notts 42.87 3 3 ff DOWNES Fenella R&N 45.35
4 b MACTAGGART Emily Charn 44.08 4 4 cc FERNEYHOUGH Molly Der 45.93
5 a DRUMMOND Jasmin Bir 45.65 5 aa CAUSER Savannah Bir 46.02
6 c BOURNE Helen Der 47.22 6 ee LEE, Serena Notts 47.82
800m U17 Women A 800m U17 Women B
1 c HUDSON Molly Der 2:19.05 1 aa SPENCER Leah Bir 2:32.89
2 a PETTITT Chloe Bir 2:27.77 2 cc BADJIE Sosseh Der 2:37.03
3 f STEVENS Lucy R&N 2:27.96 3 dd SINCLAIR-LINTON Tia MMK 2:39.43
4 d CAREY Ella MMK 2:28.52 4 ff REEVES Olivia R&N 2:42.23
5 b WILBRAM Naomi Charn 2:44.37 5 bb FORT Libby Charn 2:54.68
6 ee SIMPSON Abigail Notts 2:49.04
1500m U17 Women A 1500m U17 Women B
1 B ATKINSON Mia Charn 4:43.23 1 CC JOSLIN Taya Der 5:36.92
2 C HUDSON Molly Der 4:49.84 2 EE SIMPSON Abigail Notts 5:47.58
3 D EDGHILL Montana MMK 4:56.93 3 FF RIPPON Isabelle R&N 5:49.38
4 A CAUSER Savannah Bir 5:12.44 4 DD PATEL Alesha MMK 6:02.07
5 F WILLIAMS Molly R&N 5:17.29 5
6 E GOULD Amelia Notts 5:30.67 6
3000m U17 Women A 3000m U17 Women B
1 C CRANE Alice Der 11:01.98 1 CC BADJIE Sosseh Der 11:22.39
2 E NUTT Yasmin Notts 11:56.70 2
3 F BARKER Emma R&N 12:48.78 3
80m Hurdles U17 Women A Wind 3.6 80m Hurdles U17 Women B Wind 3.6
1 b JOHNSON Victoria Charn 11.33 1 1 dd SOMAN Mia Lauren MMK 14.08
2 c BARNDEN Hannah Der 12.11 3
3 e LAWRENCE Lily-May Notts 12.21 3
4 f DRAPER Abbie R&N 12.87 4
5 d WEATHERLEY Hannah MMK 13.53
300m Hurdles U17 Women A 300m Hurdles U17 Women B
1 b JOHNSON Victoria Charn 47.26 3 1 a MEEHAN Sophie Bir 51.76
2 d CLARKE Deanna MMK 47.45 4 2 ee MUSTAPHA Sarah Notts 52.52
3 aa LLOYD Beth Bir 48.79 4
4 e KONE Holly Notts 49.48 4
1500m s/c U17 Women A REC 1500m s/c U17 Women B
1 D KING Imogen MMK 5:32.90 1 FF WALKER Holly R&N 6:07.64
2 F PEARCE Abigail R&N 6:00.67 2 CC JOSLIN Taya Der 6:16.30
3 C CRANE Alice Der 6:01.78 3
Long Jump U17 Women A Long Jump U17 Women B
1 A GREENWAY Eve Bir 5.36 -0.2 2 1 CC BEEDIE Florence Der 4.72 -1.1
2 B FORT Libby Charn 4.98 0.0 4 2 AA EMANUEL Luka Bir 4.71 -1.6
3 F WATFORD Ella R&N 4.95 -0.9 4 3 FF BLENKINSOP Adele R&N 4.69 -0.3
4 C ETUWEWE Alero Der 4.75 -1.6 4 4 EE FRAMPTON Lani Notts 4.06 -2.1
5 D CLARKE Deanna MMK 4.71 3.0 5 DD CHAPPELL Elize MMK 3.81 1.5
6 E FRANCE Millie Notts 4.52 -0.4 6
High Jump U17 Women A High Jump U17 Women B
1 B WOOD Madeleine Charn 1.60 2 1= FF NOWILL Eloise R&N 1.45
2 E HODGSON Sophie Notts 1.50 4 1= EE FOWLER Saffron Notts 1.45
3 F WATFORD Ella R&N 1.50 4 3 BB WATSON Dalila Charn 1.40
4 D CLARKE Deanna MMK 1.45 4 DD CHAPPELL Elize MMK 1.25
5 A TURNER Ellie Bir 1.45
6 C MC GINTY Orla Der 1.30
Triple Jump U17 Women A REC Triple Jump U17 Women B
1 A BOWMAN Lauren Bir 10.12 -0.2 3 1 BB GREENAWAY Jasmine Charn 8.16 -0.7
2 F GRANT Iola R&N 9.77 -0.9 4 2 DD CHAPPELL Elize MMK 7.70 1.5
3 B WATSON Dalila Charn 9.18 0.0 3
4 E FRANCE Millie Notts 8.55 -0.4 4
5 D SOMAN Mia Lauren MMK 8.10 3.0 5
Pole Vault U17 Women A Pole Vault U17 Women B
1 F BIRKETT Amelia R&N 2.75 4
2 B WATSON Dalila Charn 2.30
3 D SOMAN Mia Lauren MMK 2.00
4 A CARNALL Kacie Bir x
Shot U17 Women A Shot U17 Women B
1 C BARNDEN Hannah Der 11.34 2 1 FF THOMSON Isabelle R&N 8.62
2 E FINLAY Kirsty Notts 10.71 3 2 B MCLOUGHLIN Amy Charn 6.36
3 F REYNOLDS Maia R&N 10.24 4 3 CC AMPONSA Aba Der 6.20
4 A ONABANJO Leah Bir 9.90 4 4
5 BB PARKER Halle Charn 6.99 5
6 D LIMA Lorelle MMK 6.97 6
Discus U17 Women A Discus U17 Women B
1 FF REYNOLDS Maia R&N 29.39 3 1 F ZAKELYTE Auguste R&N 29.36 3
2 E FINLAY Kirsty Notts 28.79 3 2 BB PARKER Halle Charn 21.04
3 A WHITEHOUSE Louise Bir 26.89 4 3 AA LAWRENCE Nikki leigh Bir 17.66
4 B ROUTLEDGE Jasmine Charn 21.88 4
5 D LIMA Lorelle MMK 10.42 5
Hammer U17 Women A Hammer U17 Women B
1 B ROUTLEDGE Jasmine Charn 51.15 2 1 BB MCLOUGHLIN Amy Charn 38.88 4
2 D TRAPNELL Jasmine MMK 49.39 2 2 DD LIMA Lorelle MMK 26.12
3 A GARVEY Macey Bir 29.70 4 3 AA WHITEHOUSE Louise Bir 24.43
4 F LINTON-SHAW Parisse R&N 25.74 4
5 E FINLAY Kirsty Notts x 5
Javelin U17 Women A Javelin U17 Women B
1 F WARD Abigail R&N 39.20 2 1 EE FRANCE Millie Notts 17.96
2 E PEACH Annabel Notts 38.15 2 2 CC MC GINTY Orla Der 15.71
3 C BARNDEN Hannah Der 34.98 3 3 D DUNCAN Eleanor MMK 14.40
4 DD OLLIS Sarah-jane MMK 15.83 4 B MCLOUGHLIN Amy Charn 7.32
5 A SPENCER Leah Bir 10.37 5
6 BB PARKER Halle Charn 10.05 6
4 x 100m U17 Women A
1 d MMK FITTON Abigail Kathryn DUNCAN Eleanor OLLIS Sarah-jane CLARKE Deanna 51.03
2 f R&N DRAPER Abbie SMITH Abigail TRUSLOVE Elizabeth BEETHAM-GREEN Mary 51.05
3 e Notts LAWRENCE Lily-May MALIK Indiana FOWLER Saffron RAYMOND Eve 51.46
4 a Bir BOWMAN Lauren DUNKLEY-DARBY Amber WALCOTT Monique OKORHI Leah 52.43
5 c Der AMPONSA Aba BARNDEN Hannah OPARINDE Angelica ETUWEWE Alero 53.03
6 b Charn WATSON Dalila FORT Libby WILBRAM Naomi SWANN Mollie 53.30
4 x 300m U17 Women A
1 f R&N WILLIAMS Molly DOWNES Fenella WARD Abigail JONES GEMMA 3:00.48
2 d MMK FITTON Abigail Kathryn VERWEY Skye SOMAN Mia Lauren CAREY Ella 3:01.17
3 b Charn MACTAGGART Emily GREENAWAY Jasmine BONSHOR Lydia SWANN Mollie 3:02.63
4 e Notts REMZI Ava NUTT Yasmin LEE Serena FRAMPTON Lani 3:06.38
5 c Der BOURNE Helen FERNEYHOUGH Molly HUDSON Molly BADJIE Sosseh 3:14.23
100m U20 Men A Wind 3.3 100m U20 Men B Wind 0.1
1 1 CHAMBERS-BROWN Kaie Bir 10.89 2 1 11 CAMPBELL Alwayne Bir 10.99 2
2 2 SMITH Jody Charn 10.98 2 2 66 NALUS Jaime R&N 11.11 3
3 4 BROWN Maxwell MMK 11.07 3 3 44 BOAKYE David Francesco MMK 11.11 3
4 5 SMITH Ben Notts 11.25 4 22 HIGGINS Ben Charn 11.18 3
5 6 FENNING Franklin R&N 11.26 5 55 MINOTT Reece Notts 11.39
6 3 HILL Keiran Der 12.92
200m U20 Men A Wind 0.3 200m U20 Men B Wind 2.7
1 1 CHAMBERS-BROWN Kaie Bir 22.05 1 1 11 CAMPBELL Alwayne Bir 21.99 1
2 2 SMITH Jody Charn 22.07 1 2 66 NALUS Jaime R&N 22.44 3
3 5 SMITH Ben Notts 22.80 3 22 CALHOUN Kyle Charn 22.59 3
4 3 WALCOTT Kennith Der 24.73 4 44 BOAKYE David Francesco MMK 23.13
5 4 TWUMASI-TAWIAH Kwame MMK 38.43 5 55 DURAND Logan Notts 24.04
6 33 DUMBUYA Tyrese X Der 24.32
400m U20 Men A 400m U20 Men B
1 1 HILLIARD Charles Bir 49.16 1 1 22 CALHOUN Kyle Charn 51.07 3
2 2 HIGGINS Ben Charn 50.09 2 2 11 BRISSETT Taran Bir 53.82
3 5 COOPER Alex X Notts 51.34 3 33 WALCOTT Kennith Der 54.74
4 4 LOWE Sam MMK 51.94 4 66 ROBERTS Ewan R&N 55.63
5 6 PRICE William R&N 53.47 5 55 DWYER James Notts 62.12
6 3 CATSBURG Tobi Der 56.20
800m U20 Men A 800m U20 Men B
1 3 WARD Luke Der 2:01.54 1 22 WILSON Euan Charn 2:05.19
2 5 DYER Jake Notts 2:02.21 2 11 VILLALOBOS FINIGAN Hugo X Bir 2:05.61
3 6 MUSGROVE Joe R&N 2:03.47 3 55 CAMPION Milan Notts 2:09.18
4 4 FORSYTHE Ewan MMK 2:04.29 4 66 ROBERTSON Carl R&N 2:17.00
5 2 DOUGLAS Jack Charn 2:04.44
6 1 BROOKE Reis Bir 2:30.80
1500m U20 Men A 1500m U20 Men B
1 11 SHIELDS Ryan X Bir 4:15.31 1 22 PERRY Dylan Charn 4:34.27
2 6 HASSAN Muss-Ab R&N 4:15.43 2 66 COOPER BEN R&N 4:34.80
3 2 WILSON Euan Charn 4:21.29 3 55 WARD Adam Notts 4:44.19
4 5 DICKINSON James Notts 4:22.47 4 1 GOSHAWK Silas Bir 4:49.64
5 3 GUZAI Senay mkiale Der 4:26.96 5
6 4 HARFORD Devon Joseph MMK 4:34.71 6
3000m U20 Men A 3000m U20 Men B
1 2 GOSTELOW Thomas Charn 9:01.36 1 22 MAUD Daniel Charn 9:18.74
2 5 CAMPION Milan Notts 9:05.18 2 1 BROOKE Reis Bir 10:20.97
3 6 CHRONICLE Matthew R&N 9:28.57 3 55 MOIR Matthew Notts 10:45.44
4 3 GUZAI Senay mkiale Der 9:53.51 4
5 11 SWAIN Daniel X Bir 9:54.43 5
110m Hurdles U20 Men A Wind 1.1 110m Hurdles U20 Men B Wind 1.1
1 2 THOMAS Tre Charn 13.69 1 1 66 CRESSWELL Oliver R&N 14.52 2
2 6 SUMNERS Jack R&N 14.32 1 2 22 ARYEETEY David Charn 14.81 2
400m Hurdles U20 Men A 400m Hurdles U20 Men B
1 66 CRESSWELL Oliver R&N 56.51 3 1 6 MORGAN Christopher R&N 63.95
2 2 ARYEETEY David Charn 57.91 2 55 DYER Jake Notts 80.81
3 3 CATSBURG Tobi Der 63.37
4 5 WARD Adam Notts 72.04
2000m s/c U20 Men A 2000m s/c U20 Men B
1 6 SEARLE Adam R&N 6:19.42 1 44 FORSYTHE Ewan MMK 6:53.63
2 2 LYDON Finn Charn 6:29.69 2 22 PERRY Dylan Charn 7:24.30
3 4 MINTER James MMK 6:41.92 3 66 ROBERTS Cameron R&N 7:43.27
4 5 WARD Adam Notts 8:00.28 4
Long Jump U20 Men A Long Jump U20 Men B
1 6 SUMNERS Jack R&N 6.77 0.0 2 1 66 ROBERTS Ewan R&N 5.12 0.2
2 5 FOSTER Brendon X Notts 6.36 2.0 2
3 1 TREASURE Morgan Bir 6.06 0.3 3
4 22 PERRY Dylan Charn 5.26 2.7 4
High Jump U20 Men A High Jump U20 Men B
1 5 GORMAN Callum Notts 1.80 1 22 ORME-HERBERT Josh Charn 1.55
2 4 LEWIS Robert MMK 1.80
3 2 SHAW Samuel Charn 1.70
4 6 SAROLI Giorgio R&N 1.50
Triple Jump U20 Men A REC Triple Jump U20 Men B
1 6 MORGAN Christopher R&N 12.02 0.0 1
2 5 FOSTER Brendon X Notts 11.96 2.0 2
3 1 HARRINGTON Benjamin X Bir 11.74 0.3 3
4 2 SHAW Samuel Charn 10.90 -2.6 4
5 3 CATSBURG Tobi Der 10.05 0.0 5
Pole Vault U20 Men A Pole Vault U20 Men B
1 2 DARKIN-PRICE Cameron Charn x
Shot U20 Men A Shot U20 Men B
1 6 HAMLING Alex R&N 13.80 2 1
2 1 CHAMBERS-BROWN Kaie Bir 11.36 2
3 2 DARKIN-PRICE Cameron Charn 11.07 3
4 5 WARD Adam Notts 9.24 4
5 3 HILL Keiran Der 7.44 5
6 44 TOLBERT Joseph MMK 7.21 6
Discus U20 Men A Discus U20 Men B
1 6 HAMLING Alex R&N 41.41 2 1 22 ORME-HERBERT Josh Charn 30.91
2 2 DARKIN-PRICE Cameron Charn 38.84 3 2
3 4 TOLBERT Joseph MMK 19.90 3
Hammer U20 Men A Hammer U20 Men B
1 5 ROBERTS Jacob Notts 55.10 3 1 55 ILYK Harry Notts 48.10
Javelin U20 Men A Javelin U20 Men B
1 6 ROBERTS Ewan R&N 37.41 1 55 WARD Adam Notts 31.85
2 5 ROBERTS Jacob Notts 37.08 2
3 1 COLES Rhys Bir 25.13 3
4 2 PERRY Dylan Charn 22.54 4
4 x 100m U20 Men A
1 1 Bir CAMPBELL Alwayne HILLIARD Charles BRAMBLE Niall X CHAMBERS-BROWN Kaie 42.97
2 2 Charn CALHOUN Kyle HIGGINS Ben SMITH Jody ARYEETEY David 43.05
3 4 MMK WILTSHIRE Ethan X BOAKYE David Francesco TWUMASI-TAWIAH Kwame BROWN Maxwell 43.33
4 6 R&N SAROLI Giorgio NALUS Jaime CRESSWELL Oliver FENNING Franklin 44.58
5 5 Notts DURAND Logan MINOTT Reece WALDRON Thomas X SMITH Ben 45.50
4 x 400m U20 Men A
1 1 Bir DUHANEY Jose X SACHS Harry VILLALOBOS FINIGAN Hugo X BRISSETT Taran 3:35.86
2 2 Charn ARYEETEY David DOUGLAS Jack GOSTELOW Thomas O'SHEA Ethan X 3:39.69
3 6 R&N ROBERTS Ewan PRICE William MUSGROVE Joe LAMBERT Oliver 3:44.26
4 3 Der WALCOTT Kennith GUZAI Senay mkiale CATSBURG Tobi WARD Luke 3:47.16
100m U17 Men A Wind 2.5 100m U17 Men B Wind 0.1
1 a WILLIAMS Oshay Bir 11.02 1 1 ee ANIMASHAUN David Notts 11.60 4
2 e JORGE Loreni Notts 11.08 1 2 ff DADGE Connor R&N 11.80 4
3 d WILTSHIRE Ethan MMK 11.14 1 3 aa BODEN Kyle Bir 11.93
4 b FAIRHURST JACOB Charn 11.52 4 4 dd PINDURA Daniel MMK 11.97
5 c FLANAGAN Christian Der 11.56 4 5 cc EDWORDTHY Bradley Der 12.35
6 f WHITEHEAD Bradley R&N 11.60 4
200m U17 Men A Wind 3.0 200m U17 Men B Wind 1.4
1 f SWIFT Bailey R&N 22.33 1 1 ee JORGE Loreni Notts 22.96 2
2 a WILLIAMS Oshay Bir 22.45 1 2 aa JONES Samuel Bir 23.35 3
3 e ORPWOOD-COLTON Alfie Notts 22.65 2 3 ff DEAN William R&N 23.82 4
4 c FLANAGAN Christian Der 23.62 4 4 bb ELSTON Ryan Charn 24.07 4
5 b FAIRHURST JACOB Charn 24.47 5 cc EDWORDTHY Bradley Der 24.75
6 d WILTSHIRE Ethan MMK 27.84
400m U17 Men A 400m U17 Men B
1 a DUHANEY Jose Bir 51.84 2 1 bb SMITH Fergus Charn 53.20 4
2 b CLYDESDALE Callum Charn 52.67 3 2 aa HOLNESS Omar Bir 54.29 4
3 c BUSH Jude Der 53.58 4 3 ee NORMAN-THOMAS Leon Notts 56.94
4 e SULLIVAN Danny Notts 54.30 4 4 ff HEAYNS TOBIAS R&N 59.77
5 d MILLER Olly MMK 54.52
6 f WHITTAKER Samuel R&N 55.47
800m U17 Men A 800m U17 Men B
1 b O'SHEA Ethan Charn 2:01.12 1 bb HURST Seamas Charn 2:09.86
2 a KING Dylan Bir 2:02.27 2 ff MARTIN MYLES R&N 2:11.44
3 e IRVINE Alex Notts 2:02.28 3 cc WRIGHT Thomas Der 2:12.82
4 c BUSH Jude Der 2:09.07 4 ee STOGER Anton Notts 2:13.03
5 d GIBBS Finlay Zak Lewis MMK 2:10.71 5 dd HICKMAN Peter Graham MMK 2:18.58
6 f BLOMLEY Matthew R&N 2:12.04 6 aa DJIALA Chris Bir 2:23.20
1500m U17 Men A 1500m U17 Men B
1 D FREELAND Leo MMK 4:19.72 1 DD HICKMAN Robert Paul MMK 4:23.96
2 F SCOTT Fergus R&N 4:20.00 2 BB FRANCIS Marcus Charn 4:32.04
3 B ELSTON Ryan Charn 4:26.83 3 FF HUTTON Cian R&N 4:37.74
4 A MCFALL Sam Bir 4:31.50 4 E SMITH MCGLOIN Sam Notts 4:40.47
5 EE BEECH-MCPHILBIN Harley Notts 4:32.36 5 AA BOWKER Louis Bir 4:41.62
6 CC GOLDER Matthew Der 4:41.73 6 C MARTIN Jake Der 4:44.45
3000m U17 Men A 3000m U17 Men B
1 B COLEMAN-SMITH Kieren Charn 9:10.73 1 BB DAWSON VINCENT Charn 9:42.04
2 E BARNES Matthew Notts 9:13.77 2 A CASEY Nathan Bir 10:29.01
3 D GIBBS Finlay Zak Lewis MMK 9:15.24 3 DD BILLENNESS Tomas MMK 11:00.44
4 F CAULFIELD Adam R&N 9:26.76 4 CC HASTE Sam Der 11:18.68
5 AA STAPLETON Alex Bir 9:59.21 5
6 C SURGAY Jack Der 10:40.23 6
100m Hurdles U17 Men A Wind -0.3 100m Hurdles U17 Men B Wind -0.7
1 a RICKETTS Jordan Bir 13.28 1 1 aa ELLIOTT Zachary Bir 14.20 3
2 f WILCOCK Thomas R&N 14.29 3 2 ff EDWARDS George R&N 15.78
3 d COURTENAY-ROBIN Jayden MMK 15.25 4 3 dd MCGARVIE Hamish MMK 16.35
4 b CULPIN Harry Charn 16.18 4 ee WALDRON Thomas Notts 17.03
5 e NIGHTINGALE Cameron Notts 17.02
400m Hurdles U17 Men A 400m Hurdles U17 Men B
1 f BOWERS Alfie R&N 60.56 1 ff EDWARDS George R&N 62.71
2 d COURTENAY-ROBIN Jayden MMK 67.17 2 ee KILFORD Joel Notts 75.12
3 e ABLETT Charlie Notts 70.66
1500m s/c U17 Men A 1500m s/c U17 Men B
1 F HOPE Ben R&N 4:47.35 1 CC GOLDER Matthew Der 5:35.58
2 B DAY Jamie Charn 5:03.51 2
3 C MARTIN Jake Der 5:13.36 3
Long Jump U17 Men A Long Jump U17 Men B
1 AA BODEN Kyle Bir 5.80 0.0 4 1 A ELLIOTT Zachary Bir 5.54 -1.5
2 F DADGE Connor R&N 5.64 0.7 4 2 EE COUSINS Jerome Notts 5.0 0.0
3 B CULPIN Harry Charn 5.45 0.5 3
4 DD MCGARVIE Hamish MMK 5.24 1.2 4
5 E FRITH Alex Notts 5.18 -1.0 5
6 C SILCOCK Tom Der 4.47 0.0 6
High Jump U17 Men A REC High Jump U17 Men B
1 D FEATHERSTONE Samuel Henry MMK 1.85 1 EE WALDRON Thomas Notts 1.60
2 E WHYLEY Harry Notts 1.80 2 DD LARBI Izaak MMK 1.50
3= F JAY Andrew R&N 1.55
3= AA MHENDE Sean Bir 1.55
Triple Jump U17 Men A REC Triple Jump U17 Men B
1 A EKPA Gabriel Bir 12.54 -1.5 3 1 AA MHENDE Sean Bir 11.84 0.0 4
2 D COURTENAY-ROBIN Jayden MMK 11.74 0.0 4 2 E ABLETT Charlie Notts 10.17 -1.0
3 F LOLE Benjamin R&N 10.82 0.7 3
4 EE COUSINS Jerome Notts 10.81 0.0 4
5 C SILCOCK Tom Der 10.41 0.0 5
6 B SISSON Jake Charn 10.40 0.5 6
Pole Vault U17 Men A Pole Vault U17 Men B
1 E CLARK Jacob Notts 4.20
2 B CULPIN Harry Charn 3.30
Shot U17 Men A Shot U17 Men B
1 F BYNG Lewis R&N 16.78 1 1 FF DYRMISHI Chris R&N 12.76 2
2 E FOSTER Brendon Notts 10.33 2 CC BURTON Freddie Der 7.71
3 B SISSON Jake Charn 8.81 3
4 C QUINN Isaac Der 8.71 4
5 D ERICSSON-NICHOLLS James MMK 8.39 5
6 A BAL Damanjit singh Bir 7.12 6
Discus U17 Men A Discus U17 Men B
1 FF BISHOP-TIMINGS Fenton R&N 34.12 3 1 F DYRMISHI Chris R&N 29.48 4
2 C TARBIT Shay Der 31.91 4 2 CC BURTON Freddie Der 28.15 4
3 B SISSON Jake Charn 29.99 4 3 AA GAYLE Michael Bir x
4 A BAL Damanjit singh Bir 24.23 4
5 E CARELESS Jacob Notts 23.03 5
6 D ERICSSON-NICHOLLS James MMK 14.34 6
Hammer U17 Men A Hammer U17 Men B
1 E CARELESS Jacob Notts 54.24 2 1 FF BISHOP-TIMINGS Fenton R&N 23.99
2 F BYNG Lewis R&N 33.94 4 2 AA HARRINGTON Benjamin Bir 13.36
3 C BURTON Freddie Der 23.33 3
4 A BAL Damanjit singh Bir 16.59 4
5 B PARROTT Sam Charn 13.85 5
6 D ERICSSON-NICHOLLS James MMK x 6
Javelin U17 Men A Javelin U17 Men B
1 FF BYNG Lewis R&N 52.18 1 1 F BISHOP-TIMINGS Fenton R&N 44.77 3
2 D LARBI Izaak MMK 42.51 4 2 B WALKER Ben Charn 36.81
3 BB PARROTT Sam Charn 39.42 4 3 AA DJIALA Chris Bir 10.47
4 E CARELESS Jacob Notts 31.13 4
5 C QUINN Isaac Der 27.62 5
6 A LEWIS Jordan Bir 24.43 6
4 x 100m U17 Men A
1 e Notts ANIMASHAUN David NIGHTINGALE Cameron ORPWOOD-COLTON Alfie JORGE Loreni 44.74
2 a Bir RICKETTS Jordan JONES Samuel BODEN Kyle WILLIAMS Oshay 44.77
3 f R&N DEAN William DADGE Connor WHITEHEAD Bradley SWIFT Bailey 44.89
4 b Charn SMITH Fergus CULPIN Harry FAIRHURST JACOB SISSON Jake 47.86
5 c Der EDWORDTHY Bradley BURTON Freddie DUMBUYA Tyrese QUINN Isaac 49.81
4 x 400m U17 Men A
1 a Bir BROMFIELD Jayden GAYLE Michael KING Dylan HOLNESS Omar 3:38.52
2 b Charn CLYDESDALE Callum COLEMAN-SMITH Kieren SMITH Fergus SEPEDE Daniel 3:39.78
3 e Notts IRVINE Alex STOGER Anton COOPER Alex SULLIVAN Danny 3:42.53
4 f R&N EDWARDS George HEAYNS TOBIAS WHITTAKER Samuel BOWERS Alfie 3:51.14
5 c Der WRIGHT Thomas MARTIN Jake EDWORDTHY Bradley BUSH Jude 3:53.50
6 d MMK HICKMAN Peter Graham HICKMAN Robert Paul FREELAND Leo BILLENNESS Tomas 4:06.63