EMGP Weedon 10k - 26 June 2018 - In Finish Order

M/F Cat No. Name Cat Time Club
1 1 1 2305 Alistair Smith MS 33:20 Coventry Godiva Harriers
2 2 2 2301 Nathan Lawson MS 33:41 Huncote Harriers
3 3 3 2152 William Gardner MS 33:43 Rugby & Northampton AC
4 4 4 1458 Steven Tuttle MS 34:35 Marshall Milton Keynes AC
5 5 5 1946 Mark Hill MS 35:29 Rugby & Northampton AC
6 6 1 1261 Stephen Marks M40 35:30 Rugby & Northampton AC
7 7 6 2018 Alex Cumming MS 35:52 Hermitage Harriers
8 8 7 2153 Alexander Ash MS 36:05 Wellingborough & District AC
9 9 2 35 Jason Williams M40 36:30 Hermitage Harriers
10 10 8 1691 Nathan Jones MS 36:37 Higham Harriers
11 11 9 1004 Jack Chennell MS 36:52 Kettering Town Harriers
12 12 1 537 Tony Letts M50 36:53 Northampton Road Runners
13 13 10 2500 Tom Watson MS 36:58 Silson AC
14 14 3 832 Matt Fowler M40 36:59 Kettering Town Harriers
15 15 11 1889 David Ball MS 37:14 Rugby & Northampton AC
16 16 12 1262 Adam Newman MS 37:18 Daventry Road Runners
17 17 2 2008 Philip Chritchlow M50 37:21 Beaumont Running Club
18 18 4 1629 Andy Fairley M40 37:24 Wootton Road Runners
19 19 5 1855 Matthew Clarke M40 37:28 Marshall Milton Keynes AC
20 20 13 30 Kevin Tustain MS 37:34 Brackley & District RC
21 21 6 754 Dean Oldfield M40 37:40 Rugby & Northampton AC
22 22 14 2325 Mark Palser MS 37:46 Marshall Milton Keynes AC
23 23 1 689 Phil West M45 38:29 Kettering Town Harriers
24 24 2 2125 Ian Murdey M45 38:48 Hermitage Harriers
25 25 15 1502 Andrew Kirschner MS 38:54 Marshall Milton Keynes AC
26 26 16 565 Dave Lazenby MS 39:05 Wootton Road Runners
27 27 17 1568 Richard Pavey MS 39:10 Higham Harriers
28 28 7 2299 Jonathan Taylor M40 39:12 Rugby & Northampton AC
29 29 18 1127 William Shippin MS 39:14 Uknetrunner.co.uk
30 30 8 833 Phil Brigden M40 39:16 Kettering Town Harriers
31 31 9 2292 Matt Carroll M40 39:16 Rugby & Northampton AC
32 32 3 44 Andy Green M50 39:17 Team East Haddon
33 33 19 1646 Daniel Clarke MS 39:23 Daventry Road Runners
34 34 10 487 Ross Brown M40 39:30 Kettering Town Harriers
35 35 4 808 Richard Fowler M50 39:37 Wootton Road Runners
36 36 5 2089 James Darcy M50 39:48 Silson AC
37 37 3 1864 Stephen Snow M45 39:52 Huncote Harriers
38 1 1 1319 Rachel Doherty FS 39:57 Higham Harriers
39 38 11 20 Tom Shepherd M40 39:58 Kettering Town Harriers
40 39 20 2270 Nick Gower MS 40:00
41 40 4 392 Richard Lack M45 40:21 Wootton Road Runners
42 41 12 612 Tim Thurlow M40 40:24 Wootton Road Runners
43 42 13 380 Anthony Smith M40 40:25 Rugby Triathlon Club
44 43 21 2291 Duncan Birtwistle MS 40:33 Telford AC
45 44 5 1602 Peter Moor M45 40:34 Northampton Road Runners
46 45 22 566 Chris Lazenby MS 40:36 Wootton Road Runners
47 46 1 1806 Kevin Shelton-Smith M55 40:43 Bedford Harriers AC
48 47 23 866 James Willoughby MS 40:46 Hermitage Harriers
49 48 14 207 Andrew Wasdell M40 40:48 Marshall Milton Keynes AC
50 49 24 1125 Paul Huckle MS 40:55 Wellingborough & District AC
51 50 25 1182 Robert Hemingway MS 40:58 Northampton Road Runners
52 51 6 439 Richard Broadbent M45 41:00 Kenilworth Runners
53 52 26 1949 Alex Douglas MS 41:01 Silson AC
54 53 1 827 Adam Bebbington M20 41:02 Rugby & Northampton AC
55 54 7 1308 Jon Kemp M45 41:03 Wellingborough & District AC
56 2 1 2043 Amy Sarkies F40 41:14 Rugby & Northampton AC
57 55 27 400 Simon Kirschner-Heavens MS 41:15 Marshall Milton Keynes AC
58 56 8 486 Chris Bell M45 41:18 Team East Haddon
59 3 2 405 Kelly Barnett FS 41:20 Wellingborough & District AC
60 57 28 1305 Stephen Ratcliffe MS 41:20 Marshall Milton Keynes AC
61 58 9 589 Ian Higginson M45 41:40 Bearbrook Running Club
62 59 6 1263 Mark Bonham M50 41:42 Wellingborough & District AC
63 60 2 1126 Adrian Huntley M55 41:54
64 4 3 527 Melanie Wood FS 41:55 Marshall Milton Keynes AC
65 5 4 2251 Lutie Akinci FS 41:59
66 61 7 1273 Neil Sheward M50 42:01 Kenilworth Runners
67 62 10 1307 Paul Furness M45 42:02 Rugby & Northampton AC
68 63 29 1925 Mantas Vilimas MS 42:10 Higham Harriers
69 64 8 1684 Simon Gurney M50 42:12 Shenley Striders
70 6 1 1874 Sarah Davis F50 42:13 Rugby & Northampton AC
71 65 15 2136 Ben Shirley M40 42:14 Wellingborough & District AC
72 66 16 857 Chris Chapman M40 42:31 Wootton Road Runners
73 7 2 860 Christine Lathwell F40 42:38 Stopsley Striders
74 67 30 2134 Luke Crump MS 42:45 Higham Harriers
75 68 17 1956 Matthew Tyrrell M40 42:51 Team East Haddon
76 69 31 2121 Philip Wood MS 42:53 Wootton Road Runners
77 70 11 2126 Ian Moser M45 43:00 Daventry Road Runners
78 71 32 2014 Andy Sealey MS 43:04 Shenley Striders
79 72 12 37 Julian Blackwell M45 43:12 Wellingborough & District AC
80 73 33 1774 Sean Gallagher MS 43:23 Kettering Town Harriers
81 74 18 1129 Richard Thomas M40 43:32 Rugby & Northampton AC
82 75 1 229 John Griffiths M60 43:36 Headington RR
83 76 19 967 Richard Doherty M40 43:39 Redway Runners
84 77 34 858 Scott Fisher MS 43:40
85 78 35 1660 Joseph Shirley MS 43:41 Daventry Road Runners
86 79 36 1342 Adam Wright MS 43:43
87 80 2 1165 Paul Wilkerson M60 43:47 Bedford & County AC
88 81 9 1573 Stuart Bartlett M50 43:48
89 82 3 1523 Mick Conroy M55 43:49 Northampton Road Runners
90 83 4 1637 Alan Mould M55 43:53 Rugby & Northampton AC
91 84 37 39 Tom Roberts MS 43:54 Wellingborough & District AC
92 85 20 370 John Gibbins M40 43:55 Northampton Road Runners
93 86 10 590 Richard Barcock M50 44:01 Bearbrook Running Club
94 87 11 1939 Robert White M50 44:03 Team East Haddon
95 88 38 1983 Matthew Spearman MS 44:11 Kettering Town Harriers
96 8 5 391 Tori Green FS 44:19 Rugby & Northampton AC
97 89 39 1179 Lewis Todd MS 44:20 Wootton Road Runners
98 90 21 2286 Daniel Farmer M40 44:22
99 91 22 1583 Dan Cliffe M40 44:22 Northampton Road Runners
100 92 13 955 Christopher Mcfaul M45 44:23 Wootton Road Runners
101 93 14 31 Ian Street M45 44:23
102 94 12 759 Tony Barnes M50 44:24 Bedford Harriers AC
103 95 40 1719 Ben Merriman MS 44:25
104 9 3 1327 Rachael Siggers F40 44:29 Rugby & Northampton AC
105 96 23 2310 Neil Jones M40 44:37 Marshall Milton Keynes AC
106 10 6 783 Lisa-Marie Smith FS 44:43 Wellingborough & District AC
107 97 24 722 Damian Baker M40 44:48 Daventry Road Runners
108 98 25 18 Jonathan Rudge M40 45:00 Bearbrook Running Club
109 99 5 29 Neil McDonald M55 45:03 Wellingborough & District AC
110 100 41 2300 James Williams MS 45:07 Rugby & Northampton AC
111 101 42 2260 Matt Goode MS 45:11 Daventry Road Runners
112 11 4 1030 Sophie Wilkinson-Hargate F40 45:14 Nene Valley Harriers
113 102 26 1717 Mark Kennedy M40 45:16 Northampton Road Runners
114 103 43 954 Darren Murphy MS 45:23 Shenley Striders
115 12 1 1720 Helen Etherington F35 45:24 Wellingborough & District AC
116 104 3 1825 Kevin Naughton M60 45:25 Sphinx AC
117 105 6 28 Peter Barzetovic M55 45:30 Nuneaton Harriers
118 106 15 1883 Toby Heley M45 45:31 Silson AC
119 107 13 2320 Jon-Mark Cowell M50 45:35 Leighton Buzzard Tri
120 108 16 1934 Greg Ball M45 45:41 Silson AC
121 109 7 782 Rodney Berry M55 45:48 Daventry Road Runners
122 110 14 1917 Michael Spencer M50 45:55 Silson AC
123 111 44 1961 Michael Wheeler MS 46:05 Wootton Road Runners
124 112 45 1038 Andrew Rosewell MS 46:06 Northampton Road Runners
125 113 46 2297 Gregor James MS 46:09
126 114 8 1178 Adrian White M55 46:10 Rugby & Northampton AC
127 115 4 186 Barry Elkington M60 46:13 Kenilworth Runners
128 116 9 1947 Richard Popiel M55 46:20 Silson AC
129 117 47 1316 Shaun Cottrell MS 46:21
130 13 5 1366 Elaine Fairbrother F40 46:23 Kettering Town Harriers
131 118 17 1633 Chris Knight M45 46:27 Wootton Road Runners
132 119 48 41 Michael Bishop MS 46:28 Brackley & District RC
133 120 15 2276 Clive Pearce M50 46:30 Kenilworth Runners
134 14 1 1272 Louise Andrews F45 46:35 Kenilworth Runners
135 15 2 50 Caroline Coward F45 46:38 Leamington C & AC
136 121 16 717 Andrew Burston M50 46:43 Rugby Triathlon Club
137 122 10 1829 Roland Hancock M55 46:50 Leamington C & AC
138 16 7 2317 Katherine Baxter-Smith FS 46:50 Wellingborough & District AC
139 17 2 1160 Charlotte  Yarker F35 46:54 Northampton Road Runners
140 123 27 1438 Tom Williams M40 47:00 Kenilworth Runners
141 18 3 834 Kairit Fitzgerald F35 47:03 Wootton Road Runners
142 124 18 1430 Nik Davey M45 47:04 Wootton Road Runners
143 125 49 572 Tony Welsh MS 47:04 Redway Runners
144 19 1 1931 Diane Farmer F55 47:12 Marshall Milton Keynes AC
145 126 50 1694 Andrew McLaren MS 47:15
146 20 2 781 Kerry Munn F55 47:19 Kettering Town Harriers
147 127 28 2287 Nick Allbury M40 47:26 Northampton Road Runners
148 128 2 2295 Josh Graham M20 47:48 Daventry Road Runners
149 129 1 34 Derek Slann M65 47:50 Redway Runners
150 21 1 1105 Diane Baldwin F60 47:55 Marshall Milton Keynes AC
151 22 3 11 Judith Rose F45 47:59 Rugby & Northampton AC
152 130 17 2061 Vince Galiano M50 48:01 Kettering Town Harriers
153 131 29 1300 Peter Ward M40 48:05
154 23 2 1304 Tamara Hardman F50 48:08 Rugby & Northampton AC
155 132 19 2203 Stuart Coomber M45 48:10 Brackley Running Club
156 24 6 1124 Anna Fryer F40 48:14 Bearbrook Running Club
157 25 3 1299 Kate Bond F55 48:23 Daventry Road Runners
158 133 51 2312 Jonathan Menon MS 48:26
159 134 3 2316 Donny Lay M20 48:30
160 135 1 897 Graham Patton M75 48:31 Massey Ferguson RC
161 136 52 2290 Todd Jeffrey MS 48:32 Daventry Road Runners
162 137 5 1984 Nick Page M60 48:38 Wellingborough & District AC
163 138 53 835 Wayne Broadbent MS 48:44 Sphinx AC
164 139 2 1960 Paul Mason M65 48:45 Marshall Milton Keynes AC
165 140 20 2298 Simon Caldwell M45 48:46
166 141 3 1880 David Findel-Hawkins M65 48:53 Marshall Milton Keynes AC
167 26 7 2017 Rachel Shaw F40 48:55
168 142 54 709 Daniel Kenward MS 49:00 Daventry Road Runners
169 27 3 1798 Julie Jones F50 49:01 Marshall Milton Keynes AC
170 28 4 613 Annette Russell F45 49:01 Daventry Road Runners
171 143 55 1008 Ken Wong MS 49:06 Wootton Road Runners
172 144 11 949 Michael Howell M55 49:08 Rugby & Northampton AC
173 145 56 2326 Matthew Bainborough MS 49:11 Daventry Road Runners
174 29 8 1035 Louise Kemp F40 49:12 Wellingborough & District AC
175 146 6 688 Richard Monk M60 49:13
176 147 57 1185 John Gray MS 49:14 Brackley & District RC
177 148 58 2272 Cameron Lawson MS 49:14
178 149 4 53 Charles Jones M65 49:38 Northbrook AC
179 150 59 103 Oliver Ede MS 49:45 Daventry Road Runners
180 151 18 1276 Kevin Church M50 49:48 Marshall Milton Keynes AC
181 152 7 1852 Keith Hale M60 49:53
182 153 30 1514 Lee McRae M40 49:59 Northampton Road Runners
183 30 9 1731 Dawn Clark F40 50:01 Spa Striders
184 31 8 579 Emma Beevor FS 50:02 Higham Harriers
185 154 21 1600 Russell Dickerson M45 50:02 Uknetrunner.co.uk
186 155 19 2250 John Lindsay M50 50:03 Daventry Road Runners
187 32 10 1832 Claire Osborne F40 50:10 Wootton Road Runners
188 156 31 1444 John White M40 50:11 Wootton Road Runners
189 157 60 2093 Al Harris MS 50:12 Sphinx AC
190 158 32 1795 Gary Wallis M40 50:13 Harborough AC
191 159 8 2498 Andrew Hoare M60 50:14 Silson AC
192 160 61 1771 Alan Wadsworth MS 50:15 Northampton Road Runners
193 161 20 950 Ronnie Ambrose M50 50:15 Northampton Road Runners
194 33 4 1092 Nicola Speed F50 50:20 Kettering Town Harriers
195 162 21 2285 Steve Cheater M50 50:20 Kettering Town Harriers
196 163 9 24 Alex Montgomery M60 50:25 Leamington C & AC
197 34 4 1879 Jo Japp F35 50:27 Silson AC
198 35 9 1606 Louise Balloch FS 50:30 Daventry Road Runners
199 164 22 780 Steven Dickens M45 50:31 Wootton Road Runners
200 165 62 1335 Neil Wills MS 50:32 Daventry Road Runners
201 36 5 483 Liz Dabell F50 50:38 Northampton Road Runners
202 37 5 17 Lucy Rudge F45 50:40 Bearbrook Running Club
203 166 22 2313 Steve Borondy M50 50:41 Wootton Road Runners
204 167 23 249 James Terry M45 50:52 Wellingborough & District AC
205 38 4 951 Wendy Ambrose F55 50:55 Northampton Road Runners
206 39 6 601 Laura Sullivan F50 51:01 Daventry Road Runners
207 168 24 1288 Christopher Edge M45 51:04 Daventry Road Runners
208 40 6 2056 Yvonne Mehmet F45 51:07 Kettering Town Harriers
209 169 10 2 Mitch Timms M60 51:09 Sphinx AC
210 170 12 32 Charles Corbett M55 51:09
211 41 11 2273 Heidi Lewis F40 51:10 Brackley Running Club
212 171 25 598 Roy Taylor M45 51:12 Redway Runners
213 172 63 2264 Leigh Barton MS 51:13
214 42 5 33 Sarah McGarry F35 51:13 Northampton Road Runners
215 43 5 2139 Veronica Singleton F55 51:20 Bedford Harriers AC
216 173 26 1810 Stephen Young M45 51:25 100 Marathon Club
217 174 23 1972 Steve Prior M50 51:41 Northampton Road Runners
218 175 33 1094 James Daly  M40 51:44 Rugby Triathlon Club
219 176 11 2311 Kim Lowde M60 51:53 Daventry Road Runners
220 177 64 2296 Michael Wright MS 51:53
221 44 12 2000 Frances Hooper F40 51:55 Wootton Road Runners
222 178 13 1037 Eddie Murphy M55 51:55 Kettering Town Harriers
223 45 10 1184 Lauren Wood FS 52:00 Wellingborough & District AC
224 179 24 885 David Muncherji M50 52:05 Wootton Road Runners
225 46 7 1117 Diane Rogers F50 52:08 Wootton Road Runners
226 180 12 1003 Neil Martin M60 52:10 Rugby & Northampton AC
227 47 6 2156 Sue Torrance F55 52:13 Silson AC
228 48 11 2016 Paige Hobbs FS 52:14 Daventry Road Runners
229 181 14 10 Martin Davey M55 52:15 Ampthill & Flitwick Flyers
230 182 65 175 Mike Seaton MS 52:18
231 183 25 1480 Nick Watkins M50 52:23 Daventry Road Runners
232 184 27 2029 Mark Manning M45 52:35 Northampton Road Runners
233 185 34 952 Chris Corbin M40 52:44 Rugby & Northampton AC
234 186 5 2133 Tony Hale M65 52:59 Wellingborough & District AC
235 187 15 1166 Michael Dowdy M55 53:02
236 188 26 464 Robin Schumacher M50 53:05 Team East Haddon
237 189 28 610 Richard Hands M45 53:11 Northbrook AC
238 190 29 2318 James Laurie M45 53:11 Silson AC
239 191 35 2307 Philippe Wallior M40 53:12
240 49 6 3 Denise Hackett F35 53:13 Daventry Road Runners
241 50 13 1487 Rebecca Phagura F40 53:20 Kenilworth Runners
242 192 36 505 Mark Cheadle M40 53:22 Wellingborough & District AC
243 51 14 883 Nadine Gray F40 53:35 Daventry Road Runners
244 52 7 25 Deborah Martin F35 53:36 Bearbrook Running Club
245 193 16 882 Kevin Sexton M55 53:36
246 194 27 2293 Paul Marlow M50 53:37 Kettering Town Harriers
247 195 66 1168 Sam Snell MS 53:38 Wootton Road Runners
248 196 17 1999 Gerard McCreesh M55 53:40
249 197 18 1180 Nick Tomkins M55 53:49 Shenley Striders
250 53 8 2309 Karen Denton F35 53:50 Northampton Road Runners
251 198 28 46 Kevin Taylor M50 54:03 Redway Runners
252 199 19 2294 Simon James M55 54:04
253 54 7 2010 Sarah Jones F45 54:05 Northampton Road Runners
254 200 6 2267 Barry Crowley M65 54:21 Sparkhill Harriers
255 201 7 977 Alan Capell M65 54:24 Northampton Road Runners
256 55 12 14 Amy Wright FS 54:24 Daventry Road Runners
257 202 13 220 Gary Grimsley M60 54:27 Desford Striders
258 56 8 1181 Alison Ray F45 54:30 Marshall Milton Keynes AC
259 57 15 1041 Karen Tincknell F40 54:31 Marshall Milton Keynes AC
260 203 30 105 Dean Rushby M45 54:41 Harborough AC
261 204 31 1163 Jason Mothersole M45 54:47
262 205 67 1247 Andrew Dolan MS 54:50 Christ the Sower
263 58 9 715 Mandy Moser F45 55:03 Daventry Road Runners
264 59 16 1524 Vicki Baker F40 55:13 Northampton Road Runners
265 206 32 27 Chris Mullaney M45 55:24 Daventry Road Runners
266 60 7 716 Karen Timothy F55 55:30 Sphinx AC
267 207 29 1535 Tony Amato M50 55:31 Wootton Road Runners
268 208 37 1332 Christopher Duffy M40 55:44
269 209 20 529 Shaun De Clancy M55 56:02 Wellingborough & District AC
270 210 30 1932 Nigel Farmer M50 56:08 Marshall Milton Keynes AC
271 211 31 1172 Andy Haywood M50 56:10 Wootton Road Runners
272 212 68 42 Michael Harrison MS 56:13 Wootton Road Runners
273 61 8 286 Anne Robertson F55 56:15 Desford Striders
274 213 32 2085 Ray Cooke M50 56:17 Bedford Harriers AC
275 62 17 2095 Jo Jones F40 56:18 Northampton Road Runners
276 214 69 2324 Ronan McCloy MS 56:22
277 215 38 12 Chris Eccles M40 56:33 Wellingborough & District AC
278 216 21 2281 Martin White M55 56:35
279 217 33 5 Julian Chronicle M45 56:49 Brackley & District RC
280 63 8 1 Jackie Timms F50 56:59 Sphinx AC
281 218 70 2265 David Beezley MS 57:00
282 219 71 2271 Paul Hodgson MS 57:01
283 64 9 2052 Madeleine Moutrie F55 57:03 Silson AC
284 65 9 2308 Nicola Black F35 57:04 Silson AC
285 220 39 1333 Andy Morgan M40 57:08
286 221 34 2269 Jonathan Gilbert M45 57:09 Wootton Road Runners
287 222 72 2268 Julian Fordham MS 57:16
288 223 35 1019 Graham Old M45 57:22
289 66 13 1025 Hannah Mather FS 57:24
290 67 10 2048 Sheona Smee F55 57:30 Silson AC
291 224 8 826 Cliff Bebbington M65 57:31
292 68 14 2283 Elizabeth Williams FS 57:36
293 225 73 2282 David Williams MS 57:36
294 69 9 1920 Justine Verwey F50 57:45 Silson AC
295 226 33 2274 Paul Nealon M50 57:58 Huncote Harriers
296 227 1 48 Thomas Dable M70 58:08 Kenilworth Runners
297 228 14 240 Jon Dilworth M60 58:24 Northampton Road Runners
298 70 11 1318 Julie Cozens F55 58:26 Northbrook AC
299 71 10 1919 Kit Rapson F45 58:38 Silson AC
300 72 11 1290 Hannah Groves F45 58:40 Wootton Road Runners
301 73 15 408 Jessica Wynn-Werninck FS 58:49 Wellingborough & District AC
302 74 16 1096 Helen Hubber FS 58:56 Northampton Road Runners
303 229 1 1175 Gerald Billis M80 59:30 Wootton Road Runners
304 75 17 463 Vicky Brewin FS 60:19 Sphinx AC
305 230 40 22 Imran Ali M40 60:19 Sphinx AC
306 76 12 1908 Sally Stephenson F55 60:33 Silson AC
307 77 12 1095 Debra Tame F45 60:34 Northampton Road Runners
308 78 13 1890 Pamela Civil F45 60:46
309 79 14 2020 Annette Hawkins F45 60:51
310 231 22 2165 David Jarrett M55 60:59 Silson AC
311 80 18 1171 Louise Cranswick FS 61:02 Wootton Road Runners
312 232 36 1170 Tim Molloy M45 61:03 Wootton Road Runners
313 81 15 1980 Karen Shakespeare F45 61:09 Northampton Road Runners
314 82 18 2218 Maxine Sutton F40 61:19 Brackley Running Club
315 83 19 170 Kayleigh Robinson FS 61:27
316 84 13 559 Gillian Brightwell F55 61:56 Wellingborough & District AC
317 233 34 2303 Darren Brockwell M50 62:10 Silson AC
318 234 74 2278 Thomas Webb MS 62:10 Daventry Road Runners
319 85 14 733 Anne Counter F55 62:11 Daventry Road Runners
320 86 15 528 Felicity Aries F55 62:24 Wellingborough & District AC
321 87 10 2321 Emma Bond F35 62:26 Wellingborough & District AC
322 235 15 2288 John Tomlinson M60 62:40 Daventry Road Runners
323 236 9 2200 David Shaw M65 62:44
324 88 2 2314 Sarah Hennings F60 62:47
325 89 19 2315 Jo Justice F40 62:47
326 237 35 586 Paul Brooks M50 62:51 Luton AC
327 90 16 2306 Stephanie Muncherji F55 63:01 Wootton Road Runners
328 238 2 504 Tom Marchi M75 63:40 Sphinx AC
329 91 1 2323 Gina Lay F20 63:40
330 92 20 2302 Claire Brockwell FS 63:47
331 93 20 964 Suzanne Bass-Twitchell F40 63:50 Brackley & District RC
332 94 21 690 Laura Thompson  FS 64:06 Brackley & District RC
333 239 2 1682 Larry Corkrey M80 64:23 Bedford Harriers AC
334 95 17 1275 Hazel Cockerill F55 64:38 Marshall Milton Keynes AC
335 96 3 1856 Sally Hewitt F60 64:44 Wellingborough & District AC
336 97 1 47 Pauline Dable F70 64:59 Kenilworth Runners
337 98 18 1472 Janette Hirst F55 65:47 Desborough & Rothwell RC
338 99 22 2289 Hannah Jones FS 65:47
339 240 75 763 Steven Farnell MS 66:10
340 100 4 855 Margaret Bond F60 66:33 Wellingborough & District AC
341 101 10 1266 Sue Herbert F50 67:01 Daventry Road Runners
342 102 19 1741 Sue Askham F55 68:05
343 241 76 2034 Sam Dorrity MS 68:09
344 103 16 752 Karen Lower F45 68:27 Wellingborough & District AC
345 104 23 2033 Lauren Mehmet FS 68:35 Kettering Town Harriers
346 242 2 2499 Tim Hulett M70 69:27 Silson AC
347 105 2 2322 April Lay F20 69:51
348 243 37 2319 Jon Lay M45 69:51
349 106 24 2304 Sarah de Boer FS 70:05
350 107 11 1918 Juliet Hanson F50 70:05
351 108 25 1167 Abby Hawkins FS 71:33 Wootton Road Runners
352 244 3 1301 Colin Bricher M70 73:36 Kenilworth Runners
353 109 26 2279 Charlotte Wesley FS 73:38
354 110 17 204 Trudi Knight F45 74:07 Wellingborough & District AC
355 245 77 2275 Jeremy Palmer MS 75:13
356 111 18 1183 Lizette Hummel F45 75:21 Daventry Road Runners
357 112 27 1745 Zea Marenyhi-Smith FS 75:49
358 113 11 1513 Clare Slater F35 75:50