Eastern Masters League - Match 1 - Stevenage - 2 May 2018
    Men's Teams   Points Pos
  1 Marshall Milton Keynes AC   142 1
  2 Fairlands Valley Spartans   113.5 2
  3 Bedford & County AC   95 3
  4 Biggleswade AC   65.5 4
  5 Cambridge & Coleridge AC   65 5
  6 Luton AC   25 6
  7 Bedford Harriers   16 7
    100m M35-49      
  1 David Olusanya Bedford & County AC 12.6 7
  2 Danny O'Shea Luton AC 13.1 6
  3 Anton McCalla Fairlands Valley Spartans 14.2 5
  4 Simon Kirschner-Heavens Marshall Milton Keynes AC 14.2 4
  5 Simon Strong Biggleswade AC 16.5 3
    100m M50-59      
  1 Paul Canning Marshall Milton Keynes AC 12.6 7
  2 David Stephenson Fairlands Valley Spartans 13.8 6
  3 Keith Clarke Cambridge & Coleridge AC 13.9 5
  4 Lance Croft Bedford & County AC 14.5 4
  5 David Brown Biggleswade AC 15.1 3
    100m M60+      
  1 Ivars Licietis Marshall Milton Keynes AC 14.0 7
  2 Christopher Keech Bedford & County AC 14.5 6
  3 Chris Capps Bedford Harriers 17.3 5
  4 Mark Freeman Fairlands Valley Spartans 17.4 4
  5 Paul Connelly Cambridge & Coleridge AC 18.2 3
  6 Colin Harries Biggleswade AC 19.5 2
    400m M35-49      
  1 Richard Bruce Fairlands Valley Spartans 55.5 7
  2 Peter Benedickter Bedford & County AC 59.5 6
  3 Jeremy Vick Marshall Milton Keynes AC 60.2 5
  4 Keith Clarke Cambridge & Coleridge AC 70.3 4
  5 Simon Strong Biggleswade AC 82.9 3
    400m M50-59      
  1 Paul Canning Marshall Milton Keynes AC 60.2 7
  2 Steve Mayfield Fairlands Valley Spartans 61.3 6
  3 Peter Webster Bedford & County AC 63.2 5
  4 David Brown Biggleswade AC 65.7 4
  5 Paul Connelly Cambridge & Coleridge AC 82.2 3
    3000m M35-49      
  1 Simon Coombes Bedford & County AC 9:09.8 7
  2 Peter Mackrell Marshall Milton Keynes AC 9:42.2 6
  3 - Fairlands Valley Spartans 9:46.5 5
    3000m M50-59      
  1 Paul Sutherland Marshall Milton Keynes AC 11:52.3 7
  2 Anthony Fitzpatrick Bedford & County AC 12:06.4 6
  3 Peter Smith Fairlands Valley Spartans 12:15.4 5
  4 Neil Harvey Biggleswade AC 13:43.9 4
    3000m M60+      
  1 Barry Osborne Fairlands Valley Spartans 11:33.6 7
  2 Charles Arnold Biggleswade AC 11:36.6 6
  3 Kelvin Smith Marshall Milton Keynes AC 13:17.4 5
  4 Robert Lands Bedford & County AC 13:21.9 4
  5 Chris Capps Bedford Harriers 14:10.2 3
    1M Walk 'A'      
  1 Roger Lilley Cambridge & Coleridge AC 9:21.2 7
  2 Robin Wynde Biggleswade AC 10:15.0 6
  3 Paul Sutherland Marshall Milton Keynes AC 11:32.7 5
  4 John Harris Fairlands Valley Spartans 11:41.2 4
  5 Courtney Gunn Bedford & County AC 11:45.5 3
  6 - Bedford Harriers 13:34.7 2
    1M Walk 'B'      
  1 Kelvin Smith Marshall Milton Keynes AC 12:29.0 7
  2 Mark Freeman Fairlands Valley Spartans 12:51.3 6
    Hammer M35-49 (7.26kg)      
  1 Mark Roberson Marshall Milton Keynes AC 40.25 7
  2 Keith Clarke Cambridge & Coleridge AC 16.10 6
  3 Peter Smith Fairlands Valley Spartans 5.76 5
    Hammer M50-59 (6kg)      
  1 Geoff Grinsted Luton AC 23.67 7
  2 Graeme Packman Bedford & County AC 20.35 6
  3 Mark Featherstone Marshall Milton Keynes AC 18.58 5
  4 Steve Mayfield Fairlands Valley Spartans 17.98 4
  5 Noel Moss Cambridge & Coleridge AC 13.09 3
    Hammer M60-69 (5kg)      
  1 Bunt Scott Marshall Milton Keynes AC 35.21 7
  2 Jim Burke Bedford & County AC 23.52 6
  3 Philip Bramford Cambridge & Coleridge AC 17.69 5
  4 Clark Skerratt Biggleswade AC 11.57 4
  5 Mark Tinkler Bedford Harriers 4.35 3
    Shot M35-49 (7.26kg)      
  1 Mark Roberson Marshall Milton Keynes AC 8.59 7
  2 Keith Clarke Cambridge & Coleridge AC 8.57 6
  3 Anton McCalla Fairlands Valley Spartans 7.09 5
  4 Simon Strong Biggleswade AC 5.78 4
    Shot M50-59 (6kg)      
  1 Michael Hausler Cambridge & Coleridge AC 11.61 7
  2 Mark Featherstone Marshall Milton Keynes AC 11.01 6
  3 Geoff Grinsted Luton AC 9.70 5
  4 Graeme Packman Bedford & County AC 8.62 4
  5 David Stephenson Fairlands Valley Spartans 7.14 3
  6 Robin Wynde Biggleswade AC 5.48 2
    Shot M60-69 (5kg)      
  1 Bunt Scott Marshall Milton Keynes AC 9.16 7
  2 Jim Burke Bedford & County AC 7.57 6
  3 Philip Bramford Cambridge & Coleridge AC 5.90 5
  4 Mark Freeman Fairlands Valley Spartans 5.24 4
  5 Mark Tinkler Bedford Harriers 5.19 3
  6 Clark Skerratt Biggleswade AC 5.04 2
    Triple Jump M35-49      
  1 Danny O'Shea Luton AC 9.34 7
  2 Anton McCalla Fairlands Valley Spartans 9.25 6
  3 Simon Kirschner-Heavens Marshall Milton Keynes AC 9.14 5
  4 Colin Harries Biggleswade AC 4.55 4
    Triple Jump M50-59      
  1 Keith Clarke Cambridge & Coleridge AC 9.36 7
  2 Paul Canning Marshall Milton Keynes AC 9.24 6
  3 Steve Mayfield Fairlands Valley Spartans 8.27 5
  4 Charles Arnold Biggleswade AC 7.57 4
    Triple Jump M60+      
  1 Ivars Licietis Marshall Milton Keynes AC 7.91 7
  2 Christopher Keech Bedford & County AC 7.10 6
  3 Ajit Kapur Biggleswade AC 5.55 5
  4 Paul Holgate Fairlands Valley Spartans 3.52 4
    High Jump M35-49      
  1 Laurence Ramm Bedford & County AC 1.60 7
  2 Simon Kirschner-Heavens Marshall Milton Keynes AC 1.45 6
  3 Peter Smith Fairlands Valley Spartans 1.30 5
  4 Keith Clarke Cambridge & Coleridge AC 1.25 4
    High Jump M50-59      
  1 Mark Featherstone Marshall Milton Keynes AC 1.50 7
  2 Charles Arnold Biggleswade AC 1.30 5.5
  3 David Stephenson Fairlands Valley Spartans 1.30 5.5
    Relay 4x1 M35-49      
  1   Fairlands Valley Spartans 54.6 7
  2   Bedford & County AC 55.2 6
  3   Marshall Milton Keynes AC 57.2 5
    Relay 4x1 M50+      
  1   Marshall Milton Keynes AC 58.3 7
  2   Bedford & County AC 58.6 6
  3   Fairlands Valley Spartans 63.5 5
  4   Biggleswade AC 66.7 4
    Non Scoring      
3000m M40 Ciaran Mcaneny Fairlands Valley Spartans 10:43.9  
3000m M40 Andrew Cohen-Wray Bedford & County AC 11:15.0  
Shot M60 Ivars Licietis Charnwood AC 7.85  
Hammer M65 Timothy Saunders-Mullins Stevenage & N. Herts 30.71  
    Women's Teams   Points Pos
  1 Fairlands Valley Spartans   138 1
  2 Marshall Milton Keynes AC   109 2
  3 Cambridge & Coleridge AC   103 3
  4 Bedford Harriers   35 4
  5 Biggleswade AC   34 5
  6 Luton AC   19 6
  7 Bedford & County AC   0 7
    100m W35-49      
  1 Lisa Tanushi Luton AC 14.6 7
  2 Chrispina Odunewu Marshall Milton Keynes AC 15.5 6
  3 Christine Lathwell Fairlands Valley Spartans 16.8 5
  4 Joan Lasenby Cambridge & Coleridge AC 18.5 4
  5 Caroline Diggle Bedford Harriers 20.9 3
    100m W50-59      
  1 Monica Brown Fairlands Valley Spartans 14.7 7
  2 Stefanie Godfrey Cambridge & Coleridge AC 16.9 6
  3 Debra Brent Marshall Milton Keynes AC 18.1 5
  4 Jacinta Horne Bedford Harriers 21.8 4
  5 Helen Kapur Biggleswade AC 24.9 3
    100m W60+      
  1 Diane Baldwin Marshall Milton Keynes AC 19.6 7
  2 Iris Hornsey Fairlands Valley Spartans 21.1 6
  3 Mary Holmes Cambridge & Coleridge AC 23.7 5
    400m W35-49      
  1 Christine Lathwell Fairlands Valley Spartans 76.0 7
  2 Debra Brent Marshall Milton Keynes AC 80.9 6
  3 Joan Lasenby Cambridge & Coleridge AC 83.5 5
    400m W50-59      
  1 Tessa Stephenson Fairlands Valley Spartans 79.7 7
  2 Stefanie Godfrey Cambridge & Coleridge AC 80.9 6
  3 Diane Baldwin Marshall Milton Keynes AC 85.0 5
  4 Angela Kay Bedford Harriers 102.0 4
    3000m W35-49      
  1 Christine Lathwell Fairlands Valley Spartans 10:59.8 7
  2 Joan Lasenby Cambridge & Coleridge AC 13:11.4 6
  3 Caroline Diggle Bedford Harriers 15:13.3 5
    3000m W50-59      
  1 Alison Wood Fairlands Valley Spartans 11:19.7 7
  2 Stefanie Godfrey Cambridge & Coleridge AC 12:24.4 6
  3 Debra Brent Marshall Milton Keynes AC 12:52.3 5
  4 Jeanette Cheetham Bedford Harriers 15:14.8 4
    3000m W60+      
  1 Diane Baldwin Marshall Milton Keynes AC 13:02.1 7
  2 Julie Simmons Fairlands Valley Spartans 14:19.7 6
  3 Mary Holmes Cambridge & Coleridge AC 19:06.0 5
    1M Walk 'A'      
  1 Helen Middleton Biggleswade AC 9:10.8 7
  2 Diane Baldwin Marshall Milton Keynes AC 9:54.9 6
  3 Pamela Abbott Cambridge & Coleridge AC 10:48.9 5
  4 Sharon Crowley Fairlands Valley Spartans 11:11.2 4
  5 Jeanette Cheetham Bedford Harriers 13:34.7 3
    1M Walk 'B'      
  1 Yuko Gordon Fairlands Valley Spartans 12:53.1 7
  2 Stephanie Johnston Marshall Milton Keynes AC 13:04.2 6
    Hammer W35-49 (4kg)      
  1 Sarah Mcgrath Cambridge & Coleridge AC 21.77 7
  2 Chrispina Odunewu Marshall Milton Keynes AC 17.93 6
  3 Stephanie Mayfield Fairlands Valley Spartans 17.26 5
    Hammer W50-59 (3kg)      
  1 Diane Presswell Marshall Milton Keynes AC 27.10 7
  2 Sharon Crowley Fairlands Valley Spartans 16.37 6
  3 Pamela Abbott Cambridge & Coleridge AC 13.19 5
  4 Helen Kapur Biggleswade AC 10.38 4
  5 Jacinta Horne Bedford Harriers 9.90 3
    Hammer W60+ (3kg)      
  1 Anthea Bramford Cambridge & Coleridge AC 21.55 7
  2 Jeanette Lawrence Marshall Milton Keynes AC 20.48 6
  3 Sandra Ingham Biggleswade AC 13.15 5
  4 Iris Hornsey Fairlands Valley Spartans 8.91 4
    Shot W35-49 (4kg)      
  1 Sarah Mcgrath Cambridge & Coleridge AC 8.77 7
  2 Chrispina Odunewu Marshall Milton Keynes AC 8.74 6
  3 Lisa Tanushi Luton AC 7.98 5
  4 Andrea Westcott Fairlands Valley Spartans 4.78 4
  5 Bev Strong Biggleswade AC 2.42 3
    Shot W50-59 (3kg)      
  1 Tessa Stephenson Fairlands Valley Spartans 8.20 7
  2 Diane Presswell Marshall Milton Keynes AC 6.48 6
  3 Pamela Abbott Cambridge & Coleridge AC 6.25 5
  4 Lynn Short Bedford Harriers 4.10 4
    Shot W60+ (3kg)      
  1 Sandra Ingham Biggleswade AC 6.80 7
  2 Anthea Bramford Cambridge & Coleridge AC 5.35 6
  3 Jeanette Lawrence Marshall Milton Keynes AC 4.71 5
  4 Julie Simmons Fairlands Valley Spartans 3.47 4
    Triple Jump W35      
  1 Stephanie Johnston Marshall Milton Keynes AC 8.43 7
  2 Stephanie Mayfield Fairlands Valley Spartans 7.01 6
    Triple Jump W50-59      
  1 Monica Brown Fairlands Valley Spartans 8.24 7
  2 Pamela Abbott Cambridge & Coleridge AC 5.92 6
  3 Helen Kapur Biggleswade AC 4.40 5
    Triple Jump W60+      
  1 Iris Hornsey Fairlands Valley Spartans 4.83 7
    High Jump W35-49      
  1 Lisa Tanushi Luton AC 1.30 7
  2 Stephanie Johnston Marshall Milton Keynes AC 1.09 6
  3 Andrea Westcott Fairlands Valley Spartans 1.06 5
    High Jump W50-59      
  1 Monica Brown Fairlands Valley Spartans 1.18 7
  2 Pamela Abbott Cambridge & Coleridge AC 1.03 6
    Relay 4x1 W35-49      
  1   Marshall Milton Keynes AC 67.3 7
  2   Fairlands Valley Spartans 76.6 6
    Relay 4x1 W50+      
  1   Fairlands Valley Spartans 66.4 7
  2   Cambridge & Coleridge AC 78.6 6
  3   Bedford Harriers 93.3 5