British Milers' Club PB Classic - Milton Keynes - 2 June 2018
Race 17 BMC 800 A (Mens) Start: 17 08
1 1 Angus Harrington U20 Blackheath & Bromley 1:55.09
2 3 Mitchel Cox U20 Basildon 1:56.47
3 4 Laurance Edwards U17 Harrow 1:56.95
4 6 Nathan Brown U20 Erme Valley 1:57.46
5 8 Sidnie Ward U17 Woodford Green with Essex Ladies 1:59.32
6 7 Thomas Bury U20 Stroud 1:59.80
7 2 Maximilian Buckley U20 Thames Valley 1:59.86
Race 19 BMC 800 B (Mens) Start: 17 18
1 17 David Locke U17 Newport 1:59.08
2 15 Oliver Hall U17 Bracknell AC 1:59.46
3 12 Adam Day U20 Chiltern 1:59.57
4 9 Cameron Reid U17 Chiltern 1:59.68
5 14 Peter Guy U17 Blackheath & Bromley 1:59.91
6 10 Jamie Webster U17 Bedford & County 2:00.79
7 11 TC Chulu U20 South West RR 2:00.97
8 16 Jamie Harper U20 Shaftesbury Barnet Harriers 2:02.97
9 13 Harry Digby U20 Bracknell AC 2:04.20
Race 25 BMC 800 C (Mens) Start: 18 40
1 23 Harry Cox U20 Chiltern 1:56.68 pb
2 25 Samuel Howell U20 Chiltern 1:56.92 pb
3 26 Adam Hughes U20 Herts Phoenix 1:58.51 pb
4 21 Alex Aldred U17 Chiltern 1:58.80 pb
5 19 Cameron Enser U17 Bracknell AC 1:59.04 pb
6 22 Dylan Bowley U17 Kettering 1:59.34 pb
7 20 Sam Flaherty U17 Liverpool H 2:00.02 pb
8 18 Matthew Bird U20 Vale of Aylesbury 2:07.24
9 24 George Dowding U17 Dacorum & Tring 2:07.61
Race 27 BMC 800 D (Mens) Start: 18 50
1 34 Finn Antony Lydon U20 Charnwood 1:59.52 pb
2 33 Ellery Cole U17 Team Bath 1:59.99 pb
3 29 Mackenzie Woodward U17 Liverpool H 2:00.33
4 32 Jude Bush U17 Derby 2:00.63
5 35 Tom Gibbons U17 Saffron AC 2:01.86 pb
6 39 Jolyon Leavesley U17 Corby 2:02.19
7 31 Hanad Ahmed U17 Hillingdon 2:02.53 pb
8 27 Thomas Jawad U20 Kettering 2:03.65
9 28 Morgan Potter U17 Kettering 2:05.03 pb
Race 29 BMC 800 E (Mens) Start: 19 00
1 44 Ryan Elston U17 Charnwood 2:00.06 pb
2 43 Aaron Duncan U15 Lewes 2:00.25
3 38 Alex Harris U17 St. Albans AC 2:00.56 pb
4 30 Niall Ackroyd U20 West Suffolk 2:01.47
5 37 Ewan Forsythe U20 Marshall Milton Keynes 2:01.92
6 36 Jake Alderson U20 Chiltern 2:03.07
7 40 Jamie Pugh U17 Vale of Aylesbury 2:04.75
8 42 Harry Cunningham U15 Swindon 2:05.13
Race 31 BMC 800 F (Mens) Start: 19 10
1 45 Leo Freeland U17 Marshall Milton Keynes 2:02.24 pb
2 51 Finlay Hutchinson U15 Notts 2:02.65 pb
3 48 Dafydd Jones U15 Carmarthen 2:03.99 pb
4 50 David Bendle U17 Stroud 2:04.65
5 46 Josh Smith U15 Poole AC 2:04.68
6 49 Douglas Scally U15 Winchester 2:05.09 pb
7 53 Rhys Arnold U17 Chiltern 2:05.14 pb
8 54 Elliot Lowe U17 Cookham 2:05.32
9 52 Luke Richardson U15 Bromsgrove & Redditch 2:05.73 pb
Race 33 BMC 800 G (Mens) Start: 19 20
1 58 Alex Kerfoot U15 Preston 2:03.35 pb
2 57 Thomas Keenan U17 Coventry 2:03.95 pb
3 56 Myles Caddell U17 Wycombe 2:04.42 pb
4 60 Chris Nealon U20 Wreake & Soar Valley 2:04.49 pb
5 55 Luke Hynes U15 Windsor Slough Eton & Hounslow 2:05.18 pb
6 61 Joshua Patteson U17 Windsor Slough Eton & Hounslow 2:06.38 pb
7 59 Pierce Clisham U17 Coventry 2:07.09 pb
8 64 Nathan Hackley U15 Chiltern 2:07.34 pb
9 63 Callum Davis U20 Stroud 2:12.75
Race 35 BMC 800 H (Mens) Start: 19 30
1 67 Jake Minshull U15 Coventry 2:07.76 pb
2 65 Joseph Knibb U17 Swindon 2:09.56 pb
3 69 Louis Enskat U15 Oxford City 2:09.66 pb
4 74 Tom Gaunce U15 Dacorum & Tring 2:10.10 pb
5 72 Galen Butler U17 Marshall Milton Keynes 2:10.97 pb
6 71 Alex Alston U15 Bedford & County 2:12.29
7 73 Zak Freeland U15 Marshall Milton Keynes 2:13.92
8 68 Thomas Roe U17 City of Portsmouth 2:14.40
Race 37 BMC 800 I (Mens) Start: 19 40
1 75 Joshua Ustaran-Anderegg U20 Marshall Milton Keynes 2:09.34 pb
2 78 Peter Hickman U17 Marshall Milton Keynes 2:10.07 pb
3 77 Sebastian Darnell U17 Huntingdonshire 2:12.79 pb
4 76 Oliver Woodmason U15 City of Plymouth 2:14.07 pb
5 82 Matthew Knight U15 Windsor Slough Eton & Hounslow 2:15.22
6 83 Brandon Raulia U15 Kettering 2:19.98
7 79 Matthew Aldred U15 Chiltern 2:20.69
8 80 Jack Gunning U15 Swindon 2:26.17
Race 39 BMC 800 J (Mens) Start: 19 50
1 85 Luca McGrath U13 Cambridge & Coleridge 2:15.56 pb
2 86 Mohsin Maallin U15 Hillingdon 2:15.78 pb
3 93 Luke Kempton U17 Wycombe 2:17.13 pb
4 84 Torin Brooks U15 Bracknell AC 2:17.30 pb
5 81 George Keen U15 Cambridge & Coleridge 2:17.61 pb
6 89 Frank McGrath U15 Cookham 2:18.43 pb
7 92 Mahiis Hersi U15 Shaftesbury Barnet Harriers 2:19.28 pb
8 88 Jack Stretton U13 Leicester 2:19.39 pb
9 87 Max Stevens U15 Bracknell AC 2:20.76 pb
10 91 Jordi Evans-Rodriguez U17 Windsor Slough Eton & Hounslow 2:21.13
11 90 Ethan Brady-Jones U15 WESPA 2:21.24 pb
Race 5 BMC 800 K (Mens) Start: 15 28
1 95 Adam Jawad U15 Kettering 2:19.74 pb
2 94 Howard Croft U15 Huntingdonshire 2:22.43 pb
3 96 Henry Waller U15 Huntingdonshire 2:24.24
4 98 Alex Brent U15 Marshall Milton Keynes 2:26.11 pb
5 99 Ben Brooker U15 Kettering 2:26.17 pb
6 97 Joel McGinness U15 Huntingdonshire 2:27.32 pb
7 101 Edwin Isted U15 Cookham 2:27.93
8 100 Benjamin Dewar U13 Windsor Slough Eton & Hounslow 2:28.00 pb
9 104 Julian Abass U13 Bracknell AC 2:28.80 pb
10 102 William Muzio U13 Brighton & Hove 2:28.94 pb
11 103 Callum Tripp U13 Marshall Milton Keynes 2:31.48
Race 18 BMC 800 A (Womens) Start: 17 13
1 105 Khahisa Mhlanga U20 Chelmsford 2:08.34
2 109 Charlotte Buckley U17 Thames Valley 2:09.44
3 111 Saskia Huxham U20 Hallamshire 2:11.59
4 110 Molly Canham U17 Exeter 2:13.22
5 107 Rebecca Bullock U20 Basingstoke & Mid Hants 2:16.47
6 113 Mollie O'Sullivan U20 Herne Hill 2:23.15
Race 20 BMC 800 B (Womens) Start: 17 23
1 117 Alice Brown U15 Havering 2:11.98 pb
2 115 Shannon Flockhart U17 Huntingdonshire 2:12.01
3 119 Chloe Sharp U20 Central Park 2:13.19
4 116 Morgan Squibb U17 Blackheath & Bromley 2:14.31
5 121 Emma Ryder U20 Tavistock 2:14.92 pb
6 122 Elizabeth Bentham U17 Luton 2:15.41
7 118 Hannah Roberts U17 Bracknell AC 2:15.57
8 114 Saffron Moore U17 City of Portsmouth 2:15.85
9 120 Amy Miller U17 Blackheath & Bromley 2:17.02
Race 26 BMC 800 C (Womens) Start: 18 45
1 131 Lauren McNeil U17 Mansfield 2:13.44 pb
2 132 Alexandra Millard U17 Invicta East Kent 2:15.15 pb
3 127 Lia Radus U17 Shaftesbury Barnet Harriers 2:15.27 pb
4 124 Grace Copeland U20 Wimborne 2:15.76
5 125 Milly Dickinson U17 Brighton Phoenix 2:16.38
6 128 Bluebell Cooke U17 Shaftesbury Barnet Harriers 2:18.25
7 130 Yasmin Lookess U20 Jersey 2:18.97
8 129 Harmony Cooper U17 Hastings AC 2:19.36
9 123 Lucy Broderick U17 Reigate Priory 2:19.42
10 126 Annabel Hobday U20 Herne Hill 2:24.06
Race 28 BMC 800 D (Womens) Start: 18 55
1 133 Olivia Allum U20 West Suffolk 2:15.96
2 139 Ellie Minshull U20 Coventry 2:17.40 pb
3 140 Beth Sykes U17 Bromsgrove & Redditch 2:19.12
4 136 Eimear Griffin U20 Herne Hill 2:19.24
5 141 Kaya Sittampalam Main U17 Bracknell AC 2:19.27 pb
6 137 Imogen Hadley U15 Blackheath & Bromley 2:19.54
7 142 Daisy Thompson U15 Carmarthen 2:19.81
8 138 Sabrina Mannes U17 Blackheath & Bromley 2:20.81 pb
9 134 Sophie Capel U17 Swindon 2:35.16
Race 30 BMC 800 E (Womens) Start: 19 05
1 148 Montana Edghill U17 Marshall Milton Keynes 2:17.85 pb
2 146 Megan Ellison U20 Nene Valley 2:19.22
3 147 Jessamine Hughes U15 Notts 2:19.35 pb
4 145 Ella Carey U17 Marshall Milton Keynes 2:19.44 pb
5 144 Ruby Brook U15 Stroud 2:20.39
6 149 Faye Houghton U15 Preston 2:20.52 pb
7 151 Chloe Kornevall U17 Lewes 2:22.96
8 150 Anna Kofoed-Gregory U20 MK Distance Project 2:23.50
Race 32 BMC 800 F (Womens) Start: 19 15
1 154 Robyn Watkins U20 Chiltern 2:17.00
2 153 Charlotte Underwood U15 Marshall Milton Keynes 2:18.04 pb
3 161 Anabel Pozniak U20 Radley 2:18.52 pb
4 159 Valentina Costa U15 Derby 2:19.21 pb
5 155 Lottie Ambridge U17 Bracknell AC 2:20.63
6 160 Amelia Errington U20 Stroud 2:20.84 pb
7 156 Grace Brown U15 Preston 2:20.85 pb
8 157 Nathalie Camp U15 Bracknell AC 2:22.49 pb
9 162 Madeleine Short U15 City of Norwich 2:22.86
10 158 Faye Conboy U15 Vale Royal 2:28.23
Race 34 BMC 800 G (Womens) Start: 19 25
1 164 Sienna Richardson U15 Basingstoke & Mid Hants 2:20.35 pb
2 168 Charlotte Burrows U15 Telford AC 2:22.59
3 163 Holly Landon U15 Windsor Slough Eton & Hounslow 2:23.05
4 169 Lara Croft U17 Bracknell AC 2:23.28 pb
5 171 Freya Jones U17 Bracknell AC 2:24.30 pb
6 170 Olivia Edwards U15 Dacorum & Tring 2:24.86
7 167 Leah Jay U15 Luton 2:25.33
8 166 Sylvie Plaskow U15 Blackheath & Bromley 2:27.09
Race 36 BMC 800 H (Womens) Start: 19 35
1 175 Gemma Newport U15 Charnwood 2:23.95 pb
2 176 Sandie Pohlman U20 Cookham 2:25.49
3 179 Isabelle Wilkins U15 Huntingdonshire 2:27.43 pb
4 181 Claudia Searle U15 Rugby & Northampton 2:27.59 pb
5 174 Emily Muzio U15 Brighton & Hove 2:28.12
6 180 Alex Foster U13 Mansfield 2:28.30 pb
7 173 Beth Hunter U15 Oxford City 2:31.10 pb
8 178 Stella Whitlum U15 Dacorum & Tring 2:32.24
9 177 Holly Sutton Trott U15 Blackheath & Bromley 2:32.95
Race 38 BMC 800 I (Womens) Start: 19 45
1 185 Cara Terry U15 Cookham 2:24.61 pb
2 190 Jinaan Lockwood U15 Chiltern 2:28.77 pb
3 186 Carys Arnold U15 Chiltern 2:29.16 pb
4 191 Ciara Muzio U15 Brighton & Hove 2:29.44
5 188 Lucy Hall U15 Bracknell AC 2:29.87 pb
6 182 Hatty Bell U17 Wycombe 2:30.43
7 183 Madeleine Casey U15 Thames Valley 2:30.67 pb
8 184 Oona Gibbons U13 Windsor Slough Eton & Hounslow 2:35.17
9 189 Soraya Lockwood U17 Chiltern 2:36.71
Race 40 BMC 800 J (Womens) Start: 19 55
1 197 Siena Brancato U13 Cookham 2:28.82 pb
2 201 Emma Styles U17 Wycombe 2:29.88
3 195 Emma Williams U20 Notts 2:30.54 pb
4 194 Tia Sinclair-Linton U17 Marshall Milton Keynes 2:31.83 pb
5 196 Emma Bendle U15 Stroud 2:37.54
6 198 Millie Freeland U13 Marshall Milton Keynes 2:39.90
7 192 Imogen Tattersall U15 Windsor Slough Eton & Hounslow 2:41.34
8 199 Morenike Orimalade U13 Marshall Milton Keynes 2:42.00
9 200 Lauren Sykes U15 Bromsgrove & Redditch 2:42.37
Race 6 BMC 800 K (Womens) Start: 15 33
1 204 Rachel Newport U13 Charnwood 2:30.68 pb
2 205 Annabel Sanders U13 MK Distance Project 2:37.03
3 206 Ella Nash U15 MK Distance Project 2:37.32 pb
4 202 Kensa Horner U15 Cookham 2:37.68
5 203 Ruby Milnes U13 Mansfield 2:39.68 pb
6 208 Eve Rowley U13 Saffron AC 2:41.31 pb
7 207 Anna Ustaran-Anderegg U17 Marshall Milton Keynes 2:48.45
Race 8 BMC 800 L (Womens) Start: 15 43
1 211 Amy Milne U20 MK Distance Project 2:41.97 pb
2 215 Madeleine Pearce U13 Marshall Milton Keynes 2:42.38 pb
3 210 Phoebe Miller U15 Marshall Milton Keynes 2:43.20 pb
4 213 Charlotte Smith U15 Poole AC 2:48.72
5 214 Amelie Taylor U13 Cookham 2:49.18 pb
6 217 Isobelle Miller U13 Marshall Milton Keynes 3:08.88 pb
Race 7 BMC 800 KA (Mixed) Start: 15 38
1 222 Alice Brown U15 Chiltern 2:28.63 pb
2 223 Tom Lebeau U13 Cookham 2:30.21 pb
3 221 Tom Ellington U13 Cookham 2:30.93 pb
4 226 Elias Skaarup U13 Marshall Milton Keynes 2:32.25 pb
5 316 Liam Davison U13 Ipswich 2:34.35 pb
6 219 Felicity Clark U17 Oxford City 2:37.47 pb
7 220 Anaya Powis U17 Stroud 2:37.88
8 224 Harley Mackenzie U13 MK Distance Project 2:39.32 pb
9 218 Iwan Thomas U13 Carmarthen 2:41.01
10 225 Ben Hearsey U13 Cookham 2:46.50 pb
Race 11 BMC 1500 A (Mens) Start: 16 20
1 238 Thomas Keen U20 Cambridge & Coleridge 3:48.67 pb
2 229 Matthew Stonier U17 Invicta East Kent 3:55.44 pb
3 232 Henry McLuckie U17 Isle of Wight 3:55.47 pb
4 227 Kian Davis U20 Preston 3:56.27 pb
5 230 Ben Lee U20 Vale Royal 3:57.82
6 235 Dominic McDougall U17 Windsor Slough Eton & Hounslow 3:58.97 pb
7 228 George Groom U20 Shaftesbury Barnet Harriers 3:59.97 pb
8 233 Harris Mier U17 Cornwall AC 4:00.20
9 237 Thomas Gostelow U20 Charnwood 4:03.81
10 234 Alfred Yabsley U20 MK Distance Project 4:04.28
11 231 Archie Banks U20 Charnwood 4:05.87
Race 13 BMC 1500 B (Mens) Start: 16 34
1 246 Mohamed Ali U17 Ealing Southall & Middlesex 3:58.45 pb
2 249 Jacob Freeborough U20 West Suffolk 4:01.14 pb
3 245 Ethan O'Shea U17 Charnwood 4:02.50 pb
4 247 Daniel Maud U20 Charnwood 4:05.15
5 240 Finn Harvey U17 Shaftesbury Barnet Harriers 4:06.20
6 242 Oliver Rouse U20 Charnwood 4:08.90
7 241 Ben Winfield U20 Shaftesbury Barnet Harriers 4:09.38
8 248 George Kerry U20 Ealing Southall & Middlesex 4:12.87
9 243 Max Perry U17 Vale of Aylesbury 4:22.76
Race 41 BMC 1500 C (Mens) Start: 20 00
1 257 OJ Parmenter U17 Cambridge & Coleridge 4:05.74 pb
2 255 Elliot Pocock U17 Aldershot  Farnham & District 4:06.36 pb
3 258 Angus Williams U17 Chiltern 4:07.91 pb
4 261 Matthew Barnes U17 Notts 4:08.18 pb
5 260 Joseph Kelliher U20 Wimborne 4:08.86 pb
6 251 Cameron Ackroyd U20 West Suffolk 4:08.94 pb
7 253 Jack White U20 City of Norwich 4:09.69
8 256 Tom Blake U17 Cambridge & Coleridge 4:11.33 pb
9 605 Luke Nuttall U17 Charnwood 4:17.30
10 254 Finlay Gibbs U17 Marshall Milton Keynes 4:21.82
11 252 Jack Douglas U20 Charnwood 4:29.18
Race 43 BMC 1500 D (Mens) Start: 20 14
1 271 Callum Myatt U20 Blackheath & Bromley 4:12.42 pb
2 268 Finn Bell U20 Wycombe 4:13.26 pb
3 267 Ben Smith U17 Mansfield 4:13.39 pb
4 270 Matthew Fazackerley U17 Preston 4:14.89 pb
5 264 Patrick Mochan U17 Swindon 4:18.18 pb
6 269 Mintu Sidhu U17 MK Distance Project 4:20.93 pb
7 263 Matthew Raynor U17 Reading AC 4:22.24
8 603 Emily Williams U17 Kettering 4:23.22
9 266 Ben Lindars U17 Vale of Aylesbury 4:24.27
10 272 Joel Dungworth U20 Leicester 4:25.22
Race 45 BMC 1500 E (Mens) Start: 20 28
1 282 Vincent Dawson U17 Charnwood 4:17.98 pb
2 274 Joe McDadd U17 Hallamshire 4:19.81
3 280 Hugh Dow U17 Cambridge & Coleridge 4:21.90
4 278 Robert Hickman U17 Marshall Milton Keynes 4:23.07 pb
5 279 Atticus Mohapi-Dobouny U17 Lewes 4:24.15
6 275 William Ashfield U15 Vale Royal 4:25.04
7 281 Oli Morgan U17 Basingstoke & Mid Hants 4:27.29
8 273 Matthew Clutterbuck U20 Windsor Slough Eton & Hounslow 4:28.74 pb
9 283 Max Borgnis U17 Bracknell AC 4:30.72
Race 1 BMC 1500 F (Mens) Start: 15 00
1 287 Harry Turner U20 Cookham 4:12.07 pb
2 285 Liam Dailey U17 Stroud 4:25.76 pb
3 284 Ben Reynolds U17 Cookham 4:26.97 pb
4 293 Joshua Cannell U20 Kettering 4:27.35 pb
5 289 Jack Sharp U17 Marshall Milton Keynes 4:27.86 pb
6 292 Christo Chilton U13 Herne Hill 4:29.79 pb
7 286 Patrick Griffith U15 Vale Royal 4:32.90
8 306 Isaac Morris U13 Cambridge & Coleridge 4:33.07 pb
9 290 Jack Rose U15 Marshall Milton Keynes 4:35.75 pb
10 288 William Goddard U15 Windsor Slough Eton & Hounslow 4:39.15 pb
11 294 Harry Withers U17 Bracknell AC 4:48.15
Race 2 BMC 1500 G (Mens) Start: 15 07
1 298 Isaac Murray U15 Cornwall AC 4:38.77 pb
2 300 Oliver Moor U17 Reading AC 4:39.78 pb
3 302 Charlie Hosking U15 Stroud 4:41.32
4 305 Gabriel Parmenter U15 Cambridge & Coleridge 4:43.23 pb
5 308 Abdirahim Hamud U15 Hillingdon 4:43.26
6 309 Finn McGrath U15 Cambridge & Coleridge 4:45.65
7 307 Thomas Ashton U15 Dacorum & Tring 4:46.80
8 297 Joseph Davison U15 Ipswich 4:47.55 pb
9 301 Tomas Billenness U17 Marshall Milton Keynes 4:49.23 pb
10 295 Jake Greenhalgh U13 Notts 4:50.66
11 304 Lucca Watson-Quilter U17 Wreake & Soar Valley 4:51.79
12 296 Woody Jackson U15 Chiltern 4:57.45
13 310 Harry Cocking U15 Chesterfield 4:57.82
14 311 Joshua Clutton U15 Kettering 5:07.49
Race 4 BMC 1500 H (Mens) Start: 15 21
1 319 Henry Fieldsend U17 Bracknell AC 4:53.50 pb
2 601 Aidan Murphy U15 Marshall Milton Keynes 4:56.91
3 318 George Thomas U13 Windsor Slough Eton & Hounslow 4:57.12 pb
4 321 Max Winfield U15 Shaftesbury Barnet Harriers 4:57.46
5 315 Harry Rose U15 Marshall Milton Keynes 4:59.76
6 320 Harry Legg U15 MK Distance Project 5:00.53
7 317 Lucas Rogers U13 Kettering 5:01.44
8 312 Jake Orr U13 Mansfield 5:02.28 pb
9 604 Leon Doran U13 Chiltern 5:02.72
10 313 Samuel Johnston U13 Windsor Slough Eton & Hounslow 5:05.85
11 314 Maximillian Baxter U13 Chiltern 5:09.22
Race 12 BMC 1500 A (Womens) Start: 16 27
1 350 Elise Thorner U20 Wells City 4:34.10 pb
2 347 Holly Weedall U15 Vale Royal 4:34.37 pb
3 352 Ava White U17 Blackheath & Bromley 4:34.48
4 343 Isobel Mannion U17 Basingstoke & Mid Hants 4:35.95 pb
5 340 Maisie Collis U15 Herne Hill 4:36.05
6 344 Charlotte Crook U20 Preston 4:37.03
7 349 Olivia Haveron U20 Harrogate 4:38.01 pb
8 351 Mia Atkinson U17 Charnwood 4:41.19
9 339 Kate Price U15 Thames Valley 4:45.48
10 341 Molly Jones U17 Windsor Slough Eton & Hounslow 4:47.37
11 345 Sophie Botham U20 Marshall Milton Keynes 5:05.74
Race 14 BMC 1500 B (Womens) Start: 16 41
1 357 Jasmine Young U15 Windsor Slough Eton & Hounslow 4:40.88 pb
2 359 Orla Williams U15 Chiltern 4:45.85
3 360 Charlotte Dewar U15 Windsor Slough Eton & Hounslow 4:48.54 pb
4 363 Grace Smith U17 Leicester 4:49.45
5 368 Grace Ingles U17 Shaftesbury Barnet Harriers 4:50.28
6 365 Mollie Scott U20 Mansfield 4:52.03
7 354 Poppy Craig-McFeely U15 Herne Hill 4:52.08
8 367 Lily Saxon U15 Solihull & Small Heath 4:53.17
9 356 Jane Williamson U17 Chiltern 4:54.79
10 355 Amy Young U17 Windsor Slough Eton & Hounslow 4:56.50
Race 42 BMC 1500 C (Womens) Start: 20 07
1 382 Amy Harland U15 Birchfield Harriers 4:44.42 pb
2 361 Johanna Tofte U17 Hercules Wimbledon 4:45.29 pb
3 378 Aimi Weightman U15 Shaftesbury Barnet Harriers 4:47.35 pb
4 380 Lara Mannes U15 Blackheath & Bromley 4:47.51 pb
5 372 Grace Roberts U15 Vale Royal 4:47.77 pb
6 364 Keira Brady-Jones U15 WESPA 4:48.93 pb
7 370 Olivia Roderick U15 Independent Intelligence Fitness 4:49.89 pb
8 375 Natalie Hatfield U15 Bromsgrove & Redditch 4:49.91 pb
9 358 Holly Wilkinson U15 City of Portsmouth 4:50.09
10 371 Scarlett Livingstone U13 Exeter 4:51.60 pb
11 373 Emily Hathaway U17 Trent Park 4:52.02 pb
12 383 Lydia Attwell U17 Stroud 4:58.06 pb
13 374 Ava Lloyd U15 Wigan & District 4:59.00
14 377 Eloisa Harris U15 Windsor Slough Eton & Hounslow 5:01.25
15 381 Alice Bates U15 Rugby & Northampton 5:01.74
16 379 Nancy Britten U17 Mansfield 5:02.04
17 369 Maayan Radus U15 Shaftesbury Barnet Harriers 5:05.08
Race 46 BMC 1500 D (Womens) Start: 20 21
1 391 Olivia Martin U15 Abingdon 4:50.54 pb
2 395 Beth Rawlinson U15 Wenlock 4:52.84 pb
3 398 Harriet Bloor U17 Hailsham 4:57.58 pb
4 387 Abbie Henderson U15 Chiltern 4:58.07 pb
5 397 Sofia Perusko U15 Bedford & County 4:59.63
6 385 Olivia Bonshor U15 Charnwood 5:00.34
7 384 Holly Henderson U15 Chiltern 5:00.65 pb
8 413 Maya Hodgson U17 Windsor Slough Eton & Hounslow 5:04.70
9 392 Merryn Hilton U17 Stroud 5:05.19
10 390 Madeleine Wise U15 Tonbridge 5:05.46
11 388 Frances Haines U17 Cambridge & Coleridge 5:06.12
12 394 Annwen Gammon U20 Cardiff 5:06.82
13 396 Lexie Bull U15 Stroud 5:07.57
14 386 Francesca Baxter U13 Chiltern 5:14.99
15 399 Biancamaria Polloni U13 Blackheath & Bromley 5:22.64
Race 47 BMC 1500 E (Mixed) Start: 20 35
1 607 Elsie Robinson U15 Saffron AC 4:54.67 pb
2 405 Beth Hamilton U13 Mansfield 5:03.76 pb
3 329 Katie Clutterbuck U17 Windsor Slough Eton & Hounslow 5:04.49 pb
4 407 Isabelle Craven U17 Windsor Slough Eton & Hounslow 5:05.07 pb
5 331 Rachel Clutterbuck U13 Windsor Slough Eton & Hounslow 5:05.64 pb
6 410 Megan Harris U15 Wycombe 5:06.15 pb
7 406 Alicia Bushell U15 Chiltern 5:06.93
8 409 Ella Botha U13 Chiltern 5:07.07
9 402 Isabella Wijsman U17 Wycombe 5:08.13 pb
10 400 Freya Willcox U13 Windsor Slough Eton & Hounslow 5:09.39 pb
11 414 Imogen Tanner U15 Independent Intelligence Fitness 5:09.45 pb
12 412 Grace Tavner U17 Stroud 5:10.00
13 408 Ellie Robinson U17 Newport 5:24.10
Race 3 BMC 1500 FA (Womens) Start: 15 14
1 333 Dylan White U13 Kettering 5:04.35 pb
2 401 Hannah Seager U20 Charnwood 5:04.88
3 403 Harriet Round U13 Kettering 5:05.42 pb
4 404 Asmaa Abdirahman U13 Hillingdon 5:09.93 pb
5 336 Emily-Jae Mason U17 Cwmbran 5:12.77
6 327 Samuel Luke Oldroyd U13 Marshall Milton Keynes 5:16.78
7 322 Isabelle Martin U13 Abingdon 5:17.38 pb
8 330 Rosa Williams U13 Chiltern 5:20.57
9 324 Amelia Darnell U20 Huntingdonshire 5:23.06
10 326 Jack Ratcliffe U15 MK Distance Project 5:23.41
11 328 Caitlin Dodds U15 Mansfield 5:29.18
12 325 Emily Alderson U17 Chiltern 5:31.82
13 337 Jessica Kempton U13 Rugby & Northampton 5:34.84
14 338 Samuel Austin U15 Slough Junior 5:37.34 pb
Race 21 BMC 3000 A (Mens) Start: 17 30
1 420 Nathan Dunn U20 Preston 8:25.99 pb
2 422 Max Heyden U20 Aldershot  Farnham & District 8:36.01 pb
3 426 Jack Meijer U20 Marshall Milton Keynes 8:37.28 pb
4 428 Joshua Cowperthwaite U20 Middlesbrough (Mandale) 8:41.56
5 424 Finn Birnie U20 Newquay & Par 8:47.02
6 429 Joey Croft U20 Huntingdonshire 8:48.37
7 425 Euan Wilson U20 Charnwood 8:49.79 pb
8 417 Nicolas Harhalakis U17 Cambridge & Coleridge 8:50.11 pb
9 418 Larry Ryan U20 Cardiff 8:50.18 pb
10 419 Max Davis U20 Avon Valley 8:50.31 pb
11 415 Jackson Mountford U20 Newport 8:50.42 pb
12 423 Markus Deakin U20 Australia 8:57.23 pb
13 421 Liam Rawlings U17 Oswestry 8:58.47
14 427 Alex Doyle U20 Vale Royal 8:58.55
15 416 Benjamin West U20 Bicester 8:59.46 pb
16 606 George Wheeler U23 MK Distance Project 9:11.34
17 430 Benjamin Preddy U17 Preston 9:28.35
Race 23 BMC 3000 B (Mens) Start: 17 56
1 442 Charlie Brisley U17 Invicta East Kent 8:51.56 pb
2 438 Kieren Coleman Smith U17 Charnwood 8:53.59 pb
3 441 Johnny Livingstone U17 Exeter 9:00.49 pb
4 440 Miles Clisham U20 Coventry 9:02.76 pb
5 443 Jenson Connell U17 Mansfield 9:15.52 pb
6 434 James Dowsett U17 MK Distance Project 9:23.85
7 435 Gary Evans U20 Bedford & County 9:23.97 pb
8 439 Findlay Dyer U20 Wycombe 9:37.97
9 454 Darja Knotkova-Hanley U20 Haywards Heath 10:27.70 pb
10 457 Rachel Nealon U17 Wreake & Soar Valley 10:34.30
11 453 Emily Johnston U17 Vale of Aylesbury 11:32.77
Race 22 BMC 3000 A (Womens) Start: 17 43
1 451 Charlotte Dannatt U20 Camberley/Oxford Uni 9:26.45 pb
2 452 Kate O'Neill U20 Havering 10:09.52
3 445 Megan Newton U20 West Suffolk 10:25.67
4 446 Dominique Corradi U17 Sutton & District 10:26.21
5 456 Jodie Hill U17 Hallamshire 10:27.06
6 455 Amy Hammersley U20 Charnwood 10:30.26 pb
7 461 Laura Trask U17 Hallamshire 10:30.80
8 448 Gracie Wheeler U20 Cardiff 10:31.37
9 450 Amelia Samuels U20 Wolverhampton & Bilston 10:33.99
10 459 Louise Cocking U17 Chesterfield 10:43.38
11 460 Lucy Wells U17 Bracknell AC 10:59.68
Race 10 BMC 1500SC A (Mens) Start: 16 10
1 471 Conall McGinness U17 Huntingdonshire 4:31.86 pb
2 472 Jordan Jones U17 Warrington AC 4:33.31 pb
3 474 Ben Hope U17 Rugby & Northampton 4:33.81 pb
4 463 Chris Bain U17 Guernsey 4:33.86 pb
5 467 Ben Marks U17 Walton 4:35.73 pb
6 465 Benjamin Gardiner U17 Blackheath & Bromley 4:37.95 pb
7 470 Ben McIntyre U17 Swindon 4:41.63 pb
8 468 Jamie Day U17 Charnwood 4:44.20 pb
9 466 Henry Fisher U17 Blackheath & Bromley 4:44.69 pb
10 469 Callum Crook U17 City of Portsmouth 4:47.47
11 473 Max Nicolle U17 Vale of Aylesbury 4:49.37 pb
12 464 Thomas Bridger U17 Cambridge & Coleridge 4:58.67 pb
13 462 Joshua Kemp U17 Basingstoke & Mid Hants 4:59.13 pb
Race 15 BMC 1500SCW A (Womens) Start: 16 48
1 478 Amber Owens U20 Newark AC 5:01.79 pb
2 484 Amelia Wills U17 Bracknell AC 5:06.96 pb
3 486 Amber Scott U20 Mansfield 5:09.60 pb
4 476 Zoe Tompkins U20 Herne Hill 5:10.41 pb
5 482 Morgan Hanson U17 Windsor Slough Eton & Hounslow 5:14.92 pb
6 479 Imogen King U17 Marshall Milton Keynes 5:16.48 pb
7 485 Martha Collings U17 Woking 5:17.92 pb
8 488 Rebecca Poole U20 Basingstoke & Mid Hants 5:24.02
9 483 Mia Groom U17 Shaftesbury Barnet Harriers 5:24.82
10 487 Rachel Burton U17 Radley 5:25.59
11 475 Elena Jones U17 Bracknell AC 5:38.62
Race 16 BMC 1500SCW B (Womens) Start: 16 58
1 497 Aimee Seager U20 Charnwood 5:22.42
2 477 Bronwen Stratton-Thomas U17 Swansea 5:27.42 pb
3 496 Libby Jay U17 Luton 5:30.12 pb
4 499 Hannah Read U17 Bracknell AC 5:31.12 pb
5 501 Ellie Osmond U17 Blackheath & Bromley 5:32.18 pb
6 498 Abbie Jones U17 Maidenhead 5:32.85 pb
7 500 Madison Foxcroft U17 Windsor Slough Eton & Hounslow 5:35.40
8 490 Tessa Morgan U20 Newport 5:41.80
9 493 Lowri Thomas U17 Newport 5:43.16 pb
10 494 Orla Walker U17 Halesowen 5:46.45
11 491 Rosie Timlock U17 Wreake & Soar Valley 5:57.52
12 489 Charlotte Lucy Cooke U17 MK Distance Project 6:06.17
Race 9 BMC 2000SC A (Mens) Start: 16 00
1 507 Ben Thomas U20 Carmarthen 5:57.81 pb
2 513 Samuel Crick U20 Tonbridge 6:01.32 pb
3 515 Cameron Wright U20 Kilbarchan 6:03.08
4 503 Alex Rowe U20 Guernsey 6:09.14 pb
5 509 Elliot Moran U20 Exeter 6:11.63 pb
6 505 Archie May U17 Dartford Harriers 6:14.57
7 514 Remi Adebiyi U20 Newport 6:21.33 pb
8 506 Owain Edwards U20 Cardiff 6:22.19 pb
9 512 Bill Chesters U20 Cannock & Stafford 6:24.87 pb
10 518 Aaron Enser U20 Bracknell AC 6:26.28 pb
11 504 Brychan Price-Davies U20 Brecon 6:27.79 pb
12 516 James Minter U20 Marshall Milton Keynes 6:28.35 pb
13 510 Maxwell Cooper U20 Bracknell AC 6:35.40
14 517 Sam Wilkinson U20 Brighton & Hove 6:42.12 pb
15 519 Benjamin Wills U20 Bracknell AC 6:46.99 pb