YDL Upper Age Group - Midlands Area Final - Yate - 23 July 2017
Pos Team Name Officials Track1 Track2 Relays Field Total
1 Rugby & Northampton AC 55.0 178.0 60.0 0.0 178.0 471.0
2 Cardiff AAC 55.0 176.0 76.0 0.0 143.0 450.0
3 Birchfield Harriers 55.0 159.0 50.0 0.0 169.0 433.0
4 Team Avon 55.0 156.0 63.0 0.0 150.0 424.0
5 Marshall Milton Keynes AC 55.0 130.0 75.0 0.0 134.0 394.0
6 Team DC 55.0 135.0 41.0 0.0 136.0 367.0
100m U20 Men A Wind +1.9 100m U20 Men B Wind -0.7
1 1 CHAMBERS-BROWN Kaie Bir 10.72 2 1 44 BANKS DANIEL R&N 11.21
2 2 OWEN Arron Card 11.07 3 2 11 DUPEY-WHYTE Stefan Bir 11.35
3 4 FENNING Franklin R&N 11.09 3 3 33 WALLACE Hugo X MMK 11.79
4 3 TWUMASI-TAWIAH Kwame MMK 11.21 4 55 EARLEY Jordan Avon 11.84
5 6 HARRIS Tom Team DC 11.32 5 22 SANTIMA Simeon X Card 11.94
6 5 PALLOT Thomas Avon 11.42
200m U20 Men A Wind +1.0 200m U20 Men B Wind +0.9
1 6 HARRIS Tom Team DC 22.25 2 1 44 BIDDLE OLLIE X R&N 22.93
2 5 SNOOK Joshua Avon 22.26 2 2 33 GLINSKI George MMK 23.54
3 4 BANKS DANIEL R&N 22.33 3 3 55 TORTO Louis Avon 23.67
4 2 OWEN Arron Card 22.51 3 4 11 MCINTOSH Nyle Bir 23.91
5 1 BROWN Rashawn X Bir 22.76 5 66 MCLEAR Finley Team DC 23.98
6 3 TWUMASI-TAWIAH Kwame MMK 23.33 6 22 SANTIMA Simeon X Card 24.72
400m U20 Men A T09 400m U20 Men B
1 5 SNOOK Joshua Avon 50.03 2 1 22 MORRIS Daniel Card 51.20 3
2 6 BACON Joe Team DC 51.12 3 2 55 HOWORTH John Avon 51.94
3 4 BIDDLE OLLIE R&N 51.55 3 44 ROBERTS Ewan R&N 54.61
4 3 GLINSKI George MMK 51.81 4 11 SACHS Harry Bir 56.01
5 2 DAVIES Jac Card 52.06 5 33 MCINTOSH Tyler (TJ) MMK 56.14
6 1 BROMFIELD Jayden X Bir 54.97
800m U20 Men A 800m U20 Men B
1500m U20 Men A 1500m U20 Men B
1 5 HOWORTH John Avon 4:05.09 1 3 FORSYTHE Ewan MMK 4:16.52
2 33 MEIJER Jack MMK 4:05.18 2 22 PHILLIPS Caerwyn X Card 4:18.42
3 2 VINCENT James Card 4:05.21 3 44 CHILDS JOE R&N 4:26.08
4 1 DODD Tom Bir 4:11.26 4 55 BOWER Themis Avon 4:30.30
5 4 MUSGROVE Ben R&N 4:12.09 5 11 BROOKE Reis Bir 4:48.06
3000m U20 Men A 3000m U20 Men B
1 3 WHEELER Charles MMK 8:55.78 1 33 WHEELER George MMK 8:58.22
2 66 BIRNIE Finn X Team DC 9:01.29 2 55 STOCKLEY William Avon 9:37.74
3 22 CURWEN Sam Card 9:18.38 3 2 EGGINGTON Jack Card 9:47.90
4 5 GENTRY Sam X Avon 9:24.73 4 44 ROBERTS Cameron R&N 10:16.75
5 1 RITCHIE Tom Bir 9:54.92 5 11 BROOKE Reis Bir 11:13.41
6 4 WIZARD James R&N 10:14.01 6 6 PARKIN Owen Team DC DNF
110m Hurdles U20 Men A Wind +1.3 110m Hurdles U20 Men B Wind +1.3
1 1 HAMILTON Artaga Bir 15.75 1 11 CLEGG Alexander Bir 16.80
2 4 O'LEARY Jay R&N 15.76 2 44 MORGAN Christopher R&N 19.19
3 6 BACON Joe Team DC 16.22
4 5 CAMERON Kurt Avon 16.77
5 3 ADIO Niklas MMK 19.33
400m Hurdles U20 Men A 400m Hurdles U20 Men B
1 6 BACON Joe Team DC 58.99 1 44 BYERS ALEX X R&N 64.09
2 2 JAMES Iwan Card 59.67 2 33 MINTER James MMK 97.33
3 4 MORGAN Christopher R&N 62.44
4 1 HAMILTON Artaga Bir 62.64
5 3 ADIO Niklas MMK 75.89
2000m s/c U20 Men A 2000m s/c U20 Men B
Long Jump U20 Men A Long Jump U20 Men B
1 5 CAMERON Kurt Avon 6.09 1 33 BOAKYE Joshua Angelo Gioacchino MMK 4.94
2 3 HASSAN Jamil MMK 6.04
3 6 HARRIS Tom Team DC 5.74
4 4 DANKYI Jason R&N 5.55
5 1 COLES Rhys X Bir 4.85
6 2 JONES Ieuan Card 2.37
High Jump U20 Men A High Jump U20 Men B
1 5 BROOKS Adam Avon 1.90 3 1 55 ANDERSON Jamie Avon 1.90 3
2 3 LEWIS Robert MMK 1.80
3 2 VINCENT James Card 1.70
4 4 SAROLI Giorgio R&N 1.60
5 1 HARRINGTON Benjamin X Bir 1.50
Triple Jump U20 Men A Triple Jump U20 Men B
1 5 JOYNSON Jack Avon 13.29 3 1 3 WHEELER Charles MMK 7.73
2 4 DANKYI Jason R&N 12.68
3 1 WEIR Nathan X Bir 11.28
4 33 LEWIS Robert MMK 11.25
5 2 RYAN Larry X Card 9.03
Pole Vault U20 Men A Pole Vault U20 Men B
Shot U20 Men A Shot U20 Men B
Discus U20 Men A Discus U20 Men B
Hammer U20 Men A Hammer U20 Men B
1 2 GRIMWADE Kieran Card 55.83 3 1 44 LEA Thomas R&N 20.57
2 5 MOLTON Tyler Avon 45.70 2 33 TCHUIMENI Luke MMK 17.03
3 4 FANNING Jonjo R&N 42.10
4 6 SHIPTON Charlie Team DC 37.34
5 3 POWNALL Jonathan MMK 35.82
Javelin U20 Men A Javelin U20 Men B
1 6 MONCUR Jack Team DC 51.45 3 1 22 JONES Ieuan Card 18.97
2 4 LEA Thomas R&N 44.39
3 1 CLEGG Alexander Bir 42.89
4 2 GRIMWADE Kieran Card 38.18
5 5 CAMERON Kurt Avon 35.60
6 3 POWNALL Jonathan MMK 31.12
100m U17 Men A Wind +0.1 100m U17 Men B Wind 0.0
1 B AZU Jeremiah Card 10.92 1 1 CC WILTSHIRE Ethan MMK 11.25 2
2 E BROOKS Daniel Avon 11.03 1 2 BB ROBINSON-BOOTH Iwan Card 11.40 3
3 A WILLIAMS Oshay Bir 11.22 2 3 EE MITCHELL Nathanael Avon 11.71 4
4 D NALUS Jaime R&N 11.24 2 4 DD WHITEHEAD Bradley R&N 11.95
5 C BOAKYE David Francesco MMK 11.26 2 5 AA COLES Rhys Bir 12.05
6 F DANN Connor Team DC 12.50
200m U17 Men A Wind +0.7 200m U17 Men B Wind +1.4
1 B ROBINSON-BOOTH Iwan Card 22.71 2 1 BB AZU Jeremiah Card 22.77 2
2 A WILLIAMS Oshay Bir 22.72 2 2 EE MITCHELL Nathanael Avon 23.30 3
3 E BROOKS Daniel Avon 23.15 3 3 DD SWIFT Bailey R&N 23.48 4
4 D NALUS Jaime R&N 23.58 4 4 CC BOAKYE David Francesco MMK 23.49 4
5 C HARVEY Stephen X MMK 23.84 4 5 AA SOMERVILLE Ben Bir 25.46
6 F DANN Connor Team DC 24.84
400m U17 Men A 400m U17 Men B
1 E BAILEY Hayden Avon 51.24 2 1 CC MILLER Olly MMK 53.01 4
2 F CAIRNEY Kaya Team DC 51.59 2 2 BB RYAN Larry Card 53.61 4
3 A DUHANEY Jose Bir 51.68 2 3 FF COTTERILL Lewis Team DC 54.13 4
4 B KELLY Seth Card 52.04 3 4 EE LEONG Timothy Avon 56.34
5 D PRICE William R&N 52.25 3 5 DD WHITTAKER Samuel R&N 57.25
6 C HENRY Oliver MMK 54.16 4 6 AA MCKEOWN Lewis Bir 60.02
800m U17 Men A 800m U17 Men B
1500m U17 Men A 1500m U17 Men B
1 F MORAN Elliot Team DC 4:19.65 1 CC GIBBS Finlay Zak Lewis MMK 4:32.20
2 B JAMES Morgan Glyndwr Card 4:25.30 2 DD MCMURTRIE William R&N 4:31.62
3 E BARRY Sean Avon 4:26.39 3 FF GOODCHILD Sam Team DC 4:34.33
4 C SIDHU Mintu MMK 4:26.60 4 EE ROGERS Reece Avon 4:38.39
5 A PRINCE Ben Bir 4:26.69 5 AA SWAIN Daniel Bir 5:15.76
6 D HOPE Ben R&N 4:26.80
3000m U17 Men A 3000m U17 Men B
1 C MEIJER Jack MMK 8:54.39 1 DD CAULFIELD Adam R&N 9:12.30
2 B JAMES Morgan Card 9:04.30 2 CC DOWSETT James MMK 9:31.43
3 D JAMES Rhys R&N 9:08.44 3 F GOODCHILD Sam Team DC 9:59.79
4 E NOBLE Aidan Avon 9:39.46 4 BB EDWARDS Iestyn Card 10:03.12
5 FF GUPTA abhik Team DC 9:54.21 5 EE MURRAY Luca Avon 10:32.72
6 A CASEY Nathan Bir 10:16.28 6 AA PRINCE Ben Bir 11:13.40
100m Hurdles U17 Men A Wind +0.6 100m Hurdles U17 Men B Wind +0.6
1 B BRITT Thomas Card 14.49 3 1 DD BOWERS Alfie R&N 16.22
2 E AKINBOBOLA Femi Avon 15.06 4 2 CC WALLACE Hugo MMK 17.95
3 C COURTENAY-ROBIN Jayden MMK 15.36 4 3 EE MATTACKS Joel Avon 23.56
4 D CAREY Jack R&N 16.02
400m Hurdles U17 Men A 400m Hurdles U17 Men B
1 F CAIRNEY Kaya Team DC 57.64 1 BB EDWARDS Owain Card 66.17
2 E HOWORTH Rory Avon 57.80 2 DD BOWERS Alfie R&N 67.52
3 B REYNOLDS Harvey Card 59.97 3 EE MATTACKS Joel Avon 73.08
4 D CAREY Jack R&N 60.24 4 CC SANDERS Charlie MMK 92.10
5 C LOVELL Marcus MMK 92.32
1500m s/c U17 Men A 1500m s/c U17 Men B
Long Jump U17 Men A Long Jump U17 Men B
1 D BROOME Matthew R&N 5.74 4 1 DD DADGE Connor R&N 5.28
2 B BRITT Thomas Card 5.48 2 BB HALLIDAY Alex Card 5.13
3 A TREASURE Morgan Bir 5.46 3 AA WEIR Nathan Bir 5.05
4 C COURTENAY-ROBIN Jayden MMK 5.30 4 E ROGERS Dominic Avon 4.90
5 EE TUODOLO Leighton Avon 5.27
6 FF PARKER Ben Team DC 3.96
High Jump U17 Men A High Jump U17 Men B
1 AA SAUNDERS Benjamin Bir 1.90 1 A MHENDE Sean Bir 1.65
2 E THOMAS David Avon 1.75 4 2 BB PAMMENT Cameron Card 1.60
3 F MILLIGAN Jacob Team DC 1.70 4 3 DD SWIFT Bailey R&N 1.55
4 D BROOME Matthew R&N 1.70 4
5 B BRITT Thomas Card 1.60
Triple Jump U17 Men A Triple Jump U17 Men B
1 A MHENDE Sean Bir 12.09 3 1 AA HARRINGTON Benjamin Bir 11.67 4
2 B ELLIS Kristo Card 12.02 4 2 D BYERS ALEX R&N 11.26
3 DD BROOME Matthew R&N 11.66 4 3 FF ROGERS Ben Team DC 10.98
4 F MILLIGAN jacob Team DC 11.35 4 EE TUODOLO Leighton Avon 10.55
5 C COURTENAY-ROBIN Jayden MMK 11.08 5 BB PHILLIPS Caerwyn Card 10.25
6 E ROGERS Dominic Avon 11.05
Pole Vault U17 Men A Pole Vault U17 Men B
Shot U17 Men A Shot U17 Men B
Discus U17 Men A Discus U17 Men B
Hammer U17 Men A Hammer U17 Men B
1 C ERICSSON-NICHOLLS James MMK 55.35 1 1 FF ROGERS Ben Team DC 27.34
2 F TYLER Josh Team DC 43.50 3 2 BB RUSSELL Callum Card 15.15
3 A ROSS Alex Bir 32.84 4 3 AA HARRINGTON Benjamin Bir 11.24
4 B MORSE Jay Card 28.10
5 D BISHOP-TIMINGS Fenton R&N 20.64
6 E EATHERDEN Sami Avon 20.35
Javelin U17 Men A Javelin U17 Men B
1 D BISHOP-TIMINGS Fenton R&N 44.72 3 1 DD BALLINGER William R&N 39.24 4
2 B TAYLOR Cameron Card 42.90 4 2 EE COX Henry Avon 36.91
3 C PALMER James MMK 40.09 4 3 FF DANN Connor Team DC 20.49
4 E JEDRZEJCZAK Robert Avon 39.71 4 4 CC SANDERS Charlie MMK 18.44
5 F CAIRNEY Kaya Team DC 23.80
6 A ROSS Alex Bir 21.15
100m U20 Women A Wind 0.0 100m U20 Women B Wind +0.2
1 1 ORTON Charlotte Bir 12.27 2 1 44 TRUSLOVE Elizabeth X R&N 13.39
2 4 BROOME Eleanor R&N 12.38 2 2 66 HOWE Rachel Team DC 13.50
3 2 TUSTIN Issie X Card 12.57 3 3 11 LOVELL Jasmine X Bir 13.67
4 3 ODERINDE Rachel MMK 12.88 4 33 LINNETT Grace MMK 13.92
5 5 SMITH Sarah Avon 13.10 5 55 CONIBEAR Lucy Avon 14.43
6 6 SMITH Hannah Team DC 13.19 6 22 JONES Rhian Card 14.74
200m U20 Women A Wind +0.9 200m U20 Women B Wind 0.0
1 1 ORTON Charlotte Bir 25.13 2
2 2 TUSTIN Issie X Card 26.42
3 6 DOBSON Jessica Team DC 26.60
4 3 ODERINDE Rachel MMK 26.69
5 5 TAYLOR Georgia Avon 27.67
6 4 LANGTON KATIE R&N 29.16
400m U20 Women A 400m U20 Women B
1 6 KINSEY Jade Team DC 58.26 1 44 LANGTON KATIE R&N 60.29
2 1 GITTINS Vicky Bir 58.33 2 55 TAYLOR Georgia Avon 61.49
3 4 JONES GEMMA X R&N 60.17 3 11 BUTLER Lauren Bir 62.26
4 5 LONG Sarah Avon 60.76 4 66 ENGLAND Lily Team DC 64.20
5 3 VERWEY Skye X MMK 62.22 5 22 POWELL Ellie Card 71.74
6 2 WADEY Jessica X Card 64.47
800m U20 Women A 800m U20 Women B
1500m U20 Women A 1500m U20 Women B
1 3 BOTHAM Sophie MMK 4:58.82 1 22 POWELL Ellie Card 6:00.93
2 2 BILL Carys X Card 5:07.52
3 4 STEVENS Lucy X R&N 5:12.95
3000m U20 Women A 3000m U20 Women B
1 5 LEATHER Ellie Avon 10:39.90 1 22 POWELL Ellie Card 13:27.76
2 2 WRIGHT Laura Card 11:04.26
100m Hurdles U20 Women A Wind +1.0 100m Hurdles U20 Women B Wind +1.0
1 1 BATES Anya Bir 14.60 2 1 11 JONES Olivia Bir 15.69
2 2 BREEDEN Isabel X Card 15.36
3 6 GRAY rebecca Team DC 17.41
4 5 WALDER Caroline X Avon 17.76
5 4 CLUES Milan R&N 18.48
400m Hurdles U20 Women A 400m Hurdles U20 Women B
1 2 CULLIFORD Lana X Card 66.53 1 66 ENGLAND Lily Team DC 71.10
2 6 BYTHEWAY Joely Team DC 69.76 2 33 NURSE Natalie MMK 73.66
3 3 BACH Isobel MMK 72.89 3 22 JONES Rhian Card 75.66
4 1 WORTH Olivia Bir 73.39
1500m s/c U20 Women A TD10 1500m s/c U20 Women B
Long Jump U20 Women A Long Jump U20 Women B
1 4 BROOME Eleanor R&N 5.67 1 1 44 CLUES Milan R&N 4.88
2 1 BATES Anya Bir 5.51 2 2 33 BACH Isobel MMK 4.26
3 3 ZIALOR Laura MMK 5.08 3 66 SMITH Hannah Team DC 4.15
4 6 GRAY rebecca Team DC 5.03
5 2 STONEHEWER Ellie-May X Card 4.65
High Jump U20 Women A High Jump U20 Women B
Triple Jump U20 Women A Triple Jump U20 Women B
Pole Vault U20 Women A Pole Vault U20 Women B
1 6 GRAY Rebecca Team DC 3.55 3
2 1 SMITH Imogen Bir 3.45 3
3 5 LEONG Esther Avon 3.20
4 2 HILLMAN Lois Card 2.90
5 4 ROBINSON ANNA R&N 2.00
Shot U20 Women A Shot U20 Women B
1 5 MARSTON Rownita Avon 12.10 1 1 11 JONES Olivia Bir 9.47
2 1 BIRMINGHAM Nichole Bir 10.83 2 2 55 GANNON Bobbie-Louise Avon 8.85
3 4 MCLENNON Kiona R&N 10.36 3
4 6 DOBSON Jessica Team DC 8.77
5 3 PEEDAH Joan MMK 8.26
6 2 BREEDEN Isabel X Card 7.40
Discus U20 Women A Discus U20 Women B
Hammer U20 Women A Hammer U20 Women B
1 1 LOCKETT Candy Bir 45.15 2 1 11 BIRMINGHAM Nichole Bir 40.78
2 3 BARNES Paige MMK 40.25 2 5 GANNON Bobbie-Louise Avon 34.12
3 55 HOLT Gabriella Avon 37.25 3 66 CRUTCHLEY Zoe Team DC 28.65
4 6 HENN Louisa Team DC 29.14
5 4 AKINOLA JANE R&N 18.23
6 2 CHAPMAN Caitlin X Card 12.72
Javelin U20 Women A Javelin U20 Women B
1 5 DIBBLE Emily Avon 37.31 3 1 66 DOBSON Jessica Team DC 24.13
2 6 SMITH Hannah Team DC 26.50 2 44 BROOME Eleanor R&N 16.50
3 1 NICHOLLS Tia X Bir 23.31 3 55 CONIBEAR Lucy Avon 11.98
4 2 SWINGLER Jasmine X Card 17.49 4 33 BARNES Paige MMK 11.59
5 4 AKINOLA JANE R&N 16.75
6 3 BACH Isobel MMK 15.31
100m U17 Women A Wind +0.5 100m U17 Women B Wind +0.5
1 A PEMBERTON Cassie-Ann Bir 12.17 1 1 BB GRUNDY Nia Card 12.99 4
2 B LONGDEN Hannah Card 12.47 2 2 DD HOPKINS DANIELLE R&N 13.26
3 E JACKSON Tia Avon 12.47 2 3 FF KINSEY Holly Team DC 13.29
4 F SPILLER Erin Team DC 12.68 3 4 AA GREENWAY Eve Bir 13.33
5 D AGER Laurone R&N 13.22 5 EE JONES Molly Avon 13.46
6 C FLAHERTY Jordaan MMK 13.33 6 CC KALVIN Kacey MMK 13.71
200m U17 Women A Wind 0.0 200m U17 Women B Wind 0.0
300m U17 Women A 300m U17 Women B
1 A MARSDEN Chelsey Bir 40.91 2 1 AA DRUMMOND Jasmin Bir 42.13 3
2 C FITTON Abigail Kathryn MMK 41.28 2 2 CC SAUNDERS Olivia MMK 42.43 3
3 E FRAZER Jessica Avon 41.66 2 3 EE ROBBINS Katie Avon 43.44 4
4 B CULLIFORD Lana Card 41.74 2 4 BB GASKIN Lily Card 44.03 4
5 D BARKER Emma R&N 44.35 5 FF WAY Beth Team DC 46.95
6 F FOCONE Isabella Team DC 44.71 6 DD COOPER Emily R&N 50.20
800m U17 Women A 800m U17 Women B
1500m U17 Women A 1500m U17 Women B
1 E LITTLECHILD Jade Avon 4:48.46 1 EE HOBBS Ellie Avon 4:55.66
2 B FISHER Abigail Card 4:50.35 2 AA NICHOLLS Rae Bir 5:11.03
3 A TAYLOR Megan Bir 4:51.89 3 DD PEARCE Abigail R&N 5:23.33
4 F BROCK Grace Team DC 4:54.10 4 BB WILLIAMS Elin Card 5:24.91
5 D WALKER Amy R&N 4:58.87 5 CC ARMSTRONG-SUTHERLAND Sinead MMK 6:29.21
6 C MERRIN Rosie MMK 5:37.49
3000m U17 Women A 3000m U17 Women B
1 A TAYLOR Megan Bir 11:06.11 1 AA CAUSER Savannah Bir 11:39.40
2 F FARRINGTON Natasha Team DC 11:22.44 2 DD BARKER Emma R&N 13:02.80
3 D SHEEHAN OLIVIA R&N 12:50.30
4 C ARMSTRONG-SUTHERLAND Sinead MMK 14:07.96
80m Hurdles U17 Women A Wind +1.1 80m Hurdles U17 Women B Wind +1.2
1 E BLUNDELL Jenna Avon 11.85 2 1 EE JONES Molly Avon 12.52 4
2 D DRAPER Abbie R&N 12.29 3 2 DD WOODWARD Georgina R&N 13.24
3 F DOBSON Olivia Team DC 12.44 3
4 A GREENWAY Eve Bir 12.63 4
5 B JONES Catrin Card 15.53
6 C EVANS Amber Emma MMK 15.60
300m Hurdles U17 Women A 300m Hurdles U17 Women B
1 B BREEDEN Isabel Card 45.48 2 1 BB VELLA Sofia Card 49.57 4
2 D WOODWARD Georgina R&N 49.99 4 2 DD NASH Lauren R&N 53.20
3 F RILEY Lowena Team DC 50.90
4 E ELMS Abigail Avon 52.41
1500m s/c U17 Women A 1500m s/c U17 Women B
Long Jump U17 Women A Long Jump U17 Women B
1 A ENGLAND Ellie Bir 5.22 3 1 AA GREENWAY Eve Bir 4.98 4
2 E ELLISON Robyn Avon 4.84 4 2 EE BARWICK Megan Avon 3.80
3 D GRANT Iola R&N 4.35 3 BB GASKIN Lily Card 3.75
4 B LEGGETT Caitlin Card 4.04
5 C EVANS Amber Emma MMK 4.03
High Jump U17 Women A High Jump U17 Women B
Triple Jump U17 Women A Triple Jump U17 Women B
Pole Vault U17 Women A Pole Vault U17 Women B
1 E WALDER Caroline Avon 3.05 3 1 DD WOODWARD Georgina R&N 2.00
2 D BIRKETT Amelia R&N 2.60 4
3 B LEGGETT Caitlin Card 2.15
4 C MORSE Iris-Mae MMK 1.70
Shot U17 Women A Shot U17 Women B
1 F DOBSON Olivia Team DC 13.05 1 1 FF CURTIS Amy-Beth Team DC 11.11 3
2 D PURSEY LILY-MAE R&N 10.18 4 2 DD JONES GEORGINA R&N 8.66
3 B SWINGLER Jasmine Card 7.99 3 CC LIMA Lorelle MMK 5.98
4 A WHITEHOUSE Louise Bir 7.68 4 BB CHAPMAN Caitlin Card 5.54
5 C TCHUIMENI Rebecca MMK 7.17
Discus U17 Women A Discus U17 Women B
Hammer U17 Women A Hammer U17 Women B
1 A WILLIAMS Charlotte Bir 59.50 1 1 CC TCHUIMENI Rebecca MMK 26.15
2 E LOUGHLIN Anna Avon 50.70 2 2 B SWINGLER Jasmine Card 22.97
3 C TRAPNELL Jasmine MMK 44.18 3 3 DD JONES GEORGINA R&N 21.53
4 F FILEMAN Lois Team DC 41.28 3
5 D PURSEY LILY-MAE R&N 37.64 4
6 BB ROWLANDS Anais Card 23.01
Javelin U17 Women A Javelin U17 Women B
1 F DOBSON Olivia Team DC 37.43 2 1 AA OKIRIE Charis Bir 21.55
2 A HAMPLETT Tori Bir 32.56 4 2 BB GRUNDY Nia Card 8.07
3 D PEARCE Abigail R&N 29.44 4
4 B ROWLANDS Anais Card 20.14
5 C MORSE Iris-Mae MMK 10.71
Non-scoring results - Men Non-scoring results - Women
Birchfield Harriers Birchfield Harriers
36 WHITBY-HAYES George 100m 11.72 +1.9 41 GARVEY Macey X Hammer 27.14
38 WHITBY-HAYES George 200m 24.73 +0.9
Cardiff AAC
45 HALLIDAY Alex X 100m 11.80 +1.9
46 STOCKLEY-JONES Jack X 100m 12.01 +1.9
46 STOCKLEY-JONES Jack X 200m 24.44 +1.4
Marshall Milton Keynes AC Marshall Milton Keynes AC
56 KORONTZIS Yianni X 100m 11.92 +1.0 62 PEEDAH Joan Hammer 25.19
57 HARVEY Stephen X 100m 11.77 +1.0 63 LIMA Lorelle X Hammer 24.27
56 KORONTZIS Yianni X 200m 24.44 +1.4 61 COLQUHOUN Ellie X 100m 14.24 +0.5
59 ADIO Niklas 100m 12.46 -0.7
60 MCINTOSH Tyler (TJ) 100m 12.15 -0.7
Rugby & Northampton AC
68 SAROLI Giorgio 100m 11.59 +1.0
Team Avon Team Avon
70 COX Henry X 100m 12.06 +1.0 75 LEONG Esther Long Jump 4.84
71 GORDON Adam 100m 11.79 +1.9
71 GORDON Adam 200m 24.08 +0.9
Team DC
77 WESTON Kaileigh X Hammer 35.15
78 HENN Louisa Shot 7.96