YDL Midlands Premier NE - Upper Age Group - Match 3 - Wolverhampton - 25 June 2017
  Match Result Officials Track1 Track2 Relays Field Total
1 Rugby & Northampton AC 55.0 244.0 104.0 47.0 286.0 736
2 Birchfield Harriers 55.0 257.0 89.0 51.0 283.0 735
3 Marshall Milton Keynes AC 55.0 161.0 133.0 29.0 199.5 577.5
4 Notts AC 30.0 180.0 67.0 42.0 239.5 558.5
5 Wolverhampton & Bilston AC 55.0 139.0 80.0 35.0 151.0 460
6 Cannock & Stafford AC 55.0 148.0 50.0 31.0 123.0 407
  Final League Table Points League B/F L B/F M Total L Total M
1 Rugby & Northampton AC 736.0 6.0 12.0 1456.0 18.0 2192.0
2 Birchfield Harriers 735.0 5.0 10.0 1322.5 15.0 2057.5
3 Marshall Milton Keynes AC 577.5 4.0 7.0 1252.5 11.0 1830.0
4 Notts AC 558.5 3.0 7.0 1172.0 10.0 1730.5
5 Wolverhampton & Bilston AC 460.0 2.0 2.0 950.5 4.0 1410.5
6 Cannock & Stafford AC 407.0 1.0 4.0 1024.5 5.0 1431.5
Under 20 Women
100m U20 Women A 100m U20 Women B
1 5 BROOME Eleanor R&N 12.3 2 1 55 TRUSLOVE Elizabeth X R&N 13.1
2 4 SKERVIN Sharhnee Notts 12.5 3 2 11 BRYAN-TRACEY Turaya Bir 13.3
3 1 GITTINS Vicky Bir 12.8 3 44 BROWN Cara Notts 13.7
4 3 KALVIN Kacey X MMK 13.6 4 22 ALDRED Leah C&S 13.9
5 2 BROWN Cara X C&S 14.0 5 33 PEEDAH Joan MMK 16.2
6 6 EVANS Neve W&B 14.7
200m U20 Women A 200m U20 Women B
1 2 DAVIES Megan C&S 25.2 2 1 44 CHARLES Mayah Notts 26.6
2 4 TYRELL Lauren Notts 25.8 3 2 55 CLUES Milan R&N 28.6
3 1 GITTINS Vicky Bir 26.0 3 3 22 ALDRED Leah C&S 28.9
4 5 LANGTON Katie R&N 27.6 4 11 WALCOTT Monique Bir 29.5
5 3 PEEDAH Joan MMK 29.7 5 33 COLQUHOUM Ellie MMK 30.1
400m U20 Women A 400m U20 Women B
1 5 LANGTON Katie R&N 59.8 1 11 BUTLER Lauren Bir 61.8
2 2 WILDE Chloe C&S 60.1 2 33 MCLAUGHLIN Hannah Elise X MMK 61.9
3 4 COOPER Ellie Notts 60.4 3 44 TOMES Maddy Notts 62.0
4 1 O'SHEA Verity Bir 61.4 4 55 CLUES Milan R&N 63.6
5 3 KOFOED-GREGORY Anna MMK 63.7
800m U20 Women A 800m U20 Women B
1 1 GUNN Bryony Bir 2:19.9 1 33 MOYSE Charlotte MMK 2:26.3
2 6 COTHAM Isobel W&B 2:22.4 2 11 LEES Georgia X Bir 2:27.2
3 3 KOFOED-GREGORY Anna MMK 2:23.5 3 22 JONES Rachael C&S 2:32.3
4 2 DAVIES Iris C&S 2:25.0 4 55 GODDARD Kirsty R&N 2:51.2
5 5 STEVENS Lucy X R&N 2:27.5
6 4 TOMES Maddy Notts 3:05.1
1500m U20 Women A 1500m U20 Women B
1 1 GUNN Bryony Bir 4:48.8 1 33 MOYSE Charlotte MMK 5:09.4
2 3 MEARS Emma MMK 4:55.0
3 6 TABOR Bethany W&B 5:16.1
4 5 BARKER Emma X R&N 5:31.7
3000m U20 Women A 3000m U20 Women B
1 3 MEARS Emma MMK 10:42.3 1 22 DUNNE Libby C&S 13:07.8
2 2 CHATTWOOD Giorgia C&S 11:16.8 2 33 NUTTALL Jessica X MMK 13:14.8
3 4 CLARKE Megan Notts 12:12.5
100m Hurdles U20 Women A
1 1 BATES Anya Bir 14.1 1
2 5 CLUES Milan R&N 18.1
3 3 FRESEN Rosanna MMK 19.6
4 4 NEWTON Bethany Notts 19.7
400m Hurdles U20 Women A 400m Hurdles U20 Women B
1 2 WILDE Chloe C&S 65.4 1 33 HERDMAN-SMITH Liberty Mia X MMK 83.4
2 1 WORTH Olivia Bir 74.5
3 3 NURSE Natalie MMK 74.6
1500m s/c U20 Women A 1500m s/c U20 Women B
1 2 LORD Katie C&S 5:18.3 1 33 COOKE Charlotte Lucy X MMK 6:03.9
2 3 NURSE Natalie MMK 5:52.3
Long Jump U20 Women A
1 1 BATES Anya Bir 5.61 1
2 4 CHARLES Mayah Notts 5.19
3 5 CLUES Milan R&N 4.96
4 6 FRANCIS-MAYE Lauren W&B 4.50
5 3 FRESEN Rosanna MMK 4.27
High Jump U20 Women A High Jump U20 Women B
1 5 TAPLEY HANNAH R&N 1.60 3 1 11 BATES Anya Bir 1.55
2 1 PRESTON Chloe Bir 1.55
3 4 NEWTON Bethany Notts 1.35
4 2 WILDE Chloe C&S 1.35
Triple Jump U20 Women A
1 1 LOVELL Jasmine X Bir 10.39
2 6 FRANCIS-MAYE Lauren W&B 10.08
3 5 SALEHI Anousha X R&N 9.39
4 44 NEWTON Bethany Notts 9.28
5 3 FRESEN Rosanna MMK 9.03
Pole Vault U20 Women A Pole Vault U20 Women B
1= 1 SMITH Imogen Bir 3.50 1 44 NEWTON Bethany Notts 3.05
1= 4 BARNES Daisy Notts 3.50
3 3 FRESEN Rosanna MMK 2.90
Shot U20 Women A Shot U20 Women B
1 44 FRANCIS Kiarra Notts 11.39 1 1 11 LOCKETT Candy Bir 8.61
2 5 MCLENNON Kiona R&N 10.76 2 2 4 BEAN Poppy Notts 8.24
3 6 MCKEN Simone W&B 10.60 2 3 66 WALSH Molly W&B 7.89
4 1 BIRMINGHAM Nichole Bir 9.70 3 4 3 BARNES Paige MMK 5.84
5 33 PEEDAH Joan MMK 9.07
6 2 HALL Charlotte C&S 5.11
Discus U20 Women A Discus U20 Women B
1 6 MCKEN Simone W&B 38.58 3 1 66 WALSH Molly W&B 26.60
2 5 MCLENNON Kiona R&N 30.17 2 4 BEAN Poppy Notts 19.24
3 1 LOCKETT Candy Bir 22.52
4 44 FRANCIS Kiarra Notts 19.95
5 2 HALL Charlotte C&S 15.13
6 3 NURSE Natalie MMK 12.24
Hammer U20 Women A Hammer U20 Women B
1 6 WALSH Molly W&B 51.62 1 1 44 SANDHU Nikeeta Notts 38.20
2 1 LOCKETT Candy Bir 45.89 2 2 11 BIRMINGHAM Nichole Bir 32.43
3 4 BEAN Poppy Notts 41.54 3 3 33 PEEDAH Joan MMK 23.88
4 3 BARNES Paige MMK 39.32 4 66 MCKEN Simone W&B 23.67
5 5 AKINOLA JANE R&N 13.34
Javelin U20 Women A Javelin U20 Women B
1 1 HAMPLETT Emma Bir 48.94 1 1 66 WALSH Molly W&B 22.70
2 6 MCKEN Simone W&B 33.72 3 2 5 MCLENNON Kiona R&N 16.14
3 2 SCOTT Rebecca C&S 28.90
4 4 SILVEY Lucy X Notts 10.99
5 3 DEYSEL Enya MMK 6.64
4 x 100m U20 Women A
1 1 Bir O'SHEA Verity BATES Anya GITTINS Vicky PEMBERTON Cassie-Ann 49.8
2 4 Notts CHARLES Mayah TYRELL Lauren BROWN Cara SKERVIN Sharhnee 50.1
3 2 C&S DAVIES Megan WILDE Chloe BELTON Emily PYE Amy 50.2
4 5 R&N BEETHAM-GREEN Mary TRUSLOVE Elizabeth CLUES Milan BROOME Eleanor 50.6
5 6 W&B EVANS Neve OWUSU Michelle TURNER Dygiantae GORDON Kaya 53.2
6 3 Marshall Milton Keynes AC PEEDAH Joan USTARAN-ANDEREGG Anna X COLQUHOUM Ellie NURSE Natalie 56.9
4 x 400m U20 Women A
1 2 C&S DAVIES Megan WILDE Chloe ALDRED Leah PYE Amy 4:08.5
2 1 Bir O'SHEA Verity WORTH Olivia BUTLER Lauren GITTINS Vicky 4:12.1
3 5 R&N GODDARD Natalie GROVECROFT Alice BARKER Emma LANGTON Katie 4:20.9
4 3 Marshall Milton Keynes AC MEARS Emma MOYSE Charlotte EDGHILL Montana NURSE Natalie 4:24.6
5 6 W&B EVANS Lucy BRICKLEY Zoe COTHAM Isobel GORDON Kaya 4:27.8
Under 17 Women
100m U17 Women A 100m U17 Women B
1 a PEMBERTON Cassie-Ann Bir 12.5 2 1 BB BELTON Emily C&S 12.9
2 B PYE Amy C&S 12.5 2 2 EE AGER Laurone R&N 13.1
3 E BEETHAM-GREEN Mary R&N 12.5 2 3 AA LOVELL Jasmine Bir 13.3
4 F OWUSU Michelle W&B 12.6 2 4 DD HOLLAND Amelia Notts 13.4
5 C SAUNDERS Olivia MMK 13.2 5 FF TURNER Dygiantae W&B 13.7
6 D LAWRENCE Lily-May Notts 13.3 6 CC COLQUHOUM Ellie MMK 14.3
200m U17 Women A 200m U17 Women B
1 a PEMBERTON Cassie-Ann Bir 25.5 1 1 ee LAIGHT Lucy R&N 26.7
2 e BEETHAM-GREEN Mary R&N 26.4 3 2 bb PETERS Charlie C&S 27.0
3 b BELTON Emily C&S 26.7 4 3 ff GORDON Kaya W&B 27.3
4 f OWUSU Michelle W&B 26.8 4 4 cc COOPER Regan MMK 27.6
5 c SAUNDERS Olivia MMK 27.2 5 aa ENGLAND Ellie Bir 28.1
6 d TIVEY Amy Notts 27.3 6 dd OLIVIER Nicola Notts 29.2
300m U17 Women A 300m U17 Women B
1 A MARSDEN Chelsey Bir 41.2 2 1 AA DRUMMOND Jasmin Bir 42.3
2 B KELLY Isabelle C&S 42.8 3 2 EE SALEHI Anousha R&N 42.5
3 F GORDON Kaya W&B 43.8 4 3 BB MOORE Libby C&S 44.7
4 C COOPER Regan MMK 44.0 4 4 CC USTARAN-ANDEREGG Anna X MMK 45.5
5 E TRUSLOVE Elizabeth R&N 44.5 5 DD LEMON Louisa Notts 49.9
6 D REMZI Ava Notts 44.8
800m U17 Women A 800m U17 Women B
1 E SCOTT SELINA R&N 2:23.5 1 AA SPENCER Leah Bir 2:27.0
2 D BARNES Daisy Notts 2:23.9 2 CC JAMIESON Holly Megan MMK 2:30.9
3 F BRICKLEY Zoe W&B 2:26.7 3 FF EVANS lucy W&B 2:37.0
4 A MCMORROW Caitlin Bir 2:27.5 4 EE MOORE Hollie R&N 2:38.9
5 B SOUTAR Allegra  C&S 2:29.4 5 DD WILLIAMS Emma Notts 2:43.4
6 C MCLAUGHLIN Hannah Elise MMK 2:33.0 6 BB LEMMON Catherine C&S 2:52.8
1500m U17 Women A 1500m U17 Women B
1 C EDGHILL Montana MMK 4:57.6 1 EE STEVENS Lucy R&N 5:14.0
2 B SOUTAR Allegra C&S 5:06.2 2 AA TAPLEY Erin Bir 5:15.9
3 A NICHOLLS Rae Bir 5:07.8 3 CC NUTTALL Jessica MMK 5:27.0
4 E PEARCE Abigail R&N 5:13.4 4 DD LEMON Louisa Notts 5:51.2
5 D GOULD Amelia Notts 5:13.9
3000m U17 Women A 3000m U17 Women B
1 A TAYLOR Megan Bir 10:53.3 1 AA CAUSER Savannah Bir 11:31.4
2 C MILNE Gemma MMK 11:43.4 2 D WILLIAMS Emma Notts 11:58.4
3 DD GOULD Amelia Notts 11:47.3 3 CC MERRIN Rosie MMK 12:36.8
4 F CORNS Hannah W&B 13:18.1
80m Hurdles U17 Women A 80m Hurdles U17 Women B
1 E DRAPER Abbie R&N 12.2 3 1 EE WOODWARD Georgina R&N 13.4
2 D LAWRENCE Lily-May Notts 12.5 3 2 CC WEATHERLEY Hannah MMK 13.6
3 A GREENWAY Eve Bir 12.7 4 3 AA MEEHAN Sophie Bir 15.1
4 C CLARKE deanna MMK 13.3
300m Hurdles U17 Women A 300m Hurdles U17 Women B
1 B PYE Amy C&S 44.3 1 1 EE SAHELI Anousha R&N 47.2
2 C CLARKE deanna MMK 47.7 4 2 AA MEEHAN Sophie Bir 50.2
3 E WOODWARD Georgina R&N 50.9 3 CC WEATHERLEY Hannah MMK 53.4
4 F EVANS lucy W&B 51.1 4 FF SIDES Holly W&B 58.1
5 D MELLOR Holly Notts 51.9
6 A ROBINSON Louise Bir 52.5
1500m s/c U17 Women A 1500m s/c U17 Women B
1 E WALKER Amy R&N 5:27.7 1 EE PEARCE Abigail R&N 5:43.5
2 C DEYSEL Enya MMK 5:37.0 2 CC HERDMAN-SMITH Liberty Mia MMK 5:55.7
3 F SIDES Holly W&B 6:23.8 3 DD LEMON Louisa Notts 7:30.4
4 D GOULD Amelia Notts 7:30.4
Long Jump U17 Women A Long Jump U17 Women B
1 A ENGLAND Ellie Bir 5.40 2 1 AA GREENWAY Eve Bir 5.06
2 BB PETERS Charlie C&S 4.95 4 2 B LAWLEY Rebecca C&S 4.94
3 D HODGSON Sophie Notts 4.91 4 3 EE ABABIO Jada R&N 4.65
4 E BLENKINSOP Adele R&N 4.83 4 4 CC NUTTALL Jessica MMK 3.74
5 F AGBOR Cynthia W&B 4.78 4
6 C MORSE Iris Mae MMK 4.53
High Jump U17 Women A High Jump U17 Women B
1 D HODGSON Sophie Notts 1.60 2 1 EE GRANT Iola R&N 1.40
2 A AGBONLAHOR Jemimah Bir 1.45
3 E IVANOA ANNA R&N 1.45
4 C CLARKE Deanna MMK 1.35
5 F SIDES Holly W&B 1.25
Triple Jump U17 Women A Triple Jump U17 Women B
1 A ISAAC Lemeyah Bir 10.55 2 1 AA ENGLAND Ellie Bir 9.22
2 C MORSE Iris-Mae MMK 10.16 3 2 EE BLENKINSOP Adele R&N 8.73
3 E GRANT Iola R&N 9.54 4 3 CC MILNE Gemma MMK 7.23
4 B LAWLEY Rebecca C&S 9.52 4
5 D SILVEY Lucy Notts 9.51 4
Pole Vault U17 Women A Pole Vault U17 Women B
1 E BIRKETT Amelia R&N 2.45 1 EE WOODWARD Georgina R&N 2.45
2 B BROWN Cara C&S 2.45
3= C MORSE Iris-Mae MMK 1.70
3= D SILVEY Lucy Notts 1.70
Shot U17 Women A Shot U17 Women B
1 E PURSEY LILY-MAE R&N 10.54 3 1 EE JONES GEORGINA R&N 9.41
2 F BAGGOTT Phoebe W&B 8.97
3 A WHITEHOUSE Louise Bir 8.58
4 D FRANCE Millie Notts 8.04
5 C LIMA Lorelle MMK 6.41
6 B BROWN Cara C&S 6.22
Discus U17 Women A Discus U17 Women B
1 AA WHITEHOUSE Louise Bir 30.91 3 1 A HAMPLETT Tori Bir 25.56
2 E JONES GEORGINA R&N 27.00 4 2 EE WITTS Olivia R&N 23.67
3 F BAGGOTT Phoebe W&B 21.53 3 CC MERRIN Rosie MMK 6.09
4 D PEACH Annabel Notts 20.03
5 C KAUR KHERA Gurveer MMK 15.67
Hammer U17 Women A Hammer U17 Women B
1 F BAGGOTT Phoebe W&B 59.21 1 1 EE WITTS Olivia R&N 28.93
2 A WILLIAMS Charlotte Bir 59.12 1
3 E PURSEY LILY-MAE R&N 40.02 3
4 C KHERA Gurveer Kaur MMK 25.58
5 B LAWLEY Rebecca C&S 24.88
Javelin U17 Women A Javelin U17 Women B
1 D PEACH Annabel Notts 36.36 2 1 AA NICHOLLS Tia Bir 26.46
2 A HAMPLETT Tori Bir 34.75 3 2 DD FRANCE Millie Notts 22.52
3 E PEARCE Abigail R&N 30.86 4 3 CC HERDMAN SMITH Libby MMK 4.30
4 C WEATHERLEY Hannah MMK 28.18
5 B PETERS Millie C&S 21.22
6 F EVANS Lucy W&B 12.65
4 x 100m U17 Women A
1 e R&N DRAPER Abbie AGER Laurone BLENKINSOP Adele LAIGHT Lucy 51.3
2 a Bir GREENWAY Eve LOVELL Jasmine MEEHAN Sophie MARSDEN Chelsey 52.1
3 b C&S PYE Amy LAWLEY Rebecca KELLY Isabelle MOORE Libby 52.3
4 d Notts FRANCE Millie LAWRENCE Lily-May HOLLAND Amelia OLIVIER Nicola 53.7
5 c Marshall Milton Keynes AC MILNE Amy CLARKE deanna FLAHERTY Jordaan KALVIN Kacey 61.9
4 x 300m U17 Women A
1 a Bir MCMORROW Caitlin MARSDEN Chelsey ROBINSON Louise DRUMMOND Jasmin 2:54.6
2 c Marshall Milton Keynes AC MCLAUGHLIN Hannah Elise VERWEY Skye SAUNDERS Olivia COOPER Regan 2:55.9
3 b C&S PETERS Charlie MOORE Libby KELLY Isabelle BELTON Emily 2:59.6
4 e R&N WOODWARD Georgina GRANT Iola TRUSLOVE Elizabeth BARKER Emma 3:04.1
Under 20 Men
100m U20 Men A 100m U20 Men B
1 1 CHAMBERS-BROWN Kaie Bir 11.0 2 1 55 BANKS DANIEL R&N 11.2 3
2 4 MATTINSON Benjamin Notts 11.1 3 2 66 BLAKE Ackeel W&B 11.7
3 5 FENNING Franklin R&N 11.1 3 3 44 DURAND Logan Notts 11.8
4 6 DRUMMOND Harry W&B 11.2 3 4 11 SOMERVILLE Ben X Bir 11.9
5 3 TWUMASI-TAWIAH Kwame MMK 11.4 5 33 ADIO Niklas MMK 12.6
6 2 LEWIS Isaac X C&S 12.1
200m U20 Men A 200m U20 Men B
1 1 MCINTOSH Nyle Bir 21.8 1 1 55 BANKS DANIEL R&N 22.4 3
2 6 GREATREX Ellis W&B 22.1 1 2 44 ROTIMI-TOVIHO Timi Notts 22.4 3
3 4 ROBINSON James Notts 22.2 2 3 66 DRUMMOND Harry W&B 23.4
4 5 BIDDLE OLLIE R&N 22.7 3 4 33 BOAKYE Joshua Angelo Gioacchino MMK 23.5
5 3 TWUMASI-TAWIAH Kwame MMK 24.0 5 11 DUNN Elliot Bir 24.4
6 2 RICHARDS Joshua C&S 24.3
400m U20 Men A 400m U20 Men B
1 1 DUNN Elliot Bir 48.9 1 1 55 FAULDS Joshua R&N 49.1 1
2 5 HOCKING JACK R&N 49.7 2 2 11 CLEGG Alexander Bir 53.9
3 6 BENNETT-WILLIAMS Tor W&B 49.9 2 3 44 IBEGGAZENE Sami Notts 60.2
4 2 RICHARDS Joshua C&S 52.8 4 33 HICKMAN Robert Paul X MMK 65.3
5 4 DURAND Logan Notts 55.0
6 3 FORSYTHE Ewan MMK 55.7
800m U20 Men A 800m U20 Men B
1 1 DIRIR Yahye Bir 1:56.3 1 11 RICHARDSON William Bir 1:59.5
2 6 SAUL-BRADDOCK ADAM X W&B 2:02.9 2 66 THOMPSON Steve W&B 2:00.6
3 4 DYER Jake Notts 2:04.0 3 44 MOIR Matthew Notts 2:06.3
4 5 HUTTON Finn R&N 2:14.4 4 55 ROBERTSON Carl R&N 2:14.1
5 3 MINTER James MMK 2:38.0 5 33 DOWSETT James X MMK 2:58.7
1500m U20 Men A 1500m U20 Men B
1 1 DODD Tom Bir 4:00.0 1 1 11 BROOKE Reis Bir 4:14.5
2 3 FORSYTHE Ewan MMK 4:14.2 2 6 PICKETT Jack W&B 4:32.4
3 4 MOIR Matthew Notts 4:19.4 3 33 GIBBS Finlay Zak Lewis X MMK 4:38.5
4 66 DYALL Harry W&B 4:20.5 4 55 ROBERTS Cameron R&N 4:42.9
5 5 CHRONICLE Matthew X R&N 4:30.4 5 44 IBEGGAZENE Sami Notts 4:58.6
3000m U20 Men A 3000m U20 Men B
1 1 RICHARDSON William Bir 8:55.7 1 6 HODGKISS Ryan W&B 9:30.3
2 3 MINTER James MMK 9:12.0 2 11 RITCHIE Tom Bir 9:53.5
3 66 WARD Jamie W&B 9:12.6 3 5 WIZARD James R&N 9:55.8
4 4 MUMFORD Peter Notts 9:14.3 4 33 GIBBS Finlay Zak Lewis X MMK 9:58.4
5 55 ARNALL HAYDEN R&N 9:43.8 5 44 WARD Adam Notts 10:48.5
110m Hurdles U20 Men A
1 1 HAMILTON Artaga Bir 16.0
2 5 O'LEARY Jay R&N 16.7
3 3 ADIO Niklas MMK 20.3
4 4 WARD Adam Notts 21.6
400m Hurdles U20 Men A 400m Hurdles U20 Men B
1 1 HAMILTON Artaga Bir 64.4 1 44 DYER Jake Notts 78.7
2 5 O'LEARY Jay R&N 67.8
3 6 CRESSWELL Harry W&B 69.0
4 4 WARD Adam Notts 70.3
2000m s/c U20 Men A 2000m s/c U20 Men B
1 5 MUSGROVE Ben R&N 6:38.2 1 55 THORMAN Joshua R&N 7:36.8
2 3 FORSYTHE Ewan MMK 6:49.4 2 66 HODGKISS Ryan W&B 7:53.3
3 6 CRESSWELL Harry W&B 7:18.0
4 1 BAILEY Nathan Bir 8:23.5
Long Jump U20 Men A Long Jump U20 Men B
1 1 CLEGG Alexander Bir 5.85 1 11 RICKETTS Xavier Bir 5.70
2 4 ROTIMI-TOVIHO Timi Notts 5.64 2 3 LEWIS Robert MMK 4.59
3 6 BUNSIE Tyler W&B 5.58 3 66 DRUMMOND Harry W&B 3.80
4 5 DANKYI Jason R&N 5.48
5 33 BOAKYE Joshua Angelo Gioacchino MMK 4.89
High Jump U20 Men A
1 3 LEWIS Robert MMK 1.80
2 5 SAROLI Giorgio R&N 1.65
3 2 MAYNE Christopher C&S 1.60
4 6 FLAVELL Owen W&B 1.50
Triple Jump U20 Men A Triple Jump U20 Men B
1 5 DANKYI Jason R&N 13.15 3 1 33 ADIO Niklas MMK 10.26
2 1 RICKETTS Xavier Bir 12.33
3 6 BUNSIE Tyler W&B 11.68
4 3 LEWIS Robert MMK 11.54
5 2 RICHARDS Joshua C&S 11.32
Pole Vault U20 Men A
1 4 OSBORNE George Notts 3.90
2 1 CLEGG Alexander Bir 2.15
Shot U20 Men A Shot U20 Men B
1 1 CARTWRIGHT Daniel Bir 17.15 1 1 11 CHAMBERS-BROWN Kaie Bir 11.25
2 5 HAMLING Alex R&N 12.24 2 33 TCHUIMENI Luke MMK 6.56
3 3 POWNALL Jonathan MMK 9.76
4 2 HOUSEMAN Callum C&S 9.57
5 4 OWEN Rhys Notts 9.05
6 6 CRESSWELL Harry W&B 7.75
Discus U20 Men A Discus U20 Men B
1 1 CARTWRIGHT Daniel Bir 41.79 2 1 11 MORRIS Beau Bir 24.51
2 5 HAMLING Alex R&N 38.80 3 2 55 HUTTON FINN R&N 18.35
3 3 POWNALL Jonathan MMK 34.26
4 2 HOUSEMAN Callum C&S 26.80
5 4 OWEN Rhys Notts 20.45
Hammer U20 Men A Hammer U20 Men B
1 5 PRICE PATRICK R&N 57.56 3 1 33 TCHUIMENI Luke MMK 18.90
2 1 MORRIS Beau Bir 46.60 2 66 HODGKISS Ryan W&B 5.41
3 4 OWEN Rhys Notts 43.80
4 3 POWNALL Jonathan MMK 36.75
5 2 HOUSEMAN Callum C&S 36.48
6 6 CRESSWELL Harry W&B 16.70
Javelin U20 Men A Javelin U20 Men B
1 5 LEA Thomas R&N 45.35 1 55 ROBERTS Ewan R&N 34.78
2 1 CLEGG Alexander Bir 45.14 2 11 MORRIS Beau Bir 30.59
3 3 POWNALL Jonathan MMK 33.34 3 44 MATTINSON Benjamin Notts 23.11
4 4 WARD Adam Notts 32.90
5 6 CRESSWELL Harry W&B 25.11
6 2 HOUSEMAN Callum C&S 22.35
4 x 100m U20 Men A
1 4 Notts ROTIMI-TOVIHO Timi ROBINSON James SMITH Ben MATTINSON Benjamin 42.8
2 5 R&N BANKS DANIEL FAULDS Joshua BIDDLE OLLIE FENNING Franklin 43.7
3 6 W&B BLAKE Ackeel DRUMMOND Harry THOMPSON Steve BENNETT-WILLIAMS Tor 45.0
4 1 Bir HAMILTON Artaga MCINTOSH Nyle RICKETTS Xavier CHAMBERS-BROWN Kaie 46.7
4 x 400m U20 Men A
1 1 Bir CLEGG Alexander DIRIR Yahye DUNN Elliot DODD Tom 3:27.5
2 4 Notts WARD Adam IBBEZ Sami MOIR Matthew DYER Jake 3:49.0
3 6 W&B PICKETT Jack HODGKISS Ryan DYALL Harry HOGG Matt 4:01.0
4 3 Marshall Milton Keynes AC MINTER James FORSYTHE Ewan GIBBS Finlay PALMER James 4:09.3
5 5 R&N ROBERTS Ewan JASPER Thomas BIDDLE OLLIE FAULDS Joshua
Under 17 Men
100m U17 Men A 100m U17 Men B
1 F PRICE Niall W&B 11.2 1 1 AA WILLIAMS Oshay Bir 11.4 3
2 D SMITH Ben Notts 11.2 1 2 DD SIMPSON Niall Notts 11.7 4
3 C WILTSHIRE Ethan MMK 11.2 1 3 CC HARVEY Stephen MMK 11.8 4
4 A BROWN Rashawn Bir 11.3 2 4 EE DADGE Connor R&N 11.9
5 E NALUS Jaime R&N 11.4 3 5 BB FUTERS Cameron C&S 12.3
6 B JOHNSON Miles C&S 11.9 6 FF DUDFIELD Kai W&B DQ
200m U17 Men A 200m U17 Men B
1 f PRICE Niall W&B 22.7 2 1 aa BROWN Rashawn Bir 23.0 2
2 a WILLIAMS Oshay Bir 22.7 2 2 ff DUDFIELD Kai W&B 23.2 3
3 d SIMPSON Niall Notts 23.4 3 3 dd WILLIAMS-HUGHES Alfie Notts 24.2
4 c HARVEY Stephen MMK 23.5 4 4 ee WHITEHEAD Bradley R&N 24.5
5 e SWIFT Bailey R&N 23.8 4 5 bb GOODE Ross C&S 24.9
6 b FUTERS Cameron C&S NTT
400m U17 Men A 400m U17 Men B
1 f SAUL-BRADDOCK Adam W&B 51.3 2 1 AA PRINCE Ben Bir 55.0
2 a DUHANEY Jose Bir 51.7 2 2 FF WEBB Callum W&B 55.6
3 E PRICE William R&N 53.0 4 3 DD ANIMASHAUN David Notts 56.9
4 B PORTER Joe C&S 57.1 4 EE HEAYNS TOBIAS R&N 58.2
5 D IIIONE Emeka Notts 58.2 5 CC HICKMAN Peter Graham MMK 64.8
6 C LOVELL Marcus MMK 58.6
800m U17 Men A 800m U17 Men B
1 B WARD Joshua C&S 1:59.9 1 AA CASEY Nathan Bir 2:11.8
2 A GAYLE Michael Bir 2:06.4 2 EE HUTTON Cian R&N 2:18.7
3 D BOWRY Emil Notts 2:08.7 3 CC HICKMAN Peter Graham MMK 2:20.8
4 E RUSHTON Matthew R&N 2:12.9 4 FF COLE Jasper W&B 2:23.1
5 F HICKENBOTTOM Jamie W&B 2:14.4
6 C HICKMAN Robert Paul MMK 2:15.9
1500m U17 Men A 1500m U17 Men B
1 B PARTON Zach C&S 4:24.7 1 E MARTIN Myles R&N 4:35.0
2 A PRINCE Ben Bir 4:25.6 2 FF HAFFIE-HOBDAY Leon W&B 4:35.7
3 D DICKINSON James Notts 4:25.6 3 C LOVELL Marcus MMK 4:36.8
4 F JOEL Humpage W&B 4:30.2 4 AA GOSHAWK Silas Bir 4:50.3
5 CC SIDHU Mintu MMK 4:31.2
6 EE COOPER BEN R&N 4:32.3
3000m U17 Men A 3000m U17 Men B
1 D BARNES Matthew Notts 9:13.1 1 EE CHRONICLE Matthew R&N 9:38.6
2 E CAULFIELD Adam R&N 9:16.9 2 A SWAIN Daniel Bir 9:55.4
3 C DOWSETT James MMK 9:22.7 3 CC SANDERS Charlie MMK 10:14.7
4 F HOGG Matt W&B 9:37.3 4 FF PEARCE Miles W&B 10:16.9
5 B MILLS Connor C&S 9:53.4
6 AA CASEY Nathan Bir 9:54.4
100m Hurdles U17 Men A 100m Hurdles U17 Men B
1 d PRICE Charlie Notts 14.4 3 1 ee LAMBERT Oliver R&N 14.4 3
2 e TUTT Samuel R&N 14.6 3 2 bb SACKEY Nathaniel C&S 17.6
3 b TAYLOR Joseph C&S 15.8
400m Hurdles U17 Men A
1 e BOWERS Alfie R&N 65.3
2 b TAYLOR Joseph C&S 66.9
1500m s/c U17 Men A 1500m s/c U17 Men B
1 E SEARLE Adam R&N 4:28.2 1 EE HOPE Ben R&N 5:17.9
2 B CHESTERS Bill C&S 4:32.3 2 F HOGG Matt W&B 6:01.2
3 FF HARRY Dyall W&B 5:12.5 3 CC DOWSETT James MMK 6:34.8
4 C SIDHU Mintu MMK 5:17.3
5 D IIIONE Emeka Notts 7:06.0
Long Jump U17 Men A Long Jump U17 Men B
1 E BROOME Matthew R&N 6.02 3 1 EE DADGE Connor R&N 5.54
2 A TREASURE Morgan Bir 5.93 4 2 D FRITH Alex Notts 4.78
3 B LEWIS Isaac C&S 5.91 4
4 DD KORYBUT-DASZKIEWICZ Cordell Notts 4.97
5 F WEBB Callum W&B 4.85
High Jump U17 Men A High Jump U17 Men B
1 E BROOME Matthew R&N 1.70 4 1 DD ILYK Harry Notts 1.65
2 D WHYLEY Harry Notts 1.70 4 2 EE SWIFT Bailey R&N 1.65
3 A SAUNDERS Benjamin Bir 1.60
4 B SACKEY Nathaniel C&S 1.60
5 F DOWNES Brandon W&B 1.35
Triple Jump U17 Men A Triple Jump U17 Men B
1 EE BROOME Matthew R&N 11.72 4 1 E SWIFT Bailey R&N 11.51 4
2 AA MHENDE Sean Bir 11.60 4 2 A HARRINGTON Benjamin Bir 11.14
Pole Vault U17 Men A
1 D CLARK Jacob Notts 3.90
2 E HUTTON Cian R&N 2.00
Shot U17 Men A Shot U17 Men B
1 D ILIONE Emeka Notts 13.02 2 1 DD ILYK Harry Notts 10.31
2 B TURNER Jack C&S 11.65 4 2 EE BISHOP-TIMINGS Fenton R&N 7.24
3 E TUTT Samuel R&N 11.32 4
4 F JOE Middleton W&B 9.13
5 C PALMER James MMK 8.65
6 A ELLIOTT Zachary Bir 8.41
Discus U17 Men A Discus U17 Men B
1 B TURNER Jack C&S 33.84 3 1 CC PALMER James MMK 22.27
2 E COOKE CALLUM R&N 28.06 4
3 D CARELESS Jacob Notts 25.67
4 C ERICSSON-NICHOLLS James MMK 25.02
5 A CASEY Nathan Bir 13.89
6 F PICKETT Jack W&B 13.86
Hammer U17 Men A Hammer U17 Men B
1 DD ILYK Harry Notts 60.55 1 1 D CARELESS Jacob Notts 46.01 3
2 B TURNER Jack C&S 48.92 2 2 EE BISHOP-TIMINGS Fenton R&N 22.21
3 C ERICSSON-NICHOLLS James MMK 46.69 3
4 E SEARLE RORY R&N 29.47
5 A HARRINGTON Benjamin Bir 15.86
6 F HOGG Matt W&B 9.54
Javelin U17 Men A Javelin U17 Men B
1 C PALMER James MMK 41.96 4 1 CC SANDERS Charlie MMK 16.66
2 E BISHOP-TIMINGS Fenton R&N 41.91 4 2 B SACKEY Nathaniel C&S 14.14
3 D CARELESS Jacob Notts 34.91
4 A WEEKS Aaron Bir 28.41
5 BB FUTERS Cameron C&S 25.22
4 x 100m U17 Men A
1 e R&N SWIFT Bailey TUTT Samuel WHITEHEAD Bradley NALUS Jaime 46.3
2 d Notts ILIONE Emeka SIMPSON Niall WILLIAMS-HUGHES Alfie SMITH Ben 46.3
3 f W&B WEBB Callum JOE Middleton DUDFIELD Kai SENIOR Morgan 46.4
4 a Bir HARRINGTON Benjamin WILLIAMS Oshay RICKETTS Jordan BROWN Rashawn 47.0
5 b C&S LEWIS Isaac PORTER Joe GOODE Ross JOHNSON Miles 47.5
4 x 400m U17 Men A
1 f W&B DOWNES Brandon WEBB Callum HICKENBOTTOM Jamie SAUL-BRADDOCK ADAM 3:42.6
2 d Notts PRICE Charlie LLOYD Ollie BARNES Matthew STOGER Anton 3:50.9
3 e R&N BOWERS Alfie HEAYNS TOBIAS MUSGROVE Joe PRICE William 3:54.3
4 c Marshall Milton Keynes AC DOWSETT James SIDHU Mintu LOVELL Marcus SANDERS Charlie 3:54.9
Non-scoring
Marshall Milton Keynes AC
  16 TCHUIMENI Luke Discus 16.71  
  36 LIMA Lorelle X Hammer 22.98  
37 ARMSTRONG-SUTHERLAND Sinead X 800m 2.54.1