YDL Midlands Premier NE League - Match 1 - Nottingham - 30 April 2017
Bib Team Name Abbrev. Officials Track1 Track2 Relays Field Total
1 Rugby & Northampton AC R&N 30.0 244.0 96.0 59.0 262.0 691.0
2 Birchfield Harriers Bir 55.0 241.0 58.0 36.0 254.5 644.5
3 Notts AC Notts 55.0 183.0 73.0 44.0 266.0 621.0
4 Marshall Milton Keynes AC MMK 55.0 189.0 114.0 23.0 211.0 592.0
5 Cannock & Stafford AC C&S 55.0 160.0 63.0 46.0 193.5 517.5
6 Wolverhampton & Bilston AC W&B 55.0 143.0 77.0 25.0 162.0 462.0
100m U20 Men A Wind 1.9 100m U20 Men B Wind 2.0
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf AAA
1 1 CHAMBERS-BROWN Kaie Bir 10.7 1 1 55 BANKS Daniel R&N 10.8 1
2 5 FENNING Franklin R&N 10.8 1 2 11 DUPEY-WHITE Stefan Bir 11.1 3
3 4 Mattinson Benjamin Notts 10.9 1 3 66 BLAKE Ackeel W&B 11.3
4 3 Twumasi-Tawiah Kwame MMK 11.1 3 4 44 Durand Logan Notts 11.3
5 6 DRUMMOND Harry W&B 11.1 3 5 33 Korontzis Yianni X MMK 11.9
6 2 TAYLOR James C&S 11.2 3 6 22 HAWKINS Mark C&S 11.9
200m U20 Men A Wind 3.0 200m U20 Men B Wind 5.3
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf AAA
1 1 CHAMBERS-BROWN Kaie Bir 21.8 1 1 66 DRUMMOND Harry W&B 23.1
2 4 MATTINSON Benjamin Notts 22.0 1 2 11 MCINTOSH Nyle Bir 23.3
3 5 BANKS Daniel R&N 22.2 2 3 33 Roxbee Cox Benjamin X MMK 23.5
4 6 BENNETT-WILLIAMS Tor W&B 22.5 3 4 55 SAROLI Giorgio R&N 23.5
5 3 Twumasi-Tawiah Kwame MMK 22.9 5 44 ROTIMI-TOVIHO Timi Notts 23.6
6 2 HAWKINS Mark C&S 24.2 6 22 MAYNE Christopher C&S 24.4
400m U20 Men A T09 400m U20 Men B
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf AAA
1 5 LEESON Aidan R&N 48.7 1 1 66 BENNETT-WILLIAMS Tor W&B 50.5 3
2 6 GREATREX Ellis W&B 49.1 1 2 22 RICHARDS Joshua C&S 53.8
3 4 Mann Tom Notts 49.8 2 3 55 ROBERTS Ewan R&N 54.8
4 3 Glinski George MMK 51.7 4 11 SACHS Harry Bir 55.6
5 2 HILL Matthew C&S 51.7 5 44 Cox Duncan Notts 56.7
6 1 CLEGG Alex (2nd Claim) Bir 52.5 6 33 Forsythe Ewan MMK 56.9
800m U20 Men A 800m U20 Men B
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf AAA
1 3 Yabsley Alfred MMK 1:58.1 1 66 THOMPSON Steve W&B 2:08.9
2 6 SAUL-BRADDOCK Adam W&B 2:00.4 2 55 THORMAN Joshua R&N 2:10.0
3 1 RICHARDSON William Bir 2:00.5 3 33 Minter James MMK 2:12.4
4 4 DYER Jake Notts 2:03.6 4 44 IBEGGAZENE Sami Notts 2:16.5
5 5 HUTTON Finn R&N 2:07.8
6 2 BEARDMORE Steven C&S 2:10.0
1500m U20 Men A 1500m U20 Men B
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf AAA
1 1 RICHARDSON William Bir 4:01.2 1 1 4 WARD Adam Notts 4:24.8
2 5 LAY Joshua R&N 4:02.1 1 2 33 Minter James MMK 4:26.6
3 3 Forsythe Ewan MMK 4:21.9 3 55 CHILDS Joe R&N 4:32.0
4 44 MOIR Matthew Notts 4:22.7 4 66 PICKETT Jack X W&B 4:37.9
5 6 HOGG Matt W&B 4:29.7
3000m U20 Men A 3000m U20 Men B
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf AAA
1 1 RICHARDSON William Bir 9:02.6 1 3 Wheeler Charles MMK 9:21.0
2 33 Wheeler George MMK 9:14.1 2 11 GREEN Conall Bir 10:00.6
3 6 HODGKISS Ryan W&B 9:18.7 3 66 PICKETT Jack W&B 10:01.6
4 4 MUMFORD Peter Notts 9:32.2 4 55 Roberts Cameron R&N 10:15.3
5 5 Wizard James R&N 9:52.4
110m Hurdles U20 Men A Wind 3.3 110m Hurdles U20 Men B Wind 3.3
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf AAA
1 55 O'LEARY Jay R&N 14.3 1 1 5 MORGAN Christopher R&N 14.5 1
400m Hurdles U20 Men A 400m Hurdles U20 Men B
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf AAA
1 5 Faulds Joshua R&N 56.2 3 1 55 O'Leary Jay R&N 61.7
2 6 CRESSWELL Harry W&B 71.2 2 33 Wheeler George MMK 89.2
3 3 Yabsley Alfred MMK 81.5
2000m s/c U20 Men A 2000m s/c U20 Men B
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf AAA
1 3 Yabsley Alfred MMK 6:31.7 1 33 Wheeler Charles MMK 7:37.4
2 2 BAGLEY Samuel C&S 6:48.8 2 55 THORMAN Josh R&N 7:52.7
3 6 CRESSWELL Harry W&B 7:07.2 3 66 HODGKISS Ryan W&B 8:06.4
4 5 Roberts Cameron R&N 7:44.8
5 1 BAILEY Nathan Bir 8:22.1
Long Jump U20 Men A Long Jump U20 Men B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf AAA
1 5 OWUSU Sam R&N 6.39 3 1 2 HAWKINS Mark C&S 5.12
2 22 FITZHENRY Daniel C&S 5.95 2 66 DRUMMOND Harry W&B 4.03
3 3 Mottram James MMK 5.63
4 6 BUNSIE Tyler W&B 5.35
5 4 WARD Adam Notts 4.95
6 1 CLEGG Alex (2nd Claim) Bir 4.82
High Jump U20 Men A High Jump U20 Men B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf AAA
1 2 FITZHENRY Daniel C&S 2.00 1 22 MAYNE Christopher C&S 1.75
2 4 GORMAN Callum Notts 1.83 2 55 ROBERTS Ewan R&N 1.60
3 3 LEWIS Robert MMK 1.80 3 66 BUNSIE Tyler W&B 1.50
4 5 SAROLI Giorgio R&N 1.65
5 6 BLAKE Ackeel W&B 1.50
Triple Jump U20 Men A Triple Jump U20 Men B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf AAA
1 6 BUNSIE Tyler W&B 12.41 1 33 Lewis Robert MMK 11.04
2 2 FITZHENRY Daniel C&S 11.83
3 3 Mottram James MMK 11.66
4 55 Morgan Christopher R&N 10.69
5 4 Dwyer James Notts 10.27
Pole Vault U20 Men A Pole Vault U20 Men B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf AAA
1 4 Osborne George Notts 3.35
2 1 CLEGG Alex (2nd Claim) Bir 2.75
Shot U20 Men A Shot U20 Men B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf AAA
1 1 CARTWRIGHT Daniel Bir 17.04 1 1 11 CHAMBERS-BROWN Kaie Bir 10.70
2 5 HAMLING Alex R&N 13.85 2 2 44 Owen Rhys Notts 9.34
3 4 Wright Brandon Notts 12.56 3 3 22 HOUSEMAN Callum C&S 9.33
4 2 TURNER John C&S 10.64 4 55 Roberts Ewan R&N 8.40
5 3 Pownall Jonathan MMK 9.50 5 33 Tchuimeni Luke MMK 6.91
6 6 CRESSWELL Harry W&B 7.55 6 66 NASIM Haroon W&B 6.76
Discus U20 Men A Discus U20 Men B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf AAA
1 1 CARTWRIGHT Daniel Bir 42.27 2 1 22 HOUSEMAN Callum C&S 27.98
2 5 HAMLING Alex R&N 39.65 3 2 55 Hutton Finn R&N 23.93
3 4 Wright Brandon Notts 31.87 3 11 MORRIS Beau Bir 22.09
4 2 TURNER John C&S 28.97 4 44 Owen Rhys Notts 21.28
5 3 Pownall Jonathan MMK 28.05
6 6 NASIM Haroon W&B 19.01
Hammer U20 Men A Hammer U20 Men B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf AAA
1 5 PRICE PATRICK R&N 57.07 2 1 2 TURNER John C&S 30.57
2 4 Owen Rhys Notts 45.74 2 55 Lea Thomas R&N 20.49
3 1 MORRIS Beau Bir 44.96 3 33 Tchuimeni Luke MMK 18.24
4 3 Pownall Jonathan MMK 36.77 4 6 CRESSWELL Harry W&B 16.45
5 22 HOUSEMAN Callum C&S 36.59
6 66 NASIM Haroon W&B 17.08
Javelin U20 Men A Javelin U20 Men B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf AAA
1 1 CLEGG Alex (2nd Claim) Bir 42.46 1 44 WARD Adam Notts 32.46
2 5 LEA Thomas R&N 39.41 2 11 MORRIS Beau Bir 25.19
3 4 Wright Brandon Notts 36.04 3 22 HOUSEMAN Callum C&S 23.00
4 2 TURNER John C&S 32.89 4 66 NASIM Haroon W&B 21.22
5 6 CRESSWELL Harry W&B 25.17
6 3 Pownall Jonathan MMK 23.57
4 x 100m U20 Men A
Posn No. Club Runners Perf
1 5 R&N BANKS DANIEL LEESON AIDAN FAULDS Joshua Fenning Franklin 43.4
2 4 Notts DURAND Logan MANN Tom ROTIMI-TOVIHO Timi MATTINSON Benjamin 43.6
3 2 C&S HAWKINS Mark PORTER Joe X RICHARDS Joshua GOODE Ross 46.7
4 x 400m U20 Men A
Posn No. Club Runners Perf
1 5 R&N ROBERTS Ewan HUTTON Finn FAULDS Joshua LEESON Aidan 3:30.3
2 6 W&B BENNETT-WILLIAMS Tor GREATREX Ellis THOMPSON Steve HODGKISS Ryan 3:36.3
3 4 Notts WARD Adam COX Duncan DYER Jake MANN Tom 3:40.9
4 1 Bir DUHANEY Josť (U17) SACHS Harry GREEN Conall CLEGG Alex (2nd Claim) 3:41.0
5 3 MMK (58.9, 56.3, 54.6, 52.0) Glinski George Yabsley Alfred Wheeler George Forsythe Ewan 3:41.8
6 2 C&S RICHARDS Joshua MAYNE Christopher BEARDMORE Steven BAGLEY Samuel 3:42.6
100m U17 Men A Wind -0.2 100m U17 Men B Wind 4.0
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf AAA
1 F PRICE Niall W&B 11.1 1 1 AA WILLIAMS Oshay Bir 11.1 1
2 E NALUS Jaime R&N 11.2 1 2 FF DUDFIELD Kai W&B 11.1 1
3 A BROWN Rashawn Bir 11.2 1 3 CC ROXBEE COX Benjamin MMK 11.3 2
4 C BOAKYE David Francesco MMK 11.2 1 4 EE WHITEHEAD Bradley R&N 11.6 4
5 B JOHNSON Miles C&S 11.6 4 5 DD ANIMASHAUN David Notts 11.6 4
6 D MUSTAFA Arim Notts 12.0 6 BB FUTERS Cameron C&S 12.0
200m U17 Men A Wind 2.6 200m U17 Men B Wind 2.1
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf AAA
1 A WILLIAMS Oshay Bir 22.5 1 1 AA BROWN Rashawn Bir 22.5 1
2 F PRICE Niall W&B 22.5 1 2 CC HARVEY Stephen MMK 23.5 4
3 C WILTSHIRE Ethan MMK 22.7 2 3 FF JEFFREY Ramone W&B 23.8 4
4 E NALUS Jaime R&N 22.7 2 4 EE WHITEHEAD Bradley R&N 23.9 4
5 D ORPWOOD-COLTON Alfie Notts 23.3 3 5 DD WARNER Ethan Notts 24.1
6 B JOHNSON Miles C&S 23.6 4 6 BB GOODE Ross C&S 24.3
400m U17 Men A 400m U17 Men B
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf AAA
1 F SAUL-BRADDOCK ADAM W&B 52.1 3 1 DD IRVINE Alex Notts 54.4
2 E PRICE William R&N 52.4 3 2 AA MCKEOWN Lewis Bir 54.5
3 A DUHANEY Josť Bir 53.5 4 3 FF WEBB Callum W&B 56.1
4 C MILLER Olly MMK 54.1 4 4 EE WHITTAKER Samuel R&N 57.7
5 D BOWRY Emil Notts 55.1 5 CC LOVELL Marcus MMK 58.1
6 B PORTER Joe C&S 57.0 6 BB LEWIS Isaac C&S 59.4
800m U17 Men A 800m U17 Men B
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf AAA
1 D RICHARDSON Sam Notts 2:02.9 1 DD STOGER Anton Notts 2:13.4
2 E MUSGROVE Joe R&N 2:03.9 2 EE MARTIN Myles R&N 2:13.8
3 A GAYLE Michael Bir 2:12.2 3 AA MALCOLM-ROBERTS Jared Bir 2:15.6
4 C LOVELL Marcus MMK 2:13.3 4 CC GIBBS Finlay Zak Lewis MMK 2:22.8
5 F HICKENBOTTOM Jamie W&B 2:19.8 5 FF COLE Jasper W&B 2:28.4
1500m U17 Men A 1500m U17 Men B
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf AAA
1 D CAMPION Milan Notts 4:09.0 1 BB PARTON Zach C&S 4:31.2
2 B HARDY-SMITH Harrison C&S 4:23.6 2 CC GIBBS Finlay Zak Lewis MMK 4:44.8
3 C DOWSETT James MMK 4:24.1 3 EE HEAYNS TOBIAS R&N 4:45.3
4 E COOPER Ben R&N 4:38.5 4 DD SMITH MCGLOIN Sam Notts 4:47.1
5 FF PEARCE Miles W&B 4:40.1 5 F COLE Jasper W&B 5:08.0
6 A MALCOLM-ROBERTS Jared Bir 4:42.6
3000m U17 Men A 3000m U17 Men B
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf AAA
1 E Caulfield Adam R&N 9:23.5 1 DD DICKINSON James Notts 9:54.5
2 D BARNES Matthew Notts 9:33.3 2 EE KACZMAREK ADRIAN R&N 10:20.0
3 F HOGG Matt W&B 9:54.1 3 FF PEARCE Miles W&B 10:49.0
4 B MILLS Connor C&S 9:57.6 4 C DOWSETT James MMK 11:09.2
5 CC SIDHU Mintu MMK 10:17.0
6 A SWAIN Daniel Bir 10:32.4
100m Hurdles U17 Men A Wind nwi 100m Hurdles U17 Men B Wind nwi
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf AAA
1 A RICKETTS Jordan Bir 13.3 1 1 BB SACKEY Nathaniel C&S 17.3
2 D PRICE Charlie Notts 14.4 3
3 B TAYLOR Joseph C&S 16.3
4 E Bowers Alfie R&N 16.4
5 C YABSLEY Archard MMK 22.2
400m Hurdles U17 Men A 400m Hurdles U17 Men B
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf AAA
1 D PRICE Charlie Notts 59.7 1 EE Bowers Alfie R&N 65.7
2 E BYERS ALEX R&N 63.3 2 BB TAYLOR Joseph C&S 69.1
3 B SACKEY Nathaniel C&S 67.2
4 C SHARP Tom MMK 74.7
1500m s/c U17 Men A 1500m s/c U17 Men B
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf AAA
1 B CHESTERS Bill C&S 4:49.8 1 C SHARP Tom MMK 5:44.1
2 CC SIDHU Mintu MMK 5:34.3
3 F HOGG Matt W&B 6:32.3
Long Jump U17 Men A Long Jump U17 Men B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf AAA
1 D FOSTER Brendon Notts 6.38 1 EE WHITEHEAD Bradley R&N 5.56
2 A HARRINGTON Ben Bir 5.91 2 C FEATHERSTONE Samuel Henry MMK 5.40
3 E BROOME Matthew R&N 5.76 3 AA COLES Rhys Bir 5.16
4 CC CHOTO-MUCHEMWA Tasimba MMK 5.75 4 DD WHYLEY Harry Notts 4.77
5 B LEWIS Isaac C&S 5.11
6 F WEBB Callum W&B 4.46
High Jump U17 Men A High Jump U17 Men B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf AAA
1 D WHYLEY Harry Notts 1.75 4 1 DD MATTHEWS Shaka Notts 1.60
2 C FEATHERSTONE Samuel Henry MMK 1.75 4 2 CC WILTSHIRE Ethan MMK 1.35
3 E BROOME Matthew R&N 1.70 4
4= B SACKEY Nathaniel C&S 1.65
4= A MHENDE Sean Bir 1.65
6 F DOWNES Brandon W&B 1.35
Triple Jump U17 Men A Triple Jump U17 Men B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf AAA
1 A MHENDE Sean Bir 12.09 3 1 AA WEIR Nathan Bir 11.12
2 D FOSTER Brendon Notts 12.00 4 2 DD MATTHEWS Shaka Notts 10.92
3 C CHOTO-MUCHEMWA Tasimba MMK 11.80 4
Pole Vault U17 Men A
Posn Bib Athlete Club Perf AAA
1 D CLARK Jacob Notts 3.65
2 E HUTTON Cian R&N 2.00
Shot U17 Men A
Posn Bib Athlete Club Perf AAA
1 B TURNER Jack C&S 11.10 4
2 E BALLINGER William R&N 9.42
3 C PALMER James MMK 8.87
4 A ELLIOTT Zach Bir 8.51
5 F PEARCE Miles W&B 5.61
Discus U17 Men A Discus U17 Men B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf AAA
1 B TURNER Jack C&S 31.67 4 1 CC PALMER James MMK 20.89
2 E BYERS ALEX R&N 28.01 2 F PICKETT Jack W&B 9.80
3 C ERICSSON-NICHOLLS James MMK 24.21
4 D CARELESS Jacob Notts 21.95
5 FF COLE Jasper W&B 16.26
Hammer U17 Men A Hammer U17 Men B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf AAA
1 D ILYK Harry Notts 61.61 1 1 DD CARELESS Jacob Notts 45.22 3
2 C Ericsson-Nicholls James MMK 46.94 3
3 E Ballinger William R&N 22.60
4 A HARRINGTON Ben Bir 16.87
5 F HOGG Matt W&B 8.09
Javelin U17 Men A Javelin U17 Men B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf AAA
1 E GIDLEY Ben R&N 46.65 3 1 EE BALLINGER William R&N 42.20 4
2 C PALMER James MMK 42.16 4 2 CC YABSLEY Archard MMK 20.88
3 D CARELESS Jacob Notts 37.92
4 B HARDY-SMITH Harrison C&S 24.87
5 A HARRINGTON Ben Bir 15.10
6 F DOWNES Brandon W&B 13.95
4 x 100m U17 Men A
Posn No. Club Runners Perf
1 F W&B PRICE Niall JEFFREY Ramone DUDFIELD Kai SENIOR Morgan 46.10
2 E R&N PRICE William Broome Matthew Whitehead Bradley Nalus Jaime 46.30
3 B C&S LEWIS Isaac SACKEY Nathaniel FUTERS Cameron JOHNSON Miles 47.50
4 D Notts MUSTAFA Arim ORPWOOD-COLTON Alfie WARNER Ethan ANIMASHAUN David 47.50
4 x 400m U17 Men A
Posn No. Club Runners Perf
1 E R&N Whittaker Samuel Price William Musgrove Joe BYERS ALEX 3:43.4
2 D Notts CAMPION Milan RICHARDSON Sam BARNES Matthew PRICE Charlie 3:44.4
3 F W&B DOWNES Brandon SAUL-BRADDOCK ADAM HICKENBOTTOM Jamie WEBB Callum 3:44.8
4 C MMK (59.9, 58.8, 63.3, 66.7) DOWSETT James GIBBS Finlay Zak Lewis LOVELL Marcus ROXBEE COX Benjamin 4:08.7
100m U20 Women A Wind 1.9 100m U20 Women B Wind 1.9
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf AAA
1 1 AKPE-MOSES Gina Bir 11.8 1 1 55 BEETHAM-GREEN Mary X R&N 12.7
2 5 BROOME Eleanor R&N 12.3 2 2 22 LINDOP Chloe C&S 12.9
3 2 DAVIES Megan C&S 12.4 2 3 11 ELLIOTT Venise Bir 13.5
4 4 Tyrell Lauren Notts 12.8 4 44 Pigott Tara Notts 13.6
5 3 ADAM Lizzie MMK 12.8 5 33 PEEDAH Joan MMK 14.0
6 6 PERKINS CLIONA ROSE W&B 13.1
200m U20 Women A Wind 4.4 200m U20 Women B Wind 4.1
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf AAA
1 1 AKPE-MOSES Gina Bir 24.4 1 1 44 Charles Mayah Notts 25.8 3
2 2 DAVIES Megan C&S 24.6 1 2 22 LINDOP Chloe C&S 26.0
3 4 Tyrell Lauren Notts 26.0 3 33 SAUNDERS Olivia X MMK 27.4
4 3 ADAMLizzie MMK 26.0 4 55 CLUES Milan R&N 27.5
5 5 GROCOTT Alice R&N 28.1 5 11 ELLIOTT Venise Bir 27.7
6 6 FERRARA Emilia W&B 29.0 6 66 TURNER Dygianta'e W&B 29.5
400m U20 Women A 400m U20 Women B
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf AAA
1 5 CLARKE Cara R&N 59.0 1 44 TOMES Maddy Notts 61.8
2 2 MALPASS Hannah C&S 60.0 2 55 BARKER Emma X R&N 63.1
3 4 COOPER Ellie Notts 61.4 3 11 WORTH Olivia Bir 64.7
4 1 AMORY Karys Bir 63.5 4 22 HALL Charlotte C&S 67.3
5 6 FERRARA Emilia W&B 67.3
800m U20 Women A 800m U20 Women B
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf AAA
1 1 GUNN Bryony Bir 2:22.3 1 11 AMORY Karys Bir 2:23.3
2 3 BOTHAM Sophie MMK 2:24.9 2 33 NUTTALL Jessica X MMK 2:30.7
3 4 TOMES Maddy Notts 2:28.0 3 55 STEVENS Lucy X R&N 2:31.7
4 5 CUNILD Lauren R&N 2:29.9 4 44 WAKEFIELD Neve Notts 2:37.4
5 2 JONES Rachael C&S 2:33.1 5 22 CHATTWOOD Giorgia C&S 2:53.3
1500m U20 Women A 1500m U20 Women B
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf AAA
1 1 GUNN Bryony Bir 4:49.3 1 11 ELLIOTT Carmen Bir 5:14.2
2 4 Pennington Elizabeth Notts 4:50.7
3 2 BROWN Rebecca C&S 5:00.6
4 3 BOTHAM Sophie MMK 5:07.0
3000m U20 Women A
Posn No. Athlete Club Perf AAA
1 1 GUNN Bryony Bir 10:48.9
2 2 CHATTWOOD Giorgia C&S 11:20.7
3 6 TABOR Bethany W&B 11:29.4
4 4 CLARKE Megan Notts 12:14.6
100m Hurdles U20 Women A Wind 3.3
Posn No. Athlete Club Perf AAA
1 1 BATES Anya Bir 14.3 1
2 6 PERKINS CLIONA ROSE W&B 15.3
3 3 FRESEN Rosanna MMK 19.7
4 4 Newton Bethany Notts 20.1
400m Hurdles U20 Women A 400m Hurdles U20 Women B
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf AAA
1 2 WILDE Chloe C&S 65.8 1 33 NURSE Natalie MMK 79.4
2 3 BACH Isobel MMK 72.1
3 5 LANGTON KATIE R&N 72.3
4 1 CHANNER Shamilla Bir 76.7
1500m s/c U20 Women A TD10 1500m s/c U20 Women B
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf AAA
1 3 MEARS Emma MMK 5:24.8 1 33 NURSE Natalie MMK 6:09.2
Long Jump U20 Women A Long Jump U20 Women B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf AAA
1 5 BROOME Eleanor R&N 6.06 1 1 11 SHAYAM-SMITH Abazz Bir 5.22 3
2 1 BATES Anya Bir 5.69 1 2 44 Miloro Rimini Notts 5.05
3 4 Charles Mayah Notts 5.35 3 3 55 CLUES Milan R&N 5.03
4 2 KELLY Isabelle X C&S 4.46
5 6 FRANCIS-MAYE Lauren W&B 4.45
6 3 FRESEN Rosanna MMK 4.28
High Jump U20 Women A High Jump U20 Women B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf AAA
1 5 HOPKINS DANIELLE X R&N 1.65 3 1 44 Foster Paige Notts 1.30
2 1 JONES Olivia Bir 1.65 3
3 3 BACH Isobel MMK 1.50
4 2 WILDE Chloe C&S 1.40
5 4 Miloro Rimini Notts 1.30
Triple Jump U20 Women A
Posn Bib Athlete Club Perf AAA
1 1 SHAYAM-SMITH Abazz Bir 12.06 1
2 4 Miloro Rimini Notts 10.35
3 6 FRANCIS-MAYE Lauren W&B 9.67
4 3 PEEDAH Joan MMK 9.08
Pole Vault U20 Women A Pole Vault U20 Women B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf AAA
1 1 SMITH Imogen Bir 3.25 1 44 Newton Bethany Notts 3.05
2 4 Barnes Daisy Notts 3.25
3 5 ROBINSON Anna R&N 1.85
Shot U20 Women A Shot U20 Women B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf AAA
1 1 BIRMINGHAM Nichole Bir 11.18 1 1 11 JONES Olivia Bir 9.65
2 5 MCLENNON Kiona R&N 11.15 1 2 4 Bean Poppy Notts 8.64
3 6 MCKEN Simone W&B 10.02 3 3 66 WALSH Molly W&B 8.12
4 2 BAYLIS Rachael C&S 9.69 4 33 BARNES Paige MMK 6.57
5 44 FRANCIS Kiarra Notts 9.17 5 22 WILDE Chloe C&S 6.26
6 3 PEEDAH Joan MMK 8.25
Discus U20 Women A Discus U20 Women B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf AAA
1 6 MCKEN Simone W&B 33.91 3 1 66 WALSH Molly W&B 24.92
2 5 MCLENNON Kiona R&N 32.44 2 44 FRANCIS Kiarra Notts 20.50
3 1 LOCKETT Candy Bir 30.65 3 2 HALL Charlotte C&S 12.35
4 4 Bean Poppy Notts 24.58
5 22 LINDOP Chloe C&S 17.07
Hammer U20 Women A Hammer U20 Women B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf AAA
1 4 Purchase Anna Notts 57.43 1 1 44 Bean Poppy Notts 39.11
2 6 WALSH Molly W&B 52.95 1 2 11 BIRMINGHAM Nichole Bir 36.43
3 1 LOCKETT Candy Bir 46.31 2 3 66 MCKEN Simone W&B 21.11
4 3 BARNES Paige MMK 42.80 3
5 5 COUSINS Lucy R&N 34.78
Javelin U20 Women A Javelin U20 Women B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf AAA
1 2 REES Bethan C&S 43.30 1 1 22 SCOTT Rebecca C&S 29.24
2 5 HARRIS-JENKINS Evie R&N 38.74 2 2 55 COUSINS Lucy R&N 22.77
3 1 WOODWARD Harriet Bir 34.86 3 3 66 WALSH Molly W&B 22.09
4 6 MCKEN Simone W&B 31.11
5 3 BACH Isobel MMK 17.03
4 x 100m U20 Women A
Posn No. Club Runners Perf
1 2 C&S LINDOP Chloe PYE Amy WILDE Chloe MALPASS Hannah 49.3
2 1 Bir O'SHEA Verity BATES Anya ELLIOTT Venise AKPE-MOSES Gina 49.6
3 5 R&N ROBINSON Anna 0 CLUES Milan BROOME Eleanor 50.4
4 4 Notts PIGOTT Tara 0 BROWN Cara TYRELL Lauren 51.4
5 3 MMK ADAM Lizzie NURSE Natalie BOTHAM Sophie TRAPNELL Jasmine X 52.7
4 x 400m U20 Women A
Posn No. Club Runners Perf
1 2 C&S WILDE Chloe LINDOP Chloe MALPASS Hannah DAVIES Iris 4:10.3
2 5 R&N WALKER Amy GROCOTT Alice CLARKE Cara LANGTON Katie 4:13.3
3 1 Bir AMORY Karys WORTH Olivia MCMORROW Caitlin O'SHEA Verity 4:17.1
4 4 Notts BUCHANAN Kaisha TOMES Maddy PIGOTT Tara COOPER Ellie 4:21.1
5 3 MMK (65.2, 68.6, 68.6, 67.4) MEARS Emma BOTHAM Sophie NURSE Natalie BACH Isobel 4:29.8
6 6 W&B 4:40.9
100m U17 Women A Wind 0.9 100m U17 Women B Wind 1.0
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf
1 A PEMBERTON Cassie-Ann Bir 12.4 2 1 EE LAIGHT Lucy R&N 12.9
2 B BELTON Emily C&S 12.5 2 2 AA LOVELL Jasmine Bir 13.3
3 D Lawrence Lily-May Notts 13.1 4 3 BB TILL Holly C&S 13.6
4 C SAUNDERS Olivia MMK 13.2 4 CC KALVIN Kacey MMK 13.8
5 E AGER Laurone R&N DNF 5 DD WHITE Ebony Notts 14.3
6 FF TURNER Dygiantae W&B 14.5
200m U17 Women A Wind 1.1 200m U17 Women B Wind 0.4
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf
1 A PEMBERTON Cassie-Ann Bir 25.0 1 1 BB BELTON Emily C&S 25.5
2 B PYE Amy C&S 25.3 1 2 AA REGIS Jayda Bir 25.6
3 C FITTON Abigail Kathryn MMK 26.0 3 3 EE LAIGHT Lucy R&N 26.8
4 E BEETHAM-GREEN Mary R&N 26.2 3 4 CC COOPER Regan MMK 27.3
5 D France Millie Notts 28.0 5 FF PARCHMENT Lauren W&B 28.3
6 F COKE Laryce W&B 28.5 6 DD OLIVIER Nicola Notts 28.8
300m U17 Women A 300m U17 Women B
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf
1 C FITTON Abigail Kathryn MMK 41.1 1 1 AA DRUMMOND Jasmin Bir 42.4
2 A MARSDEN Chelsey Bir 41.6 2 2 DD Tivey Amy Notts 42.9
3 D Malik Indiana Notts 41.9 2 3 BB MOORE Libby C&S 43.7
4 E TRUSLOVE Elizabeth R&N 42.8 3 4 CC COOPER Regan MMK 43.9
5 F GORDON Kaya W&B 43.0 3 5 EE COOPER Emily R&N 45.2
6 B KELLY Isabelle C&S 43.1 4 6 FF SMITH Lana W&B 48.4
800m U17 Women A 800m U17 Women B
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf
1 E SCOTT Selina R&N 2:25.0 1 AA SPENCER Leah Bir 2:29.6
2 D Remzi Ava Notts 2:25.4 2 FF EVANS lucy W&B 2:35.0
3 B DAVIES Iris C&S 2:26.3 3 EE MOORE Hollie R&N 2:36.2
4 A MCMORROW Caitlin Bir 2:29.8 4 DD WILLIAMS Emma Notts 2:37.6
5 C DEYSEL Enya MMK 2:33.4 5 CC MERRIN Rosie MMK 2:49.1
6 F BRICKLEY Zoe W&B 2:41.9 6 0
1500m U17 Women A 1500m U17 Women B
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf
1 B NELSON Josie C&S 5:07.7 1 EE Stevens Lucy R&N 5:20.2
2 F BRICKLEY Zoe W&B 5:12.9 2 D Lemon Louisa Notts 5:40.3
3 E Pearce Abigail R&N 5:19.9 3 CC MERRIN Rosie MMK 5:46.5
4 DD Gould Amelia Notts 5:21.9 4 FF SIDES Holly W&B 6:21.1
5 C Milne Gemma MMK 5:30.9
3000m U17 Women A 3000m U17 Women B
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf
1 E SHEEHAN OLIVIA R&N 12:24.9 1 EE Barker Emma R&N 12:42.5
2 F CORNS Hannah W&B 13:14.6
80m Hurdles U17 Women A Wind 4.2 80m Hurdles U17 Women B Wind 3.7
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf
1 D Lawrence Lily-May Notts 12.0 2 1 EE DRAPER Abbie R&N 12.2
2 A ROBINSON Louise Bir 12.4 3 2 CC Trapnell Jasmine MMK 13.9
3 E AKII-BUA Rhania R&N 12.8 4 3 AA MEEHAN Sophie Bir 14.7
4 C WEATHERLEY Hannah MMK 13.6
5 B BURTON Roseanna C&S 14.1
300m Hurdles U17 Women A 300m Hurdles U17 Women B
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf
1 B PYE Amy C&S 43.9 1 1 AA MEEHAN Sophie Bir 50.9
2 A ROBINSON Louise Bir 46.2 3 2 CC Weatherley Hannah MMK 52.8
3 E Salehi Anousha R&N 47.9 4 3 BB BURTON Roseanna C&S 52.9
4 F EVANS lucy W&B 51.1 4 EE Nash Lauren R&N 54.1
5 D REED Florence Notts 51.7 5 FF SIDES Holly W&B 59.9
6 C Deysel Enya MMK 55.0
1500m s/c U17 Women A 1500m s/c U17 Women B
Posn No. Athlete Club Perf AAA Posn No. Athlete Club Perf
1 E Walker Amy R&N 5:24.2 1 EE Pearce Abigail R&N 5:49.1
2 C Jamieson Holly Megan MMK 5:43.4 2 CC Herdman-Smith Liberty Mia MMK 6:34.0
3 B SOUTAR Allegra C&S 6:22.7 3 DD MACHARIA Carol Notts 8:03.8
4 F SIDES Holly W&B 6:41.1
5 D Gould Amelia Notts 7:15.6
Long Jump U17 Women A Long Jump U17 Women B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf
1 B LAWLEY Rebecca C&S 5.27 1 BB PETERS Charlie C&S 5.06
2 FF PARCHMENT Lauren W&B 4.90 2 F AGBOR Cynthia W&B 4.74
3 E BLENKINSOP Adele R&N 4.76 3 CC FLAHERTY Jordaan MMK 4.67
4 C HILL Tamzin MMK 4.75
5 D France Millie Notts 4.71
6 A GREENWAY Eve Bir 4.28
High Jump U17 Women A High Jump U17 Women B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf
1 D HODGSON Sophie Notts 1.60 1 AA AGBONLAHOR Jemimah Bir 1.45
2 A HARLAND Phoebe Bir 1.60
3 E Grant Iola R&N 1.40
4 C HILL Tamzin MMK 1.40
Triple Jump U17 Women A Triple Jump U17 Women B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf
1 A ISAAC Lemeyah Bir 10.86 1 1 C Morse Iris-Mae MMK 9.73
2 D SILVEY Lucy Notts 9.94 4
3 CC Hill Tamzin MMK 9.78 4
4 B LAWLEY Rebecca C&S 9.63 4
5 EE Grant Iola R&N 9.48 4
Pole Vault U17 Women A Pole Vault U17 Women B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf
1 E BIRKETT Amelia R&N 2.45 1 EE SHEEHAN Olivia R&N 1.85
2 B BROWN Cara C&S 2.30
3 D SILVEY Lucy Notts 2.00
4 C MORSE Iris-Mae MMK 1.70
Shot U17 Women A Shot U17 Women B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf
1 E PURSEY Lily-Mae R&N 10.41 1 EE LINTON-SHAW Parisse R&N 8.70
2 D Peach Annabel Notts 9.72
3 F SANRARA Ayanna W&B 9.66
4 A REEVES Imogen Bir 8.36
5 C TCHUIMENI Rebecca MMK 7.13
6 B BROWN Cara C&S 5.98
Discus U17 Women A Discus U17 Women B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf
1 A HAMPLETT Tori Bir 31.21 4 1 AA WHITEHOUSE Louise Bir 27.74
2 C TRAPNELL Jasmine MMK 23.30 2 EE WITTS Olivia R&N 21.44
3 E JONES Georgina R&N 22.51 3 CC HERDMAN SMITH Libby MMK 10.67
4 F BAGGOTT Phoebe W&B 21.37
5 B BURTON Roseanna C&S 12.72
Hammer U17 Women A Hammer U17 Women B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf
1 A WILLIAMS Charlotte (2nd Claim) Bir 58.42 1 CC Tchuimeni Rebecca MMK 26.82
2 F BAGGOTT Phoebe W&B 57.13 2 EE Witts Olivia R&N 24.47
3 C Trapnell Jasmine MMK 45.70
4 E PURSEY LILY-MAE R&N 36.50
5 B LAWLEY Rebecca C&S 23.94
6 D Peach Annabel Notts 20.03
Javelin U17 Women A Javelin U17 Women B
Posn Bib Athlete Club Perf AAA Posn Bib Athlete Club Perf
1 A HAMPLETT Tori Bir 34.28 1 AA OKIRIE Charis Bir 26.97
2 D Peach Annabel Notts 34.01 2 DD FRANCE Millie Notts 21.10
3 E PEARCE Abigail R&N 28.81 3 CC MORSE Iris-Mae MMK 12.04
4 C WEATHERLEY Hannah MMK 24.68
5 B PETERS Millie C&S 19.20
6 F SANRARA Ayanna W&B 17.33
4 x 100m U17 Women A
Posn No. Club Runners Perf
1 A Bir MARSDEN Chelsey ROBINSON Louise REGIS Jayda PEMBERTON Cassie-Ann 50.3
2 E R&N DRAPER Abbie Laight Lucy Truslove Elizabeth Beetham-Green Mary 51.3
3 B C&S PETERS Charlie BELTON Emily TILL Holly KELLY Isabelle 52.5
4 D Notts WHITE Ebony LAWRENCE Lily-May FRANCE Millie SENIOR Kim 54.6
4 x 300m U17 Women A
Posn No. Club Runners Perf
1 A Bir MEEHAN Sophie MARSDEN Chelsey ROBINSON Louise DRUMMOND Jasmin 2:53.8
2 B C&S PETERS Charlie KELLY Isabelle MOORE Libby BELTON Emily 2:58.6
3 C MMK Fitton Abigail Kathryn DEYSEL Enya Cooper Regan Saunders Olivia 2:59.8
4 E R&N SCOTT SELINA Nash Lauren Truslove Elizabeth Salehi Anousha 3:04.1
5 D Notts TIVEY Amy LEMON Louisa REED Florence MALIK Indiana 3:04.6
Non-scoring events
U20M 100m Wind 1.9
Vest Name Club Time
848 LOWNDES Billy Bir 11.5
841 TOWNSEND Lukas Notts 11.6
U20M 100m Wind 2.0
Vest Name Club Time
846 MITCHAM Rio Bir 10.3
843 ROTIMI-TOVIHO Timi Notts 11.4
U20M 100m Wind 2.6
Vest Name Club Time
1 831 JEFFERY Ramone W & B 11.6
2 825 MILLER Olly X MMK 11.6
3 821 WALLACE Hugo X MMK 11.7
4 806 GOODE Ross X C&S 12.1
5 804 ONIKEKU Isaac X C&S 12.4
6 820 CHOTO-MUCHEMWA Tasimba X MMK 12.4
7 828 MCREADY Daniel R&N 12.8
U17M 100m Wind 4.0
Vest Name Club Time
847 COLES Rhys Bir 12.2
U20W 100m Wind 1.9
Vest Name Club Time
838 BROWN Cara Notts 13.2
U20W 100m Wind 1.9
Vest Name Club Time
816 REES Bethan C&S 13.3
U17W 100m Wind 0.9
Vest Name Club Time
817 GRANTHAM Muraine X C&S 15.9
U17W 100m Wind 1.0
Vest Name Club Time
839 BROWN Vinnie X Notts 15.0
U20W 400m
Vest Name Club Time
854 O'SHEA Verity Bir 62.6
U20M 400m
Vest Name Club Time
845 DWYER James Notts 59.7
U20M 200m Wind 2.7
Vest Name Club Time
1 846 MITCHAM Rio Bir 21.1
2 844 DURAND Logan Notts 22.8
3 818 GLINSKI George MMK 23.3
4 832 BLAKE Ackeel W & B 23.5
5 841 TOWNSEND Lukas Notts 24.1
U17M 200m Wind -0.6
Vest Name Club Time
1 834 DUDFIELD Kai W & B 23.3
2 833 DOWNES Brandon C&S 24.0
3 809 PORTER Joe C&S 24.4
4 852 SENIOR Morgan W & B 24.8
5 808 FUTERS Cameron X C&S 25.1
6 804 ONIKEKU Isaac X C&S 26.0
U17W 200m Wind 2.3
Vest Name Club Time
1 813 PETERS Charlie X C&S 26.6
2 810 TILL Holly C&S 27.0
3 815 MOORE Libby C&S 27.5
4 840 OLIVIER Nicola X Notts 28.2
5 819 KALVIN Kacey X MMK 28.8
U17M 800m
Vest Name Club Time
827 HUTTON Cian R&N 20.7
U20W 800m
Vest Name Club Time
856 ELLIOTT Carmen Bir 2:30.0
851 JONES Olivia Bir 2:44.1
U17W Hammer
Vest Name Club Distance
829 LINTON-SHAW Parisse R&N 27.36
U20W Long Jump
Vest Name Club Distance Wind
836 FOSTER Paige Notts 5.02 2.6
U17W Diacus
Vest Name Club Distance
849 LAWRENCE Nikki Bir 17.50
855 PURSEY Lily-Mae R&N 23.56