Youth Development League - Lower Age Group - Midlands Area Final - Cardiff - 15 July 2017
Pos Team Result Officials Track1 Track2 Relays Field Total
1 Cardiff Archers 55 167.0 31.0 41.0 233.0 527.0
2 Swansea Harriers AC 55 172.0 29.0 32.0 229.5 517.5
3 Rugby & Northampton AC 55 185.0 40.0 33.0 201.0 514.0
4 Marshall Milton Keynes AC 55 176.0 39.0 36.0 185.5 491.5
5 Yate & District AC 55 149.0 49.0 31.0 189.5 473.5
6 Charnwood AC 55 153.0 34.0 28.0 165.5 435.5
100m U15 Boys A Wind -2.1 100m U15 Boys B Wind -1.8
1 2 FAIRHURST JACOB Charn 11.75 2 1 22 JOLOB Joshua Charn 12.23 4
2 1 NOTT Josh Card Arc 11.93 3 2 33 HO George MMK 12.32 4
3 5 PAYNE Thomas Swans 11.98 3 3 11 WALL Zak Card Arc 12.43 4
4 6 ELLIOTT Max Yate  12.17 4 4 66 BURGESS Alex Yate  12.50 4
5 3 PINDURA Daniel MMK 12.33 4 5 55 JAMES Harvey Swans 12.85
6 4 BOYLE Conlan R&N 12.66 6 44 DEAN William R&N 12.91
100m NS U15 Boys A Wind -0.9 100m NS U15 Boys B Wind -0.9
1 1 JONES Morgan Card Arc 12.57 1 33 BOAKYE Bill MMK 13.17
2 3 MAWANGA Tom MMK 12.94 2 44 HARRIS Joseph R&N 13.92
3 4 LOLE Benjamin R&N 12.97 3 11 KING Fraser Card Arc 14.23
4 5 DALE Harrison Swans 13.31 4 66 PURNELL Oscar Yate  14.34
5 6 DAVIES Mackenzie Yate  13.67
200m U15 Boys A Wind -0.9 200m U15 Boys B Wind -1.2
1 1 NOTT Josh Card Arc 24.04 1 22 FAIRHURST JACOB Charn 24.46
2 5 PAYNE Thomas Swans 24.17 2 66 ELLIOTT Max Yate  24.55
3 2 THORNE Joseph Charn 24.18 3 11 JONES Morgan Card Arc 25.31
4 3 HO George MMK 24.91 4 55 PETHERBRIDGE Sam Swans 25.78
5 6 ARMSTRONG Dylan Yate  25.08 5 33 BOAKYE Bill MMK 25.86
6 4 DEAN William R&N 25.68 6 44 BOYLE Conlan R&N 26.22
300m U15 Boys A 0.0 300m U15 Boys B
1 2 THORNE Joseph Charn 38.16 1 22 JOLOB Joshua Charn 38.51
2 5 HOLLAND Charlie Swans 38.46 2 55 DUN George Swans 38.63
3 3 REED Harrison MMK 39.77 3 44 FAULDS Edward R&N 41.38
4 1 KING Alex Card Arc 40.15 4 33 NURSE Kiylen MMK 41.44
5 6 MANN Tom Yate  41.44 5 66 HILLIER Liam Yate  41.97
6 4 GAMMAGE George R&N 42.15
800m U15 Boys A 800m U15 Boys B
1 5 HOLLAND Charlie Swans 2:07.89 1 33 NURSE Kiylen MMK 2:12.56
2 2 ELSTON ryan Charn 2:08.50 2 22 HURST Seamas Charn 2:14.23
3 1 KING Alex Card Arc 2:09.87 3 66 PURNELL Harry Yate  2:18.51
4 4 BLOMLEY Matthew R&N 2:10.08 4 44 TYLER Tom R&N 2:19.64
5 6 MANN Tom Yate  2:11.83 5 55 HILL MILES Swans 2:38.62
6 3 FREELAND Leo MMK 2:15.52
800m NS U15 Boys A
1 6 GARDINER Jake Yate  2:20.41
2 66 WATLING Henry Yate  2:21.57
3 3 DIMOND Ben MMK 2:39.73
4 4 ROPER Mackenzie R&N 2:50.53
1500m U15 Boys A 1500m U15 Boys B
1 2 DAY Jamie Charn 4:30.53 1 66 HARROD James Yate  4:44.64
2 4 BENNETT Noah R&N 4:34.56 2 3 BILLENNESS Tomas MMK 4:53.92
3 6 DAVIES Bryn Yate  4:39.74 3 22 POLLARD Thomas Charn 5:07.70
4 1 THOMAS Callum Card Arc 4:47.13 4 55 BROWN Charlie Swans 5:27.67
5 33 LEGG Harry MMK 4:48.46 5 44 DEWES Dominic R&N 5:33.76
6 5 LAMBE LOGAN Swans 5:15.72 6 11 RILEY Huw Card Arc DNF
80m Hurdles U15 Boys A Wind -2.8 80m Hurdles U15 Boys B Wind -2.2
1 3 MAWANGA Tom MMK 11.97 2 1 33 MCGARVIE Hamish MMK 12.97 4
2 1 WALL Zak Card Arc 12.24 3 2 55 PETHERBRIDGE Sam Swans 13.13 4
3 5 BROWN Charlie Swans 12.37 3 3 44 GAMMAGE George R&N 14.64
4 6 ELLIOTT Max Yate  12.48 3 4 66 MEAD Jonathan Yate  15.44
5 2 DAY Jamie Charn 17.02 5 11 KING Fraser Card Arc 15.56
6 4 ROPER Mackenzie R&N 18.58 6 22 POLLARD Thomas Charn 15.94
Long Jump U15 Boys A Long Jump U15 Boys B
1 5 PAYNE Thomas Swans 6.00 1 1 33 HO George MMK 5.12 4
2 1 FEYI-WABOSO Immanuel Card Arc 5.63 2 2 55 JENKINS Rhidian Swans 5.03 4
3 3 MCGARVIE Hamish MMK 5.24 4 3 66 DAVIES Mackenzie Yate  4.81
4 6 ARMSTRONG Dylan Yate  5.17 4 4 11 KING Fraser Card Arc 4.74
5 2 BLEWITT-JENKINS Tom Charn 4.81 5 22 SISSON Jake Charn 4.45
6 4 DARJI Hrishikesh R&N 4.73 6 44 DEAN William R&N 4.18
High Jump U15 Boys A High Jump U15 Boys B
1 1 FEYI-WABOSO Immanuel Card Arc 1.60 3 1 11 CARLISLE Gibril Card Arc 1.55 4
2 5 DUN George Swans 1.55 4 2 55 BROWN Charlie Swans 1.40
3 33 LARBI Izaak MMK 1.55 4 3 3 MCGARVIE Hamish MMK 1.35
4 6 ARMSTRONG Dylan Yate  1.45 4 22 BLEWITT-JENKINS Tom Charn 1.25
5 2 WALKER Sam Charn 1.30 5 66 WATLING Henry Yate  X
Pole Vault U15 Boys A Pole Vault U15 Boys B
1 5 WARD Dylan Swans 2.70 4 1 66 MEAD Jonathan Yate  2.20
2 6 HILLIER Liam Yate  2.50 4 2 11 MAULLIN-DAVIES Ellis Card Arc 2.00
3 1 HOOGENDOORN Efan Card Arc 2.30 3 44 DEWES Dominic R&N 1.90
4 4 MARSELLA Luca R&N 2.10
5 2 BLEWITT-JENKINS Tom Charn X
Shot U15 Boys A Shot U15 Boys B
1 5 DUN George Swans 11.73 3 1 11 WALL Zak Card Arc 9.26
2 2 SISSON Jake Charn 11.41 3 2 55 DUN OSCAR Swans 9.04
3 1 JONES Morgan Card Arc 11.34 3 3 66 CONIBEAR Toby Yate  8.57
4 3 FRITH James Alan MMK 10.95 4 4 22 JOLOB Joshua Charn 8.42
5 6 LAMBERT Max Yate  10.69 4 5 33 ADELOWO Ayoyinka MMK 6.33
6 4 FAULDS Edward R&N 8.08 6 44 HUTTON Eoin R&N 5.64
Discus U15 Boys A Discus U15 Boys B
1 2 SISSON Jake Charn 33.31 2 1 3 MOYLES Oliver MMK 28.52 4
2 33 FRITH James Alan MMK 29.19 3 2 6 LAMBERT Max Yate  23.60
3 1 KNIGHT Jake Card Arc 24.21 3 55 THOMAS Harley Swans 19.79
4 66 CONIBEAR Toby Yate  23.80 4 22 HURST Seamas Charn 13.84
5 5 DUN OSCAR Swans 23.08 5 4 HUTTON Eoin R&N 13.43
6 44 MARSELLA Luca R&N 15.86 6 11 MAULLIN-DAVIES Ellis Card Arc 11.06
Hammer U15 Boys A Hammer U15 Boys B
1 6 CONIBEAR Toby Yate  43.82 2 1 5 JENKINS Rhidian Swans 19.49
2 1 KNIGHT Jake Card Arc 25.20 2 3 MOYLES Oliver MMK 19.02
3 55 DUN OSCAR Swans 22.58 3 44 HUTTON Eoin R&N 14.40
4 33 ADELOWO Ayoyinka MMK 22.19 4 11 MAULLIN-DAVIES Ellis Card Arc 13.18
5 4 FAULDS Edward R&N 15.88 5 22 THORNE Joseph Charn 6.51
6 2 ELSTON Ryan Charn 8.85 6 66 MERRETT Owen Yate  5.71
Javelin U15 Boys A Javelin U15 Boys B
1 3 LARBI Izaak MMK 40.66 3 1 33 FRITH James Alan MMK 36.64 4
2 1 MILLS Robbie Card Arc 32.57 2 22 POLLARD Thomas Charn 26.98
3 66 LAMBERT Max Yate  29.41 3 6 MERRETT Owen Yate  26.66
4 4 MARSELLA Luca R&N 28.40 4 44 HARRIS Joseph R&N 23.29
5 2 WALKER Sam Charn 27.45 5 55 JENKINS Rhidian Swans 12.79
6 5 THOMAS HARLEY Swans 27.30
 4 x 100m U15 Boys A
1 1 Card Arc NOTT Josh, WALL Zak, JONES Morgan, FEYI-WABOSO Immanuel 46.88
2 2 Charn BLEWITT-JENKINS Tom, SISSON Jake, FAIRHURST JACOB, THORNE Joseph 48.16
3 3 MMK PINDURA Daniel, HO George, MCGARVIE Hamish, REED Harrison 48.49
4 5 Swans DALE Harrison, JAMES Harvey, PETHERBRIDGE Sam, PAYNE Thomas 49.31
5 4 R&N BOYLE Conlan, DARJI Hrishikesh, MARSELLA Luca, LANGHAM James 51.53
6 6 Yate  MEAD Jonathan, DAVIES Mackenzie, GARDINER Jake, ELLIOTT Max 56.80
 4 x 300m U15 Boys A
1 5 Swans DUN George, PETHERBRIDGE Sam, JENKINS Rhidian, HOLLAND Charlie 2:39.03
2 6 Yate  BURGESS Alex, MANN Tom, ARMSTRONG Dylan, HILLIER Liam 2:40.97
3 2 Charn ELSTON ryan, DAY Jamie, JOLOB Joshua, HURST Seamas 2:43.25
4 4 R&N GAMMAGE George, BLOMLEY Matthew, HARRIS Joseph, FAULDS Edward 2:49.63
5 1 Card Arc KING Alex, KING Fraser, NOTT Josh, THOMAS Callum 2:53.09
6 3 MMK NURSE Kiylen, FREELAND Leo, MOYLES Oliver, BOAKYE Bill 2:53.24
100m U15 Girls A Wind -1.8 100m U15 Girls B Wind -3.5
1 3 ODUYEMI Moyin MMK 12.70 1 1 44 SMITH Abigail R&N 13.36
2 2 PALMER Molly Charn 12.76 2 2 33 MMANGA Zaria MMK 13.55
3 1 ISAAC Ellie Rose Card Arc 13.42 3 22 PARKER Millie Charn 13.56
4 4 SAGHRI Annie R&N 13.43 4 55 EVANS Tiana Swans 13.71
5 5 WILSON Georgia Swans 13.65 5 11 DINEEN Elina Card Arc 13.78
6 6 GIBB Willa Rose Yate  14.04 6 66 BRADLEY Ella Yate  14.32
100m NS U15 Girls A Wind -1.4 100m NS U15 Girls B Wind -1.4
1 3 LAGO Deborah MMK 13.60 1 33 AGBEREMI Lateefah MMK 13.76
2 1 MILES Ellie Card Arc 14.11 2 66 NUNN Millie Yate  14.92
3 6 WILLIAMS Abigail Yate  14.25 3 44 CHALONER Sophie R&N 15.21
4 2 POWNALL Casey Charn 14.31
5 5 WILLIAMS bethan Swans 14.84
200m U15 Girls A Wind -3.3 200m U15 Girls B Wind -2.1
1 3 ODUYEMI Moyin MMK 26.53 1 11 ISAAC Ellie Rose Card Arc 27.74
2 4 WARD Abigail R&N 27.91 2 33 LAGO Deborah MMK 28.14
3 2 FORT Libby Charn 28.46 3 44 LYNCH Tia R&N 28.22
4 5 WILSON Georgia Swans 29.14 4 22 PARKER Millie Charn 28.41
5 6 WILLIAMS Megan Yate  29.74 5 55 COLLINSON India Swans 28.85
6 1 EVANS Alaw Card Arc DSQ 6 66 BRADLEY Ella Yate  29.52
300m U15 Girls A 0.00 300m U15 Girls B
1 2 GREENAWAY jasmine Charn 43.80 1 33 DIAZ DE LA FUENTE Sara MMK 45.11
2 6 HOWARD Kate Yate  44.34 2 44 HALL Abbie R&N 45.51
3 3 CAREY Ella MMK 44.64 3 22 STANIFORTH Ellie-Mae Charn 46.73
4 4 DOWNES Fenella R&N 45.20 4 11 WATTS Moli Card Arc 47.10
5 1 JONES Megan Card Arc 45.61 5 66 GRIFFITHS Esme Yate  47.13
6 5 COLLINSON India Swans 46.60 6 55 GARCIA Gabrielle Swans 47.46
800m U15 Girls A 800m U15 Girls B
1 6 HOWARD Kate Yate  2:22.77 1 33 UNDERWOOD Charlotte MMK 2:26.97
2 3 CAREY Ella MMK 2:23.26 2 11 JONES Megan Card Arc 2:29.94
3 4 MCMURTRIE Amelia R&N 2:23.85 3 44 WALKER Holly R&N 2:30.44
4 5 BASS Darcie Swans 2:25.38 4 55 JONES Niamh Swans 2:31.13
5 1 WATTS Moli Card Arc 2:29.75 5 66 PATON Rhiannon Yate  2:31.14
6 2 GREENAWAY jasmine Charn 2:37.15 6 22 FORT Libby Charn 2:40.62
800m NS U15 Girls A
1 66 SPINNEY Tilley Yate  2:37.55
2 1 ROBERTS Freya Card Arc 2:40.75
3 3 LORD Hannah MMK 2:41.65
4 4 GARDNER Zoe R&N 2:45.18
5 6 WITHAM Megan Yate  2:55.71
1500m U15 Girls A 1500m U15 Girls B
1 6 JONES Dalis Yate  4:48.83 1 66 GREEN Evie Yate  5:02.01
2 5 WILLIS Ashleigh Swans 4:52.08 2 11 LENNON Anya Card Arc 5:06.80
3 1 HILL Alanah Card Arc 4:57.59 3 44 SEARLE Claudia R&N 5:10.15
4 3 KING Imogen MMK 5:02.58 4 22 NEWPORT Gemma Charn 5:15.37
5 4 WILLIAMS Molly R&N 5:05.86 5 33 SINCLAIR-LINTON Tia MMK 5:20.61
6 2 BONSHOR Olivia Charn 5:06.84 6 55 LLOYD Mirain Swans 6:16.96
75m Hurdles U15 Girls A Wind -2.1 75m Hurdles U15 Girls B Wind -1.2
1 1 DINEEN Elina Card Arc 12.13 2 1 11 ISAAC Ellie Rose Card Arc 12.19 2
2 4 TUTT Amelia R&N 12.15 2 2 33 AGBEREMI Lateefah MMK 12.86 4
3 6 GIBB Willa Rose Yate  12.40 3 3 55 WILLIAMS bethan Swans 12.91 4
4 2 BYRNE Ciara Charn 12.80 4 4 66 BARKLEY Fiona Yate  13.20 4
5 3 CLIFF-AFEMARI Asher MMK 13.45 5 44 GARDNER Zoe R&N 13.28 4
6 5 MILLER Jessica Swans 17.53 6 22 PREECE Rebecca Charn 13.69
Long Jump U15 Girls A Long Jump U15 Girls B
1 2 PALMER Molly Charn 5.15 1 1 22 FORT Libby Charn 4.92 2
2 4 WATFORD Ella R&N 5.00 2 2 55 EVANS Tiana Swans 4.79 3
3 5 COLLINSON India Swans 4.97 2 3 3 CLIFF-AFEMARI Asher MMK 4.66 4
4 1 DINEEN Elina Card Arc 4.85 3 4 11 MILES Ellie Card Arc 4.62 4
5 33 AGBEREMI Lateefah MMK 4.77 3 5 44 BURGE Megan R&N 4.35
6 66 WILLIAMS Megan Yate  4.39 6 6 BARKLEY Fiona Yate  4.34
High Jump U15 Girls A High Jump U15 Girls B
1 44 WATFORD Ella R&N 1.55 2 1 4 NOWILL Eloise R&N 1.55 2
2= 1 DOMICAN Rosie Card Arc 1.50 3 2 55 CASTLE BROOKE Swans 1.50 3
2= 5 MUSGRAVE Marnie Swans 1.50 3 3 11 PASLEY Josie Card Arc 1.40
4 6 BARKLEY Fiona Yate  1.50 3 4 66 NUNN Millie Yate  1.30
5 2 WATSON Dalila Charn 1.45 5 22 BYRNE Ciara Charn 1.30
6 3 CLIFF-AFEMARI Asher MMK 1.35 6 33 CHAPPELL Elize MMK 1.30
Pole Vault U15 Girls A Pole Vault U15 Girls B
1 22 DICKENS Eden Charn 2.50 3 1 2 WATSON Dalila Charn 2.30 4
2 55 LAWRENCE evie Swans 2.30 4 2 5 MURPHY Elin Swans 2.20 4
3 1 JACKSON Ella Card Arc 2.10 3 11 HAMER Maddi Card Arc 2.00
4 3 SOMAN Mia Lauren MMK 2.00 4 66 WILLIAMS Megan Yate  1.80
5 6 LEWIS Hannah Yate  1.90
Shot U15 Girls A Shot U15 Girls B
1 5 HOLLAND Jamie Swans 10.93 1 1 44 THOMSON Isabelle R&N 9.25 3
2 4 REYNOLDS Maia R&N 9.83 2 2 55 BOWEN Neve Swans 8.66 4
3 1 BEDDALL Ellie Card Arc 9.20 3 3 11 JUKES Jess Card Arc 7.73
4 3 MOFFAT Lara MMK 8.73 4 4 33 WILCOX Freya MMK 7.08
5 2 PARKER Halle Charn 6.42 5 22 DICKENS Eden Charn 5.63
6 6 WILLIAMS Abigail Yate  6.30 6 66 WHITAKER Emily Yate  5.54
Discus U15 Girls A Discus U15 Girls B
1 2 PARKER Halle Charn 23.88 1 44 THOMSON Isabelle R&N 22.97
2 11 JACKSON Ella Card Arc 23.88 2 3 MOFFAT Lara MMK 21.50
3 4 REYNOLDS Maia R&N 23.84 3 5 BOWEN Neve Swans 20.44
4 33 WILCOX Freya MMK 22.59 4 1 BEDDALL Ellie Card Arc 18.56
5 55 HOLLAND Jamie Swans 21.67 5 66 LEWIS Hannah Yate  13.20
6 6 WHITAKER Emily Yate  17.12 6 22 STANIFORTH Ellie-Mae Charn 10.96
Hammer U15 Girls A Hammer U15 Girls B
1 3 MOFFAT Lara MMK 28.73 4 1 6 HELLIKER Bethany Yate  23.18
2 66 WHARF Kiera Yate  23.38 2 33 DURAND Eva MMK 22.70
3 5 COLLINS Emily Swans 22.22 3 55 DICKINSON Carys Swans 16.38
4 1 BEDDALL Ellie Card Arc 22.16 4 11 JUKES Jess Card Arc 16.30
5 2 PREECE Rebecca Charn 20.27 5 44 CHALONER Sophie R&N 15.29
6 4 QUINN Mica R&N 17.62 6 22 STANIFORTH Ellie-Mae Charn 13.51
Javelin U15 Girls A Javelin U15 Girls B
1 3 DURAND Eva MMK 37.20 1 1 55 EVANS Tiana Swans 27.78 3
2 4 WARD Abigail R&N 37.19 1 2 44 QUINN Mica R&N 27.23 3
3 5 HOLLAND Jamie Swans 33.35 1 3 11 JUKES Jess Card Arc 19.21
4 1 JACKSON Ella Card Arc 23.35 4 4 22 GREENAWAY jasmine Charn 16.87
5 2 PREECE Rebecca Charn 22.67 4 5 66 WILLIAMS Abigail Yate  14.37
6 6 LEWIS Hannah Yate  14.88 6 33 SOMAN Mia Lauren MMK 12.69
 4 x 100m U15 Girls A
1 3 MMK ODUYEMI Moyin, LAGO Deborah, MMANGA Zaria, AGBEREMI Lateefah 52.00
2 4 R&N TUTT Amelia, SMITH Abigail, NOWILL Eloise, SAGHRI Annie 52.42
3 1 Card Arc EVANS Alaw, ISAAC Ellie Rose, DINEEN Elina, DOMICAN Rosie 52.78
4 2 Charn FORT Libby, PARKER Millie, POWNALL Casey, PALMER Molly 53.22
5 5 Swans MILLER Jessica, WILLIAMS bethan, EVANS Tiana, WILSON Georgia 53.92
6 6 Yate  LEWIS Hannah, NUNN Millie, BRADLEY Ella, GIBB Willa Rose 55.13
 4 x 300m U15 Girls A
1 3 MMK DIAZ DE LA FUENTE Sara, UNDERWOOD Charlotte, CAREY Ella, KING Imogen 3:01.82
2 4 R&N DOWNES Fenella, HALL Abbie, BURGE Megan, WARD Abigail 3:02.69
3 1 Card Arc DOMICAN Rosie, WATTS Moli, LENNON Anya, JONES Megan 3:06.22
4 6 Yate  WILLIAMS Megan, GRIFFITHS Esme, WHITAKER Emily, HOWARD Kate 3:07.06
5 5 Swans BEVAN Eve, GARCIA Gabrielle, DICKINSON Carys, HOLLAND Jamie 3:07.56
6 2 Charn STANIFORTH Ellie-Mae, PREECE Rebecca, GREENAWAY jasmine, PARKER Millie 3:08.46
100m U13 Boys A Wind -0.9 100m U13 Boys B Wind -2.3
1 1 WIGLEY Morgan Card Arc 13.14 2 1 44 BARABAS Gergo R&N 13.74
2 5 AKA Joshua Swans 13.40 2 55 MORGAN Dylan Swans 13.81
3 3 WILLSON Chad MMK 13.45 3 33 CHALMERS Thomas MMK 14.25
4 6 NOLAN Adam Yate  13.95 4 11 JAMES Kane Card Arc 14.67
5 4 CRISP Kaiyuki R&N 14.10 5 22 MUSHROW Finnley Charn 15.17
6 2 BEVILACQUA MASUNDA Frankie Charn 14.76 6 66 TURKSEN Evryn Yate  15.59
100m NS U13 Boys A Wind -0.9
1 5 TROTT William Swans 14.24
2 11 BEDDALL Harry Card Arc 14.33
3 55 RIORDAN Elliot Swans 14.49
4 4 SKINNER-KAKITIE Isaac R&N 14.96
5 44 GURNEY Lewis R&N 15.06
6 66 WILLIAMS Harry Yate  15.63
7 6 MANN Liam Yate  16.18
200m U13 Boys A Wind -2.5 200m U13 Boys B Wind -0.9
1 1 WIGLEY Morgan Card Arc 26.66 1 55 RIORDAN Elliot Swans 28.21
2 3 WILLSON Chad MMK 27.41 2 44 SAVAGE Oliver R&N 28.31
3 6 NOLAN Adam Yate  27.64 3 11 JAMES Kane Card Arc 28.71
4 5 MORGAN Dylan Swans 27.70 4 33 STEPHENS Joshua MMK 28.86
5 4 CRISP Kaiyuki R&N 28.40 5 66 ROBINSON Seamus Yate  29.70
6 2 BEVILACQUA MASUNDA Frankie Charn 29.21 6 22 BOYLES James Charn 29.97
800m U13 Boys A 800m U13 Boys B
1 4 BIRCH Oliver R&N 2:25.32 1 44 SAVAGE Oliver R&N 2:27.87
2 2 TALBOT Luke Charn 2:31.40 2 66 DAVIES Owain Yate  2:30.28
3 1 BEDDALL Harry Card Arc 2:33.65 3 33 RATCLIFFE Jack MMK 2:36.26
4 5 GARCIA Christian Swans 2:35.57 4 55 DAVIES Zac Swans 2:38.72
5 6 WALKER Otis Yate  2:35.86 5 11 JONES Christopher Card Arc 2:41.16
6 3 MIDDLETON Jack MMK 2:39.35 6 22 DAY Ethan Charn 2:44.79
800m NS U13 Boys A
1 66 TURKSEN Evryn Yate  2:36.13
2 6 FITZPATRICK Logan Yate  2:37.71
3 5 WILLIS morgan Swans 2:40.82
4 4 BUTTRICK Jenson R&N 2:41.48
5 55 GARCIA Harrison Swans 2:44.36
6 1 LENNON Flynn Card Arc 2:58.94
1500m U13 Boys A 1500m U13 Boys B
1 6 ROBINSON Seamus Yate  4:44.34 1 66 COOPER Freddie Yate  5:03.65
2 4 BUTTRICK Louis R&N 4:51.90 2 33 HENRY Sebastian MMK 5:07.73
3 2 DIXON Thomas Charn 4:55.81 3 11 BOWEN Rhys Card Arc 5:08.80
4 1 CAMILLERI Loui Card Arc 5:04.07 4 44 WOODWARD HENRY R&N 5:10.54
5 3 ROSE Harry MMK 5:05.40 5 5 GUDGEON Matt Swans 5:55.69
6 55 KING Dafydd Swans 5:42.07
75m Hurdles U13 Boys A Wind 0.8 75m Hurdles U13 Boys B Wind -1.4
1 6 BALL Luke Yate  12.54 1 1 55 AKA Joshua Swans 13.15 2
2 5 DAVIES Zac Swans 13.05 2 2 44 SCOTT Oliver R&N 14.00
3 4 GURNEY Lewis R&N 13.06 2 3 33 CHALMERS Thomas MMK 14.47
4 1 KIRKHAM Oliver Card Arc 13.31 4 11 CLARK Ryan Card Arc 15.60
5 2 BOYLES James Charn 13.44 5 66 WILLIAMS Harry Yate  15.99
6 3 BARBER Edward MMK 13.99
Long Jump U13 Boys A Long Jump U13 Boys B
1 6 BALL Luke Yate  5.21 1 1 11 WIGLEY Morgan Card Arc 4.55 2
2 3 JORDAN Rhys Thomas MMK 4.95 1 2 4 CRISP Kaiyuki R&N 4.49 3
3 1 KIRKHAM Oliver Card Arc 4.95 1 3 33 BARBER Edward MMK 4.25 4
4 2 BOYLES James Charn 4.77 1 4 22 TALBOT Luke Charn 4.21 4
5 44 LOWE Evan R&N 4.56 2 5 66 TURKSEN Evryn Yate  3.69
6 5 MORGAN Dylan Swans 4.51 3 6 55 AKA Joshua Swans X
High Jump U13 Boys A High Jump U13 Boys B
1 6 BALL Luke Yate  1.60 1 44 SCOTT Oliver R&N 1.35 3
2= 5 DAVIES Samuel Swans 1.46 2 55 RIORDAN Elliot Swans 1.35 3
2= 4 GURNEY Lewis R&N 1.46 3 1 CLARK Ryan Card Arc 1.30
4 3 JORDAN Rhys Thomas MMK 1.35 3 4= 66 LITTLETON James Yate  1.15
5= 2 BEVILACQUA MASUNDA Frankie Charn 1.35 3 4= 33 CHALMERS Thomas MMK 1.15
5= 11 PARIS Matthew Card Arc 1.35 3
Shot U13 Boys A Shot U13 Boys B
1 4 TUTT Joshua R&N 11.51 1 1 33 WILLSON Chad MMK 7.71 4
2 3 JORDAN Rhys Thomas MMK 8.29 3 2 11 GREENMAN Sonny Card Arc 6.92
3 1 PARIS Matthew Card Arc 7.47 4 3 5 DAVIES Zac Swans 6.60
4 6 ELLIOTT Alexander Yate  7.07 4 4 44 SCOTT Oliver R&N 6.59
5 55 HOLLAND MACSEN Swans 6.61 5 66 LITTLETON James Yate  6.52
6 2 DIXON Thomas Charn 5.15 6 22 DAY Ethan Charn 3.30
Javelin U13 Boys A Javelin U13 Boys B
1 6 NOLAN Adam Yate  28.65 3 1 11 CLARK Ryan Card Arc 20.89
2 4 TURNER Luke R&N 27.08 3 2 66 LITTLETON James Yate  20.87
3 1 PARIS Matthew Card Arc 25.63 4 3 5 GORVETT Thomas Swans 20.70
4 55 HOLLAND MACSEN Swans 21.24 4 44 TUTT Joshua R&N 19.86
5 22 TALBOT Luke Charn 19.26 5 2 DIXON Thomas Charn 17.82
6 33 STEPHENS Joshua MMK 17.94 6 3 BARBER Edward MMK 13.85
 4 x 100m U13 Boys A
1 3 MMK JORDAN Rhys Thomas, CHALMERS Thomas, STEPHENS Joshua, WILLSON Chad 53.58
2 1 Card Arc WIGLEY Morgan, JAMES Kane, BEDDALL Harry, CLARK Ryan 54.46
3 6 Yate  TURKSEN Evryn, ROBINSON Seamus, BALL Luke, NOLAN Adam 54.65
4 5 Swans AKA Joshua, RIORDAN Elliot, MORGAN DYLAN, TROTT William 54.81
5 4 R&N SKINNER-KAKITIE Isaac, SAVAGE Oliver, BARABAS Gergo, CRISP Kaiyuki 55.95
6 2 Charn MUSHROW Finnley, BOYLES James, TALBOT Luke, BEVILACQUA MASUNDA Frankie 56.32
75m U13 Girls A Wind 0.1 75m U13 Girls B Wind -1.4
1 4 WOOD Ruby R&N 10.49 2 1 66 GOODALL Daisy Yate  10.66 3
2 3 ADEBAYO Tolulope (Tolu) MMK 10.64 3 2 11 GILL Katie Card Arc 10.86 3
3 5 ALLEN Lexi Swans 10.68 3 3 44 DRADGE Madison R&N 10.88 3
4 1 DAVIES Sophie Card Arc 10.92 4 4 55 O'BRIEN Sophie Swans 11.43
5 2 DADLEY Amy Charn 11.02 4 5 33 EZEH Victorious MMK 11.78
6 6 CHAMPION Emma Yate  11.07 4 6 22 PINCHESS Lottie Charn 12.02
75m NS U13 Girls A Wind -1.8 75m NS U13 Girls B Wind -3.1
1 5 MORGAN Freya Swans 11.49 1 6 BRYANT Molly Yate  11.96
2 44 BENNETT Alice R&N 11.56 2 55 DAVIES Melissa Swans 11.99
3 66 DAVIES Maddox Yate  11.62 3 4 JACKS Madeleine R&N 12.14
4 33 DIMOND Hayley MMK 11.97 4 3 SALKELD Amber MMK 12.19
5 1 DENT Emily Card Arc 12.29
150m U13 Girls A Wind 0.3 150m U13 Girls B Wind 0.6
1 4 MATTHEWS Florence R&N 20.80 1 66 GOODALL Daisy Yate  20.69
2 5 ALLEN Lexi Swans 21.19 2 44 WOOD Ruby R&N 21.16
3 3 ADEBAYO Tolulope (Tolu) MMK 21.28 3 11 GILL Katie Card Arc 21.43
4 1 DAVIES Sophie Card Arc 21.33 4 22 SAMPSON Charli Charn 21.98
5 2 DADLEY Amy Charn 21.80 5 55 LYONS Sarah Swans 22.75
6 6 CHAMPION Emma Yate  21.92 6 33 EZEH Victorious MMK 22.96
800m U13 Girls A 800m U13 Girls B
1 4 BATES Alice R&N 2:30.42 1 44 BENNETT Alice R&N 2:28.37
2 5 DAVIES Ella Swans 2:33.13 2 66 HORSWELL Grace Yate  2:29.75
3 6 SAUNDERS Ruby Yate  2:42.69 3 22 SAMPSON Charli Charn 2:40.71
4 1 WIGLEY Isabella Card Arc 2:43.60 4 11 WAKELING Alys Card Arc 2:40.89
5 2 JOWETT Phillippa Charn 2:43.93 5 55 HALL Abbie Swans 2:42.52
6 3 NASH Ella May MMK 2:47.63 6 33 KAY Nikita MMK 2:44.29
800m NS U13 Girls A
1 4 JACKS Madeleine R&N 2:38.69
2 1 WILLIAMS Erin Card Arc 2:41.55
3 3 SANDERS Annabel MMK 2:43.95
4 44 PASQUALIN Xcena R&N 2:44.78
5 5 BAILEY-JONES Nia Swans 2:47.73
6 33 MILLER Phoebe Lauren MMK 2:48.68
1200m U13 Girls A 1200m U13 Girls B
1 3 SMITH Lily Mae MMK 3:57.48 1 1 44 UNITT Elspeth R&N 4:08.56 1
2 5 REES Tiffany Swans 4:02.47 1 2 33 YABSLEY Daisy MMK 4:14.60
3 4 WILLIAMS Olivia R&N 4:04.41 1 3 22 NEWPORT Rachel Charn 4:16.40
4 2 MORRISON Lucy Charn 4:13.50 1 4 55 DAVIES Mai Swans 4:23.56
5 11 KNOYLE Sophie Card Arc 4:13.81 5 1 DENT Emily Card Arc 4:24.68
6 6 WHITAKER Katie Yate  4:28.48 6 66 PORTEOUS Meghan Yate  4:37.24
70m Hurdles U13 Girls A Wind -0.7 70m Hurdles U13 Girls B Wind -1.1
1 5 MORGAN Freya Swans 11.90 1 1 44 WOODWARD Charlotte R&N 12.93 4
2 1 LISK sophie Card Arc 12.16 2 2 55 DAVIES Melissa Swans 12.99 4
3 4 PASQUALIN Xcena R&N 12.32 3 3 66 DAWSON Naomi Yate  13.48
4 2 PINCHESS Lottie Charn 13.35 4 33 DIMOND Hayley MMK 14.09
5 3 WILLIAMS Aaliyah MMK 13.84 5 22 SISSON Etty Charn 14.16
6 6 BRYANT Molly Yate  14.27 6 11 DAVIES Sophie Card Arc 16.34
Long Jump U13 Girls A Long Jump U13 Girls B
1 4 MATTHEWS Florence R&N 5.02 1 1 11 GILL Katie Card Arc 4.29 3
2 6 STAVELEY Ella Yate  4.57 1 2 44 FARROW Anna R&N 4.12 4
3 1 GUNNEY Lauren Card Arc 4.48 2 3 5 LYONS Sarah Swans 3.98 4
4 55 BEARD Elenya Swans 4.25 3 4 66 DAWSON Naomi Yate  3.61
5 22 SAMPSON Charli Charn 4.12 4 5 2 SISSON Etty Charn 3.59
6 33 ADEBAYO Tolulope (Tolu) MMK 3.73 6 3 WILLIAMS Aaliyah MMK 3.44
High Jump U13 Girls A High Jump U13 Girls B
1= 6 STAVELEY Ella Yate  1.30 3 1 1 LISK sophie Card Arc 1.25 4
1= 11 WIGLEY Isabella Card Arc 1.30 3 2= 55 BRAY-DAVIES Shanaya Swans 1.20
3 4 PASQUALIN Xcena R&N 1.25 4 2= 44 WOODWARD Charlotte R&N 1.20
4 5 MORGAN Freya Swans 1.25 4 4 66 SAUNDERS Eve Yate  1.15
5 3 WILLIAMS Aaliyah MMK 1.15 5 22 SISSON Etty Charn 1.15
6 2 ORME-HERBERT Eleanor Charn 1.15 6 33 TCHUIMENI Elizabeth MMK 1.10
Shot U13 Girls A Shot U13 Girls B
1 4 CARLAW Lily R&N 10.07 1 1 11 LISK sophie Card Arc 6.73 4
2 5 JONES Chloe Swans 7.88 3 2 55 BARRETT Honey Swans 6.32
3 1 GUNNEY Lauren Card Arc 6.95 4 3 44 BOLDERSTONE-BOWERS Charlotte R&N 6.19
4 6 STAVELEY Ella Yate  6.60 4 4 33 EZEH Victorious MMK 5.80
5 3 TCHUIMENI Elizabeth MMK 6.28 5 2 ORME-HERBERT Eleanor Charn 5.03
6 22 MORRISON Lucy Charn 6.19 6 66 DAVIES Maddox Yate  4.77
Javelin U13 Girls A Javelin U13 Girls B
1 5 JONES Chloe Swans 24.04 2 1 22 MORRISON Lucy Charn 19.77 3
2 44 FARROW Anna R&N 23.11 2 2 4 BOLDERSTONE-BOWERS Charlotte R&N 17.90 4
3 2 ORME-HERBERT Eleanor Charn 22.60 2 3 55 BARRETT Honey Swans 16.40 4
4 1 ANDERSON Katie Card Arc 18.92 4 4 11 WIGLEY Isabella Card Arc 16.09 4
5 6 SAUNDERS Ruby Yate  17.81 4 5 66 DAVIES Maddox Yate  13.05
6 3 DIMOND Hayley MMK 15.90 4 6 33 TCHUIMENI Elizabeth MMK 8.47
 4 x 100m U13 Girls A
1 1 Card Arc DAVIES Sophie, GILL Katie, WIGLEY Isabella, GUNNEY Lauren 54.73
2 6 Yate  GOODALL Daisy, STAVELEY Ella, SAUNDERS Ruby, CHAMPION Emma 55.14
3 4 R&N BLUNDELL Bethany, MATTHEWS Florence, DRADGE Madison, WOOD Ruby 55.21
4 5 Swans LYONS Sarah, DAVIES Ella, O'BRIEN Sophie, ALLEN Lexi 58.91
5 2 Charn SISSON Etty, SAMPSON Charli, PINCHESS Lottie, DADLEY Amy 59.17
6 3 MMK WILLIAMS Aaliyah, SALKELD Amber, ADEBAYO Tolulope (Tolu), EZEH Victorious DSQ