Youth Development League - Lower Age Group - Match 3 - Rugby - 18 June 2017
Match Result Officials Track1 Track2 Relays Field Total
1 Rugby & Northampton AC 55 169.0 42.0 37.0 235.0 538.0
2 Marshall Milton Keynes AC 55 190.0 29.0 42.0 215.0 531.0
2 Charnwood AC 55 176.0 42.0 35.0 223.0 531.0
4 Birchfield Harriers 55 194.0 46.0 39.0 162.0 496.0
5 Solihull & Small Heath AC 55 146.0 30.0 32.0 155.0 418.0
6 Wolverhampton & Bilston AC 55 114.0 20.0 13.0 149.0 351.0
  Final League Table Points League B/fwd L B/fwd M Total L Total M
1 Rugby & Northampton AC 538.0 6.0 11.0 1062.0 17.0 1600.0
2 Marshall Milton Keynes AC 531.0 4.5 11.0 1053.0 15.5 1584.0
3 Charnwood AC 531.0 4.5 7.0 972.0 11.5 1503.0
4 Birchfield Harriers 496.0 3.0 7.0 980.0 10.0 1476.0
5 Solihull & Small Heath AC 418.0 2.0 4.0 914.0 6.0 1332.0
6 Wolverhampton & Bilston AC 351.0 1.0 2.0 720.0 3.0 1071.0
100m U15 Boys A 100m U15 Boys B
1 2 JOLOB Joshua Charn 12.1 3 1 66 BAINS Ryan W&B 12.6
2 1 BODEN Kyle Bir 12.2 4 2 33 BOAKYE Bill MMK 12.6
3 6 COURT Ethan W&B 12.3 4 3 11 SOMERS Thierry Bir 12.7
4 3 HO George MMK 12.4 4 4 44 DARJI Hrishikesh R&N 12.8
5 4 LANGHAM James R&N 12.6 5 22 BLEWITT-JENKINS Tom Charn 13.2
6 5 WYNNE-JONES Jack SSH 13.1 6 55 DUROWSE Oliver SSH 13.2
100m NS U15 Boys A
1 33 PINDURA Daniel MMK 12.2 4
2 44 DEAN William R&N 12.8
3 1 OGOULA Isaiah Bir 12.8
4 3 FIELD Matthew MMK 12.9
5 4 LOLE Benjamin R&N 13.1
200m U15 Boys A 200m U15 Boys B
1 2 THORNE Joseph Charn 23.8 1 22 JOLOB Joshua Charn 24.4
2 1 BODEN Kyle Bir 24.5 2 11 OKOTIE Rashaan Bir 24.4
3 5 CAINES Cameron SSH 24.9 3 44 BOYLE Conlan R&N 26.1
4 4 DEAN William R&N 25.6 4 33 BOAKYE Bill MMK 26.3
5 3 HO George MMK 25.6 5 55 WYNNE-JONES Jack SSH 27.8
6 6 BAINS Ryan W&B 25.8 6 66 RUTTER Elliott W&B 33.2
300m U15 Boys A 300m U15 Boys B
1 2 THORNE Joseph Charn 37.9 1 22 ELSTON ryan Charn 39.5
2 3 REED Harrison MMK 40.1 2 33 NURSE Kiylen MMK 40.9
3 5 CLARKE Ben SSH 40.7 3 11 BAL Demanjit Bir 41.4
4 4 GAMMAGE George R&N 42.0 4 44 FAULDS Edward R&N 41.7
5 1 MCMAHON Nathen Bir 42.8 5 55 DUNLEAVY James SSH 42.1
6 6 CARTER Ellis W&B 49.6
800m U15 Boys A 800m U15 Boys B
1 5 VISRAM CIPOLLETTA Adam SSH 2:03.2 1 55 DUNLEAVY James SSH 2:09.7
2 1 KING Dylan Bir 2:04.9 2 11 FISHER BRINDLE Jordan Bir 2:10.8
3 2 ELSTON ryan Charn 2:07.4 3 33 SHARP Jack MMK 2:15.2
4 4 BLOMLEY Matthew R&N 2:13.3 4 22 HURST Seamas Charn 2:17.7
5 3 FREELAND Leo MMK 2:14.8 5 44 WARD Finlay R&N 2:18.9
6 6 STEVENTON-BOX Daniel W&B 2:19.4 6 66 TAYLOR Zachary W&B 2:25.1
800m NS U15 Boys A
1 1 MCFALL Sam Bir 2:19.6
2 4 CAREY Daniel R&N 2:28.8
3 3 HENDRY Logan MMK 2:29.8
4 33 FREELAND ZAC MMK 2:36.2
5 11 HAY Finley Bir 2:48.1
1500m U15 Boys A 1500m U15 Boys B
1 1 SHIELDS Ryan Bir 4:23.8 1 11 VAUGHAN James Bir 4:38.4
2 2 DAY Jamie Charn 4:32.4 2 22 COLESTON-SHIELDS Alex Charn 4:40.3
3 6 MASON Oliver W&B 4:36.2 3 3 BILLENNESS Tomas MMK 4:57.2
4 4 BENNETT Noah R&N 4:41.2 4 44 MYERS Finbar R&N 4:58.1
5 33 LEGG Harry MMK 4:56.9 5 66 LAMBETH Louie W&B 5:02.7
6 5 FLETCHER Jay SSH 5:04.8
80m Hurdles U15 Boys A 80m Hurdles U15 Boys B
1 3 MAWANGA Tom MMK 12.2 2 1 33 MCGARVIE Hamish MMK 13.3 4
2 5 RUSSELL Jamie SSH 13.0 4 2 55 STEELE Ben SSH 14.2
3 4 ROPER Mackenzie R&N 13.8 3 44 GAMMAGE George R&N 16.4
4 1 MCMAHON Nathen Bir 15.0 4 22 DAY Jamie Charn 16.4
5 2 MICHALOWSKI Luca Charn 15.2
6 6 CARTER Ellis W&B 18.5
Long Jump U15 Boys A Long Jump U15 Boys B
1 1 BODEN Kyle Bir 5.93 1 1 11 OGOULA Isaiah Bir 4.68
2 6 COURT Ethan W&B 5.65 2 2 2 SISSON Jake Charn 4.58
3 3 MCGARVIE Hamish MMK 5.09 4 3 55 DUROWSE Oliver SSH 4.51
4 5 RUSSELL Jamie SSH 5.05 4 4 4 DARJI Hrishikesh R&N 4.44
5 22 BLEWITT-JENKINS Tom Charn 4.92 5 33 DIMOND Ben MMK 4.35
6 44 DEAN William R&N 4.76 6 66 CARTER Ellis W&B 3.42
High Jump U15 Boys A High Jump U15 Boys B
1 5 VISRAM CIPOLLETTA Adam SSH 1.60 3 1 22 MICHALOWSKI Luca Charn 1.50
2 2 LOWINGS Sam Charn 1.55 4 2 55 STEELE Ben SSH 1.35
3 1 OKOTIE Rashaan Bir 1.50 3 33 ADELOWO Ayoyinka MMK X
4 3 MCGARVIE Hamish MMK 1.40 4 66 RUTTER Elliott W&B X
5 44 WARD Finlay R&N 1.30 5 11 HAY Finley Bir X
6 6 TAYLOR Zachary W&B 1.25 6 4 FARRELL Joshua R&N X
Pole Vault U15 Boys A Pole Vault U15 Boys B
1 3 PENLEY Tim MMK 2.50 1 22 PARROTT Sam Charn 1.70
2 2 MICHALOWSKI Luca Charn 2.40
Shot U15 Boys A Shot U15 Boys B
1 5 RUSSELL Jamie SSH 11.50 3 1 55 CLARKE Ben SSH 10.10 4
2 3 FRITH James Alan MMK 11.31 3 2 22 JOLOB Joshua Charn 9.01
3 2 SISSON Jake Charn 10.16 4 3 44 FAULDS Edward R&N 8.42
4 6 COURT Ethan W&B 9.29 4 33 ADELOWO Ayoyinka MMK 7.29
5 4 COOKE Connor R&N 8.93 5 66 HARRIS Matty W&B 3.63
6 1 BAL Demanjit Bir 8.26 6 11 OKOTIE Rashaan Bir X
Discus U15 Boys A Discus U15 Boys B
1 2 SISSON Jake Charn 34.16 2 1 33 FRITH James Alan MMK 20.12
2 4 COOKE Connor R&N 26.49 4 2 44 HUTTON Eoin R&N 16.74
3 3 MOYLES Oliver MMK 24.69 3 66 TAYLOR Zachary W&B 15.74
4 1 BAL Demanjit Bir 18.35 4 5 DUNLEAVY James SSH 12.56
5 6 JAMES Thomas W&B 16.33 5 22 HURST Seamas Charn 12.28
6 55 DUROWSE Oliver SSH 15.66 6 11 DEEBLE brendon Bir 12.22
Hammer U15 Boys A Hammer U15 Boys B
1 44 FAULDS Edward R&N 20.46 1 33 ADELOWO Ayoyinka MMK 15.98
2 3 MOYLES Oliver MMK 20.30 2 4 HUTTON Eoin R&N 15.39
3 1 BAL Demanjit Bir 17.64 3 66 LAMBETH Louie W&B 12.48
4 2 PARROTT Sam Charn 16.28 4 11 MCFALL Sam Bir 9.63
5 6 JAMES Thomas W&B 12.82 5 22 ELSTON ryan Charn 7.46
Javelin U15 Boys A Javelin U15 Boys B
1 2 PARROTT Sam Charn 33.62 4 1 33 PENLEY Tim MMK 28.58
2 3 FRITH James Alan MMK 33.03 4 2 22 WALKER Sam Charn 24.39
3 4 MARSELLA Luca R&N 28.96 3 44 HARRIS Joseph R&N 23.37
4 5 STEELE Ben SSH 24.17 4 11 MCMAHON Nathen Bir 14.68
5 1 KING Dylan Bir 19.80 5 66 HARRIS Matty W&B 12.98
6 6 JAMES Thomas W&B 13.96
 4 x 100m U15 Boys A
1 3 MMK FIELD Matthew, HO George, MCGARVIE Hamish, REED Harrison 48.1
2 1 Bir OKOTIE Rashaan, OGOULA Isaiah, SOMERS Thierry, BODEN Kyle 48.6
3 2 Charn JOLOB Joshua, THORNE Joseph, BLEWITT-JENKINS Tom, SISSON Jake 48.9
4 4 R&N DARJI Hrishikesh, BOYLE Conlan, DEAN William, LANGHAM James 49.2
5 5 SSH WYNNE-JONES Jack, CLARKE Ben, STEELE Ben, DUROWSE Oliver 51.6
100m U13 Boys A 100m U13 Boys B
1 6 COLE Louis W&B 13.0 1 1 33 JORDAN Rhys Thomas MMK 13.4
2 3 WILLSON Chad MMK 13.2 2 2 66 SINGH Kamalpreet W&B 13.5
3 1 NUNES-SMITH Karnell Bir 13.3 3 3 11 COLEY Caleb Bir 14.0
4 5 COONEY Kieran SSH 14.0 4 44 BARABAS Gergo R&N 14.0
5 4 CRISP Kaiyuki R&N 14.0 5 22 CARROTT Jamie Charn 14.1
6 2 BEVILACQUA MASUNDA Frankie Charn 14.2 6 55 HAWKESWOOD Daniel SSH 14.2
100m NS U13 Boys A
1 6 SMITH Kamran W&B 13.6
2 3 CHALMERS Thomas MMK 14.0
3 11 COLEY Joshua Bir 14.1
4 4 SKINNER-KAKITIE Isaac R&N 14.2
5 1 BAILEY Cole Bir 14.5
6 44 LOWE Evan R&N 14.6
200m U13 Boys A 200m U13 Boys B
1 6 COLE Louis W&B 26.9 1 66 SMITH Kamran W&B 27.7
2 3 WILLSON Chad MMK 27.0 2 33 STEPHENS Joshua MMK 28.4
3 1 COLEY Caleb Bir 28.0 3 11 COLEY Joshua Bir 29.2
4 4 CRISP Kaiyuki R&N 28.1 4 22 BOYLES James Charn 29.3
5 2 BEVILACQUA MASUNDA Frankie Charn 28.7 5 55 COONEY Kieran SSH 29.8
6 5 HAWKESWOOD Daniel SSH 30.0 6 44 GURNEY Lewis R&N 30.2
800m U13 Boys A 800m U13 Boys B
1 1 CHAPAJONG Christian Bir 2:24.7 1 11 KIASUNGUA Amazing Bir 2:27.1
2 5 ABRAHAMS Daniel SSH 2:25.6 2 22 MAGUIRE Ruaridhri Charn 2:27.3
3 4 BIRCH Oliver R&N 2:28.5 3 33 TOTTON Harry MMK 2:40.8
4 2 TALBOT Luke Charn 2:30.9 4 55 NAISBITT Ewan SSH 2:46.6
5 3 HENRY Sebastian MMK 2:34.0 5 44 COOPER Jasper R&N 2:54.6
800m NS U13 Boys A
1 1 FINLAY Will Bir 2:27.6
2 4 JONES Joseph R&N 2:34.5
3 11 DICKSON Alex Bir 2:35.1
4 44 STARR Louis R&N 2:35.2
5 33 SULTAN Zaid MMK 2:46.1
1500m U13 Boys A 1500m U13 Boys B
1 5 FAIZEY Henry SSH 4:48.6 1 1 COOK Alexander Bir 5:02.5
2 11 HAND Ryan Bir 4:52.2 2 22 MCCANN Sean Charn 5:08.3
3 4 BUTTRICK Louis R&N 4:53.6 3 44 TURNER Luke R&N 5:14.4
4 2 DIXON Thomas Charn 5:07.7 4 55 GOLINSKI Oscar SSH 5:29.0
5 3 RATCLIFFE Jack MMK 5:24.4 5 33 NICHOLSON Kian MMK 6:12.4
75m Hurdles U13 Boys A 75m Hurdles U13 Boys B
1 5 LUND James SSH 13.1 2 1 44 SCOTT Oliver R&N 14.3
2 4 GURNEY Lewis R&N 13.9 2 33 CHALMERS Thomas MMK 14.5
3 2 BOYLES James Charn 14.0 3 22 MICHALOWSKI Zack Charn 18.1
4 3 BARBER Edward MMK 14.2
5 1 NUNES-SMITH Karnell Bir 14.4
Long Jump U13 Boys A Long Jump U13 Boys B
1 3 JORDAN Rhys Thomas MMK 5.03 1 1 33 BARBER Edward MMK 4.49
2 2 BOYLES James Charn 4.85 1 2 44 LOWE Evan R&N 4.45
3 4 CRISP Kaiyuki R&N 4.60 2 3 55 HAWKESWOOD Daniel SSH 4.28
4 5 LUND James SSH 4.46 3 4 22 CARROTT Jamie Charn 4.25
5 1 NUNES-SMITH Karnell Bir 4.25 4 5 11 SKEETE Kaine Bir 4.05
6 6 SINGH Kamalpreet W&B 3.89
High Jump U13 Boys A High Jump U13 Boys B
1 6 DAVIS Jolyon W&B 1.52 1 1 44 SCOTT Oliver R&N 1.35
2 4 GURNEY Lewis R&N 1.45 2 2 55 GEMMILL Robbie SSH 1.25
3 2 BEVILACQUA MASUNDA Frankie Charn 1.35 3 3 22 MICHALOWSKI Zack Charn 1.25
4 5 LUND James SSH 1.35 3 4 1 FINLAY Will Bir 1.10
5 3 CHALMERS Thomas MMK 1.20 5 33 SULTAN Zaid MMK 1.10
6 11 BAILEY Cole Bir 1.15
Shot U13 Boys A Shot U13 Boys B
1 4 TUTT Joshua R&N 11.60 1 1 44 SCOTT Oliver R&N 7.18
2 3 JORDAN Rhys Thomas MMK 8.92 2 2 33 WILLSON Chad MMK 7.03
3 55 ABRAHAMS Daniel SSH 7.45 4 3 5 COONEY Kieran SSH 6.73
4 6 DAVIS Jolyon W&B 7.03 4 11 SHEPHERD BREWSTER Remon Bir 5.66
5 1 FULLER Nehemiah Bir 5.71 5 22 MICHALOWSKI Zack Charn 4.99
6 2 TALBOT Luke Charn 5.32
Javelin U13 Boys A Javelin U13 Boys B
1 6 DAVIS Jolyon W&B 31.80 1 1 2 DIXON Thomas Charn 14.72
2 4 TURNER Luke R&N 26.03 4 2 44 LAMBETH Tom R&N 13.51
3 33 STEPHENS Joshua MMK 17.86 3 3 BARBER Edward MMK 13.06
4 22 TALBOT Luke Charn 17.26 4 1 DICKSON Alex Bir 6.43
5 55 GEMMILL Robbie SSH 15.60
6 11 SHEPHERD BREWSTER Remon Bir 7.96
 4 x 100m U13 Boys A
1 3 MMK JORDAN Rhys Thomas, CHALMERS Thomas, STEPHENS Joshua, WILLSON Chad 53.3
2 4 R&N SKINNER-KAKITIE Isaac, SCOTT Oli, BARABAS Gergo, CRISP Kaiyuki 55.5
3 5 SSH LUND James, COONEY Kieran, GEMMILL Robbie, HAWKESWOOD Daniel 56.0
4 1 Bir COLEY Joshua, BAILEY Cole, COLEY Caleb, NUNES-SMITH Karnell 56.1
5 2 Charn CARROTT Jamie, BOYLES James, TALBOT Luke, BEVILACQUA MASUNDA Frankie 68.6
100m U15 Girls A 100m U15 Girls B
1 2 PALMER Molly Charn 12.5 1 1 11 DUNKLEY-DARBY Amber Bir 13.1 3
2 1 OKORHI Leah Bir 12.6 1 2 33 LAGO Deborah MMK 13.3 4
3 3 ODUYEMI Moyin MMK 12.7 1 3 44 SMITH Abigail R&N 13.3 4
4 6 OGUNBASE Nifemi W&B 13.6 4 66 SAMUELS La-Tauyna W&B 13.5
5 4 SAGHRI Annie R&N 13.6 5 22 SWANN Mollie Charn 13.8
6 5 DAVILA Sophia SSH 13.7 6 55 CAPPENDELL Charlotte SSH 14.4
100m NS U15 Girls A
1 3 AGBEREMI Lateefah MMK 13.5
2 6 TAYLOR Joszet W&B 13.6
3 22 PARKER Millie Charn 13.7
4 2 FORT Libby Charn 13.8
5 1 DAVIDSON Raeanne Bir 14.0
6 4 HANSON Freya R&N 14.4
7 5 GEMMILL Amy SSH 14.7
8 44 COLE Ruby R&N 15.7
200m U15 Girls A 200m U15 Girls B
1 1 OKORHI Leah Bir 25.8 1 11 DUNKLEY-DARBY Amber Bir 26.7
2 3 ODUYEMI Moyin MMK 26.3 2 33 LAGO Deborah MMK 27.2
3 2 GREENAWAY jasmine Charn 27.0 3 66 SAMUELS La-Tauyna W&B 27.7
4 5 DAVILA Sophia SSH 27.6 4 22 SWANN Mollie Charn 28.0
5 4 WARD Abigail R&N 27.6 5 44 LYNCH Tia R&N 28.7
6 6 TAYLOR Joszet W&B 28.2 6 55 WEBBER Olivia SSH 28.7
300m U15 Girls A 300m U15 Girls B
1 2 GREENAWAY jasmine Charn 44.1 1 22 STANIFORTH Ellie-Mae Charn 46.4
2 4 DOWNES Fenella R&N 44.3 2 44 HALL Abbie R&N 46.6
3 3 DIAZ DE LA FUENTE Sara MMK 44.6 3 33 KING Imogen MMK 46.8
4 1 THRELFALL Amber Bir 45.2 4 11 ORTON Rosina Bir 47.7
5 6 MOORE Jessica W&B 48.2 5 55 O'MALLEY Aimee SSH 49.6
6 5 WEBBER Olivia SSH 48.3 6 66 PRESTON ABIGAIL W&B 49.6
800m U15 Girls A 800m U15 Girls B
1 6 SEMPLE Ella W&B 2:20.2 1 22 MCLOUGHLIN Lexie Charn 2:28.3
2 1 PETTITT Chloe Bir 2:23.3 2 44 WALKER Holly R&N 2:29.6
3 4 MCMURTRIE Amelia R&N 2:25.9 3 66 PRESTON ABIGAIL W&B 2:36.5
4 3 KING Imogen MMK 2:26.5 4 11 JONES Poppy Bir 2:37.2
5 5 DALBY Annabel SSH 2:27.3 5 33 LORD Hannah MMK 2:38.8
6 2 EVANS Neve Charn 2:28.5 6 55 O'MALLEY Aimee SSH 2:44.4
800m NS U15 Girls A
1 6 MOORE Jessica W&B 2:38.0
2 4 GARDNER Zoe R&N 2:39.3
3 3 BROGDEN Jodie Rebecca MMK 2:40.4
4 22 RUIZ-MONSERRAT Mar Charn 2:43.2
5 44 HILL Sophia R&N 2:57.7
1500m U15 Girls A 1500m U15 Girls B
1 5 SAXON Lily SSH 4:51.8 1 44 WATFORD Ella R&N 5:07.2
2 4 WILLIAMS Molly R&N 5:02.2 2 66 RICHARDS Ruby W&B 5:09.3
3 2 BONSHOR Olivia Charn 5:04.8 3 22 NEWPORT Gemma Charn 5:13.6
4 3 CAREY Ella MMK 5:05.7
5 6 SEMPLE Lucy W&B 5:08.2
75m Hurdles U15 Girls A 75m Hurdles U15 Girls B
1 4 TUTT Amelia R&N 12.0 2 1 33 CLIFF-AFEMARI Asher MMK 12.8 4
2 2 BYRNE Ciara Charn 12.7 4 2 22 PREECE Rebecca Charn 13.6
3 3 AGBEREMI Lateefah MMK 13.0 4 3 44 GARDNER Zoe R&N 13.6
4 1 HOPWOOD Olivia Bir 13.1 4 4 55 GEMMILL Amy SSH 13.7
5 5 CAPPENDELL Charlotte SSH 13.2 4 5 11 ORTON Rosina Bir 13.8
6 6 HALL Abby W&B 14.5
Long Jump U15 Girls A Long Jump U15 Girls B
1 2 PALMER Molly Charn 5.63 1 1 11 EMANUEL Luka Bir 4.82 3
2 4 WATFORD Ella R&N 5.22 1 2 22 FORT Libby Charn 4.70 3
3 1 LIDDINGTON Freya Bir 4.99 2 3 44 BURGE Megan R&N 4.69 4
4 33 CLIFF-AFEMARI Asher MMK 4.83 3 4 3 AGBEREMI Lateefah MMK 4.56 4
5 5 DALBY Annabel SSH 4.53 4 5 66 BAGGOTT Emily W&B 3.68
6 6 OGUNBASE Nifemi W&B 4.48 4
High Jump U15 Girls A High Jump U15 Girls B
1 1 BURRELL Rhiana Bir 1.61 1 1 44 WATFORD Ella R&N 1.50 3
2 4 NOWILL Eloise R&N 1.55 2 2 55 O'MALLEY Isabelle SSH 1.35
3 3 CLIFF-AFEMARI Asher MMK 1.45 4 3 11 KELLY Amy Bir 1.35
4 2 WATSON Dalila Charn 1.40 4 22 MCLOUGHLIN Lexie Charn 1.30
5 5 DALBY Annabel SSH 1.40 5 33 CHAPPELL Elize MMK 1.25
6 6 TAYLOR Joszet W&B 1.35 6 66 HALL Abby W&B 1.25
Pole Vault U15 Girls A Pole Vault U15 Girls B
1 22 DICKENS Eden Charn 2.50 1 2 WATSON Dalila Charn 2.50
2 3 SOMAN Mia Lauren MMK 1.80
Shot U15 Girls A Shot U15 Girls B
1 4 REYNOLDS Maia R&N 9.89 2 1 44 CORRIGAN Eve R&N 8.15 4
2 3 MOFFAT Lara MMK 9.48 3 2 1 BURRELL Rhiana Bir 8.09 4
3 11 MARSTON Chinelle Bir 8.16 4 3 33 WILCOX Freya MMK 7.80
4 6 WALTERS Ria W&B 8.14 4 4 5 BEARD Evie SSH 7.20
5 55 O'MALLEY Isabelle SSH 8.13 4 5 2 PARKER Halle Charn 6.79
6 22 PREECE Rebecca Charn 7.59 6 66 BAGGOTT Emily W&B 6.51
Discus U15 Girls A Discus U15 Girls B
1 3 MOFFAT Lara MMK 25.07 1 33 WILCOX Freya MMK 19.78
2 4 REYNOLDS Maia R&N 25.04 2 44 QUINN Mica R&N 17.84
3 5 BEARD Evie SSH 18.91 3 55 O'MALLEY Isabelle SSH 16.50
4 2 PARKER Halle Charn 17.87 4 22 MCLOUGHLIN Amy Charn 11.80
5 6 MOULDING Sophie W&B 16.93 5 1 JESSON Madison Bir 10.81
6 11 PENIKET-ALDRIDGE Mollie Mae Bir 12.68 6 66 EVANS Grace W&B 9.08
Hammer U15 Girls A Hammer U15 Girls B
1 3 MOFFAT Lara MMK 34.96 3 1 33 DURAND Eva MMK 22.47
2 2 MCLOUGHLIN Amy Charn 30.80 4 2 44 CHALONER Sophie R&N 16.75
3 1 BURRELL Rhiana Bir 21.78 3 11 JESSON Madison Bir 15.96
4 6 MOULDING Sophie W&B 20.43 4 66 WALTERS Ria W&B 13.90
5 4 CORRIGAN Eve R&N 20.31 5 22 STANIFORTH Ellie-Mae Charn 13.13
Javelin U15 Girls A Javelin U15 Girls B
1 6 MOULDING Sophie W&B 31.63 2 1 44 QUINN Mica R&N 22.65 4
2 4 WARD Abigail R&N 30.86 2 2 11 MARSTON Chinelle Bir 17.96
3 3 DURAND Eva MMK 28.56 3 3 66 WALTERS Ria W&B 17.41
4 1 MORRIS Lucy Bir 24.78 4 4 22 GREENAWAY jasmine Charn 15.07
5 2 PREECE Rebecca Charn 20.70 5 33 SOMAN Mia Lauren MMK 11.77
6 5 BEARD Evie SSH 15.54 6 55 O'MALLEY Aimee SSH 3.79
 4 x 100m U15 Girls A
1 2 Charn FORT Libby, PARKER Millie, SWANN Mollie, PALMER Molly 51.5
2 1 Bir OKORHI Leah, HOPWOOD Olivia, DUNKLEY-DARBY Amber, EMANUEL Luka 51.9
3 3 MMK ODUYEMI Moyin, LAGO Deborah, DURAND Eva, AGBEREMI Lateefah 52.3
4 4 R&N TUTT Amelia, SMITH Abigail, HANSON Freya, SAGHRI Annie 52.8
5 6 W&B WALTERS Ria, TAYLOR Joszet, OGUNBASE Nifemi, SAMUELS La-Tauyna 54.2
6 5 SSH CAPPENDELL Charlotte, FURBER Ella, WEBBER Olivia, GEMMILL Amy 55.4
 4 x 300m U15 Girls A
1 4 R&N DOWNES Fenella, HALL Abbie, BURGE Megan, WARD Abigail 3:00.1
2 3 MMK DIAZ DE LA FUENTE Sara, UNDERWOOD Charlotte, CAREY Ella, SOMAN Mia Lauren 3:03.7
3 1 Bir ORTON Rosina, THRELFALL Amber, PEARCE Abbie, PETTITT Chloe 3:05.8
4 2 Charn STANIFORTH Ellie-Mae, PREECE Rebecca, GREENAWAY jasmine, MCLOUGHLIN Lexie 3:08.1
5 5 SSH BEARD Evie, SAXON Lily, O'MALLEY Isabelle, DALBY Annabel 3:08.6
6 6 W&B SEMPLE Ella, SEMPLE Lucy, PRESTON ABIGAIL, PRESTON Jessica 3:17.6
75m U13 Girls A 75m U13 Girls B
1 5 WYNNE-JONES Eve SSH 10.2 1 1 11 THOMPSON Izzy Bir 10.9 3
2 3 ADEBAYO Tolulope (Tolu) MMK 10.5 2 2 55 EDMEADE Ava SSH 11.1 4
3 1 DEANS Sophia Bir 10.6 2 3 33 EZEH Victorious MMK 11.1 4
4 4 WOOD Ruby R&N 10.7 3 4 44 BLUNDELL Bethany R&N 11.2 4
5 2 DADLEY Amy Charn 11.3 4 5 22 LOCKER Demi Charn 11.3 4
6 6 GUNNING Isobel W&B 11.7 6 66 SMITH Abby W&B 11.4
75m NS U13 Girls A
1 4 DRADGE Madison R&N 10.8 3
2 11 O'NEIL Lucy Bir 10.9 3
3 44 IGHALO Shanice R&N 10.9 3
4 6 MCDERMOTT Olivia W&B 11.1 4
5 55 DUROWSE Hannah SSH 11.8
6 3 SALKELD Amber MMK 11.9
7 2 PARROTT Millie Charn 12.3
8 33 TITE Jessica MMK 12.3
150m U13 Girls A 150m U13 Girls B
1 5 WYNNE-JONES Eve SSH 20.3 1 33 EZEH Victorious MMK 21.6
2 3 ADEBAYO Tolulope (Tolu) MMK 20.6 2 11 BURTON Brooke Bir 21.7
3 4 MATTHEWS Florence R&N 20.8 3 44 WOOD Ruby R&N 21.8
4 1 THOMPSON Izzy Bir 21.1 4 22 SISSON Etty Charn 22.0
5 2 SAMPSON Charli Charn 22.0 5 55 COX Jessica SSH 22.4
6 6 MCDERMOTT Olivia W&B 22.3 6 66 SMITH Abby W&B 23.1
800m U13 Girls A 800m U13 Girls B
1 4 BATES Alice R&N 2:34.4 1 44 BENNETT Alice R&N 2:36.0
2 1 GRACE Emmeline Bir 2:37.8 2 11 BLAIR Vienna Bir 2:47.1
3 3 YABSLEY Daisy MMK 2:43.8 3 33 NASH Ella May MMK 2:49.1
4 5 STEELE Abigail SSH 2:49.9 4 22 OAKLAND Isabel Charn 2:58.0
5 6 GUNNING Isobel W&B 2:52.8 5 66 HALL Lucy W&B 3:24.5
6 2 SAMPSON Charli Charn 3:00.6
800m NS U13 Girls A
1 11 VINCENT-HALL Mya Bir 2:40.9
2 3 KAY Nikita MMK 2:41.1
3 2 NEWPORT Rachel Charn 2:42.8
4 4 JACKS Madeleine R&N 2:44.7
5 33 FREELAND Millie MMK 2:48.0
6 1 CASEY Caitlin Bir 2:50.6
7 44 CUNLIFFE Heather R&N 2:52.5
1200m U13 Girls A 1200m U13 Girls B
1 1 HARLAND Amy Bir 3:54.2 1 1 11 KENDALL Hope Bir 4:13.8
2 3 SMITH Lily Mae MMK 4:02.0 1 2 2 MORRISON Lucy Charn 4:15.8
3 4 WILLIAMS Olivia R&N 4:03.8 1 3 44 UNITT Elspeth R&N 4:25.9
4 22 MCCANN Amelie Charn 4:14.9 4 33 SANDERS Annabel MMK 4:26.0
5 5 POTTER Katie SSH 4:22.5 5 55 GOLINSKI Grace SSH 4:30.1
6 6 WILLIAMS Sydney W&B 4:43.0
70m Hurdles U13 Girls A 70m Hurdles U13 Girls B
1 1 DEANS Sophia Bir 11.5 1 1 11 DUTTON Lacey Bir 12.4 3
2 5 WYNNE-JONES Eve SSH 12.2 2 2 44 PASQUALIN Xcena R&N 12.7 4
3 6 DUBBERLEY Millie W&B 12.5 3 3 55 TROOP Erin SSH 13.0 4
4 2 PINCHESS Lottie Charn 12.7 4 4 22 SISSON Etty Charn 13.1 4
5 4 WOODWARD Charlotte R&N 13.0 4 5 33 DIMOND Hayley MMK 15.4
6 3 WILLIAMS Aaliyah MMK 13.1 4 6 66 LEWIS Eve W&B 17.4
Long Jump U13 Girls A Long Jump U13 Girls B
1 4 MATTHEWS Florence R&N 4.68 1 1 44 FARROW Anna R&N 4.11 4
2 5 TROOP Erin SSH 4.32 3 2 66 THOMAS Grace W&B 3.81
3 1 DUTTON Lacey Bir 4.20 3 3 2 SISSON Etty Charn 3.80
4 22 SAMPSON Charli Charn 3.86 4 11 GRACE Emmeline Bir 3.79
5 6 WINFIELD Ruth W&B 3.84 5 55 COX Jessica SSH 3.76
6 3 WILLIAMS Aaliyah MMK 3.78 6 33 DIMOND Hayley MMK 3.48
High Jump U13 Girls A High Jump U13 Girls B
1 6 WINFIELD Ruth W&B 1.46 1 1 55 WILLIAMS Sophie SSH 1.35 2
2 5 TROOP Erin SSH 1.43 1 2 66 DUBBERLEY Millie W&B 1.30 3
3 4 PASQUALIN Xcena R&N 1.35 2 3 44 IRVING Ruby R&N 1.25 4
4 1 DEANS Sophia Bir 1.30 3 4 11 DUTTON Lacey Bir 1.20
5 3 WILLIAMS Aaliyah MMK 1.20 5 2 ORME-HERBERT Eleanor Charn 1.20
6 22 LOCKER Demi Charn 1.20 6 33 TCHUIMENI Elizabeth MMK 1.05
Shot U13 Girls A Shot U13 Girls B
1 4 CARLAW Lily R&N 9.86 1 1 66 MASON Isabelle W&B 6.59 4
2 6 PRESTON Jessica W&B 6.64 4 2 44 BOLDERSTONE-BOWERS Charlotte R&N 6.28
3 22 MORRISON Lucy Charn 6.63 4 3 11 BURTON Kyra Bir 6.11
4 3 TCHUIMENI Elizabeth MMK 6.57 4 4 2 ORME-HERBERT Eleanor Charn 5.92
5 55 COX Jessica SSH 6.54 5 33 EZEH Victorious MMK 5.20
6 1 BEVAN Neva Bir 6.14 6 5 KOUMBLIS Poppy SSH 4.84
Javelin U13 Girls A Javelin U13 Girls B
1 2 ORME-HERBERT Eleanor Charn 21.14 3 1 22 MORRISON Lucy Charn 18.76 4
2 44 FARROW Anna R&N 20.93 3 2 4 BOLDERSTONE-BOWERS Charlotte R&N 17.00 4
3 5 KOUMBLIS Poppy SSH 17.98 4 3 55 EDMEADE Ava SSH 13.13
4 33 TCHUIMENI Elizabeth MMK 14.10 4 3 DIMOND Hayley MMK 9.68
5 6 PRESTON Jessica W&B 13.69 5 66 BANKS Holly W&B 7.82
6 1 BEVAN Neva Bir 9.00 6 11 BURTON Brooke Bir 2.49
 4 x 100m U13 Girls A
1 1 Bir BURTON Kyra, BURTON Brooke, DUTTON Lacey, 0 54.2
2 4 R&N BLUNDELL Bethany, MATTHEWS Florence, DRADGE Madison, WOOD Ruby 54.7
3 5 SSH EDMEADE Ava, TROOP Erin, COX Jessica, WYNNE-JONES Eve 55.7
4 2 Charn SISSON Etty, SAMPSON Charli, LOCKER Demi, DADLEY Amy 57.2
5 3 MMK WILLIAMS Aaliyah, TCHUIMENI Elizabeth, ADEBAYO Tolulope (Tolu), EZEH Victorious 58.8
6 6 W&B MCDERMOTT Olivia, THOMAS Grace, SMITH Abby, MASON Isabelle 61.2