Youth Development League Midlands Premier NE - Lower Age Group - Match 2 - Alexandra Stadium, Birmingham - 20 May 2017
Posn League Standings M2 L2 L1 M1 Total L Total M
1 Rugby & Northampton AC 519.0 5 6 543.5 11 1,062.5
2 Marshall Milton Keynes AC 528.0 6 5 523.5 11 1,051.5
3 Birchfield Harriers 493.0 3 4 484 7 977.0
4 Charnwood AC 511.5 4 3 458 7 969.5
5 Solihull & Small Heath AC 457.0 2 2 456 4 913.0
6 Wolverhampton & Bilston AC 360.5 1 1 373 2 733.5
Posn Match 2 Abbrev. Officials Track1 Track2 Relays Field Total
1 Marshall Milton Keynes AC MMK 55.0 184.0 41.0 37.0 211.0 528.0
2 Rugby & Northampton AC R&N 55.0 156.0 39.0 34.0 235.0 519.0
3 Charnwood AC Charn 55.0 169.0 36.0 29.0 222.5 511.5
4 Birchfield Harriers Bir 55.0 189.0 34.0 45.0 170.0 493.0
5 Solihull & Small Heath AC SSH 55.0 159.0 44.0 34.0 165.0 457.0
6 Wolverhampton & Bilston AC W&B 55.0 123.0 28.0 19.0 135.5 360.5
  100m U15 Boys A Wind -1.5 100m U15 Boys B Wind -1.2
1 1 BODEN Kyle Bir 12.2 4 1 11 BENNETT Kofi Bir 12.3 4
2 3 HO George MMK 12.2 4 2 22 JOLOB Joshua Charn 12.4 4
3 6 OMOZEE Eric W&B 12.5 4 3 66 COURT Ethan W&B 12.5 4
4 2 THORNE Joseph Charn 12.5 4 4 55 CAINES Cameron SSH 12.8
5 5 WYNNE-JONES Jack SSH 12.8 5 44 BOYLE Conlan R&N 12.9
6 4 LANGHAM James R&N 13.0 6 33 MAWANGA Tom MMK 13.7
100m NS U15 Boys A Wind 2.3
1 11 OGOULA Isaiah Bir 12.8
2 44 DARJI Hrishikesh R&N 12.8
3 4 LOLE Benjamin R&N 13.2
4 2 BLEWITT-JENKINS Tom Charn 13.2
5 55 DUROWSE Oliver SSH 13.3
6 6 RUTTER Elliott W&B 15.7
200m U15 Boys A Wind -2.7 200m U15 Boys B Wind -3.5
1 1 BODEN Kyle Bir 24.6 1 22 JOLOB Joshua Charn 24.7
2 2 THORNE Joseph Charn 24.8 2 11 OKOTIE Rashaan Bir 25.0
3 6 OMOZEE Eric W&B 25.3 3 55 CAINES Cameron SSH 25.7
4 3 HO George MMK 26.0 4 44 DEAN William R&N 26.0
5 4 LANGHAM James R&N 26.1 5 33 BOAKYE Bill MMK 27.8
6 5 WYNNE-JONES Jack SSH 27.3 6 66 FORREST Jack W&B 28.3
300m U15 Boys A 300m U15 Boys B
1 2 THORNE Joseph Charn 39.7 1 33 NURSE Kiylen MMK 41.7
2 5 RUSSELL Jamie SSH 40.5 2 55 DUNLEAVY James SSH 43.1
3 4 GAMMAGE George R&N 42.0 3 11 GOULD Kian Bir 43.4
4 3 BOAKYE Bill MMK 42.3 4 44 HARRIS Joseph R&N 44.8
5 6 BAINS Ryan W&B 42.7 5 22 FRANCIS Marcus Charn 45.7
6 66 STEVENTON-BOX Daniel W&B 45.9
800m U15 Boys A 800m U15 Boys B
1 2 ELSTON Ryan Charn 2:08.1 1 11 FISHER BRINDLE Jordan Bir 2:13.1
2 1 KING Dylan Bir 2:08.5 2 22 HURST Seamas Charn 2:16.4
3 4 BLOMLEY Matthew R&N 2:13.4 3 55 MASTERSON Joe SSH 2:21.3
4 6 OLIVER Alfie W&B 2:14.2 4 66 TAYLOR Zachary W&B 2:24.2
5 5 DUNLEAVY James SSH 2:14.5 5 44 TYLER Tom R&N 2:25.6
6 3 FREELAND Leo MMK 2:18.0 6 33 FINN Freddy MMK 2:29.4
800m NS U15 Boys A 800m NS U15 Boys B
1 1 WARMINGTON Aaron Bir 2:19.3 1 11 MCFALL Sam Bir 2:20.7
2 2 FRANCIS Marcus Charn 2:29.9 2 3 BILLENNESS Tomas MMK 2:31.6
3 33 FREELAND Zak MMK 2:30.8
4 4 COOKE Harvey R&N 2:34.4
5 6 MCDERMOTT Callum W&B 2:41.4
1500m U15 Boys A 1500m U15 Boys B
1 5 VISRAM CIPOLLETTA Adam SSH 4:22.0 1 22 COLESTON-SHIELDS Alex Charn 4:43.6
2 1 SHIELDS Ryan Bir 4:24.0 2 44 WARD Finlay R&N 4:44.2
3 2 DAY Jamie Charn 4:25.5 3 11 VAUGHAN James Bir 4:49.5
4 6 MASON Oliver W&B 4:26.1 4 33 LEGG Harry MMK 4:51.1
5 4 BENNETT Noah R&N 4:36.7 5 55 WILLIAMS Jenson SSH 5:08.0
6 3 SHARP Jack MMK 4:38.7 6 66 LAMBETH Louie W&B 5:14.3
80m Hurdles U15 Boys A Wind -1.40 80m Hurdles U15 Boys B Wind -1.40
1 5 HARRIS Elliott SSH 11.4 1 1 33 MCGARVIE Hamish MMK 13.2 4
2 3 MAWANGA Tom MMK 12.7 3 2 55 STEELE Ben SSH 14.7
3 4 ROPER Mackenzie R&N 14.9 3 22 DAY Jamie Charn 17.0
4 2 MICHALOWSKI Luca Charn 15.5
Long Jump U15 Boys A Long Jump U15 Boys B
1 1 BODEN Kyle Bir 5.71 2 1 55 VISRAM CIPOLLETTA Adam SSH 5.39 3
2 5 RUSSELL Jamie SSH 5.53 3 2 2 SISSON Jake Charn 4.54
3 6 COURT Ethan W&B 5.37 3 3 4 POOLEY Luke R&N 4.29
4 44 DARJI Hrishikesh R&N 4.95 4 33 PENLEY Tim MMK 4.29
5 3 MCGARVIE Hamish MMK 4.90 5 11 CREED Joseph Bir 3.76
6 22 BLEWITT-JENKINS Tom Charn 4.76 6 66 BAINS Ryan W&B 2.74
High Jump U15 Boys A High Jump U15 Boys B
1 5 HARRIS Elliott SSH 1.55 4 1 2 LOWINGS Sam Charn 1.50
2 22 MICHALOWSKI Luca Charn 1.50 2 55 JOHNS Scott SSH 1.45
3 11 OKOTIE Rashaan Bir 1.35 3 44 WARD Finlay R&N 1.25
4= 3 MCGARVIE Hamish MMK 1.30
4= 6 TAYLOR Zachary W&B 1.30
6 4 PATEL Rishi R&N 1.30
Pole Vault U15 Boys A Pole Vault U15 Boys B
1 2 MICHALOWSKI Luca Charn 2.30 1 22 PARROTT Sam Charn 1.80
2 3 PENLEY Tim MMK 2.20
Shot U15 Boys A Shot U15 Boys B
1 6 OMOZEE Eric W&B 12.68 1 1 66 COURT Ethan W&B 9.42
2 3 FRITH James Alan MMK 11.17 3 2 33 ADELOWO Ayoyinka MMK 7.38
3 5 HARRIS Elliott SSH 10.22 4 3 55 DUROWSE Oliver SSH 7.28
4 4 COOKE Connor R&N 9.41 4 11 BENNETT Kofi Bir 6.69
5 2 SISSON Jake Charn 9.14 5 44 COOKE Harvey R&N 6.46
6 1 BAL Demanjit Bir 8.23 6 22 LOWINGS Sam Charn 5.08
Discus U15 Boys A Discus U15 Boys B
1 2 SISSON Jake Charn 31.36 3 1 33 FRITH James Alan MMK 19.94
2 3 MOYLES Oliver MMK 27.18 4 2 55 JOHNS Scott SSH 17.59
3 4 COOKE Connor R&N 22.77 3 22 FRANCIS Marcus Charn 16.05
4 5 RUSSELL Jamie SSH 21.73 4 44 HUTTON Eoin R&N 15.84
5 11 GOULD Kian Bir 17.69 5 1 BAL Demanjit Bir 15.22
6 6 JAMES Thomas W&B 15.95 6 66 TAYLOR Zachary W&B 14.83
Hammer U15 Boys A Hammer U15 Boys B
1 3 MOYLES Oliver MMK 19.42 1 33 ADELOWO Ayoyinka MMK 19.14
2 1 BAL Demanjit Bir 17.95 2 66 LAMBETH Louie W&B 10.90
3 6 JAMES Thomas W&B 14.81 3 11 MCFALL Sam Bir 7.78
4 4 HUTTON Eoin R&N 13.92 4 22 ELSTON Ryan Charn 6.70
5 2 PARROTT Sam Charn 13.43
Javelin U15 Boys A Javelin U15 Boys B
1 33 LARBI Izaak MMK 36.88 4 1 3 FRITH James Alan MMK 30.12
2 2 PARROTT Sam Charn 35.74 4 2 22 WALKER Sam Charn 22.69
3 5 STEELE Ben SSH 23.60 3 44 BUCK Toby R&N 19.07
4 4 HARRIS Joseph R&N 20.67 4 55 VISRAM CIPOLLETTA Adam SSH 18.08
5 6 JAMES Thomas W&B 19.62 5 11 BIRCH Daniel Bir 9.80
6 1 KING Dylan Bir 11.65
 4 x 100m U15 Boys A
1 1 Bir BENNETT Kofi, SOMERS Thierry, OKOTIE Rashaan, BODEN Kyle 47.6
2 2 Charn JOLOB Joshua, SISSON Jake, BLEWITT-JENKINS Tom, THORNE Joseph 48.6
3 3 MMK LARBI Izaak, HO George, MCGARVIE Hamish, MAWANGA Tom 48.8
4 4 R&N DARJI Hrishikesh, BOYLE Conlan, POOLEY Luke, LANGHAM James 50.7
5 5 SSH WYNNE-JONES Jack, STEELE Ben, DUROWSE Oliver, CAINES Cameron 51.2
 4 x 300m U15 Boys A
1 5 SSH RUSSELL Jamie, MASTERSON Joe, HARRIS Elliott, VISRAM CIPOLLETTA Adam 2:41.0
2 1 Bir GOULD Kian, KING Dylan, WARMINGTON Aaron, SOMERS Thierry 2:47.4
3 2 Charn DAY Jamie, HURST Seamas, FRANCIS Marcus, ELSTON Ryan 2:52.1
4 3 MMK FREELAND Leo, NURSE Kiylen, BOAKYE Bill, SHARP Jack 2:53.6
5 4 R&N DEAN William, TYLER Tom, HARRIS Joseph, GAMMAGE George 2:56.5
6 6 W&B OLIVER Alfie, TAYLOR Zachary, MASON Oliver, STEVENTON-BOX Daniel 3:04.3
  100m U13 Boys A Wind -1.8 100m U13 Boys B Wind -2.6
1 6 COLE Louis W&B 13.2 2 1 66 SINGH Kamalpreet W&B 13.3 3
2 3 WILLSON Chad MMK 13.4 2 33 CHALMERS Thomas MMK 14.1
3 2 BEVILACQUA MASUNDA Frankie Charn 14.0 3 55 HAWKESWOOD Daniel SSH 14.1
4 1 COLEY Caleb Bir 14.1 4 22 CARROTT Jamie Charn 14.1
5 4 BARABAS Gergo R&N 14.3 5 11 COLEY Joshua Bir 14.3
6 5 COONEY Kieran SSH 14.3 6 44 ALDRIDGE Joel R&N 14.8
100m NS U13 Boys A Wind -1.1
1 2 BOYLES James Charn 14.3
2 4 SKINNER-KAKITIE Isaac R&N 14.6
3 1 BAILEY Cole Bir 15.2
4 44 DEAN Daniel R&N 16.5
5 3 BODDY William MMK 16.6
200m U13 Boys A Wind -3.3 200m U13 Boys B Wind -1.2
1 3 WILLSON Chad MMK 28.2 1 66 COLE Louis W&B 28.1
2 6 SMITH Kamran W&B 28.4 2 22 CARROTT Jamie Charn 29.1
3 2 BEVILACQUA MASUNDA Frankie Charn 29.0 3 33 STEPHENS Joshua MMK 29.4
4 1 COLEY Caleb Bir 29.2 4 11 COLEY Joshua Bir 30.0
5 4 BARABAS Gergo R&N 29.8 5 44 SKINNER-KAKITIE Isaac R&N 30.7
6 5 HAWKESWOOD Daniel SSH 30.1 6 55 FAIZEY Henry SSH 31.1
800m U13 Boys A 800m U13 Boys B
1 1 CHAPAJONG Christian Bir 2:29.4 1 11 KIASUNGUA Amazing Bir 2:32.7
2 4 BIRCH Oliver R&N 2:29.8 2 44 COOPER Jasper R&N 2:35.5
3 5 O'LEARY Jack SSH 2:31.1 3 55 NAISBITT Ewan SSH 2:38.7
4 6 JONES Ewan W&B 2:34.9 4 22 DAY Ethan Charn 2:39.6
5 2 MCCANN Sean Charn 2:36.0 5 33 MIDDLETON Jack MMK 2:39.6
800m NS U13 Boys A 800m NS U13 Boys B
1 11 DICKSON Alex Bir 2:35.6 1 1 TAYLOR Seb Bir 2:39.5
2 4 BUTTRICK Jenson R&N 2:37.6 2 3 NICHOLSON Kian MMK 2:52.0
3 33 STEPHENS Joshua MMK 2:49.6
1500m U13 Boys A 1500m U13 Boys B
1 5 FAIZEY Henry SSH 4:48.8 1 1 ENGLAND Archie Bir 5:03.5
2 4 BUTTRICK Louis R&N 4:52.6 2 22 TALBOT Luke Charn 5:16.1
3 11 COOK Alexander Bir 4:57.3 3 55 GOLINSKI Oscar SSH 5:16.9
4 2 DIXON Thomas Charn 5:05.9 4 3 RATCLIFFE Jack MMK 5:17.4
5 6 JONES Dominic W&B 5:08.2 5 44 EVANS Dominic R&N 5:21.5
6 33 ROSE Harry MMK 5:08.7 6 66 HARRIS William W&B 5:39.9
75m Hurdles U13 Boys A Wind -2.80 75m Hurdles U13 Boys B Wind 0.80
1 5 LUND James SSH 13.5 1 33 BODDY William MMK 15.4
2 3 BARBER Edward MMK 14.6 2 66 CARTER Ellis W&B 17.3
3 1 NUNES-SMITH Karnell Bir 14.7 3 22 MICHALOWSKI Zack Charn 17.3
4 2 BOYLES James Charn 15.0 4 11 GREENWAY Reuben Bir 35.9
5 4 SCOTT Oliver R&N 15.2
6 6 DAVIS Jolyon W&B 16.8
Long Jump U13 Boys A Long Jump U13 Boys B
1 4 LOWE Evan R&N 4.53 3 1 44 SCOTT Oliver R&N 4.46 3
2 3 JORDAN Rhys Thomas MMK 4.52 3 2 33 BARBER Edward MMK 4.38 4
3 2 BOYLES James Charn 4.41 3 3 55 BLACKHURST Harvey SSH 4.03
4 5 HAWKESWOOD Daniel SSH 4.39 4 4 22 CARROTT Jamie Charn 3.76
5 66 SINGH Kamalpreet W&B 4.18 4
6 1 NUNES-SMITH Karnell Bir 4.16 4
High Jump U13 Boys A High Jump U13 Boys B
1 6 DAVIS Jolyon W&B 1.50 1 1 22 MICHALOWSKI Zack Charn 1.25
2 2 BEVILACQUA MASUNDA Frankie Charn 1.35 3 2 55 BLACKHURST Harvey SSH 1.20
3 5 LUND James SSH 1.30 4 3 44 BUCKLEY Ryan R&N 1.20
4 4 SCOTT Oliver R&N 1.30 4 4 33 CHALMERS Thomas MMK 1.15
5 3 JORDAN Rhys Thomas MMK 1.30 4
6 1 NUNES-SMITH Karnell Bir 1.25
Shot U13 Boys A Shot U13 Boys B
1 4 TUTT Joshua R&N 10.12 1 1 33 WILLSON Chad MMK 6.87
2 3 JORDAN Rhys Thomas MMK 7.68 4 2 11 SHEPHERD BREWSTER Remon Bir 5.75
3 5 COONEY Kieran SSH 6.61 3 44 BARABAS Gergo R&N 4.04
4 6 CARTER Ellis W&B 6.03 4 22 DAY Ethan Charn 3.33
5 1 FULLER Nehemiah Bir 5.82
6 2 MICHALOWSKI Zack Charn 5.12
Javelin U13 Boys A Javelin U13 Boys B
1 6 DAVIS Jolyon W&B 33.11 1 1 2 TALBOT Luke Charn 15.22
2 1 ENGLAND Archie Bir 28.74 3 2 44 TUTT Joshua R&N 14.92
3 4 TURNER Luke R&N 23.79 4 3 66 CARTER Ellis W&B 12.51
4 22 DIXON Thomas Charn 16.74 4 5 COONEY Kieran SSH 10.86
5 3 BARBER Edward MMK 15.06 5 33 STEPHENS Joshua MMK 10.65
6 55 O'LEARY Jack SSH 13.87 6 11 SHEPHERD BREWSTER Remon Bir 6.82
 4 x 100m U13 Boys A
1 3 MMK JORDAN Rhys Thomas, CHALMERS Thomas, STEPHENS Joshua, WILLSON Chad 54.8
2 6 W&B 0, 0, 0, 0 55.4
3 1 Bir COLEY Joshua, BAILEY Cole, COLEY Caleb, NUNES-SMITH Karnell 56.5
4 4 R&N SKINNER-KAKITE Isaac, ALDRIDGE Joel, SCOTT Oliver, BARABAS Gergo 56.6
5 5 SSH O'LEARY Jack, COONEY Kieran, FAIZEY Henry, HAWKESWOOD Daniel 56.6
  100m U15 Girls A Wind 2.9 100m U15 Girls B Wind -1.5
1 1 OKORHI Leah Bir 12.7 1 1 11 DUNKLEY-DARBY Amber Bir 13.4
2 3 ODUYEMI Moyin MMK 12.8 2 2 33 MMANGA Zaria MMK 13.8
3 6 OGUNBASE Nifemi W&B 13.5 3 66 SAMUELS La-Tauyna W&B 13.9
4 2 SWANN Mollie Charn 13.6 4 22 FORT Libby Charn 13.9
5 5 MALIK Alina SSH 13.7 5 55 DAVILA Sophia SSH 13.9
6 4 HANSON Freya R&N 14.0 6 44 QUINN Mica R&N 14.7
100m NS U15 Girls A Wind -2.0
1 66 TAYLOR Joszet W&B 13.8
2 2 FORT Libby Charn 14.0
3 11 EMANUEL Luka Bir 14.0
4 44 LYNCH Tia R&N 14.4
5 55 HARDING Freya SSH 14.4
6 1 LEACH Georgie Bir 14.4
7 4 GARDNER Zoe R&N 14.6
8 5 CAPPENDELL Charlotte SSH 14.8
200m U15 Girls A Wind -0.8 200m U15 Girls B Wind -2.4
1 1 OKORHI Leah Bir 26.4 1 11 MCDONALD Cashyila Bir 27.0
2 3 ODUYEMI Moyin MMK 26.5 2 22 SWANN Mollie Charn 28.1
3 5 WHAPPLES Madeleine SSH 26.9 3 33 AGBEREMI Lateefah MMK 28.4
4 4 WARD Abigail R&N 27.4 4 55 MALIK Alina SSH 28.5
5 2 PALMER Molly Charn 27.6 5 66 SAMUELS La-Tauyna W&B 29.5
6 6 TAYLOR Joszet W&B 28.7 6 44 BURGE Megan R&N 30.6
300m U15 Girls A 300m U15 Girls B
1 5 WHAPPLES Madeleine SSH 43.3 1 33 DIAZ DE LA FUENTE Sara MMK 45.6
2 2 GREENAWAY jasmine Charn 44.7 2 44 HALL Abbie R&N 46.2
3 3 CAREY Ella MMK 45.2 3 22 STANIFORTH Ellie-Mae Charn 46.8
4 4 DOWNES Fenella R&N 45.6 4 11 ORTON Rosina Bir 47.0
5 1 THRELFALL Amber Bir 45.8 5 66 MOORE Jessica W&B 47.9
6 6 DAVIES Megan W&B 47.6 6 55 WEBBER Olivia SSH 48.4
800m U15 Girls A 800m U15 Girls B
1 6 WESTWOOD Aliya W&B 2:21.2 1 22 MCLOUGHLIN Lexie Charn 2:26.0
2 3 CAREY Ella MMK 2:24.4 2 44 WALKER Holly R&N 2:27.6
3 1 PETTITT Chloe Bir 2:26.7 3 33 UNDERWOOD Charlotte MMK 2:29.5
4 4 MCMURTRIE Amelia R&N 2:28.9 4 66 MOORE Jessica W&B 2:38.0
5 5 DALBY Annabel SSH 2:29.8 5 55 O'MALLEY Aimee SSH 2:44.3
6 2 EVANS Neve Charn 2:31.5 6 11 WILLIAMS Renee Bir 2:50.4
800m NS U15 Girls A 800m NS U15 Girls B
1 1 JONES Poppy Bir 2:32.6 1 66 CALLEIA Maria W&B 2:36.4
2 6 DYALL Beth W&B 2:34.4 2 33 BROGDEN Jodie Rebecca MMK 2:40.6
3 4 REEVES Olivia R&N 2:35.3 3 44 LAWES Meghan R&N 2:41.1
4 3 MUNRO Chloe Ellen MMK 2:37.6
5 2 RUIZ-MONSERRAT Mar Charn 2:42.5
1500m U15 Girls A 1500m U15 Girls B
1 6 SEMPLE Ella W&B 4:48.0 1 33 KING Imogen MMK 5:05.3
2 55 SAXON Lily SSH 4:55.3 2 66 BULLOCK Emelie W&B 5:05.5
3 3 DE KONING Barbara Bianca MMK 5:02.7 3 44 SEARLE Claudia R&N 5:08.5
4 4 WILLIAMS Molly R&N 5:05.5 4 5 SCOTT Katy SSH 5:13.7
5 2 BONSHOR Olivia Charn 5:07.4 5 22 NEWPORT Gemma Charn 5:17.4
6 11 PENIKET-ALDRIDGE Mollie Mae Bir 6:28.8
75m Hurdles U15 Girls A Wind -1.50 75m Hurdles U15 Girls B Wind -1.40
1 4 TUTT Amelia R&N 12.4 3 1 33 CLIFF-AFEMARI Asher MMK 13.0 4
2 3 AGBEREMI Lateefah MMK 13.0 4 2 44 GARDNER Zoe R&N 13.5
3 5 CAPPENDELL Charlotte SSH 13.3 4 3 55 GAHAN Ania SSH 13.6
4 1 HOPWOOD Olivia Bir 13.8 4 11 ORTON Rosina Bir 14.5
5 2 PREECE Rebecca Charn 14.1 5 22 DICKENS Eden Charn 15.3
6 6 BOLLAND Isobel W&B 14.9 6 66 ORME Charlotte W&B 15.4
Long Jump U15 Girls A Long Jump U15 Girls B
1 2 PALMER Molly Charn 5.36 1 1 11 EMANUEL Luka Bir 4.73 3
2 4 WATFORD Ella R&N 4.93 2 2 22 FORT Libby Charn 4.63 4
3 1 LIDDINGTON Freya Bir 4.80 3 3 3 AGBEREMI Lateefah MMK 4.52 4
4 33 CLIFF-AFEMARI Asher MMK 4.61 4 4 44 WATFORD Millie R&N 4.51 4
5 5 DALBY Annabel SSH 4.40 5 55 GAHAN Ania SSH 4.02
6 66 SAMUELS La-Tauyna W&B 3.88 6 6 BARROWS Holly W&B 3.60
High Jump U15 Girls A High Jump U15 Girls B
1 4 NOWILL Eloise R&N 1.55 2 1 44 WATFORD Ella R&N 1.55 2
2 1 BURRELL Rhiana Bir 1.55 2 2 22 MCLOUGHLIN Lexie Charn 1.35
3 2 WATSON Dalila Charn 1.40 3 55 O'MALLEY Isabelle SSH 1.30
4 3 CLIFF-AFEMARI Asher MMK 1.40 4 33 CHAPPELL Elize MMK 1.30
5 6 TAYLOR Joszet W&B 1.40 5 11 PEARCE Abbie Bir 1.25
6 5 DALBY Annabel SSH 1.35
Pole Vault U15 Girls A Pole Vault U15 Girls B
1 22 DICKENS Eden Charn 2.50 1 2 WATSON Dalila Charn 2.30
2 3 SOMAN Mia Lauren MMK 1.80
Shot U15 Girls A Shot U15 Girls B
1 4 REYNOLDS Maia R&N 9.58 1 44 THOMSON Isabelle R&N 8.54
2 1 BURRELL Rhiana Bir 8.81 2 55 O'MALLEY Isabelle SSH 7.16
3 3 MOFFAT Lara MMK 8.29 3 11 MARSTON Chinelle Bir 7.05
4 6 WALTERS Ria W&B 7.82 4 2 MCLOUGHLIN Amy Charn 6.60
5 5 GAHAN Ania SSH 7.58 5 33 DIAZ DE LA FUENTE Sara MMK 6.13
6 22 SWANN Mollie Charn 6.86 6 66 CALLEIA Maria W&B 4.85
Discus U15 Girls A Discus U15 Girls B
1 4 REYNOLDS Maia R&N 22.65 1 44 QUINN Mica R&N 18.63
2 3 MOFFAT Lara MMK 19.68 2 33 WILCOX Freya MMK 17.41
3 2 PARKER Halle Charn 18.58 3 5 SCOTT Katy SSH 14.06
4 55 O'MALLEY Isabelle SSH 15.24 4 1 JESSON Madison Bir 12.78
5 11 LIDDINGTON Freya Bir 13.28 5 22 MCLOUGHLIN Amy Charn 10.41
6 6 WALTERS Ria W&B 12.35 6 66 EVANS Grace W&B 8.66
Hammer U15 Girls A Hammer U15 Girls B
1 3 MOFFAT Lara MMK 33.68 3 1 33 DURAND Eva MMK 21.94
2 2 MCLOUGHLIN Amy Charn 30.32 4 2 22 PREECE Rebecca Charn 19.12
3 4 CORRIGAN Eve R&N 22.39 3 44 CHALONER Sophie R&N 16.03
4 1 BURRELL Rhiana Bir 16.92 4 11 JESSON Madison Bir 15.89
5 66 BAGGOTT Emily W&B 15.88 5 6 WALTERS Ria W&B 15.15
Javelin U15 Girls A Javelin U15 Girls B
1 4 WARD Abigail R&N 28.32 1 44 QUINN Mica R&N 19.55
2 3 DURAND Eva MMK 27.87 2 11 MARSTON Chinelle Bir 16.32
3 1 MORRIS Lucy Bir 19.53 3 22 EVANS Neve Charn 12.23
4 2 PREECE Rebecca Charn 15.75 4 55 HARDING Freya SSH 11.75
5 5 O'MALLEY Aimee SSH 14.58 5 33 SOMAN Mia Lauren MMK 8.02
6 66 DYALL Beth W&B 8.45 6 6 EVANS Grace W&B 7.61
 4 x 100m U15 Girls A
1 1 Bir OKORHI Leah, HOPWOOD Olivia, DUNKLEY-DARBY Amber, MCDONALD Cashyila 51.0
2 2 Charn FORT Libby, PARKER Millie, SWANN Mollie, PALMER Molly 51.2
3 3 MMK ODUYEMI Moyin, CLIFF-AFEMARI Asher, MMANGA Zaria, AGBEREMI Lateefah 53.3
4 5 SSH CAPPENDELL Charlotte, HARDING Freya, MALIK Alina, DAVILA Sophia 55.3
5 4 R&N HANSON Freya, BURGE Megan, QUINN Mica, NOWILL Eloise 55.4
6 6 W&B OGUNBASE Nifemi, TAYLOR Joszet, HALL Abby, SAMUELS La-Tauyna 56.8
 4 x 300m U15 Girls A
1 4 R&N DOWNES Fenella, WARD Abigail, LAWES Meghan, HALL Abbie 3:04.0
2 3 MMK UNDERWOOD Charlotte, KING Imogen, SOMAN Mia Lauren, DIAZ DE LA FUENTE Sara 3:07.0
3 5 SSH SAXON Lily, DALBY Annabel, WEBBER Olivia, WHAPPLES Madeleine 3:07.0
4 1 Bir ORTON Rosina, THRELFALL Amber, PEARCE Abbie, PETTITT Chloe 3:09.3
5 2 Charn STANIFORTH Ellie-Mae, PREECE Rebecca, GREENAWAY jasmine, MCLOUGHLIN Lexie 3:10.2
6 6 W&B SEMPLE Ella, MOORE Jessica, WESTWOOD Aliya, DYALL Beth 3:13.6
  75m U13 Girls A Wind -2.3 75m U13 Girls B Wind -4.2
1 5 WYNNE-JONES Eve SSH 10.5 2 1 33 ADEBAYO Tolulope (Tolu) MMK 11.3 4
2 4 WOOD Ruby R&N 10.8 3 2 44 BLUNDELL Bethany R&N 11.3 4
3 1 DEANS Sophia Bir 10.9 3 3 11 BURTON Kyra Bir 11.3 4
4 6 MCDERMOTT Olivia W&B 11.3 4 4 55 TROOP Erin SSH 11.4
5 3 EZEH Victorious MMK 11.4 5 22 HEATHCOTE Charlotte Charn 11.5
6 2 DADLEY Amy Charn 11.5 6 66 SMITH Abby W&B 11.8
75m NS U13 Girls A Wind -0.5 75m NS U13 Girls B Wind -1.4
1 5 EDMEADE Ava SSH 11.2 4 1 44 WHITE Olivia R&N 11.6
2 1 O'NEIL Lucy Bir 11.4 2 55 DUROWSE Hannah SSH 12.0
3 2 SAMPSON Charli Charn 11.5 3 33 TITE Jessica MMK 12.4
4 3 SALKELD Amber MMK 11.9
5 44 WHITE Olivia R&N 11.9
150m U13 Girls A Wind -4.8 150m U13 Girls B Wind -2.4
1 5 WYNNE-JONES Eve SSH 21.1 1 44 MATTHEWS Florence R&N 21.7
2 4 WOOD Ruby R&N 22.1 2 33 ADEBAYO Tolulope (Tolu) MMK 22.1
3 1 BURTON Brooke Bir 22.2 3 22 SISSON Etty Charn 22.7
4 3 EZEH Victorious MMK 22.9 4 55 COX Jessica SSH 22.7
5 2 DADLEY Amy Charn 22.9 5 11 BURTON Kyra Bir 22.8
6 6 RUSHTON-MARSH Kaya W&B 24.4 6 66 MCDERMOTT Olivia W&B 23.0
800m U13 Girls A 800m U13 Girls B
1 1 GRACE Emmeline Bir 2:34.3 1 44 BENNETT Alice R&N 2:34.0
2 4 BATES Alice R&N 2:35.2 2 33 NASH Ella May MMK 2:43.4
3 3 YABSLEY Daisy MMK 2:41.7 3 11 CASEY Caitlin Bir 2:43.4
4 2 JOWETT Phillippa Charn 2:42.4 4 22 NEWPORT Rachel Charn 2:44.0
5 5 WILLIAMS Sophie SSH 2:53.2 5 55 STEELE Abigail SSH 2:55.5
800m NS U13 Girls A 800m NS U13 Girls B
1 4 JACKS Madeleine R&N 2:42.7 1 3 SANDERS Annabel MMK 2:47.4
2 11 BLAIR Vienna Bir 2:42.8 2 44 LAMBERT Jemima R&N 2:54.6
3 33 KAY Nikita MMK 2:46.5 3 1 WHITEHOUSE Maya Bir 2:55.8
4 2 SAMPSON Charli Charn 2:48.1
5 5 CHURCHILL Eva SSH 3:08.6
1200m U13 Girls A 1200m U13 Girls B
1 3 SMITH Lily Mae MMK 4:00.7 1 1 33 DE KONING Sonja Lisa MMK 4:03.4 1
2 44 WILLIAMS Olivia R&N 4:09.7 1 2 4 UNITT Elspeth R&N 4:17.4
3 55 POTTER Katie SSH 4:21.1 3 5 GOLINSKI Grace SSH 4:27.9
4 1 KENDALL Hope Bir 4:22.1 4 22 OAKLAND Isabel Charn 4:31.9
5 2 MORRISON Lucy Charn 4:30.1 5 11 ORTON Lola Bir 4:38.8
6 66 0 W&B 4:58.5
70m Hurdles U13 Girls A Wind -1.6 70m Hurdles U13 Girls B Wind -2.9
1 1 DEANS Sophia Bir 11.8 1 1 11 DUTTON Lacey Bir 13.1 4
2 5 WYNNE-JONES Eve SSH 12.5 3 2 22 PINCHESS Lottie Charn 13.2 4
3 4 WOODWARD Charlotte R&N 12.8 4 3 44 FARROW Anna R&N 13.5
4 2 HEATHCOTE Charlotte Charn 13.0 4 4 55 KOUMBLIS Poppy SSH 15.3
5 6 DUBBERLEY Millie W&B 13.3 4 5 33 DIMOND Hayley MMK 15.9
6 3 WILLIAMS Aaliyah MMK 13.5
Long Jump U13 Girls A Long Jump U13 Girls B
1 4 MATTHEWS Florence R&N 4.24 3 1 44 FARROW Anna R&N 4.05 4
2 5 TROOP Erin SSH 4.17 4 2 11 COOKE Lydia Bir 3.76
3 1 DUTTON Lacey Bir 4.01 4 3 6 RUSHTON-MARSH Kaya W&B 3.56
4 66 WINFIELD Ruth W&B 3.87 4 33 DIMOND Hayley MMK 3.52
5 3 WILLIAMS Aaliyah MMK 3.56 5 55 COX Jessica SSH 3.52
6 2 SISSON Etty Charn 3.29 6 22 DADLEY Amy Charn 3.27
High Jump U13 Girls A High Jump U13 Girls B
1 5 TROOP Erin SSH 1.38 2 1 44 WOODWARD Charlotte R&N 1.30 3
2 4 PASQUALIN Xcena R&N 1.35 2 2 1 DEANS Sophia Bir 1.25 4
3 11 DUTTON Lacey Bir 1.30 3 3 55 WILLIAMS Sophie SSH 1.25 4
4 66 WINFIELD Ruth W&B 1.20 4 6 DUBBERLEY Millie W&B 1.20
5 3 WILLIAMS Aaliyah MMK 1.20 5= 33 TCHUIMENI Elizabeth MMK 1.05
6 2 HEATHCOTE Charlotte Charn 1.15 5= 22 SISSON Etty Charn 1.05
Shot U13 Girls A Shot U13 Girls B
1 4 CARLAW Lily R&N 9.02 1 44 BOLDERSTONE-BOWERS Charlotte R&N 6.08
2 6 MASON Isabelle W&B 6.68 2 1 BEVAN Neva Bir 5.60
3 11 BURTON Kyra Bir 6.54 3 22 MORRISON Lucy Charn 5.52
4 2 ORME-HERBERT Eleanor Charn 6.02 4 5 KOUMBLIS Poppy SSH 5.39
5 3 TCHUIMENI Elizabeth MMK 6.02 5 33 EZEH Victorious MMK 4.49
6 55 COX Jessica SSH 5.53 6 66 HALL Lucy W&B 2.86
Javelin U13 Girls A Javelin U13 Girls B
1 1 HAMILTON Anisa Bir 19.99 1 22 MORRISON Lucy Charn 17.89
2 5 KOUMBLIS Poppy SSH 18.62 2 44 FARROW Anna R&N 13.96
3 2 ORME-HERBERT Eleanor Charn 18.60 3 3 DIMOND Hayley MMK 11.63
4 4 BOLDERSTONE-BOWERS Charlotte R&N 18.22 4 55 EDMEADE Ava SSH 9.88
5 33 TCHUIMENI Elizabeth MMK 13.38 5 66 MCDERMOTT Olivia W&B 8.67
6 6 MASON Isabelle W&B 11.19 6 11 O'NEIL Lucy Bir 7.62
 4 x 100m U13 Girls A
1 1 Bir BURTON Kyra, DUTTON Lacey, BURTON Brooke, DEANS Sophia 55.5
2 4 R&N BLUNDELL Bethany, WOOD Ruby, PASQUALIN Xcena, MATTHEWS Florence 55.7
3 5 SSH EDMEADE Ava, COX Jessica, TROOP Erin, WYNNE-JONES Eve 56.2
4 2 Charn HEATHCOTE Charlotte, SAMPSON Charli, SISSON Etty, DADLEY Amy 59.5
5 3 MMK EZEH Victorious, ADEBAYO Tolulope (Tolu), WILLIAMS Aaliyah, TCHUIMENI Elizabeth 60.0
6 6 W&B RUSHTON-MARSH Kaya, SMITH Abby, MCDERMOTT Olivia, HALL Lucy 63.5