English Schools' Cross Country Championships - Buckinghamshire Results
Norfolk Showground, Norwich - 18 March 2017
Junior Girls School Junior Boys School
35 Kirsten Stilwell 11:35 Princes Risborough School 8 Angus Williams 12:45 Dr Challoner's GS
79 Barbara De Koning 11:54 Ousedale School 16 Max McGarvie 13:02 Chalfonts Community College
94 Ella Carey 11:59 Radcliffe School 33 Tom Job 13:14 Chalfonts Community College
143 Megan Harris 12:12 Godstowe School 114 Leo Freeland 13:49 Ousedale School
216 Alicia Bushell 12:30 St Mary's School 135 Josh Lee 13:55 Royal GS
264 Charlotte Underwood 12:45 Denbigh School 144 Max Nicolle 13:56 Princes Risborough School
278 Imogen King 12:53 Oakgrove School 276 Jack Sharp 14:43 Bedfordshire
344 finished 277 Noah Fletcher 14:43 Sir William Borlase GS
Team 345 finished
25 Buckinghamshire 831 Team
Inter Girls School 8 Buckinghamshire 277
48 Phoebe Anderson 13:35 Wycombe Abbey School Inter Boys School
59 Katie Thompson 13:40 Pipers Corner School 16 Jack Meijer 18:55 Walton High School
68 Molly Jones 13:48 Great Marlow School 46 Ross McGarvie 19:28 John Hampden GS
165 Montana Edghill 14:23 Oakgrove School 53 Nathan Brammer 19:31 Sir William Borlase GS
198 Flo Braybrooke 14:35 Great Marlow School 67 Max Perry 19:39 Aylesbury GS
263 Cerys Vico 14:58 Beaconsfield High School 148 Finn Bell 20:17 Aylesbury GS
308 Bea Knight 15:19 Wycombe Abbey School 169 Ben Lindars 20:29 Aylesbury GS
345 finished Denbigh School 207 James Dowsett 20:39 Stantonbury Campus
Team 291 Tommy Davies 21:26 Dr Challoner's GS
18 Buckinghamshire 801 338 finished
Senior Girls School Team
91 Natasha Taylor 14:59 Sir William Borlase School 8 Buckinghamshire 499
124 Georgia Flawn-Thomas 15:17 Stowe School Senior Boys School
199 Hannah Dingemans 15:58 Wycombe Abbey School 59 Conrad Webber 23:41 Royal Latin GS
202 Jade Brown 15:59 Royal Latin Grammar School 61 Alex Sutton 23:44 John Hampden GS
214 Leonie Glasson 16:07 Aylesbury High School 96 Richard Slade 24:16 Dr Challoner's GS
232 Megan Styles 16:22 Beaconsfield High School 173 James Minter 25:11 Northants
256 Lizzie Barraclough 16:41 Dr Challoner's GS Girls 192 Harry Cox 25:20 Dr Challoner's GS
298 Megan Westrope 18:33 Aylesbury High School 206 William Brown 25:33 Dr Challoner's GS
301 finished 213 Ewan Forsythe 25:36 Stantonbury Campus
Team 234 Daniel Hynes 26:00 Northants
28 Buckinghamshire 1062 289 Conor Richardson 27:13 John Colet School
Girls Aggregate Trophy 290 Oli Vince 27:14 Stowe School
8 Buckinghamshire 2694 324 finished
Team
  Marshall Milton Keynes 23 Buckinghamshire 827
  Chiltern Harriers Boys Agregate Trophy
  Vale of Aylesbury 2 Buckinghamshire 1776
  Wycombe Phoenix Harriers
  Windsor, Slough, Eton & H
  Slough Junior
  Leighton Buzzard AC
  Cookham RC
  Bicester AC
  Hillingdon AC
  Maidenhead AC