COBIS Games - Stantonbury, Milton Keynes - 12 April 2017
School Score
1 St Saviour's School, Ikoyi 1865 L
2 The British School in the Netherlands  1549 K
3 Jumeirah English Speaking School  1067 Q
4 Dubai English Speaking School 1017 B
5 King's College Madrid Soto 1010 G
6 St Catherine's British School Athens 807 J
7 International School of Moscow 669 D
8 Children's International School  645 M
9 British International School Cairo 639 A
10 International British School of Bucharest  562 E
11 The British School of Paris 533 H
12 King's College, La Moraleja 457 F
13 Nord Anglia International School 171 I
14 British International School of Riyadh 132 N
15 The British School of Nanjing  90 O
16 Haileybury Astana  72 P
17 Haileybury Almaty 60 C
Boys' 75m Heat 1
1 Nick Fritz Dubai English Speaking School 11.0  
2 Mohamed Moustafa British International School Cairo 11.0  
3 Mateo Aguirre King's College, La Moraleja 12.2  
4 Roman Smerkis International School of Moscow 12.5  
5 Alibek Tolegen Haileybury Almaty 12.8  
6 Patrick Kamara International British School of Bucharest  13.7  
Boys' 75m Heat 2
1 Koji Perez King's College Madrid Soto 10.5  
2 Charles Edu St Saviour's School, Ikoyi 10.5  
3 Jaden De Guzman The British School in the Netherlands  11.2 20
4 Costis Xanalatos St Catherine's British School Athens 11.3 20
5 Ryan Taoutaou The British School of Paris 11.6 12
6 Alessandro Conzato Nord Anglia International School 12.8  
Boys' 75m Heat 3
1 Yannick Kraus  Jumeirah English Speaking School  10.9  
2 Ugochukwu Freely Children's International School  10.9  
3 Rani Kabalaoui British International School of Riyadh 12.5  
4 Amir Imamutdinov Haileybury Astana  12.6  
5 Samar Amro The British School of Nanjing  13.0  
6        
Boys' 75m Heat 4
1 Selim Soliman British International School Cairo 11.1 25
2 Michal Licko International School of Moscow 11.6 12
3 Gleb Potapov Haileybury Almaty 11.9  
4 Jorge Valderrey King's College, La Moraleja 12.4  
5 Stanley Gibbs Dubai English Speaking School 12.9  
6 Luca Manzonetto International British School of Bucharest  13.8  
Boys' 75m Heat 5
1 Bolu Adeyemi St Saviour's School, Ikoyi 10.6  
2 Naim Souissi The British School in the Netherlands  11.6 12
3 Kingsley Lui Nord Anglia International School 11.6 12
4 Rodrigo Sobral King's College Madrid Soto 11.7 10
5 David Harrison The British School of Paris 11.8 10
6 Christos Kanousis St Catherine's British School Athens 12.1  
Boys' 75m Heat 6
1 Matthew Wilkins Jumeirah English Speaking School  11.1 25
2 Hakeem Nuhu-Yakubu Children's International School  11.8 10
3 Faisal Darwish British International School of Riyadh 12.2  
4 Michael Kwon The British School of Nanjing  13.3  
5 Tamerlan Seidakhmetov Haileybury Astana  13.8  
6        
Boys' 75m Final
1 Charles Edu St Saviour's School, Ikoyi 10.2 100
2 Koji Perez King's College Madrid Soto 10.2 90
3 Bolu Adeyemi St Saviour's School, Ikoyi 10.5 80
4 Ugochukwu Freely Children's International School  10.7 70
5 Yannick Kraus  Jumeirah English Speaking School  11.1 60
6 Nick Fritz Dubai English Speaking School 11.2 50
7 Mohamed Moustafa British International School Cairo 11.4 40
8        
Boys' 150m heat 1
1 Koji Perez King's College Madrid Soto 20.7  
2 Joshua Scott Young The British School of Paris 23.1 20
3 Daniil Malyshev International School of Moscow 23.8 10
4 Mateo Aguirre King's College, La Moraleja 24.8  
5 Alexandreu Valcu International British School of Bucharest  26.0  
6 Steph Boeagart Nord Anglia International School 30.8  
Boys' 150m heat 2
1 Bolu Adeyemi St Saviour's School, Ikoyi 21.2  
2 Oluwafikayomi Adeniji Children's International School  21.5  
3 Alfred Webb The British School in the Netherlands  21.8  
4 Jules Moynihan The British School of Nanjing  25.2  
5 Zaid Al Jitawi British International School of Riyadh 25.5  
6 Minas Tanes St Catherine's British School Athens 25.8  
Boys' 150m heat 3
1 Adria Tomer Dubai English Speaking School 21.5  
2 Mohamed Moustafa British International School Cairo 21.9  
3 Cameron Sime  Jumeirah English Speaking School  23.6 10
4 Sergey Shkolnik Haileybury Astana  27.0  
5 Vladimir Kananykin Haileybury Almaty 27.4  
6        
Boys' 150m heat 4
1 Mauro Zorzano King's College Madrid Soto 22.8 20
2 Eric Laval King's College, La Moraleja 22.8 20
3 Lucas Arayjo Pescarini The British School of Paris 23.2 10
4 Artemiy Malyshev International School of Moscow 25.1  
5 David Ganea International British School of Bucharest  26.1  
6 Leon Helmersson Nord Anglia International School 28.3  
Boys' 150m heat 5
1 Kitan Akindele St Saviour's School, Ikoyi 21.2  
2 Chukwueloka Kachikwu Children's International School  22.6  
3 Naim Souissi The British School in the Netherlands  23.0 20
4 Paris Pangalos St Catherine's British School Athens 25.1  
5 Oscar Stapleton Torres The British School of Nanjing  25.7  
6 Ryan Hijazi British International School of Riyadh 28.6  
Boys' 150m heat 6
1 Jamie Munro Dubai English Speaking School 23.2 10
2 Nuradi Berdibek Haileybury Astana  24.3 10
3 Daniel Schacht  Jumeirah English Speaking School  25.8  
4 Youssef Sami British International School Cairo 28.2  
5 Bekzhan Shakhimardan Haileybury Almaty 29.7  
6        
Boys' 150m Final
1 Koji Perez King's College Madrid Soto 20.7 100
2 Kitan Akindele St Saviour's School, Ikoyi 20.8 90
3 Bolu Adeyemi St Saviour's School, Ikoyi 20.8 80
4 Alfred Webb The British School in the Netherlands  21.0 70
5 Adria Tomer Dubai English Speaking School 21.2 60
6 Oluwafikayomi Adeniji Children's International School  21.5 50
7 Mohamed Moustafa British International School Cairo 21.8 40
8 Chukwueloka Kachikwu Children's International School  23.3 30
Boys' 600m Race 1
1 Alfred Webb The British School in the Netherlands  1:44.6 100
2 Olisa Nwogugu St Saviour's School, Ikoyi 1:48.1 90
3 Ander Diez King's College Madrid Soto 1:51.1 70
4 Zac Jefferson Dubai English Speaking School 1:57.3 50
5 Vladimir Dmitriev International School of Moscow 1:57.6 30
6 Antonis Panagiotou St Catherine's British School Athens 1:57.7 20
7 Eric Laval King's College, La Moraleja 1:58.1 20
8 Ryan Gloggner The British School of Paris 2:01.6 20
9 Rhys Power  Jumeirah English Speaking School  2:02.3 10
10 Youssef Montasser British International School Cairo 2:02.8 10
11 Aidyn Naimanov Haileybury Astana  2:08.8  
12 Alibek Tolegen Haileybury Almaty 2:13.5  
13 Chukwueloka Kachikwu Children's International School  2:15.9  
14 Zaid Al Jitawi British International School of Riyadh 2:16.1  
15 Alessandro Conzato Nord Anglia International School 2:16.4  
16 Jeff Chen The British School of Nanjing  2:19.6  
17 Victor Pascu International British School of Bucharest  2:41.0  
Boys' 600m Race 2
1 Toni Shogbola St Saviour's School, Ikoyi 1:50.7 80
2 Patricio Letipichia The British School in the Netherlands  1:54.9 60
3 Luke Incledon Nord Anglia International School 1:57.5 40
4 Lyndon Pettit King's College Madrid Soto 2:00.7 20
5 Charlie Pollard Dubai English Speaking School 2:02.3 10
6 Alexis Hadjioannou St Catherine's British School Athens 2:03.5 10
7 Karim Ali  British International School of Riyadh 2:07.2 10
8 Alex Smith  Jumeirah English Speaking School  2:11.0  
9 George Popovic International School of Moscow 2:14.7  
10 Pablo Esposito  King's College, La Moraleja 2:17.0  
11 Aly El Far British International School Cairo 2:22.9  
12 Daulet Bekshanov Haileybury Almaty 2:25.6  
13 Balint Baranyi Haileybury Astana  2:26.0  
14 Araoluwa Koladaisi Children's International School  2:27.0  
15 Patrick Kamara International British School of Bucharest  2:31.3  
16 Takanori Shiba The British School of Nanjing  2:40.1  
17        
Boys' 1200m Race 1
1 Lachlan McCoy The British School in the Netherlands  4:09.9 100
2 Deji Fafunwa St Saviour's School, Ikoyi 4:17.4 90
3 Mats Rotvold Leenaars The British School of Paris 4:21.1 70
4 Roman Smerkis International School of Moscow 4:22.1 60
5 Antonis Panagiotou St Catherine's British School Athens 4:28.8 30
6 Cameron Sime  Jumeirah English Speaking School  4:29.9 20
7 Jules Moynihan The British School of Nanjing  4:31.3 20
8 Zac Jefferson Dubai English Speaking School 4:31.9 20
9 Karim Ali British International School of Riyadh 4:31.9 20
10 Timour Maamoun British International School Cairo 4:37.9 10
11 Guillermo Suarez King's College Madrid Soto 4:40.4 10
12 Aidyn Naimanov Haileybury Astana  4:42.3  
13 Oluwafikayomi Adeniji Children's International School  4:45.3  
14 Carlos Solchaga King's College, La Moraleja 4:50.0  
15 Ihsan Mithani Nord Anglia International School 4:55.5  
16 Luca Rusu International British School of Bucharest  4:57.1  
17 Vladimir Kananykin Haileybury Almaty 4:57.1  
Boys' 1200m Race 2
1 Domenico Serlenga The British School in the Netherlands  4:21.0 80
2 Samuel Reig-Bolands St Saviour's School, Ikoyi 4:27.4 50
3 Orestes Crawford St Catherine's British School Athens 4:28.0 40
4 Charlie Pollard Dubai English Speaking School 4:33.3 10
5 Miguel Sobral King's College Madrid Soto 4:35.4 10
6 Mattieu Rochu The British School of Paris 4:39.8 10
7 Samar Amro The British School of Nanjing  4:40.6  
8 Angel Rivas King's College, La Moraleja 4:42.3  
9 Nuradi Berdibek Haileybury Astana  4:50.2  
10 Daniel Schacht  Jumeirah English Speaking School  4:52.9  
11 Jack Parsons Nord Anglia International School 4:55.9  
12 Anatoly Chalov International School of Moscow 4:58.9  
13 Omar Abdallah British International School Cairo 4:59.7  
14 Yakou Kan Haileybury Almaty 5:33.3  
15 Thomas Howey British International School of Riyadh 5:34.7  
16 Alexandros Mandalenakis International British School of Bucharest  5:46.1  
17 Ifeoluwa Tejumola Children's International School  6:40.8  
Boys' High Jump - Pool 1
8 Selim Soliman British International School Cairo 1.10 20
8 Rickus Wessels Dubai English Speaking School 1.10 20
10 George Popovic International School of Moscow 1.05 12
10 Timour Maamoun British International School Cairo 1.05 12
21 Gleb Potapov Haileybury Almaty 1.00  
21 Jamie Munro Dubai English Speaking School 1.00  
26 Victor Pascu International British School of Bucharest  1.00  
32 Yakou Kan Haileybury Almaty 0.90  
33 Vladimir Dmitriev International School of Moscow 0.90  
  Luca Rusu International British School of Bucharest  0  
Boys' High Jump - Pool 2  
2 Lachlan McCoy The British School in the Netherlands  1.30 90
4 Orestes Crawford St Catherine's British School Athens 1.20 70
10 Ryan Gloggner The British School of Paris 1.05 12
10 Leon Helmersson Nord Anglia International School 1.05 12
10 Mats Rotvold Leenaars The British School of Paris 1.05 12
10 Antonis Panagiotou St Catherine's British School Athens 1.05 12
10 Patricio Letipichia The British School in the Netherlands  1.05 12
20 Lyndon Pettit King's College Madrid Soto 1.00  
21 Jacobo India King's College, La Moraleja 1.00  
26 Jorge Valderrey King's College, La Moraleja 1.00  
  Koji Perez King's College Madrid Soto 0  
  Ihsan Mithani Nord Anglia International School 0  
Boys' High Jump - Pool 3
1 Bolu Adeyemi St Saviour's School, Ikoyi 1.30 100
3 Deji Fafunwa St Saviour's School, Ikoyi 1.25 80
5 Yannick Kraus  Jumeirah English Speaking School  1.20 60
6 Oluwafikayomi Adeniji Children's International School  1.15 45
6 Matthew Wilkins Jumeirah English Speaking School  1.15 45
10 Aidyn Naimanov Haileybury Astana  1.05 12
10 Faisal Darwish British International School of Riyadh 1.05 12
21 Oscar Stapleton Torres The British School of Nanjing  1.00  
28 Karim Ali British International School of Riyadh 1.00  
30 Cristiano Bertelle The British School of Nanjing  0.95  
31 Nuradi Berdibek Haileybury Astana  0.90  
  Hakeem Nuhu-Yakubu Children's International School  0  
Boys' Long Jump - Pool 1
1 Nick Fritz Dubai English Speaking School 4.09 90
2 Charlie Pollard Dubai English Speaking School 3.98 65
3 Mohamed Moustafa British International School Cairo 3.89 40
4 Michal Licko International School of Moscow 3.50 10
5 Batyrkhan Tazhiyev Haileybury Almaty 2.71  
6 Anatoly Chalov International School of Moscow 3.19  
7 Luca Manzonetto International British School of Bucharest  2.72  
8 Omar Abdallah British International School Cairo 3.28  
9 Daulet Bekshanov Haileybury Almaty 3.20  
10 David Ganea International British School of Bucharest  2.42  
Boys' Long Jump - Pool 2
1 William Latta The British School in the Netherlands  3.98 65
2 Lachlan McCoy The British School in the Netherlands  3.95 50
3 Costis Xanalatos St Catherine's British School Athens 3.84 30
4 Eric Laval King's College, La Moraleja 3.73 20
5 Alexis Hadjioannou St Catherine's British School Athens 3.63 20
6 Guillermo Suarez King's College Madrid Soto 3.54 10
7 Ryan Taoutaou The British School of Paris 3.49  
8 Miguel Sobral King's College Madrid Soto 3.36  
9 Joshua Scott Young The British School of Paris 3.35  
10 Alessandro Conzato Nord Anglia International School 3.29  
11 Carlos Solchaga King's College, La Moraleja 3.29  
12 Jack Parsons Nord Anglia International School 2.66  
Boys' Long Jump - Pool 3
1 Charles Edu St Saviour's School, Ikoyi 4.33 100
2 Ugochukwu Freely Children's International School  4.08 80
3 Toni Shogbola St Saviour's School, Ikoyi 3.83 20
4 Rhys Power  Jumeirah English Speaking School  3.80 20
5 Zaid Al Jitawi British International School of Riyadh 3.58 10
6 Nathan Peirson Jumeirah English Speaking School  3.53 10
7 Jeff Chen The British School of Nanjing  3.50 10
8 Sergey Shkolnik Haileybury Astana  3.42  
9 Amir Imamutdinov Haileybury Astana  3.11  
10 Samaer Amro The British School of Nanjing  2.80  
11 Araoluwa Koladaisi Children's International School  2.69  
12 Rani Kabalaoui British International School of Riyadh 2.66  
Boys' Vortex Javelin - Pool 1
1 Artemiy Malyshev International School of Moscow 45 95
2 Adria Tomer Dubai English Speaking School 38 70
3 Daniil Malyshev International School of Moscow 34 30
4 Stanley Gibbs Dubai English Speaking School 30 10
5 Bekzhan Shakhimardan Haileybury Almaty 30 10
6 Alexandreu Valcu International British School of Bucharest  29 10
7 Youssef Sami British International School Cairo 25  
8 Patrick Kamara International British School of Bucharest  25  
9 Batyrkhan Tazhiyev Haileybury Almaty 24  
10 Aly El Far British International School Cairo 19  
Boys' Vortex Javelin - Pool 2
1 William Latta The British School in the Netherlands  45 95
2 Domenico Selenga The British School in the Netherlands  40 80
3 Lucas Arayjo Pescarini The British School of Paris 36 50
4 Jacobo India King's College, La Moraleja 34 30
5 Minas Tanes St Catherine's British School Athens 34 30
6 Ander Diez King's College Madrid Soto 32 20
7 Mattieu Rochu The British School of Paris 31 20
8 Luke Incledon Nord Anglia International School 27 10
9 Angel Rivas King's College, La Moraleja 26  
10 Paris Pangalos St Catherine's British School Athens 25  
11 Rodrigo Sobral King's College Madrid Soto 25  
12 Steph Bogaert Nord Anglia International School 23  
Boys' Vortex Javelin - Pool 3
1 Kitan Akindele St Saviour's School, Ikoyi 37 60
2 Alex Smith  Jumeirah English Speaking School  31 20
3 Ugochukwu Freely Children's International School  29 10
4 Nathanael Iyade Children's International School  27 10
5 Samuel Reig-Bolands St Saviour's School, Ikoyi 27 10
6 Nathan Peirson Jumeirah English Speaking School  27 10
7 Michael Kwon The British School of Nanjing  25  
8 Ryan Hijazi British International School of Riyadh 24  
9 Takanori Shiba The British School of Nanjing  20  
10 Balint Baranyi Haileybury Astana  19  
11 Erich Stein Haileybury Astana  17  
12 Thomas Howey British International School of Riyadh 17  
Boys' 4x100m heat 1
1 King's College Madrid Soto King's College Madrid Soto 58.6  
2 Dubai English Speaking School Dubai English Speaking School 59.9  
3 Children's International School  Children's International School  60.9  
4 British International School Cairo British International School Cairo 61.8  
5 The British School of Paris The British School of Paris 62.3  
6 British International School of Riyadh British International School of Riyadh 70.9 20
Boys' 4x100m heat 2
1 St Catherine's British School Athens St Catherine's British School Athens 62.9 40
2 International School of Moscow International School of Moscow 65.2 40
3 Nord Anglia International School Nord Anglia International School 65.5 40
4 The British School of Nanjing  The British School of Nanjing  66.3 40
5 Haileybury Almaty Haileybury Almaty 77.1 20
6 Haileybury Astana  Haileybury Astana  72.0 20
Boys' 4x100m heat 3
1 St Saviour's School, Ikoyi St Saviour's School, Ikoyi 55.6  
2 The British School in the Netherlands  The British School in the Netherlands  59.0  
3 Jumeirah English Speaking School  Jumeirah English Speaking School  61.0  
4 King's College, La Moraleja King's College, La Moraleja 66.3 20
5 International British School of Bucharest  International British School of Bucharest  73.2 20
6        
Boys' 4x100m Final
1 St Saviour's School, Ikoyi St Saviour's School, Ikoyi 55.3 200
2 The British School in the Netherlands  The British School in the Netherlands  57.7 180
3 King's College Madrid Soto King's College Madrid Soto 57.9 160
4 Jumeirah English Speaking School  Jumeirah English Speaking School  59.0 140
5 Dubai English Speaking School Dubai English Speaking School 59.5 120
6 Children's International School  Children's International School  61.2 100
7 British International School Cairo British International School Cairo 61.4 80
8 The British School of Paris The British School of Paris 61.5 60
Girls' 75m Heat 1
1 Jana Gaber British International School Cairo 11.3  
2 Alba Gonzalez King's College, La Moraleja 11.5 25
3 Bea Falconer Dubai English Speaking School 11.7 10
4 Vera Ryabstova International School of Moscow 12.3 10
5 Ana Nanau International British School of Bucharest  12.5  
6 Yasmin Uzkanova Haileybury Almaty 13.8  
Girls' 75m Heat 2
1 Tundun Are St Saviour's School, Ikoyi 11.1  
2 Eva Babcock King's College Madrid Soto 11.1  
3 Su Eker The British School in the Netherlands  11.5 25
4 Reka Williams St Catherine's British School Athens 11.6 20
5 Nikita Floc'Hlay The British School of Paris 12.5  
6 Maya Kamhawi Nord Anglia International School 13.0  
Girls' 75m Heat 3
1 Munachimso Oguine Children's International School  11.1  
2 Isla McIntosh  Jumeirah English Speaking School  11.6 20
3 Menna Badawi British International School of Riyadh 12.4 10
4 Emma Jensen The British School of Nanjing  13.0  
5 Amina Rakhimbayeva Haileybury Astana  13.9  
6        
Girls' 75m Heat 4
1 Ainara Garzo  King's College, La Moraleja 11.4  
2 Sara Podgoreanu International British School of Bucharest  11.4  
3 Maisy Baker Dubai English Speaking School 12.6  
4 Maryam Benaja British International School Cairo 12.6  
5 Kamilla Jumatova Haileybury Almaty 13.9  
6 Maria Rumyantseva International School of Moscow 14.1  
Girls' 75m Heat 5
1 Melina Tsikriktsis St Catherine's British School Athens 11.4  
2 Chifum Ibekwe St Saviour's School, Ikoyi 11.5 25
3 Roos-Marie Davies The British School in the Netherlands  12.1 10
4 Jessica Wong Nord Anglia International School 12.4  
5 Jimena Gomez King's College Madrid Soto 13.0  
6 Lottie Leech The British School of Paris 13.4  
Girls' 75m Heat 6
1 Holly McCarthy  Jumeirah English Speaking School  12.0 10
2 Rumaisa Omar British International School of Riyadh 12.6  
3 Zara Mkparu Children's International School  12.9  
4 Elise Peeters The British School of Nanjing  14.9  
5 Zere Zaiten Haileybury Astana  15.7  
6        
Girls' 75m Final
1 Munachimso Oguine Children's International School  10.8 100
2 Eva Babcock King's College Madrid Soto 11.2 90
3 Melina Tsikriktsis St Catherine's British School Athens 11.3 80
4 Tundun Are St Saviour's School, Ikoyi 11.3 70
5 Jana Gaber British International School Cairo 11.5 60
6 Ainara Garzo  King's College, La Moraleja 11.5 50
7 Sara Podgoreanu International British School of Bucharest  11.6 40
8        
Girls' 150m heat 1
1 Alina Barbu International British School of Bucharest  21.6  
2 Ines Abril  King's College, La Moraleja 24.2 10
3 Laura Manas King's College Madrid Soto 24.3 10
4 Vera Ryabstova International School of Moscow 25.0 10
5 Alix Auguste The British School of Paris 26.4  
6 Esther Rayner Nord Anglia International School 27.9  
Girls' 150m heat 2
1 Munachimso Oguine Children's International School  22.3  
2 Chizam Nkechika St Saviour's School, Ikoyi 23.1  
3 Su Eker The British School in the Netherlands  23.5  
4 Noor Maatouk British International School of Riyadh 27.7  
5 Rae Eun Kim The British School of Nanjing  28.1  
6 Anna Stroubou St Catherine's British School Athens 28.4  
Girls' 150m heat 3
1 Jana Gaber British International School Cairo 22.5  
2 Abigail Pritchard Jumeirah English Speaking School  23.3  
3 Layla Einadi Dubai English Speaking School 23.8 20
4 Ayah Orynbay Haileybury Astana  25.7  
5 Aisulu Tusenova Haileybury Almaty 30.5  
6        
Girls' 150m heat 4
1 Alba Gonzalez King's College, La Moraleja 23.4  
2 Andreea Albu International British School of Bucharest  24.0 20
3 Annabel Sanderson Nord Anglia International School 24.8 10
4 Sofia Nunez King's College Madrid Soto 24.9 10
5 Rafaela Ravazollo International School of Moscow 26.5  
6 Ffion Dobson The British School of Paris 30.3  
Girls' 150m heat 5
1 Tolani Osinibi St Saviour's School, Ikoyi 23.1  
2 Roos-Marie Davies The British School in the Netherlands  24.1 20
3 Eleni Zombanakis St Catherine's British School Athens 26.4  
4 Sopriala Benibo Children's International School  26.7  
5 Olivia Koo The British School of Nanjing  27.0  
6 Madison Gibbs British International School of Riyadh 28.9  
Girls' 150m heat 6
1 Maddy Gissing Dubai English Speaking School 24.0 20
2 Zahra Davies  Jumeirah English Speaking School  25.1  
3 Shahd Raslan British International School Cairo 26.2  
4 Ayana Yestay Haileybury Astana  26.9  
5 Zhamilya Nugymanova Haileybury Almaty 30.9  
6        
Girls' 150m Final
1 Alina Barbu International British School of Bucharest  21.3 100
2 Munachimso Oguine Children's International School  21.4 90
3 Jana Gaber British International School Cairo 22.3 80
4 Abigail Pritchard Jumeirah English Speaking School  22.8 70
5 Chizam Nkechika St Saviour's School, Ikoyi 23.0 60
6 Su Eker The British School in the Netherlands  23.0 50
7 Alba Gonzalez King's College, La Moraleja 23.1 40
8 Tolani Osinibi St Saviour's School, Ikoyi 23.1 30
Girls' 600m Race 1
1 Hattie Davies Dubai English Speaking School 1:51.5 100
2 Zeffie Bettsworth  Jumeirah English Speaking School  1:54.2 90
3 Marina Wies International School of Moscow 1:54.9 80
4 Pru Lindsey The British School of Paris 1:56.0 70
5 Layomi Odusanya St Saviour's School, Ikoyi 2:02.9 60
6 Andreea Albu International British School of Bucharest  2:05.7 40
7 Layla Navarro King's College Madrid Soto 2:06.1 30
8 Anna Stroubou St Catherine's British School Athens 2:06.9 20
9 Anjolaoluwa Adeniji Children's International School  2:10.3 20
10 Blanca Gomez King's College, La Moraleja 2:14.2 10
11 Haneen Suliman British International School of Riyadh 2:16.4 10
12 Katrin Popenkova Haileybury Astana  2:17.9  
13 Madoline Held The British School in the Netherlands  2:18.3  
14 Carol Potgieter The British School of Nanjing  2:20.4  
15 Alisha Jumatova Haileybury Almaty 2:31.0  
16 Leyla Ramadan British International School Cairo 2:32.5  
17 Tala Kamhawi Nord Anglia International School 2:37.5  
Girls' 600m Race 2
1 Arinade Benson St Saviour's School, Ikoyi 2:04.6 50
2 Megan Jones  Jumeirah English Speaking School  2:08.1 20
3 Alice Rosato The British School in the Netherlands  2:08.7 20
4 Alexandra Basinas St Catherine's British School Athens 2:12.2 10
5 Kikachikwu Ebie Children's International School  2:13.5 10
6 Julia Leon King's College Madrid Soto 2:15.0 10
7 Amina Alzhanova International School of Moscow 2:19.4  
8 Ana Nanau International British School of Bucharest  2:22.5  
9 Fareeda Abou zeid British International School Cairo 2:23.7  
10 Freya Mackness Nord Anglia International School 2:25.6  
11 Isabel Squibb The British School of Nanjing  2:25.6  
12 Zoe Sanderson-Davies Dubai English Speaking School 2:26.4  
13 Adele Mamedova Haileybury Almaty 2:32.8  
14 Alana Zhaksygeldi Haileybury Astana  2:35.7  
15 Ximena Gomez King's College, La Moraleja 2:37.2  
16 Katya Siebrits The British School of Paris 2:39.1  
17 Elizabeth Jellley British International School of Riyadh 2:40.9  
Girls' 1200m Race 1
1 Hattie Davies Dubai English Speaking School 4:13.5 100
2 Alina Barbu International British School of Bucharest  4:17.4 90
3 Arolape Benson St Saviour's School, Ikoyi 4:20.1 80
4 Zeffie Bettsworth  Jumeirah English Speaking School  4:27.7 70
5 Karina Wies International School of Moscow 4:36.2 60
6 Elena Ros King's College Madrid Soto 4:46.7 40
7 Malak Ehsan British International School Cairo 4:49.9 20
8 Ximena Gomez King's College, La Moraleja 5:01.4 10
9 Ada Eker The British School in the Netherlands  5:07.8 10
10 Katrin Popenkova Haileybury Astana  5:14.6  
11 Amy Marshall The British School of Paris 5:15.7  
12 Maya Kamhawi Nord Anglia International School 5:29.4  
13 Alisha Jumatova Haileybury Almaty 5:33.0  
14 Clementine Villeneuve The British School of Nanjing  5:45.3  
15 Haneen Suliman  British International School of Riyadh 6:00.8  
16        
17        
Girls' 1200m Race 2
1 Alice Sousa Reto The British School in the Netherlands  4:46.5 50
2 Anna Batyreva International School of Moscow 4:49.2 30
3 Megan Jones  Jumeirah English Speaking School  4:49.2 20
4 Alexandra Wantenaar St Catherine's British School Athens 4:52.8 20
5 Megan Leiper St Catherine's British School Athens 4:58.9 20
6 Madison Gibbs British International School of Riyadh 5:09.8 10
7 Layla Einadi Dubai English Speaking School 5:11.0 10
8 Alix Auguste The British School of Paris 5:11.8 10
9 Aida Abdel Razek British International School Cairo 5:12.9  
10 Ana Sporis International British School of Bucharest  5:14.3  
11 Aderinsola Adeosun Children's International School  5:19.5  
12 Isabel Squibb The British School of Nanjing  5:25.2  
13 Blanca Gomez King's College, La Moraleja 5:26.7  
14 Diana Aldabergenova Haileybury Astana  5:27.3  
15 Sunny Donat Nord Anglia International School 5:31.5  
16 Jimena Gomez King's College Madrid Soto 5:31.8  
17 Katerina Kim Haileybury Almaty 6:11.3  
Girls' High Jump - Pool 1
7 Maryam Benaja British International School Cairo 1.10 27
7 Ana Maria Zamfir International British School of Bucharest  1.10 27
7 Zoe Sanderson-Davies Dubai English Speaking School 1.10 27
16 Leyla Ramadan British International School Cairo 1.05 10
16 Ioana Dinculescu International British School of Bucharest  1.05 10
19 Eleanor Withers Dubai English Speaking School 1.05  
  Maria Rumyantseva International School of Moscow 0.95  
  Katerina Kim Haileybury Almaty 0.95  
  Adele Mamedova Haileybury Almaty 0.90  
  Rafaela Ravazollo International School of Moscow 0  
Girls' High Jump - Pool 2
3 Ada Eker The British School in the Netherlands  1.25 80
4 Ainara Garzo  King's College, La Moraleja 1.15 60
4 Reka Williams St Catherine's British School Athens 1.15 60
11 Blanca Bergasa King's College, La Moraleja 1.10 17
11 Nikita Floc'Hlay The British School of Paris 1.10 17
11 Sunny Donat Nord Anglia International School 1.10 17
15 Lavinia Streit The British School in the Netherlands  1.10 10
24 Maya Kamhawi Nord Anglia International School 1.00  
26 Laura Manas King's College Madrid Soto 0.90  
26 Anna Stroubou St Catherine's British School Athens 0.90  
29 Jimena Gomez King's College Madrid Soto 0.90  
  Katya Siebrits The British School of Paris 0  
Girls' High Jump - Pool 3
1 Tundun Are St Saviour's School, Ikoyi 1.30 100
2 Chantel Watson Children's International School  1.25 90
4 Chifum Ibekwe St Saviour's School, Ikoyi 1.15 60
7 Zeffie Bettsworth  Jumeirah English Speaking School  1.10 27
16 Menna Badawi British International School of Riyadh 1.05 10
19 Rumaisa Omar British International School of Riyadh 1.05  
21 Isabella Walker  Jumeirah English Speaking School  1.00  
22 Ayah Orynbay Haileybury Astana  1.00  
22 Olivia Koo The British School of Nanjing  1.00  
23 Aderinsola Adeosun Children's International School  0.95  
25 Carol Potgieter The British School of Nanjing  0.90  
26 Diana Aldabergenova Haileybury Astana  0.90  
Girls' Long Jump - Pool 1
1 Alina Barbu International British School of Bucharest  4.50 100
2 Jana Gaber British International School Cairo 3.98 80
3 Karina Wies International School of Moscow 3.93 70
4 Marina Wies International School of Moscow 3.90 60
5 Ana Nanau International British School of Bucharest  3.70 20
6 Bea Falconer Dubai English Speaking School 3.66 20
7 Maisy Baker Dubai English Speaking School 3.20  
8 Fareeda Abou Zeid British International School Cairo 3.15  
9 Adele Mamedova Haileybury Almaty 2.95  
10 Aisulu Tusenova Haileybury Almaty 2.70  
Girls' Long Jump - Pool 2
1 Pru Lindsey The British School of Paris 4.07 90
2 Layla Navarro King's College Madrid Soto 3.76 20
3 Ainara Garzo  King's College, La Moraleja 3.71 20
4 Lavinia Streit The British School in the Netherlands  3.66 10
5 Alice Sousa Reto The British School in the Netherlands  3.59 10
6 Melina Tsikriktsis St Catherine's British School Athens 3.50 10
7 Eva Babcock King's College Madrid Soto 3.23  
8 Paula Guillamet King's College, La Moraleja 3.10  
9 Lottie Leech The British School of Paris 3.10  
10 Freya Mackness Nord Anglia International School 3.00  
11 Jessica Wong Nord Anglia International School 2.98  
12 Eleni Zombanakis St Catherine's British School Athens 2.81  
Girls' Long Jump - Pool 3
1 Holly McCarthy  Jumeirah English Speaking School  3.83 50
2 Abigail Pritchard  Jumeirah English Speaking School  3.80 40
3 Chantel Watson Children's International School  3.78 30
4 Tolani Osinibi St Saviour's School, Ikoyi 3.55 10
5 Ayana Yestay Haileybury Astana  3.35 10
6 Haneen Suliman British International School of Riyadh 3.26  
7 Arinade Benson St Saviour's School, Ikoyi 3.15  
8 Madison Gibbs British International School of Riyadh 3.05  
9 Isabel Squibb The British School of Nanjing  2.93  
10 Alana Zhaksygeldi Haileybury Astana  2.80  
11 Rae Eun Kim The British School of Nanjing  2.25  
12 Zara Mkparu Children's International School  0  
Girls' Vortex Javelin - Pool 1
1 Maddy Gissing Dubai English Speaking School 29 90
2 Malak Ehsan British International School Cairo 24 45
3 Layla Einadi Dubai English Speaking School 21 15
4 Sara Podgoreanu International British School of Bucharest  21 15
5 Yasmin Uzkanova Haileybury Almaty 20 10
6 Anna Batyreva International School of Moscow 20 10
7 Andreea Albu International British School of Bucharest  20 10
8 Shahd Raslan British International School Cairo 16  
9 Amina Alzhanova International School of Moscow 13  
10 Alisha Jumatova Haileybury Almaty 11  
Girls' Vortex Javelin - Pool 2
1 Madoline Held The British School in the Netherlands  34 100
2 Sofia Nunez King's College Madrid Soto 27 75
3 Megan Leiper St Catherine's British School Athens 26 60
4 Ximena Gomez King's College, La Moraleja 24 45
5 Julia Leon King's College Madrid Soto 23 25
6 Alexandra Wantenaar St Catherine's British School Athens 23 25
7 Paula Guillamet King's College, La Moraleja 22 20
8 Annabel Sanderson Nord Anglia International School 20 10
9 Ffion Dobson The British School of Paris 19  
10 Alice Sousa Reto The British School in the Netherlands  19  
11 Amy Marshall The British School of Paris 18  
12 Tala Kamhawi Nord Anglia International School 11  
Girls' Vortex Javelin - Pool 3
1 Arolape Benson St Saviour's School, Ikoyi 27 75
2 Zahra Davies  Jumeirah English Speaking School  22 20
3 Layomi Odusanya St Saviour's School, Ikoyi 21 15
4 Sopriala Benibo Children's International School  19  
5 Kikachukwu Ebie Children's International School  18  
6 Emma Jensen The British School of Nanjing  18  
7 Elizabeth Jelley British International School of Riyadh 17  
8 Isabella Walker  Jumeirah English Speaking School  16  
9 Aruzhan Zhexenbayeva Haileybury Astana  15  
10 Elise Peeters The British School of Nanjing  11  
11 Zere Zaiten Haileybury Astana  10  
12 Noor Maatouk British International School of Riyadh 8  
Girls' 4x100m heat 1
1 King's College Madrid Soto King's College Madrid Soto 62.0  
2 Children's International School  Children's International School  62.7  
3 Dubai English Speaking School Dubai English Speaking School 63.7  
4 British International School Cairo British International School Cairo 67.1 40
5 The British School of Paris The British School of Paris 68.6 40
6 British International School of Riyadh British International School of Riyadh 70.9 20
Girls' 4x100m heat 2
1 St Catherine's British School Athens St Catherine's British School Athens 63.0  
2 International School of Moscow International School of Moscow 66.4 40
3 Haileybury Astana  Haileybury Astana  71.7 20
4 Nord Anglia International School Nord Anglia International School 72.8 20
5 The British School of Nanjing  The British School of Nanjing  73.4 20
6 Haileybury Almaty Haileybury Almaty 79.3 20
Girls' 4x100m heat 3
1 Jumeirah English Speaking School  Jumeirah English Speaking School  61.1  
2 St Saviour's School, Ikoyi St Saviour's School, Ikoyi 61.5  
3 The British School in the Netherlands  The British School in the Netherlands  65.1  
4 International British School of Bucharest  International British School of Bucharest  66.1  
5 King's College, La Moraleja King's College, La Moraleja 67.5 40
6        
Girls' 4x100m Final
1 Jumeirah English Speaking School  Jumeirah English Speaking School  60.9 200
2 King's College Madrid Soto King's College Madrid Soto 62.3 180
3 St Catherine's British School Athens St Catherine's British School Athens 62.9 160
4 Dubai English Speaking School Dubai English Speaking School 62.9 140
5 The British School in the Netherlands  The British School in the Netherlands  63.3 120
6 St Saviour's School, Ikoyi St Saviour's School, Ikoyi 63.5 100
7 Children's International School  Children's International School  63.6 80
8 International British School of Bucharest  International British School of Bucharest  63.7 60