Marshall Milton Keynes Chiltern League Rankings - 2017-18 - Standings after 3 rounds
        Positions Points  
  Senior Men No. Cat Ox MK1 Lut Ox MK1 Lut Total
1 Steve Tuttle 1 MS 2 5 9 254 264 216 734
2 Graham Jones 4 MS 9 12 13 247 257 212 716
3 Liam Smith 24 MS 24 9 18 232 260 207 699
4 James Tuttle 6 MS 17 15 34 239 254 191 684
5 Ewan Forsythe 9 M20 29 27 26 227 242 199 668
6 Mark Palser 18 MS 21 42 31 235 227 194 656
7 Steve Herring 12 M40 35 49 44 221 220 181 622
8 Stephen Young 14 MS 44 62 62 212 207 163 582
9 Matt Clarke 11 M40 61 77 55 195 192 170 557
10 Andrew Kirschner 20 MS 86 94 78 170 175 147 492
11 Ian Wood 16 MS 45 33   211 236   447
12 James Minter 47 M20 15   19 241   206 447
13 Jonathan Peters 79 MS   26 23   243 202 445
14 Jamie Seddon 7 MS 18   21 238   204 442
15 Stephen Granger-Bevan 19 MS 57 66   199 203   402
16 Devon Harford 23 M20   65 57   204 168 372
17 Anthony Barraclough 46 MS   96 59   173 166 339
18 Eduardo Ustaran 33 M40 129 156 138 127 113 87 327
19 Jeremy Vick 52 MS   98 84   171 141 312
20 Carl Tucker 2725 MS   120 98   149 127 276
21 Graham Hill 37 MS   138 123   131 102 233
22 Gary Blaber 44 M40   80     189   189
23 Simon Barnaby 85 MS   89     180   180
24 Ross Wood 15 MS 87     169     169
25 Russell Jones 40 M40   186 158   83 67 150
26 Thomas Hayman 50 MS   119     150   150
27 Ben Miller 31 M40 205 219 178 51 50 47 148
28 Andrew Kirschner 20 MS     78     147 147
29 Steve Martin 8 MS 194 199   62 70   132
30 Russell Rose 48 M40   209 161   60 64 124
31 Chris Finister 38 M40   150     119   119
32 Martin Brent 51 M50 196 210   60 59   119
33 Steve Withers 64 M40     111     114 114
34 Chris Dunn 21 MS 193   176 63   49 112
35 Kelvin Smith 54 M60 229 235 192 27 34 33 94
36 Ian Pheasey 49 M40   178     91   91
37 Ian Pheasey 49 M40     150     75 75
38 Eddie Forster 42 MS   201     68   68
39 James Barlow 63 MS   202     67   67
40 Neil Jones 35 M40     164     61 61
41 Paul Mason 73 M60 220   201 36   24 60
42 Richard Pownall 67 M50 213     43     43
43 Martyn Barnes 69 MS   250 203   19 22 41
44 Dave Findel-Hawkins 28 M60 215     41     41
45 Les Turton 34 M50     186     39 39
46 Mervyn Phillips 25 M60   248     21   21
47 Peter Tye 17 M40 248     8     8
  Finished     255 268 224        
  Under 17 Men No. Cat Ox MK7 Lut Ox MK7 Lut Total
1 Finlay Gibbs 136 M17 6 12 4 35 29 36 100
2 Robert Hickman 141 M17 33 29 16 8 12 24 44
3 Jack Meijer 3335 M17   1     40   40
4 Galen Butler 142 M17 15     26     26
5 Pele Greenall 146 M17 38 38 38 3 3 2 8
6 Jonathan Mavuela 137 M17   39     2   2
  Finished     40 40 39        
  Under 15 Boys No. Cat Ox MK5 Lut Ox MK5 Lut Total
1 Leo Freeland 116 M15 7 6 5 49 42 37 128
2 Tomas Billenness 108 M15 27 26 21 29 22 21 72
3 Aidan Murphy 107 M15   18 16   30 26 56
4 Jack Sharp 112 M15 31 23   25 25   50
5 Jack Rose 109 M15 19     37     37
6 Alex Kingsman 119 M15 38 42 30 18 6 12 36
7 Alex Brent 114 M15 49 27   7 21   28
8 Ben Green 106 M15   36 26   12 16 28
9 Logan Hendry 113 M15   39     9   9
10 Zak Freeland 115 M15     40     2 2
  Finished     55 47 41        
  Under 13 Boys No. Cat Ox MK3 Lut Ox MK3 Lut Total
1 Callum Tripp 192 M13 18 10 14 47 44 42 133
2 Harry Rose 186 M13   14 16   40 40 80
3 Oliver James 193 M13 40 16 40 25 38 16 79
4 Sebastian Henry 185 M13 22     43     43
5 Harry Totton 190 M13 48   39 17   17 34
6 Ethan Murrill 188 M13   50 52   4 4 8
7 Hayden Munnelly 191 M13 63 53   2 1   3
  Finished     64 53 55        
  Under 11 Boys No. Cat Ox MK1 Lut Ox MK1 Lut Total
1 Sam Oldroyd 161 M11 8 7 9 67 91 78 236
2 Max Holland 162 M11 50 68 51 25 33 36 94
3 Finished     74 96 86        
  Senior Women No. Cat Ox MK1 Lut Ox MK1 Lut Total
1 Elle Roche 3 FS 1 5 3 134 149 123 406
2 Lara Bromilow 2 FS 3 3 6 132 151 120 403
3 Katie James 45 FS 42 58 38 93 96 88 277
4 Debra Brent 13 F45 54 52 48 81 102 78 261
5 Ashley Berry 60 FS   9 13   145 113 258
6 Rachel Robinson 22 FS   13 11   141 115 256
7 Alexandra Knowles 53 F45   46 46   108 80 188
8 Diane Baldwin 30 F55   60 43   94 83 177
9 Melanie Wright 43 FS   55 52   99 74 173
10 Wendy Webber 39 F35   19     135   135
11 Diane Farmer 70 F55   82 71   72 55 127
12 Lilli Stickley 41 FS   69     85   85
13 Suzanne Anderegg 78 F45 61     74     74
14 Leah Hartwell 29 F35 75     60     60
15 Ursula Ghaleb 77 F55   130     24   24
  Finished     134 153 125        
  Under 17/20 Women No. Cat Ox MK1 Lut Ox MK1 Lut Total
1 Montana Edghill 128 F17 10 6 3 25 30 28 83
2 Anna Ustaran-Anderegg 129 F17 31 26 26 4 10 5 19
3 Skye Verwey 130 F17   31 25   5 6 11
  Finished     34 35 30        
  Under 15 Girls No. Cat Ox MK1 Lut Ox MK1 Lut Total
1 Imogen King 86 F15 8 7 8 47 39 40 126
2 Tia Sinclair-Linton 89 F15 25 13 16 30 33 32 95
3 Jodie Brogden 93 F15 28 17 29 27 29 19 75
4 Barbara De Koning 94 F15 14   23 41   25 66
5 Nicole Whittle 92 F15 37 18 31 18 28 17 63
6 Ella Carey 88 F15 3     52     52
7 Alesha Patel 91 F15 40 33 40 15 13 8 36
8 Charlotte Underwood 87 F15 21     34     34
9 Alliayh Patel 90 F15 42 37 38 13 9 10 32
10 Jessica Mould 96 F15   45 47   1 1 2
  Finished     54 45 47        
  Under 13 Girls No. Cat Ox MK1 Lut Ox MK1 Lut Total
1 Sonja de Koning 170 F13 6 4 8 47 42 35 124
2 Phoebe Miller 172 F13 20 11 26 33 35 17 85
3 Morenike Orimalade 179 F13 18 18 22 35 28 21 84
4 Millie Freeland 174 F13 23 22 33 30 24 10 64
5 Izzy Miller 173 F13 45   36 8   7 15
6 Hannah Smith 175 F13 44 43 40 9 3 3 15
7 Jessica Tite 176 F13 50 40 38 3 6 5 14
8 Holly Jones 178 F13   38 42   8 1 9
  Finished     52 45 42        
  Under 11 Girls No. Cat Ox MK1 Lut Ox MK1 Lut Total
1 Madeline Pearce 147 F11 17 22 16 39 54 53 146
2 Amy Wooton 148 F11 49 66 47 7 12 22 41
3 Elizabeth Garner 150 F11   41     37   37
4 Jessica Woods 149 F11   62 48   16 21 37
5 N'Dea Lambert 151 F11   53     25   25
  Finished     55 71 68