Southern Inter-Counties Cross Country - Oxford - 9 December 2017
Buckinghamshire Teams - results as posted by 3pm
  Under 13 Boys Team Picture     Under 13 Girls Team Picture  
12 Thomas Redmond Chiltern Harriers 10:44 4 Holly Henderson Chiltern Harriers 11:28
13 Matthew Aldred Chiltern Harriers 10:45 5 Abbie Henderson Chiltern Harriers 11:29
21 Woody Jackson Chiltern Harriers 10:57 11 Frankie Baxter Chiltern Harriers 11:35
26 Rollo Parry Wycombe Phoenix Harriers 11:00 23 Sonja de Koning Marshall Milton Keynes 11:53
44 Tom Emery Chiltern Harriers 11:11 40 Hannah Ashby Chiltern Harriers 12:08
52 Laurie Gawne Chiltern Harriers 11:18 49 Lily-Mae Smith MK Distance Project 12:16
77 Nathan Sweeney Chiltern Harriers 11:37 52 Ella Botha Chiltern Harriers 12:18
83 Callum Tripp Marshall Milton Keynes 11:44   113 finished    
  113 finished     1 Buckinghamshire   43
3 Buckinghamshire   72        
  Under 15 Boys Team Picture     Under 15 Girls    
5 Angus Williams Chiltern Harriers 13:13 12 Orla Williams Chiltern Harriers 15:02
9 Alex Aldred Chiltern Harriers 13:23 46 Alicia Bushell Chiltern Harriers 15:48
36 Nathan Jones Vale of Aylesbury 14:02 50 Ella Peters Chiltern Harriers 15:51
50 Leo Freeland Marshall Milton Keynes 14:10 53 Imogen King Marshall Milton Keynes 15:53
53 Alex Johnson Chiltern Harriers 14:11 64 Anna Cuthbert Vale of Aylesbury 16:06
74 Rhys Arnold Chiltern Harriers 14:34 73 Emily Johnson Windsor Slough Eton & Hounslow 16:15
78 Harvey Bell Wycombe Phoenix Harriers 14:38 83 Izzie Wijsman Wycombe Phoenix Harriers 16:26
96 Aidan Murphy Marshall Milton Keynes 15:07 107 Olivia Cameron  Chiltern Harriers 17:03
  111 finished       119 finished    
5 Buckinghamshire   100 13 Buckinghamshire   161
  Under 17 Men Team Picture     Under 17 Women Results to follow  
3 Jack Meijer Marshall Milton Keynes 14:57   Montana Edghill Marshall Milton Keynes  
43 Finlay Gibbs Marshall Milton Keynes 16:07   Holly Jamieson MK Distance Project  
45 Max Perry Vale of Aylesbury 16:09   Bettina Hanlon Wycombe Phoenix Harriers  
50 Tommy Davies Chiltern Harriers 16:14   Phoebe Anderson Windsor Slough Eton & Hounslow  
58 Finn Bell Wycombe Phoenix Harriers 16:32   Molly Jones Windsor Slough Eton & Hounslow  
74 Ben Lindars Vale of Aylesbury 16:48   Cerys Vico Wycombe Phoenix Harriers  
78 Myles Caddell Wycombe Phoenix Harriers 16:51   Mia Waterhouse Wycombe Phoenix Harriers  
84 Fin Dyer Wycombe Phoenix Harriers 17:01   Emma Styles Wycombe Phoenix Harriers  
88 Jamie Pugh Vale of Aylesbury 17:08        
  99 Finished       Under 20 Women Results to follow  
10 Buckinghamshire   141   Natasha Taylor Wycombe Phoenix Harriers  
  Hannah Thear Chiltern Harriers  
  Senior Women Team Picture  
10 Mel Wilkins Winchester & District 20:16
21 Lara Bromilow Marshall Milton Keynes 21:09
46 Samantha Amend Belgrave Harriers 22:03
50 Ashley Berry Marshall Milton Keynes 22:09
64 Jenny Roberts Wycombe Phoenix Harriers 23:14
  71 finished    
7 Buckinghamshire   127