British Miler's Club PB Classic - Milton Keynes - 3 June 2017
Race : 9 BMC 800 A (Mens) Start : 17 24
1 3 Hamza Kadir U20  Shaftesbury Barnet Harriers 1:52.24
2 8 Callum Dodds U17  Enfield & Haringey 1:53.30 pb
3 7 Jeremy Dempsey U20  Shaftesbury Barnet Harriers 1:53.47 pb
4 2 Beck Grover U20  Herts Phoenix 1:53.97 pb
5 5 Christy Williams U20  West Suffolk 1:54.44
6 6 George Burnett U20  Charnwood 1:54.84 pb
Race : 11 BMC 800 B (Mens) Start : 17 34
1 12 Joshua Lay U20  Rugby & Northampton 1:53.57 pb
2 14 Jacques Maurice U17  Harrogate 1:54.61 pb
3 16 John Howorth U20  Team Bath 1:55.12 pb
4 9 Harry Digby U17  Bracknell AC 1:55.20 pb
5 11 Oliver Johnson U20  Brighton Phoenix 1:55.30
6 15 Dominic McDougall U17  Windsor Slough Eton & Hounslow 1:57.63 pb
7 10 Jack Goddard U20  Windsor Slough Eton & Hounslow 1:59.81
Race : 13 BMC 800 C (Mens) Start : 17 44
1 17 Thomas Patrick U17  Shaftesbury Barnet Harriers 1:54.71 pb
2 18 Nathan Brown U20  Erme Valley 1:56.08 pb
3 21 Robert Howorth U20  Team Bath 1:56.96
4 23 Niall Unger U20  Windsor Slough Eton & Hounslow 1:57.04 pb
5 22 Rory Howorth U17  Team Bath 1:57.30 pb
6 24 Thomas Gostelow U20  Charnwood 2:04.35
Race : 15 BMC 800 D (Mens) Start : 17 54
1 25 Angus Harrington U17  Blackheath & Bromley 1:56.39 pb
2 26 Max Jones U20  Basildon 1:56.59 pb
3 32 Laurance Edwards U17  Harrow 1:56.92 pb
4 30 Adam Day U20  Chiltern/Buckinghamshire Schools 1:57.04 pb
5 27 Toby Roe U20  City of Portsmouth 1:57.14 pb
6 556 Alex Lione U20  Cambridge & Coleridge 1:57.24 pb
7 31 Elliot Doughty U17  Swindon 2:01.70
8 29 Jack Benstead U20  Corby 2:01.85
Race : 17 BMC 800 E (Mens) Start : 18 04
1 39 Peter Guy U17  Blackheath & Bromley 1:58.86 pb
2 36 Archie Banks U20  Charnwood 1:59.82 pb
3 42 Cameron Reid U17  Chiltern 2:00.20 pb
4 38 Harry Grace U20  Aldershot  Farnham & District 2:01.08 pb
5 40 Connor Jones U23  Ludlow 2:01.17
6 37 Themis Bower U20  Team Bath 2:02.31
7 33 Jamie Webster U17  Bedford & County 2:05.32
Race : 19 BMC 800 F (Mens) Start : 18 14
1 49 Sam Bickerstaff U17  Harrow 1:57.08 pb
2 53 Niall Ackroyd U20  West Suffolk 1:58.01 pb
3 46 Ethan O'Shea U17  Charnwood 1:58.23 pb
4 35 Alfie Meade U20  Coventry 1:58.55 pb
5 50 Liam Blackwell U15  Preston 1:59.40 pb
6 47 Tom Rickards U15  Reading AC 2:00.20 pb
7 43 Najibe Arbe U17  Shaftesbury Barnet Harriers 2:01.78
8 48 Aiden Try U17  Thetford 2:01.87 pb
9 52 Seth Kelly U17  Cardiff 2:02.42 pb
10 45 Thomas Jawad U17  Kettering 2:05.15 pb
11 51 Amrik Gill U20  Leicester/LSE 2:06.75
Race : 21 BMC 800 G (Mens) Start : 18 35
1 55 Jude Bush U17  Derby 2:00.34 pb
2 56 Ewan Forsythe U20  Marshall Milton Keynes 2:01.09 pb
3 58 Sam Shaw U17  Kingston & Poly 2:01.16 pb
4 64 James Preston U20  West Suffolk 2:01.78 pb
5 57 Oliver Hall U17  Bracknell AC 2:01.90 pb
6 59 Jake Alderson U20  Chiltern/Hertfordshire Schools 2:03.03 pb
7 60 Jolyon Leavesley U15  Corby 2:03.78 pb
8 63 Felix Lum U20  Marshall Milton Keynes 2:04.39 pb
9 62 Adam Kimber U17  City of Portsmouth 2:06.42
10 54 Martin Kopernicky U20  Windsor Slough Eton & Hounslow 2:07.08 pb
Race : 23 BMC 800 H (Mens) Start : 18 45
1 65 Alex Aldred U15  Chiltern 2:03.09 pb
2 66 Charlie Warren U17  Brighton Phoenix 2:03.61 pb
3 67 Thomas Job U15  Chiltern 2:04.55 pb
4 70 James Minter U20  Marshall Milton Keynes 2:04.91 pb
5 71 Alex Harris U15  St. Albans AC 2:04.98 pb
6 72 Marcus Lovell U17  Marshall Milton Keynes 2:05.76 pb
7 69 Ryan Elston U15  Charnwood 2:05.77 pb
8 68 Max Watson U15  Taunton 2:07.28 pb
9 74 Joshua Walker U20  West Suffolk 2:09.67 pb
10 73 Brian Kotelo Jr U20  Cambridge & Coleridge 2:11.69
Race : 25 BMC 800 I (Mens) Start : 18 55
1 77 George Dowding U17  Dacorum & Tring 2:06.54 pb
2 75 Charley Madgin U17  Marshall Milton Keynes 2:07.94
3 83 Thomas Ewing U17  Marshall Milton Keynes 2:11.26 pb
4 80 Galen Butler U17  Marshall Milton Keynes 2:11.66 pb
5 82 Harry James Ewing U17  Marshall Milton Keynes 2:11.97 pb
6 79 Hal Burtenshaw U17  Wycombe 2:12.27 pb
7 81 Matthew Daines U17  Windsor Slough Eton & Hounslow 2:12.82 pb
8 84 Rufus Kent U20  Shaftesbury Barnet Harriers 2:13.10
9 76 Fletcher Collins-Shirley U15  Cambridge & Coleridge 2:13.44
10 86 Joseph Knibb U15  Swindon 2:14.90 pb
Race : 27 BMC 800 J (Mens) Start : 19 05
1 78 Josh Goldfinch U17  City of Portsmouth 2:07.38 pb
2 89 Charlie Sanders U17  Marshall Milton Keynes 2:10.70 pb
3 91 Adam Gambrill U17  Cookham 2:10.99 pb
4 88 Jack Latus U15  Swindon 2:11.87 pb
5 87 Leo Freeland U15  Marshall Milton Keynes 2:12.21 pb
6 98 Kiylen Nurse U15  Marshall Milton Keynes 2:12.98 pb
7 92 Thomas Roe U17  City of Portsmouth 2:14.85 pb
8 94 Theo Roberts U17  Swindon 2:16.00 pb
9 93 Nathan Hackley U15  Chiltern/Hillingdon 2:16.27 pb
10 96 Ilyes Iman U17  Ealing Southall & Middlesex 2:17.70
11 97 Jake Minshull U13  Coventry 2:19.91
12 95 Peter Hickman U17  Marshall Milton Keynes 2:24.24
Race : 29 BMC 800 K (Mens) Start : 19 15
1 102 Archard Yabsley U17  Marshall Milton Keynes 2:16.87 pb
2 99 Sam Hodgson U15  Windsor Slough Eton & Hounslow 2:18.41 pb
3 110 Harry Legg U15  Marshall Milton Keynes 2:24.60 pb
4 101 George Keen U13  Cambridge & Coleridge 2:25.36
5 100 Ross van Heerde U15  Windsor Slough Eton & Hounslow 2:25.82
6 108 Luca McGrath U13  Cambridge & Coleridge 2:28.59
7 107 Logan Hendry U15  Marshall Milton Keynes 2:29.38 pb
8 103 Jack Gunning U15  Swindon 2:29.84 pb
9 105 Zak Freeland U15  Marshall Milton Keynes 2:30.24 pb
10 106 William Goddard U15  Windsor Slough Eton & Hounslow 2:30.46 pb
11 104 Kai Chilvers U13  Nene Valley 2:34.68
12 109 Rocco Hudson U13  Windsor Slough Eton & Hounslow 2:35.19
Race : 31 BMC 800 L (Mens) Start : 19 25
1 119 Frank McGrath U13  Cookham 2:28.61 pb
2 111 Aidan Murphy U15  Marshall Milton Keynes 2:30.03 pb
3 120 Harry Rose U13  Marshall Milton Keynes 2:31.39 pb
4 118 Oliver Ewing U13  Marshall Milton Keynes 2:33.92 pb
5 115 Joshua Dilley U13  Cookham 2:35.53
6 113 Matthew Knight U13  Windsor Slough Eton & Hounslow 2:35.99
7 116 Nicholas Didaskalou U13  Bracknell AC 2:38.39
8 112 George Thomas U13  Windsor Slough Eton & Hounslow 2:39.34
9 114 William Muzio U13  Brighton & Hove 2:40.29
10 117 Oliver Doughty U13  Swindon 2:40.44 pb
Race : 10 BMC 800 A (Womens) Start : 17 29
1 121 Khahisa Mhlanga U20  Chelmsford 2:05.56 pb
2 123 Emily Williams U17  Kettering 2:07.46 pb
3 122 Molly Canham U17  Exeter 2:07.86
4 128 Annie Testar U17  Stroud 2:10.05 pb
5 126 Emily Thompson U20  Banbury 2:11.00
6 127 Katrina Simpson U20  Halesowen/West Midland Schools 2:11.68
7 124 Mollie O'Sullivan U20  Herne Hill 2:13.59
8 125 Chloe Sharp U20  Dartford H 2:15.10
Race : 12 BMC 800 B (Womens) Start : 17 39
1 131 Rebecca Bullock U17  Basingstoke & Mid Hants 2:08.32 pb
2 130 Charlotte Buckley U17  Thames Valley 2:08.49 pb
3 129 Bethany Williams U20  Mansfield 2:10.13 pb
4 133 Philippa Stone U20  Middlesbrough (Mandale)/Durham Uni 2:11.47 pb
5 132 Hannah Roberts U15  Bracknell AC 2:11.59 pb
6 135 Megan Ellison U20  Nene Valley 2:12.21 pb
7 134 Kosana Weir U20  Thames Valley 2:13.30 pb
Race : 14 BMC 800 C (Womens) Start : 17 49
1 139 Saffron Moore U15  City of Portsmouth 2:13.08
2 140 Anya Pigden U17  City of Portsmouth 2:13.97 pb
3 147 Darcey Lonsdale U15  Preston 2:14.80 pb
4 141 Ella Newton U20  Herne Hill/Cambridge Harriers 2:15.19 pb
5 144 Amy Miller U15  Blackheath & Bromley 2:15.25 pb
6 137 Aimee Callow U15  Cardiff Archers 2:15.37 pb
7 142 Elizabeth Bentham U17  Luton 2:15.59 pb
8 143 Kelsi Cornish U17  Blackheath & Bromley 2:16.20 pb
Race : 16 BMC 800 D (Womens) Start : 18 59
1 151 Zakia Mossi U15  Blackheath & Bromley 2:14.92 pb
2 149 Annabel Hobday U17  Kingston & Poly 2:15.53 pb
3 145 Maya Todd McIntyre U15  Rushcliffe 2:15.86
4 153 Beth Sykes U17  Bromsgrove & Redditch 2:16.77 pb
5 152 Annie Quantrill U20  Cambridge & Coleridge 2:16.98
6 154 Zoe Tompkins U20  Herne Hill 2:17.71 pb
7 148 Lily Gregory U17  Charnwood 2:19.09
8 146 Amelia Casey U17  Thames Valley 2:19.10
9 150 Scarlett Kent U17  Shaftesbury Barnet Harriers 2:22.78
Race : 18 BMC 800 E (Womens) Start : 18 09
1 158 Alexandra Millard U17  Invicta East Kent 2:17.34 pb
2 155 Sophie Botham U20  Marshall Milton Keynes 2:18.50 pb
3 156 Poppy Carmichael U17  Kettering/Kettering 2:19.21 pb
4 159 Amy Young U15  Windsor Slough Eton & Hounslow 2:20.16
5 162 Kaya Sittampalam Main U17  Bracknell AC 2:20.18 pb
6 160 Bluebell Cooke U15  Stevenage & North Herts 2:22.08
7 161 Lucrezia Polloni U15  Blackheath & Bromley 2:26.34
Race : 20 BMC 800 F (Womens) Start : 18 19
1 165 Ella Carey U15  Marshall Milton Keynes 2:19.70 pb
2 163 Rosie Whitehead U17  Bristol & West 2:19.80
3 167 Cerys Vico U17  Wycombe 2:21.05
4 166 Ailis MacFarlane U17  Burton 2:22.42
5 168 Lydia Barker U15  Wakefield 2:22.87
6 169 Valentina Costa U15  Derby 2:23.55
7 171 Montana Edghill U17  Marshall Milton Keynes 2:24.62
8 172 Rosie Hammond U15  Herne Hill 2:30.74
Race : 22 BMC 800 G (Womens) Start : 18 40
1 173 Anna Kofoed-Gregory U20  Marshall Milton Keynes 2:21.89 pb
2 181 Natasha Taylor U20  Wycombe 2:22.05
3 174 Ellie Minshull U17  Coventry 2:23.44
4 179 Amelia McMurtrie U15  Rugby & Northampton 2:24.61
5 175 Mia Billins U17  City of Portsmouth 2:24.98 pb
6 182 Megan Wyke-Ulliott U15  Leeds City/Barnsley  2:26.34
7 180 Olivia Mead U15  Nene Valley/Ramsey 2:26.89
8 176 Sophie Capel U17  Swindon 2:27.57
9 177 Sophia Dempsey U17  Shaftesbury Barnet Harriers 2:28.78
Race : 24 BMC 800 H (Womens) Start : 18 50
1 187 Jodie Vuylsteke U20  Huntingdonshire 2:21.69 pb
2 184 Amelia Errington U20  Stroud 2:23.04 pb
3 190 Charlotte Underwood U15  Marshall Milton Keynes 2:25.48 pb
4 189 Imogen Blackwell U13  Preston 2:25.55 pb
5 192 Maya Hodgson U17  Windsor Slough Eton & Hounslow 2:25.61 pb
6 185 Anna Nicod U17  Bromsgrove & Redditch 2:26.06
7 225 Moli Lyons U15  Barry & Vale 2:26.87 pb
8 186 Lucy Stevens U17  Rugby & Northampton 2:26.97
9 183 Savannah Causer U17  Birchfield Harriers 2:27.29
10 191 Bea Knight U17  Windsor Slough Eton & Hounslow 2:27.94 pb
11 188 Hatty Bell U15  Wycombe 2:30.03
Race : 26 BMC 800 I (Womens) Start : 19 00
1 195 Katie Wright U17  Huntingdonshire 2:22.98
2 194 Sofia Vella U17  Cardiff 2:26.82
3 193 Jessica Nuttall U17  Marshall Milton Keynes 2:27.47
4 196 Lara Croft U15  Bracknell AC 2:28.00
5 199 Olivia Worth U20  Birchfield Harriers 2:28.51
6 560 Charlotte Cooke U17  Marshall Milton Keynes 2:29.27
7 197 India Ibbotson U15  Team Bath 2:30.47
8 203 Skye Verwey U17  Marshall Milton Keynes 2:31.16 pb
9 200 Emily Alderson U17  Chiltern 2:32.17
10 202 Tia Sinclair-Linton U15  Marshall Milton Keynes 2:32.24 pb
11 201 Lily Gaskin U17  Cardiff/Glamorgan Valleys Schools 2:32.74 pb
12 198 Sian Vico U17  Wycombe 2:32.78
Race : 28 BMC 800 J (Womens) Start : 19 10
1 413 Charlotte Dewar U13  Windsor Slough Eton & Hounslow 2:27.87 pb
2 205 Abbie Henderson U13  Chiltern 2:28.11 pb
3 207 Holly Landon U15  Windsor Slough Eton & Hounslow 2:28.65 pb
4 212 Rebecca Pope U20  Windsor Slough Eton & Hounslow 2:30.16 pb
5 209 Emma Styles U17  Wycombe 2:31.15
6 206 Holly Henderson U13  Chiltern 2:31.16
7 208 Claudia Searle U15  Rugby & Northampton 2:31.68
8 204 Lucy Hall U15  Bracknell AC 2:32.83
9 211 Isabelle Craven U15  Windsor Slough Eton & Hounslow 2:34.10 pb
10 210 Katie Clutterbuck U15  Windsor Slough Eton & Hounslow 2:34.99 pb
11 213 Imogen Tattersall U15  Windsor Slough Eton & Hounslow 2:41.41
Race : 30 BMC 800 K (Womens) Start : 19 20
1 214 Lydia Attwell U15  Stroud 2:29.66 pb
2 218 Soraya Lockwood U17  Chiltern 2:30.14
3 220 Gemma Newport U15  Charnwood 2:30.69 pb
4 224 Ruby Brook U13  Stroud 2:31.35 pb
5 217 Libby Herdman-Smith U17  Marshall Milton Keynes 2:31.80
6 222 Holly Sutton Trott U15  Blackheath & Bromley 2:31.82 pb
7 216 Parris French U13  Blackheath & Bromley 2:31.90
8 221 Lily Newton U17  Herne Hill/Cambridge Harriers 2:31.97
9 219 Ciara Muzio U15  Brighton & Hove 2:31.98 pb
10 223 Anna Ustaran-Anderegg U17  Marshall Milton Keynes 2:32.22 pb
11 226 Stella Whitlum U13  Dacorum & Tring 2:37.83 pb
Race : 32 BMC 800 L (Womens) Start : 19 30
1 234 Amy Clark U17  Stroud 2:30.90 pb
2 232 Cara Terry U13  Cookham 2:32.44 pb
3 236 Kensa Horner U13  Cookham 2:33.50 pb
4 561 Hannah Lord U15  Marshall Milton Keynes 2:33.51 pb
5 227 Emma Gascoigne U17  Saffron AC 2:35.25
6 235 Madison Foxcroft U15  Windsor Slough Eton & Hounslow 2:35.81 pb
7 233 Darcey Barton U13  Stroud 2:38.98 pb
8 229 Daisy Yabsley U13  Marshall Milton Keynes 2:40.93 pb
9 237 Nicole Whittle U13 Marshall Milton Keynes 2:41.17 pb
10 231 Anaya Powis U15  Stroud/Tri Team Gloucester 2:41.42
11 228 Elen Eirys James U15  Cardiff 2:41.96
12 230 Rosie Merrin U17  Marshall Milton Keynes 2:45.15
Race : 33 BMC 800 M (Womens) Start : 19 35
1 243 Siena Brancato U13  Cookham 2:38.33 pb
2 238 Jessica Benveniste U15  Dacorum & Tring 2:39.86 pb
3 247 Emily Roberts U13  Cookham 2:40.54 pb
4 244 Ella Nash U13  Marshall Milton Keynes 2:40.98 pb
5 239 Rachel Clutterbuck U13  Windsor Slough Eton & Hounslow 2:41.58 pb
6 245 Oona Gibbons U13  Windsor Slough Eton & Hounslow 2:43.50 pb
7 241 Alliayh Patel U15  Marshall Milton Keynes 2:43.81 pb
8 242 Mar Ruiz-Monserrat U15  Charnwood 2:44.44
9 240 Alesha Patel U15  Marshall Milton Keynes 2:46.02
10 246 Millie Freeland U13  Marshall Milton Keynes 2:51.35
11 248 Freya Willcox U13  Unknown 2:52.39 pb
12 249 Morenike Orimalade U13  Unknown 3:02.62 pb
Race : 34 BMC 1500 A (Mens) Start : 19 45
1 255 Joseph Tuffin U20  Rushcliffe 3:55.36 pb
2 258 Joseph Pollard U20  Charnwood 3:55.58 pb
3 261 James Vincent U20  Cardiff 3:56.92
4 252 Conrad Webber U20  Marshall Milton Keynes 3:57.59 pb
5 251 Yusuf Bizimana U17  Victoria Park & Tower Hamlets 3:57.83 pb
6 273 Will Crisp U20  Swindon 3:58.25 pb
7 259 Harry Boyd U20  Guildford & Godalming 3:59.16
8 260 Daniel Stidder U20  Brighton Phoenix/Crawley 3:59.55
9 250 Finn Birnie U17  Newquay & Par/Truro  4:01.25 pb
10 254 Jack Simpson U20  Burton 4:02.24
11 256 James Hamilton MS Ballymena Runners 4:04.50
12 253 Dan Wilde U20  Taunton 4:06.75
Race : 36 BMC 1500 B (Mens) Start : 19 59
1 271 Alex Ediker U17  Chesterfield 4:01.71 pb
2 268 Harris Mier U17  Cornwall/Truro Schools 4:03.60 pb
3 272 Oliver Rouse U17  Charnwood 4:03.62 pb
4 265 David Dow U17  Cambridge & Coleridge 4:03.69 pb
5 263 Christopher McLeod U17  Solihull & Small Heath 4:04.25 pb
6 270 Ben Rouse U17  Charnwood 4:04.44 pb
7 267 Lewis Sternkopf U20  Worcester 4:04.64 pb
8 266 Daniel Maud U17  Charnwood 4:05.38 pb
9 269 Sam Rodda U20  Reading AC 4:07.05 pb
10 264 Charlie McGlinchey U17  Wreake & Soar Valley 4:10.27
Race : 38 BMC 1500 C (Mens) Start : 20 13
1 284 Max Perry U17  Vale of Aylesbury 4:07.04 pb
2 282 Milan Campion U17  Notts 4:07.71 pb
3 277 Matthew Fuller U17  Sheffield & Dearne 4:07.80 pb
4 279 Jacob Freeborough U20  West Suffolk 4:08.05 pb
5 283 Maxwell Cooper U17  Bracknell AC/Crawley 4:08.31 pb
6 262 Cameron Ackroyd U17  West Suffolk/Cambridgeshire Schs 4:09.97 pb
7 274 Luke Nuttall U17  Charnwood 4:10.26 pb
8 275 Joseph Kelliher U20  Wimborne 4:10.34 pb
9 297 Zak Wort U17  Kingston & Poly/Middlesex Schs 4:10.66 pb
10 285 Daniel Brookling U17  Windsor Slough Eton & Hounslow 4:12.45
11 281 Adam Crawford U20  West Suffolk 4:13.66
12 280 Hayden Fey U20  Torbay 4:18.11
13 278 Daniel Riley U17  Basildon 4:18.62
Race : 40 BMC 1500 D (Mens) Start : 20 27
1 289 Benjamin Reynolds U15  Cardiff 4:13.67 pb
2 298 Jack Douglas U17  Charnwood 4:14.70 pb
3 287 Angus Williams U15  Chiltern 4:15.22 pb
4 293 Harrison Hardy-Smith U17  Cannock & Stafford 4:16.93
5 295 Adam Hughes U20  Herts Phoenix 4:18.29
6 291 OJ Parmenter U15  Cambridge & Coleridge 4:18.32
7 296 Archie Parkinson U15  Corby 4:19.05 pb
8 292 Leo Brewer U17  Brighton Phoenix 4:19.18 pb
9 288 James Dowsett U17  Marshall Milton Keynes 4:21.16 pb
10 294 Samuel Sheppard U17  South London 4:21.51 pb
11 286 Ethan Pierce U17  Swindon 4:27.60
Race : 42 BMC 1500 E (Mens) Start : 20 41
1 309 Finn Bell U17  Wycombe 4:18.61 pb
2 313 Richard Slade U20  Chiltern 4:18.84 pb
3 305 Jake Martin U17  Derby 4:19.22 pb
4 308 Hayden Greaves U17  4Life Tri 4:20.82 pb
5 311 Joe Smith U17  Herts Phoenix 4:21.81 pb
6 310 Jamie Day U15  Charnwood 4:24.68 pb
7 304 Ben Smith U15  Newark AC 4:25.25
8 301 Jack Rushby U17  Lincoln Wellington 4:25.55 pb
9 312 William Brown U20  Chiltern 4:27.28
10 303 Jacob Reynolds U15  Cardiff 4:27.44 pb
11 300 Thomas Wright U17  Derby 4:28.12
12 302 Max Borgnis U17  Bracknell AC 4:28.55
13 306 Patrick Mochan U15  Swindon 4:30.06 pb
14 314 Joseph Bentall U15  Trafford 4:35.71
Race : 44 BMC 1500 F (Mens) Start : 20 55
1 318 Xavi Salcedo U15  Wreake & Soar Valley 4:30.94 pb
2 323 Mintu Sidhu U17  Marshall Milton Keynes 4:32.84 pb
3 322 Myles Caddell U17  Wycombe 4:35.60
4 329 Oli Morgan U15  Basingstoke & Mid Hants 4:36.55 pb
5 326 Robert Hickman U17  Marshall Milton Keynes 4:37.24
6 316 Matthew Clutterbuck U17  Windsor Slough Eton & Hounslow 4:38.49
7 327 Finlay Gibbs U17  Marshall Milton Keynes 4:38.85 pb
8 317 Frank Morgan U13  Carmarthen 4:41.46 pb
9 325 William Newcombe U15  Cambridge & Coleridge 4:41.89 pb
10 321 Lewis Edge U15  Rushcliffe 4:42.96
11 320 Louie McCormack U13  Trafford 4:44.74
12 315 Freddie Truman-Williams U15  Dacorum & Tring 4:46.40 pb
Race : 46 BMC 1500 G (Mens) Start : 21 09
1 343 Roman Watson-Quilter U15  Wreake & Soar Valley 4:31.22 pb
2 344 Finn McGrath U15  Cambridge & Coleridge 4:48.80 pb
3 339 Corban Wood U15  Cambridge & Coleridge 4:49.37
4 341 Jamie Bailey U15  Dacorum & Tring 4:49.75 pb
5 335 Jordi Evans-Rodriguez U15  Windsor Slough Eton & Hounslow 4:50.63 pb
6 338 Tomas Billenness U15  Marshall Milton Keynes 4:50.93 pb
7 331 Sebastian Darnell U17  Huntingdonshire 4:53.87 pb
8 333 Charlie Borgnis U13  Bracknell AC 4:55.39 pb
9 332 Thomas Ashton U15  Dacorum & Tring 5:07.49 pb
Race : 35 BMC 1500 A (Womens) Start : 19 52
1 356 Jodie Judd U20  Chelmsford 4:26.76 pb
2 354 Kiara Frizelle U17  Cardiff 4:28.37 pb
3 348 Naomi Reid U20  Cardiff 4:31.87 pb
4 350 Julia Paternain U20  Cambridge & Coleridge 4:31.94 pb
5 345 Caitlin Wosika U20  Team Bath 4:34.55 pb
6 349 Olivia Allum U17  West Suffolk 4:36.68 pb
7 353 Izzy Fry U20  Newbury 4:37.40
8 351 Kirsten Stilwell U15  Wycombe 4:40.58 pb
9 347 Sophie Hoare U17  Blackheath & Bromley 4:40.74 pb
10 355 Ava White U15  Blackheath & Bromley 4:43.65
Race : 37 BMC 1500 B (Womens) Start : 20 06
1 361 Ellie Farrow U17  City of Portsmouth 4:37.56 pb
2 360 Ellie Leather U20  Yate/Westbury 4:40.40
3 357 Morgan Squibb U15  Blackheath & Bromley 4:44.30
4 136 Maia Hardman U17  Brighton Phoenix 4:46.84
5 363 Phoebe Anderson U17  Windsor Slough Eton & Hounslow 4:47.25
6 359 Laura Aryeetey U17  Charnwood 4:47.82
7 366 Olivia Stillman U17  Herne Hill 4:49.91
8 365 Kitty Shepherd-Cross U17  Vale of Aylesbury/Newbury 4:51.99
Race : 39 BMC 1500 C (Womens) Start : 20 20
1 368 Sophie Tooley U20  West Suffolk 4:41.57
2 376 Amber Scott U17  Retford 4:43.47
3 373 Megan Newton U20  West Suffolk 4:48.39
4 370 Gracie Wheeler U17  Cardiff 4:48.65 pb
5 377 Jade Littlechild U17  Team Bath 4:51.08
6 374 Mollie Scott U17  Retford 4:53.90
7 375 Lauren McNeil U15  Notts 4:54.68
8 367 Mia Atkinson U17  Charnwood 4:55.94
Race : 41 BMC 1500 D (Womens) Start : 20 34
1 389 Nicole Ainsworth U15  City of Portsmouth 4:49.67 pb
2 379 Orla Williams U15  Chiltern 4:49.81
3 382 Lizzy Edge U15  Rushcliffe 4:50.31 pb
4 381 Emily Shaw U15  Wimborne 4:50.59 pb
5 380 Anwen Thomas U15  Blackheath & Bromley 4:52.54 pb
6 383 Emma Mears U20  Marshall Milton Keynes 4:52.97 pb
7 386 Jane Williamson U15  Chiltern 4:53.95
8 387 Caroline Brenchley U17  Team Bath 4:56.02
9 378 Jasmine Young U15  Windsor Slough Eton & Hounslow 4:57.33
10 403 Barbara Bianca de Koning U15  Marshall Milton Keynes 5:03.34
11 388 Merryn Hilton U17  Stroud 5:03.97
Race : 43 BMC 1500 E (Womens) Start : 20 48
1 411 Oliva Cameron U15  Chiltern 4:52.84 pb
2 398 Elena Jones U17  Bracknell AC 4:57.50 pb
3 391 Charlotte Parsons U15  Aldershot  Farnham & District 4:57.83
4 399 Anna Kelliher U17  Wimborne 4:58.61 pb
5 401 Imogen King U15  Marshall Milton Keynes 4:59.36 pb
6 393 Amelia Wilks U17  Bracknell AC 4:59.54
7 394 Maayan Radus U15  Blackheath & Bromley 4:59.88
8 390 Isabelle Wilkins U15  Huntingdonshire 5:00.94 pb
9 402 Grace Tavner U15  Stroud 5:01.06 pb
10 400 Nancy Britten U15  Rushcliffe 5:02.49 pb
11 392 May Roberts U20  Mansfield 5:03.31
Race : 45 BMC 1500 F (Womens) Start : 21 02
1 407 Charlotte Moyse U20  Marshall Milton Keynes 4:57.61 pb
2 417 Olivia Martin U13  Oxford City 5:02.54
3 410 Elsie Robinson U13  Saffron AC 5:02.69 pb
4 416 Emma Richards U17  Saffron AC 5:03.07 pb
5 415 Yasmin Nutt U15  Notts 5:05.26
6 409 Kate Kennedy U15  Windsor Slough Eton & Hounslow 5:07.16 pb
7 418 Olivia Bonshor U15  Charnwood 5:07.88
8 414 Phoebe Roberts U20  Bracknell AC 5:08.71
9 406 Imogen Edwards U15  Rushcliffe 5:10.56
10 412 Olivia Edwards U13  Dacorum & Tring 5:13.55
11 408 Sonja de Koning U13  Marshall Milton Keynes 5:15.53
12 404 Emily-Jae Mason U17  Cwmbran 5:23.44
Race : 47 BMC 1500 G (Womens) Start : 21 16
1 420 Emily Muzio U15  Brighton & Hove 5:05.61 pb
2 430 Lily-Mae Smith U13  Marshall Milton Keynes 5:10.13
3 432 Amelia Darnell U20  Huntingdonshire/Newham & EB 5:11.00 pb
4 426 Anisa Ibrahim U17  Ealing Southall & Middlesex 5:13.02 pb
5 424 Jinaan Lockwood U15  Chiltern 5:15.48
6 422 Gemma Lee Milne U17  Marshall Milton Keynes 5:17.85 pb
7 427 Katie Lawrence U17  Huntingdonshire 5:30.42 pb
8 431 Emma Williams U17  Notts 5:33.08 pb
9 425 Jodie Brogden U15  Marshall Milton Keynes 5:33.62
10 429 Emma Bendle U15  Stroud 5:39.00
11 419 Hannah Tavner U13  Stroud 5:53.73 pb
Race : 3 BMC 3000 A (Mens) Start : 16 20
1 440 Shaun Evans U23  Royal Sutton Coldfield 8:27.80 pb
2 442 Joshua Cowperthwaite U17  Middlesbrough (Mandale) 8:30.89 pb
3 445 Aaron Phelps MS Stroud/Cardiff Met Uni 8:32.26 pb
4 443 Thomas Keen U17  Cambridge & Coleridge 8:32.57 pb
5 447 Lachlan Wellington U17  City of Portsmouth 8:37.46 pb
6 441 Jack Meijer U17  Marshall Milton Keynes 8:37.91 pb
7 438 Stan Willis U20  Bedford & County 8:39.56
8 439 George Wheeler U20  Marshall Milton Keynes 8:39.68 pb
9 449 Charles Wheeler U20  Marshall Milton Keynes 8:40.19 pb
10 436 Matthew Williams MS Notts 8:41.72
11 446 George Groom U20  Shaftesbury Barnet Harriers 8:51.97 pb
12 435 Alex Jolly U20  Coventry 8:55.93 pb
13 448 Jack White U17  City of Norwich 9:02.38
Race : 5 BMC 3000 B (Mens) Start : 16 42
1 474 Fraser Willmore U17  Cheltenham 8:53.16 pb
2 452 Morgan James U17  Cardiff 8:53.47 pb
3 451 William Broom U17  Chichester 8:53.87 pb
4 463 Elliot Hind MS Leighton Buzzard 8:54.69 pb
5 456 Max Davis U17  Avon Valley 8:54.85 pb
6 457 Ben Winfield U17  Shaftesbury Barnet/Herts Schools 8:55.96 pb
7 461 Charlie Brisley U17  Invicta East Kent 8:57.29 pb
8 454 Nicolas Harhalakis U17  Cambridge & Coleridge 9:00.31 pb
9 455 Kristian Imroth U17  Dacorum & Tring 9:02.55
10 462 Xavier O'Hare U17  Trafford 9:03.75
11 450 Daniel Currie U17  Middlesbrough (Mandale) 9:08.94 pb
12 458 Ethan Barr U17  Derby 9:20.42 pb
Race : 6 BMC 3000 C (Mens) Start : 16 53
1 468 Miles Clisham U17  Coventry 9:13.35 pb
2 470 George Shephard U17  Charnwood 9:19.02 pb
3 307 Rhys Rowlands U20  Dacorum & Tring 9:26.96
4 472 Aidan Noble U17  Yate/Westbury 9:33.79
5 473 Senay Mkiale Guzai U17  Derby 9:35.26 pb
6 477 Matthew Chronicle U17  Rugby & Northampton 9:37.37 pb
7 476 Jack Wilkinson U17  Trafford 9:43.96
8 466 Ben Findlay MS Windsor Slough Eton & Hounslow 9:53.63 pb
9 471 Harry Withers U17  Bracknell AC 10:09.19 pb
10 475 Connor Fazakerley U17  Trafford 10:11.45
11 467 Thomas Bridger U15  Cambridge & Coleridge 10:30.82
Race : 4 BMC 3000 A (Womens) Start : 16 31
1 491 Nicole Taylor U23  Tonbridge/Brighton Uni 9:34.20 pb
2 489 Phoebe Barker U20  Tonbridge 9:41.71 pb
3 490 Grace Copeland U17  Wimborne 9:55.01 pb
4 487 Yasmin Marghini U17  Blackheath & Bromley 9:56.98 pb
5 479 Alexandra Brown U17  Herne Hill/Hercules Wimbledon 9:59.33 pb
6 492 India Weir U20  Thames Valley 10:00.27 pb
7 485 Holly Page U20  Dartford H 10:01.88
8 481 Grace Brock U17  Cornwall 10:11.38
9 488 Abigail Fisher U17  Cardiff 10:28.70
10 486 Olivia Wiseman U17  City of Portsmouth/Chichester 10:34.53 pb
11 482 Keira Stern U17  St. Albans AC 10:41.60
12 480 Grace Fleming U20  Tonbridge 10:46.41 pb
13 484 Rheagan Edwards U15  Deeside AAC 10:49.30
14 493 Emma Boswell U15  Aldershot  Farnham & District 11:08.35 pb
15 478 Emily Johnston U15  Vale of Aylesbury 11:18.49
Race : 2 BMC 1500SC A (Mens) Start : 16 10
1 503 Remi Adebiyi U17  Newport 4:27.08 pb
2 495 Adam Searle U17  Rugby & Northampton 4:28.07 pb
3 501 Aaron Enser U17  Bracknell AC/Blackheath & Bromley 4:31.54
4 506 Oliver McArthur U17  Windsor Slough Eton & Hounslow 4:31.76 pb
5 507 Ben Thomas U17  Carmarthen 4:33.47 pb
6 499 Matthew Francis U17  Blackheath & Bromley 4:34.17 pb
7 505 Shaun Hudson U17  Windsor Slough Eton & Hounslow 4:35.62 pb
8 497 Archie May U17  Dartford H 4:36.18 pb
9 504 Brychan Price-Davies U17  Brecon 4:37.96 pb
10 508 Henry McLuckie U17  Isle of Wight 4:38.39 pb
11 494 Benjamin Wills U17  Bracknell AC 4:40.06 pb
12 502 Bill Chesters U17  Cannock & Stafford 4:40.52 pb
13 500 Ben McIntyre U17  Swindon 4:43.86 pb
14 496 Cameron Swatton U17  Blackheath & Bromley 4:59.72 pb
15 498 Callum Crook U17  City of Portsmouth/Chichester 5:01.25 pb
Race : 7 BMC 1500SCW A (Womens) Start : 17 04
1 520 Abigail Nolan U20  Coventry 4:59.12 pb
2 522 Lucy Jones U20  Charnwood 5:01.31
3 518 Elise Thorner U17  Wells City/Millfield 5:06.20 pb
4 514 Holly Davies U20  West Suffolk 5:08.51
5 516 Elena Carey U20  Bracknell AC 5:09.07
6 512 Maisie Grice U20  Aldershot  Farnham & District 5:11.84
7 510 Meg Ormond U20  Windsor Slough Eton & Hounslow 5:12.30
8 515 Rebecca Poole U17  Basingstoke & Mid Hants 5:15.29
9 517 Amber Owens U20  Newark AC 5:16.53
10 528 Amelia Wills U17  Bracknell AC/Millfield 5:17.26 pb
11 519 Katie Lord U20  Cannock & Stafford 5:17.33
12 521 Alice Harray U20  Thames Valley 5:21.04
13 513 Nicola Ravenhill U20  Ealing Southall & Middlesex 5:21.19
14 523 Caitlin Carnegie U20  Yeovil/Wells City 5:23.22
15 524 Lily Higgins U20  Halesowen 5:28.27 pb
16 511 Emma Schaertlin Coffey U20  Cambridge & Coleridge 5:31.75
17 509 Lily Carmichael U20  Kettering/Charnwood 5:47.02
Race : 8 BMC 1500SCW B (Womens) Start : 17 14
1 526 Katie Balme U17  Herne Hill 5:17.83
2 532 Mia Groom U17  Shaftesbury Barnet Harriers 5:18.11 pb
3 530 Morgan Hanson U17  Windsor Slough Eton & Hounslow 5:18.68 pb
4 535 Aimee Seager U20  Charnwood 5:19.98 pb
5 538 Ffion Higginson U17  Bridgend 5:28.52
6 531 Rachel Burton U17  Radley 5:29.35 pb
7 537 Holly Jamieson U17  Marshall Milton Keynes 5:34.84 pb
8 540 Bo Sansom U17  City of Portsmouth 5:35.84 pb
9 534 Jessica Wadey U17  Cardiff 5:37.73
10 533 Claudia Spencer-Hall U17  West Suffolk 5:40.43 pb
11 527 Orla Walker U17  Halesowen 5:41.03 pb
12 529 Emily Jones U17  Bracknell AC 5:47.90
13 539 Enya Deysel U17  Marshall Milton Keynes 5:49.21
14 525 Bethan Wainwright U17  Newport 5:53.63
Race : 1 BMC 2000SC A (Mens) Start : 16 00
1 552 Daniel Owen MS Cheltenham/Sale Harriers 5:53.25
2 550 Alfred Yabsley U20  Marshall Milton Keynes 5:59.72
3 548 Joey Croft U20  Huntingdonshire 6:02.09 pb
4 546 Jordan Wood U20  Cambridge & Coleridge 6:06.24
5 544 Terence Fawden U20  Highgate/Harrow 6:10.07
6 547 Sam Costley U20  Southampton 6:11.01 pb
7 542 Jack Hope U20  Kettering 6:11.52
8 551 Bede Pitcairn-Knowles U20  Tonbridge 6:12.70 pb
9 554 Chey Blatchford-Kemp U20  Reading AC 6:20.37
10 553 Matthew Bradly U20  Windsor Slough Eton & Hounslow 6:21.27
11 543 Amittai Ben-Israel U23  Peterborough/Coventry 6:35.80 pb
12 541 Ethan Tattersall U20  Windsor Slough Eton & Hounslow 6:51.40 pb