SEAA Women's 6-stage Milton Keynes
Short: 5053m Road Relay Championships 29 March 2015
Fastest times
Pos'n No. Name Team Time Leg
1 -601 Emelia Gorecka Aldershot Farnham & District AC 'A' 16:32 6
2 -151 Maryse Haynes Windsor Slough Eton & Hounslow 'A'* 17:07 1 incomplete team
3 -111 Lucie Custance Clapham Chasers 'A' 17:14 1
4 -501 Georgie Bruinvels Aldershot Farnham & District AC 'A' 17:20 5
5 -524 Amy Clements Kent AC 17:25 5
6 -240 Rachel Felton Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A'* 17:29 2 incomplete team
7 -316 Stacey Ward Herne Hill Harriers 'A' 17:30 3
8 -345 Fiona Thompson Thames Valley Harriers 'A' 17:43 3
9 -408 Helena Tobin Brighton & Hove 17:55 4
10 -645 Tracy Barlow Thames Valley Harriers 'A' 17:56 6
11 -109 Katy Hedgethorne Cambridge & Coleridge 17:59 1
12 -642 Steph McCall South London Harriers 'A' 18:02 6
13 -605 Rachel Humphreys (Gibbs)  Bedford & County AC 18:03 6
14 -245 Lisa da Silva Thames Valley Harriers 'A' 18:07 2
15 -101 Olivia Lucas Aldershot Farnham & District AC 'A' 18:07 1
16 -128 Rosie Keane Luton AC 18:07 1
17 -228 Revee Walcott-Nolan Luton AC 18:12 2
18 -132 Estelle Damant Ranelagh Harriers 'A' 18:12 1
19 -606 Mel Wilkins Belgrave Harriers 'A' 18:12 6
20 -251 Charlotte Firth Windsor Slough Eton & Hounslow 'A'* 18:18 2 incomplete team
21 -147 Lucy Reid Tonbridge AC 18:19 1
22 -140 Victoria Walker Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A'* 18:22 1 incomplete team
23 -150 Carmen Sanchez Toribio Winchester & District 18:27 1
24 -401 Bryony Proctor Aldershot Farnham & District AC 'A' 18:27 4
25 -105 Natasha Peters  Bedford & County AC 18:29 1
26 -406 Sophie Carter Belgrave Harriers 'A' 18:33 4
27 -506 Samantha Amend Belgrave Harriers 'A' 18:36 5
28 -126 Rebecca Piggott London Heathside 'A' 18:39 1
29 -453 Gemma Coe Woodford Green with Essex Ladies 'A' 18:40 4
30 -136 Sarah Pemberton Serpentine RC 'A' 18:41 1
31 -118 Hattie Brock Highgate Harriers 18:42 1
32 -209 Claire Somerton Cambridge & Coleridge 18:42 2
33 -121 Laura Thomas Ipswich Jaffa RC 'A' 18:46 1
34 -336 Katie Williams Serpentine RC 'A' 18:48 3
35 -106 Josephine Rhodes Belgrave Harriers 'A' 18:51 1
36 -250 Karen Rushton Winchester & District 18:58 2
37 -326 Cathy Jeremiah London Heathside 'A' 18:58 3
38 -305 Sue Bosher  Bedford & County AC 19:00 3
39 -353 Emily Moss Woodford Green with Essex Ladies 'A' 19:01 3
40 -306 Zoe Doyle Belgrave Harriers 'A' 19:10 3
41 -616 Julia Wedmore Herne Hill Harriers 'A' 19:10 6
42 -309 Natalie Griffiths Cambridge & Coleridge 19:12 3
43 -142 Mary James South London Harriers 'A' 19:12 1
44 -653 Katherine Gundersen Woodford Green with Essex Ladies 'A' 19:13 6
45 -116 Mel Edwards Herne Hill Harriers 'A' 19:13 1
46 -416 Hannah Edwards Herne Hill Harriers 'A' 19:14 4
47 -636 Liz Wynn Serpentine RC 'A' 19:16 6
48 -129 Lara Bromilow Marshall Milton Keynes AC 'A' 19:19 1
49 -119 Eva Mack Hillingdon AC 'A' 19:20 1
50 -301 Katie Bingle Aldershot Farnham & District AC 'A' 19:20 3
51 -518 Vicky Frew Highgate Harriers 19:21 5
52 -103 Karen Murphy Barnet & District 'A' 19:21 1
53 -218 Emma Burgess Highgate Harriers 19:22 2
54 -433 Estelle Damant Ranelagh Harriers 'B' 19:25 4
55 -447 Nicola Wilkinson Tonbridge AC 19:27 4
56 -315 Victoria Kenny Hadleigh Hares* 19:29 3
57 -201 Gabi Eglen Aldershot Farnham & District AC 'A' 19:31 2
58 -609 Carrie Bedingfield Cambridge & Coleridge 19:33 6
59 -405 Ellen Garraway  Bedford & County AC 19:35 4
60 -207 Rose O'Brien Belgrave Harriers 'B' 19:36 2
61 -647 Nicole Taylor Tonbridge AC 19:36 6
62 -509 Zoe MacDonald Cambridge & Coleridge 19:38 5
63 -436 Marina Johnson Serpentine RC 'A' 19:40 4
64 -409 Beatrice Fitzsimons Cambridge & Coleridge 19:40 4
65 -536 Megan Roberts Serpentine RC 'A' 19:40 5
66 -215 Elisa Bostock Hadleigh Hares* 19:42 2
67 -236 Marta Bagnati Serpentine RC 'A' 19:44 2
68 -219 Michaela Mayor Hillingdon AC 'A' 19:44 2
69 -153 Rachel Lund Woodford Green with Essex Ladies 'A' 19:45 1
70 -124 Victoria Buck Kent AC 19:46 1
71 -516 Stephanie Mitchell Herne Hill Harriers 'A' 19:46 5
72 -347 Leah Melvin Tonbridge AC 19:47 3
73 -318 Sophie Sheldrake Highgate Harriers 19:48 3
74 -107 Sally Underhill Belgrave Harriers 'B' 19:49 1
75 -145 Siana Jones Thames Valley Harriers 'A' 19:50 1
76 -206 Fee Maycock Belgrave Harriers 'A' 19:50 2
77 -553 Bernadine Pritchett Woodford Green with Essex Ladies 'A' 19:52 5
78 -608 Lieben Dickens Brighton & Hove 19:52 6
79 -148 Sophie Green Vale of Aylesbury AC 'A' 19:54 1
80 -403 Hannah Sheridan Barnet & District 'A' 19:57 4
81 -232 Rebecca Hall Ranelagh Harriers 'A' 19:59 2
82 -137 Jennifer Bradley Serpentine RC 'B' 20:01 1
83 -112 Jennifer Elvin Clapham Chasers 'B' 20:01 1
84 -319 Hannah Wells Hillingdon AC 'A' 20:01 3
85 -247 Sophie Foreman Tonbridge AC 20:04 2
86 -442 Laura Whitehead South London Harriers 'A' 20:05 4
87 -134 Jordan Folk Reading AC 'A' 20:06 1
88 -521 Georgia Garvin Ipswich Jaffa RC 'A' 20:08 5
89 -432 Liz Kipling Ranelagh Harriers 'A' 20:08 4
90 -226 Leigh James London Heathside 'A' 20:09 2
91 -205 Jo Wilkinson  Bedford & County AC 20:11 2
92 -321 Helen Davies Ipswich Jaffa RC 'A' 20:12 3
93 -311 Clare Coley Clapham Chasers 'A' 20:12 3
94 -424 Alison Thomson Kent AC 20:16 4
95 -253 Sidnie Sales Woodford Green with Essex Ladies 'A' 20:17 2
96 -624 Teresa Murphy Kent AC 20:17 6
97 -334 Anna Boniface Reading AC 'A' 20:21 3
98 -445 Joanna Mobed Thames Valley Harriers 'A' 20:22 4
99 -421 Jayne Williams Ipswich Jaffa RC 'A' 20:24 4
100 -329 Gemma Childs Marshall Milton Keynes AC 'A' 20:26 3
101 -348 Charlotte Steptoe Vale of Aylesbury AC 'A' 20:27 3
102 -650 Sue True Winchester & District 20:27 6
103 -637 Rosalind Lee Serpentine RC 'B' 20:29 6
104 -248 Rosanna Iannone Vale of Aylesbury AC 'A' 20:30 2
105 -626 Angela Howe London Heathside 'A' 20:31 6
106 -526 Dorcas Wright London Heathside 'A' 20:33 5
107 -621 Dawn Davies Ipswich Jaffa RC 'A' 20:34 6
108 -450 Jane Gandee Winchester & District 20:35 4
109 -533 Rebecca Hall Ranelagh Harriers 'B' 20:36 5
110 -538 Sharon Koelewyn Serpentine RC 'C' 20:40 5
111 -303 Lisa Gaul Barnet & District 'A' 20:41 3
112 -211 Cat St Clair Clapham Chasers 'A' 20:42 2
113 -337 Victoria Brown Serpentine RC 'B' 20:43 3
114 -115 Emma Gorwood Hadleigh Hares* 20:46 1
115 -542 Rachel Coe-O'Brien South London Harriers 'A' 20:46 5
116 -125 Gail Duckworth Leighton Buzzard 20:48 1
117 -434 Anna Godfrey Reading AC 'A' 20:50 4
118 -618 Louise Faherty Highgate Harriers 20:50 6
119 -407 Fi Maddocks Belgrave Harriers 'B' 20:52 4
120 -122 Val Jennings Ipswich Jaffa RC 'B' 20:52 1
121 -511 Jenna Mullett Clapham Chasers 'A' 20:55 5
122 -127 Colette Monahan London Heathside 'B' 20:56 1
123 -221 Isobel Renn Ipswich Jaffa RC 'A' 20:56 2
124 -234 Debbie Taylor Reading AC 'A' 20:56 2
125 -237 Katie Judd Serpentine RC 'B' 20:57 2
126 -437 Janet Worster Serpentine RC 'B' 20:59 4
127 -545 Maire Gorman Thames Valley Harriers 'A' 20:59 5
128 -418 Nora Rossberg Highgate Harriers 21:00 4
129 -217 Natalie Zara Herne Hill Harriers 'B'* 21:02 2
130 -537 Jessica Thorpe Serpentine RC 'B' 21:02 5
131 -607 Hester Barsham-Rolfe Belgrave Harriers 'B' 21:04 6
132 -532 Julia Bailey Ranelagh Harriers 'A' 21:05 5
133 -612 Bryony Cross Clapham Chasers 'B' 21:05 6
134 -513 Diana Kreica Clapham Chasers 'C' 21:07 5
135 -138 Ilona Bagi Serpentine RC 'C' 21:07 1
136 -426 Jane Higgins London Heathside 'A' 21:10 4
137 -216 Elysie Jenkins Herne Hill Harriers 'A' 21:10 2
138 -548 Debbie Channer Vale of Aylesbury AC 'A' 21:12 5
139 -508 Jeanette Kenneally Brighton & Hove 21:12 5
140 -317 Helen Hadjam Herne Hill Harriers 'B'* 21:16 3
141 -346 Sophiane Recalt Thames Valley Harriers 'B' 21:23 3
142 -204 Charlotte Michael Barnet & District 'B' 21:25 2
143 -254 Georgie-Lou Sales Woodford Green with Essex Ladies 'B' 21:26 2
144 -411 Helen Cooper Clapham Chasers 'A' 21:26 4
145 -203 Nicola Froud Barnet & District 'A' 21:26 2
146 -428 Rosie Canham Luton AC 21:27 4
147 -239 Karen-Nadeen Gregory Serpentine RC 'D'* 21:30 2
148 -225 Amy Inchley Leighton Buzzard 21:31 2
149 -634 Lucy Daniells Reading AC 'A' 21:31 6
150 -307 Emma Stevens Belgrave Harriers 'B' 21:34 3
151 -448 Julia Austin Vale of Aylesbury AC 'A' 21:35 4
152 -613 Cassandra Power Clapham Chasers 'C' 21:36 6
153 -328 Ellie Still Luton AC 21:37 3
154 -429 Martinha Ferreira Pestana Marshall Milton Keynes AC 'A' 21:41 4
155 -350 Jo Jefferies Winchester & District 21:42 3
156 -419 Ciara Williams Hillingdon AC 'A' 21:44 4
157 -438 Gen Huss Serpentine RC 'C' 21:45 4
158 -439 Anne-Marie Benoy Serpentine RC 'D'* 21:46 4
159 -412 Lucy Till Clapham Chasers 'B' 21:48 4
160 -238 Joanna Beak Serpentine RC 'C' 21:49 2
161 -415 Davina Greenwell Hadleigh Hares* 21:50 4
162 -208 Rachel Titheradge Brighton & Hove 21:51 2
163 -224 Kate Williams Kent AC 21:52 2
164 -422 Kirsty Morgan Ipswich Jaffa RC 'B' 21:54 4
165 -108 Nicola Silsby Brighton & Hove 21:55 1
166 -242 Pam Iannella South London Harriers 'A' 21:59 2
167 -534 Hayleigh Wood Reading AC 'A' 21:59 5
168 -324 Dee O'Brien Kent AC 22:02 3
169 -322 Elise Daykin-Colombel Ipswich Jaffa RC 'B' 22:04 3
170 -327 Elizabeth Beard London Heathside 'B' 22:05 3
171 -139 Lisa Pettit Serpentine RC 'D'* 22:05 1
172 -332 Marilyn Horne Ranelagh Harriers 'A' 22:10 3
173 -229 Sophie Gibbens Marshall Milton Keynes AC 'A' 22:10 2
174 -525 Katie Haylock Leighton Buzzard 22:14 5
175 -638 Elizabeth O'Connor Serpentine RC 'C' 22:15 6
176 -611 Dana Voysey Clapham Chasers 'A' 22:20 6
177 -528 Jo Winfield Luton AC 22:22 5
178 -632 Lara Werrett Ranelagh Harriers 'A' 22:22 6
179 -550 Hannah Vosser Winchester & District 22:24 5
180 -603 Cath Perry Barnet & District 'A' 22:28 6
181 -325 Liz Peters Leighton Buzzard 22:28 3
182 -627 Sue Rust London Heathside 'B' 22:30 6
183 -519 Kate Shockley Hillingdon AC 'A' 22:32 5
184 -427 Noelle O'Regan London Heathside 'B' 22:32 4
185 -633 Marilyn Horne Ranelagh Harriers 'B' 22:35 6
186 -222 Kate Wooldridge Ipswich Jaffa RC 'B' 22:35 2
187 -430 Alana Slater Marshall Milton Keynes AC 'B'* 22:36 4
188 -340 Cecilia Martinez-Nunez Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A'* 22:36 3
189 -338 Jane Nodder Serpentine RC 'C' 22:37 3
190 -313 Hannah Lacey Clapham Chasers 'C' 22:39 3
191 -529 Kerry Adams Marshall Milton Keynes AC 'A' 22:40 5
192 -117 Mary Setyabule Herne Hill Harriers 'B'* 22:41 1
193 -451 Paula Hing Windsor Slough Eton & Hounslow 'A'* 22:42 4
194 -503 Helen Hoyle Barnet & District 'A' 22:42 5
195 -154 Alex Wardle Woodford Green with Essex Ladies 'B' 22:46 1
196 -339 Daisy Gladstone Serpentine RC 'D'* 22:51 3
197 -146 Jessica Bass Thames Valley Harriers 'B' 22:51 1
198 -527 Alice Lighton London Heathside 'B' 22:52 5
199 -351 Victoria Brookling Windsor Slough Eton & Hounslow 'A'* 22:55 3
200 -133 Ellen Clague Ranelagh Harriers 'B' 22:55 1
201 -246 Kate Nunn Thames Valley Harriers 'B' 22:58 2
202 -507 Maureen Noel Belgrave Harriers 'B' 22:58 5
203 -547 Jayne Mallyon Tonbridge AC 23:03 5
204 -425 Lynn Boddy Leighton Buzzard 23:04 4
205 -212 Sophie Jones Clapham Chasers 'B' 23:06 2
206 -505 Ruth Kerr  Bedford & County AC 23:06 5
207 -629 Melanie Wright Marshall Milton Keynes AC 'A' 23:13 6
208 -130 Leah Hartwell Marshall Milton Keynes AC 'B'* 23:13 1
209 -308 Judith Carder Brighton & Hove 23:14 3
210 -230 Katie James Marshall Milton Keynes AC 'B'* 23:14 2
211 -554 Karen Balcombe Woodford Green with Essex Ladies 'B' 23:14 5
212 -512 Nikki Hebenstreit Clapham Chasers 'B' 23:16 5
213 -149 Victoria Sheldon Vale of Aylesbury AC 'B' 23:20 1
214 -227 Caroline Boyle London Heathside 'B' 23:21 2
215 -639 Nicola McGlennon Serpentine RC 'D'* 23:22 6
216 -123 Emma Mortimer Ipswich Jaffa RC 'C' 23:23 1
217 -113 Gemma Brierley Clapham Chasers 'C' 23:29 1
218 -354 Maxine Voutilainen Woodford Green with Essex Ladies 'B' 23:31 3
219 -404 Davina Gutteridge Barnet & District 'B' 23:33 4
220 -625 Jane Sauer Leighton Buzzard 23:40 6
221 -342 Linda Ingram South London Harriers 'A' 23:40 3
222 -304 Heather Dawson Barnet & District 'B' 23:42 3
223 -522 Nicola Weldon Ipswich Jaffa RC 'B' 23:43 5
224 -619 Melanie Spencer Hillingdon AC 'A' 23:50 6
225 -648 Jo Card Vale of Aylesbury AC 'A' 23:50 6
226 -213 Eva Schroeder Clapham Chasers 'C' 23:56 2
227 -104 Katey Ross Barnet & District 'B' 24:11 1
228 -454 Jenny Thomas Woodford Green with Essex Ladies 'B' 24:14 4
229 -233 Rachel Revett Ranelagh Harriers 'B' 24:15 2
230 -413 Elizabeth Milsom Clapham Chasers 'C' 24:18 4
231 -623 Mel Sherman Ipswich Jaffa RC 'C' 24:19 6
232 -135 Carmel Keightley Reading AC 'B'* 24:22 1
233 -604 Philippa Horton Barnet & District 'B' 24:34 6
234 -628 Lorraine Daglish Luton AC 24:40 6
235 -539 Margaret King Serpentine RC 'D'* 24:42 5
236 -622 Rachael Hamblyn Ipswich Jaffa RC 'B' 24:46 6
237 -312 Gemma Nelson Clapham Chasers 'B' 24:50 3
238 -249 Natalie Chandler Vale of Aylesbury AC 'B' 24:52 2
239 -449 Sharon Maisey Vale of Aylesbury AC 'B' 24:57 4
240 -223 Pippa Cresdee Ipswich Jaffa RC 'C' 25:03 2
241 -654 Evie Serventi Woodford Green with Essex Ladies 'B' 25:07 6
242 -349 Heather Fallaize Vale of Aylesbury AC 'B' 25:23 3
243 -333 Ann Kearey Ranelagh Harriers 'B' 25:29 3
244 -504 Linda Dworoski Barnet & District 'B' 25:32 5
245 -330 Stephanie Johnston Marshall Milton Keynes AC 'B'* 26:59 3
246 -523 Julie Richardson Ipswich Jaffa RC 'C' 27:07 5
247 -323 Lisa Bond Ipswich Jaffa RC 'C' 27:40 3
248 -423 Kelly Pritchard Ipswich Jaffa RC 'C' 28:03 4