SEAA Men's 12-stage Milton Keynes
Short: 5053m Road Relay Championships 29 March 2015
Fastest times
Pos'n No. Name Team Time Leg
1 835 John Beattie Newham & Essex Beagles 'A' 14:57 8
2 1035 Frank Baddick Newham & Essex Beagles 'A' 15:19 10
3 201 Adam Clarke Aldershot Farnham & District AC 'A' 15:38 2
4 618 Jayme Rossiter Herne Hill Harriers 'A' 15:40 6
5 242 Anthony Whiteman Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 15:41 2
6 208 Philip Sesemann Blackheath & Bromley Harriers 15:43 2
7 404 Michael Harrison Bedford & County AC 'A' 15:43 4
8 1051 Dominic Brown Tonbridge AC 'A' 15:45 10
9 644 Matthew Bennett Southampton AC 15:52 6
10 1055 Andrew Mariani Woodford Green with Essex Ladies 'A' 15:56 10
11 235 Michael Dowling Newham & Essex Beagles 'A' 15:56 2
12 608 Will Fuller Blackheath & Bromley Harriers 16:01 6
13 651 George Duggan Tonbridge AC 'A' 16:01 6
14 1251 Luca Russo Tonbridge AC 'A' 16:02 12
15 804 Colin Maher Bedford & County AC 'A' 16:03 8
16 236 Dale Clutterbuck Newham & Essex Beagles 'B'* 16:05 2
17 815 Sebastien Zajaczkowski Ealing Southall & Middlesex AC 16:06 8
18 244 Chris Hilton Southampton AC 16:06 2
19 1255 Matt Shone Woodford Green with Essex Ladies 'A' 16:08 12
20 635 Jordan Ali Newham & Essex Beagles 'A' 16:10 6
21 225 Neil Phillips Kent AC 'A' 16:12 2
22 406 Ed Auden Belgrave Harriers 'A' 16:12 4
23 1225 Mark Hall Kent AC 'A' 16:12 12
24 204 Jack Douglas Bedford & County AC 'A' 16:14 2
25 247 James McMurray St Albans Striders 16:14 2
26 425 Joshua Haase Kent AC 'A' 16:15 4
27 609 Ian Crowe-Wright Brighton & Hove 16:16 6
28 851 Tim Faes Tonbridge AC 'A' 16:17 8
29 806 Nick Bundle Belgrave Harriers 'A' 16:17 8
30 642 Robert Lightowler Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 16:18 6
31 620 Peter Hawkings Highgate Harriers 'A' 16:19 6
32 218 Jack Hillier Herne Hill Harriers 'A' 16:21 2
33 1242 Kyle Langford Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 16:21 12
34 408 Richard Webb Blackheath & Bromley Harriers 16:22 4
35 1204 Andrew McMulkin Bedford & County AC 'A' 16:22 12
36 251 Miles Weatherseed Tonbridge AC 'A' 16:23 2
37 410 Ross Tennant Cambridge & Coleridge 'A' 16:26 4
38 1206 Taras Telkovsky Belgrave Harriers 'A' 16:26 12
39 631 Ryan Burling Marshall Milton Keynes AC 'A' 16:27 6
40 805 Joe Strange Bedford & County AC 'B' 16:30 8
41 420 Brahma Pochee Highgate Harriers 'A' 16:31 4
42 604 Matt Bray Bedford & County AC 'A' 16:31 6
43 215 Ben Waterman Ealing Southall & Middlesex AC 16:34 2
44 220 Michael Dan Highgate Harriers 'A' 16:36 2
45 442 Euan Mackenzie Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 16:37 4
46 820 Darryl Davison Highgate Harriers 'A' 16:37 8
47 435 Niall Sheehan Newham & Essex Beagles 'A' 16:38 4
48 451 Alex Howard Tonbridge AC 'A' 16:38 4
49 1042 Ben Rochford Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 16:38 10
50 1025 Tim Lawrence Kent AC 'A' 16:38 10
51 1006 Andrius Jaksevicius Belgrave Harriers 'A' 16:38 10
52 1239 Hussein Ahmed Serpentine RC 'A' 16:39 12
53 606 Stephen Sharp Belgrave Harriers 'A' 16:40 6
54 254 Aeden O'Brien Windsor Slough Eton & Hounslow  16:40 2
55 455 Tomaz Plibersek Woodford Green with Essex Ladies 'A' 16:40 4
56 610 Tim Cobden Cambridge & Coleridge 'A' 16:41 6
57 1244 Scott Edgington Southampton AC 16:43 12
58 1256 Bertie Powell Woodford Green with Essex Ladies 'B' 16:43 12
59 625 Calum Fraser Kent AC 'A' 16:44 6
60 1001 Matthew Arnold Aldershot Farnham & District AC 'A' 16:44 10
61 418 Mohammed Ismail Herne Hill Harriers 'A' 16:44 4
62 1218 John Tayleur Herne Hill Harriers 'A' 16:45 12
63 855 Tom Beedell Woodford Green with Essex Ladies 'A' 16:45 8
64 1220 Peter Downie Highgate Harriers 'A' 16:46 12
65 440 Vanrisch Mclean Serpentine RC 'B' 16:46 4
66 401 Tom Bowerman Aldershot Farnham & District AC 'A' 16:47 4
67 655 Angus Holford Woodford Green with Essex Ladies 'A' 16:47 6
68 825 Michael Longley Kent AC 'A' 16:48 8
69 443 Dave Bowers Shaftesbury Barnet Harriers AC 'B'* 16:48 4
70 231 Samuel Winters Marshall Milton Keynes AC 'A' 16:50 2
71 649 Robert Vallance Thames Valley Harriers 'A' 16:51 6
72 808 Will Ruiz Blackheath & Bromley Harriers 16:52 8
73 839 Ragab Ragab Serpentine RC 'A' 16:52 8
74 1044 Martin Johnson Southampton AC 16:53 10
75 255 Donatas Tumaitis Woodford Green with Essex Ladies 'A' 16:57 2
76 842 Sam Griffiths Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 16:58 8
77 454 Jamie Finnigan Windsor Slough Eton & Hounslow  16:58 4
78 253 Patrick Taylor Vale of Aylesbury 16:59 2
79 415 Nicholas Landeau Ealing Southall & Middlesex AC 16:59 4
80 213 Bryn Reynolds Clapham Chasers 'A' 17:01 2
81 221 Oliver Keane Highgate Harriers 'B' 17:01 2
82 434 Joe Turner Nene Valley Harriers* 17:02 4
83 1004 Neil Miller Bedford & County AC 'A' 17:02 10
84 1203 Chris Thurston Barnet & District 17:02 12
85 810 Istvan Jacso Cambridge & Coleridge 'A' 17:02 8
86 639 Simon Barrett Serpentine RC 'A' 17:03 6
87 1020 Ben Pochee Highgate Harriers 'A' 17:04 10
88 1231 Thomas Comerford Marshall Milton Keynes AC 'A' 17:05 12
89 1009 Tim Lunnon Brighton & Hove 17:06 10
90 645 Rob Wood South London Harriers 'A' 17:07 6
91 844 Abdi Mahamed Southampton AC 17:07 8
92 801 MacGregor Cox Aldershot Farnham & District AC 'A' 17:07 8
93 239 Martin O'Connell Serpentine RC 'A' 17:09 2
94 1254 Ben Pointing Windsor Slough Eton & Hounslow  17:10 12
95 243 Adam Thorpe Shaftesbury Barnet Harriers AC 'B'* 17:10 2
96 444 Max Costley Southampton AC 17:10 4
97 1018 Lascelles Hussey Herne Hill Harriers 'A' 17:11 10
98 1209 Zared Hale Brighton & Hove 17:12 12
99 245 Matt Chapman South London Harriers 'A' 17:12 2
100 1235 Wayne Bell Newham & Essex Beagles 'A' 17:15 12
101 601 Matt Cook Aldershot Farnham & District AC 'A' 17:16 6
102 1201 Charlie Critchley Aldershot Farnham & District AC 'A' 17:17 12
103 656 Tommy Bower Woodford Green with Essex Ladies 'B' 17:18 6
104 1031 Graham Jones Marshall Milton Keynes AC 'A' 17:18 10
105 234 Chris Wright Nene Valley Harriers* 17:19 2
106 831 Liam Smith Marshall Milton Keynes AC 'A' 17:20 8
107 422 Sam Lloyd Hillingdon AC 17:22 4
108 1040 Nicola Barberis Negra Serpentine RC 'B' 17:23 10
109 641 Javier Gomez Serpentine RC 'C' 17:23 6
110 431 Ross Threlfall Marshall Milton Keynes AC 'A' 17:23 4
111 256 Rob Wilbraham Woodford Green with Essex Ladies 'B' 17:24 2
112 1240 Andrew Reeves Serpentine RC 'B' 17:24 12
113 1237 Nick Jones Oxford City 'A' 17:25 12
114 828 Tom Fancett London Heathside 'A' 17:25 8
115 1213 Mick Keating Clapham Chasers 'A' 17:26 12
116 1015 Luke Nicholas Ealing Southall & Middlesex AC 17:27 10
117 1210 Alex Eggeman Cambridge & Coleridge 'A' 17:27 12
118 1008 Georges Vacharopoulos Blackheath & Bromley Harriers 17:28 10
119 630 Harry Wells Luton AC 17:29 6
120 1205 Scott Proctor Bedford & County AC 'B' 17:29 12
121 421 Duncan Burbridge Highgate Harriers 'B' 17:30 4
122 230 Rhys Lewis Luton AC 17:30 2
123 206 Will Cockerell Belgrave Harriers 'A' 17:30 2
124 605 Stephen Headley Bedford & County AC 'B' 17:30 6
125 1037 Simon Fisher Oxford City 'A' 17:31 10
126 637 Ryan Meredith Oxford City 'A' 17:31 6
127 409 David Boyce Brighton & Hove 17:31 4
128 654 Jack Chapman Windsor Slough Eton & Hounslow  17:31 6
129 405 Jim McMahon Bedford & County AC 'B' 17:33 4
130 219 Gary Ironmonger Herne Hill Harriers 'B' 17:34 2
131 818 Deron Fagan Herne Hill Harriers 'A' 17:35 8
132 445 Joe Lyne South London Harriers 'A' 17:39 4
133 613 Edward Rees Clapham Chasers 'A' 17:39 6
134 447 Adam Dunajko St Albans Striders 17:40 4
135 809 Niall Robinson Brighton & Hove 17:41 8
136 1013 James Neave Clapham Chasers 'A' 17:41 10
137 1228 Richard Macaulay London Heathside 'A' 17:41 12
138 1045 Fred Manning South London Harriers 'A' 17:42 10
139 209 Louis Taub Brighton & Hove 17:44 2
140 615 Mohammed Hashi Ealing Southall & Middlesex AC 17:44 6
141 1039 David-P Evans Serpentine RC 'A' 17:44 10
142 419 Keith Newton Herne Hill Harriers 'B' 17:47 4
143 822 Will Grbic Hillingdon AC 17:48 8
144 428 James Wooldridge London Heathside 'A' 17:48 4
145 413 Michael Leong Clapham Chasers 'A' 17:49 4
146 457 Ray Dzikowski Woodford Green with Essex Ladies 'C' 17:49 4
147 1022 Philip Warburton Hillingdon AC 17:49 10
148 203 James Taylor Barnet & District 17:50 2
149 1257 Andy Coleman Woodford Green with Essex Ladies 'C' 17:51 12
150 1245 Simon Manning South London Harriers 'A' 17:51 12
151 1222 Sam Blanshard Hillingdon AC 17:52 12
152 210 Richard Park Cambridge & Coleridge 'A' 17:53 2
153 414 Matthew Carlisle Clapham Chasers 'B' 17:54 4
154 252 William Whitmore Tonbridge AC 'B'* 17:54 2
155 813 Dan Holmes Clapham Chasers 'A' 17:54 8
156 222 Dean Clark Hillingdon AC 17:55 2
157 856 Sam Benge Woodford Green with Essex Ladies 'B' 17:55 8
158 622 Ruben Vos Hillingdon AC 17:56 6
159 249 Manuel Da Silva Thames Valley Harriers 'A' 17:57 2
160 1047 George Withers St Albans Striders 17:58 10
161 1229 Dan McKeown London Heathside 'B' 17:58 12
162 840 Simon Craddock Serpentine RC 'B' 17:58 8
163 205 Alex Bellew Bedford & County AC 'B' 17:59 2
164 849 Paul Heaphy Thames Valley Harriers 'A' 17:59 8
165 1049 Andrew Mitchell Thames Valley Harriers 'A' 18:02 10
166 214 Gary Salmon Clapham Chasers 'B' 18:02 2
167 437 Aaron Simpson Oxford City 'A' 18:04 4
168 1056 Jim Roche Woodford Green with Essex Ladies 'B' 18:05 10
169 647 David Hope St Albans Striders 18:06 6
170 1227 Chris Norman Leighton Buzzard 18:06 12
171 453 Will Tuckett Vale of Aylesbury 18:06 4
172 1030 Jahmal Williams Luton AC 18:07 10
173 226 Ben Smith Kent AC 'B' 18:08 2
174 240 Sergio Gonzalez Manzaneque Serpentine RC 'B' 18:08 2
175 430 Tom Kearns Luton AC 18:10 4
176 626 Richard Elliot Kent AC 'B' 18:14 6
177 837 Rob Webster Oxford City 'A' 18:16 8
178 456 Julian Russell Woodford Green with Essex Ladies 'B' 18:16 4
179 603 Ed Price Barnet & District 18:16 6
180 1028 Edward Garrett London Heathside 'A' 18:17 10
181 1241 James Gwyther Serpentine RC 'C' 18:18 12
182 223 Mark Furnace Ipswich Jaffa RC 'A' 18:22 2
183 1026 Tom Webb Kent AC 'B' 18:23 10
184 1223 Steve Fraser-Lim Ipswich Jaffa RC 'A' 18:23 12
185 426 David Longley Kent AC 'B' 18:24 4
186 640 Andrea Fraquelli Serpentine RC 'B' 18:25 6
187 1230 Tom Best Luton AC 18:26 12
188 416 Rob Myring Guildford & Godalming AC* 18:27 4
189 1003 David Wilcock Barnet & District 18:29 10
190 427 Billy Mead Leighton Buzzard 18:30 4
191 628 Ben Wolfe London Heathside 'A' 18:31 6
192 621 Dan Higgins Highgate Harriers 'B' 18:32 6
193 1027 Charlie Mead Leighton Buzzard 18:32 10
194 826 Arif Merali Kent AC 'B' 18:33 8
195 228 Jacob Howe London Heathside 'A' 18:33 2
196 629 James Lynch London Heathside 'B' 18:33 6
197 1010 Graeme Kennedy Cambridge & Coleridge 'A' 18:38 10
198 452 Jordan Saul Tonbridge AC 'B'* 18:38 4
199 1247 Stuart Middleton St Albans Striders 18:39 12
200 1005 James Medley Bedford & County AC 'B' 18:40 10
201 1215 Malik Ouzia Ealing Southall & Middlesex AC 18:40 12
202 232 Chris Dunn Marshall Milton Keynes AC 'B'* 18:41 2
203 823 Ian Old Ipswich Jaffa RC 'A' 18:45 8
204 653 Tommy Atkins Vale of Aylesbury 18:47 6
205 1034 Dave Neal Nene Valley Harriers* 18:50 10
206 436 George Bettsworth Newham & Essex Beagles 'B'* 18:51 4
207 1208 Rob Yates Blackheath & Bromley Harriers 18:51 12
208 246 Andy Tindall South London Harriers 'B' 18:52 2
209 829 Steve Armstrong London Heathside 'B' 18:52 8
210 827 Timothy Inchley Leighton Buzzard 18:55 8
211 449 Simon Baptist Thames Valley Harriers 'A' 18:55 4
212 657 Gareth Cavell Woodford Green with Essex Ladies 'C' 18:56 6
213 202 Mike Boucher Aldershot Farnham & District AC 'B'* 19:01 2
214 216 Calum Roots Guildford & Godalming AC* 19:02 2
215 423 John Thorpe Ipswich Jaffa RC 'A' 19:02 4
216 845 Neil Reissland South London Harriers 'A' 19:03 8
217 634 Lee Harthill Nene Valley Harriers* 19:06 6
218 623 Marcus Catlin Ipswich Jaffa RC 'A' 19:08 6
219 1226 Lennard Reilly Kent AC 'B' 19:12 12
220 819 Robin Sanderson Herne Hill Harriers 'B' 19:13 8
221 803 David Crout Barnet & District 19:14 8
222 446 Carl Plumpton South London Harriers 'B' 19:16 4
223 652 Mark Pitcairn-Knowles Tonbridge AC 'B'* 19:19 6
224 403 Danny Digweed Barnet & District 19:19 4
225 619 Mark White Herne Hill Harriers 'B' 19:25 6
226 847 Michael Martin St Albans Striders 19:26 8
227 821 Kerr Millar Highgate Harriers 'B' 19:28 8
228 1014 Tom Mitchell Clapham Chasers 'B' 19:28 10
229 1054 Dereece Green Windsor Slough Eton & Hounslow  19:31 10
230 854 Nick Chevis Windsor Slough Eton & Hounslow  19:34 8
231 432 Eliot Winter Marshall Milton Keynes AC 'B'* 19:35 4
232 632 Jack Comerford Marshall Milton Keynes AC 'B'* 19:36 6
233 616 Andrew Flanagan Guildford & Godalming AC* 19:37 6
234 441 Andrew Maynard Serpentine RC 'C' 19:39 4
235 241 Richard-C Edmonds Serpentine RC 'C' 19:40 2
236 429 John Flahive London Heathside 'B' 19:40 4
237 627 Elliot Hind Leighton Buzzard 19:49 6
238 229 Paul Lemmon London Heathside 'B' 19:50 2
239 257 Simon Rayner Woodford Green with Essex Ladies 'C' 19:52 2
240 814 Adam Pompa Clapham Chasers 'B' 19:53 8
241 614 Steven Pidgeon Clapham Chasers 'B' 19:55 6
242 841 William Lake Serpentine RC 'C' 19:55 8
243 857 Tony Pamphilon Woodford Green with Essex Ladies 'C' 19:58 8
244 227 Warren Rose Leighton Buzzard 20:03 2
245 1029 Alex Macaulay London Heathside 'B' 20:24 10
246 1041 Alex Malzer Serpentine RC 'C' 20:27 10
247 1053 Alan Roberts Vale of Aylesbury 20:31 10
248 830 Harry Lander Luton AC 20:41 8
249 846 Barry Attwell South London Harriers 'B' 20:52 8
250 1249 Philip Wetton Thames Valley Harriers 'A' 20:56 12
251 1214 Simon Rowley Clapham Chasers 'B' 20:59 12
252 834 James McDonald Nene Valley Harriers* 21:00 8
253 224 Rossi Copsey Ipswich Jaffa RC 'B'* 21:09 2
254 237 John Exley Oxford City 'A' 21:30 2
255 852 Cain Bradley Tonbridge AC 'B'* 21:30 8
256 624 Mark Leeks Ipswich Jaffa RC 'B'* 21:34 6
257 1253 Ian Thompson Vale of Aylesbury 21:37 12
258 646 John Quaintance South London Harriers 'B' 21:44 6
259 250 Scott Brewer Thames Valley Harriers 'B' 21:45 2
260 1046 Phil Todd South London Harriers 'B' 21:53 10
261 853 Henry Edwardes-Evans Vale of Aylesbury 21:56 8
262 1219 Marcelo Fortes Herne Hill Harriers 'B' 23:12 12
263 1023 Wilf Campbell Ipswich Jaffa RC 'A' 23:18 10
264 424 Darren Bond Ipswich Jaffa RC 'B'* 23:26 4
265 1019 James Ward Herne Hill Harriers 'B' 26:37 10
266 1057 Alun Evans Woodford Green with Essex Ladies 'C' 27:21 10
267 439 Daniel De Palol Serpentine RC 'A' 64:16 4