SEAA Men's 12-stage Milton Keynes
Long: 7664m Road Relay Championships 29 March 2015
Fastest times
Pos'n No. Name Team Time Leg
1 330 John McDonnell Luton AC 23:18 3
2 342 Richard Goodman Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 23:19 3
3 104 Mark Draper Bedford & County AC 'A' 23:31 1
4 130 Ian Kimpton Luton AC 23:40 1
5 113 Andrew Maud Clapham Chasers 'A' 23:45 1
6 1106 Paskar Owor Belgrave Harriers 'A' 23:46 11
7 935 Lee Merrien Newham & Essex Beagles 'A' 23:48 9
8 542 Kojo Kyereme Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 24:04 5
9 506 Craig Ruddy Belgrave Harriers 'A' 24:09 5
10 320 Shaun Dixon Highgate Harriers 'A' 24:09 3
11 108 Alex Bruce-Littlewood Blackheath & Bromley Harriers 24:11 1
12 925 John Gilbert Kent AC 'A' 24:18 9
13 742 Dan Watts Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 24:19 7
14 325 Owen Hind Kent AC 'A' 24:21 3
15 125 Christopher Greenwood Kent AC 'A' 24:23 1
16 155 Martyn Cryer Woodford Green with Essex Ladies 'A' 24:28 1
17 128 Tom Aldred London Heathside 'A' 24:31 1
18 1142 Glen Watts Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 24:32 11
19 1101 Joe Morwood Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:32 11
20 101 Gus Cockle Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:33 1
21 549 Mohamud Aadan Thames Valley Harriers 'A' 24:33 5
22 751 Ben Cole Tonbridge AC 'A' 24:39 7
23 504 John Eves Bedford & County AC 'A' 24:42 5
24 520 Chris Rainsford Highgate Harriers 'A' 24:43 5
25 1155 Ed Shepherd Woodford Green with Essex Ladies 'A' 24:45 11
26 345 Kevin Quinn South London Harriers 'A' 24:46 3
27 120 Robel Bahelbi Highgate Harriers 'A' 24:48 1
28 1125 James Connor Kent AC 'A' 24:49 11
29 942 Matthew Armstrong Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 24:50 9
30 551 Corey De'ath Tonbridge AC 'A' 24:52 5
31 151 Ryan Driscoll Tonbridge AC 'A' 24:52 1
32 144 Alex Wall-Clarke Southampton AC 24:53 1
33 109 Howard Bristow Brighton & Hove 24:55 1
34 509 Stephen Ferroni Brighton & Hove 24:55 5
35 118 Mike Cummings Herne Hill Harriers 'A' 24:57 1
36 139 John Franklin Serpentine RC 'A' 24:58 1
37 301 Jack Rowe Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:58 3
38 555 Gavin Lewis Woodford Green with Essex Ladies 'A' 24:58 5
39 725 Ben Harding Kent AC 'A' 25:01 7
40 1104 Luke Humphreys Bedford & County AC 'A' 25:03 11
41 701 Toby Smith Aldershot Farnham & District AC 'A' 25:04 7
42 349 Chris Smith Thames Valley Harriers 'A' 25:04 3
43 145 Ryan Evans South London Harriers 'A' 25:08 1
44 544 Matthew Revier Southampton AC 25:09 5
45 906 Kris Gauson Belgrave Harriers 'A' 25:11 9
46 735 Mumin Gala Newham & Essex Beagles 'A' 25:12 7
47 310 Kieran Wood Cambridge & Coleridge 'A' 25:14 3
48 939 Nicholas Torry Serpentine RC 'A' 25:15 9
49 739 Richard Phillips Serpentine RC 'A' 25:16 7
50 355 Tom Phillips Woodford Green with Essex Ladies 'A' 25:18 3
51 116 Gilbert Grundy  Guildford & Godalming AC* 25:18 1
52 335 Dara Chesser Newham & Essex Beagles 'A' 25:19 3
53 539 Dave Morgan Serpentine RC 'A' 25:21 5
54 154 Alex Goodall Windsor Slough Eton & Hounslow  25:23 1
55 706 Gus Upton Belgrave Harriers 'A' 25:24 7
56 535 Rory Chesser Newham & Essex Beagles 'A' 25:25 5
57 135 Jake Waldron Newham & Essex Beagles 'A' 25:25 1
58 110 Jonathan Escalante-Phillips Cambridge & Coleridge 'A' 25:28 1
59 1139 Glenn Hughes Serpentine RC 'A' 25:31 11
60 513 Neil Aitken Clapham Chasers 'A' 25:32 5
61 749 Toby Clyde Thames Valley Harriers 'A' 25:34 7
62 306 Alex Miller Belgrave Harriers 'A' 25:36 3
63 309 Maxwell Dumbrell Brighton & Hove 25:37 3
64 122 James Laing Hillingdon AC 25:39 1
65 304 Josh Lunn Bedford & County AC 'A' 25:41 3
66 951 Tom Cox Tonbridge AC 'A' 25:42 9
67 730 Daniel Woodgate Luton AC 25:44 7
68 115 Jamie Taylor-Caldwell Ealing Southall & Middlesex AC 25:45 1
69 351 Daniel Bradley Tonbridge AC 'A' 25:45 3
70 955 Harold Wyber Woodford Green with Essex Ladies 'A' 25:45 9
71 901 Chris Rooke Aldershot Farnham & District AC 'A' 25:48 9
72 142 Matthew Grant Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 25:50 1
73 322 Rob Thompson Hillingdon AC 25:50 3
74 318 Simon Coombes Herne Hill Harriers 'A' 25:51 3
75 525 Russell Bentley Kent AC 'A' 25:52 5
76 501 Jack Wyllie Aldershot Farnham & District AC 'A' 25:53 5
77 339 Hugh Torry Serpentine RC 'A' 25:57 3
78 731 Steven Tuttle Marshall Milton Keynes AC 'A' 25:58 7
79 1120 Jonny Laybourn Highgate Harriers 'A' 25:58 11
80 1115 Christopher Hepworth Ealing Southall & Middlesex AC 25:59 11
81 131 Michal Glowacki Marshall Milton Keynes AC 'A' 26:04 1
82 705 Chris Wright Bedford & County AC 'B' 26:04 7
83 526 Phil Sanders Kent AC 'B' 26:06 5
84 545 Tom Walker South London Harriers 'A' 26:07 5
85 918 Alan Barnes Herne Hill Harriers 'A' 26:08 9
86 1128 Adam Kirk-Smith London Heathside 'A' 26:09 11
87 1154 Simon Millett Windsor Slough Eton & Hounslow  26:09 11
88 720 Sean Renfer Highgate Harriers 'A' 26:10 7
89 920 Robert Wilson Highgate Harriers 'A' 26:11 9
90 1144 Jamie Knapp Southampton AC 26:11 11
91 704 Andrew Headley Bedford & County AC 'A' 26:14 7
92 904 Jonathan Janes Bedford & County AC 'A' 26:14 9
93 357 CJ Shepherd Woodford Green with Essex Ladies 'C' 26:15 3
94 718 John Kettle Herne Hill Harriers 'A' 26:16 7
95 709 Ashley Humphreys Brighton & Hove 26:16 7
96 1151 Greg Cole Tonbridge AC 'A' 26:19 11
97 510 Oliver Park Cambridge & Coleridge 'A' 26:21 5
98 755 Omar Mansour Woodford Green with Essex Ladies 'A' 26:25 7
99 336 Samatar Farah Newham & Essex Beagles 'B'* 26:25 3
100 1118 Jeff Cunningham Herne Hill Harriers 'A' 26:25 11
101 1122 Martin Bateman Hillingdon AC 26:26 11
102 106 Mark Pollard Belgrave Harriers 'A' 26:27 1
103 540 Hendrik Zietsman Serpentine RC 'B' 26:28 5
104 323 Matthew Spencer Ipswich Jaffa RC 'A' 26:29 3
105 319 Robin Jones Herne Hill Harriers 'B' 26:30 3
106 327 Peter Mackrell Leighton Buzzard 26:30 3
107 713 James Ellis Clapham Chasers 'A' 26:34 7
108 745 Stuart Major South London Harriers 'A' 26:34 7
109 337 Maxwell Robinson Oxford City 'A' 26:36 3
110 313 Peter James Clapham Chasers 'A' 26:36 3
111 556 Simon Beedell Woodford Green with Essex Ladies 'B' 26:37 5
112 940 Jonathan Bradford Serpentine RC 'B' 26:40 9
113 343 Dalton McGuigan Shaftesbury Barnet Harriers AC 'B'* 26:41 3
114 143 Ashok Mathur Shaftesbury Barnet Harriers AC 'B'* 26:41 1
115 1156 Daniel Steel Woodford Green with Essex Ladies 'B' 26:41 11
116 531 Marcin Fudalej Marshall Milton Keynes AC 'A' 26:43 5
117 1110 Alastair Hodges Cambridge & Coleridge 'A' 26:43 11
118 913 Max Lovell Clapham Chasers 'A' 26:47 9
119 754 Graham Breen Windsor Slough Eton & Hounslow  26:48 7
120 554 James McIlroy Windsor Slough Eton & Hounslow  26:50 5
121 928 Andrew Brooker London Heathside 'A' 26:54 9
122 1109 Graham Godden Brighton & Hove 26:54 11
123 1137 Les Newell Oxford City 'A' 26:54 11
124 756 Darren Southcott Woodford Green with Essex Ladies 'B' 26:55 7
125 123 Ryan Ostler Ipswich Jaffa RC 'A' 26:57 1
126 127 Jordan Clay Leighton Buzzard 26:57 1
127 1131 Mark Palser Marshall Milton Keynes AC 'A' 27:00 11
128 334 Rhys Goddard Nene Valley Harriers* 27:01 3
129 518 Sean Fitzpatrick Herne Hill Harriers 'A' 27:02 5
130 354 Kieran Wye Windsor Slough Eton & Hounslow  27:03 3
131 308 Peter Tucker Blackheath & Bromley Harriers 27:04 3
132 149 Mark Haskett Thames Valley Harriers 'A' 27:04 1
133 523 Gavin Davies Ipswich Jaffa RC 'A' 27:08 5
134 515 Stephen Elson Ealing Southall & Middlesex AC 27:12 5
135 105 Craig Emmerson Bedford & County AC 'B' 27:12 1
136 156 Daniel Mann Woodford Green with Essex Ladies 'B' 27:13 1
137 1140 Xavier Gruot Serpentine RC 'B' 27:13 11
138 956 Joe Everitt Woodford Green with Essex Ladies 'B' 27:17 9
139 530 Tom Mead Luton AC 27:18 5
140 908 Dan Kennedy Blackheath & Bromley Harriers 27:18 9
141 922 Daniel Thompson Hillingdon AC 27:18 9
142 1113 Tal Ramsay Clapham Chasers 'A' 27:19 11
143 715 Samir Haddad Ealing Southall & Middlesex AC 27:20 7
144 944 Gareth Klepacz Southampton AC 27:21 9
145 134 Adam Birch Nene Valley Harriers* 27:22 1
146 930 Shane Jay Luton AC 27:22 9
147 727 Andrew Inchley Leighton Buzzard 27:23 7
148 945 Billy Casserley South London Harriers 'A' 27:23 9
149 744 Richard Waldron Southampton AC 27:24 7
150 305 Sean Still Bedford & County AC 'B' 27:26 3
151 153 Christian von Eitzen Vale of Aylesbury 27:27 1
152 728 Tom Livermore London Heathside 'A' 27:27 7
153 137 Heath Bampton Oxford City 'A' 27:28 1
154 723 Benjamin Turley Ipswich Jaffa RC 'A' 27:29 7
155 1135 John Pike Newham & Essex Beagles 'A' 27:30 11
156 102 Richard Batchelor Aldershot Farnham & District AC 'B'* 27:32 1
157 356 Tony Russell Woodford Green with Essex Ladies 'B' 27:33 3
158 927 Ian Grimshaw Leighton Buzzard 27:33 9
159 1105 Alan Turnbull Bedford & County AC 'B' 27:34 11
160 114 Matthew Dickinson Clapham Chasers 'B' 27:34 1
161 703 Alex Lepretre Barnet & District 27:34 7
162 722 Mike Dooley Hillingdon AC 27:35 7
163 915 Archie Jones Ealing Southall & Middlesex AC 27:37 9
164 710 Charles Wartnaby Cambridge & Coleridge 'A' 27:38 7
165 1123 Will Law Ipswich Jaffa RC 'A' 27:38 11
166 340 Benjamin Tolputt Serpentine RC 'B' 27:39 3
167 923 Adam Wade Ipswich Jaffa RC 'A' 27:39 9
168 957 Adam Frith Woodford Green with Essex Ladies 'C' 27:39 9
169 315 Peter Flewitt Ealing Southall & Middlesex AC 27:41 3
170 740 Rudolf Von Grot Serpentine RC 'B' 27:41 7
171 726 Glyn Parry Kent AC 'B' 27:43 7
172 505 Oliver Saville Bedford & County AC 'B' 27:45 5
173 753 Charlie May Vale of Aylesbury 27:46 7
174 1145 Liam Hatcher South London Harriers 'A' 27:46 11
175 541 Pau Herrero Serpentine RC 'C' 27:48 5
176 126 Stuart Beaney Kent AC 'B' 27:49 1
177 910 Matthew Slater Cambridge & Coleridge 'A' 27:50 9
178 347 Graham Smith St Albans Striders 27:51 3
179 741 Sebastian Buhs Serpentine RC 'C' 27:54 7
180 926 Jack Wilson Kent AC 'B' 27:54 9
181 1126 Thomas Muddiman Kent AC 'B' 28:00 11
182 314 Luke Davis Clapham Chasers 'B' 28:05 3
183 503 Raj Patel Barnet & District 28:08 5
184 519 Matt Munro Herne Hill Harriers 'B' 28:08 5
185 103 Ben Boxer Barnet & District 28:09 1
186 328 Matt Collins London Heathside 'A' 28:10 3
187 331 Gary Blaber Marshall Milton Keynes AC 'A' 28:13 3
188 147 Joseph Dunn St Albans Striders 28:14 1
189 954 James Todd Windsor Slough Eton & Hounslow  28:16 9
190 937 Mark Tyrrell Oxford City 'A' 28:18 9
191 934 Sean Beard Nene Valley Harriers* 28:20 9
192 914 Russell Pearson Clapham Chasers 'B' 28:20 9
193 344 Matt Hibberd Southampton AC 28:21 3
194 352 Michael Ellis Tonbridge AC 'B'* 28:21 3
195 752 Harry Paton Tonbridge AC 'B'* 28:24 7
196 1147 Nairn McWilliams St Albans Striders 28:25 11
197 152 Cameron Knapp Tonbridge AC 'B'* 28:26 1
198 1130 Liam McNabola Luton AC 28:27 11
199 140 Michele Bottone Serpentine RC 'B' 28:31 1
200 522 Simon Connell Hillingdon AC 28:32 5
201 316 Ben Darlow Guildford & Godalming AC* 28:36 3
202 1114 Reuben McGregor Clapham Chasers 'B' 28:36 11
203 949 Stephen Norris Thames Valley Harriers 'A' 28:37 9
204 1141 Bartosz Porzuczek Serpentine RC 'C' 28:38 11
205 905 Stuart Still Bedford & County AC 'B' 28:42 9
206 326 Richard Mathie Kent AC 'B' 28:43 3
207 1149 Ewan Ross Thames Valley Harriers 'A' 28:43 11
208 714 Brian Cronin Clapham Chasers 'B' 28:45 7
209 119 Simon Messenger Herne Hill Harriers 'B' 28:45 1
210 1108 James Poole Blackheath & Bromley Harriers 28:46 11
211 341 Ian Benge Serpentine RC 'C' 28:47 3
212 537 John Atyeo Oxford City 'A' 28:49 5
213 1127 Adam Haylock Leighton Buzzard 28:52 11
214 1157 Rob Quantrell Woodford Green with Essex Ladies 'C' 28:58 11
215 737 Ben Upjohn Oxford City 'A' 28:59 7
216 909 David Benton Brighton & Hove 28:59 9
217 508 Tom Desborough Blackheath & Bromley Harriers 29:03 5
218 953 Richard Bazeley Vale of Aylesbury 29:05 9
219 121 Alex Davidson Highgate Harriers 'B' 29:06 1
220 546 Gareth Parr South London Harriers 'B' 29:10 5
221 303 Costa Michael Barnet & District 29:11 3
222 1129 Tony Killilea London Heathside 'B' 29:12 11
223 534 Sam Hunt Nene Valley Harriers* 29:15 5
224 747 Gary Warren St Albans Striders 29:22 7
225 919 Patrick Conaghan Herne Hill Harriers 'B' 29:25 9
226 528 Jonathan Hopkin London Heathside 'A' 29:32 5
227 136 Andre Duque Newham & Essex Beagles 'B'* 29:38 1
228 903 Tim Butler Barnet & District 29:39 9
229 132 Samuel Deathe Marshall Milton Keynes AC 'B'* 29:45 1
230 141 Luke Parker Serpentine RC 'C' 29:46 1
231 557 Dave Cox Woodford Green with Essex Ladies 'C' 29:46 5
232 947 Michael Bridge St Albans Striders 29:48 9
233 757 Mark Cambridge Woodford Green with Essex Ladies 'C' 29:51 7
234 719 Eric Dol Herne Hill Harriers 'B' 29:56 7
235 547 Martin Whitworth St Albans Striders 29:56 5
236 1153 Mark Richards Vale of Aylesbury 29:59 11
237 353 Tim Jones Vale of Aylesbury 30:04 3
238 929 Gareth Marshall London Heathside 'B' 30:04 9
239 941 Andrew Taylor Serpentine RC 'C' 30:06 9
240 931 Stephen Herring Marshall Milton Keynes AC 'A' 30:11 9
241 527 Benjamin Corfield Leighton Buzzard 30:11 5
242 146 Andy Collins South London Harriers 'B' 30:16 1
243 529 Andrew Dunderdale London Heathside 'B' 30:18 5
244 532 James Tuttle Marshall Milton Keynes AC 'B'* 30:20 5
245 346 David Baker South London Harriers 'B' 30:29 3
246 1134 Rob Lornie Nene Valley Harriers* 30:35 11
247 129 Jo McKeown London Heathside 'B' 30:37 1
248 1103 Tim Edwards Barnet & District 30:41 11
249 1119 Dan Hallam Herne Hill Harriers 'B' 30:44 11
250 521 Richard Stewart Highgate Harriers 'B' 30:45 5
251 514 Ross McLeod Clapham Chasers 'B' 30:47 5
252 553 David Maisey Vale of Aylesbury 30:53 5
253 324 Dave Lumby Ipswich Jaffa RC 'B'* 31:01 3
254 732 Harry Morton Marshall Milton Keynes AC 'B'* 31:02 7
255 329 Edward Adams London Heathside 'B' 31:06 3
256 708 Jon Vintner Blackheath & Bromley Harriers 31:14 7
257 729 Sam Thompson London Heathside 'B' 31:24 7
258 516 Rajiv Ratan Guildford & Godalming AC* 31:30 5
259 124 Carl Ashton Ipswich Jaffa RC 'B'* 31:42 1
260 524 Brian Rogers Ipswich Jaffa RC 'B'* 31:45 5
261 724 Tom Wake Ipswich Jaffa RC 'B'* 31:56 7
262 321 John O'Shea Highgate Harriers 'B' 31:56 3
263 543 Tim Parkin Shaftesbury Barnet Harriers AC 'B'* 32:25 5
264 332 Ian Pheasey Marshall Milton Keynes AC 'B'* 32:44 3
265 157 Tel McCarthy Woodford Green with Essex Ladies 'C' 33:11 1
266 946 Matt Saunders South London Harriers 'B' 33:59 9
267 746 Headley Humphries South London Harriers 'B' 34:17 7
268 921 Jonathan Deane Highgate Harriers 'B' 34:52 9
269 150 Jason Sewards Thames Valley Harriers 'B' 35:00 1
270 716 Matt Lythell Guildford & Godalming AC* 35:27 7
271 721 Tom Christopher Highgate Harriers 'B' 35:50 7
272 552 Joe Watts Tonbridge AC 'B'* 41:40 5