SEAA Men's 12-stage Milton Keynes
Leg 3: Long: 7664m Road Relay Championships 29 March 2015
Team Positions after leg 3
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 330 John McDonnell Luton AC 23:18 1:04:28 6
2 342 Richard Goodman Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 23:19 1:04:50 11
3 325 Owen Hind Kent AC 'A' 24:21 1:04:56 1
4 301 Jack Rowe Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:58 1:05:09 -1
5 304 Josh Lunn Bedford & County AC 'A' 25:41 1:05:26 -4
6 320 Shaun Dixon Highgate Harriers 'A' 24:09 1:05:33 5
7 335 Dara Chesser Newham & Essex Beagles 'A' 25:19 1:06:40 3
8 355 Tom Phillips Woodford Green with Essex Ladies 'A' 25:18 1:06:43 4
9 308 Peter Tucker Blackheath & Bromley Harriers 27:04 1:06:58 -7
10 351 Daniel Bradley Tonbridge AC 'A' 25:45 1:07:00 -2
11 345 Kevin Quinn South London Harriers 'A' 24:46 1:07:06 6
12 318 Simon Coombes Herne Hill Harriers 'A' 25:51 1:07:09 -3
13 313 Peter James Clapham Chasers 'A' 26:36 1:07:22 -8
14 339 Hugh Torry Serpentine RC 'A' 25:57 1:08:04 1
15 309 Maxwell Dumbrell Brighton & Hove 25:37 1:08:16 3
16 310 Kieran Wood Cambridge & Coleridge 'A' 25:14 1:08:35 5
17 354 Kieran Wye Windsor Slough Eton & Hounslow  27:03 1:09:06 -3
18 344 Matt Hibberd Southampton AC 28:21 1:09:20 -12
19 322 Rob Thompson Hillingdon AC 25:50 1:09:24 3
20 306 Alex Miller Belgrave Harriers 'A' 25:36 1:09:33 4
21 315 Peter Flewitt Ealing Southall & Middlesex AC 27:41 1:10:00 -5
22 349 Chris Smith Thames Valley Harriers 'A' 25:04 1:10:05 8
23 343 Dalton McGuigan Shaftesbury Barnet Harriers AC 'B'* 26:41 1:10:32 0
24 331 Gary Blaber Marshall Milton Keynes AC 'A' 28:13 1:11:07 -5
25 328 Matt Collins London Heathside 'A' 28:10 1:11:14 -5
26 334 Rhys Goddard Nene Valley Harriers* 27:01 1:11:42 3
27 323 Matthew Spencer Ipswich Jaffa RC 'A' 26:29 1:11:48 5
28 336 Samatar Farah Newham & Essex Beagles 'B'* 26:25 1:12:08 6
29 356 Tony Russell Woodford Green with Essex Ladies 'B' 27:33 1:12:10 -1
30 347 Graham Smith St Albans Striders 27:51 1:12:19 -3
31 305 Sean Still Bedford & County AC 'B' 27:26 1:12:37 0
32 319 Robin Jones Herne Hill Harriers 'B' 26:30 1:12:49 6
33 316 Ben Darlow Guildford & Godalming AC* 28:36 1:12:56 -8
34 327 Peter Mackrell Leighton Buzzard 26:30 1:13:30 8
35 314 Luke Davis Clapham Chasers 'B' 28:05 1:13:41 -2
36 340 Benjamin Tolputt Serpentine RC 'B' 27:39 1:14:18 5
37 353 Tim Jones Vale of Aylesbury 30:04 1:14:30 -11
38 326 Richard Mathie Kent AC 'B' 28:43 1:14:40 -3
39 352 Michael Ellis Tonbridge AC 'B'* 28:21 1:14:41 0
40 303 Costa Michael Barnet & District 29:11 1:15:10 -4
41 337 Maxwell Robinson Oxford City 'A' 26:36 1:15:34 3
42 321 John O'Shea Highgate Harriers 'B' 31:56 1:18:03 -5
43 341 Ian Benge Serpentine RC 'C' 28:47 1:18:13 3
44 357 CJ Shepherd Woodford Green with Essex Ladies 'C' 26:15 1:19:18 5
45 346 David Baker South London Harriers 'B' 30:29 1:19:37 0
46 332 Ian Pheasey Marshall Milton Keynes AC 'B'* 32:44 1:21:10 -3
47 329 Edward Adams London Heathside 'B' 31:06 1:21:33 0
48 324 Dave Lumby Ipswich Jaffa RC 'B'* 31:01 1:23:52 0