SEAA Cross Country Championships - Parliament Hill Fields - 25 January 2014
Under 20 Women
Pos No Time Name Club
1 1880 22:34 Emelia Gorecka Aldershot Farnham & DAC
2 1946 23:01 Alex Clay Invicta East Kent AC
3 1881 23:26 Amy Griffiths Aldershot Farnham & DAC
4 1991 24:03 Maryse Haynes Windsor Slough Eton & Hounslow AC
5 1875 24:25 Grace Baker Aldershot Farnham & DAC
6 1882 24:53 Ruth Haynes Aldershot Farnham & DAC
7 1433 25:07 Nicole Taylor Tonbridge AC
8 1886 25:09 Mel Wood Aldershot Farnham & DAC
9 1985 25:13 Justine Anthony West Suffolk AC
10 1916 25:20 Georgina Schweining Cambridge & Coleridge AC
11 1883 25:23 Rebecca Howard Aldershot Farnham & DAC
12 1981 25:28 Katherine Turner Team Bath AC
13 1984 25:34 Emily Smith Wells City Harriers
14 1937 25:35 Suzannah Monk Guildford & Godalming AC
15 1913 25:50 Emma Dixon Brighton & Hove City AC
16 1992 25:53 Kirsty Marshall Windsor Slough Eton & Hounslow AC
17 1947 25:53 Emily Mckane Invicta East Kent AC
18 1959 25:56 Lauren Hawtin Oxford City
19 1910 25:58 Philippa Bowden Bracknell AC
20 1954 26:03 Grace Mullins Nene Valley Harriers
21 2784 26:16 Hannah Viner Highgate Harriers
22 1893 26:19 Alanah Harris Bedford & County AC
23 1936 26:37 Eleanor Harrison Guildford & Godalming AC
24 1897 26:50 Emily Wallbank Bedford & County AC
25 1911 26:58 Rebecca Turton Bracknell AC
26 1925 27:02 Emily Hoogkamer City of Norwich AC
27 1891 27:15 Charlotte Chalwin Basingstoke & Mid Hants AC
28 1943 27:20 Mary Gough Herts Phoenix AC
29 1983 27:25 Rebecca Carver Wells City Harriers
30 1960 27:27 Jade Walker Oxford City
31 1888 27:33 Emma Houchell Basildon AC
32 1944 27:37 Emily Ruane Herts Phoenix AC
33 1879 27:40 Beth Gibson Aldershot Farnham & DAC
34 1437 27:43 Saffron Salih Tonbridge AC
35 1927 27:44 Nastassja Potgieter City of Norwich AC
36 1934 27:46 Katie Bingle Guildford & Godalming AC
37 1877 27:57 Poppy Disley May Aldershot Farnham & DAC
38 1942 28:06 Hattie Brock Highgate Harriers
39 1907 28:14 Amber Reed Blackheath & Bromley Harriers
40 1912 28:19 Chloe Beckett Braintree & District
41 1993 28:26 Nicole Swaffield Windsor Slough Eton & Hounslow AC
42 1894 28:28 Ellie Hemming Bedford & County AC
43 1976 28:32 Hayley Lamkin Southend on Sea AC
44 1919 28:37 Sarah Needleman Chiltern Harriers
45 1974 28:45 Frances Arnott Southampton AC
46 1933 28:47 Chloe Bird Tonbridge AC
47 1434 28:52 Alice Wood Tonbridge AC
48 1948 29:01 Layla Thompson Kingston AC & Polytechnic Harriers
49 1975 29:09 Sarah Imbush Southend on Sea AC
50 1995 29:17 Georgina Russell Wycombe Phoenix Harriers & AC
51 1922 29:19 Grace Bird City of Norwich AC
52 1982 29:20 Megan Norry Thetford AC
53 1638 29:48 Amy Bream Havant AC
54 1637 29:49 Grace Crumplin Havant AC
55 1955 29:53 Emma Penniston Nene Valley Harriers
56 1924 30:06 Anna Hoogkamer City of Norwich AC
57 1890 30:29 Gemma Bigg Basingstoke & Mid Hants AC
58 1977 30:43 Hannah Hull St Albans AC
59 1962 30:50 Louisa Bryant Tonbridge AC
60 1929 31:10 Molly Huggins Colchester Harriers
61 1887 31:13 Amelia Jones Ashford AC
62 1935 31:39 Sophie Duckworth Guildford & Godalming AC
63 1928 31:42 Joy Huggins Colchester Harriers
64 1950 31:49 Yanna Raykov London Heathside
65 1940 32:01 Ellen Rose-Senior Harrow AC
66 1957 32:06 Katie Harbon North Herts RRC
67 1905 32:12 Bethany Frost Blackheath & Bromley Harriers
68 1435 32:56 Jayne Mallyon Tonbridge AC
69 1956 33:17 Jessica Gill New Forest RC
70 1949 33:50 Faith Daughtery Lewes AC
71 1945 34:01 Eleanor Smith Huntingdonshire AC
72 1967 34:06 Mollie Haines Reading AC
73 1970 34:16 Emma Taylor Reading AC
74 1961 34:55 Sophie Allen Poole AC
75 1938 35:05 Sophie Edwardson Harrow AC
76 1941 35:27 Nan Smart Harrow AC
77 1953 35:43 Charlotte Harris Nene Valley Harriers
78 1988 35:54 Jenny Lithgow White Horse Harriers AC
Team Result
1 Aldershot Farnham & DAC 1 3 5 6 15
2 Aldershot Farnham & DAC 8 11 33 37 89
3 Tonbridge AC 7 34 46 47 134
4 Guildford & Godalming AC 14 23 36 62 135
5 City of Norwich AC 26 35 51 56 168