SEAA Cross Country Championships - Parliament Hill Fields - 25 January 2014
Under 17 Men
Pos No Time Name Club
1 1645 20:29 Jordan Rowe Colchester Harriers
2 1542 20:32 Mahammad Mahammad Southampton AC
3 1558 20:55 Jack Crabtree Aldershot Farnham & DAC
4 1845 20:58 Oliver Fox Wells City Harriers
5 1557 21:06 Gus Cockle Aldershot Farnham & DAC
6 1592 21:22 William Fuller Blackheath & Bromley Harriers
7 1602 21:26 Stephen Ferroni Brighton & Hove City AC
8 1799 21:30 Jamal Lewis Shaftesbury Barnet Harriers
9 1648 21:36 Christopher Cohen Tonbridge AC
10 1561 21:38 George Gathercole Aldershot Farnham & DAC
11 82 21:41 Jack Goss Invicta East Kent AC
12 1706 21:44 Ed Olsen Herne Hill Harriers
13 1611 21:46 Dane Blomquist Camberley & District AC
14 1672 21:51 Paulos Asgodom Enfield & Haringey AC
15 1669 21:54 George Duggan Tonbridge AC
16 1679 21:55 Harry Spawforth Guildford & Godalming AC
17 1862 21:57 Jamie Finnigan Windsor Slough Eton & Hounslow AC
18 1580 21:57 Jono Janes Bedford & County AC
19 1796 21:58 Jamie Dee Shaftesbury Barnet Harriers
20 1595 21:58 Richard Webb Blackheath & Bromley Harriers
21 1627 21:59 Harry Leleu Chichester Runners & AC
22 1562 22:00 Nathan Gibson Aldershot Farnham & DAC
23 1614 22:03 Rian Mccawley Camberley & District AC
24 1763 22:05 Alex Hampson Nene Valley Harriers
25 1791 22:06 Tommy Trees Reading AC
26 1642 22:08 Bevis Ethan City of Portsmouth AC
27 1626 22:12 Casey Keates Chichester Runners & AC
28 1619 22:16 Callum Charleston Chelmsford AC
29 1830 22:18 Toby Clyde Thames Valley Harriers
30 1588 22:20 Stuart Brown Tonbridge AC
31 1578 22:20 Stephen Headley Bedford & County AC
32 1596 22:21 Tom Burns Bracknell AC
33 1609 22:29 Ted Oldman Bungay Black Dog RC
34 1673 22:32 Petros Asgodom Enfield & Haringey AC
35 1615 22:34 Timothy Cobden Cambridge & Coleridge AC
36 1633 22:35 Jonty Wafer Leigh Chiltern Harriers
37 1716 22:35 Sam Willis Highgate Harriers
38 1659 22:36 Alister Masson Dorking & Mole Valley AC
39 1866 22:37 Aedan Obrien Windsor Slough Eton & Hounslow AC
40 1571 22:38 Oliver Butler Basingstoke & Mid Hants AC
41 1759 22:41 Louis Clarke Marshall Milton Keynes AC
42 1567 22:42 Thomas Butler Barnet & District AC
43 1687 22:43 Luke Cooper Hastings AC
44 1566 22:48 Declan Burton Ashford AC
45 1805 22:48 Joe Lyne South London Harriers
46 1795 22:49 Gregory Cooke Shaftesbury Barnet Harriers
47 1643 22:49 William Deasy Colchester & Tendring AC
48 1858 22:53 Ryan Walbridge Wimborne AC
49 1789 22:54 Matthew Rainbow Reading AC
50 4869 22:55 Christian Grey Basildon AC
51 1808 22:59 Adam Jordan Southend on Sea AC
52 1586 23:01 Ben Matthews Bexley AC
53 1860 23:05 Calum Upton Winchester & District AC
54 1829 23:08 Callum Oneill Team Kennet Triathlon AC
55 1646 23:08 Ben Golding Crawley AC
56 1711 23:09 Ben Hatch Highgate Harriers
57 1625 23:12 Josh James Chichester Runners & AC
58 1563 23:13 Dan Rickards Aldershot Farnham & DAC
59 1664 23:14 Peter Laing Tonbridge AC
60 1735 23:15 Jordan Clay Leighton Buzzard AC
61 1587 23:17 Joseph O'Hara Bexley AC
62 1541 23:19 Abdi Mahammad Southampton AC
63 1828 23:19 Sam Lane De Cortin Tavistock AC
64 1698 23:21 Cassian Hyde Hercules Wimbledon AC
65 1762 23:23 Owen Seamark Marshall Milton Keynes AC
66 1857 23:24 Jason Sotheran Wimborne AC
67 1559 23:31 Harry Critchley Aldershot Farnham & DAC
68 1701 23:32 Billy Black Herne Hill Harriers
69 1613 23:33 Brogan Mccawley Camberley & District AC
70 1726 23:33 James Lane Pitcher Invicta East Kent AC
71 1577 23:34 Andrew Headley Bedford & County AC
72 1870 23:37 Jack Woods Worthing & District Harriers
73 1702 23:38 Mohammed Et Ethari Herne Hill Harriers
74 1564 23:39 Bryn Smith Aldershot Farnham & DAC
75 1709 23:47 George Cook Herts Phoenix AC
76 1616 23:48 Harry Topham Cambridge & Coleridge AC
77 1859 23:49 Bonnor Sullivan Winchester & District AC
78 1676 23:51 Daniel Galpin Guernsey Island AAC
79 1850 23:53 Euan Nicholls Tonbridge AC
80 1720 23:54 Ruben Vos Hillingdon AC
81 1792 23:58 Khalid Ali-Ahmed Shaftesbury Barnet Harriers
82 2240 23:59 Laurence Willmore Basildon AC
83 1769 24:00 William Cooper Bedford & County AC
84 1863 24:03 Patrick Goffey Windsor Slough Eton & Hounslow AC
85 1572 24:03 Callum Cleary Basingstoke & Mid Hants AC
86 1658 24:06 Ben Brunswick Dorking & Mole Valley AC
87 1864 24:06 Adam Moore Windsor Slough Eton & Hounslow AC
88 1797 24:07 Sam Griffiths Shaftesbury Barnet Harriers
89 1585 24:08 Luc Legon Bexley AC
90 1715 24:12 Josh Mills Highgate Harriers
91 1741 24:12 Patrick Mcmanus Lewes AC
92 1826 24:13 Archie Walton Taunton AC
93 1678 24:14 Christopher Way Guernsey Island AAC
94 1794 24:14 Josh Clifford Shaftesbury Barnet Harriers
95 1750 24:15 Johnny Naylor London Heathside
96 1851 24:15 Matt Le Poidevin West Suffolk AC
97 1591 24:15 Thomas Desborough Blackheath & Bromley Harriers
98 1661 24:15 Mukhtar Farah Ealing Southall & Middlesex AC
99 1760 24:16 Harry Morton Marshall Milton Keynes AC
100 1635 24:23 Bruce Beckett City of Norwich AC
101 1693 24:25 Abdul Mohamed Havering Mayesbrook AC
102 1778 24:27 Joel Reed Peterborough AC
103 1660 24:27 Charlie Wyllie Dorking & Mole Valley AC
104 1821 24:30 Jamie Millbank St Mary's Richmond AC
105 1674 24:30 Youcef Harizi Enfield & Haringey AC
106 1767 24:31 Owen Sheldrake Nene Valley Harriers
107 1629 24:32 Harry Pink Chichester Runners & AC
108 1582 24:34 James Medley Bedford & County AC
109 1579 24:36 Thomas Holland Bedford & County AC
110 1623 24:38 Oliver Swallow Chelmsford AC
111 1603 24:39 James Oliver Brighton & Hove City AC
112 1822 24:40 Robert Bolton Stevenage & North Herts AC
113 1599 24:42 Steven Payne Bracknell AC
114 1636 24:43 Daniel Crowe City of Norwich AC
115 1718 24:44 Sam Lloyd Hillingdon AC
116 1728 24:44 Max Shepley Invicta East Kent AC
117 1854 24:45 Ben Claridge White Horse Harriers AC
118 1809 24:48 Joe Ray Southend on Sea AC
119 1684 24:49 Jonathan Hill Harrow AC
120 1814 24:50 Michael Carr St Albans AC
121 1717 24:51 Liam Holbrook Hillingdon AC
122 1785 24:52 Michael Anderson Reading AC
123 1768 24:54 Bradley Spurdens Nene Valley Harriers
124 1738 24:55 Toby Baker Lewes AC
125 1630 24:56 Joe Cochrane Chiltern Harriers
126 1831 24:57 Joseph Cooper Thames Valley Harriers
127 1725 24:58 Barney Howard Invicta East Kent AC
128 1634 24:58 Jake Wlliamson Chiltern Harriers
129 1540 24:59 Tom Cully Southampton AC
130 2327 25:00 Will Thomas Horsham Blue Star Harriers
131 1691 25:00 Mathew Braybrook Havering Mayesbrook AC
132 1560 25:01 Sam Critchley Aldershot Farnham & DAC
133 1810 25:06 Henry Snell Southend on Sea AC
134 1837 25:07 Gary Cahill Thurrock Harriers
135 1756 25:07 Louis Hazel Luton AC
136 1737 25:12 Charlie Mead Leighton Buzzard AC
137 218 25:13 Hamish Wyatt Tonbridge AC
138 1743 25:14 Harry Strong Lewes AC
139 1833 25:15 Alexander Khlaf Thames Valley Harriers
140 1754 25:16 Tom Canhan Luton AC
141 1649 25:16 Kartik Iyer Croydon Harriers
142 1565 25:17 Ross Livingstone Andover AC
143 1617 25:20 Curtis Wood Cambridge & Coleridge AC
144 1784 25:21 Gabriel Affonso Reading AC
145 1777 25:23 Amittai Ben-Israel Peterborough AC
146 1782 25:27 Naill Instone Poole AC
147 1683 25:31 Sam Fenn Harrow AC
148 1775 25:31 Charlie Weston Orion Harriers
149 1639 25:33 Joshua Shorrock City of Norwich AC
150 1788 25:35 John Coates Tonbridge AC
151 1827 25:36 James Anderson Tavistock AC
152 1783 25:38 Matthew Lay Poole AC
153 1657 25:38 Oliver Baker Dorking & Mole Valley AC
154 1871 25:40 Jack Blyth Wycombe Phoenix Harriers & AC
155 1583 25:43 James Hiscock Benfleet Running Club
156 1746 25:43 Charlie Butler London Heathside
157 1776 25:47 Owen Blackfrord Oxford City
158 1749 25:48 Thomas Griffiths London Heathside
159 1790 25:49 Lawrence Skidmore Reading AC
160 2325 25:50 Jack Milnthorpe Horsham Blue Star Harriers
161 83 25:53 Ben Hall Invicta East Kent AC
162 1628 25:55 Harry Lyne Chichester Runners & AC
163 1653 25:58 Connor Burford Dartford Harriers AC
164 1650 26:08 Laurence Johnston Croydon Harriers
165 1651 26:08 Robert Spalding Croydon Harriers
166 1573 26:08 Ellis Taylor Basingstoke & Mid Hants AC
167 1740 26:12 James Martin Lewes AC
168 1727 26:13 Dylan Rigby Invicta East Kent AC
169 1681 26:16 Frederic Cryan Harrow AC
170 1739 26:18 Sam Jackson Lewes AC
171 1663 26:25 Peter Mills Tonbridge AC
172 1677 26:27 Sam Avis Tonbridge AC
173 1722 26:29 Jack Maher Ilford AC
174 1589 26:35 Andre Stone Bexley AC
175 1838 26:36 Jawad El-Amri Trent Park Running Club
176 1744 26:48 Connor Sullivan Lewes AC
177 1757 26:51 Harry Lander Luton AC
178 1751 26:52 Jacob Phillips London Heathside
179 1779 26:53 Artem Usatenko Peterborough AC
180 1732 26:56 Dan Mead Kings College Taunton
181 1730 26:57 Henry Dufosee Kings College Taunton
182 1853 27:05 William Roud Tonbridge AC
183 1724 27:05 Bobby Harrop Invicta East Kent AC
184 1729 27:06 Ben Buckley Kings College Taunton
185 1852 27:07 Toby Ralph Tonbridge AC
186 1742 27:11 Tom Stone Lewes AC
187 1823 27:12 Jack Gladman Stevenage & North Herts AC
188 1692 27:20 Euan Harlow Havering Mayesbrook AC
189 1694 27:20 Bradley West Havering Mayesbrook AC
190 1690 27:27 Freddie Von Kaufmann Tonbridge AC
191 1856 27:27 Josh Downie Wimborne AC
192 1731 27:42 Oliver Guess Kings College Taunton
193 1812 27:46 Edward Anders St Albans AC
194 1568 27:47 Mark Cunningham Barnet & District AC
195 1787 27:51 Jack Harlowe Reading AC
196 1766 28:04 Damian Rutterford Nene Valley Harriers
197 1719 28:22 Jack Treanor Hillingdon AC
198 1752 28:30 Blue Weiss London Heathside
199 1832 28:45 James Horrex Thames Valley Harriers
200 1721 29:03 Alex Ellwood Huntingdonshire AC
201 1667 29:05 Conor Mccarthy Ealing Southall & Middlesex AC
202 1839 29:13 Arjun Trivedi Trent Park Running Club
203 1574 29:14 Oliver Thomas Basingstoke & Mid Hants AC
204 1733 29:25 Charlie Niekirk Kings College Taunton
205 1685 29:30 Toby Mcdermott Harrow AC
206 1773 31:00 Haider Razzaq Orion Harriers
207 1834 31:02 Kieran Lyons Thames Valley Harriers
208 1781 35:17 Matthew Cornes Poole AC
209 1671 79:05 Olivia Will Ealing Southall & Middlesex AC
Team Result
1 Aldershot Farnham & DAC 3 5 10 22 40
2 Tonbridge AC 9 15 30 59 113
3 Shaftesbury Barnet Harriers 8 19 46 81 154
4 Bedford & County AC 18 31 71 83 203
5 Chichester Runners & AC 21 27 57 107 212
6 Windsor Slough Eton & Hounslow AC 17 39 84 87 227
7 Invicta East Kent AC 11 70 116 127 324
8 Aldershot Farnham & DAC "B" 58 67 74 132 331
9 Reading AC 25 49 122 144 340
10 Bexley AC 52 61 89 174 376
11 Dorking & Mole Valley AC 38 86 103 153 380
12 Nene Valley Harriers 24 106 123 196 449
13 Thames Valley Harriers 29 126 139 199 493
14 Basingstoke & Mid Hants AC 40 85 166 203 494
15 Hillingdon AC 80 115 121 197 513
16 Lewes AC 91 124 138 167 520
17 Tonbridge AC "B" 79 137 150 171 537
18 London Heathside 95 156 158 178 587
19 Havering Mayesbrook AC 101 131 188 189 609
20 Harrow AC 119 147 169 205 640
21 Tonbridge AC "C" 172 182 185 190 729
22 Kings College Taunton 180 181 184 192 737