SEAA Road Relay Championships Milton Keynes - 16 March 2014
Final results of the Women's 6 Stage Relay
1 W01 Aldershot Farnham & District AC 'A' 1:43:31
1 101 Laura Gent 18:00 4 0:18:00
2 201 Stephanie Twell 16:20 1 0:34:20
3 301 Rachel Robinson 17:36 1 0:51:56
4 401 Amy Griffiths 17:11 1 1:09:07
5 501 Natasha Doel 18:02 1 1:27:09
6 601 Emelia Gorecka 16:22 1 1:43:31
2 W06 Belgrave Harriers 'A' 1:52:21
1 106 Jojo Rhodes 18:39 15 0:18:39
2 206 Nelleke Quispel 18:41 8 0:37:20
3 306 Mel Wilkins 19:08 7 0:56:28
4 406 Tish Jones 16:52 2 1:13:20
5 506 Zoe Doyle 18:31 2 1:31:51
6 606 Sophie Carter 20:30 2 1:52:21
3 W04 Bedford & County AC 'A' 1:52:31
1 104 Alice Burgin 18:29 10 0:18:29
2 204 Natasha Peters 18:28 5 0:36:57
3 304 Sue Bosher 20:37 9 0:57:34
4 404 Alanah Harris 19:26 8 1:17:00
5 504 Rachel Gibbs 18:22 5 1:35:22
6 604 Rebecca Murray 17:09 3 1:52:31
4 W41 Southampton 1:54:14
1 141 Laura Brenton 17:31 2 0:17:31
2 241 Ellie Monks 18:04 3 0:35:35
3 341 Rachel Evans 20:08 2 0:55:43
4 441 Rachel Ayerst 18:52 3 1:14:35
5 541 Sarah Kingston 20:13 4 1:34:48
6 641 Nicola Blandford 19:26 5 1:54:14
5 W30 Oxford City 'A' 1:56:42
1 130 Melissa Hawtin 17:36 3 0:17:36
2 230 Hannah England 18:08 4 0:35:44
3 330 Jade Walker 20:29 4 0:56:13
4 430 Lauren Hawtin 20:38 7 1:16:51
5 530 Martha Lloyd 20:34 9 1:37:25
6 630 Gemma Bridge 19:17 6 1:56:42
6 W18 Highgate Harriers 'A' 1:56:53
1 118 Ashley Scott 18:34 13 0:18:34
2 218 Katie Meredith 18:43 7 0:37:17
3 318 Nora Rossberg 20:20 10 0:57:37
4 418 Sophie Sheldrake 20:37 11 1:18:14
5 518 Hannah Viner 19:09 8 1:37:23
6 618 Heather Bijman 19:30 7 1:56:53
7 W50 Woodford Green & Essex Ladies 'A' 1:57:21
1 150 Rachel Lund 19:48 22 0:19:48
2 250 Emily Moss 19:37 16 0:39:25
3 350 Bernadine Pritchett 19:55 15 0:59:20
4 450 Katherine Gundersen 18:45 9 1:18:05
5 550 Megan Edwards 19:12 7 1:37:17
6 650 Jenny Thomas 20:04 8 1:57:21
8 W23 London Heathside 'A' 1:57:26
1 123 Ni’ia Hothersall 18:26 8 0:18:26
2 223 Catherine Jeremiah 19:16 12 0:37:42
3 323 Sue Rust 18:37 6 0:56:19
4 423 Bridgit Napleton  20:16 5 1:16:35
5 523 Angela Howe 20:34 6 1:37:09
6 623 Gina Heiss 20:17 9 1:57:26
9 W36 Serpentine RC 'A' 1:57:58
1 136 Victoria Crawford 18:04 5 0:18:04
2 236 Helen Gaunt 19:30 11 0:37:34
3 336 Ilona Bagi 21:03 13 0:58:37
4 436 Deanna Laforet 20:26 12 1:19:03
5 536 Megan Roberts 19:49 11 1:38:52
6 636 Liz Wynn 19:06 10 1:57:58
10 W25 Luton AC 2:01:02
1 125 Revee Walcott-Nolan 18:27 9 0:18:27
2 225 Rosie Keane 18:41 6 0:37:08
3 325 Christine Lathwell 19:26 8 0:56:34
4 425 Charlotte Hardy 21:38 10 1:18:12
5 525 Kerry Large 21:31 12 1:39:43
6 625 Ellie Still 21:19 11 2:01:02
11 W26 Marshall Milton Keynes AC 'A' 2:01:13
1 126 Lara Bromilow 18:32 12 0:18:32
2 226 Elle Roche 18:58 10 0:37:30
3 326 Wendy Webber 18:46 5 0:56:16
4 426 Sophie Gibbens 20:27 6 1:16:43
5 526 Corinne Nurse 21:33 10 1:38:16
6 626 Lauren Hankers 22:57 12 2:01:13
12 W32 Ranelagh 'A' 2:01:38
1 132 Becky Hall 21:34 30 0:21:34
2 232 Megan De Silva 19:34 26 0:41:08
3 332 Marie Synnott-Wells 20:50 24 1:01:58
4 432 Juliet Edwards 20:48 19 1:22:46
5 532 Estelle Damant 18:54 17 1:41:40
6 632 Jo Ronaldson 19:58 13 2:01:38
13 W12 Clapham Chasers 'A' 2:01:53
1 112 Lucie Custance 18:16 7 0:18:16
2 212 Ruth Gloster 21:13 18 0:39:29
3 312 Clare Coley 20:18 16 0:59:47
4 412 Frankie Crozier 20:07 14 1:19:54
5 512 Charlotte Healy 21:01 16 1:40:55
6 612 Helen Cooper 20:58 14 2:01:53
14 W37 Serpentine RC 'B' 2:02:02
1 137 Sam Ludlow Taylor 19:01 17 0:19:01
2 237 Victoria Brown 20:22 15 0:39:23
3 337 Jo Beak 21:08 19 1:00:31
4 437 Andrea Hunt 19:36 16 1:20:07
5 537 Natasha Sheel 20:21 14 1:40:28
6 637 Taylor Bickford 21:34 15 2:02:02
15 W43 Thames Valley Harriers 'A' 2:02:39
1 143 Diana Kennedy 22:06 33 0:22:06
2 243 Tracy Barlow 18:36 23 0:40:42
3 343 Lisa da Silva 18:16 14 0:58:58
4 443 Kate Green 21:17 17 1:20:15
5 543 Siana Jones 20:18 15 1:40:33
6 643 Barbara Hollinger 22:06 16 2:02:39
16 W46 Vale of Aylesbury AC 'A' 2:02:57
1 146 Sophie Green 19:54 23 0:19:54
2 246 Rosanna Iannone 19:33 17 0:39:27
3 346 Sophie Delderfield 18:56 12 0:58:23
4 446 Debbie Channer 21:00 13 1:19:23
5 546 Julia Austin 20:53 13 1:40:16
6 646 Victoria Sheldon 22:41 17 2:02:57
17 W17 Herne Hill Harriers 2:03:07
1 117 Karen Ellison 19:22 19 0:19:22
2 217 Ieva Lobaciute 20:14 19 0:39:36
3 317 Stephanie Mitchell 20:53 18 1:00:29
4 417 Laura Dowsing 20:58 18 1:21:27
5 517 Suzanne Swaine 21:05 18 1:42:32
6 617 Helen Hadjam 20:35 18 2:03:07
18 W22 Kent AC 2:04:46
1 122 Shavaun Henry 20:13 26 0:20:13
2 222 Amy Clements 18:33 14 0:38:46
3 322 Kate Williams 21:39 17 1:00:25
4 422 Eliza Grant 24:12 25 1:24:37
5 522 Teresa Murphy 20:38 23 1:45:15
6 622 Catherine Canty 19:31 19 2:04:46
19 W45 Tonbridge AC 2:05:15
1 145 Catherine Symons 19:45 21 0:19:45
2 245 Nicole Taylor 18:36 13 0:38:21
3 345 Alice Wood 20:00 11 0:58:21
4 445 Jess Owen 21:38 15 1:19:59
5 545 Louisa Bryant 23:03 19 1:43:02
6 645 Jayne Mallyon 22:13 20 2:05:15
20 W07 Belgrave Harriers 'B' 2:06:26
1 107 Rose O'Brien 20:09 25 0:20:09
2 207 Alison Heydenrych 20:18 21 0:40:27
3 307 Fiona Maddocks 20:36 21 1:01:03
4 407 Vicki Goodwin 22:23 23 1:23:26
5 507 Helen White 21:19 21 1:44:45
6 607 Jen Beecroft 21:41 22 2:06:26
21 W15 Ealing Southall & Middlesex AC 2:06:53
1 115 Sarah Richardson 19:45 20 0:19:45
2 215 Shona Cowper 21:09 24 0:40:54
3 315 Fiona Kennedy 19:38 20 1:00:32
4 415 Patricia Thomas 22:46 21 1:23:18
5 515 Grazina Narviliene 20:35 20 1:43:53
6 615 Carol Jones 23:00 23 2:06:53
22 W34 Reading AC 'A' 2:08:24
1 134 Debbie Taylor 20:19 27 0:20:19
2 234 Naomi Forshaw 21:53 27 0:42:12
3 334 Anna Boniface 21:00 25 1:03:12
4 434 Julie Rayfield 20:10 22 1:23:22
5 534 Caroline Stevens 22:31 24 1:45:53
6 634 Sarah Wilkins 22:31 24 2:08:24
23 W20 Ipswich Jaffa RC 'A' 2:09:44
1 120 Jayne Williams 19:57 24 0:19:57
2 220 Val Jennings 20:36 22 0:40:33
3 320 Dawn Davies 21:11 22 1:01:44
4 420 Georgia Garvin 21:30 20 1:23:14
5 520 Louise Johnson 23:16 25 1:46:30
6 620 Verity Smith 23:14 25 2:09:44
24 W31 Oxford City 'B' 2:11:44
1 131 Lisa Sammons 22:16 35 0:22:16
2 231 Ellie Burns 21:02 29 0:43:18
3 331 Elisa Robbins 23:38 30 1:06:56
4 431 Sarah Davies 20:41 27 1:27:37
5 531 Gwyneth Hueter 22:46 27 1:50:23
6 631 Livvy Napier 21:21 26 2:11:44
25 W51 Woodford Green & Essex Ladies 'B' 2:14:13
1 151 Karen Horswood 22:54 36 0:22:54
2 251 Alex Wardle 21:39 33 0:44:33
3 351 Anne Gombert 23:03 31 1:07:36
4 451 Maxine Voutilainen 21:43 29 1:29:19
5 551 Evie Serventi 21:01 26 1:50:20
6 651 Andrea Possee 23:53 27 2:14:13
26 W24 London Heathside 'B' 2:18:22
1 124 Louisa Pointon 21:52 31 0:21:52
2 224 Jane Higgins 21:33 30 0:43:25
3 324 Charlotte McCrossin 23:29 29 1:06:54
4 424 Eilidh Wagstaff 21:58 28 1:28:52
5 524 Sandra Buxton 24:33 30 1:53:25
6 624 Gabi Johnson 24:57 28 2:18:22
27 W27 Marshall Milton Keynes AC 'B' 2:18:24
1 127 Gemma Childs 22:55 37 0:22:55
2 227 Maria Calleia 20:59 31 0:43:54
3 327 Chelsea Hunt 22:12 28 1:06:06
4 427 Julie McPheat 27:34 32 1:33:40
5 527 Kerry Adams 22:27 32 1:56:07
6 627 Alana Slater 22:17 29 2:18:24
28 W13 Clapham Chasers 'B' 2:18:42
1 113 Ruth Gibson 21:57 32 0:21:57
2 213 Katherine French 23:32 34 0:45:29
3 313 Sophie Jones 23:31 32 1:09:00
4 413 Cat St Clair 21:28 31 1:30:28
5 513 Kim Tyler 23:51 31 1:54:19
6 613 Cassandra Power 24:23 30 2:18:42
29 W28 Marshall Milton Keynes AC 'C' 2:20:12
1 128 Frances Malin 21:15 29 0:21:15
2 228 Diane Baldwin 21:20 28 0:42:35
3 328 Melanie Wright 22:46 27 1:05:21
4 428 Karen Tincknell 24:22 30 1:29:43
5 528 Lisa Clack 23:32 29 1:53:15
6 628 Lilli Stickley 26:57 31 2:20:12
30 W21 Ipswich Jaffa RC 'B' 2:29:59
1 121 Hannah Wood 23:07 38 0:23:07
2 221 Alison Beech 26:40 36 0:49:47
3 321 Pippa Cresdee 24:40 33 1:14:27
4 421 Jane De Boltz 25:24 33 1:39:51
5 521 Jodie Lock 27:27 33 2:07:18
6 621 Nikki Ramsey 22:41 32 2:29:59
Disqualified
W48 Windsor Slough Eton & Hounslow 'A'* 1:53:33
1 148 Dani Barnes 18:06 6 0:18:06
2 248 Leigh James 19:20 9 0:37:26
3 348 Charlotte Firth 18:34 3 0:56:00
4 448 Emily Armstrong 19:26 4 1:15:26
5 548 Kirsty Marshall 18:41 3 1:34:07
6 648 Yolanda Gutteridge 19:26 4 1:53:33
W08 Bury Pacers* 2:05:16
1 108 Nicky Brinkman 19:21 18 0:19:21
2 208 Angie Joiner-Handy 20:18 20 0:39:39
3 308 Emily Gooderham 22:14 23 1:01:53
4 408 Chloe Jennings 21:46 24 1:23:39
5 508 Clare Hoblyn 21:10 22 1:44:49
6 608 Odette Robson 20:27 21 2:05:16
Incomplete teams
W44 Thames Valley Harriers 'B'*
1 144 Christine Munden 29:20 39 0:29:20
W39 Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A'*
1 139 Victoria Walker 18:31 11 0:18:31
2 239 Beth Potter 16:37 2 0:35:08
W38 Serpentine RC 'C'*
1 138 Kate Mapstone 22:08 34 0:22:08
2 238 Stephanie Vaatz 26:29 35 0:48:37
W19 Highgate Harriers 'B'*
1 119 Emma Burgess 21:10 28 0:21:10
2 219 Natasha Cendrowicz 23:20 32 0:44:30
W11 Chelmsford AC
1 111 Jessica Judd 17:27 1 0:17:27
W09 Cambridge & Coleridge*
1 109 Natalie Griffiths 18:41 16 0:18:41
2 209 Sophie Jones 22:21 25 0:41:02
3 309 Lynn Roberts 22:38 26 1:03:40
4 409 Margaret Phillips 22:53 26 1:26:33
5 509 Paula Kessler 23:53 28 1:50:26
W02 Aldershot Farnham & District AC 'B'*
1 102 Laura Odell 18:35 14 0:18:35