SEAA Women's 6-stage Milton Keynes
Short: 5053m Road Relay Championships 16 March 2014
Fastest times
Pos'n No. Name Team Time Leg
1 -201 Stephanie Twell Aldershot Farnham & District AC 'A' 16:20 2
2 -601 Emelia Gorecka Aldershot Farnham & District AC 'A' 16:22 6
3 -239 Beth Potter Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A'* 16:37 2
4 -406 Tish Jones Belgrave Harriers 'A' 16:52 4
5 -604 Rebecca Murray Bedford & County AC 'A' 17:09 6
6 -401 Amy Griffiths Aldershot Farnham & District AC 'A' 17:11 4
7 -111 Jessica Judd Chelmsford AC 17:27 1
8 -141 Laura Brenton Southampton 17:31 1
9 -130 Melissa Hawtin Oxford City 'A' 17:36 1
10 -301 Rachel Robinson Aldershot Farnham & District AC 'A' 17:36 3
11 -101 Laura Gent Aldershot Farnham & District AC 'A' 18:00 1
12 -501 Natasha Doel Aldershot Farnham & District AC 'A' 18:02 5
13 -136 Victoria Crawford Serpentine RC 'A' 18:04 1
14 -241 Ellie Monks Southampton 18:04 2
15 -148 Dani Barnes Windsor Slough Eton & Hounslow 'A'* 18:06 1
16 -230 Hannah England Oxford City 'A' 18:08 2
17 -343 Lisa da Silva Thames Valley Harriers 'A' 18:16 3
18 -112 Lucie Custance Clapham Chasers 'A' 18:16 1
19 -504 Rachel Gibbs Bedford & County AC 'A' 18:22 5
20 -123 Ni’ia Hothersall London Heathside 'A' 18:26 1
21 -125 Revee Walcott-Nolan Luton AC 18:27 1
22 -204 Natasha Peters Bedford & County AC 'A' 18:28 2
23 -104 Alice Burgin Bedford & County AC 'A' 18:29 1
24 -139 Victoria Walker Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A'* 18:31 1
25 -506 Zoe Doyle Belgrave Harriers 'A' 18:31 5
26 -126 Lara Bromilow Marshall Milton Keynes AC 'A' 18:32 1
27 -222 Amy Clements Kent AC 18:33 2
28 -118 Ashley Scott Highgate Harriers 'A' 18:34 1
29 -348 Charlotte Firth Windsor Slough Eton & Hounslow 'A'* 18:34 3
30 -102 Laura Odell Aldershot Farnham & District AC 'B'* 18:35 1
31 -245 Nicole Taylor Tonbridge AC 18:36 2
32 -243 Tracy Barlow Thames Valley Harriers 'A' 18:36 2
33 -323 Sue Rust London Heathside 'A' 18:37 3
34 -106 Jojo Rhodes Belgrave Harriers 'A' 18:39 1
35 -548 Kirsty Marshall Windsor Slough Eton & Hounslow 'A'* 18:41 5
36 -225 Rosie Keane Luton AC 18:41 2
37 -109 Natalie Griffiths Cambridge & Coleridge* 18:41 1
38 -206 Nelleke Quispel Belgrave Harriers 'A' 18:41 2
39 -218 Katie Meredith Highgate Harriers 'A' 18:43 2
40 -450 Katherine Gundersen Woodford Green & Essex Ladies 'A' 18:45 4
41 -326 Wendy Webber Marshall Milton Keynes AC 'A' 18:46 3
42 -441 Rachel Ayerst Southampton 18:52 4
43 -532 Estelle Damant Ranelagh 'A' 18:54 5
44 -346 Sophie Delderfield Vale of Aylesbury AC 'A' 18:56 3
45 -226 Elle Roche Marshall Milton Keynes AC 'A' 18:58 2
46 -137 Sam Ludlow Taylor Serpentine RC 'B' 19:01 1
47 -636 Liz Wynn Serpentine RC 'A' 19:06 6
48 -306 Mel Wilkins Belgrave Harriers 'A' 19:08 3
49 -518 Hannah Viner Highgate Harriers 'A' 19:09 5
50 -550 Megan Edwards Woodford Green & Essex Ladies 'A' 19:12 5
51 -223 Catherine Jeremiah London Heathside 'A' 19:16 2
52 -630 Gemma Bridge Oxford City 'A' 19:17 6
53 -248 Leigh James Windsor Slough Eton & Hounslow 'A'* 19:20 2
54 -108 Nicky Brinkman Bury Pacers* 19:21 1
55 -117 Karen Ellison Herne Hill Harriers 19:22 1
56 -448 Emily Armstrong Windsor Slough Eton & Hounslow 'A'* 19:26 4
57 -325 Christine Lathwell Luton AC 19:26 3
58 -404 Alanah Harris Bedford & County AC 'A' 19:26 4
59 -648 Yolanda Gutteridge Windsor Slough Eton & Hounslow 'A'* 19:26 6
60 -641 Nicola Blandford Southampton 19:26 6
61 -236 Helen Gaunt Serpentine RC 'A' 19:30 2
62 -618 Heather Bijman Highgate Harriers 'A' 19:30 6
63 -622 Catherine Canty Kent AC 19:31 6
64 -246 Rosanna Iannone Vale of Aylesbury AC 'A' 19:33 2
65 -232 Megan De Silva Ranelagh 'A' 19:34 2
66 -437 Andrea Hunt Serpentine RC 'B' 19:36 4
67 -250 Emily Moss Woodford Green & Essex Ladies 'A' 19:37 2
68 -315 Fiona Kennedy Ealing Southall & Middlesex AC 19:38 3
69 -115 Sarah Richardson Ealing Southall & Middlesex AC 19:45 1
70 -145 Catherine Symons Tonbridge AC 19:45 1
71 -150 Rachel Lund Woodford Green & Essex Ladies 'A' 19:48 1
72 -536 Megan Roberts Serpentine RC 'A' 19:49 5
73 -146 Sophie Green Vale of Aylesbury AC 'A' 19:54 1
74 -350 Bernadine Pritchett Woodford Green & Essex Ladies 'A' 19:55 3
75 -120 Jayne Williams Ipswich Jaffa RC 'A' 19:57 1
76 -632 Jo Ronaldson Ranelagh 'A' 19:58 6
77 -345 Alice Wood Tonbridge AC 20:00 3
78 -650 Jenny Thomas Woodford Green & Essex Ladies 'A' 20:04 6
79 -412 Frankie Crozier Clapham Chasers 'A' 20:07 4
80 -341 Rachel Evans Southampton 20:08 3
81 -107 Rose O'Brien Belgrave Harriers 'B' 20:09 1
82 -434 Julie Rayfield Reading AC 'A' 20:10 4
83 -541 Sarah Kingston Southampton 20:13 5
84 -122 Shavaun Henry Kent AC 20:13 1
85 -217 Ieva Lobaciute Herne Hill Harriers 20:14 2
86 -423 Bridgit Napleton  London Heathside 'A' 20:16 4
87 -623 Gina Heiss London Heathside 'A' 20:17 6
88 -543 Siana Jones Thames Valley Harriers 'A' 20:18 5
89 -312 Clare Coley Clapham Chasers 'A' 20:18 3
90 -208 Angie Joiner-Handy Bury Pacers* 20:18 2
91 -207 Alison Heydenrych Belgrave Harriers 'B' 20:18 2
92 -134 Debbie Taylor Reading AC 'A' 20:19 1
93 -318 Nora Rossberg Highgate Harriers 'A' 20:20 3
94 -537 Natasha Sheel Serpentine RC 'B' 20:21 5
95 -237 Victoria Brown Serpentine RC 'B' 20:22 2
96 -436 Deanna Laforet Serpentine RC 'A' 20:26 4
97 -426 Sophie Gibbens Marshall Milton Keynes AC 'A' 20:27 4
98 -608 Odette Robson Bury Pacers* 20:27 6
99 -330 Jade Walker Oxford City 'A' 20:29 3
100 -606 Sophie Carter Belgrave Harriers 'A' 20:30 6
101 -530 Martha Lloyd Oxford City 'A' 20:34 5
102 -523 Angela Howe London Heathside 'A' 20:34 5
103 -515 Grazina Narviliene Ealing Southall & Middlesex AC 20:35 5
104 -617 Helen Hadjam Herne Hill Harriers 20:35 6
105 -220 Val Jennings Ipswich Jaffa RC 'A' 20:36 2
106 -307 Fiona Maddocks Belgrave Harriers 'B' 20:36 3
107 -304 Sue Bosher Bedford & County AC 'A' 20:37 3
108 -418 Sophie Sheldrake Highgate Harriers 'A' 20:37 4
109 -522 Teresa Murphy Kent AC 20:38 5
110 -430 Lauren Hawtin Oxford City 'A' 20:38 4
111 -431 Sarah Davies Oxford City 'B' 20:41 4
112 -432 Juliet Edwards Ranelagh 'A' 20:48 4
113 -332 Marie Synnott-Wells Ranelagh 'A' 20:50 3
114 -546 Julia Austin Vale of Aylesbury AC 'A' 20:53 5
115 -317 Stephanie Mitchell Herne Hill Harriers 20:53 3
116 -417 Laura Dowsing Herne Hill Harriers 20:58 4
117 -612 Helen Cooper Clapham Chasers 'A' 20:58 6
118 -227 Maria Calleia Marshall Milton Keynes AC 'B' 20:59 2
119 -334 Anna Boniface Reading AC 'A' 21:00 3
120 -446 Debbie Channer Vale of Aylesbury AC 'A' 21:00 4
121 -512 Charlotte Healy Clapham Chasers 'A' 21:01 5
122 -551 Evie Serventi Woodford Green & Essex Ladies 'B' 21:01 5
123 -231 Ellie Burns Oxford City 'B' 21:02 2
124 -336 Ilona Bagi Serpentine RC 'A' 21:03 3
125 -517 Suzanne Swaine Herne Hill Harriers 21:05 5
126 -337 Jo Beak Serpentine RC 'B' 21:08 3
127 -215 Shona Cowper Ealing Southall & Middlesex AC 21:09 2
128 -119 Emma Burgess Highgate Harriers 'B'* 21:10 1
129 -508 Clare Hoblyn Bury Pacers* 21:10 5
130 -320 Dawn Davies Ipswich Jaffa RC 'A' 21:11 3
131 -212 Ruth Gloster Clapham Chasers 'A' 21:13 2
132 -128 Frances Malin Marshall Milton Keynes AC 'C' 21:15 1
133 -443 Kate Green Thames Valley Harriers 'A' 21:17 4
134 -625 Ellie Still Luton AC 21:19 6
135 -507 Helen White Belgrave Harriers 'B' 21:19 5
136 -228 Diane Baldwin Marshall Milton Keynes AC 'C' 21:20 2
137 -631 Livvy Napier Oxford City 'B' 21:21 6
138 -413 Cat St Clair Clapham Chasers 'B' 21:28 4
139 -420 Georgia Garvin Ipswich Jaffa RC 'A' 21:30 4
140 -525 Kerry Large Luton AC 21:31 5
141 -224 Jane Higgins London Heathside 'B' 21:33 2
142 -526 Corinne Nurse Marshall Milton Keynes AC 'A' 21:33 5
143 -132 Becky Hall Ranelagh 'A' 21:34 1
144 -637 Taylor Bickford Serpentine RC 'B' 21:34 6
145 -425 Charlotte Hardy Luton AC 21:38 4
146 -445 Jess Owen Tonbridge AC 21:38 4
147 -251 Alex Wardle Woodford Green & Essex Ladies 'B' 21:39 2
148 -322 Kate Williams Kent AC 21:39 3
149 -607 Jen Beecroft Belgrave Harriers 'B' 21:41 6
150 -451 Maxine Voutilainen Woodford Green & Essex Ladies 'B' 21:43 4
151 -408 Chloe Jennings Bury Pacers* 21:46 4
152 -124 Louisa Pointon London Heathside 'B' 21:52 1
153 -234 Naomi Forshaw Reading AC 'A' 21:53 2
154 -113 Ruth Gibson Clapham Chasers 'B' 21:57 1
155 -424 Eilidh Wagstaff London Heathside 'B' 21:58 4
156 -143 Diana Kennedy Thames Valley Harriers 'A' 22:06 1
157 -643 Barbara Hollinger Thames Valley Harriers 'A' 22:06 6
158 -138 Kate Mapstone Serpentine RC 'C'* 22:08 1
159 -327 Chelsea Hunt Marshall Milton Keynes AC 'B' 22:12 3
160 -645 Jayne Mallyon Tonbridge AC 22:13 6
161 -308 Emily Gooderham Bury Pacers* 22:14 3
162 -131 Lisa Sammons Oxford City 'B' 22:16 1
163 -627 Alana Slater Marshall Milton Keynes AC 'B' 22:17 6
164 -209 Sophie Jones Cambridge & Coleridge* 22:21 2
165 -407 Vicki Goodwin Belgrave Harriers 'B' 22:23 4
166 -527 Kerry Adams Marshall Milton Keynes AC 'B' 22:27 5
167 -534 Caroline Stevens Reading AC 'A' 22:31 5
168 -634 Sarah Wilkins Reading AC 'A' 22:31 6
169 -309 Lynn Roberts Cambridge & Coleridge* 22:38 3
170 -621 Nikki Ramsey Ipswich Jaffa RC 'B' 22:41 6
171 -646 Victoria Sheldon Vale of Aylesbury AC 'A' 22:41 6
172 -328 Melanie Wright Marshall Milton Keynes AC 'C' 22:46 3
173 -415 Patricia Thomas Ealing Southall & Middlesex AC 22:46 4
174 -531 Gwyneth Hueter Oxford City 'B' 22:46 5
175 -409 Margaret Phillips Cambridge & Coleridge* 22:53 4
176 -151 Karen Horswood Woodford Green & Essex Ladies 'B' 22:54 1
177 -127 Gemma Childs Marshall Milton Keynes AC 'B' 22:55 1
178 -626 Lauren Hankers Marshall Milton Keynes AC 'A' 22:57 6
179 -615 Carol Jones Ealing Southall & Middlesex AC 23:00 6
180 -351 Anne Gombert Woodford Green & Essex Ladies 'B' 23:03 3
181 -545 Louisa Bryant Tonbridge AC 23:03 5
182 -121 Hannah Wood Ipswich Jaffa RC 'B' 23:07 1
183 -620 Verity Smith Ipswich Jaffa RC 'A' 23:14 6
184 -520 Louise Johnson Ipswich Jaffa RC 'A' 23:16 5
185 -219 Natasha Cendrowicz Highgate Harriers 'B'* 23:20 2
186 -324 Charlotte McCrossin London Heathside 'B' 23:29 3
187 -313 Sophie Jones Clapham Chasers 'B' 23:31 3
188 -213 Katherine French Clapham Chasers 'B' 23:32 2
189 -528 Lisa Clack Marshall Milton Keynes AC 'C' 23:32 5
190 -331 Elisa Robbins Oxford City 'B' 23:38 3
191 -513 Kim Tyler Clapham Chasers 'B' 23:51 5
192 -509 Paula Kessler Cambridge & Coleridge* 23:53 5
193 -651 Andrea Possee Woodford Green & Essex Ladies 'B' 23:53 6
194 -422 Eliza Grant Kent AC 24:12 4
195 -428 Karen Tincknell Marshall Milton Keynes AC 'C' 24:22 4
196 -613 Cassandra Power Clapham Chasers 'B' 24:23 6
197 -524 Sandra Buxton London Heathside 'B' 24:33 5
198 -321 Pippa Cresdee Ipswich Jaffa RC 'B' 24:40 3
199 -624 Gabi Johnson London Heathside 'B' 24:57 6
200 -421 Jane De Boltz Ipswich Jaffa RC 'B' 25:24 4
201 -238 Stephanie Vaatz Serpentine RC 'C'* 26:29 2
202 -221 Alison Beech Ipswich Jaffa RC 'B' 26:40 2
203 -628 Lilli Stickley Marshall Milton Keynes AC 'C' 26:57 6
204 -521 Jodie Lock Ipswich Jaffa RC 'B' 27:27 5
205 -427 Julie McPheat Marshall Milton Keynes AC 'B' 27:34 4
206 -144 Christine Munden Thames Valley Harriers 'B'* 29:20 1