SEAA Men's 12-stage Milton Keynes
Short: 5053m Road Relay Championships 16 March 2014
Fastest times
Pos'n No. Name Team Time Leg
1 1201 Jonny Hay Aldershot Farnham & District AC 'A' 14:41 12
2 1032 Frank Baddick Newham & Essex Beagles 'A' 14:58 10
3 601 Ian Bailey Aldershot Farnham & District AC 'A' 15:07 6
4 247 Andrew Combs Tonbridge AC 'A' 15:11 2
5 603 Jack Goodwin Bedford & County AC 'A' 15:15 6
6 219 Lewis Lloyd Herne Hill Harriers 15:22 2
7 841 Alex Wall-Clarke Southampton AC 15:30 8
8 1203 Ryan Parker Bedford & County AC 'A' 15:35 12
9 203 Michael Harrison Bedford & County AC 'A' 15:37 2
10 801 Jack Rowe Aldershot Farnham & District AC 'A' 15:38 8
11 403 Joe Christopher Bedford & County AC 'A' 15:40 4
12 832 Eliot Buckner Newham & Essex Beagles 'A' 15:42 8
13 1250 Gavin Lewis Woodford Green & Essex Ladies 'A' 15:43 12
14 208 James Poole Blackheath & Bromley Harriers 15:45 2
15 1001 Jamie Ashton Aldershot Farnham & District AC 'A' 15:48 10
16 242 James McMurray St Albans Striders* 15:50 2
17 224 James Savage Kent AC 'A' 15:58 2
18 1236 Glenn Hughes Serpentine RC 'A' 15:59 12
19 250 Jonathon Cook Woodford Green & Essex Ladies 'A' 16:02 2
20 401 Jack Wyllie Aldershot Farnham & District AC 'A' 16:05 4
21 220 Gregory Rimmer Highgate Harriers 'A' 16:06 2
22 1224 Owen Hind Kent AC 'A' 16:07 12
23 229 Tom Mead Luton AC 16:08 2
24 824 Hassan Davis Kent AC 'A' 16:11 8
25 209 Ian Crowe-Wright Brighton & Hove 16:13 2
26 647 James West Tonbridge AC 'A' 16:14 6
27 1024 Paul Griffiths Kent AC 'A' 16:15 10
28 210 Kieran Wood Cambridge & Coleridge 16:15 2
29 408 Georges Vacharopoulos Blackheath & Bromley Harriers 16:19 4
30 430 Ryan Burling Marshall Milton Keynes AC 'A' 16:21 4
31 447 Harry Paton Tonbridge AC 'A' 16:23 4
32 636 Simon Barrett Serpentine RC 'A' 16:25 6
33 201 Charlie Critchley Aldershot Farnham & District AC 'A' 16:25 2
34 215 Ben Waterman Ealing Southall & Middlesex AC 16:25 2
35 1232 Stuart Major Newham & Essex Beagles 'A' 16:27 12
36 803 Ben Alcock Bedford & County AC 'A' 16:27 8
37 804 Chris Wright Bedford & County AC 'B' 16:28 8
38 1247 Alex Howard Tonbridge AC 'A' 16:29 12
39 241 Chris Hilton Southampton AC 16:29 2
40 236 Martin Gaunt Serpentine RC 'A' 16:30 2
41 620 Tom Christopher Highgate Harriers 'A' 16:32 6
42 809 Andrew Donno Brighton & Hove 16:32 8
43 450 James Stockings Woodford Green & Essex Ladies 'A' 16:34 4
44 1020 Henry Dodwell Highgate Harriers 'A' 16:38 10
45 232 Stephen Hepples Newham & Essex Beagles 'A' 16:38 2
46 820 Jonny Laybourn Highgate Harriers 'A' 16:38 8
47 1050 Bertie Powell Woodford Green & Essex Ladies 'A' 16:39 10
48 420 Brahma Pochee Highgate Harriers 'A' 16:39 4
49 244 Ian Harkness Thames Hare & Hounds 16:39 2
50 218 Alex Robinson Hercules Wimbledon 16:40 2
51 624 Tim Alexander Kent AC 'A' 16:43 6
52 1245 Kieron Sexton Thames Valley Harriers 'A' 16:45 12
53 436 Yari Fontebasso Serpentine RC 'A' 16:45 4
54 213 Jake English Croydon Harriers 16:45 2
55 630 Chris Hearn Marshall Milton Keynes AC 'A' 16:45 6
56 1003 Sam Bennett Bedford & County AC 'A' 16:47 10
57 1036 Pau Herrero Serpentine RC 'A' 16:47 10
58 836 Hendrik Zietsman Serpentine RC 'A' 16:50 8
59 248 Dan Gurton Vale of Aylesbury 16:50 2
60 230 Ross Threlfall Marshall Milton Keynes AC 'A' 16:51 2
61 202 Andrew Rooke Aldershot Farnham & District AC 'B'* 16:54 2
62 1220 Duncan Burbridge Highgate Harriers 'A' 16:54 12
63 1209 Zared Hale Brighton & Hove 16:57 12
64 432 Jad El-houssammi Newham & Essex Beagles 'A' 16:57 4
65 212 Darren Tanner Clapham Chasers 16:59 2
66 424 Stuart Beaney Kent AC 'A' 17:00 4
67 234 Matthieu Marshall Oxford City 'A' 17:01 2
68 1227 Brent Atkins  London Heathside 'A' 17:02 12
69 409 David Boyce Brighton & Hove 17:04 4
70 1018 Johnnie Bland Hercules Wimbledon 17:05 10
71 441 Tim Spencer Southampton AC 17:06 4
72 644 Nick Altmann Thames Hare & Hounds 17:07 6
73 1009 Ashley Wittcomb  Brighton & Hove 17:07 10
74 405 Richard Ward Belgrave Harriers 'A' 17:07 4
75 404 Matt Nicholson Bedford & County AC 'B' 17:08 4
76 416 Tom Butcher Guildford & Godalming AC* 17:09 4
77 429 Shane Jay Luton AC 17:09 4
78 645 Robert Vallance Thames Valley Harriers 'A' 17:10 6
79 422 Dean Clark Hillingdon AC 17:11 4
80 207 David Lee Biggleswade AC 17:11 2
81 632 Wayne Bell Newham & Essex Beagles 'A' 17:11 6
82 1237 Calvin Mullings Serpentine RC 'B' 17:11 12
83 605 Doug Morton Belgrave Harriers 'A' 17:13 6
84 812 Nathan Smeaton Clapham Chasers 17:13 8
85 1217 Philip Benson Harrow AC 17:13 12
86 1047 Michael Ellis Tonbridge AC 'A' 17:14 10
87 251 Sam Benge Woodford Green & Essex Ladies 'B' 17:16 2
88 1241 Matthew Emery Southampton AC 17:17 12
89 204 Massi Dendani Bedford & County AC 'B' 17:18 2
90 231 Jonathon Peters Marshall Milton Keynes AC 'B' 17:18 2
91 830 Samuel Deathe Marshall Milton Keynes AC 'A' 17:20 8
92 618 Phillip Glynn Hercules Wimbledon 17:21 6
93 415 Luke Nicholas Ealing Southall & Middlesex AC 17:21 4
94 848 Patrick Taylor Vale of Aylesbury 17:23 8
95 412 Bryn Reynolds Clapham Chasers 17:23 4
96 1041 David Blackman Southampton AC 17:25 10
97 625 Ron Taylor Kent AC 'B' 17:26 6
98 837 John Nugus Serpentine RC 'B' 17:26 8
99 434 Steve Copley Oxford City 'A' 17:27 4
100 637 George Meagher Serpentine RC 'B' 17:28 6
101 410 Iain Wood Cambridge & Coleridge 17:28 4
102 1027 Chris Jones London Heathside 'A' 17:28 10
103 205 Samuel Shore Belgrave Harriers 'A' 17:29 2
104 445 Matt Ponting Thames Valley Harriers 'A' 17:29 4
105 1037 Miguel Branco Serpentine RC 'B' 17:30 10
106 634 Ryan Meredith Oxford City 'A' 17:30 6
107 1019 Basil Wallace Herne Hill Harriers 17:30 10
108 1244 Chris Daniels Thames Hare & Hounds 17:31 12
109 850 Joe Everitt Woodford Green & Essex Ladies 'A' 17:33 8
110 1030 Eliot Winter Marshall Milton Keynes AC 'A' 17:33 10
111 619 Victor Maughn Herne Hill Harriers 17:34 6
112 245 Manuel Da Silva Thames Valley Harriers 'A' 17:34 2
113 847 Cameron Knapp Tonbridge AC 'A' 17:35 8
114 1205 Fraser Logan Belgrave Harriers 'A' 17:35 12
115 816 Wes Tilbury Guildford & Godalming AC* 17:35 8
116 805 Knut Hegvold Belgrave Harriers 'A' 17:36 8
117 627 Chris Hartley London Heathside 'A' 17:37 6
118 609 Niall Robinson Brighton & Hove 17:38 6
119 604 Sam Knee-Robinson Bedford & County AC 'B' 17:38 6
120 827 Andrew Brooker London Heathside 'A' 17:38 8
121 1230 Mark Dowson Marshall Milton Keynes AC 'A' 17:38 12
122 444 Jack Blaikloch Thames Hare & Hounds 17:39 4
123 437 Sergio Gonzalez Manzaneque Serpentine RC 'B' 17:39 4
124 629 Liam McNabola Luton AC 17:40 6
125 1021 Chris Bailey Highgate Harriers 'B' 17:40 10
126 223 Mark Furnace Ipswich Jaffa RC 17:40 2
127 622 Simon Connell Hillingdon AC 17:40 6
128 237 Peter Holmes Serpentine RC 'B' 17:41 2
129 222 Chris Ingram Hillingdon AC 17:44 2
130 616 Calum Roots Guildford & Godalming AC* 17:44 6
131 817 Peter Norris Harrow AC 17:45 8
132 1218 Peter Clarke Hercules Wimbledon 17:46 12
133 451 Adam Frith Woodford Green & Essex Ladies 'B' 17:47 4
134 815 Archie Jones Ealing Southall & Middlesex AC 17:47 8
135 818 Alex Urban Hercules Wimbledon 17:48 8
136 819 John Tayleur Herne Hill Harriers 17:48 8
137 225 Andy Moreton Kent AC 'B' 17:49 2
138 227 Chris Burn  London Heathside 'A' 17:49 2
139 417 Daniel Skeffington Harrow AC 17:49 4
140 845 Charles Morris Thames Valley Harriers 'A' 17:49 8
141 418 Dominic Kiralyfi Hercules Wimbledon 17:50 4
142 650 CJ Shepherd Woodford Green & Essex Ladies 'A' 17:51 6
143 221 David Gilbert Highgate Harriers 'B' 17:52 2
144 1234 Ed Mezzetti Oxford City 'A' 17:52 12
145 648 Andy Rolt Vale of Aylesbury 17:55 6
146 1017 Lewis Hawkins Harrow AC 17:55 10
147 1005 Robert Norville Belgrave Harriers 'A' 17:56 10
148 427 Stuart Meiklejohn London Heathside 'A' 17:56 4
149 1044 John Clark Thames Hare & Hounds 17:56 10
150 631 Gary Blaber Marshall Milton Keynes AC 'B' 17:57 6
151 642 David Hope St Albans Striders* 17:57 6
152 1228 John Flahive London Heathside 'B' 18:00 12
153 1212 Dan Holmes Clapham Chasers 18:02 12
154 1251 Jim Roche Woodford Green & Essex Ladies 'B' 18:02 12
155 1010 John Ferguson Cambridge & Coleridge 18:03 10
156 608 Steve Cooper Blackheath & Bromley Harriers 18:03 6
157 822 Mark Speight Hillingdon AC 18:06 8
158 1022 Daniel Thompson Hillingdon AC 18:09 10
159 1208 Dan Kennedy Blackheath & Bromley Harriers 18:09 12
160 851 Peter Caton Woodford Green & Essex Ladies 'B' 18:11 8
161 217 Jon Kyte Harrow AC 18:13 2
162 643 Aaron Bishop Swindon Harriers 18:13 6
163 1210 Fred Hamlin Cambridge & Coleridge 18:14 12
164 1012 Michael Leong Clapham Chasers 18:14 10
165 612 Keith Scofield Clapham Chasers 18:14 6
166 426 Adam Haylock Leighton Buzzard 18:15 4
167 1008 Jon Vintner Blackheath & Bromley Harriers 18:17 10
168 443 Peter Molloy Swindon Harriers 18:18 4
169 1222 Paul Leppard Hillingdon AC 18:19 12
170 808 Gareth Evans Blackheath & Bromley Harriers 18:19 8
171 628 Asa Cusack London Heathside 'B' 18:21 6
172 614 Guiseppe Rivelli Datchet Dashers 18:21 6
173 413 Harvey White Croydon Harriers 18:22 4
174 1048 Will Tuckett Vale of Aylesbury 18:24 10
175 414 Steve Ilott Datchet Dashers 18:26 4
176 641 Connor McKeown Southampton AC 18:27 6
177 216 Rob Myring Guildford & Godalming AC* 18:28 2
178 425 Glyn Parry Kent AC 'B' 18:29 4
179 1242 Steve Buckle St Albans Striders* 18:30 12
180 844 Jerry Watson Thames Hare & Hounds 18:32 8
181 825 Tom Webb Kent AC 'B' 18:33 8
182 814 Paul Woolley Datchet Dashers 18:33 8
183 826 Timothy Inchley Leighton Buzzard 18:33 8
184 610 Mark Crook Cambridge & Coleridge 18:34 6
185 626 Thomas Inchley Leighton Buzzard 18:35 6
186 829 Jahmal Williams Luton AC 18:36 8
187 419 Eric Dol Herne Hill Harriers 18:36 4
188 448 Will Gurton Vale of Aylesbury 18:36 4
189 1042 Jacob Hines St Albans Striders* 18:37 10
190 423 Joseph Peat Ipswich Jaffa RC 18:37 4
191 233 Paige Haines Newham & Essex Beagles 'B'* 18:37 2
192 1029 Daniel Winfield Luton AC 18:37 10
193 243 Michael Chandler Swindon Harriers 18:42 2
194 238 Stephane Schneider Serpentine RC 'C' 18:42 2
195 407 Michael Blunt Biggleswade AC 18:42 4
196 1014 Adrian Sell Datchet Dashers 18:42 10
197 1204 Jack Benedickter Bedford & County AC 'B' 18:43 12
198 1225 Richard Archer Kent AC 'B' 18:43 12
199 810 Neil Carrington Cambridge & Coleridge 18:43 8
200 1015 Rob Brown Ealing Southall & Middlesex AC 18:43 10
201 834 Miquel Pellicer Llopis Oxford City 'A' 18:46 8
202 438 Serdar Cetin Serpentine RC 'C' 18:46 4
203 638 Gideon Reid  Serpentine RC 'C' 18:46 6
204 1034 John Atyeo Oxford City 'A' 18:46 10
205 1004 Chris Thornley Bedford & County AC 'B' 18:47 10
206 1226 James Bell Leighton Buzzard 18:48 12
207 214 Robin Smith Datchet Dashers 18:51 2
208 246 Fahad Abdi Thames Valley Harriers 'B' 18:55 2
209 226 Paul Douglas Leighton Buzzard 18:56 2
210 1243 Mark Bellamy Swindon Harriers 18:58 12
211 1025 Lee Adams Kent AC 'B' 18:58 10
212 228 Jacob Howe London Heathside 'B' 19:01 2
213 1043 Barrie Brown Swindon Harriers 19:02 10
214 838 Tim Renshaw Serpentine RC 'C' 19:03 8
215 1045 Greg Bennett Thames Valley Harriers 'A' 19:03 10
216 1214 Chris Fox Datchet Dashers 19:06 12
217 843 Michael Sas Swindon Harriers 19:08 8
218 442 Jamie Abbiss St Albans Striders* 19:08 4
219 823 Marcus Catlin Ipswich Jaffa RC 19:09 8
220 433 George Choat Newham & Essex Beagles 'B'* 19:16 4
221 1215 Mohammed Hashi Ealing Southall & Middlesex AC 19:19 12
222 1026 Stuart Blofeld Leighton Buzzard 19:21 10
223 617 Richard Francis Harrow AC 19:24 6
224 1221 Martin Bright Highgate Harriers 'B' 19:28 12
225 807 David Sabey Biggleswade AC 19:29 8
226 421 Richard Stewart Highgate Harriers 'B' 19:34 4
227 1248 Richard Taylor Vale of Aylesbury 19:35 12
228 607 Adam Murphy Biggleswade AC 19:35 6
229 1238 Andrew Taylor Serpentine RC 'C' 19:35 12
230 1038 Andrew Maynard Serpentine RC 'C' 19:36 10
231 651 Andy Coleman Woodford Green & Essex Ladies 'B' 19:38 6
232 1213 Matthew Kiernan Croydon Harriers 19:38 12
233 206 Matt Whiting Belgrave Harriers 'B'* 19:46 2
234 623 Brian Rogers Ipswich Jaffa RC 19:49 6
235 1031 Edward Dunn Marshall Milton Keynes AC 'B' 19:54 10
236 428 Mark Bailey London Heathside 'B' 19:56 4
237 621 John O'Shea Highgate Harriers 'B' 20:04 6
238 1023 Tom Wake Ipswich Jaffa RC 20:07 10
239 615 Angelo John Ealing Southall & Middlesex AC 20:11 6
240 828 Kris Milovsorov London Heathside 'B' 20:17 8
241 613 Andy Del Nevo Croydon Harriers 20:26 6
242 1028 Paul McCrossin London Heathside 'B' 20:38 10
243 406 Charles Dickinson Belgrave Harriers 'B'* 20:49 4
244 813 Martin Rowe Croydon Harriers 21:09 8
245 1013 Rob Rye Croydon Harriers 21:10 10
246 431 Chris Youens Marshall Milton Keynes AC 'B' 21:13 4
247 1223 Mark Leeks Ipswich Jaffa RC 21:22 12
248 842 Stuart Middleton St Albans Striders* 21:23 8
249 1051 James Stockings Woodford Green & Essex Ladies 'B' 21:28 10
250 1219 Andy Kirtland Herne Hill Harriers 21:29 12
251 831 Martin McPheat Marshall Milton Keynes AC 'B' 21:44 8
252 1207 John Haines Biggleswade AC 22:10 12
253 239 Russell Devitt Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 23:17 2
254 1007 Ian Skerratt Biggleswade AC 23:20 10
255 1229 Paul Brooks Luton AC 25:26 12
256 821 Pierce Boyle Highgate Harriers 'B' 25:52 8