SEAA Men's 12-stage Milton Keynes
Long: 7664m Road Relay Championships 16 March 2014
Fastest times
Pos'n No. Name Team Time Leg
1 301 Chris Thompson Aldershot Farnham & District AC 'A' 22:35 3
2 724 Paul Pollock Kent AC 'A' 23:06 7
3 129 Ian Kimpton Luton AC 23:18 1
4 105 Paskar Owor Belgrave Harriers 'A' 23:19 1
5 1136 Nicholas Torry Serpentine RC 'A' 23:20 11
6 308 Scott Overall Blackheath & Bromley Harriers 23:20 3
7 148 Anuradha Cooray Vale of Aylesbury 23:22 1
8 732 Colin Leak Newham & Essex Beagles 'A' 23:39 7
9 145 Mohamud Aadan Thames Valley Harriers 'A' 23:42 1
10 924 John Gilbert Kent AC 'A' 23:44 9
11 712 Andy Maud Clapham Chasers 23:50 7
12 932 Lee Merrien Newham & Essex Beagles 'A' 24:04 9
13 517 Matt Carey Harrow AC 24:06 5
14 305 Craig Ruddy Belgrave Harriers 'A' 24:06 3
15 720 Shaun Dixon Highgate Harriers 'A' 24:06 7
16 150 Martyn Cryer Woodford Green & Essex Ladies 'A' 24:08 1
17 524 Russell Bentley Kent AC 'A' 24:08 5
18 1132 Rory Chesser Newham & Essex Beagles 'A' 24:17 11
19 109 Howard Bristow Brighton & Hove 24:21 1
20 901 Steve Connor Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:21 9
21 1124 James Connor Kent AC 'A' 24:22 11
22 132 Dave Mitchinson Newham & Essex Beagles 'A' 24:25 1
23 936 Jonathan Poole Serpentine RC 'A' 24:26 9
24 1101 Elliot Robinson Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:27 11
25 124 Chris Greenwood Kent AC 'A' 24:28 1
26 303 Steve Naylor Bedford & County AC 'A' 24:29 3
27 520 Ben Noad Highgate Harriers 'A' 24:34 5
28 501 Chris Rooke Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:35 5
29 920 Ryan McKinlay Highgate Harriers 'A' 24:43 9
30 122 Rob Thompson Hillingdon AC 24:44 1
31 736 Richard Phillips Serpentine RC 'A' 24:45 7
32 336 Dave Morgan Serpentine RC 'A' 24:46 3
33 701 Joshua Grace Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:48 7
34 947 Steve Fennell Tonbridge AC 'A' 24:48 9
35 143 Nyle Clinton Swindon Harriers 24:48 1
36 101 Neil Phillips Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:56 1
37 324 Andrew Agnew Kent AC 'A' 24:58 3
38 119 Chris Busaileh Herne Hill Harriers 24:59 1
39 1150 Ed Shepherd Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:00 11
40 130 Steve Tuttle Marshall Milton Keynes AC 'A' 25:00 1
41 136 Hugh Torry Serpentine RC 'A' 25:03 1
42 147 Tom Cox Tonbridge AC 'A' 25:04 1
43 1147 Ben Cole Tonbridge AC 'A' 25:05 11
44 116 Gilbert Grundy  Guildford & Godalming AC* 25:05 1
45 350 Stephan Wenk Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:06 3
46 709 Kevin Rojas Brighton & Hove 25:07 7
47 903 Luke Humphreys Bedford & County AC 'A' 25:12 9
48 1103 Will Mackay Bedford & County AC 'A' 25:13 11
49 120 Robel Bahelbi Highgate Harriers 'A' 25:13 1
50 103 Matt Janes Bedford & County AC 'A' 25:14 1
51 541 Matt Revier Southampton AC 25:18 5
52 118 Liam White Hercules Wimbledon 25:18 1
1117 Nick Andrews Harrow AC 25:19 11 short
53 532 John Pike Newham & Essex Beagles 'A' 25:19 5
54 915 Guillaume Adam Ealing Southall & Middlesex AC 25:22 9
55 144 Simon Wurr Thames Hare & Hounds 25:22 1
56 320 Richard Scott Highgate Harriers 'A' 25:22 3
57 503 Mitch Burton Bedford & County AC 'A' 25:23 5
58 329 Daniel Woodgate Luton AC 25:24 3
59 347 Daniel Bradley Tonbridge AC 'A' 25:27 3
60 309 Philip Caine Brighton & Hove 25:28 3
61 315 Rob Wilson Ealing Southall & Middlesex AC 25:30 3
62 351 Harold Wyber Woodford Green & Essex Ladies 'B' 25:30 3
63 117 Jim Cooper Harrow AC 25:31 1
64 747 Julian Rendall Tonbridge AC 'A' 25:39 7
65 703 Josh Lunn Bedford & County AC 'A' 25:39 7
66 718 Jonathan Cornish Hercules Wimbledon 25:43 7
67 330 Liam Smith Marshall Milton Keynes AC 'A' 25:44 3
68 114 Rob Foster Datchet Dashers 25:45 1
69 332 Niall Sheehan Newham & Essex Beagles 'A' 25:45 3
70 319 Simon Coombes Herne Hill Harriers 25:50 3
71 344 Nic Gould Thames Hare & Hounds 25:51 3
72 505 William Cockerell Belgrave Harriers 'A' 25:52 5
73 741 Jamie Knapp Southampton AC 25:52 7
74 1144 Gordon Pearce Thames Hare & Hounds 25:54 11
75 536 Will Green Serpentine RC 'A' 25:54 5
76 141 Matt Hibberd Southampton AC 25:58 1
77 1125 Phil Sanders Kent AC 'B' 26:00 11
78 108 Alex Gibbins Blackheath & Bromley Harriers 26:01 1
79 318 Fred Slemeck Hercules Wimbledon 26:02 3
80 750 Darren Southcott Woodford Green & Essex Ladies 'A' 26:04 7
81 115 Jamie Taylor-Caldwell Ealing Southall & Middlesex AC 26:05 1
82 322 James Laing Hillingdon AC 26:05 3
83 534 Julian Richardson Oxford City 'A' 26:07 5
84 1120 Ben Pochee Highgate Harriers 'A' 26:07 11
85 918 Kieran White Hercules Wimbledon 26:09 9
86 334 Les Newell Oxford City 'A' 26:10 3
87 519 Jeff Cunningham Herne Hill Harriers 26:11 5
88 139 Matthew Grant Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 26:12 1
89 905 Roy Maddams Belgrave Harriers 'A' 26:13 9
90 515 Christopher Hepworth Ealing Southall & Middlesex AC 26:14 5
91 530 Marcin Fudalej Marshall Milton Keynes AC 'A' 26:15 5
92 134 Aaron Burgess Oxford City 'A' 26:15 1
93 744 Martin Shore Thames Hare & Hounds 26:16 7
94 126 Glen Turner Leighton Buzzard 26:17 1
95 518 Ben Toomer Hercules Wimbledon 26:20 5
96 919 Mohammed Ismail Herne Hill Harriers 26:20 9
97 123 Gavin Davies Ipswich Jaffa RC 26:20 1
98 110 Oliver Park Cambridge & Coleridge 26:22 1
99 547 Jamie Bryant Tonbridge AC 'A' 26:22 5
100 950 Kev Murphy  Woodford Green & Essex Ladies 'A' 26:22 9
101 127 George Stewart  London Heathside 'A' 26:23 1
102 125 Tim Lawrence Kent AC 'B' 26:25 1
103 112 Peter James Clapham Chasers 26:27 1
104 1118 Robert Tuer Hercules Wimbledon 26:27 11
105 1142 Paul Adams St Albans Striders* 26:28 11
106 508 Andrew Rayner Blackheath & Bromley Harriers 26:29 5
107 102 William Davies Aldershot Farnham & District AC 'B'* 26:29 1
108 930 Matt Clarke Marshall Milton Keynes AC 'A' 26:30 9
109 912 Jamie Bannister Clapham Chasers 26:33 9
110 1122 Martin Bateman Hillingdon AC 26:34 11
111 908 Sam Barnes Blackheath & Bromley Harriers 26:36 9
112 704 Alan Turnbull Bedford & County AC 'B' 26:37 7
113 737 Hussein Ahmed Serpentine RC 'B' 26:37 7
114 705 Michael Trees Belgrave Harriers 'A' 26:39 7
115 509 David Benton Brighton & Hove 26:41 5
116 326 Peter Mackrell Leighton Buzzard 26:42 3
117 708 Mark Steinle Blackheath & Bromley Harriers 26:43 7
118 537 Martin O'Connell Serpentine RC 'B' 26:45 5
119 140 Richard Charles Shaftesbury Barnet Harriers AC 'B' 26:46 1
120 529 Andrew McMulkin Luton AC 26:48 5
121 312 Matt Carlisle Clapham Chasers 26:55 3
122 527 Dan McKeown London Heathside 'A' 26:55 5
123 544 Martin Bishop Thames Hare & Hounds 26:56 5
124 1109 Graham Godden Brighton & Hove 26:59 11
125 504 Steve Herring Bedford & County AC 'B' 27:00 5
126 525 Paul Bell Kent AC 'B' 27:00 5
127 922 Sam Blanshard Hillingdon AC 27:01 9
128 1127 Adam Kirk-Smith London Heathside 'A' 27:01 11
129 745 Peter Scannell Thames Valley Harriers 'A' 27:02 7
130 730 Graham Jones Marshall Milton Keynes AC 'A' 27:02 7
131 710 Istvan Jacso Cambridge & Coleridge 27:08 7
132 313 Peter Chambers Croydon Harriers 27:08 3
133 1137 Nicola Barberis Negra Serpentine RC 'B' 27:09 11
134 137 Chris Graham Serpentine RC 'B' 27:10 1
135 1108 Dave McKinley Blackheath & Bromley Harriers 27:11 11
136 1115 Stephen Elson Ealing Southall & Middlesex AC 27:11 11
137 317 Alan Wray Harrow AC 27:11 3
138 337 Damien Petitjean Serpentine RC 'B' 27:11 3
139 523 Ryan Ostler Ipswich Jaffa RC 27:11 5
140 727 Dan Madams  London Heathside 'A' 27:11 7
141 921 Oliver Keane Highgate Harriers 'B' 27:12 9
142 1104 Joe Strange Bedford & County AC 'B' 27:13 11
143 550 Angus Holford Woodford Green & Essex Ladies 'A' 27:13 5
144 927 Ed Samuel  London Heathside 'A' 27:13 9
145 345 Ali Yahye Thames Valley Harriers 'A' 27:15 3
146 325 Calum Fraser Kent AC 'B' 27:16 3
147 909 Matthew Bristow Brighton & Hove 27:16 9
148 545 Andrew Mitchell Thames Valley Harriers 'A' 27:17 5
149 107 Craig Brown Biggleswade AC 27:19 1
150 121 Rob Walker Highgate Harriers 'B' 27:22 1
151 944 Richard Hewitt Thames Hare & Hounds 27:24 9
152 729 Sean Still Luton AC 27:25 7
153 341 Tim Sherman Southampton AC 27:27 3
154 138 Barney Southin Serpentine RC 'C' 27:28 1
155 1141 Gareth Klepacz Southampton AC 27:29 11
156 323 Jonathan Ling Ipswich Jaffa RC 27:29 3
157 304 Craig Emmerson Bedford & County AC 'B' 27:29 3
158 1112 Luke Davis Clapham Chasers 27:30 11
159 719 Deron Fagan Herne Hill Harriers 27:32 7
160 725 David Longley Kent AC 'B' 27:32 7
161 714 David Lee Datchet Dashers 27:32 7
162 945 Gordon Irvine Thames Valley Harriers 'A' 27:33 9
163 327 Mark Anderson London Heathside 'A' 27:34 3
164 104 Charlie Palmer Bedford & County AC 'B' 27:36 1
165 941 Peter Merritt Southampton AC 27:37 9
166 512 James Ellis Clapham Chasers 27:38 5
167 131 Jeremy Vick Marshall Milton Keynes AC 'B' 27:40 1
168 113 Alex Penfold Croydon Harriers 27:45 1
169 923 Adam Wade Ipswich Jaffa RC 27:48 9
170 1123 Benjamin Turley Ipswich Jaffa RC 27:50 11
171 910 Graham Anderson Cambridge & Coleridge 27:53 9
172 1134 Marcus Maxwell Oxford City 'A' 27:55 11
173 348 James Davis Vale of Aylesbury 27:57 3
174 904 Scott Proctor Bedford & County AC 'B' 27:58 9
175 310 Richard Park Cambridge & Coleridge 27:58 3
176 717 Matt Judson Harrow AC 27:59 7
177 914 Chris Hunt Datchet Dashers 27:59 9
178 510 Matthew Slater Cambridge & Coleridge 28:01 5
179 151 Daniel Mann Woodford Green & Essex Ladies 'B' 28:04 1
180 314 Richard Gibbe Datchet Dashers 28:05 3
181 948 Lewis Meredith Vale of Aylesbury 28:06 9
182 1145 Stephen Norris Thames Valley Harriers 'A' 28:06 11
183 1130 Alexander Bowden Marshall Milton Keynes AC 'A' 28:07 11
184 507 Vince Plosky Biggleswade AC 28:07 5
185 734 Nick Jones Oxford City 'A' 28:07 7
186 929 Stuart Still Luton AC 28:08 9
187 937 Tiago Branco Serpentine RC 'B' 28:08 9
188 307 Paul Davies Biggleswade AC 28:10 3
189 715 Max Wells-Pestell Ealing Southall & Middlesex AC 28:10 7
190 522 James Manley Hillingdon AC 28:12 5
191 748 Tim Jones Vale of Aylesbury 28:14 7
192 338 Jolyon Attwooll Serpentine RC 'C' 28:14 3
193 925 Michael Longley Kent AC 'B' 28:18 9
194 551 Louis Clark Woodford Green & Essex Ladies 'B' 28:19 5
195 1128 Tony Killilea London Heathside 'B' 28:22 11
196 531 Josh Lyman Marshall Milton Keynes AC 'B' 28:25 5
197 722 Edward Campbell Hillingdon AC 28:26 7
198 343 Paul Key Swindon Harriers 28:27 3
199 538 Simon Craddock Serpentine RC 'C' 28:29 5
200 726 Ian Grimshaw Leighton Buzzard 28:30 7
201 516 Matt King Guildford & Godalming AC* 28:31 5
202 943 Dominic Hodge Swindon Harriers 28:32 9
203 1110 Craig Dyce Cambridge & Coleridge 28:38 11
204 543 Simon Dill Swindon Harriers 28:39 5
205 339 Ronan Breen Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 28:42 3
206 926 William Mead Leighton Buzzard 28:43 9
207 721 Alex Davidson Highgate Harriers 'B' 28:43 7
208 321 Michael Uscher Highgate Harriers 'B' 28:44 3
209 1126 Chris Norman Leighton Buzzard 28:45 11
210 1138 Will Forbes Serpentine RC 'C' 28:47 11
211 917 Steve Norris Harrow AC 28:47 9
212 128 Tom Stephenson London Heathside 'B' 28:53 1
213 723 Matthew Hunt Ipswich Jaffa RC 28:56 7
214 548 Phil Corbett Vale of Aylesbury 28:58 5
215 342 Joseph Dunn St Albans Striders* 29:03 3
216 513 Simon Loughran Croydon Harriers 29:09 5
217 1105 Peter Willis Belgrave Harriers 'A' 29:09 11
218 514 Phil Jones Datchet Dashers 29:10 5
219 1143 Thomas Hemming Swindon Harriers 29:10 11
220 526 Andrew Inchley Leighton Buzzard 29:12 5
221 1114 Matt Whitehouse Datchet Dashers 29:14 11
222 751 Rob Wilbraham Woodford Green & Essex Ladies 'B' 29:17 7
223 1119 Robert Edwards Herne Hill Harriers 29:17 11
224 951 Tony Russell Woodford Green & Essex Ladies 'B' 29:18 9
225 713 David Chambers Croydon Harriers 29:26 7
226 528 Gavin Evans  London Heathside 'B' 29:30 5
227 934 Maxwell Robinson Oxford City 'A' 29:32 9
228 738 Andy Robbins Serpentine RC 'C' 29:34 7
229 942 George Withers St Albans Striders* 29:38 9
230 728 Sam Thompson London Heathside 'B' 29:38 7
231 743 Paul Middleton Swindon Harriers 29:41 7
232 938 Bartosz Porzuczek Serpentine RC 'C' 29:42 9
233 142 Cathal Gallagher St Albans Striders* 29:44 1
234 1148 Mark Richards Vale of Aylesbury 29:46 11
235 331 Stuart Ellison Marshall Milton Keynes AC 'B' 30:14 3
236 1151 Steve Lambert Woodford Green & Essex Ladies 'B' 30:18 11
237 1129 Robin Hudson Luton AC 30:25 11
238 928 Mike Bironneau London Heathside 'B' 30:26 9
239 707 Nick Haworth Biggleswade AC 30:38 7
240 1121 Mark Townsend Highgate Harriers 'B' 30:40 11
241 328 Joseph McKeown London Heathside 'B' 30:43 3
242 731 Marcus Whelband Marshall Milton Keynes AC 'B' 30:44 7
243 106 Philip Carstairs Belgrave Harriers 'B'* 31:03 1
244 333 P Eldridge Newham & Essex Beagles 'B'* 31:06 3
245 742 Nairn McWilliams St Albans Striders* 31:13 7
246 913 Neil Aikman Croydon Harriers 31:16 9
247 1113 Colin Oxlade Croydon Harriers 31:28 11
248 133 David Kail Newham & Essex Beagles 'B'* 32:07 1
249 146 Richard Hooley Thames Valley Harriers 'B' 32:14 1
250 907 Paul Cooke Biggleswade AC 32:38 9
251 542 Mark Castleton St Albans Striders* 32:46 5
252 306 Malachi Byansi Belgrave Harriers 'B'* 32:48 3
253 521 Stephen Meredith Highgate Harriers 'B' 32:53 5
254 1107 Giles Hawthorne Biggleswade AC 33:01 11
255 931 Jack Comerford Marshall Milton Keynes AC 'B' 33:14 9
256 316 Matt Lythell Guildford & Godalming AC* 35:24 3
257 506 Donald Anderson Belgrave Harriers 'B'* 35:41 5
258 716 Matt Lythell Guildford & Godalming AC* 37:35 7