SEAA Men's 12-stage Milton Keynes
Leg 6: Short: 5053m Road Relay Championships 16 March 2014
Team Positions after leg 6
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 601 Ian Bailey Aldershot Farnham & District AC 'A' 15:07 1:59:43 0
2 603 Jack Goodwin Bedford & County AC 'A' 15:15 2:01:38 0
3 624 Tim Alexander Kent AC 'A' 16:43 2:03:15 0
4 620 Tom Christopher Highgate Harriers 'A' 16:32 2:04:26 2
5 647 James West Tonbridge AC 'A' 16:14 2:04:41 2
6 605 Doug Morton Belgrave Harriers 'A' 17:13 2:05:06 -2
7 636 Simon Barrett Serpentine RC 'A' 16:25 2:05:23 2
8 608 Steve Cooper Blackheath & Bromley Harriers 18:03 2:05:57 -3
9 632 Wayne Bell Newham & Essex Beagles 'A' 17:11 2:06:15 2
10 629 Liam McNabola Luton AC 17:40 2:06:27 -2
11 650 CJ Shepherd Woodford Green & Essex Ladies 'A' 17:51 2:06:54 -1
12 630 Chris Hearn Marshall Milton Keynes AC 'A' 16:45 2:06:56 1
13 609 Niall Robinson Brighton & Hove 17:38 2:07:25 -1
14 619 Victor Maughn Herne Hill Harriers 17:34 2:08:32 0
15 618 Phillip Glynn Hercules Wimbledon 17:21 2:09:31 1
16 644 Nick Altmann Thames Hare & Hounds 17:07 2:09:34 2
17 645 Robert Vallance Thames Valley Harriers 'A' 17:10 2:10:27 4
18 634 Ryan Meredith Oxford City 'A' 17:30 2:10:30 2
19 641 Connor McKeown Southampton AC 18:27 2:10:45 -2
20 622 Simon Connell Hillingdon AC 17:40 2:11:36 2
21 615 Angelo John Ealing Southall & Middlesex AC 20:11 2:11:46 -6
22 617 Richard Francis Harrow AC 19:24 2:12:14 -3
23 612 Keith Scofield Clapham Chasers 18:14 2:13:36 0
24 648 Andy Rolt Vale of Aylesbury 17:55 2:13:38 0
25 637 George Meagher Serpentine RC 'B' 17:28 2:13:54 1
26 604 Sam Knee-Robinson Bedford & County AC 'B' 17:38 2:14:09 1
27 627 Chris Hartley London Heathside 'A' 17:37 2:14:14 1
28 625 Ron Taylor Kent AC 'B' 17:26 2:14:25 2
29 610 Mark Crook Cambridge & Coleridge 18:34 2:14:38 -4
30 651 Andy Coleman Woodford Green & Essex Ladies 'B' 19:38 2:16:34 -1
31 623 Brian Rogers Ipswich Jaffa RC 19:49 2:17:06 0
32 643 Aaron Bishop Swindon Harriers 18:13 2:17:07 0
33 626 Thomas Inchley Leighton Buzzard 18:35 2:17:57 1
34 614 Guiseppe Rivelli Datchet Dashers 18:21 2:18:38 2
35 607 Adam Murphy Biggleswade AC 19:35 2:19:04 0
36 613 Andy Del Nevo Croydon Harriers 20:26 2:19:35 -3
37 638 Gideon Reid  Serpentine RC 'C' 18:46 2:20:25 0
38 616 Calum Roots Guildford & Godalming AC* 17:44 2:22:21 0
39 631 Gary Blaber Marshall Milton Keynes AC 'B' 17:57 2:22:47 0
40 642 David Hope St Albans Striders* 17:57 2:24:28 1
41 628 Asa Cusack London Heathside 'B' 18:21 2:26:24 1
42 621 John O'Shea Highgate Harriers 'B' 20:04 2:26:29 -2