SEAA Men's 12-stage Milton Keynes
Leg 5: Long: 7664m Road Relay Championships 16 March 2014
Team Positions after leg 5
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 501 Chris Rooke Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:35 1:44:36 0
2 503 Mitch Burton Bedford & County AC 'A' 25:23 1:46:23 0
3 524 Russell Bentley Kent AC 'A' 24:08 1:46:32 5
4 505 William Cockerell Belgrave Harriers 'A' 25:52 1:47:53 2
5 508 Andrew Rayner Blackheath & Bromley Harriers 26:29 1:47:54 -2
6 520 Ben Noad Highgate Harriers 'A' 24:34 1:47:54 5
7 547 Jamie Bryant Tonbridge AC 'A' 26:22 1:48:27 0
8 529 Andrew McMulkin Luton AC 26:48 1:48:47 -3
9 536 Will Green Serpentine RC 'A' 25:54 1:48:58 0
10 550 Angus Holford Woodford Green & Essex Ladies 'A' 27:13 1:49:03 -6
11 532 John Pike Newham & Essex Beagles 'A' 25:19 1:49:04 1
12 509 David Benton Brighton & Hove 26:41 1:49:47 -2
13 530 Marcin Fudalej Marshall Milton Keynes AC 'A' 26:15 1:50:11 0
14 519 Jeff Cunningham Herne Hill Harriers 26:11 1:50:58 0
15 515 Christopher Hepworth Ealing Southall & Middlesex AC 26:14 1:51:35 0
16 518 Ben Toomer Hercules Wimbledon 26:20 1:52:10 2
17 541 Matt Revier Southampton AC 25:18 1:52:18 5
18 544 Martin Bishop Thames Hare & Hounds 26:56 1:52:27 -2
19 517 Matt Carey Harrow AC 24:06 1:52:50 7
20 534 Julian Richardson Oxford City 'A' 26:07 1:53:00 1
21 545 Andrew Mitchell Thames Valley Harriers 'A' 27:17 1:53:17 -2
22 522 James Manley Hillingdon AC 28:12 1:53:56 -5
23 512 James Ellis Clapham Chasers 27:38 1:55:22 0
24 548 Phil Corbett Vale of Aylesbury 28:58 1:55:43 -4
25 510 Matthew Slater Cambridge & Coleridge 28:01 1:56:04 -1
26 537 Martin O'Connell Serpentine RC 'B' 26:45 1:56:26 2
27 504 Steve Herring Bedford & County AC 'B' 27:00 1:56:31 0
28 527 Dan McKeown London Heathside 'A' 26:55 1:56:37 1
29 551 Louis Clark Woodford Green & Essex Ladies 'B' 28:19 1:56:56 -4
30 525 Paul Bell Kent AC 'B' 27:00 1:56:59 0
31 523 Ryan Ostler Ipswich Jaffa RC 27:11 1:57:17 1
32 543 Simon Dill Swindon Harriers 28:39 1:58:54 2
33 513 Simon Loughran Croydon Harriers 29:09 1:59:09 -2
34 526 Andrew Inchley Leighton Buzzard 29:12 1:59:22 -1
35 507 Vince Plosky Biggleswade AC 28:07 1:59:29 1
36 514 Phil Jones Datchet Dashers 29:10 2:00:17 -1
37 538 Simon Craddock Serpentine RC 'C' 28:29 2:01:39 0
38 516 Matt King Guildford & Godalming AC* 28:31 2:04:37 2
39 531 Josh Lyman Marshall Milton Keynes AC 'B' 28:25 2:04:50 2
40 521 Stephen Meredith Highgate Harriers 'B' 32:53 2:06:25 -2
41 542 Mark Castleton St Albans Striders* 32:46 2:06:31 -2
42 528 Gavin Evans  London Heathside 'B' 29:30 2:08:03 0
43 506 Donald Anderson Belgrave Harriers 'B'* 35:41 2:20:07 1