SEAA Men's 12-stage Milton Keynes
Leg 3: Long: 7664m Road Relay Championships 16 March 2014
Team Positions after leg 3
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 301 Chris Thompson Aldershot Farnham & District AC 'A' 22:35 1:03:56 12
2 329 Daniel Woodgate Luton AC 25:24 1:04:50 -1
3 305 Craig Ruddy Belgrave Harriers 'A' 24:06 1:04:54 5
4 308 Scott Overall Blackheath & Bromley Harriers 23:20 1:05:06 11
5 350 Stephan Wenk Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:06 1:05:16 -3
6 303 Steve Naylor Bedford & County AC 'A' 24:29 1:05:20 3
7 324 Andrew Agnew Kent AC 'A' 24:58 1:05:24 -1
8 347 Daniel Bradley Tonbridge AC 'A' 25:27 1:05:42 -4
9 309 Philip Caine Brighton & Hove 25:28 1:06:02 -2
10 319 Simon Coombes Herne Hill Harriers 25:50 1:06:11 -5
11 336 Dave Morgan Serpentine RC 'A' 24:46 1:06:19 3
12 332 Niall Sheehan Newham & Essex Beagles 'A' 25:45 1:06:48 -2
13 320 Richard Scott Highgate Harriers 'A' 25:22 1:06:41 -1
14 330 Liam Smith Marshall Milton Keynes AC 'A' 25:44 1:07:35 2
15 344 Nic Gould Thames Hare & Hounds 25:51 1:07:52 3
16 318 Fred Slemeck Hercules Wimbledon 26:02 1:08:00 1
17 315 Rob Wilson Ealing Southall & Middlesex AC 25:30 1:08:00 4
18 348 James Davis Vale of Aylesbury 27:57 1:08:09 -15
19 345 Ali Yahye Thames Valley Harriers 'A' 27:15 1:08:31 -8
20 322 James Laing Hillingdon AC 26:05 1:08:33 0
21 334 Les Newell Oxford City 'A' 26:10 1:09:26 2
22 341 Tim Sherman Southampton AC 27:27 1:09:54 -3
23 312 Matt Carlisle Clapham Chasers 26:55 1:10:21 2
24 310 Richard Park Cambridge & Coleridge 27:58 1:10:35 -2
25 351 Harold Wyber Woodford Green & Essex Ladies 'B' 25:30 1:10:50 15
26 317 Alan Wray Harrow AC 27:11 1:10:55 2
27 323 Jonathan Ling Ipswich Jaffa RC 27:29 1:11:29 2
28 325 Calum Fraser Kent AC 'B' 27:16 1:11:30 3
29 313 Peter Chambers Croydon Harriers 27:08 1:11:38 4
30 327 Mark Anderson London Heathside 'A' 27:34 1:11:46 0
31 326 Peter Mackrell Leighton Buzzard 26:42 1:11:55 7
32 343 Paul Key Swindon Harriers 28:27 1:11:57 -6
33 337 Damien Petitjean Serpentine RC 'B' 27:11 1:12:02 2
34 304 Craig Emmerson Bedford & County AC 'B' 27:29 1:12:23 2
35 307 Paul Davies Biggleswade AC 28:10 1:12:40 -3
36 314 Richard Gibbe Datchet Dashers 28:05 1:12:41 -2
37 321 Michael Uscher Highgate Harriers 'B' 28:44 1:13:58 2
38 338 Jolyon Attwooll Serpentine RC 'C' 28:14 1:14:24 4
39 342 Joseph Dunn St Albans Striders 29:03 1:14:37 2
40 331 Stuart Ellison Marshall Milton Keynes AC 'B' 30:14 1:15:12 -3
41 339 Ronan Breen Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 28:42 1:18:11 3
42 328 Joseph McKeown London Heathside 'B' 30:43 1:18:37 1
43 316 Matt Lythell Guildford & Godalming AC* 35:24 1:18:57 -16
44 333 P Eldridge Newham & Essex Beagles 'B'* 31:06 1:21:50 1
45 306 Malachi Byansi Belgrave Harriers 'B'* 32:48 1:23:37 1