SEAA Men's 12-stage Milton Keynes
Leg 12: Short: 5053m Road Relay Championships 16 March 2014
Team Positions after leg 12
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss improved
1 1201 Jonny Hay Aldershot Farnham & District AC 'A' 14:41 3:59:26 0 4.5
2 1224 Owen Hind Kent AC 'A' 16:07 4:03:00 0 3.5
3 1232 Stuart Major Newham & Essex Beagles 'A' 16:27 4:05:22 0 -2
4 1203 Ryan Parker Bedford & County AC 'A' 15:35 4:06:31 0 3.5
5 1236 Glenn Hughes Serpentine RC 'A' 15:59 4:07:30 0 6
6 1220 Duncan Burbridge Highgate Harriers 'A' 16:54 4:09:32 0 -4
7 1247 Alex Howard Tonbridge AC 'A' 16:29 4:11:31 0 1.5
8 1250 Gavin Lewis Woodford Green & Essex Ladies 'A' 15:43 4:14:15 0 -4.5
9 1209 Zared Hale Brighton & Hove 16:57 4:17:23 0
10 1205 Fraser Logan Belgrave Harriers 'A' 17:35 4:20:14 0 -3
11 1218 Peter Clarke Hercules Wimbledon 17:46 4:20:29 0
12 1230 Mark Dowson Marshall Milton Keynes AC 'A' 17:38 4:21:06 1 5.5
13 1208 Dan Kennedy Blackheath & Bromley Harriers 18:09 4:21:12 -1
14 1241 Matthew Emery Southampton AC 17:17 4:21:55 0
15 1244 Chris Daniels Thames Hare & Hounds 17:31 4:23:07 0
16 1212 Dan Holmes Clapham Chasers 18:02 4:24:58 0
17 1245 Kieron Sexton Thames Valley Harriers 'A' 16:45 4:26:45 5 -2
18 1217 Philip Benson Harrow AC 17:13 4:27:12 3 6.5
19 1227 Brent Atkins  London Heathside 'A' 17:02 4:27:47 5
20 1237 Calvin Mullings Serpentine RC 'B' 17:11 4:27:55 3 5.5
21 1222 Paul Leppard Hillingdon AC 18:19 4:28:11 -1 -1.5
22 1215 Mohammed Hashi Ealing Southall & Middlesex AC 19:19 4:28:18 -4 5
23 1219 Andy Kirtland Herne Hill Harriers 21:29 4:28:28 -6 -14.5
24 1204 Jack Benedickter Bedford & County AC 'B' 18:43 4:29:55 1
25 1234 Ed Mezzetti Oxford City 'A' 17:52 4:31:28 1
26 1225 Richard Archer Kent AC 'B' 18:43 4:32:29 1
27 1210 Fred Hamlin Cambridge & Coleridge 18:14 4:33:17 1
28 1229 Paul Brooks Luton AC 25:26 4:35:04 -9 -10
29 1248 Richard Taylor Vale of Aylesbury 19:35 4:35:06 0
30 1214 Chris Fox Datchet Dashers 19:06 4:39:44 0
31 1226 James Bell Leighton Buzzard 18:48 4:40:37 1
32 1243 Mark Bellamy Swindon Harriers 18:58 4:41:38 1
33 1223 Mark Leeks Ipswich Jaffa RC 21:22 4:42:18 -2
34 1251 Jim Roche Woodford Green & Essex Ladies 'B' 18:02 4:43:08 0 -7.5
35 1238 Andrew Taylor Serpentine RC 'C' 19:35 4:46:42 0
36 1242 Steve Buckle St Albans Striders* 18:30 4:50:17 0
37 1213 Matthew Kiernan Croydon Harriers 19:38 4:53:42 0
38 1228 John Flahive London Heathside 'B' 18:00 4:53:45 0
39 1221 Martin Bright Highgate Harriers 'B' 19:28 4:56:04 0
40 1207 John Haines Biggleswade AC 22:10 5:00:20 0