SEAA Men's 12-stage Milton Keynes
Leg 11: Long: 7664m Road Relay Championships 16 March 2014
Team Positions after leg 11
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 1101 Elliot Robinson Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:27 3:44:45 0
2 1124 James Connor Kent AC 'A' 24:22 3:46:53 0
3 1132 Rory Chesser Newham & Essex Beagles 'A' 24:17 3:48:55 0
4 1103 Will Mackay Bedford & County AC 'A' 25:13 3:50:56 0
5 1136 Nicholas Torry Serpentine RC 'A' 23:20 3:51:31 1
6 1120 Ben Pochee Highgate Harriers 'A' 26:07 3:52:38 -1
7 1147 Ben Cole Tonbridge AC 'A' 25:05 3:55:02 0
8 1150 Ed Shepherd Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:00 3:58:32 2
9 1109 Graham Godden Brighton & Hove 26:59 4:00:26 -1
10 1105 Peter Willis Belgrave Harriers 'A' 29:09 4:02:39 -1
11 1118 Robert Tuer Hercules Wimbledon 26:27 4:02:43 2
12 1108 Dave McKinley Blackheath & Bromley Harriers 27:11 4:03:03 0
13 1130 Alexander Bowden Marshall Milton Keynes AC 'A' 28:07 4:03:28 -2
14 1141 Gareth Klepacz Southampton AC 27:29 4:04:38 0
15 1144 Gordon Pearce Thames Hare & Hounds 25:54 4:05:36 3
16 1112 Luke Davis Clapham Chasers 27:30 4:06:56 1
17 1119 Robert Edwards Herne Hill Harriers 29:17 4:06:59 -2
18 1115 Stephen Elson Ealing Southall & Middlesex AC 27:11 4:08:59 1
19 1129 Robin Hudson Luton AC 30:25 4:09:38 -3
20 1122 Martin Bateman Hillingdon AC 26:34 4:09:52 1
21 1117 Nick Andrews Harrow AC 25:19 4:09:59 4
22 1145 Stephen Norris Thames Valley Harriers 'A' 28:06 4:10:00 -2
23 1137 Nicola Barberis Negra Serpentine RC 'B' 27:09 4:10:44 -1
24 1127 Adam Kirk-Smith London Heathside 'A' 27:01 4:10:45 -1
25 1104 Joe Strange Bedford & County AC 'B' 27:13 4:11:12 -1
26 1134 Marcus Maxwell Oxford City 'A' 27:55 4:13:36 0
27 1125 Phil Sanders Kent AC 'B' 26:00 4:13:46 2
28 1110 Craig Dyce Cambridge & Coleridge 28:38 4:15:03 0
29 1148 Mark Richards Vale of Aylesbury 29:46 4:15:31 -2
30 1114 Matt Whitehouse Datchet Dashers 29:14 4:20:38 0
31 1123 Benjamin Turley Ipswich Jaffa RC 27:50 4:20:56 1
32 1126 Chris Norman Leighton Buzzard 28:45 4:21:49 -1
33 1143 Thomas Hemming Swindon Harriers 29:10 4:22:40 0
34 1151 Steve Lambert Woodford Green & Essex Ladies 'B' 30:18 4:25:06 0
35 1138 Will Forbes Serpentine RC 'C' 28:47 4:27:07 0
36 1142 Paul Adams St Albans Striders* 26:28 4:31:47 2
37 1113 Colin Oxlade Croydon Harriers 31:28 4:34:04 -1
38 1128 Tony Killilea London Heathside 'B' 28:22 4:35:45 2
39 1121 Mark Townsend Highgate Harriers 'B' 30:40 4:36:36 0
40 1107 Giles Hawthorne Biggleswade AC 33:01 4:38:10 -3