Leg 10: Short: 5053m Road Relay Championships 16 March 2014
Team Positions after leg 10
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 1001 Jamie Ashton Aldershot Farnham & District AC 'A' 15:48 3:20:18 0
2 1024 Paul Griffiths Kent AC 'A' 16:15 3:22:31 0
3 1032 Frank Baddick Newham & Essex Beagles 'A' 14:58 3:24:38 1
4 1003 Sam Bennett Bedford & County AC 'A' 16:47 3:25:43 -1
5 1020 Henry Dodwell Highgate Harriers 'A' 16:38 3:26:31 0
6 1036 Pau Herrero Serpentine RC 'A' 16:47 3:28:11 0
7 1047 Michael Ellis Tonbridge AC 'A' 17:14 3:29:57 0
8 1009 Ashley Wittcomb  Brighton & Hove 17:07 3:33:27 1
9 1005 Robert Norville Belgrave Harriers 'A' 17:56 3:33:30 -1
10 1050 Bertie Powell Woodford Green & Essex Ladies 'A' 16:39 3:33:32 0
11 1030 Eliot Winter Marshall Milton Keynes AC 'A' 17:33 3:35:21 1
12 1008 Jon Vintner Blackheath & Bromley Harriers 18:17 3:35:52 -1
13 1018 Johnnie Bland Hercules Wimbledon 17:05 3:36:16 0
14 1041 David Blackman Southampton AC 17:25 3:37:09 0
15 1019 Basil Wallace Herne Hill Harriers 17:30 3:37:42 0
16 1029 Daniel Winfield Luton AC 18:37 3:39:13 0
17 1012 Michael Leong Clapham Chasers 18:14 3:39:26 0
18 1044 John Clark Thames Hare & Hounds 17:56 3:39:42 0
19 1015 Rob Brown Ealing Southall & Middlesex AC 18:43 3:41:48 1
20 1045 Greg Bennett Thames Valley Harriers 'A' 19:03 3:41:54 -1
21 1022 Daniel Thompson Hillingdon AC 18:09 3:43:18 0
22 1037 Miguel Branco Serpentine RC 'B' 17:30 3:43:35 1
23 1027 Chris Jones London Heathside 'A' 17:28 3:43:44 1
24 1004 Chris Thornley Bedford & County AC 'B' 18:47 3:43:59 -2
25 1017 Lewis Hawkins Harrow AC 17:55 3:44:40 0
26 1034 John Atyeo Oxford City 'A' 18:46 3:45:41 0
27 1048 Will Tuckett Vale of Aylesbury 18:24 3:45:45 0
28 1010 John Ferguson Cambridge & Coleridge 18:03 3:46:25 0
29 1025 Lee Adams Kent AC 'B' 18:58 3:47:46 0
30 1014 Adrian Sell Datchet Dashers 18:42 3:51:24 0
31 1026 Stuart Blofeld Leighton Buzzard 19:21 3:53:04 2
32 1023 Tom Wake Ipswich Jaffa RC 20:07 3:53:06 -1
33 1043 Barrie Brown Swindon Harriers 19:02 3:53:30 1
34 1051 James Stockings Woodford Green & Essex Ladies 'B' 21:28 3:54:48 -2
35 1038 Andrew Maynard Serpentine RC 'C' 19:36 3:58:20 0
36 1013 Rob Rye Croydon Harriers 21:10 4:02:36 0
37 1007 Ian Skerratt Biggleswade AC 23:20 4:05:09 0
38 1042 Jacob Hines St Albans Striders* 18:37 4:05:19 0
39 1021 Chris Bailey Highgate Harriers 'B' 17:40 4:05:56 1
40 1028 Paul McCrossin London Heathside 'B' 20:38 4:07:23 -1
41 1031 Edward Dunn Marshall Milton Keynes AC 'B' 19:54 4:08:23 0