Saucony SEAA Road Relay Championships Milton Keynes - 25 March 2012
Final results of the Women's 6 Stage Relay
1 W01 Aldershot Farnham & District AC 'A' 1:44:17
1 101 Beth Carter 17:29 2 0:17:29
2 201 Bryony Proctor 18:00 1 0:35:29
3 301 Lily Partridge 17:58 1 0:53:27
4 401 Emelia Gorecka 16:24 1 1:09:51
5 501 Georgie Bruinvels 17:45 1 1:27:36
6 601 Emma Pallant 16:41 1 1:44:17
2 W02 Aldershot Farnham & District AC 'B' 1:50:23
1 102 Leonie Smith 18:44 11 0:18:44
2 202 Rachel Robinson 18:08 7 0:36:52
3 302 Claire Arnold 18:40 5 0:55:32
4 402 Montana Jones 17:29 2 1:13:01
5 502 Sharon Elder 18:51 2 1:31:52
6 602 Ruth Haynes 18:31 2 1:50:23
3 W11 Dulwich Runners 1:53:02
1 111 Debbie Niccol 18:01 5 0:18:01
2 211 Clare Elms 18:31 6 0:36:32
3 311 Shona McIntosh 17:39 2 0:54:11
4 411 Kim Hainsworth 20:21 4 1:14:32
5 511 Ola Balme 19:56 3 1:34:28
6 611 Charlie Wood 18:34 3 1:53:02
4 W39 Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 1:54:08
1 139 Dani Barnes 17:34 3 0:17:34
2 239 Charlotte Firth 18:31 3 0:36:05
3 339 Katja Eravisto 19:21 4 0:55:26
4 439 Rebecca Myers 19:43 5 1:15:09
5 539 Leigh James 19:46 4 1:34:55
6 639 Marina Stedman 19:13 4 1:54:08
5 W41 Woodford Green & Essex Ladies 'A' 1:54:10
1 141 Katherine Gundersen 19:03 14 0:19:03
2 241 Bernadine Pritchett 19:38 14 0:38:41
3 341 Georgie-Lou Sales 18:15 10 0:56:56
4 441 Sidnie Sales 19:09 6 1:16:05
5 541 Rachel Lund 19:41 6 1:35:46
6 641 Lauren Stewart 18:24 5 1:54:10
6 W16 London Heathside 'A' 1:54:33
1 116 Katy Webster 18:21 7 0:18:21
2 216 Sarah Swinhoe 18:45 9 0:37:06
3 316 Katherine Daish 20:26 11 0:57:32
4 416 Clare Miller 19:32 9 1:17:04
5 516 Wanda Sanchez 18:49 7 1:35:53
6 616 Sue Rust 18:40 6 1:54:33
7 W10 City of Norwich AC 1:55:44
1 110 Kelly Rushton 18:02 6 0:18:02
2 210 Iona Lake 18:10 4 0:36:12
3 310 Imogen Turner 19:37 6 0:55:49
4 410 Esther Hope 21:02 8 1:16:51
5 510 Louise Wilkinson 21:13 9 1:38:04
6 610 Claire Pring 17:40 7 1:55:44
8 W26 Serpentine RC 'A' 1:58:06
1 126 Helen Winsor 19:03 15 0:19:03
2 226 Kathryn Hadley 20:32 16 0:39:35
3 326 Anna Fergusen 18:59 14 0:58:34
4 426 Victoria Brown 20:20 14 1:18:54
5 526 Maren Urner 20:03 12 1:38:57
6 626 Victoria Crawford 19:09 8 1:58:06
9 W32 Thames Valley Harriers 'A' 1:58:45
1 132 Katie Mellor 18:25 8 0:18:25
2 232 Katie Good 17:22 2 0:35:47
3 332 Joanna Mobed 20:47 8 0:56:34
4 432 Jessica Bass 20:50 10 1:17:24
5 532 Siana Jones 20:55 10 1:38:19
6 632 Kate Green 20:26 9 1:58:45
10 W29 Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 1:59:32
1 129 Vicky Webster 17:16 1 0:17:16
2 229 Georgia Bell 19:03 5 0:36:19
3 329 Victoria Walker 18:12 3 0:54:31
4 429 Lisa Webb 19:47 3 1:14:18
5 529 Emily Neilan 21:24 5 1:35:42
6 629 Claire Simm 23:50 10 1:59:32
11 W19 Marshall Milton Keynes AC 'A' 1:59:38
1 119 Lara Bromilow 19:43 19 0:19:43
2 219 Emily Tallen 17:15 8 0:36:58
3 319 Wendy Webber 19:33 7 0:56:31
4 419 Tanya Taylor 20:04 7 1:16:35
5 519 Sarah Cox 21:07 8 1:37:42
6 619 Di Baldwin 21:56 11 1:59:38
12 W06 Belgrave Harriers 'A' 2:00:31
1 106 Fee Maycock 18:48 12 0:18:48
2 206 Nelleke Quispel 19:11 11 0:37:59
3 306 Birhan Dagne 20:16 13 0:58:15
4 406 Anne Hegvold 20:04 12 1:18:19
5 506 Vicki Goodwin 20:36 11 1:38:55
6 606 Rieko Trees 21:36 12 2:00:31
13 W35 Vale of Aylesbury AC 'A' 2:00:52
1 135 Julia Austin 20:11 22 0:20:11
2 235 Carolyn Boosey 17:50 12 0:38:01
3 335 Sophie Delderfield 19:58 12 0:57:59
4 435 Sophie Green 20:35 13 1:18:34
5 535 Charlotte Steptoe 20:44 13 1:39:18
6 635 Helen Bennewith 21:34 13 2:00:52
14 W34 Tonbridge AC 2:01:52
1 134 Lucy Reid 18:59 13 0:18:59
2 234 Megan Brickell 19:16 13 0:38:15
3 334 Deirdre Mcdermot 18:40 9 0:56:55
4 434 Lowri Richards 20:53 11 1:17:48
5 534 Jess Owen 21:43 14 1:39:31
6 634 Kelsey Howard 22:21 14 2:01:52
15 W22 Reading AC 'A' 2:02:46
1 122 Rachel Phillips 19:39 18 0:19:39
2 222 Julia Henderson 20:10 17 0:39:49
3 322 Nicky Cooke 20:53 17 1:00:42
4 422 Hayley Pearce 20:24 15 1:21:06
5 522 Hayley Randell 20:42 15 1:41:48
6 622 Jenny Prescott 20:58 15 2:02:46
16 W18 Luton AC 2:05:54
1 118 Louise Peters 18:35 9 0:18:35
2 218 Christine Lathwell 19:22 10 0:37:57
3 318 Rosie Canham 24:22 19 1:02:19
4 418 Jo Winfield 21:42 19 1:24:01
5 518 Charlotte Hardy 22:42 20 1:46:43
6 618 Marney McMahon 19:11 16 2:05:54
17 W37 Victoria Park & TH 2:06:05
1 137 Joanna Albert 21:04 27 0:21:04
2 237 Hazel Norton-Hale 20:31 24 0:41:35
3 337 Georgie Manly 22:14 21 1:03:49
4 437 Emily Mosedale 21:21 22 1:25:10
5 537 Sue Bint 20:47 19 1:45:57
6 637 Rosie Pitt 20:08 17 2:06:05
18 W04 Barnet & District 2:06:43
1 104 Joanne Kent 18:39 10 0:18:39
2 204 Kath March 20:16 15 0:38:55
3 304 Hannah Sheridan 20:33 15 0:59:28
4 404 Karen Denham 23:08 18 1:22:36
5 504 Charlotte Michael 21:39 16 1:44:15
6 604 Pauline Michael 22:28 18 2:06:43
19 W12 Ealing Southall & Middlesex AC 2:08:02
1 112 Alison Hopkins 19:10 16 0:19:10
2 212 Sarah Richardson 20:46 19 0:39:56
3 312 Patricia Thomas 20:36 16 1:00:32
4 412 Nikki Baker 21:56 17 1:22:28
5 512 Gill Morgan 22:52 18 1:45:20
6 612 Carol Jones 22:42 19 2:08:02
20 W15 Ipswich Jaffa RC 2:08:14
1 115 Verity Smith 21:07 28 0:21:07
2 215 Natasha Belsom 19:38 22 0:40:45
3 315 Ruth Ward 21:40 20 1:02:25
4 415 Rebecca Staunton 22:24 21 1:24:49
5 515 Laura Dixon 22:03 21 1:46:52
6 615 Marina Almendros 21:22 20 2:08:14
21 W40 Windsor Slough Eton & Hounslow 'B' 2:09:23
1 140 Dee Smale 20:43 25 0:20:43
2 240 Abigail Fudge 22:17 27 0:43:00
3 340 Shereen Higgins 22:02 24 1:05:02
4 440 Victoria Nasrit 19:36 20 1:24:38
5 540 Paula Hing 25:15 23 1:49:53
6 640 Susannah Ditton 19:30 21 2:09:23
22 W17 London Heathside 'B' 2:12:14
1 117 Iva Raykov 20:01 21 0:20:01
2 217 Angela Howe 19:50 18 0:39:51
3 317 Cathy Collins 21:46 18 1:01:37
4 417 Edie Fassnidge 20:34 16 1:22:11
5 517 Katherine Vinnicombe 23:06 17 1:45:17
6 617 Monika Thaler 26:57 22 2:12:14
23 W23 Reading AC 'B' 2:12:45
1 123 Anna Boniface 21:31 29 0:21:31
2 223 Debbie Taylor 21:15 26 0:42:46
3 323 Naomi Forshaw 22:35 25 1:05:21
4 423 Charlotte Phillips 22:27 25 1:27:48
5 523 Andrea Curson 21:48 22 1:49:36
6 623 Caroline Stevens 23:09 23 2:12:45
24 W42 Woodford Green & Essex Ladies 'B' 2:15:03
1 142 Katherine Foy 19:55 20 0:19:55
2 242 Kate Stockings 22:35 25 0:42:30
3 342 Maxine Davies 21:57 22 1:04:27
4 442 Alex Wardle 22:39 23 1:27:06
5 542 Kavita Solder 24:35 24 1:51:41
6 642 Simone Panayi 23:22 24 2:15:03
25 W27 Serpentine RC 'B' 2:17:53
1 127 Sarah Knox 20:28 24 0:20:28
2 227 Ilona Bagi 21:03 23 0:41:31
3 327 Stephanie Vaatz 24:27 26 1:05:58
4 427 Jennifer Marzullo 25:28 27 1:31:26
5 527 Richella Doyle 24:00 25 1:55:26
6 627 Gráinne Devery 22:27 25 2:17:53
26 W13 Harrow AC 2:18:29
1 113 Ashlee McGuigan 20:18 23 0:20:18
2 213 Emily Antcliffe 19:54 21 0:40:12
3 313 Janine Nyman 24:47 23 1:04:59
4 413 Emma Queally 23:41 26 1:28:40
5 513 Becky Cross 28:43 28 1:57:23
6 613 Amy Concannon 21:06 26 2:18:29
27 W38 Watford Harriers 2:22:33
1 138 Natalie Wickings 20:56 26 0:20:56
2 238 Lorna McDermott 23:08 29 0:44:04
3 338 Lisa Williams 25:51 30 1:09:55
4 438 Alison Putko 23:09 29 1:33:04
5 538 Angela Halford 23:49 27 1:56:53
6 638 Nicoleta Economu 25:40 27 2:22:33
Incomplete teams
W03 Aldershot Farnham & District AC 'C'
1 103 Charlie Arnell 19:25 17 0:19:25
2 203 Siobhan Harrison 20:39 20 0:40:04
W08 Blackheath & Bromley Harriers
1 108 Elaine Murty 17:53 4 0:17:53
W20 Marshall Milton Keynes AC 'B'
1 120 Julie Dalzell 22:12 31 0:22:12
2 220 Maria Calleia 21:34 28 0:43:46
3 320 Alana Slater 23:08 27 1:06:54
W28 Serpentine RC 'C'
1 128 Sigrid Stangl 23:59 33 0:23:59
W36 Vale of Aylesbury AC 'B'
1 136 Mandy Meechan 22:36 32 0:22:36
2 236 Heather Fallaize 23:05 30 0:45:41
3 336 Sharon Maisey 22:36 29 1:08:17
4 436 Victoria Sheldon 23:30 28 1:31:47
5 536 Julie Madry 24:31 26 1:56:18
W33 Thames Valley Harriers 'B'
1 133 Kate Nunn 22:02 30 0:22:02
2 233 Holly Eagan 24:21 31 0:46:23
3 333 Diana Kennedy 21:24 28 1:07:47
4 433 Lisa da Silva 20:00 24 1:27:47