Saucony SEAA Men's 12-stage Milton Keynes
Long: 7664m Road Relay Championships 25 March 2012
Fastest times
Pos'n No. Name Team Time Leg
1 321 Florien Neuschwander Kent AC 23:20 3
2 143 Paul Martelletti Victoria Park & TH 'A' 23:30 1
3 142 Anurahda Cooray Vale of Aylesbury 23:34 1
4 706 Paskar Owor Belgrave Harriers 'A' 23:35 7
5 521 John Gilbert Kent AC 23:37 5
6 136 Glen Watts Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 23:39 1
7 711 Ashley Harrell City of Norwich AC 23:48 7
8 146 Nathan White Windsor Slough Eton & Hounslow  23:54 1
9 317 Danny Russell Highgate Harriers 'A' 23:57 3
10 346 Alex Tovey Windsor Slough Eton & Hounslow  23:58 3
11 130 Dave Mitchinson Newham & Essex Beagles 'A' 23:59 1
12 504 Steve Naylor Bedford & County AC 'A' 24:03 5
13 139 Robert Russell Thames Valley Harriers 'A' 24:03 1
14 947 Hywel Care Woodford Green & Essex Ladies 'A' 24:05 9
15 1117 Ben Noad Highgate Harriers 'A' 24:06 11
16 301 Adam Clarke Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:07 3
17 111 Alex Dunbar City of Norwich AC 24:08 1
18 339 Chris Smith Thames Valley Harriers 'A' 24:08 3
19 138 Steven Phillips Southampton AC 24:10 1
20 1130 James Ellis Newham & Essex Beagles 'A' 24:12 11
21 721 Paul Pollock Kent AC 24:14 7
22 325 Marcin Fudalej Marshall Milton Keynes AC 'A' 24:15 3
23 517 Ryan McKinlay Highgate Harriers 'A' 24:15 5
24 901 Paul Rodgers Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:15 9
25 108 Andrew Rayner Blackheath & Bromley Harriers 'A' 24:16 1
26 141 Robbie Farnham-Rose Tonbridge AC 24:18 1
27 304 Jack Goodwin Bedford & County AC 'A' 24:18 3
28 917 Shaun Dixon Highgate Harriers 'A' 24:19 9
29 133 Richard Phillips Serpentine RC 'A' 24:30 1
30 704 Matt Janes Bedford & County AC 'A' 24:31 7
31 701 Steve Connor Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:34 7
32 336 Jake Shelley Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 24:34 3
33 541 Ben Cole Tonbridge AC 24:34 5
34 1147 Daniel Agustus Woodford Green & Essex Ladies 'A' 24:36 11
35 125 Michal Glowacki Marshall Milton Keynes AC 'A' 24:36 1
36 114 Alex Robinson Hercules Wimbledon 24:38 1
37 921 James Connor Kent AC 24:39 9
38 330 Samater Farah Newham & Essex Beagles 'A' 24:41 3
39 930 Kairn Stone Newham & Essex Beagles 'A' 24:42 9
40 717 Richard Scott Highgate Harriers 'A' 24:43 7
41 147 Matt Shone Woodford Green & Essex Ladies 'A' 24:44 1
42 324 Nathaniel Quigley Luton AC 24:46 3
43 1104 Will Mackay Bedford & County AC 'A' 24:49 11
44 104 James Drinkwater Bedford & County AC 'A' 24:49 1
45 539 Mohamud Aadan Thames Valley Harriers 'A' 24:51 5
46 115 Ben Paviour Herne Hill Harriers 'A' 24:52 1
47 530 John Pike Newham & Essex Beagles 'A' 24:53 5
48 547 Harun Abdi Woodford Green & Essex Ladies 'A' 24:55 5
49 739 Nazwari Dawit Thames Valley Harriers 'A' 24:57 7
50 117 Henry Dodwell Highgate Harriers 'A' 25:00 1
51 1101 Joe Morwood Aldershot Farnham & District AC 'A' 25:00 11
52 1113 Matt Carey Harrow AC 25:02 11
53 101 Ian Bailey Aldershot Farnham & District AC 'A' 25:02 1
54 341 Dan Bradley Tonbridge AC 25:03 3
55 1141 Luca Russo Tonbridge AC 25:06 11
56 151 James Preston Wymondham AC 25:09 1
57 745 Andrew Hennessy Wells City Harriers 25:11 7
58 121 Jim Savage Kent AC 25:12 1
59 725 Steve Tuttle Marshall Milton Keynes AC 'A' 25:14 7
60 943 Richard Hope Victoria Park & TH 'A' 25:15 9
61 333 Hugh Torry Serpentine RC 'A' 25:15 3
62 106 Andrew Connick Belgrave Harriers 'A' 25:15 1
63 511 Nick Earl City of Norwich AC 25:15 5
64 113 Jim Cooper Harrow AC 25:16 1
65 543 Mark Ryall Victoria Park & TH 'A' 25:17 5
66 911 Josh Entwistle City of Norwich AC 25:20 9
67 941 Ryan Driscoll Tonbridge AC 25:20 9
68 501 Neil Phillips Aldershot Farnham & District AC 'A' 25:21 5
69 715 Sarwar Khan Herne Hill Harriers 'A' 25:21 7
70 915 Simon Coombes Herne Hill Harriers 'A' 25:21 9
71 145 Jack Bancroft Wells City Harriers 25:22 1
72 306 William Cockerell Belgrave Harriers 'A' 25:23 3
73 536 Matthew Grant Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 25:23 5
74 1114 Kieran White Hercules Wimbledon 25:25 11
75 508 Colin Norris Blackheath & Bromley Harriers 'A' 25:26 5
76 730 Olly Laws Newham & Essex Beagles 'A' 25:28 7
77 129 Egars Sumskis Nene Valley Harriers 25:29 1
78 747 Ben Hope Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:30 7
79 1121 Mark Bruce Kent AC 25:31 11
80 148 Angus Holford Woodford Green & Essex Ladies 'B' 25:34 1
81 347 Tom Phillips Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:35 3
82 746 Tim Haughian Windsor Slough Eton & Hounslow  25:38 7
83 112 Will Pinder Ealing Southall & Middlesex AC 25:42 1
84 124 Peter Bridger Luton AC 25:45 1
85 1133 Hendrik Zietsman Serpentine RC 'A' 25:46 11
86 118 Stephen Whiting Highgate Harriers 'B' 25:46 1
87 315 John Kettle Herne Hill Harriers 'A' 25:47 3
88 904 Steve Robinson Bedford & County AC 'A' 25:47 9
89 741 Tom Fewster Tonbridge AC 25:49 7
90 733 Paul Hayman Serpentine RC 'A' 25:52 7
91 1143 James Cordwell Victoria Park & TH 'A' 25:52 11
92 524 Tom Mead Luton AC 25:53 5
93 529 John Herbert Nene Valley Harriers 25:55 5
94 1119 Martin Bateman Hillingdon AC 25:56 11
95 714 Fred Slemeck Hercules Wimbledon 25:56 7
96 110 Will Mycroft Cambridge & Coleridge 25:57 1
97 1111 Carl Goose City of Norwich AC 25:58 11
98 514 Liam White Hercules Wimbledon 26:01 5
99 119 Robert Thompson Hillingdon AC 26:02 1
100 308 Alex Gibbins Blackheath & Bromley Harriers 'A' 26:05 3
101 738 Jeremy Curtis Southampton AC 26:06 7
102 933 Dave Morgan Serpentine RC 'A' 26:10 9
103 519 Daniel Thompson Hillingdon AC 26:18 5
104 736 Dan Davies Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 26:19 7
105 338 Jamie Knapp Southampton AC 26:20 3
106 1146 Simon Millett Windsor Slough Eton & Hounslow  26:20 11
107 122 George Stewart London Heathside 'A'* 26:23 1
108 515 Mohammed Ismail Herne Hill Harriers 'A' 26:23 5
109 724 Tom Reilly Luton AC 26:24 7
110 742 Charlie May Vale of Aylesbury 26:24 7
111 908 Jamie Darling Blackheath & Bromley Harriers 'A' 26:24 9
112 1108 Dave McKinley Blackheath & Bromley Harriers 'A' 26:25 11
113 120 Gavin Davies Ipswich Jaffa RC 26:25 1
114 348 Mat Clarkson Woodford Green & Essex Ladies 'B' 26:26 3
115 743 Tom Heslop Victoria Park & TH 'A' 26:26 7
116 318 Tom Christopher Highgate Harriers 'B' 26:29 3
117 534 Caspar Prestidge Serpentine RC 'B' 26:32 5
118 914 Phil Glynn Hercules Wimbledon 26:33 9
119 1106 Lander Eguia Belgrave Harriers 'A' 26:34 11
120 329 Nick Grimer Nene Valley Harriers 26:37 3
121 342 Paul Gregory Vale of Aylesbury 26:37 3
122 518 Dan Higgins Highgate Harriers 'B' 26:38 5
123 719 James Manley Hillingdon AC 26:38 7
124 938 Tom Muddiman Southampton AC 26:38 9
125 729 James Vernau Nene Valley Harriers 26:38 7
126 942 Rob Taylor Vale of Aylesbury 26:39 9
127 520 James Calvert Ipswich Jaffa RC 26:41 5
128 533 Andrew Reeves Serpentine RC 'A' 26:44 5
129 312 Steve Elson Ealing Southall & Middlesex AC 26:44 3
130 713 Alan Wray Harrow AC 26:50 7
131 311 Luke Allen City of Norwich AC 26:54 3
132 538 Tim Spencer Southampton AC 26:56 5
133 305 Tom Corbett Bedford & County AC 'B' 26:57 3
134 708 Peter Tucker Blackheath & Bromley Harriers 'A' 26:59 7
135 939 Sean Renfer Thames Valley Harriers 'A' 26:59 9
136 310 Diarmuid O'Seaghdha Cambridge & Coleridge 27:00 3
137 506 James Fairbourn Belgrave Harriers 'A' 27:01 5
138 522 Matt Fassnidge London Heathside 'A'* 27:01 5
139 313 Matt Judson Harrow AC 27:02 3
140 102 Richard Batchelor Aldershot Farnham & District AC 'B'* 27:03 1
141 1110 Jonathan Escalante-Phillips Cambridge & Coleridge 27:05 11
142 131 Peter Grime Newham & Essex Beagles 'B'* 27:05 1
143 526 Richard Harrison Marshall Milton Keynes AC 'B' 27:08 5
144 1136 Tony Jackson Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 27:08 11
145 734 Ebrima Noble Serpentine RC 'B' 27:10 7
146 1125 Eliot Winter Marshall Milton Keynes AC 'A' 27:12 11
147 1115 Basil Wallace Herne Hill Harriers 'A' 27:13 11
148 510 Noel Carroll Cambridge & Coleridge 27:15 5
149 320 Brad Jones Ipswich Jaffa RC 27:17 3
150 922 Rob Salter London Heathside 'A'* 27:21 9
151 545 Tim Hawkins Wells City Harriers 27:22 5
152 1134 Richard Edmonds Serpentine RC 'B' 27:25 11
153 934 Richard Milner Serpentine RC 'B' 27:27 9
154 1139 Stephen Norris Thames Valley Harriers 'A' 27:27 11
155 319 Carl Yates Hillingdon AC 27:29 3
156 535 Yari Fontebasso Serpentine RC 'C' 27:33 5
157 924 Stuart Still Luton AC 27:35 9
158 126 Mark Dowson Marshall Milton Keynes AC 'B' 27:39 1
159 718 Oliver Kean Highgate Harriers 'B' 27:40 7
160 314 Matthew Sharp Hercules Wimbledon 27:40 3
161 134 Andrea Fraquelli Serpentine RC 'B' 27:42 1
162 722 Julian Ferraro London Heathside 'A'* 27:45 7
163 1138 James Smith Southampton AC 27:46 11
164 906 Malachi Byansi Belgrave Harriers 'A' 27:46 9
165 948 Robbie Cox Woodford Green & Essex Ladies 'B' 27:46 9
166 919 Paul Cuddihy Hillingdon AC 27:51 9
167 150 Jim Roche Woodford Green & Essex Ladies 'D' 27:51 1
168 703 Andrew Cunningham Barnet & District 27:55 7
169 1142 Dave Maisey Vale of Aylesbury 27:55 11
170 542 Tim Jones Vale of Aylesbury 27:56 5
171 548 Louis Clark Woodford Green & Essex Ladies 'B' 27:57 5
172 1148 Gareth Cavell Woodford Green & Essex Ladies 'B' 27:58 11
173 936 Ronan Breen Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 28:00 9
174 105 Craig Emmerson Bedford & County AC 'B' 28:04 1
175 525 George Ashdown Marshall Milton Keynes AC 'A' 28:04 5
176 1118 Alex Davidson Highgate Harriers 'B' 28:06 11
177 103 Costa Michael Barnet & District 28:06 1
178 326 Daniel Webber Marshall Milton Keynes AC 'B' 28:07 3
179 551 Spencer Goodall Wymondham AC 28:08 5
180 929 Chris Mooney Nene Valley Harriers 28:11 9
181 345 Nick Somerville Wells City Harriers 28:12 3
182 712 John Blanchard Ealing Southall & Middlesex AC 28:13 7
183 334 John Nugus Serpentine RC 'B' 28:14 3
184 335 Nicola Barberis-Negra Serpentine RC 'C' 28:18 3
185 1122 Chris Hartley London Heathside 'A'* 28:23 11
186 946 Nathan Ditton Windsor Slough Eton & Hounslow  28:29 9
187 107 Knut Hegvold Belgrave Harriers 'B' 28:29 1
188 710 Alan Pritchard Cambridge & Coleridge 28:29 7
189 925 Ian Van Lokven Marshall Milton Keynes AC 'A' 28:30 9
190 912 Dan Oliver Ealing Southall & Middlesex AC 28:30 9
191 945 Jon Gilling Wells City Harriers 28:32 9
192 1145 Adrian Marriott Wells City Harriers 28:33 11
193 1112 Alex Leslie Ealing Southall & Middlesex AC 28:35 11
194 1120 Adam Wade Ipswich Jaffa RC 28:40 11
195 910 Ben Jones Cambridge & Coleridge 28:45 9
196 1124 Stuart Baird Luton AC 28:45 11
197 1129 Ian Aunger Nene Valley Harriers 28:47 11
198 1103 Tim Butler Barnet & District 28:50 11
199 951 Andy Vinsen Wymondham AC 28:50 9
200 351 John Dungar Wymondham AC 28:51 3
201 544 Dermot Bryers Victoria Park & TH 'B' 28:52 5
202 512 Ancelo John Ealing Southall & Middlesex AC 28:58 5
203 322 Gavin Mantle London Heathside 'A'* 29:00 3
204 920 Mark Furnace Ipswich Jaffa RC 29:01 9
205 1149 Steve Lambert Woodford Green & Essex Ladies 'C' 29:10 11
206 149 Chris Shepherd Woodford Green & Essex Ladies 'C' 29:15 1
207 303 David Wilcock Barnet & District 29:17 3
208 135 Trent Stallard Serpentine RC 'C' 29:23 1
209 549 Rob Quantrell Woodford Green & Essex Ladies 'C' 29:25 5
210 1144 Gary Bagnall Victoria Park & TH 'B' 29:32 11
211 331 David Kail Newham & Essex Beagles 'B'* 29:33 3
212 720 Scott MacSephney Ipswich Jaffa RC 29:37 7
213 503 Peter Ellis Barnet & District 29:41 5
214 513 Mark Cranwell Harrow AC 29:48 5
215 944 Rodney Mushanganyisi Victoria Park & TH 'B' 29:50 9
216 705 Paul Westrope Bedford & County AC 'B' 29:58 7
217 344 Duncan Anderson Victoria Park & TH 'B' 30:02 3
218 748 Alan Rugg Woodford Green & Essex Ladies 'B' 30:05 7
219 726 Robin Dowswell Marshall Milton Keynes AC 'B' 30:08 7
220 349 Richard Holland Woodford Green & Essex Ladies 'C' 30:09 3
221 926 Chris Cahill Marshall Milton Keynes AC 'B' 30:30 9
222 918 John O'Shea Highgate Harriers 'B' 30:32 9
223 1151 Ed Greenland Wymondham AC 30:35 11
224 751 Karl Chapman Wymondham AC 30:35 7
225 144 Rob Birchley Victoria Park & TH 'B' 30:39 1
226 307 Charlie Dickinson Belgrave Harriers 'B' 30:48 3
227 949 Steve Dawkins Woodford Green & Essex Ladies 'C' 31:00 9
228 749 Martin Mack Woodford Green & Essex Ladies 'C' 31:02 7
229 903 Mel Parker Barnet & District 31:10 9
230 140 Richard Bell Thames Valley Harriers 'B' 31:11 1
231 505 Gavin Reynolds Bedford & County AC 'B' 31:50 5
232 343 Mehretab Soloman Victoria Park & TH 'A' 32:33 3 Extra loop
233 350 Chris Maybin Woodford Green & Essex Ladies 'D' 32:40 3
234 531 Leigh Crispin Newham & Essex Beagles 'B'* 32:44 5
235 1126 Richard Pownall Marshall Milton Keynes AC 'B' 32:46 11
236 550 Paul Stockings Woodford Green & Essex Ladies 'D' 33:18 5
237 913 Kevin Concannon Harrow AC 33:34 9
238 750 Adam Thorpe Woodford Green & Essex Ladies 'D' 36:48 7
239 507 Don Anderson Belgrave Harriers 'B' 37:10 5
240 546 Charles Coleman Windsor Slough Eton & Hounslow  44:36 5 2 extra loops