Saucony SEAA Men's 12-stage Milton Keynes
Leg 7: Long: 7664m Road Relay Championships 25 March 2012
Team Positions after leg 7
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 721 Paul Pollock Kent AC 24:14 2:24:57 0
2 704 Matt Janes Bedford & County AC 'A' 24:31 2:26:03 0
3 717 Richard Scott Highgate Harriers 'A' 24:43 2:26:28 1
4 706 Paskar Owor Belgrave Harriers 'A' 23:35 2:27:11 5
5 701 Steve Connor Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:34 2:27:52 1
6 736 Dan Davies Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 26:19 2:28:02 -3
7 708 Peter Tucker Blackheath & Bromley Harriers 'A' 26:59 2:28:56 -2
8 730 Olly Laws Newham & Essex Beagles 'A' 25:28 2:28:57 -1
9 747 Ben Hope Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:30 2:29:03 -1
10 711 Ashley Harrell City of Norwich AC 23:48 2:29:08 3
11 739 Nazwari Dawit Thames Valley Harriers 'A' 24:57 2:29:17 1
12 741 Tom Fewster Tonbridge AC 25:49 2:30:00 -1
13 724 Tom Reilly Luton AC 26:24 2:30:18 -3
14 715 Sarwar Khan Herne Hill Harriers 'A' 25:21 2:31:29 0
15 725 Steve Tuttle Marshall Milton Keynes AC 'A' 25:14 2:32:59 1
16 733 Paul Hayman Serpentine RC 'A' 25:52 2:33:02 -1
17 738 Jeremy Curtis Southampton AC 26:06 2:34:18 1
18 714 Fred Slemeck Hercules Wimbledon 25:56 2:35:39 1
19 718 Oliver Kean Highgate Harriers 'B' 27:40 2:35:43 -2
20 742 Charlie May Vale of Aylesbury 26:24 2:36:26 1
21 719 James Manley Hillingdon AC 26:38 2:36:37 -1
22 729 James Vernau Nene Valley Harriers 26:38 2:36:53 0
23 743 Tom Heslop Victoria Park & TH 'A' 26:26 2:39:55 2
24 712 John Blanchard Ealing Southall & Middlesex AC 28:13 2:40:24 0
25 748 Alan Rugg Woodford Green & Essex Ladies 'B' 30:05 2:41:28 -2
26 710 Alan Pritchard Cambridge & Coleridge 28:29 2:42:55 0
27 745 Andrew Hennessy Wells City Harriers 25:11 2:43:18 3
28 734 Ebrima Noble Serpentine RC 'B' 27:10 2:43:56 0
29 722 Julian Ferraro London Heathside 'A'* 27:45 2:44:17 -2
30 744 Colin Jacobs Victoria Park & TH 'B' 19:07 2:47:07 9 One loop short
31 726 Robin Dowswell Marshall Milton Keynes AC 'B' 30:08 2:48:01 -2
32 720 Scott MacSephney Ipswich Jaffa RC 29:37 2:48:35 -1
33 746 Tim Haughian Windsor Slough Eton & Hounslow  25:38 2:51:32 4
34 705 Paul Westrope Bedford & County AC 'B' 29:58 2:52:04 -2
35 713 Alan Wray Harrow AC 26:50 2:52:28 1
36 751 Karl Chapman Wymondham AC 30:35 2:53:12 -3
37 749 Martin Mack Woodford Green & Essex Ladies 'C' 31:02 2:54:13 -3
38 703 Andrew Cunningham Barnet & District 27:55 2:59:36 2
39 750 Adam Thorpe Woodford Green & Essex Ladies 'D' 36:48 3:04:03 -1