Saucony SEAA Men's 12-stage Milton Keynes
Leg 5: Long: 7664m Road Relay Championships 25 March 2012
Team Positions after leg 5
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 521 John Gilbert Kent AC 23:37 1:43:41 1
2 536 Matthew Grant Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 25:23 1:44:44 -1
3 517 Ryan McKinlay Highgate Harriers 'A' 24:15 1:45:06 0
4 504 Steve Naylor Bedford & County AC 'A' 24:03 1:45:09 2
5 501 Neil Phillips Aldershot Farnham & District AC 'A' 25:21 1:46:16 -1
6 508 Colin Norris Blackheath & Bromley Harriers 'A' 25:26 1:46:44 1
7 541 Ben Cole Tonbridge AC 24:34 1:46:52 5
8 539 Mohamud Aadan Thames Valley Harriers 'A' 24:51 1:46:54 2
9 524 Tom Mead Luton AC 25:53 1:46:58 -4
10 547 Harun Abdi Woodford Green & Essex Ladies 'A' 24:55 1:47:16 3
11 530 John Pike Newham & Essex Beagles 'A' 24:53 1:47:55 3
12 506 James Fairbourn Belgrave Harriers 'A' 27:01 1:48:25 -4
13 511 Nick Earl City of Norwich AC 25:15 1:49:04 5
14 515 Mohammed Ismail Herne Hill Harriers 'A' 26:23 1:49:31 1
15 533 Andrew Reeves Serpentine RC 'A' 26:44 1:49:57 1
16 525 George Ashdown Marshall Milton Keynes AC 'A' 28:04 1:50:13 -5
17 538 Tim Spencer Southampton AC 26:56 1:50:39 0
18 518 Dan Higgins Highgate Harriers 'B' 26:38 1:51:44 3
19 519 Daniel Thompson Hillingdon AC 26:18 1:52:08 3
20 542 Tim Jones Vale of Aylesbury 27:56 1:52:26 -1
21 529 John Herbert Nene Valley Harriers 25:55 1:52:33 2
22 514 Liam White Hercules Wimbledon 26:01 1:52:54 3
23 512 Ancelo John Ealing Southall & Middlesex AC 28:58 1:53:55 -3
24 548 Louis Clark Woodford Green & Essex Ladies 'B' 27:57 1:54:49 0
25 543 Mark Ryall Victoria Park & TH 'A' 25:17 1:55:31 2
26 510 Noel Carroll Cambridge & Coleridge 27:15 1:56:09 0
27 522 Matt Fassnidge London Heathside 'A'* 27:01 1:58:11 1
28 526 Richard Harrison Marshall Milton Keynes AC 'B' 27:08 1:58:50 1
29 520 James Calvert Ipswich Jaffa RC 26:41 1:59:10 4
30 545 Tim Hawkins Wells City Harriers 27:22 1:59:16 0
31 534 Caspar Prestidge Serpentine RC 'B' 26:32 1:59:19 4
32 551 Spencer Goodall Wymondham AC 28:08 2:01:20 4
33 513 Mark Cranwell Harrow AC 29:48 2:01:55 -1
34 535 Yari Fontebasso Serpentine RC 'C' 27:33 2:03:25 4
35 505 Gavin Reynolds Bedford & County AC 'B' 31:50 2:03:50 -4
36 549 Rob Quantrell Woodford Green & Essex Ladies 'C' 29:25 2:04:59 1
37 531 Leigh Crispin Newham & Essex Beagles 'B'* 32:44 2:05:24 -3
38 546 Charles Coleman Windsor Slough Eton & Hounslow  44:36 2:06:37 -29 Two extra loops
39 544 Dermot Bryers Victoria Park & TH 'B' 28:52 2:09:13 2
40 550 Paul Stockings Woodford Green & Essex Ladies 'D' 33:18 2:09:22 -1
41 503 Peter Ellis Barnet & District 29:41 2:11:48 1
42 507 Don Anderson Belgrave Harriers 'B' 37:10 2:16:24 -2