Saucony SEAA Men's 12-stage Milton Keynes
Leg 12: Short: 5053m Road Relay Championships 25 March 2012
Team Positions after leg 12
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss improved
1 1230 Stuart Major Newham & Essex Beagles 'A' 16:11 4:03:41 0 0
2 1217 Ben Pochee Highgate Harriers 'A' 15:49 4:04:13 1
3 1221 Andrew Dunwoody Kent AC 16:17 4:04:25 -1 6.5
4 1247 Alex Cornwell Woodford Green & Essex Ladies 'A' 15:24 4:04:38 0 0
5 1201 Mat Ashton Aldershot Farnham & District AC 'A' 15:45 4:06:57 1 -0.5
6 1204 Daniel Dalmedo Bedford & County AC 'A' 17:29 4:08:02 -1 0.5
7 1241 Andrew Combs Tonbridge AC 15:45 4:09:58 0
8 1211 Damian Rogers City of Norwich AC 16:53 4:12:10 0
9 1206 Mike Trees Belgrave Harriers 'A' 17:08 4:12:57 0 -5.5
10 1215 Victor Maughn Herne Hill Harriers 'A' 17:15 4:14:05 0 -3.5
11 1233 Miguel Branco Serpentine RC 'A' 16:44 4:16:06 2 -0.5
12 1208 Richard Daniel Blackheath & Bromley Harriers 'A' 19:20 4:17:01 -1
13 1236 Tim Parkin Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 19:52 4:17:35 -1 5.5
14 1225 Paul Erwood Marshall Milton Keynes AC 'A' 16:15 4:17:57 2 4.5
15 1239 Matt Ponting Thames Valley Harriers 'A' 17:30 4:18:21 0
16 1238 Martin Johnson Southampton AC 17:05 4:20:52 2
17 1224 Robin Hudson Luton AC 20:37 4:21:11 -3 5
18 1214 Alex Urban Hercules Wimbledon 17:50 4:21:33 -1
19 1219 Sam Blanshard Hillingdon AC 17:09 4:22:36 0 -2
20 1243 Tony Lashmar Victoria Park & TH 'A' 17:03 4:22:45 0 4
21 1229 Lloyd Kempston Nene Valley Harriers 17:46 4:26:18 1 -1
22 1242 Henry Edwardes-Evans Vale of Aylesbury 18:48 4:26:57 -1 4
23 1248 Michael Murphy Woodford Green & Essex Ladies 'B' 17:18 4:27:55 0
24 1218 Peter Downie Highgate Harriers 'B' 18:24 4:30:17 0
25 1234 Andrew Davies Serpentine RC 'B' 18:06 4:32:42 0 -1
26 1222 Norman Mitchell London Heathside 'A'* 17:11 4:33:06 1
27 1210 Matt Applegate Cambridge & Coleridge 18:14 4:33:49 -1
28 1245 Dave Stanfield Wells City Harriers 18:45 4:34:47 0 -17
29 1212 Mark Cameron Ealing Southall & Middlesex AC 18:46 4:34:55 0
30 1246 Cameron Smart Windsor Slough Eton & Hounslow  17:55 4:40:49 0 -11.5
31 1220 Terry Back Ipswich Jaffa RC 18:33 4:43:54 1
32 1213 Terry McIntyre Harrow AC 19:32 4:44:43 -1 -17
33 1226 Josh Lyman Marshall Milton Keynes AC 'B' 19:55 4:46:21 0 -4.5
34 1251 Jack Gillick Wymondham AC 19:00 4:53:07 1
35 1249 Alistair Holford Woodford Green & Essex Ladies 'C' 20:22 4:55:01 1
36 1203 John Clarke Barnet & District 21:53 5:02:56 1