Saucony SEAA Road Relay Championships Milton Keynes - 27 March 2011
Final results of the Women's 6 Stage Relay
1 W01 Aldershot Farnham & District AC 'A' 1:58:11
1 101 Ruth Jones 22:29 24 0:22:29
2 201 Naomi Lenane 19:39 11 0:42:08
3 301 Natasha Doel 19:09 4 1:01:17
4 401 Beth Carter 19:38 2 1:20:55
5 501 Lily Partridge 18:56 1 1:39:51
6 601 Louise Small 18:20 1 1:58:11
2 W03 Arena 80 2:01:45
1 103 Carolyn Hoyte 19:06 2 0:19:06
2 203 Emma Rollings 21:13 3 0:40:19
3 303 Fiona Clark 20:31 3 1:00:50
4 403 Julie Briggs 19:35 1 1:20:25
5 503 Gemma Sharp 20:50 2 1:41:15
6 603 Louise Vallier 20:30 2 2:01:45
3 W14 City of Norwich AC 2:01:59
1 114 Iona Lake 20:45 12 0:20:45
2 214 Kelly Rushton 20:20 9 0:41:05
3 314 Hollie Rowland 18:49 1 0:59:54
4 414 Ellie Matthews 21:28 4 1:21:22
5 514 Jane Clarke 20:27 3 1:41:49
6 614 Dani Nimmock 20:10 3 2:01:59
4 W07 Belgrave Harriers 'A' 2:03:15
1 107 Sarah Gailey 20:01 7 0:20:01
2 207 Felicity Cole 20:55 7 0:40:56
3 307 Zoe Vail 20:44 5 1:01:40
4 407 Lenka Vseteckova 19:29 3 1:21:09
5 507 Samantha Amend 20:50 4 1:41:59
6 607 Mary Spalton 21:16 4 2:03:15
5 W06 Bedford & County AC 2:05:04
1 106 Rebecca Newstead 19:32 4 0:19:32
2 206 Natasha Peters 21:08 6 0:40:40
3 306 Kerry Large 23:08 10 1:03:48
4 406 Emily Relton 22:06 9 1:25:54
5 506 Rachel Gibbs 19:29 7 1:45:23
6 606 Nicola Sykes 19:41 5 2:05:04
6 W28 Serpentine RC 'A' 2:05:26
1 128 Sylvie Lloyd 19:23 3 0:19:23
2 228 Victoria Carter 21:09 5 0:40:32
3 328 Teresa Gaillard de Laubenque 21:15 6 1:01:47
4 428 Fiona Alexander 21:58 6 1:23:45
5 528 Natalie Kolodziej 20:58 5 1:44:43
6 628 Helen Branco 20:43 6 2:05:26
7 W17 Herne Hill Harriers 2:07:04
1 117 Cathy Ansell 19:39 6 0:19:39
2 217 Rosalind Kiernan 20:03 2 0:39:42
3 317 Karen Ellison 20:49 2 1:00:31
4 417 Armelle Folkes 21:50 5 1:22:21
5 517 Suzanne Swaine 22:34 6 1:44:55
6 617 Suzie Richards 22:09 7 2:07:04
8 W40 Woodford Green & Essex Ladies 'A' 2:08:34
1 140 Bernadine Pritchett 21:24 18 0:21:24
2 240 Diana Kennedy 21:47 17 0:43:11
3 340 Sidnie Sales 22:33 14 1:05:44
4 440 Katherine Foy 20:42 10 1:26:26
5 540 Linda Jackson 21:37 8 1:48:03
6 640 Lauren Stewart 20:31 8 2:08:34
9 W39 Windsor Slough Eton & Hounslow 2:11:24
1 139 Maddie Garner 21:45 20 0:21:45
2 239 Dani Barnes 20:48 14 0:42:33
3 339 Marina Stedman 20:46 8 1:03:19
4 439 Paula Fudge 22:22 8 1:25:41
5 539 Leigh James 22:37 9 1:48:18
6 639 Rachel Stedman 23:06 9 2:11:24
10 W18 Highgate Harriers 2:12:04
1 118 Lindsay Kehoe 21:22 17 0:21:22
2 218 Katie Meredith 20:44 10 0:42:06
3 318 Kate Jenrick 20:47 7 1:02:53
4 418 Rhonda Munnik 22:40 7 1:25:33
5 518 Natasha Cendrowicz 22:54 10 1:48:27
6 618 Alexia Trafford 23:37 10 2:12:04
11 W36 Vale of Aylesbury AC 'A' 2:12:07
1 136 Louise Card 23:47 27 0:23:47
2 236 Rosanna Iannone 21:05 21 0:44:52
3 336 Sophie Delderfield 21:39 16 1:06:31
4 436 Charlotte Steptoe 22:41 14 1:29:12
5 536 Jodie Digby 21:08 11 1:50:20
6 636 Julia Austin 21:47 11 2:12:07
12 W26 Reading AC 'A' 2:13:50
1 126 Sue Francis 21:29 19 0:21:29
2 226 Rachel Phillips 21:16 16 0:42:45
3 326 Hayley Pearce 23:40 15 1:06:25
4 426 Anna Boniface 23:35 16 1:30:00
5 526 Sarah Wilkins 21:38 13 1:51:38
6 626 Nicky Cooke 22:12 12 2:13:50
13 w04 Barnet & District 'A' 2:14:46
1 104 Joanne Kent 20:55 13 0:20:55
2 204 Kath March 21:17 12 0:42:12
3 304 Helen Hoyle 23:11 13 1:05:23
4 404 Heather Dawson 23:35 13 1:28:58
5 504 Karen Bradley 24:04 15 1:53:02
6 604 Nicola Froud 21:44 13 2:14:46
14 w15 Ealing Southall & Middlesex AC 2:15:43
1 115 Alison Hopkins 21:10 15 0:21:10
2 215 Patricia Thomas 22:47 18 0:43:57
3 315 Fiona Kennedy 21:19 12 1:05:16
4 415 Beata Ochmann 23:24 12 1:28:40
5 515 Claudia Manera 23:20 14 1:52:00
6 615 Lynn Wilson 23:43 14 2:15:43
15 w33 Thames Hare & Hounds 2:16:23
1 133 Ruth Clifton 20:21 9 0:20:21
2 233 Claire Day 20:39 8 0:41:00
3 333 Dorchie Cockerell 22:42 9 1:03:42
4 433 Anna Garnier 23:40 11 1:27:22
5 533 Vikki Filsell 23:01 12 1:50:23
6 633 Clare Sylvester 26:00 15 2:16:23
16 w21 Marshall Milton Keynes AC 'A' 2:19:17
1 121 Tanya Taylor 20:24 10 0:20:24
2 221 Lara Bromilow 20:07 4 0:40:31
3 321 Paula Chammings 23:17 11 1:03:48
4 421 Alana Slater 25:46 15 1:29:34
5 521 Michelle Jessop 25:50 17 1:55:24
6 621 Diane Baldwin 23:53 16 2:19:17
17 w19 Hillingdon AC 2:23:08
1 119 Emma Grant 20:17 8 0:20:17
2 219 Jemma Weekes 24:33 20 0:44:50
3 319 Hannah Wells 24:08 20 1:08:58
4 419 Claire Hadfield 25:44 20 1:34:42
5 519 Jo Miles 23:23 18 1:58:05
6 619 Lesley Conway 25:03 17 2:23:08
18 w20 Luton AC 2:27:10
1 120 Marney McMahon 21:09 14 0:21:09
2 220 Christine Lathwell 21:03 13 0:42:12
3 320 Lorraine Daglish 25:21 17 1:07:33
4 420 Jade Savage 24:38 17 1:32:11
5 520 Jo Winfield 22:37 16 1:54:48
6 620 Suzanna Wise 32:22 18 2:27:10
19 w41 Woodford Green & Essex Ladies 'A' 2:28:58
1 141 Andrea Possee 22:52 25 0:22:52
2 241 Jenny Thomas 25:00 23 0:47:52
3 341 Lucy Wilson 26:15 22 1:14:07
4 441 Stef McCarthy 24:17 22 1:38:24
5 541 Kavita Solder 26:14 21 2:04:38
6 641 Alex Wardle 24:20 19 2:28:58
w16 Harrow AC
1 116 Ashlee McGuigan 20:30 11 0:20:30
2 216 Samone Brockett 22:11 15 0:42:41
3 316 Janine Nyman 25:52 19 1:08:33
4 416 Ruth Methvier 25:33 19 1:34:06
5 516 Emma Queally 26:55 20 2:01:01
6 616 Maria Cartaya 47:42 20 2:48:43
Incomplete teams
w37 Vale of Aylesbury AC 'B'*
1 137 Sophie Green 21:50 21 0:21:50
2 237 Lia Marshall 22:30 19 0:44:20
3 337 Helen Bennewith 23:51 18 1:08:11
4 437 Heather Fallaize 25:24 18 1:33:35
5 537 Victoria Sheldon 25:40 19 1:59:15
1 w05 Barnet & District 'B'*
1 105 Cath Perry 25:50 29 0:25:50
2 205 Carly Churchill 24:02 25 0:49:52
3 305 Philippa Morton 24:43 23 1:14:35
4 405 Nicola Maggs 28:11 24 1:42:46
2 w08 Belgrave Harriers 'B'*
1 108 Tilly Heaton 22:12 23 0:22:12
2 208 Joanna Linfield 22:44 22 0:44:56
3 308 Rieko Trees 24:57 21 1:09:53
4 408 Jennifer Beecroft 25:41 21 1:35:34
3 w27 Reading AC 'B'*
1 127 Hayley Randell 24:09 28 0:24:09
2 227 Charlotte Phillips 25:54 26 0:50:03
3 327 Andrea Curson 24:37 24 1:14:40
4 427 Caroline Stevens 24:24 23 1:39:04
w30 Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A'*
1 130 Beth Potter 18:42 1 0:18:42
2 230 Victoria Walker 20:22 1 0:39:04
Incomplete teams
W10 Blackheath & Bromley Harriers 'A'
1 110 Bryony Proctor 19:37 5 0:19:37
W02 Aldershot Farnham & District AC 'B'*
1 102 Sharon Elder-Higham 22:02 22 0:22:02
W29 Serpentine RC 'B'*
1 129 Samantha Ludlow 23:31 26 0:23:31