Saucony SEAA Women's 6-stage Milton Keynes
Short: 5506m Road Relay Championships 27 March 2011
Fastest times
Pos'n No. Name Team Time Leg
1 -601 Louise Small Aldershot Farnham & District AC 'A' 18:20 6
2 -130 Beth Potter Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A'* 18:42 1
3 -314 Hollie Rowland City of Norwich AC 18:49 3
4 -501 Lily Partridge Aldershot Farnham & District AC 'A' 18:56 5
5 -103 Carolyn Hoyte Arena 80 19:06 1
6 -301 Natasha Doel Aldershot Farnham & District AC 'A' 19:09 3
7 -128 Sylvie Lloyd Serpentine RC 'A' 19:23 1
8 -407 Lenka Vseteckova Belgrave Harriers 'A' 19:29 4
9 -506 Rachel Gibbs Bedford & County AC 19:29 5
10 -106 Rebecca Newstead Bedford & County AC 19:32 1
11 -403 Julie Briggs Arena 80 19:35 4
12 -110 Bryony Proctor Blackheath & Bromley Harriers 'A' 19:37 1
13 -401 Beth Carter Aldershot Farnham & District AC 'A' 19:38 4
14 -201 Naomi Lenane Aldershot Farnham & District AC 'A' 19:39 2
15 -117 Cathy Ansell Herne Hill Harriers 19:39 1
16 -606 Nicola Sykes Bedford & County AC 19:41 6
17 -107 Sarah Gailey Belgrave Harriers 'A' 20:01 1
18 -217 Rosalind Kiernan Herne Hill Harriers 20:03 2
19 -221 Lara Bromilow Marshall Milton Keynes AC 'A' 20:07 2
20 -614 Dani Nimmock City of Norwich AC 20:10 6
21 -119 Emma Grant Hillingdon AC 20:17 1
22 -214 Kelly Rushton City of Norwich AC 20:20 2
23 -133 Ruth Clifton Thames Hare & Hounds 20:21 1
24 -230 Victoria Walker Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A'* 20:22 2
25 -121 Tanya Taylor Marshall Milton Keynes AC 'A' 20:24 1
26 -514 Jane Clarke City of Norwich AC 20:27 5
27 -116 Ashlee McGuigan Harrow AC 20:30 1
28 -603 Louise Vallier Arena 80 20:30 6
29 -303 Fiona Clark Arena 80 20:31 3
30 -640 Lauren Stewart Woodford Green & Essex Ladies 'A' 20:31 6
31 -233 Claire Day Thames Hare & Hounds 20:39 2
32 -440 Katherine Foy Woodford Green & Essex Ladies 'A' 20:42 4
33 -628 Helen Branco Serpentine RC 'A' 20:43 6
34 -218 Katie Meredith Highgate Harriers 20:44 2
35 -307 Zoe Vail Belgrave Harriers 'A' 20:44 3
36 -114 Iona Lake City of Norwich AC 20:45 1
37 -339 Marina Stedman Windsor Slough Eton & Hounslow 20:46 3
38 -318 Kate Jenrick Highgate Harriers 20:47 3
39 -239 Dani Barnes Windsor Slough Eton & Hounslow 20:48 2
40 -317 Karen Ellison Herne Hill Harriers 20:49 3
41 -503 Gemma Sharp Arena 80 20:50 5
42 -507 Samantha Amend Belgrave Harriers 'A' 20:50 5
43 -104 Joanne Kent Barnet & District 'A' 20:55 1
44 -207 Felicity Cole Belgrave Harriers 'A' 20:55 2
45 -528 Natalie Kolodziej Serpentine RC 'A' 20:58 5
46 -220 Christine Lathwell Luton AC 21:03 2
47 -236 Rosanna Iannone Vale of Aylesbury AC 'A' 21:05 2
48 -536 Jodie Digby Vale of Aylesbury AC 'A' 21:08 5
49 -206 Natasha Peters Bedford & County AC 21:08 2
50 -120 Marney McMahon Luton AC 21:09 1
51 -228 Victoria Carter Serpentine RC 'A' 21:09 2
52 -115 Alison Hopkins Ealing Southall & Middlesex AC 21:10 1
53 -124 Caroline Walsh Met Police* 21:11 1
54 -203 Emma Rollings Arena 80 21:13 2
55 -328 Teresa Gaillard de Laubenque Serpentine RC 'A' 21:15 3
56 -226 Rachel Phillips Reading AC 'A' 21:16 2
57 -607 Mary Spalton Belgrave Harriers 'A' 21:16 6
58 -204 Kath March Barnet & District 'A' 21:17 2
59 -315 Fiona Kennedy Ealing Southall & Middlesex AC 21:19 3
60 -118 Lindsay Kehoe Highgate Harriers 21:22 1
61 -140 Bernadine Pritchett Woodford Green & Essex Ladies 'A' 21:24 1
62 -414 Ellie Matthews City of Norwich AC 21:28 4
63 -126 Sue Francis Reading AC 'A' 21:29 1
64 -540 Linda Jackson Woodford Green & Essex Ladies 'A' 21:37 5
65 -526 Sarah Wilkins Reading AC 'A' 21:38 5
66 -336 Sophie Delderfield Vale of Aylesbury AC 'A' 21:39 3
67 -604 Nicola Froud Barnet & District 'A' 21:44 6
68 -139 Maddie Garner Windsor Slough Eton & Hounslow 21:45 1
69 -636 Julia Austin Vale of Aylesbury AC 'A' 21:47 6
70 -240 Diana Kennedy Woodford Green & Essex Ladies 'A' 21:47 2
71 -137 Sophie Green Vale of Aylesbury AC 'B'* 21:50 1
72 -417 Armelle Folkes Herne Hill Harriers 21:50 4
73 -428 Fiona Alexander Serpentine RC 'A' 21:58 4
74 -102 Sharon Elder-Higham Aldershot Farnham & District AC 'B'* 22:02 1
75 -406 Emily Relton Bedford & County AC 22:06 4
76 -617 Suzie Richards Herne Hill Harriers 22:09 6
77 -216 Samone Brockett Harrow AC 22:11 2
78 -626 Nicky Cooke Reading AC 'A' 22:12 6
79 -108 Tilly Heaton Belgrave Harriers 'B'* 22:12 1
80 -439 Paula Fudge Windsor Slough Eton & Hounslow 22:22 4
81 -101 Ruth Jones Aldershot Farnham & District AC 'A' 22:29 1
82 -237 Lia Marshall Vale of Aylesbury AC 'B'* 22:30 2
83 -340 Sidnie Sales Woodford Green & Essex Ladies 'A' 22:33 3
84 -517 Suzanne Swaine Herne Hill Harriers 22:34 5
85 -520 Jo Winfield Luton AC 22:37 5
86 -539 Leigh James Windsor Slough Eton & Hounslow 22:37 5
87 -418 Rhonda Munnik Highgate Harriers 22:40 4
88 -436 Charlotte Steptoe Vale of Aylesbury AC 'A' 22:41 4
89 -333 Dorchie Cockerell Thames Hare & Hounds 22:42 3
90 -208 Joanna Linfield Belgrave Harriers 'B'* 22:44 2
91 -215 Patricia Thomas Ealing Southall & Middlesex AC 22:47 2
92 -141 Andrea Possee Woodford Green & Essex Ladies 'B' 22:52 1
93 -518 Natasha Cendrowicz Highgate Harriers 22:54 5
94 -533 Vikki Filsell Thames Hare & Hounds 23:01 5
95 -639 Rachel Stedman Windsor Slough Eton & Hounslow 23:06 6
96 -306 Kerry Large Bedford & County AC 23:08 3
97 -304 Helen Hoyle Barnet & District 'A' 23:11 3
98 -321 Paula Chammings Marshall Milton Keynes AC 'A' 23:17 3
99 -515 Claudia Manera Ealing Southall & Middlesex AC 23:20 5
100 -519 Jo Miles Hillingdon AC 23:23 5
101 -415 Beata Ochmann Ealing Southall & Middlesex AC 23:24 4
102 -129 Samantha Ludlow Serpentine RC 'B'* 23:31 1
103 -404 Heather Dawson Barnet & District 'A' 23:35 4
104 -426 Anna Boniface Reading AC 'A' 23:35 4
105 -618 Alexia Trafford Highgate Harriers 23:37 6
106 -433 Anna Garnier Thames Hare & Hounds 23:40 4
107 -326 Hayley Pearce Reading AC 'A' 23:40 3
108 -615 Lynn Wilson Ealing Southall & Middlesex AC 23:43 6
109 -136 Louise Card Vale of Aylesbury AC 'A' 23:47 1
110 -337 Helen Bennewith Vale of Aylesbury AC 'B'* 23:51 3
111 -621 Diane Baldwin Marshall Milton Keynes AC 'A' 23:53 6
112 -205 Carly Churchill Barnet & District 'B'* 24:02 2
113 -504 Karen Bradley Barnet & District 'A' 24:04 5
114 -319 Hannah Wells Hillingdon AC 24:08 3
115 -127 Hayley Randell Reading AC 'B'* 24:09 1
116 -441 Stef McCarthy Woodford Green & Essex Ladies 'B' 24:17 4
117 -641 Alex Wardle Woodford Green & Essex Ladies 'B' 24:20 6
118 -427 Caroline Stevens Reading AC 'B'* 24:24 4
119 -219 Jemma Weekes Hillingdon AC 24:33 2
120 -327 Andrea Curson Reading AC 'B'* 24:37 3
121 -420 Jade Savage Luton AC 24:38 4
122 -305 Philippa Morton Barnet & District 'B'* 24:43 3
123 -308 Rieko Trees Belgrave Harriers 'B'* 24:57 3
124 -241 Jenny Thomas Woodford Green & Essex Ladies 'B' 25:00 2
125 -619 Lesley Conway Hillingdon AC 25:03 6
126 -320 Lorraine Daglish Luton AC 25:21 3
127 -437 Heather Fallaize Vale of Aylesbury AC 'B'* 25:24 4
128 -416 Ruth Methvier Harrow AC 25:33 4
129 -537 Victoria Sheldon Vale of Aylesbury AC 'B'* 25:40 5
130 -408 Jennifer Beecroft Belgrave Harriers 'B'* 25:41 4
131 -419 Claire Hadfield Hillingdon AC 25:44 4
132 -421 Alana Slater Marshall Milton Keynes AC 'A' 25:46 4
133 -521 Michelle Jessop Marshall Milton Keynes AC 'A' 25:50 5
134 -105 Cath Perry Barnet & District 'B'* 25:50 1
135 -316 Janine Nyman Harrow AC 25:52 3
136 -227 Charlotte Phillips Reading AC 'B'* 25:54 2
137 -633 Clare Sylvester Thames Hare & Hounds 26:00 6
138 -541 Kavita Solder Woodford Green & Essex Ladies 'B' 26:14 5
139 -341 Lucy Wilson Woodford Green & Essex Ladies 'B' 26:15 3
140 -516 Emma Queally Harrow AC 26:55 5
141 -405 Nicola Maggs Barnet & District 'B'* 28:11 4
142 -224 Ali Lapper Met Police* 28:28 2
143 -620 Suzanna Wise Luton AC 32:22 6
144 -616 Maria Cartaya Harrow AC 47:42 6