Saucony SEAA Men's 12-stage Milton Keynes
Short: 5506m Road Relay Championships 27 March 2011
Fastest times
Pos'n No. Name Team Time Leg
1 222 Daniel Clorley Luton AC 16:11 2
2 201 Jonny Hay Aldershot Farnham & District AC 'A' 16:13 2
3 806 Jonathan Blackledge Belgrave Harriers 'A' 16:40 8
4 622 John McDonnell Luton AC 16:43 6
5 606 Stephen Sharp Belgrave Harriers 'A' 16:44 6
6 801 Martin Mashford Aldershot Farnham & District AC 'A' 16:46 8
7 618 Danny Russell Highgate Harriers 'A' 16:56 6
8 227 Nathan Riding Newham & Essex Beagles 'A' 17:05 2
9 230 Nicholas Torry Serpentine RC 'A' 17:06 2
10 427 Stephen Hepples Newham & Essex Beagles 'A' 17:14 4
11 233 Matt Sullivan Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 17:17 2
12 212 Rick Ward City of Norwich AC 17:20 2
13 1218 Ryan McKinlay Highgate Harriers 'A' 17:21 12
14 223 Tom Comerford Marshall Milton Keynes AC 'A' 17:26 2
15 446 Andrew Mariani Woodford Green & Essex Ladies 'A' 17:29 4
16 827 Scott Sterling Newham & Essex Beagles 'A' 17:29 8
17 616 Mike Cummings Herne Hill Harriers 'A' 17:30 6
18 846 Omar Mansour Woodford Green & Essex Ladies 'A' 17:30 8
19 246 Gavin Lewis Woodford Green & Essex Ladies 'A' 17:31 2
20 1235 Nick Altmann Thames Hare & Hounds 'A' 17:33 12
21 1240 Harry Paton Tonbridge AC 17:33 12
22 204 Matt Bergin Bedford & County AC 'A' 17:34 2
23 1204 Luke Humphreys Bedford & County AC 'A' 17:35 12
24 804 Andrew Inskip Bedford & County AC 'A' 17:35 8
25 816 James Mason Herne Hill Harriers 'A' 17:37 8
26 412 Steve Cannell City of Norwich AC 17:38 4
27 415 Richard Franzese Harrow AC 17:38 4
28 235 Martin Shore Thames Hare & Hounds 'A' 17:39 2
29 401 Alex Flynn Aldershot Farnham & District AC 'A' 17:39 4
30 433 Tadhg Grant Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 17:40 4
31 426 Egars Skumskis Nene Valley Harriers 17:43 4
32 444 Charlie Low Wells City Harriers 17:44 4
33 1006 Neil Speaight Belgrave Harriers 'A' 17:45 10
34 218 Peter Downie Highgate Harriers 'A' 17:45 2
35 435 Julian Rendall Thames Hare & Hounds 'A' 17:45 4
36 216 Chris Peach Herne Hill Harriers 'A' 17:46 2
37 1246 Matt Shone Woodford Green & Essex Ladies 'A' 17:46 12
38 1216 Sarwar Khan Herne Hill Harriers 'A' 17:46 12
39 240 Dan Bradley Tonbridge AC 17:47 2
40 1016 Simon Coombes Herne Hill Harriers 'A' 17:49 10
41 220 Dean Clark Hillingdon AC 17:50 2
42 635 Ian Harkness Thames Hare & Hounds 'A' 17:52 6
43 404 Ryan Parker Bedford & County AC 'A' 17:53 4
44 646 Tom Phillips Woodford Green & Essex Ladies 'A' 17:54 6
45 627 John Pike Newham & Essex Beagles 'A' 17:55 6
46 1212 Jordan Ali City of Norwich AC 17:56 12
47 416 Jordan Stokes Herne Hill Harriers 'A' 17:57 4
48 421 Andrew Dunwoody Kent AC 17:58 4
49 818 Chris Beecham Highgate Harriers 'A' 18:01 8
50 1046 Angus Holford Woodford Green & Essex Ladies 'A' 18:01 10
51 625 Rob Jackaman Met Police 18:03 6
52 1035 Gordon Pierce Thames Hare & Hounds 'A' 18:04 10
53 819 Richard Stewart Highgate Harriers 'B' 18:04 8
54 630 Tiago Branco Serpentine RC 'A' 18:05 6
55 601 Andrew Conway Aldershot Farnham & District AC 'A' 18:10 6
56 1227 Kelvin Goodwin Newham & Essex Beagles 'A' 18:10 12
57 221 Andy Moreton Kent AC 18:10 2
58 835 Simon Wurr Thames Hare & Hounds 'A' 18:10 8
59 1222 Tom Mead Luton AC 18:14 12
60 833 Tony Jackson Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 18:14 8
61 823 Bayah Gatluak Marshall Milton Keynes AC 'A' 18:15 8
62 1015 Matt Carey Harrow AC 18:19 10
63 1211 Matthew Bristow Brighton & Hove City AC 'A' 18:19 12
64 214 Chris Carter Enfield & Haringey 18:20 2
65 418 Stephen Whiting Highgate Harriers 'A' 18:20 4
66 430 Jolyon Attwooll Serpentine RC 'A' 18:20 4
67 614 Alex Jones Enfield & Haringey 18:22 6
68 237 Myles Edwards Thames Valley Harriers 'A' 18:22 2
69 1004 Dave Lipscomb Bedford & County AC 'A' 18:23 10
70 211 Richard Airey Brighton & Hove City AC 'A' 18:25 2
71 644 Andrew Hennessy Wells City Harriers 18:28 6
72 423 Chris Hearn Marshall Milton Keynes AC 'A' 18:30 4
73 206 Hassan Raidi Belgrave Harriers 'A' 18:30 2
74 419 Darren Treadaway Highgate Harriers 'B' 18:30 4
75 633 Ronan Breen Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 18:31 6
76 637 Ali Yahye Thames Valley Harriers 'A' 18:32 6
77 626 Sam Hunt Nene Valley Harriers 18:32 6
78 604 Richard Henderson Bedford & County AC 'A' 18:32 6
79 1231 Richard Phillips Serpentine RC 'B' 18:32 12
80 825 Mark Rogers Met Police 18:34 8
81 213 Jamie Taylor-Caldwell Ealing Southall & Middlesex AC 18:36 2
82 615 Julian Critchlow Harrow AC 18:40 6
83 1230 Will Jones Serpentine RC 'A' 18:40 12
84 406 Malachi Byansi Belgrave Harriers 'A' 18:41 4
85 245 Petru Snaipar Windsor Slough Eton & Hounslow  18:42 2
86 812 Damian Rogers City of Norwich AC 18:43 8
87 1030 Wesley Harrison Serpentine RC 'A' 18:45 10
88 621 Jon Gill Kent AC 18:49 6
89 440 Greg Cole Tonbridge AC 18:50 4
90 821 Luke Armitage Kent AC 18:51 8
91 811 Zarad Hale Brighton & Hove City AC 'A' 18:51 8
92 1018 Jon Deane Highgate Harriers 'A' 18:51 10
93 1021 David Child Kent AC 18:51 10
94 837 Matt Ponting Thames Valley Harriers 'A' 18:52 8
95 215 Matt Judson Harrow AC 18:52 2
96 840 Andy Walpole Tonbridge AC 18:53 8
97 1221 Stuart Beaney Kent AC 18:53 12
98 830 Ryan Fitzsimons Serpentine RC 'A' 18:54 8
99 645 Cameron Smart Windsor Slough Eton & Hounslow  18:55 6
100 226 Adam Birch Nene Valley Harriers 18:56 2
101 1223 Sam Deathe Marshall Milton Keynes AC 'A' 18:56 12
102 1224 Adrian Cox Marshall Milton Keynes AC 'B' 18:58 12
103 417 Sam Knight Herne Hill Harriers 'B' 19:00 4
104 1011 David Boyce Brighton & Hove City AC 'A' 19:00 10
105 445 Nathan Ditton Windsor Slough Eton & Hounslow  19:01 4
106 640 Seb Harding Tonbridge AC 19:03 6
107 822 Sean Still Luton AC 19:03 8
108 217 Basil Wallace Herne Hill Harriers 'B' 19:05 2
109 844 Allan Jones Wells City Harriers 19:12 8
110 1026 Lee Morgan Nene Valley Harriers 19:13 10
111 244 Alex Wiltshire Wells City Harriers 19:14 2
112 612 Daniel Mann City of Norwich AC 19:15 6
113 420 Gavin Barclay Hillingdon AC 19:16 4
114 241 Andy Rolt Vale of Aylesbury 19:16 2
115 1027 Alasdair Donaldson Newham & Essex Beagles 'A' 19:16 10
116 1045 S Whitrod Windsor Slough Eton & Hounslow  19:17 10
117 1237 Manuel Da Silva Thames Valley Harriers 'A' 19:17 12
118 1206 Knut Hegvold Belgrave Harriers 'A' 19:21 12
119 431 James Gwyther Serpentine RC 'B' 19:22 4
120 1037 Stephen Norris Thames Valley Harriers 'A' 19:22 10
121 1012 Frazer Heasman City of Norwich AC 19:23 10
122 647 Chris Symonds Woodford Green & Essex Ladies 'B' 19:24 6
123 425 Leigh Dooley Met Police 19:26 4
124 628 Andre Duque Newham & Essex Beagles 'B'* 19:27 6
125 1203 Andrew Cunningham Barnet & District 19:27 12
126 1044 Andrew Deamer Wells City Harriers 19:28 10
127 219 Brahma Pochee Highgate Harriers 'B' 19:29 2
128 1201 Nick Jacobs Aldershot Farnham & District AC 'A' 19:29 12
129 411 Edward Richards Brighton & Hove City AC 'A' 19:31 4
130 442 Robb Birchley Victoria Park & TH 'A' 19:31 4
131 1031 Will Forbes Serpentine RC 'B' 19:35 10
132 242 Gary Bagnall Victoria Park & TH 'A' 19:37 2
133 231 Joshua Paparo Serpentine RC 'B' 19:38 2
134 205 Alan Metcalfe Bedford & County AC 'B' 19:40 2
135 1040 Alex Hookway Tonbridge AC 19:43 10
136 820 Richard Jenkin Hillingdon AC 19:44 8
137 842 Tim Grose Victoria Park & TH 'A' 19:44 8
138 1245 Josh Moss Windsor Slough Eton & Hounslow  19:47 12
139 447 Karim Ali Woodford Green & Essex Ladies 'B' 19:48 4
140 826 Tom Rodgers Nene Valley Harriers 19:49 8
141 1220 Scott Farley Hillingdon AC 19:49 12
142 228 Leigh Crispin Newham & Essex Beagles 'B'* 19:51 2
143 611 Luke Lambourne Brighton & Hove City AC 'A' 19:52 6
144 437 Philip Wetton Thames Valley Harriers 'A' 19:59 4
145 207 Robert Norville Belgrave Harriers 'B'* 19:59 2
146 803 David Crout Barnet & District 19:59 8
147 847 Andy Coleman Woodford Green & Essex Ladies 'B' 20:00 8
148 422 Robin Hudson Luton AC 20:06 4
149 1244 Pete Darton Wells City Harriers 20:06 12
150 605 Craig Emmerson Bedford & County AC 'B' 20:08 6
151 607 Alex Luce Belgrave Harriers 'B'* 20:08 6
152 1226 John Nash Nene Valley Harriers 20:09 12
153 407 Peter Willis Belgrave Harriers 'B'* 20:10 4
154 405 George Burkett Bedford & County AC 'B' 20:12 4
155 1242 Ian Warren Victoria Park & TH 'A' 20:12 12
156 1003 Chris Manning Barnet & District 20:16 10
157 613 Alex Leslie Ealing Southall & Middlesex AC 20:17 6
158 1042 Neil Cook Victoria Park & TH 'A' 20:17 10
159 1013 Gavin Boyter Ealing Southall & Middlesex AC 20:18 10
160 247 Ben Phillips Woodford Green & Essex Ladies 'B' 20:20 2
161 603 Costa Michael Barnet & District 20:22 6
162 620 Paul Leppard Hillingdon AC 20:23 6
163 413 Luke Nicholas Ealing Southall & Middlesex AC 20:24 4
164 225 Chris Fuller Met Police 20:25 2
165 403 Tim Butler Barnet & District 20:26 4
166 441 Henry Edwardes-Evans Vale of Aylesbury 20:28 4
167 1025 John McGrath Met Police 20:31 10
168 1020 Steve Hirons Hillingdon AC 20:35 10
169 428 David Kail Newham & Essex Beagles 'B'* 20:38 4
170 1215 Jon Kyte Harrow AC 20:38 12
171 203 Peter Ellis Barnet & District 20:43 2
172 631 Richard Taylor Serpentine RC 'B' 20:49 6
173 1014 Tom Fallon Enfield & Haringey 20:49 10
174 831 Gavin Murrison Serpentine RC 'B' 20:53 8
175 813 Andy Dodd Ealing Southall & Middlesex AC 20:53 8
176 1213 Steve Plested Ealing Southall & Middlesex AC 21:01 12
177 815 Terry McIntyre Harrow AC 21:04 8
178 642 Paul Allen Victoria Park & TH 'A' 21:06 6
179 1023 Daniel Brumby Marshall Milton Keynes AC 'A' 21:08 10
180 236 Charlie Wallace Thames Hare & Hounds 'B' 21:09 2
181 1241 Peter Bennewith Vale of Aylesbury 21:10 12
182 845 David Huck Windsor Slough Eton & Hounslow  21:11 8
183 841 Mark Richards Vale of Aylesbury 21:12 8
184 1001 Mark Clews Aldershot Farnham & District AC 'A' 21:14 10
185 414 Adil Hussein Enfield & Haringey 21:29 4
186 1225 John Knight Met Police 21:31 12
187 424 Andy Harrison Marshall Milton Keynes AC 'B' 21:46 4
188 619 Duncan Burbridge Highgate Harriers 'B' 21:51 6
189 1214 Dale Powell Enfield & Haringey 21:51 12
190 623 Mike Burling Marshall Milton Keynes AC 'A' 21:51 6
191 641 Ian Thompson Vale of Aylesbury 21:59 6
192 1033 Tim Parkin Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 22:14 10
193 1022 Dan Winfield Luton AC 22:15 10
194 814 Tom Pye Enfield & Haringey 22:20 8
195 1247 Terry McCarthy Woodford Green & Essex Ladies 'B' 22:39 12
196 824 Martin McPheat Marshall Milton Keynes AC 'B' 22:49 8
197 1047 Steve Lambert Woodford Green & Essex Ladies 'B' 22:49 10
198 805 Tom Roberts Bedford & County AC 'B' 23:01 8
199 624 John Skelton Marshall Milton Keynes AC 'B' 23:09 6
200 1233 Phil Shelley Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 23:25 12
201 1041 Alan Roberts Vale of Aylesbury 23:30 10
202 617 #N/A Herne Hill Harriers 'B' 23:33 6
203 224 Nick Washington Marshall Milton Keynes AC 'B' 23:40 2
204 1024 Mark Childs Marshall Milton Keynes AC 'B' 24:34 10