Saucony SEAA Men's 12-stage Milton Keynes
Long: 7978m Road Relay Championships 27 March 2011
Fastest times
Pos'n No. Name Team Time Leg
1 527 Chris Mackay Newham & Essex Beagles 'A' 23:36 5
2 344 Ben Tickner Wells City Harriers 23:59 3
3 306 Nicholas Goolab Belgrave Harriers 'A' 24:01 3
4 518 Ben Noad Highgate Harriers 'A' 24:16 5
5 346 Dave Wardle Woodford Green & Essex Ladies 'A' 24:19 3
6 721 James Connor Kent AC 24:23 7
7 533 Glen Watts Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 24:24 5
8 927 Kevin Skinner Newham & Essex Beagles 'A' 24:32 9
9 101 Joshua Grace Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:32 1
10 727 Rory Chesser Newham & Essex Beagles 'A' 24:35 7
11 135 James McMullan Thames Hare & Hounds 'A' 24:37 1
12 740 Andy Combs Tonbridge AC 24:40 7
13 733 Dan Watts Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 24:41 7
14 337 Robert Russell Thames Valley Harriers 'A' 24:45 3
15 127 Dave Mitchinson Newham & Essex Beagles 'A' 24:46 1
16 140 Steve Fennell Tonbridge AC 24:46 1
17 116 Chris Busaileh Herne Hill Harriers 'A' 24:46 1
18 133 Anthony Whiteman Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 24:46 1
19 123 Marcin Fudalej Marshall Milton Keynes AC 'A' 24:48 1
20 118 Ben Pochee Highgate Harriers 'A' 24:48 1
21 521 John Gilbert Kent AC 24:49 5
22 345 Alex Tovey Windsor Slough Eton & Hounslow  24:54 3
23 340 Sam Bradley Tonbridge AC 24:55 3
24 535 Phill Sly Thames Hare & Hounds 'A' 24:55 5
25 506 Paskar Owor Belgrave Harriers 'A' 24:55 5
26 501 Adam Clarke Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:56 5
27 321 Paul Pollock Kent AC 25:00 3
28 906 James Kelly Belgrave Harriers 'A' 25:05 9
29 301 Ian Bailey Aldershot Farnham & District AC 'A' 25:06 3
30 318 Glenn Saqui Highgate Harriers 'A' 25:06 3
31 714 Shaun Collins Enfield & Haringey 25:07 7
32 112 Tommy Carroll City of Norwich AC 25:10 1
33 146 Daniel Agustus Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:11 1
34 546 Bertie Powell Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:14 5
35 145 Nathan White Windsor Slough Eton & Hounslow  25:15 1
36 333 Richard Goodman Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 25:25 3
37 918 Henry Dodwell Highgate Harriers 'A' 25:29 9
38 137 Chris Smith Thames Valley Harriers 'A' 25:29 1
39 335 John McFarlane Thames Hare & Hounds 'A' 25:32 3
40 737 Mohamud Aadan Thames Valley Harriers 'A' 25:36 7
41 1133 James Trapmore Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 25:37 11
42 130 Aodh O Neill Serpentine RC 'A' 25:37 1
43 312 Carl Goose City of Norwich AC 25:37 3
44 314 Ben Nagy Enfield & Haringey 25:38 3
45 122 Daniel Woodgate Luton AC 25:39 1
46 904 Will Mackay Bedford & County AC 'A' 25:40 9
47 537 James Sumpter Thames Valley Harriers 'A' 25:40 5
48 719 Nick Stockman Highgate Harriers 'B' 25:41 7
49 701 Neil Phillips Aldershot Farnham & District AC 'A' 25:45 7
50 544 Jon James Wells City Harriers 25:46 5
51 304 Steve Robinson Bedford & County AC 'A' 25:48 3
52 1130 Hugh Torry Serpentine RC 'A' 25:49 11
53 528 Abdi Madar Newham & Essex Beagles 'B'* 25:50 5
54 746 Hywel Care Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:52 7
55 1118 Shaun Dixon Highgate Harriers 'A' 25:53 11
56 327 Bryn Reynolds Newham & Essex Beagles 'A' 25:53 3
57 933 Matthew Grant Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 25:54 9
58 121 Simon Taylor Kent AC 25:57 1
59 718 Richard Scott Highgate Harriers 'A' 25:57 7
60 706 Richard Ward Belgrave Harriers 'A' 25:58 7
61 330 Will Green Serpentine RC 'A' 25:59 3
62 315 Ben Warren Harrow AC 25:59 3
63 1135 Matt Jones Thames Hare & Hounds 'A' 26:01 11
64 712 Nick Earl City of Norwich AC 26:02 7
65 1146 Mark Burgess Woodford Green & Essex Ladies 'A' 26:02 11
66 115 Jim Cooper Harrow AC 26:04 1
67 504 Steven Tuttle Bedford & County AC 'A' 26:07 5
68 911 Howard Bristow Brighton & Hove City AC 'A' 26:11 9
69 515 Dave Branfoot Harrow AC 26:11 5
70 136 Nic Gould Thames Hare & Hounds 'B' 26:12 1
71 113 Sam Ashcroft Ealing Southall & Middlesex AC 26:13 1
72 120 Martin Bateman Hillingdon AC 26:13 1
73 511 James Tomlinson Brighton & Hove City AC 'A' 26:13 5
74 716 Alan Barnes Herne Hill Harriers 'A' 26:13 7
75 930 Paul Hayman Serpentine RC 'A' 26:14 9
76 1106 William Cockerell Belgrave Harriers 'A' 26:14 11
77 105 James Drinkwater Bedford & County AC 'B' 26:17 1
78 1125 Peter Tucker Met Police 26:19 11
79 735 Ben Reynolds Thames Hare & Hounds 'A' 26:22 7
80 912 Josh Entwistle City of Norwich AC 26:23 9
81 730 Hendrik Zietsman Serpentine RC 'A' 26:24 7
82 1121 Steve McGrory Kent AC 26:25 11
83 935 Andrew McNamara Thames Hare & Hounds 'A' 26:26 9
84 1112 Wayne Lincoln City of Norwich AC 26:28 11
85 520 Robert Thompson Hillingdon AC 26:29 5
86 901 Steve Connor Aldershot Farnham & District AC 'A' 26:30 9
87 916 Ben Paviour Herne Hill Harriers 'A' 26:32 9
88 111 David Benton Brighton & Hove City AC 'A' 26:35 1
89 540 Ben Wiffen Tonbridge AC 26:35 5
90 1145 Sam Gardner Windsor Slough Eton & Hounslow  26:36 11
91 1140 Ben Cole Tonbridge AC 26:36 11
92 325 Joel Clewett Met Police 26:41 3
93 1116 Jeff Cunningham Herne Hill Harriers 'A' 26:41 11
94 704 Richard Powell Bedford & County AC 'A' 26:43 7
95 126 James Vernau Nene Valley Harriers 26:46 1
96 744 Eliot Haimes Wells City Harriers 26:47 7
97 1101 Joe Morwood Aldershot Farnham & District AC 'A' 26:49 11
98 1104 Steve Herring Bedford & County AC 'A' 26:50 11
99 1144 Eddie Richards Wells City Harriers 26:51 11
100 125 Simon Riley Met Police 26:55 1
101 322 Liam McNabola Luton AC 26:56 3
102 513 Robert Wilson Ealing Southall & Middlesex AC 26:58 5
103 530 Darren McNeely Serpentine RC 'A' 26:59 5
104 316 Jonathan Henderson Herne Hill Harriers 'A' 27:00 3
105 516 Keith Newton Herne Hill Harriers 'A' 27:00 5
106 715 Peter Norris Harrow AC 27:02 7
107 526 Nick Grimer Nene Valley Harriers 27:04 5
108 1114 Alex Milne Enfield & Haringey 27:06 11
109 940 Darrell Smith Tonbridge AC 27:07 9
110 745 Simon Millett Windsor Slough Eton & Hounslow  27:08 7
111 921 Richard Munn Kent AC 27:11 9
112 128 Joe Corbett Newham & Essex Beagles 'B'* 27:11 1
113 114 Tomas Stasionis Enfield & Haringey 27:12 1
114 741 David Jarman Vale of Aylesbury 27:13 7
115 946 Kevin Kane Woodford Green & Essex Ladies 'A' 27:14 9
116 1131 Dave Miller Serpentine RC 'B' 27:15 11
117 144 Jack Bancroft Wells City Harriers 27:15 1
118 1127 John Clarke Newham & Essex Beagles 'A' 27:15 11
119 514 Michael Christoforou Enfield & Haringey 27:18 5
120 525 Paul Wyatt Met Police 27:19 5
121 147 Darren Southcott Woodford Green & Essex Ladies 'B' 27:22 1
122 937 Sean Renfer Thames Valley Harriers 'A' 27:24 9
123 106 Michael Trees Belgrave Harriers 'A' 27:27 1
124 347 Richard Holland Woodford Green & Essex Ladies 'B' 27:27 3
125 104 Patrick Stuart Bedford & County AC 'A' 27:28 1
126 311 Andrew Donno Brighton & Hove City AC 'A' 27:28 3
127 320 Anupam Das Hillingdon AC 27:35 3
128 323 Eliot Winter Marshall Milton Keynes AC 'A' 27:36 3
129 711 Louis Taub Brighton & Hove City AC 'A' 27:37 7
130 512 Martyn Bath City of Norwich AC 27:44 5
131 303 Alex Horton Barnet & District 27:51 3
132 141 Rob Taylor Vale of Aylesbury 27:52 1
133 920 Daniel Thompson Hillingdon AC 27:56 9
134 944 Matthew Lewis Wells City Harriers 27:59 9
135 1147 Jon Powell Woodford Green & Essex Ladies 'B' 28:02 11
136 517 Vic Maughn Herne Hill Harriers 'B' 28:07 5
137 722 Oliver Saville Luton AC 28:10 7
138 1111 Martyn Bean Brighton & Hove City AC 'A' 28:13 11
139 720 James Laing Hillingdon AC 28:13 7
140 1123 Daniel Webber Marshall Milton Keynes AC 'A' 28:17 11
141 131 Andrew Taylor Serpentine RC 'B' 28:17 1
142 142 Tom Heslop Victoria Park & TH 'A' 28:20 1
143 328 T Niland Newham & Essex Beagles 'B'* 28:21 3
144 523 Chad Lambert Marshall Milton Keynes AC 'A' 28:23 5
145 915 Alan Wray Harrow AC 28:24 9
146 925 Rhys Peters Met Police 28:26 9
147 522 Andrew McMulkin Luton AC 28:26 5
148 341 Paul Gregory Vale of Aylesbury 28:32 3
149 913 Chris Hepworth Ealing Southall & Middlesex AC 28:33 9
150 1141 David Maisey Vale of Aylesbury 28:36 11
151 305 Tim Cook Bedford & County AC 'B' 28:39 3
152 331 John Nugus Serpentine RC 'B' 28:41 3
153 119 Patrick Davis Highgate Harriers 'B' 28:42 1
154 547 Ed Messer Woodford Green & Essex Ladies 'B' 28:42 5
155 922 Stuart Still Luton AC 28:43 9
156 742 Simeon Bennett Victoria Park & TH 'A' 28:47 7
157 713 John Blanchard Ealing Southall & Middlesex AC 28:47 7
158 541 Charlie May Vale of Aylesbury 28:48 5
159 103 Adrian Mason Barnet & District 28:49 1
160 317 Deron Fagan Herne Hill Harriers 'B' 28:52 3
161 723 Adam Atkins Marshall Milton Keynes AC 'A' 28:56 7
162 313 Mark Delahunty Ealing Southall & Middlesex AC 29:01 3
163 542 Julian Hazeldine Victoria Park & TH 'A' 29:02 5
164 926 Sean Beard Nene Valley Harriers 29:03 9
165 731 Andrew Stevens Serpentine RC 'B' 29:11 7
166 531 Alastair Maher Serpentine RC 'B' 29:17 5
167 545 Khalid Al-Abaidy Windsor Slough Eton & Hounslow  29:22 5
168 931 Ebrima Noble Serpentine RC 'B' 29:25 9
169 1126 Rob Lornie Nene Valley Harriers 29:28 11
170 326 Chris Mooney Nene Valley Harriers 29:30 3
171 505 James Black Bedford & County AC 'B' 29:33 5
172 519 Saningo Martyn Highgate Harriers 'B' 29:35 5
173 945 Jack Philp Windsor Slough Eton & Hounslow  29:37 9
174 503 Raj Patel Barnet & District 29:38 5
175 941 Phil Corbett Vale of Aylesbury 29:39 9
176 1113 Rob Brown Ealing Southall & Middlesex AC 29:39 11
177 1103 David Wilcock Barnet & District 29:45 11
178 342 Harry Blake Victoria Park & TH 'A' 29:46 3
179 726 Ian Aunger Nene Valley Harriers 29:46 7
180 903 James Taylor Barnet & District 29:47 9
181 124 Robin Dowswell Marshall Milton Keynes AC 'B' 29:55 1
182 1122 Daniel Johnson Luton AC 30:00 11
183 1115 Mark Cranwell Harrow AC 30:06 11
184 703 Michael Stapleton Barnet & District 30:08 7
185 942 Duncan Anderson Victoria Park & TH 'A' 30:16 9
186 1120 James Shipley Hillingdon AC 30:22 11
187 107 Edward Smith Belgrave Harriers 'B'* 30:41 1
188 747 Jon Long Woodford Green & Essex Ladies 'B' 30:42 7
189 102 Andy Hislop Aldershot Farnham & District AC 'B' 30:44 1
190 1137 John Husbands Thames Valley Harriers 'A' 30:50 11
191 507 Charles Dickinson Belgrave Harriers 'B'* 30:57 5
192 132 Kieran Dignan Serpentine RC 'C'* 31:00 1
193 1142 Duncan Steen Victoria Park & TH 'A' 31:06 11
194 923 Kevin Farmer Marshall Milton Keynes AC 'A' 31:21 9
195 724 Andrew Wasdell Marshall Milton Keynes AC 'B' 31:27 7
196 705 Paul Beedie Bedford & County AC 'B' 31:29 7
197 324 Chris Mahon Marshall Milton Keynes AC 'B' 31:42 3
198 725 Bobby Boothroyd Met Police 32:00 7
199 117 Tim Ridley Herne Hill Harriers 'B' 32:37 1
200 914 Shaka Palmer Enfield & Haringey 32:53 9
201 905 Paul Westrope Bedford & County AC 'B' 32:53 9
202 307 Robert Harding Belgrave Harriers 'B'* 32:57 3
203 524 Paul Mason Marshall Milton Keynes AC 'B' 33:35 5
204 947 Alistair Holford Woodford Green & Essex Ladies 'B' 33:37 9
205 924 Richard Pownall Marshall Milton Keynes AC 'B' 33:52 9
206 319 Keith Wilson Highgate Harriers 'B' 34:02 3
207 1124 Neil Gosling Marshall Milton Keynes AC 'B' 36:41 11