Southern Women's League: Seniors Only Division 1 - Match 5 - Bromley - 4 September 2010
Team Score
1 Blackheath & Bromley   107 C
2 Herne Hill Harriers   90 K
3 Sutton & District   83 R
4 Epsom & Ewell   52 E
Senior A 100m Wind=  
1 Amy Godsell SW Blackheath & Bromley 12.4 4
2 Michelle Watson SW Herne Hill Harriers 12.5 3
3 Susan Bovill SW Sutton & District 12.7 2
4 Katrina Fidler SW Epsom & Ewell 14.0 1
Senior B 100m Wind=  
1 Grace Sheppard U20 Blackheath & Bromley 12.9 4
2 Aisha Naibe-Wey U20 Herne Hill Harriers 13.2 3
3 Zainab Lawal SW Sutton & District 13.6 2
4 Katie Miller SW Epsom & Ewell 13.8 1
Senior A 200m Wind=  
1 Michelle Watson SW Herne Hill Harriers 25.6 4
2 Susan Bovill SW Sutton & District 25.7 3
3 Amy Godsell SW Blackheath & Bromley 25.8 2
4 Katrina Fidler SW Epsom & Ewell 29.0 1
Senior B 200m Wind=  
1 Katrina Cosby U20 Blackheath & Bromley 25.8 4
2 Zainab Lawal SW Sutton & District 27.9 3
3 Aisha Naibe-Wey U20 Herne Hill Harriers 29.0 2
4 Joanna Bennett SW Epsom & Ewell 51.3 1
Senior A 400m
1 Susan Bovill SW Sutton & District 57.8 4
2 Monique Davis SW Herne Hill Harriers 59.3 3
3 Diana Norman W35 Epsom & Ewell 60.4 2
4 Megan Southwart U20 Blackheath & Bromley 61.7 1
Senior B 400m
1 Alexander Shamloll W35 Herne Hill Harriers 64.3 4
2 Maureen Miller W45 Blackheath & Bromley 65.1 3
3 Haylie Francis U17 Sutton & District 68.3 2
Senior A 800m
1 Krystal Galley U20 Blackheath & Bromley 2:21.1 4
2 Alexander Shamloll W35 Herne Hill Harriers 2:25.2 3
3 Emer Kerr U20 Sutton & District 2:29.7 2
4 Lizzie Thompson U20 Epsom & Ewell 2:58.3 1
Senior B 800m
1 Danielle Critchley U20 Blackheath & Bromley 2:23.3 4
2 Grace McDonagh U17 Sutton & District 2:35.0 3
3 Maisie Hilaire U17 Herne Hill Harriers 2:50.9 2
4 Lucy Barnard U20 Epsom & Ewell 3:02.9 1
Senior A 1500m
1 Emer Kerr U20 Sutton & District 5:16.7 4
2 Melody Kane U20 Blackheath & Bromley 5:20.9 3
3 Abby Pennington SW Herne Hill Harriers 5:30.5 2
4 Lucy Barnard SW Epsom & Ewell 6:16.6 1
Senior B 1500m
1 Monica Isaac U20 Sutton & District 5:26.3 4
2 Ella Fisher SW Blackheath & Bromley 5:42.2 3
3 Debbie Jackson W35 Herne Hill Harriers 5:56.1 2
Senior A 3000m
1 Katie Murray SW Blackheath & Bromley 11:01.7 4
2 Monica Isaac U20 Sutton & District 11:23.1 3
3 Abby Pennington SW Herne Hill Harriers 11:31.5 2
Senior B 3000m
1 Ella Fisher SW Blackheath & Bromley 11:58.2 4
2 Debbie Jackson W35 Herne Hill Harriers 11:58.6 3
3 Blanka Porkolab U17 Sutton & District 12:16.1 2
Senior A 100mH Wind=  
1 Jodie Favell SW Sutton & District 15.5 4
2 Megan Southwart U20 Blackheath & Bromley 16.0 3
3 Katie Miller SW Epsom & Ewell 16.6 2
4 Rebecca Zelic U17 Herne Hill Harriers 17.8 1
Senior B 100mH Wind=  
1 Katrina Cosby U20 Blackheath & Bromley 15.2 4
2 Lizzie Thompson U20 Epsom & Ewell 18.5 3
3 Jade Fyffe SW Herne Hill Harriers 20.3 2
4 Emer Kerr U20 Sutton & District 21.5 1
Senior A 400mH
1 Jodie Favell SW Sutton & District 61.0 4
2 Katie Murray SW Blackheath & Bromley 68.0 3
3 Lizzie Thompson U20 Epsom & Ewell 69.8 2
4 Aisha Naibe-Wey U20 Herne Hill Harriers 76.7 1
Senior B 400mH
1 Chelsea Crouser U20 Blackheath & Bromley 73.2 4
2 Katrina Fidler SW Epsom & Ewell 78.1 3
3 Nicola Smith SW Sutton & District 79.9 2
4 Freya Cooper U17 Herne Hill Harriers 94.9 1
Senior A High Jump
1 Julia Machin W40 Epsom & Ewell 1.65 4
2 Sarah Abrams U20 Sutton & District 1.50 3
3 Katie Murray SW Blackheath & Bromley 1.35 2
4 Jane Ejimafugha SW Herne Hill Harriers 1.30 1
Senior B High Jump
1 Sophy Milton U17 Sutton & District 1.45 4
2 Leila Abandah U17 Herne Hill Harriers 1.30 3
3 Lucy Barnard U20 Epsom & Ewell 1.25 2
4 Louisa Vallins SW Blackheath & Bromley 1.10 1
Senior A Pole Vault
1 Liz Hughes SW Blackheath & Bromley 3.50 4
2 Maisie Hilaire U17 Herne Hill Harriers 2.00 3
3 Andrea Clarke SW Sutton & District 1.00 2
Senior B Pole Vault
1 Megan Southwart U20 Blackheath & Bromley 2.60 4
2 Nicola Smith SW Sutton & District 1.00 3
Senior A Long Jump Wind
1 Sarah Wellstead SW Sutton & District 5.80 4  
2 Diana Norman W35 Epsom & Ewell 5.43 3  
3 Jane Ejimafugha SW Herne Hill Harriers 4.84 2  
4 Hayley Nouch SW Blackheath & Bromley 4.82 1  
Senior B Long Jump Wind
1 Sarah Abrams U20 Sutton & District 5.13 4  
2 Freya Cooper U17 Herne Hill Harriers 3.89 3  
3 Louisa Vallins SW Blackheath & Bromley 3.51 2  
4 Joanna Bennett SW Epsom & Ewell 2.27 1  
Senior A Triple Jump Wind
1 Jane Ejimafugha SW Herne Hill Harriers 11.51 4  
2 Sarah Wellstead SW Sutton & District 10.68 3  
3 Hayley Nouch SW Blackheath & Bromley 10.07 2  
4 Lizzie Thompson U20 Epsom & Ewell 9.82 1  
Senior B Triple Jump Wind
1 Rebecca Zelic U17 Herne Hill Harriers 10.33 4  
2 Sarah Abrams U20 Sutton & District 10.12 3  
3 Katie Miller SW Epsom & Ewell 9.20 2  
4 Louisa Vallins SW Blackheath & Bromley 7.26 1  
Senior A Shot Putt
1 Shaunagh Brown SW Blackheath & Bromley 14.46 4
2 Gabriella Roseje U20 Herne Hill Harriers 11.89 3
3 Julia Machin W40 Epsom & Ewell 11.32 2
4 Jodie Favell SW Sutton & District 9.88 1
Senior B Shot Putt
1 Briony Phillips SW Herne Hill Harriers 11.05 4
2 Diana Norman W35 Epsom & Ewell 10.76 3
3 Sam Milner U20 Blackheath & Bromley 10.16 2
4 Nicki Toms W40 Sutton & District 8.36 1
Senior A Discus
1 Shaunagh Brown SW Blackheath & Bromley 47.86 4
2 Briony Phillips SW Herne Hill Harriers 33.68 3
3 Wendy Dunsford W50 Epsom & Ewell 25.88 2
4 Andrea Clarke SW Sutton & District 23.90 1
Senior B Discus
1 Sam Milner U20 Blackheath & Bromley 40.67 4
2 Gabriella Roseje U20 Herne Hill Harriers 25.43 3
3 Liz Sissons W65 Epsom & Ewell 20.23 2
4 Sarah Wellstead SW Sutton & District 19.94 1
Senior A Hammer
1 Rachel Blackie SW Blackheath & Bromley 49.38 4
2 Gabriella Roseje U20 Herne Hill Harriers 32.66 3
3 Wendy Dunsford W50 Epsom & Ewell 30.71 2
4 Andrea Clarke SW Sutton & District 26.76 1
Senior B Hammer
1 Shaunagh Brown SW Blackheath & Bromley 48.19 4
2 Liz Sissons W65 Epsom & Ewell 24.16 3
3 Sharon St Luce W50 Herne Hill Harriers 16.32 2
4 Nicki Toms W40 Sutton & District 15.54 1
Senior A Javelin
1 Charlotte Kanini-Parsons U20 Herne Hill Harriers 36.96 4
2 Sarah McGuire SW Blackheath & Bromley 35.64 3
3 Diana Norman W35 Epsom & Ewell 33.85 2
4 Jodie Favell SW Sutton & District 29.51 1
Senior B Javelin
1 Briony Phillips SW Herne Hill Harriers 32.05 4
2 Fran Athawes SW Blackheath & Bromley 27.78 3
3 Julia Machin W40 Epsom & Ewell 27.54 2
4 Nicki Toms W40 Sutton & District 20.69 1
Senior 4x100m
1 Blackheath & Bromley SW Blackheath & Bromley 51.2 4
2 Herne Hill Harriers SW Herne Hill Harriers 53.9 3
3 Sutton & District SW Sutton & District 54.6 2
4 Epsom & Ewell SW Epsom & Ewell 69.8 1
Senior 4x400m
1 Blackheath & Bromley SW Blackheath & Bromley 4:15.6 4
2 Herne Hill Harriers SW Herne Hill Harriers 4:16.7 3
3 Sutton & District SW Sutton & District 4:17.4 2
4 Epsom & Ewell SW Epsom & Ewell 4:22.7 1