South of England Cross Country Championships - Parliament Hill Fields - 30 January 2010
Pos RaceNo Under 13 Girls Club Time
1 855 Becca Croft Windsor Slough Eton & Hounslow AC 12:30
2 660 Sophia Cliffe Marshall Milton Keynes AC 12:33
3 700 Bethany Hawtin Oxford City AC 12:34
4 558 Connie Lewis Chiltern Harriers AC 12:35
5 451 Leigh Chapman Aldershot Farnham & District AC 12:46
6 460 Katie Shiel-Rankin Aldershot Farnham & District AC 12:49
7 507 Grace Goddard Bracknell AC 12:50
8 476 Maisie Jones Basildon AC 12:51
9 704 Emma Butterworth Poole AC 12:52
10 680 Charlotte Cayton-Smith Newquay & Par AC 12:54
11 595 Lucy Drurmond Epsom & Ewell Harriers 12:59
12 635 Bobby Clay Invicta East Kent AC 13:00
13 712 Megan Humphreys Radley AC 13:03
14 508 Hope Goddard Bracknell AC 13:04
15 503 Rebecca Elphick Bodyworks XTC Tri Store 13:05
16 732 Natalie Connor Shaftesbury Barnet Harriers 13:09
17 534 Katie Solis Chelmsford AC 13:11
18 528 Jodie Judd Chelmsford AC 13:17
19 475 Isobel Ives Basildon AC 13:20
20 568 Megan Soanes City of Norwich AC 13:22
21 848 Lucy Rochford Winchester & District AC 13:22
22 510 Siannah Rayment Bracknell AC 13:22
23 776 Rebecca Killip St.Mary's Richmond AC 13:23
24 654 Amalia Edwards Luton AC 13:24
25 644 Holly English Lewes AC 13:25
26 533 Millie Smith Chelmsford AC 13:27
27 765 Victoria Pritchard St.Albans AC 13:27
28 539 Rose Ellis Chichester Runners & AC 13:30
29 686 Georgia Timmins Newquay & Par AC 13:31
30 454 Georgie Hoff Aldershot Farnham & District AC 13:33
31 532 Rosa Prideaux Chelmsford AC 13:34
32 813 Sian Driscoll Tonbridge AC 13:35
33 796 Sophie Kalik Team Southampton 13:36
34 849 Phoebe Rochford Winchester & District AC 13:36
35 851 Rosie Upton Winchester & District AC 13:36
36 553 Rosalind Firth Chiltern Harriers AC 13:39
37 518 Claire Wilson Cambridge & Coleridge 13:39
38 512 Stephania Paraskevas Brighton & Hove City AC 13:40
39 683 Danielle Holmes Newquay & Par AC 13:40
40 641 Anna Weston Invicta East Kent AC 13:41
41 642 Ellen Whitehead Invicta East Kent AC 13:41
42 792 Yasmin Ryder Team Kennet 13:42
43 578 Francesca Waters Cornwall AC 13:44
44 546 Emma Barraclough Chiltern Harriers AC 13:45
45 798 Caitlin Stewart Team Southampton 13:45
46 607 Katie Garland Hastings AC 13:46
47 610 Louise Nash Hastings AC 13:46
48 793 Abbie Fisher Team Southampton 13:49
49 504 Vicky Birch Bracknell AC 13:50
50 837 Sophie Tooley West Suffolk AC 13:51
51 833 Abigail Gibbons Wells City Harriers 13:53
52 526 Natasher Fisher Chelmsford AC 13:54
53 702 Storm Sunderland Oxford City AC 13:55
54 858 Felicity Johnson Windsor Slough Eton & Hounslow AC 13:56
55 856 Kathryn Ditton Windsor Slough Eton & Hounslow AC 13:56
56 511 Esther Lutz-Davies Brighton & Hove City AC 13:57
57 859 Eloise Milbourne Windsor Slough Eton & Hounslow AC 13:59
58 722 Georgia Walton Reading AC 14:00
59 488 Sarah Kerr Bedford & County AC 14:00
60 525 Christie Dailly Chelmsford AC 14:01
61 474 Poppy Attmarri Basildon AC 14:02
62 795 Phoebe Kalik Team Southampton 14:03
63 782 Janie Latchford Stevenage & North Herts AC 14:04
64 627 Elizabeth Parry Herts Phoenix AC 14:05
65 494 Aimee Trafford Bedford & County AC 14:06
66 687 Anna Venning Newquay & Par AC 14:06
67 459 Molly Sharples Aldershot Farnham & District AC 14:07
68 621 Victoria Picken Herne Hill Harriers 14:08
69 699 Elisha Evans Oxford City AC 14:10
70 692 Evangeline Foster Orion Harriers 14:12
71 566 Alice Cheverton City of Norwich AC 14:12
72 547 Katie Bench Chiltern Harriers AC 14:13
73 636 Lilly Coward Invicta East Kent AC 14:16
74 662 Lucy Hacking Marshall Milton Keynes AC 14:16
75 834 Jemma Jones Wells City Harriers 14:17
76 741 Tessa Billups South London Harriers 14:17
77 773 Emma Watts St.Edmund Pacers 14:18
78 640 Amy Old Invicta East Kent AC 14:18
79 659 Amy Botham Marshall Milton Keynes AC 14:19
80 791 Georgina Bradford Team Kennet 14:20
81 726 Lydia Parker Reigate Priory AC 14:21
82 740 Amy Billups South London Harriers 14:21
83 490 Kelly Rodd Bedford & County AC 14:22
84 772 Emily Strickland St.Edmund Pacers 14:22
85 753 Emma Jarvis Southend AC 14:22
86 816 Katie Humphrey Tonbridge AC 14:22
87 653 Adeya Edwards Luton AC 14:23
88 810 Gemma Holloway Thurrock Harriers 14:24
89 487 Courney Hunter Bedford & County AC 14:25
90 633 Katie Scholey Huntingdonshire AC 14:26
91 766 Niamh Quinn St.Albans AC 14:26
92 757 Pippa Bailey St.Albans AC 14:27
93 840 Abbie Hine Wimborne AC 14:27
94 581 Stevie Lawrence Croydon Harriers 14:29
95 707 Rebecca Warrington Poole AC 14:31
96 685 Ashley Smith Newquay & Par AC 14:34
97 711 Sophie Rogers Poole Runners 14:36
98 745 Keauna Phillips-Darko South London Harriers 14:36
99 505 Amy Bowers Bracknell AC 14:37
100 623 Jade Stroud Herne Hill Harriers 14:38
101 861 Heather Riches Windsor Slough Eton & Hounslow AC 14:38
102 542 Emma Maynard Chichester Runners & AC 14:40
103 609 Sophie Markwick Hastings AC 14:40
104 673 Sarah Chan Nene Valley Harriers 14:42
105 457 Molly Pocock Aldershot Farnham & District AC 14:42
106 819 Lucy Roud Tonbridge AC 14:42
107 548 Georgia Bingham Chiltern Harriers AC 14:43
108 746 Alex Roberts South London Harriers 14:45
109 799 Briallen Taylor Team Southampton 14:46
110 626 Megan Breen Herts Phoenix AC 14:48
111 695 Amelia Hall Orion Harriers 14:51
112 569 Katie Stratton City of Norwich AC 14:51
113 674 Annie Dalton Nene Valley Harriers 14:52
114 530 Lucy Longdon Chelmsford AC 14:52
115 754 Lucy Kidwell Southend AC 14:53
116 593 Besirat Tesfu Ealing Southall & Middlesex AC 14:54
117 520 Natasha Coe-Sinha Cambridge Harriers 14:56
118 812 Hannah Czarnowski Tonbridge AC 14:56
119 841 Sharon Hutchings Wimborne AC 14:56
120 562 Hannah Thear Chiltern Harriers AC 14:58
121 656 Michelle Lathwell Luton AC 15:01
122 701 Bethany Mulvany Oxford City AC 15:02
123 585 Millie Bradbury Ealing Southall & Middlesex AC 15:02
124 716 Lois Meredith Reading AC 15:02
125 485 Jessica Wotherspoon Basingstoke & Mid Hants AC 15:03
126 563 Megan Bird City of Norwich AC 15:04
127 613 Georgina Lavery Havant AC 15:04
128 580 Holly Haile Croydon Harriers 15:05
129 678 Emmie Blamey Newquay & Par AC 15:05
130 473 Zoe Smith Barnet & District AC 15:06
131 874 Grace Phelan Woodford Green AC with Essex Ladies 15:06
132 655 Kathryn Lathwell Luton AC 15:08
133 509 Tess Pritchard Bracknell AC 15:09
134 535 Holly Beaton Chichester Runners & AC 15:10
135 462 Pippa Tilney Aldershot Farnham & District AC 15:11
136 723 Katherine West Reading AC 15:11
137 657 Lauren Maroney Luton AC 15:11
138 826 Suzanne Bentley Watford Harriers 15:12
139 808 Grace Humby Thetford AC 15:12
140 829 Lavinia Economu Watford Harriers 15:15
141 583 Claire Baxter Dacorum & Tring AC 15:17
142 555 Alice Hall Chiltern Harriers AC 15:17
143 838 Josie Harrison White Horse Harriers AC 15:17
144 584 Rosie Bell Ealing Southall & Middlesex AC 15:19
145 592 Antonia Silver Ealing Southall & Middlesex AC 15:19
146 734 Alice Elwood Shaftesbury Barnet Harriers 15:20
147 703 Mya Walker Oxford City AC 15:21
148 756 Jennifer Allen St.Albans AC 15:22
149 675 Alice Dolan Nene Valley Harriers 15:26
150 797 Alana Spiers Team Southampton 15:28
151 867 Billie Bradley Woodford Green AC with Essex Ladies 15:29
152 637 Molly Dawson Invicta East Kent AC 15:31
153 651 Genevieve Weston London Heathside 15:33
154 498 Victoria Blincoe Bexley AC 15:33
155 731 Fran Taylor-Lowen Sevenoaks AC 15:34
156 727 Charlotte Robinson Reigate Priory AC 15:35
157 676 Georgie Gibbs Nene Valley Harriers 15:35
158 561 Maria Slade Chiltern Harriers AC 15:39
159 853 Gemma Burgin Windsor Slough Eton & Hounslow AC 15:39
160 523 Iona Williams Cambridge Harriers 15:41
161 689 Madeline Carr Orion Harriers 15:43
162 617 Clemmie Hilliare Herne Hill Harriers 15:45
163 643 Beth Tippite Leighton Buzzard AC 15:45
164 694 Sophie Grant Orion Harriers 15:46
165 717 Alice Milsom Reading AC 15:47
166 724 Florence Wilson Reading AC 15:49
167 690 Serena Espeute Orion Harriers 15:53
168 719 Ella Saunders Reading AC 15:54
169 825 Bethan Turner Victoria Park H & Tower Hamlets AC 15:56
170 612 Dorothy Wilson Hastings AC 15:57
171 828 Chloe Dearman Watford Harriers 15:58
172 758 Naomi Baker St.Albans AC 16:00
173 863 Amy Talbot Windsor Slough Eton & Hounslow AC 16:02
174 493 Anabelle Shreeves Bedford & County AC 16:02
175 781 Melissa Doran Stevenage & North Herts AC 16:03
176 809 Sausha Levy-Twomey Thetford AC 16:06
177 513 Katrina Heard Camberley & District AC 16:07
178 670 Rebecca Kearton Medway & Maidstone AC 16:09
179 770 Gaia Johnstone St.Edmund Pacers 16:12
180 606 Zoe Botting Hastings AC 16:15
181 733 Emma Dwan Shaftesbury Barnet Harriers 16:18
182 713 Abigail Froud Reading AC 16:20
183 538 Lucy Ellis Chichester Runners & AC 16:21
184 479 Shannon Jones Basingstoke & Mid Hants AC 16:23
185 864 Alice Turner Windsor Slough Eton & Hounslow AC 16:25
186 634 Polly Smith Huntingdonshire AC 16:28
187 603 Rosa Smart Harrow AC 16:29
188 759 Charlotte Brook St.Albans AC 16:30
189 658 Freya Vafadari Luton AC 16:31
190 771 Kerry Knott St.Edmund Pacers 16:32
191 464 Ella Neil Andover AC 16:32
192 671 Rhea Sanders Medway & Maidstone AC 16:33
193 691 Joelle Ewen Orion Harriers 16:35
194 471 Hetty Rudman Barnet & District AC 16:48
195 495 Elenor Usher Bedford & County AC 16:55
196 556 Isabel Heinel Chiltern Harriers AC 17:00
197 599 Maria Hill Harrow AC 17:01
198 761 Laura Edwards St.Albans AC 17:08
199 802 Eugenia Klemos Thames Valley Harriers 17:11
200 768 Jessica Gooderham St.Edmund Pacers 17:13
201 857 Emily Hancock Windsor Slough Eton & Hounslow AC 17:14
202 472 Holly Smith Barnet & District AC 17:14
203 631 Daniella Simpson Highgate Harriers 17:14
204 501 Eleanor Winch Bexley AC 17:32
205 769 Chloe Jermyn St.Edmund Pacers 17:34
206 619 Olivia Lamont Herne Hill Harriers 17:44
207 714 Lauren Herrington Reading AC 17:46
208 736 Chloe Goodson Shaftesbury Barnet Harriers 17:49
209 470 Lydia Herridge Barnet & District AC 18:14
210 649 Harriet Mackinney London Heathside 18:21
211 630 Helena Roberts Highgate Harriers 18:28
212 608 Rebecca Haggar Hastings AC 18:31
213 647 Ellen Bolger London Heathside 18:38
214 830 Charlotte Fuller Watford Harriers 18:43
215 590 Tara Morawska Ealing Southall & Middlesex AC 18:53
216 499 Maria Eremionkhale Bexley AC 19:47
217 565 Ashleigh Bunn City of Norwich AC 20:29
218 514 Abigail O'Mahoney Camberley & District AC 20:44
219 482 Kiera Stevenson Basingstoke & Mid Hants AC 20:58
Team Result (4 to score)
1 Chelmsford AC 92
2 Bracknell AC 92
3 Aldershot Farnham & District AC 108
4 Newquay & Par AC 144
5 Chiltern Harriers AC 156
6 Invicta East Kent AC 166
7 Windsor Slough Eton & Hounslow AC 167
8 Team Southampton 188
9 Oxford City AC 247
10 Bedford & County AC 296
11 City of Norwich AC 329
12 Tonbridge AC 342
13 St.Albans AC 358
14 Luton AC 364
15 South London Harriers 364
16 Hastings AC 366
17 Chichester Runners & AC 447
18 Reading AC 483
19 Orion Harriers 506
20 Nene Valley Harriers 523
21 Ealing Southall & Middlesex AC 528
22 St.Edmund Pacers 530
23 Herne Hill Harriers 536
24 Shaftesbury Barnet Harriers 551
25 Watford Harriers 663
26 Barnet & District AC 735