South of England Cross Country Championships - Parliament Hill Fields - 30 January 2010
Pos RaceNo Under 15 Girls Club Time
1 1387 Jessica Judd Chelmsford AC 14:48
2 1550 Amy Sweet Newquay & Par AC 14:57
3 1681 Rebecca Knapton Winchester & District AC 15:01
4 1332 Susan Shiel-Rankin Aldershot Farnham & District AC 15:08
5 1555 Lauren Hawtin Oxford City AC 15:16
6 1351 Rebecca Murray Bedford & County AC 15:20
7 1328 Rebecca Howard Aldershot Farnham & District AC 15:23
8 1331 Harriet Preedy Aldershot Farnham & District AC 15:26
9 1349 Ellie Hemming Bedford & County AC 15:32
10 1388 Sophie Riches Chelmsford AC 15:37
11 1361 Becky Berger-North Bracknell AC 15:39
12 1374 Georgina Schwiening Cambridge & Coleridge 15:42
13 1517 Revee Walcott-Nolan Luton AC 15:43
14 1468 Grace Baker Hastings AC 15:45
15 1686 Ruth Bourne Windsor Slough Eton & Hounslow AC 15:46
16 1322 Emily Alexander-High Aldershot Farnham & District AC 15:49
17 1661 Alice Wood Tonbridge AC 15:50
18 1414 Natasha Potgieter City of Norwich AC 15:51
19 1598 Sophie Foreman South London Harriers 15:54
20 1451 Rosie Chamberlain Exeter Harriers 15:56
21 1556 Imogen Kempton Oxford City AC 16:03
22 1516 Ellie Still Luton AC 16:04
23 1363 Fern Brereton Bracknell AC 16:06
24 1656 Nicole Taylor Tonbridge AC 16:06
25 1669 Emily Smith Wells City Harriers 16:07
26 1348 Alanah Harris Bedford & County AC 16:10
27 1580 Laura Gent Reigate Priory AC 16:14
28 1377 Sophie Parks Cambridge Harriers 16:18
29 1596 Isobel Thompson Shaftesbury Barnet Harriers 16:20
31 1323 Jade Anderson Busby Aldershot Farnham & District AC 16:22
30 1350 Molly McKenzie Bedford & County AC 16:22
32 1457 Sophie Storey Guildford & Godalming AC 16:24
33 1341 Eleanor Johnson Basildon AC 16:28
34 1683 Georgia Morris Winchester & District AC 16:28
35 1342 Charlotte Chalwin Basingstoke & Mid Hants AC 16:29
36 1459 Sky Draper Harrow AC 16:33
37 1503 Suzie Reid Ipswich Harriers 16:34
38 1573 Beki Taylor Reading AC 16:38
39 1560 Grace Howie Poole AC 16:39
40 1333 Rosanna Stewart Aldershot Farnham & District AC 16:40
42 1452 Poppy Disley-May Guildford & Godalming AC 16:43
41 1478 Elizabeth Bird Herts Phoenix AC 16:43
44 1453 Eleaner Harrison Guildford & Godalming AC 16:44
43 1553 Rebecca Byren Oxford City AC 16:44
45 1612 Naomi Hodson St.Albans AC 16:44
46 1498 Alex Clay Invicta East Kent AC 16:45
47 1688 Emma Croft Windsor Slough Eton & Hounslow AC 16:45
48 1339 Charlotte Michael Barnet & District AC 16:47
49 1384 Aimee Garnett Chelmsford AC 16:50
50 1479 Mary Gough Herts Phoenix AC 16:50
51 1710 Georgina Russell Wycombe Phoenix Harriers 16:52
52 1513 Hannah Farmer Luton AC 16:55
53 1691 Emma Maurer Windsor Slough Eton & Hounslow AC 16:56
54 1554 Elissa Clark Oxford City AC 16:57
55 1362 Phillapa Bowden Bracknell AC 16:58
56 1552 Armanni Antoine-Chagar Orion Harriers 17:00
57 1435 Jessica Filbey Dorking & Mole Valley AC 17:02
58 1454 Louise Heron Guildford & Godalming AC 17:02
59 1523 Jade Leggett Marshall Milton Keynes AC 17:03
60 1611 Chloe Williams Southend AC 17:04
61 1670 Siobhan Stewart Wells City Harriers 17:05
62 1353 Megan Shreeves Bedford & County AC 17:06
63 1352 Leah Relton Bedford & County AC 17:07
64 1615 Megan Steer St.Albans AC 17:08
65 1411 Anna Hoogkamer City of Norwich AC 17:09
66 1677 Sophie Lloyd White Horse Harriers AC 17:10
67 1336 Amelia Jones Ashford AC 17:11
68 1650 Pandora Banbury Tonbridge AC 17:12
69 1566 Mollie Haines Reading AC 17:14
70 1657 Dominique Von Oppel Tonbridge AC 17:15
72 1401 Phoebe Cutter Chiltern Harriers AC 17:16
71 1482 Emily Ruane Herts Phoenix AC 17:16
73 1602 Emily Crow Southend AC 17:16
74 1367 Becky Turton Bracknell AC 17:20
75 1419 Finlay Bray Cornwall AC 17:21
76 1450 Charlotte Matthams Enfield & Haringey AC 17:24
77 1519 Emily Bousfield Marshall Milton Keynes AC 17:24
78 1586 Harriet Clifford Shaftesbury Barnet Harriers 17:24
79 1565 Cerys Aitken Reading AC 17:25
80 1584 Tabitha Adams Sevenoaks AC 17:26
81 1682 Jess Maw Winchester & District AC 17:27
82 1697 Alice Wills Windsor Slough Eton & Hounslow AC 17:29
83 1679 Laura Fenwick Winchester & District AC 17:30
84 1424 Mellissa Kevern Cornwall AC 17:32
85 1605 Sarah Imbush Southend AC 17:34
86 1491 Rebecca Miles Hillingdon AC 17:35
87 1358 Ellen Newark Bexley AC 17:39
88 1472 Billie Barbour Herne Hill Harriers 17:41
89 1520 Gemma Childs Marshall Milton Keynes AC 17:46
90 1340 Emily Bullis Basildon AC 17:47
91 1507 Hannah Jackson Lewes AC 17:48
93 1494 Camile Cowan Horsham Blue Star Harriers 17:49
92 1534 Jade Carvath-Smith Nene Valley Harriers 17:49
95 1338 Beth Carter Barnet & District AC 17:52
94 1390 Rebecca Wade Chelmsford AC 17:52
96 1607 Jordan Lacey Southend AC 17:53
97 1696 Ellie Wallis Windsor Slough Eton & Hounslow AC 17:54
98 1588 Harriet Hollis Shaftesbury Barnet Harriers 17:57
99 1685 Rose Adams Windsor Slough Eton & Hounslow AC 17:58
100 1496 Eleanor Smith Huntingdonshire AC 17:59
101 1692 Rebecca Riches Windsor Slough Eton & Hounslow AC 17:59
103 1423 Lotie Jose Cornwall AC 18:01
102 1473 Ashleigh Campbell Herne Hill Harriers 18:01
104 1422 Tasmin Gummow Cornwall AC 18:02
105 1616 Sophie West St.Albans AC 18:04
106 1373 Olivia McGurk Cambridge & Coleridge 18:06
108 1421 Zoe Fisher Cornwall AC 18:07
107 1654 Jemima Sneddon Tonbridge AC 18:07
110 1527 Sasha Pay Medway & Maidstone AC 18:08
109 1666 Shannon Swann Watford Harriers 18:08
111 1574 Bethan Taylor Reading AC 18:09
113 1601 Ruth Myburgh South London Harriers 18:10
112 1620 Christina Hall St.Mary's Richmond AC 18:10
114 1343 Jenny Helyar Basingstoke & Mid Hants AC 18:12
115 1658 Stephanie Von Oppel Tonbridge AC 18:14
117 1381 Sophie Crofts Chelmsford AC 18:16
116 1689 Jo Fallon Windsor Slough Eton & Hounslow AC 18:16
119 1389 Jessica Swaine Chelmsford AC 18:17
118 1492 Esme Stallard Hillingdon AC 18:17
120 1617 Emily Gooderham St.Edmund Pacers 18:19
121 1576 Sian Wakerley Reading AC 18:20
122 1327 Bethany Gibson Aldershot Farnham & District AC 18:21
123 1415 Beth Stratton City of Norwich AC 18:21
124 1593 Suzu Sato Shaftesbury Barnet Harriers 18:22
125 1613 Hannah Hull St.Albans AC 18:26
126 1537 Paige Lambert Nene Valley Harriers 18:29
127 1655 Ottilie Swift Tonbridge AC 18:30
128 1475 Maisie Hilliare Herne Hill Harriers 18:34
129 1667 Lily Hawkins Wells City Harriers 18:36
130 1391 Isabella Warren Chelmsford AC 18:38
131 1506 Faith Daughtery Lewes AC 18:40
132 1579 Lisa Ferguson Reigate Priory AC 18:42
133 1515 Grace Keane Luton AC 18:43
134 1524 Fern Yull Marshall Milton Keynes AC 18:46
136 1495 Gaye McLellan Huntingdonshire AC 18:50
135 1649 Megan Norry Thetford AC 18:50
137 1618 Alice Maquire St.Edmund Pacers 18:52
138 1335 Katherine Buckley Ashford AC 18:55
139 1557 Sophie Allen Poole AC 18:55
140 1368 Emma Woodhead Bracknell AC 18:56
141 1476 Francesca Meade Herne Hill Harriers 18:57
142 1595 Nicole Swain Shaftesbury Barnet Harriers 18:57
143 1481 Helena Page Herts Phoenix AC 19:01
144 1558 Danielle Burry Poole AC 19:01
145 1493 Carys Tetlaw Hillingdon AC 19:04
146 1549 Ailsa Sharrock Newquay & Par AC 19:07
147 1575 Emma Taylor Reading AC 19:09
148 1587 Rebecca Graham Shaftesbury Barnet Harriers 19:12
149 1499 Grace Leggatt Invicta East Kent AC 19:13
150 1463 Nan Smart Harrow AC 19:15
151 1455 Amy Lawrence Guildford & Godalming AC 19:18
152 1687 Natasha Carr Windsor Slough Eton & Hounslow AC 19:19
153 1406 Alice Heinel Chiltern Harriers AC 19:20
154 1543 Lucy Bowden Newquay & Par AC 19:23
155 1345 Abbie Thorn Basingstoke & Mid Hants AC 19:27
156 1567 Natasha Harris-White Reading AC 19:28
157 1418 Jess Boulton Cornwall AC 19:30
158 1488 Hannah Viner Highgate Harriers 19:32
159 1693 Abbi Schmid Windsor Slough Eton & Hounslow AC 19:32
160 1535 Emma Chan Nene Valley Harriers 19:35
162 1443 Evie King Ealing Southall & Middlesex AC 19:37
161 1544 Emily Cowell Newquay & Par AC 19:37
163 1460 Sophie Edwardson Harrow AC 19:38
164 1708 Stephanie Smith Woodford Green AC with Essex Ladies 19:44
165 1483 Edith Ault Highgate Harriers 19:52
166 1438 Seren Adlem Ealing Southall & Middlesex AC 19:53
167 1480 Aisling Hayward Herts Phoenix AC 19:55
168 1711 Ella Dobson Hercules Wimbledon AC 20:00
169 1385 Jessica Jellicoe Chelmsford AC 20:06
170 1676 Beth Tooley West Suffolk AC 20:08
171 1409 Hannah Wardley Chiltern Harriers AC 20:11
172 1380 Megan Williams Cambridge Harriers 20:25
173 1490 Heather Gibbons Hillingdon AC 20:37
174 1485 Joni Kelly Highgate Harriers 20:42
175 1674 Lauren James West Suffolk AC 20:50
176 1569 Becky Morowiec Reading AC 20:56
177 1444 Shannon Powell Ealing Southall & Middlesex AC 21:01
178 1662 Janie Curtis Victoria Park H & Tower Hamlets AC 21:09
179 1663 Paris Walker Victoria Park H & Tower Hamlets AC 21:29
180 1571 Emily Stone Reading AC 21:33
181 1526 Georgia Humphries Medway & Maidstone AC 21:40
182 1344 Ami Nash Basingstoke & Mid Hants AC 21:55
183 1355 Rachel Blincoe Bexley AC 21:56
184 1449 Ellen Burwood Enfield & Haringey AC 22:11
185 1572 Amy Sturgess Reading AC 22:12
186 1321 Amber Acres-McGuigan Aldershot Farnham & District AC 22:44
187 1606 Sophie Jarvis Southend AC 22:45
188 1665 Claire Bentley Watford Harriers 22:54
189 1357 Katherine Hyde Bexley AC 23:21
190 1590 Danni Newman Shaftesbury Barnet Harriers 23:29
191 1441 Kate Eastmond Ealing Southall & Middlesex AC 25:23
Team Result (4 to score)
1 Aldershot Farnham & District AC 35
2 Bedford & County AC 71
3 Oxford City AC 123
4 Chelmsford AC 154
5 Bracknell AC 163
6 Guildford & Godalming AC 176
7 Tonbridge AC 179
8 Windsor Slough Eton & Hounslow AC 197
9 Winchester & District AC 201
10 Luton AC 220
11 Reading AC 297
12 Herts Phoenix AC 305
13 Southend AC 314
14 Shaftesbury Barnet Harriers 329
15 St.Albans AC 339
16 Marshall Milton Keynes AC 359
17 Cornwall AC 366
18 Herne Hill Harriers 459
19 Newquay & Par AC 463
20 Basingstoke & Mid Hants AC 486
21 Hillingdon AC 522
22 Ealing Southall & Middlesex AC 696