South of England Cross Country Championships - Parliament Hill Fields - 30 January 2010
Pos RaceNo Under 17 Women Club Time
1 2302 Emilia Gorecka Aldershot Farnham & District AC 18:36
2 2308 Georgia Peel Aldershot Farnham & District AC 19:20
3 2459 Melissa Hawtin Oxford City AC 19:30
4 2486 Sophie Connor Shaftesbury Barnet Harriers 19:41
5 2305 Ruth Hayes Aldershot Farnham & District AC 19:45
6 2328 Emily Wallbank Bedford & County AC 19:54
7 2465 Melissa Courtney Poole AC 19:59
8 2446 Beth Swords Marshall Milton Keynes AC 20:28
9 2493 Victoria Walker Shaftesbury Barnet Harriers 20:31
10 2301 Ciara Dullaghan Aldershot Farnham & District AC 20:35
11 2320 Alice Burgin Bedford & County AC 20:41
12 2357 Iona Lake City of Norwich AC 20:50
13 2437 Jess Andrews Isle of Wight AC 20:55
14 2499 Helen Wilson South London Harriers 21:00
15 2325 Abigail McKinnon-Austin Bedford & County AC 21:04
16 2444 Elle Roche Marshall Milton Keynes AC 21:09
17 2517 Katie Hickson Team Southampton 21:14
18 2554 Maryse Haynes Windsor Slough Eton & Hounslow AC 21:18
19 2466 Abigail Jones Poole AC 21:19
20 2395 Anna Rust Exeter Harriers 21:22
21 2550 Louisa Warwick Winchester & District AC 21:24
22 2306 Bethan Hubbard Aldershot Farnham & District AC 21:27
23 2416 Katie Snowden Herne Hill Harriers 21:35
24 2457 Lauren MacGregor Orion Harriers 21:38
25 2411 Hannah Edwards Herne Hill Harriers 21:39
26 2326 Emily Relton Bedford & County AC 21:43
27 2525 Ellen Holmes Tonbridge AC 21:48
28 2473 Julia Henderson Reading AC 21:48
29 2358 Alex McKibben City of Norwich AC 21:53
30 2572 Sidnie Sales Woodford Green AC with Essex Ladies 21:57
31 2364 Emma Gilmore City of Portsmouth AC 22:01
32 2527 Lucy Reid Tonbridge AC 22:02
33 2460 Jade Walker Oxford City AC 22:05
34 2345 Rebecca O'Neill Chelmsford AC 22:07
35 2338 Ellia Row Bracknell AC 22:12
36 2365 Samantha Redgrave Colchester & Tendring AC 22:14
37 2546 Jade Bowling Winchester & District AC 22:16
38 2492 Ciara Stewart Shaftesbury Barnet Harriers 22:16
39 2313 Kate Barber Barnet & District AC 22:20
40 2533 Lizzie Hart Wells City Harriers 22:21
41 2547 Jennifer McLachlin Winchester & District AC 22:29
42 2523 Lucy Blackstone Tonbridge AC 22:34
43 2340 Rebecca Carter Cambridge & Coleridge 22:34
44 2407 Stacey Clusker Hastings AC 22:35
45 2543 Sophie Tupman West Suffolk AC 22:36
46 2518 Mhairi-Clair Stewart Team Southampton 22:38
47 2458 Ellie Burns Oxford City AC 22:39
48 2443 Joanna Livesey Marshall Milton Keynes AC 22:44
49 2342 Poppy Blake Chelmsford AC 22:46
50 2509 Maddie Garner St.Mary's Richmond AC 22:46
51 2456 Jay Andrews Orion Harriers 22:48
52 2504 Luara Farrar St.Albans AC 22:52
53 2424 Rosie Inman Horsham Blue Star Harriers 22:59
54 2531 Natalie Wickings Watford Harriers 23:00
55 2471 Naomi Forshaw Reading AC 23:00
56 2359 Esme Salmon City of Norwich AC 23:00
57 2545 Bethan Murphy-Hand White Horse Harriers AC 23:03
58 2556 Bex Myers Windsor Slough Eton & Hounslow AC 23:08
59 2396 Helen Smith Exeter Harriers 23:09
60 2452 Emma Randall Nene Valley Harriers 23:12
61 2379 Laura Brown Dacorum & Tring AC 23:13
62 2319 Emily Boast Bedford & County AC 23:15
63 2348 Katie Johnson Chichester Runners & AC 23:18
64 2467 Africa Mason Poole AC 23:18
65 2449 Lucy Nicholson Medway & Maidstone AC 23:22
66 2565 Claudia Conway Woodford Green AC with Essex Ladies 23:23
67 2314 Emily Ballard Basildon AC 23:30
68 2436 Hannah Pettersson Ipswich Harriers 23:34
69 2333 Daisy Harper Brown Bournemouth AC 23:52
70 2361 Katie Burns City of Plymouth AC 23:52
71 2354 Grace Bird City of Norwich AC 23:55
72 2398 Elizabeth Dingemans Guildford & Godalming AC 23:57
73 2472 Alyx Gregory Reading AC 24:01
74 2498 Francesca Parris South London Harriers 24:03
75 2535 Jess Wood Wells City Harriers 24:03
76 2339 Rachel Titheradge Brighton & Hove City AC 24:04
77 2512 Molly Riglin St.Mary's Richmond AC 24:11
78 2537 Rebecca Daines West Norfolk AC 24:11
79 2507 Katie Bryant St.Mary's Richmond AC 24:13
80 2442 Rebecca Goyder-Smith Marshall Milton Keynes AC 24:15
81 2506 Rebecca Pritchard St.Albans AC 24:17
82 2500 Holly Gillard Southend AC 24:19
83 2427 Bethany Burnett Invicta East Kent AC 24:21
84 2367 Olivia Ballard Cornwall AC 24:23
85 2428 Rachel Burton Invicta East Kent AC 24:24
86 2477 Hayley Randell Reading AC 24:28
87 2474 Josie Hogge Reading AC 24:33
88 2521 Lucy Tyler Thetford AC 24:35
89 2309 Emma Stevens Aldershot Farnham & District AC 24:39
90 2450 Cerys Sanders Medway & Maidstone AC 24:41
91 2524 Maisie Farndon Tonbridge AC 24:57
92 2536 Kelly Green Werrington Joggers 24:58
93 2337 Lauren Rayment Bracknell AC 24:59
94 2491 Yat Wing Smart Shaftesbury Barnet Harriers 25:01
95 2321 Brogan Fielden Bedford & County AC 25:09
96 2425 Genevieve Pounds Horsham Blue Star Harriers 25:10
97 2322 Ruth Florey Bedford & County AC 25:19
98 2329 Hannah Williams Bedford & County AC 25:25
99 2573 Kate Stockings Woodford Green AC with Essex Ladies 25:30
100 2315 Charlotte Bishop Basildon AC 25:49
101 2539 Justine Anthony West Suffolk AC 26:03
102 2353 Katrina Richards-White Chichester Runners & AC 26:07
103 2534 Jessica Potter Wells City Harriers 26:10
104 2431 Leah Samarasingha Invicta East Kent AC 26:10
105 2410 Tamsin Cornelins Herne Hill Harriers 26:13
106 2388 Rebecca Walford Ealing Southall & Middlesex AC 26:32
107 2423 Hannah Wells Hillingdon AC 26:35
108 2538 Serena Smith West Norfolk AC 26:41
109 2567 Lauren Freeman Woodford Green AC with Essex Ladies 26:45
110 2330 Beth Armstrong Bexley AC 26:54
111 2387 Nicola Shelley Ealing Southall & Middlesex AC 27:03
112 2532 Rosalie Dowding Wells City Harriers 27:54
113 2503 Camilla Smee Southend AC 28:16
114 2476 Eleanor Millican Reading AC 28:42
115 2448 Louise Blair Medway & Maidstone AC 29:12
116 2430 Rebecca Reilly Invicta East Kent AC 30:17
117 2389 Alice Campbell Ely Runners 30:58
118 2371 Ellie Parkin Cornwall AC 31:50
Team Result (4 to score)
1 Aldershot Farnham & District AC 18
2 Bedford & County AC 58
3 Shaftesbury Barnet Harriers 145
4 Marshall Milton Keynes AC 152
5 City of Norwich AC 168
6 Tonbridge AC 192
7 Reading AC 242
8 Woodford Green AC with Essex Ladies 304
9 Wells City Harriers 330
10 Invicta East Kent AC 388