Saucony SEAA Road Relay Championships Milton Keynes - 21 March 2010
Final results of the Women's 6 Stage Relay
1 W04 Bedford & County AC 'A' 2:00:44
1 104 Rebecca Newstead 19:29 3 0:19:29
2 204 Natasha Peters 21:11 2 0:40:40
3 304 Helen Frizzell 21:36 2 1:02:16
4 404 Suzi Boast 19:41 1 1:21:57
5 504 Nicola Sykes 19:29 1 1:41:26
6 604 Rachel Gibbs 19:18 1 2:00:44
2 W36 Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 2:05:43
1 136 Sophie Morris 18:33 1 0:18:33
2 236 Charlotte Firth 19:35 1 0:38:08
3 336 Dee Smale 21:51 1 0:59:59
4 436 Yolanda Edwards 22:16 2 1:22:15
5 536 Leigh James 22:04 2 1:44:19
6 636 Marina Stedman 21:24 2 2:05:43
3 W16 Marshall Milton Keynes AC 'A' 2:08:15
1 116 Lara Bromilow 20:17 8 0:20:17
2 216 Nicki Gooderham 21:10 3 0:41:27
3 316 Tanya Taylor 21:18 3 1:02:45
4 416 Sophie Gibbens 21:04 3 1:23:49
5 516 Lauren Cripps 22:51 4 1:46:40
6 616 Lauren Licietis 21:35 3 2:08:15
4 W24 Serpentine RC 'A' 2:09:37
1 124 Mariah McConnaughey 19:40 4 0:19:40
2 224 Maren Umer 21:53 4 0:41:33
3 324 Grace Wu 21:49 5 1:03:22
4 424 Tanya Shaw 21:26 5 1:24:48
5 524 Penny Thorn 22:50 5 1:47:38
6 624 Kathryn Hadley 21:59 4 2:09:37
5 W26 Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 2:11:45
1 126 Jenny Lundgren 19:46 6 0:19:46
2 226 Claire Simm 22:32 5 0:42:18
3 326 Emily Ferenczi 20:41 4 1:02:59
4 426 Maggie Cooper 21:18 4 1:24:17
5 526 Sophie Proffitt 21:19 3 1:45:36
6 626 Chantelle Bazzoni 26:09 5 2:11:45
6 W29 Southampton RC 2:14:28
1 129 Natalie Burke 21:14 11 0:21:14
2 229 Nicci Blandford 21:21 8 0:42:35
3 329 Sally Diaper 24:44 14 1:07:19
4 429 Rhiannon Shepherd 22:23 11 1:29:42
5 529 Pascale Fotherby 22:25 7 1:52:07
6 629 Hannah Coombs 22:21 6 2:14:28
7 W09 Ealing Southall & Middlesex AC 'A' 2:15:51
1 109 Sarah Richardson 21:32 12 0:21:32
2 209 Patricia Thomas 22:33 12 0:44:05
3 309 Fiona Kennedy 20:43 7 1:04:48
4 409 Claudia Manera 22:53 7 1:27:41
5 509 Beata Ochmann 22:42 6 1:50:23
6 609 Vicki Essex 25:28 7 2:15:51
8 W20 Met Police 2:16:00
1 120 Katherine Reeves 21:47 16 0:21:47
2 220 Sarah Green 22:40 13 0:44:27
3 320 Libby Cameron 21:21 9 1:05:48
4 420 Karen Balcombe 23:17 9 1:29:05
5 520 Jo Ravenhill 23:50 8 1:52:55
6 620 Luisa Brana 23:05 8 2:16:00
9 W22 Reading AC 'A' 2:18:22
1 122 Susan Francis 21:43 14 0:21:43
2 222 Andrea Curson 23:03 15 0:44:46
3 322 Rachel Phillips 22:00 13 1:06:46
4 422 Lucy Daniels 23:21 14 1:30:07
5 522 Debbie Taylor 22:51 9 1:52:58
6 622 Hayley Pearce 25:24 9 2:18:22
10 W32 Vale of Aylesbury AC 'A' 2:19:02
1 132 Lia Marshall 21:36 13 0:21:36
2 232 Charlotte Steptoe 21:27 10 0:43:03
3 332 Jodie Digby 21:12 6 1:04:15
4 432 Julia Austin 22:43 6 1:26:58
5 532 Amy Pitch 27:03 11 1:54:01
6 632 Julie Madry 25:01 10 2:19:02
11 W05 Belgrave Harriers 2:19:57
1 105 Vicki Goodwin 22:44 19 0:22:44
2 205 Maureen Noel 24:03 18 0:46:47
3 305 Anne Hegvold 21:11 15 1:07:58
4 405 Jen Beecroft 26:55 16 1:34:53
5 505 Tilly Heaton 24:20 16 1:59:13
6 605 Samantha Amend 20:44 11 2:19:57
12 W21 Nene Valley Harriers 2:20:28
1 121 Yvonne Scarrott 21:51 17 0:21:51
2 221 Ruth Jones 21:42 11 0:43:33
3 321 Nicky Morgan 22:45 10 1:06:18
4 421 Tanya Taylor 22:20 8 1:28:38
5 521 Laura Grimer 25:13 10 1:53:51
6 621 Andrea Page 26:37 12 2:20:28
13 W25 Serpentine RC 'B' 2:20:30
1 125 Christine Lutsch 21:46 15 0:21:46
2 225 Lucy Robbie 22:52 14 0:44:38
3 325 Lisa Pettit 23:37 16 1:08:15
4 425 Kiera Davidson 25:09 15 1:33:24
5 525 Pam Rutherford 23:19 12 1:56:43
6 625 Laura Williams 23:47 13 2:20:30
14 W13 Hillingdon AC 2:22:46
1 113 Emma Grant 20:06 7 0:20:06
2 213 Jemma Weekes 22:56 9 0:43:02
3 313 Michaela Hutchison 22:11 8 1:05:13
4 413 A Sebastian 24:43 13 1:29:56
5 513 A Morris 27:14 13 1:57:10
6 613 P Fischer 25:36 14 2:22:46
15 W17 Marshall Milton Keynes AC 'B' 2:24:17
1 117 Julie Dalzell 22:51 20 0:22:51
2 217 Anick Valapinee 24:23 20 0:47:14
3 317 Katie Penrose 24:34 19 1:11:48
4 417 Leah Williams 23:46 17 1:35:34
5 517 Susan Davey 24:33 17 2:00:07
6 617 Diane Baldwin 24:10 15 2:24:17
16 W15 Luton AC 2:25:27
1 115 Jo Winfield 23:53 22 0:23:53
2 215 Christine Lathwell 22:47 17 0:46:40
3 315 Claire McMahon 23:29 18 1:10:09
4 415 Lorraine Daglish 25:49 18 1:35:58
5 515 Rosie Keane 23:06 15 1:59:04
6 615 Jade Christy 26:23 16 2:25:27
17 W30 Thames Valley Harriers 'A' 2:26:37
1 130 Lisa da Silva 19:43 5 0:19:43
2 230 Diana Kennedy 22:41 6 0:42:24
3 330 Kate Nunn 23:58 11 1:06:22
4 430 Aparna Nanayakkara 22:51 10 1:29:13
5 530 Maureen Fitzgerald 29:34 14 1:58:47
6 630 Ana da Silva 27:50 17 2:26:37
18 W14 Leighton Buzzard AC 'A' 2:34:21
1 114 Gail Duckworth 21:11 10 0:21:11
2 214 Amelia Wallace 25:45 19 0:46:56
3 314 Fiona Towell 31:26 20 1:18:22
4 414 Laura Smith 24:57 19 1:43:19
5 514 Amy Inchley 26:03 18 2:09:22
6 614 Louise Flack 24:59 18 2:34:21
Incomplete teams
W38 *Woodford Green & Essex Ladies 'A'
1 138 Katherine Gundersen 20:28 9 0:20:28
2 238 Racel Lund 21:59 7 0:42:27
3 338 Stef McCarthy 24:13 12 1:06:40
4 438 Alex Wardle 23:14 12 1:29:54
W10 Harrow AC
1 110 Ashlee McGuigan 21:54 18 0:21:54
2 210 Lara Nyman 24:02 16 0:45:56
3 310 Amy Concannon 23:36 17 1:09:32
W37 *Windsor Slough Eton & Hounslow 'B'
1 137 Susannah Ditton 27:43 25 0:27:43
2 237 Rachel Stedman 22:30 22 0:50:13
W33 *Vale of Aylesbury AC 'B'
1 133 Louise Card 22:56 21 0:22:56
2 233 Heather Fallaize 25:34 21 0:48:30
W28 *South London Harriers 'A'
1 128 Pam Iannella 24:00 23 0:24:00
W23 *Reading AC 'B'
1 123 Rachel Phillips 26:21 24 0:26:21
W01 *Aldershot Farnham & District AC 'A'
1 101 Emily Adams 19:08 2 0:19:08