Saucony MK Relays (inc. the SEAA Women's Milton Keynes
6-stage Road Relay Championships) 21 March 2010
Short: 5506m Fastest times
Pos'n No. Name Team Time Leg
1 -136 Sophie Morris Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 18:33 1
2 -101 Emily Adams *Aldershot Farnham & District AC 'A' 19:08 1
3 -604 Rachel Gibbs Bedford & County AC 'A' 19:18 6
4 -104 Rebecca Newstead Bedford & County AC 'A' 19:29 1
5 -504 Nicola Sykes Bedford & County AC 'A' 19:29 5
6 -236 Charlotte Firth Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 19:35 2
7 -124 Mariah McConnaughey Serpentine RC 'A' 19:40 1
8 -404 Suzi Boast Bedford & County AC 'A' 19:41 4
9 -130 Lisa da Silva Thames Valley Harriers 'A' 19:43 1
10 -126 Jenny Lundgren Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 19:46 1
11 -113 Emma Grant Hillingdon AC 20:06 1
12 -116 Lara Bromilow Marshall Milton Keynes AC 'A' 20:17 1
13 -138 Katherine Gundersen *Woodford Green & Essex Ladies 'A' 20:28 1
14 -326 Emily Ferenczi Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 20:41 3
15 -309 Fiona Kennedy Ealing Southall & Middlesex AC 'A' 20:43 3
16 -605 Samantha Amend Belgrave Harriers 20:44 6
17 -416 Sophie Gibbens Marshall Milton Keynes AC 'A' 21:04 4
18 -216 Nicki Gooderham Marshall Milton Keynes AC 'A' 21:10 2
19 -204 Natasha Peters Bedford & County AC 'A' 21:11 2
20 -305 Anne Hegvold Belgrave Harriers 21:11 3
21 -114 Gail Duckworth Leighton Buzzard AC 'A' 21:11 1
22 -332 Jodie Digby Vale of Aylesbury AC 'A' 21:12 3
23 -129 Natalie Burke Southampton RC 21:14 1
24 -316 Tanya Taylor Marshall Milton Keynes AC 'A' 21:18 3
25 -426 Maggie Cooper Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 21:18 4
26 -526 Sophie Proffitt Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 21:19 5
27 -229 Nicci Blandford Southampton RC 21:21 2
28 -320 Libby Cameron Met Police 21:21 3
29 -636 Marina Stedman Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 21:24 6
30 -424 Tanya Shaw Serpentine RC 'A' 21:26 4
31 -232 Charlotte Steptoe Vale of Aylesbury AC 'A' 21:27 2
32 -109 Sarah Richardson Ealing Southall & Middlesex AC 'A' 21:32 1
33 -616 Lauren Licietis Marshall Milton Keynes AC 'A' 21:35 6
34 -132 Lia Marshall Vale of Aylesbury AC 'A' 21:36 1
35 -304 Helen Frizzell Bedford & County AC 'A' 21:36 3
36 -221 Ruth Jones Nene Valley Harriers 21:42 2
37 -122 Susan Francis Reading AC 'A' 21:43 1
38 -125 Christine Lutsch Serpentine RC 'B' 21:46 1
39 -120 Katherine Reeves Met Police 21:47 1
40 -324 Grace Wu Serpentine RC 'A' 21:49 3
41 -121 Yvonne Scarrott Nene Valley Harriers 21:51 1
42 -336 Dee Smale Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 21:51 3
43 -224 Maren Umer Serpentine RC 'A' 21:53 2
44 -110 Ashlee McGuigan Harrow AC 21:54 1
45 -238 Racel Lund *Woodford Green & Essex Ladies 'A' 21:59 2
46 -624 Kathryn Hadley Serpentine RC 'A' 21:59 6
47 -322 Rachel Phillips Reading AC 'A' 22:00 3
48 -536 Leigh James Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 22:04 5
49 -313 Michaela Hutchison Hillingdon AC 22:11 3
50 -436 Yolanda Edwards Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 22:16 4
51 -421 Tanya Taylor Nene Valley Harriers 22:20 4
52 -629 Hannah Coombs Southampton RC 22:21 6
53 -429 Rhiannon Shepherd Southampton RC 22:23 4
54 -529 Pascale Fotherby Southampton RC 22:25 5
55 -237 Rachel Stedman *Windsor Slough Eton & Hounslow 'B' 22:30 2
56 -226 Claire Simm Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 22:32 2
57 -209 Patricia Thomas Ealing Southall & Middlesex AC 'A' 22:33 2
58 -220 Sarah Green Met Police 22:40 2
59 -230 Diana Kennedy Thames Valley Harriers 'A' 22:41 2
60 -509 Beata Ochmann Ealing Southall & Middlesex AC 'A' 22:42 5
61 -432 Julia Austin Vale of Aylesbury AC 'A' 22:43 4
62 -105 Vicki Goodwin Belgrave Harriers 22:44 1
63 -321 Nicky Morgan Nene Valley Harriers 22:45 3
64 -215 Christine Lathwell Luton AC 22:47 2
65 -524 Penny Thorn Serpentine RC 'A' 22:50 5
66 -430 Aparna Nanayakkara Thames Valley Harriers 'A' 22:51 4
67 -522 Debbie Taylor Reading AC 'A' 22:51 5
68 -117 Julie Dalzell Marshall Milton Keynes AC 'B' 22:51 1
69 -516 Lauren Cripps Marshall Milton Keynes AC 'A' 22:51 5
70 -225 Lucy Robbie Serpentine RC 'B' 22:52 2
71 -409 Claudia Manera Ealing Southall & Middlesex AC 'A' 22:53 4
72 -213 Jemma Weekes Hillingdon AC 22:56 2
73 -133 Louise Card *Vale of Aylesbury AC 'B' 22:56 1
74 -222 Andrea Curson Reading AC 'A' 23:03 2
75 -620 Luisa Brana Met Police 23:05 6
76 -515 Rosie Keane Luton AC 23:06 5
77 -438 Alex Wardle *Woodford Green & Essex Ladies 'A' 23:14 4
78 -420 Karen Balcombe Met Police 23:17 4
79 -525 Pam Rutherford Serpentine RC 'B' 23:19 5
80 -422 Lucy Daniels Reading AC 'A' 23:21 4
81 -315 Claire McMahon Luton AC 23:29 3
82 -310 Amy Concannon Harrow AC 23:36 3
83 -325 Lisa Pettit Serpentine RC 'B' 23:37 3
84 -417 Leah Williams Marshall Milton Keynes AC 'B' 23:46 4
85 -625 Laura Williams Serpentine RC 'B' 23:47 6
86 -520 Jo Ravenhill Met Police 23:50 5
87 -115 Jo Winfield Luton AC 23:53 1
88 -330 Kate Nunn Thames Valley Harriers 'A' 23:58 3
89 -128 Pam Iannella *South London Harriers 'A' 24:00 1
90 -210 Lara Nyman Harrow AC 24:02 2
91 -205 Maureen Noel Belgrave Harriers 24:03 2
92 -617 Diane Baldwin Marshall Milton Keynes AC 'B' 24:10 6
93 -338 Stef McCarthy *Woodford Green & Essex Ladies 'A' 24:13 3
94 -505 Tilly Heaton Belgrave Harriers 24:20 5
95 -217 Anick Valapinee Marshall Milton Keynes AC 'B' 24:23 2
96 -517 Susan Davey Marshall Milton Keynes AC 'B' 24:33 5
97 -317 Katie Penrose Marshall Milton Keynes AC 'B' 24:34 3
98 -413 A Sebastian Hillingdon AC 24:43 4
99 -329 Sally Diaper Southampton RC 24:44 3
100 -414 Laura Smith Leighton Buzzard AC 'A' 24:57 4
101 -614 Louise Flack Leighton Buzzard AC 'A' 24:59 6
102 -632 Julie Madry Vale of Aylesbury AC 'A' 25:01 6
103 -425 Kiera Davidson Serpentine RC 'B' 25:09 4
104 -521 Laura Grimer Nene Valley Harriers 25:13 5
105 -622 Hayley Pearce Reading AC 'A' 25:24 6
106 -609 Vicki Essex Ealing Southall & Middlesex AC 'A' 25:28 6
107 -233 Heather Fallaize *Vale of Aylesbury AC 'B' 25:34 2
108 -613 P Fischer Hillingdon AC 25:36 6
109 -214 Amelia Wallace Leighton Buzzard AC 'A' 25:45 2
110 -415 Lorraine Daglish Luton AC 25:49 4
111 -514 Amy Inchley Leighton Buzzard AC 'A' 26:03 5
112 -626 Chantelle Bazzoni Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 26:09 6
113 -123 Rachel Phillips *Reading AC 'B' 26:21 1
114 -615 Jade Christy Luton AC 26:23 6
115 -621 Andrea Page Nene Valley Harriers 26:37 6
116 -405 Jen Beecroft Belgrave Harriers 26:55 4
117 -532 Amy Pitch Vale of Aylesbury AC 'A' 27:03 5
118 -513 A Morris Hillingdon AC 27:14 5
119 -137 Susannah Ditton *Windsor Slough Eton & Hounslow 'B' 27:43 1
120 -630 Ana da Silva Thames Valley Harriers 'A' 27:50 6
121 -530 Maureen Fitzgerald Thames Valley Harriers 'A' 29:34 5
122 -314 Fiona Towell Leighton Buzzard AC 'A' 31:26 3