Saucony MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
12-stage Road Relay Championships) 21 March 2010
Short: 5506m Fastest times
Pos'n No. Name Team Time Leg
1 826 Mohamed Farah Newham & Essex Beagles 'A' 15:46 8 Record
2 1006 Philip Wicks Belgrave Harriers 'A' 16:06 10
3 1226 Mark Warmby Newham & Essex Beagles 'A' 16:13 12
4 1206 Nicholas Goolab Belgrave Harriers 'A' 16:29 12
5 1026 James Ellis Newham & Essex Beagles 'A' 16:30 10
6 426 Stephen Hepples Newham & Essex Beagles 'A' 16:47 4
7 232 Anthony Whiteman Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 16:49 2
8 1212 Tommy Carroll City of Norwich AC 16:52 12
9 1243 Hywel Care Woodford Green & Essex Ladies 'A' 16:53 12
10 806 David Anderson Belgrave Harriers 'A' 16:54 8
11 226 James Shane Newham & Essex Beagles 'A' 16:55 2
12 204 Robert Heaney Bedford & County AC 'A' 17:00 2
13 220 Daniel Clorley Luton AC 17:02 2
14 801 Laurence Cox Aldershot Farnham & District AC 'A' 17:03 8
15 225 Chris Wright Nene Valley Harriers 17:07 2
16 626 Nathan Riding Newham & Essex Beagles 'A' 17:09 6
17 601 Joe Wade Aldershot Farnham & District AC 'A' 17:12 6
18 215 Ben Warren Harrow AC 17:14 2
19 415 Matt Addison Harrow AC 17:15 4
20 804 Alex Bellew Bedford & County AC 'A' 17:15 8
21 212 Guy Amos City of Norwich AC 17:17 2
22 420 Peter Bridger Luton AC 17:17 4
23 406 Richard Stannard Belgrave Harriers 'A' 17:18 4
24 243 Omar Mansour Woodford Green & Essex Ladies 'A' 17:20 2
25 401 Adam Clarke Aldershot Farnham & District AC 'A' 17:29 4
26 216 Roger Alsop Herne Hill Harriers 'A' 17:31 2
27 201 Josh Gorecki Aldershot Farnham & District AC 'A' 17:32 2
28 404 Michael Goodwin Bedford & County AC 'A' 17:38 4
29 604 Ryan Parker Bedford & County AC 'A' 17:44 6
30 206 James Fairbourn Belgrave Harriers 'A' 17:51 2
31 1012 James Jackson City of Norwich AC 17:53 10
32 427 Harun Abdi Newham & Essex Beagles 'B' 17:53 4
33 443 Andy Mariani Woodford Green & Essex Ladies 'A' 17:55 4
34 238 Daniel Bradley *Tonbridge AC 18:00 2
35 441 Eddie Richards Wells City Harriers 18:01 4
36 412 Jonathan Quint City of Norwich AC 18:01 4
37 606 Lander Eguia Belgrave Harriers 'A' 18:02 6
38 239 Charlie May Vale of Aylesbury 18:03 2
39 227 Robbie Schofield Newham & Essex Beagles 'B' 18:08 2
40 812 Wayne Utting City of Norwich AC 18:13 8
41 1016 Sarwar Khan Herne Hill Harriers 'A' 18:14 10
42 428 Simon Millett Norwich RR 18:14 4
43 234 Chris Daniels Thames Hare & Hounds 'A' 18:14 2
44 1004 Richard Powell Bedford & County AC 'A' 18:15 10
45 1001 Scott Smith-Bannister Aldershot Farnham & District AC 'A' 18:18 10
46 213 Hussain Jama *Ealing Southall & Middlesex AC 18:18 2
47 1216 Ben Paviour Herne Hill Harriers 'A' 18:19 12
48 219 Andy Moreton Kent AC 18:19 2
49 1201 Ben Lindsay Aldershot Farnham & District AC 'A' 18:21 12
50 1202 Graham Breen Aldershot Farnham & District AC 'B' 18:21 12
51 636 Ali Yahye Thames Valley Harriers 'A' 18:22 6
52 207 Michael Trees *Belgrave Harriers 'B' 18:23 2
53 640 Richard Hope Victoria Park & TH 18:24 6
54 218 Richard Mann Hillingdon AC 18:24 2
55 211 Richard Airey Brighton & Hove City AC 'A' 18:26 2
56 1230 Caspar Prestridge Serpentine RC 'A' 18:28 12
57 612 Steve Cannell City of Norwich AC 18:29 6
58 221 Chad Lambert Marshall Milton Keynes AC 'A' 18:29 2
59 634 David Symons Thames Hare & Hounds 'A' 18:29 6
60 1011 Josh Mutch Brighton & Hove City AC 'A' 18:29 10
61 1030 Tiago Branco Serpentine RC 'A' 18:31 10
62 834 Nick Altmann Thames Hare & Hounds 'A' 18:33 8
63 1234 Andrew Fargus Thames Hare & Hounds 'A' 18:33 12
64 241 Jon Gilling Wells City Harriers 18:36 2
65 623 Josh Elderfield Medway & Maidstone AC 18:37 6
66 823 Andrejs Safars Medway & Maidstone AC 18:37 8
67 411 David Boyce Brighton & Hove City AC 'A' 18:38 4
68 430 Jolyon Attwooll Serpentine RC 'A' 18:38 4
69 630 Simon Barrett Serpentine RC 'A' 18:38 6
70 1023 Barry Royden Medway & Maidstone AC 18:38 10
71 1018 Andrew Symonds Hillingdon AC 18:39 10
72 1204 Luke Humphreys Bedford & County AC 'A' 18:42 12
73 615 Mike Kelly Harrow AC 18:44 6
74 416 Jonathan Stead Herne Hill Harriers 'A' 18:45 4
75 1043 Matt Molloy Woodford Green & Essex Ladies 'A' 18:46 10
76 217 Sam Knight *Herne Hill Harriers 'B' 18:49 2
77 1242 Matt Mooney Windsor Slough Eton & Hounslow  18:50 12
78 1236 Chris Smith Thames Valley Harriers 'A' 18:51 12
79 442 Nicholas Lingley Windsor Slough Eton & Hounslow  18:52 4
80 836 Matt Ponting Thames Valley Harriers 'A' 18:52 8
81 1223 Gareth Williams Medway & Maidstone AC 18:54 12
82 811 Craig Walker Brighton & Hove City AC 'A' 18:56 8
83 841 Alex Wiltshire Wells City Harriers 18:57 8
84 627 Kelvin Goodwin Newham & Essex Beagles 'B' 18:58 6
85 818 Daniel Thompson Hillingdon AC 18:58 8
86 616 Vic Maughn Herne Hill Harriers 'A' 18:59 6
87 419 Graeme Garner Kent AC 19:00 4
88 436 Manuel Da Silva Thames Valley Harriers 'A' 19:02 4
89 230 John Nugus Serpentine RC 'A' 19:03 2
90 439 Andy Rolt Vale of Aylesbury 19:03 4
91 223 Stuart Flack Medway & Maidstone AC 19:03 2
92 641 Andrew Deamer Wells City Harriers 19:07 6
93 432 Dean Clark Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 19:08 4
94 236 Andrew Fooks Thames Valley Harriers 'A' 19:09 2
95 816 Deron Fagan Herne Hill Harriers 'A' 19:10 8
96 1034 Ed Catmur Thames Hare & Hounds 'A' 19:12 10
97 611 Zarad Hale Brighton & Hove City AC 'A' 19:12 6
98 421 Josh Lyman Marshall Milton Keynes AC 'A' 19:15 4
99 402 Richard Batchelor Aldershot Farnham & District AC 'B' 19:22 4
100 1219 Andy Pickett Kent AC 19:22 12
101 214 Simon Mace Garden City Runners 19:23 2
102 1031 Steven Evans Serpentine RC 'B' 19:23 10
103 1218 Scott Farley Hillingdon AC 19:26 12
104 621 Ross Threlfall Marshall Milton Keynes AC 'A' 19:31 6
105 821 Ryan James Marshall Milton Keynes AC 'A' 19:32 8
106 425 Tom Dunn Nene Valley Harriers 19:32 4
107 1025 David Newton Nene Valley Harriers 19:33 10
108 205 Dave Cheshire *Bedford & County AC 'B' 19:33 2
109 830 Tom Coats Serpentine RC 'A' 19:33 8
110 202 Josh Arnold Aldershot Farnham & District AC 'B' 19:36 2
111 240 Tony MacDowall Victoria Park & TH 19:37 2
112 620 Keith McLellan Luton AC 19:40 6
113 1022 Alan Hambly Marshall Milton Keynes AC 'B' 19:40 10
114 407 Robert Norville *Belgrave Harriers 'B' 19:41 4
115 1019 Jeremy Holt Kent AC 19:45 10
116 843 Alan Rugg Woodford Green & Essex Ladies 'A' 19:45 8
117 644 Karim Ali Woodford Green & Essex Ladies 'B' 19:45 6
118 819 Andrew Farqharson Kent AC 19:48 8
119 1231 Wesley Harrison Serpentine RC 'B' 19:49 12
120 440 James Foley Victoria Park & TH 19:51 4
121 602 Simon Sheard Aldershot Farnham & District AC 'B' 19:54 6
122 619 Calum Fraser Kent AC 19:56 6
123 643 Jim Roche Woodford Green & Essex Ladies 'A' 19:58 6
124 1214 Marcus Allen Garden City Runners 19:58 12
125 1015 Matt Judson Harrow AC 19:59 10
126 1036 Louis William Thames Valley Harriers 'A' 20:01 10
127 1040 Tim Grose Victoria Park & TH 20:04 10
128 639 Johnny Page Vale of Aylesbury 20:06 6
129 625 Joss Lunn Nene Valley Harriers 20:07 6
130 1042 Jack Philp Windsor Slough Eton & Hounslow  20:07 10
131 1221 Robin Dowswell Marshall Milton Keynes AC 'A' 20:14 12
132 827 Andre Duque Newham & Essex Beagles 'B' 20:16 8
133 1021 Ian Van Lokven Marshall Milton Keynes AC 'A' 20:17 10
134 814 Patrick Pearce Garden City Runners 20:22 8
135 828 Mark Garrett Norwich RR 20:22 8
136 423 Nick Slade Medway & Maidstone AC 20:26 4
137 231 Joseph Paxton Serpentine RC 'B' 20:27 2
138 839 Henry Edwardes-Evans Vale of Aylesbury 20:30 8
139 825 Steve Cockerill Nene Valley Harriers 20:30 8
140 414 Steve Livingstone Garden City Runners 20:30 4
141 242 Luke Turton Windsor Slough Eton & Hounslow  20:33 2
142 228 Josh Brighty Norwich RR 20:33 2
143 1041 Pete Darton Wells City Harriers 20:34 10
144 418 Andy Miles Hillingdon AC 20:36 4
145 244 Rob Cox Woodford Green & Essex Ladies 'B' 20:39 2
146 1215 Mike Lepps Harrow AC 20:40 12
147 642 David Huck Windsor Slough Eton & Hounslow  20:40 6
148 444 Terry McCarthy Woodford Green & Essex Ladies 'B' 20:42 4
149 802 Tony Davies Aldershot Farnham & District AC 'B' 20:42 8
150 1028 Mark Edwards Norwich RR 20:43 10
151 1027 Louis Dale Newham & Essex Beagles 'B' 20:45 10
152 434 Gordon Pearce Thames Hare & Hounds 'A' 20:46 4
153 431 Paul Fromme Serpentine RC 'B' 20:46 4
154 613 Jamie Taylor-Caldwell *Ealing Southall & Middlesex AC 20:49 6
155 831 Bradley Cobb Serpentine RC 'B' 20:50 8
156 1220 Alan Daglish Luton AC 20:54 12
157 1241 Simon Prior Wells City Harriers 21:01 12
158 1002 Mark Clews Aldershot Farnham & District AC 'B' 21:01 10
159 1039 Nick Day Vale of Aylesbury 21:01 10
160 618 James Laing Hillingdon AC 21:06 6
161 844 Michael Murphy Woodford Green & Essex Ladies 'B' 21:06 8
162 820 Nathaniel Quigley Luton AC 21:08 8
163 405 Robert Payne *Bedford & County AC 'B' 21:13 4
164 813 Andy Dodd *Ealing Southall & Middlesex AC 21:13 8
165 628 Paul Sullivan Norwich RR 21:14 6
166 1225 Graham Williams Nene Valley Harriers 21:16 12
167 822 Malcolm Down Marshall Milton Keynes AC 'B' 21:17 8
168 1228 Tony Johns Norwich RR 21:23 12
169 1240 Stuart Beeston Victoria Park & TH 21:28 12
170 1014 Tom Denbigh Garden City Runners 21:29 10
171 807 Robert Harding *Belgrave Harriers 'B' 21:30 8
172 815 Kevin Concannon Harrow AC 21:33 8
173 413 Andy Kotsyubka *Ealing Southall & Middlesex AC 21:35 4
174 1227 Paige Haines Newham & Essex Beagles 'B' 21:36 12
175 842 Bob Fuller Windsor Slough Eton & Hounslow  21:56 8
176 614 Steve Williams Garden City Runners 22:05 6
177 622 Andy Harrison Marshall Milton Keynes AC 'B' 22:07 6
178 840 David Shortridge Victoria Park & TH 22:10 8
179 631 Nick Fidler Serpentine RC 'B' 22:23 6
180 632 Tim Parkin Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 22:31 6
181 607 Terry Thorn *Belgrave Harriers 'B' 22:33 6
182 1211 Dan Titheradge Brighton & Hove City AC 'A' 22:39 12
183 222 Neil Gosling Marshall Milton Keynes AC 'B' 22:42 2
184 1232 Chris Sutherland Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 23:01 12
185 1222 Ian Davey Marshall Milton Keynes AC 'B' 23:41 12
186 1032 Russell Devitt Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 24:09 10
187 832 Ray Powell Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 24:20 8
188 422 Andrew Wasdell Marshall Milton Keynes AC 'B' 24:46 4
189 1020 Graham Thomas Luton AC 27:27 10
190 1239 Gaith Taha Vale of Aylesbury 29:34 12