Saucony MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
12-stage Road Relay Championships) 21 March 2010
Long: 7978m Fastest times
Pos'n No. Name Team Time Leg
1 726 Mourmin Geele Newham & Essex Beagles 'A' 23:50 7
2 1106 Daniel Mulhare Belgrave Harriers 'A' 24:05 11
3 712 Mitch Goose City of Norwich AC 24:08 7
4 1143 Dave Wardle Woodford Green & Essex Ladies 'A' 24:10 11
5 1126 Kevin Skinner Newham & Essex Beagles 'A' 24:14 11
6 140 Paul Marteletti Victoria Park & TH 24:18 1
7 126 Ian Grime Newham & Essex Beagles 'A' 24:24 1
8 101 Mickey Reed Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:28 1
9 121 Marcin Fudalej Marshall Milton Keynes AC 'A' 24:28 1
10 106 Stephen Sharp Belgrave Harriers 'A' 24:35 1
11 912 Ashley Harrell City of Norwich AC 24:35 9
12 519 James Connor Kent AC 24:40 5
13 1101 Martin Mashford Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:40 11
14 504 Owain Matthews Bedford & County AC 'A' 24:43 5
15 116 Chris Busaileh Herne Hill Harriers 'A' 24:44 1
16 111 Chris Thomson Brighton & Hove City AC 'A' 24:46 1
17 138 Sam Bradley *Tonbridge AC 24:48 1
18 306 Paskar Owor Belgrave Harriers 'A' 24:48 3
19 926 Dave Mitchinson Newham & Essex Beagles 'A' 24:51 9
20 536 Alastair Hay Thames Valley Harriers 'A' 24:52 5
21 326 Kairn Stone Newham & Essex Beagles 'A' 24:54 3
22 734 Phill Sly Thames Hare & Hounds 'A' 24:54 7
23 901 Mat Ashton Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:54 9
24 134 James McMullan Thames Hare & Hounds 'A' 24:54 1
25 906 James Kelly Belgrave Harriers 'A' 24:58 9
26 110 James Poole Blackheath & Bromley Harriers 'B' 24:59 1
27 341 Adrian Marriot Wells City Harriers 25:01 3
28 142 Alex Tovey Windsor Slough Eton & Hounslow  25:07 1
29 109 Alex Bruce-Littlewood Blackheath & Bromley Harriers 'A' 25:10 1
30 143 Daniel Agustus Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:12 1
31 301 Tom Wade Aldershot Farnham & District AC 'A' 25:12 3
32 1112 Carl Goose City of Norwich AC 25:13 11
33 723 Jack Tyler Medway & Maidstone AC 25:16 7
34 936 Mohamud Aadan Thames Valley Harriers 'A' 25:17 9
35 136 Paul Whitelam Thames Valley Harriers 'A' 25:18 1
36 701 Steve Connor Aldershot Farnham & District AC 'A' 25:21 7
37 706 Mark Pollard Belgrave Harriers 'A' 25:22 7
38 704 Matt Janes Bedford & County AC 'A' 25:24 7
39 112 Luke Allen City of Norwich AC 25:24 1
40 336 James Sumpter Thames Valley Harriers 'A' 25:29 3
41 526 Scott Sterling Newham & Essex Beagles 'A' 25:31 5
42 139 Anurahda Cooray Vale of Aylesbury 25:32 1
43 943 Martyn Cryer Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:35 9
44 321 Tom Comerford Marshall Milton Keynes AC 'A' 25:35 3
45 543 Bertie Powell Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:36 5
46 541 Jon James Wells City Harriers 25:38 5
47 516 Alan Barnes Herne Hill Harriers 'A' 25:46 5
48 141 Andrew Hennessy Wells City Harriers 25:47 1
49 302 Joe Morwood Aldershot Farnham & District AC 'B' 25:53 3
50 130 Hugh Torry Serpentine RC 'A' 25:55 1
51 1116 Jeff Cunningham Herne Hill Harriers 'A' 25:56 11
52 312 Wayne Lincoln City of Norwich AC 25:58 3
53 102 Alex Flynn Aldershot Farnham & District AC 'B' 25:58 1
54 104 Steven Tuttle Bedford & County AC 'A' 26:01 1
55 1134 Ian Harkness Thames Hare & Hounds 'A' 26:02 11
56 334 Julian Rendall Thames Hare & Hounds 'A' 26:03 3
57 107 Malachi Byansi *Belgrave Harriers 'B' 26:09 1
58 320 Daniel Woodgate Luton AC 26:10 3
59 115 Jim Cooper Harrow AC 26:10 1
60 501 Neil Phillips Aldershot Farnham & District AC 'A' 26:11 5
61 304 Chris Riley Bedford & County AC 'A' 26:12 3
62 327 Andrew Robinson Newham & Essex Beagles 'B' 26:13 3
63 534 Andy Weir Thames Hare & Hounds 'A' 26:13 5
64 506 William Cockerell Belgrave Harriers 'A' 26:15 5
65 123 Ben Tyler Medway & Maidstone AC 26:18 1
66 918 Paul Cuddihy Hillingdon AC 26:20 9
67 934 Simon Wurr Thames Hare & Hounds 'A' 26:23 9
68 119 Andrew Dunwoody Kent AC 26:25 1
69 340 David Alcock Victoria Park & TH 26:25 3
70 512 Nick Earl City of Norwich AC 26:25 5
71 702 Tim Doran Aldershot Farnham & District AC 'B' 26:27 7
72 319 Michael Claff Kent AC 26:27 3
73 527 Stuart Major Newham & Essex Beagles 'B' 26:28 5
74 941 Eliot Haimes Wells City Harriers 26:28 9
75 721 Chris Hearn Marshall Milton Keynes AC 'A' 26:30 7
76 514 David Vaughan Garden City Runners 26:31 5
77 307 John Kimaiyo *Belgrave Harriers 'B' 26:32 3
78 125 James Vernue Nene Valley Harriers 26:34 1
79 1136 Gordon Irvine Thames Valley Harriers 'A' 26:35 11
80 716 Tim Elsey Herne Hill Harriers 'A' 26:35 7
81 736 Nazwari Dawit Thames Valley Harriers 'A' 26:37 7
82 118 Martin Bateman Hillingdon AC 26:42 1
83 315 Alan Chetwynd Harrow AC 26:42 3
84 343 Angus Holford Woodford Green & Essex Ladies 'A' 26:44 3
85 916 Simon Coombes Herne Hill Harriers 'A' 26:44 9
86 316 Jonathan Henderson Herne Hill Harriers 'A' 26:46 3
87 741 Jack Bancroft Wells City Harriers 26:47 7
88 132 James Trapmore Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 26:50 1
89 532 Ronan Breen Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 26:51 5
90 711 Andrew Donno Brighton & Hove City AC 'A' 26:53 7
91 323 James Hogg Medway & Maidstone AC 26:54 3
92 530 Andrew Reeves Serpentine RC 'A' 26:56 5
93 328 Ben Russell Norwich RR 26:58 3
94 330 Eric Phillips Serpentine RC 'A' 26:59 3
95 523 Adrian Lowther Medway & Maidstone AC 27:01 5
96 1104 Alan Turnbull Bedford & County AC 'A' 27:01 11
97 719 Richard Munn Kent AC 27:02 7
98 1118 Tony Grant Hillingdon AC 27:05 11
99 525 Nick Grimer Nene Valley Harriers 27:09 5
100 743 Gavin Lewis Woodford Green & Essex Ladies 'A' 27:10 7
101 518 Anupam Das Hillingdon AC 27:11 5
102 318 Matt Revier Hillingdon AC 27:12 3
103 502 Andrew Conway Aldershot Farnham & District AC 'B' 27:12 5
104 923 Pat Curran Medway & Maidstone AC 27:12 9
105 1111 Matthew Bristow Brighton & Hove City AC 'A' 27:13 11
106 911 Luke Lambourne Brighton & Hove City AC 'A' 27:14 9
107 1141 Alistair Lindsey Wells City Harriers 27:17 11
108 127 John Pike Newham & Essex Beagles 'B' 27:18 1
109 511 Martyn Dean Brighton & Hove City AC 'A' 27:19 5
110 120 Robert Palmer Luton AC 27:20 1
111 942 Charles Coleman Windsor Slough Eton & Hounslow  27:22 9
112 1115 Julian Critchlow Harrow AC 27:24 11
113 902 Mike Boucher Aldershot Farnham & District AC 'B' 27:25 9
114 105 Steve Earley *Bedford & County AC 'B' 27:26 1
115 730 Andy Robbins Serpentine RC 'A' 27:27 7
116 515 Peter Norris Harrow AC 27:28 5
117 715 Mark Cursons Harrow AC 27:34 7
118 1130 Hendrik Zietsman Serpentine RC 'A' 27:34 11
119 904 Jim McMahon Bedford & County AC 'A' 27:35 9
120 313 Sam Ashcroft *Ealing Southall & Middlesex AC 27:36 3
121 915 Alan Wray Harrow AC 27:40 9
122 128 Paul Higham Norwich RR 27:42 1
123 1123 Tom Collins Medway & Maidstone AC 27:42 11
124 339 Declan Hamblin Vale of Aylesbury 27:50 3
125 113 Mo Ismail *Ealing Southall & Middlesex AC 27:51 1
126 114 Bruce Judge Garden City Runners 27:53 1
127 311 Kevin Mason Brighton & Hove City AC 'A' 27:53 3
128 542 Steve Kimber Windsor Slough Eton & Hounslow  27:58 5
129 930 Eoin O'Connell Serpentine RC 'A' 27:58 9
130 1127 Robert Cole Newham & Essex Beagles 'B' 28:03 11
131 305 James Drinkwater *Bedford & County AC 'B' 28:05 3
132 325 Chris Cooper Nene Valley Harriers 28:05 3
133 528 Steve Gibbs Norwich RR 28:07 5
134 1131 Andrew Taylor Serpentine RC 'B' 28:08 11
135 725 Mike Chapman Nene Valley Harriers 28:09 7
136 1119 Luke Armitage Kent AC 28:09 11
137 718 Robert Thompson Hillingdon AC 28:11 7
138 932 Tony Jackson Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 28:13 9
139 507 Knut Hegvold *Belgrave Harriers 'B' 28:14 5
140 342 Ian May Windsor Slough Eton & Hounslow  28:19 3
141 117 Basil Wallace *Herne Hill Harriers 'B' 28:21 1
142 314 Andy Holt Garden City Runners 28:23 3
143 332 Eric Mayers Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 28:26 3
144 1102 Jaime Del Campo Aldershot Farnham & District AC 'B' 28:27 11
145 739 Mark Richards Vale of Aylesbury 28:31 7
146 539 Martyn Summerfield Vale of Aylesbury 28:32 5
147 707 Matthew Whiting *Belgrave Harriers 'B' 28:35 7
148 919 Simon Taylor Kent AC 28:37 9
149 921 Adam Atkins Marshall Milton Keynes AC 'A' 28:38 9
150 913 Chris Hepworth *Ealing Southall & Middlesex AC 28:41 9
151 344 Dave Cox Woodford Green & Essex Ladies 'B' 28:41 3
152 1125 John Massingham Nene Valley Harriers 28:42 11
153 520 Stuart Still Luton AC 28:47 5
154 928 Martin Horlock Norwich RR 28:49 9
155 1128 Francis Hale Norwich RR 28:50 11
156 144 Matt Flannelly Woodford Green & Essex Ladies 'B' 28:51 1
157 925 Lee Morgan Nene Valley Harriers 28:54 9
158 713 Rob Brown *Ealing Southall & Middlesex AC 28:55 7
159 521 Michael Kerrigan Marshall Milton Keynes AC 'A' 28:55 5
160 131 Nicola Barberis Serpentine RC 'B' 28:59 1
161 927 George Guthrie Newham & Essex Beagles 'B' 29:02 9
162 331 Charles Lescott Serpentine RC 'B' 29:15 3
163 727 Leigh Crispin Newham & Essex Beagles 'B' 29:16 7
164 1114 Chris Baynes Garden City Runners 29:17 11
165 914 Mike Bridges Garden City Runners 29:18 9
166 1132 Kevin Walden Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 29:28 11
167 940 Simeon Bennett Victoria Park & TH 29:29 9
168 714 Dave Desborough Garden City Runners 29:29 7
169 1121 Daniel Webber Marshall Milton Keynes AC 'A' 29:30 11
170 742 Cameron Smart Windsor Slough Eton & Hounslow  29:33 7
171 531 Andrew Davies Serpentine RC 'B' 29:40 5
172 731 Barney Southin Serpentine RC 'B' 29:40 7
173 540 John McKeane Victoria Park & TH 29:47 5
174 939 Dave Maisey Vale of Aylesbury 29:56 9
175 728 Mark Betts Norwich RR 29:59 7
176 122 John Skelton Marshall Milton Keynes AC 'B' 30:03 1
177 1140 Duncan Anderson Victoria Park & TH 30:15 11
178 505 Paul Gooding *Bedford & County AC 'B' 30:18 5
179 513 John Blanchard *Ealing Southall & Middlesex AC 30:19 5
180 931 Ben Cope Serpentine RC 'B' 30:28 9
181 544 Harold Wyber Woodford Green & Essex Ladies 'B' 30:33 5
182 722 Ian Pheasey Marshall Milton Keynes AC 'B' 30:40 7
183 1142 J Moss Windsor Slough Eton & Hounslow  30:44 11
184 522 Richard Harrison Marshall Milton Keynes AC 'B' 30:45 5
185 338 Cain Bradley *Tonbridge AC 31:08 3
186 740 Michael Lall Victoria Park & TH 31:12 7
187 907 Peter Marsh *Belgrave Harriers 'B' 31:36 9
188 1122 Neil Jones Marshall Milton Keynes AC 'B' 31:58 11
189 720 Matthew Bachini Luton AC 32:05 7
190 732 Michael Potticary Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 32:11 7
191 1139 Ian Thompson Vale of Aylesbury 32:40 11
192 922 Ian Russell Marshall Milton Keynes AC 'B' 32:45 9
193 744 Steve Dawkins Woodford Green & Essex Ladies 'B' 32:53 7
194 317 Valdis Pauzers *Herne Hill Harriers 'B' 32:55 3
195 322 Martin McPheat Marshall Milton Keynes AC 'B' 33:26 3
196 920 Peter Keane Luton AC 33:37 9
197 944 Ray Dzikowski Woodford Green & Essex Ladies 'B' 37:10 9
198 1120 Paul Brooks Luton AC 39:44 11