Saucony MK Relays (inc. the SEAA Women's Milton Keynes
Short: 5506m 6-stage Road Relay Championships) 5 April 2009
Fastest times
Pos'n No. Name Team Time Leg
1 -601 Charlotte Purdue Aldershot Farnham & District AC 'A' 17:55 6
2 -501 Emma Pallant Aldershot Farnham & District AC 'A' 18:01 5
3 -244 Louise Damen Winchester & District AC 'A' 18:12 2
4 -404 Caroline Hoyte Arena 80 'A' 18:40 4
5 -104 Fiona Clark Arena 80 'A' 18:59 1
6 -206 Stacey Ward Basildon AC 'A' 19:01 2
7 -449 Jessica Sparke Woodford Green & Essex Ladies 'A' 19:09 4
8 -101 Rose-Ann Galligan Aldershot Farnham & District AC 'A' 19:13 1
9 -608 Nicola Sykes Bedford & County AC 'A' 19:14 6
10 -201 Vicky Gill Aldershot Farnham & District AC 'A' 19:18 2
11 -444 Lucy Elliott Winchester & District AC 'A' 19:20 4
12 -308 Rebecca Newstead Bedford & County AC 'A' 19:23 3
13 -649 Jodie Swallow Woodford Green & Essex Ladies 'A' 19:28 6
14 -145 Jessica MacRory Winchester & District AC 'B' 19:37 1
15 -122 Lara Bromilow Marshall Milton Keynes AC 'A' 19:39 1
16 -108 Phillippa Prescott Bedford & County AC 'A' 19:42 1
17 -401 Clementine Adams Aldershot Farnham & District AC 'A' 19:43 4
18 -644 Karen Hazlitt Winchester & District AC 'A' 19:48 6
19 -144 India Lee Winchester & District AC 'A' 19:49 1
20 -140 Lisa da Silva Thames Valley Harriers 'A' 19:52 1
21 -504 Julie Briggs Arena 80 'A' 19:52 5
22 -549 Linda Jackson Woodford Green & Essex Ladies 'A' 19:58 5
23 -138 Karen Rushton Southampton RC 20:03 1
24 -213 Katy Moore Brighton & Hove City AC 20:04 2
25 -632 Jenny Lundgren Serpentine RC 'A' 20:15 6
26 -346 Rachel Stedman Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 20:18 3
27 -508 Rachel Gibbs Bedford & County AC 'A' 20:18 5
28 -118 Karen Ellison Herne Hill Harriers 'A' 20:21 1
29 -249 Georgie-Lou Sales Woodford Green & Essex Ladies 'A' 20:21 2
30 -132 Jane Fanning Serpentine RC 'A' 20:26 1
31 -134 Sarah Partridge Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 20:32 1
32 -344 Sarah Holliday Winchester & District AC 'A' 20:33 3
33 -102 Beth Andrew Aldershot Farnham & District AC 'B' 20:34 1
34 -246 Jane Sheard Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 20:35 2
35 -146 Marina Stedman Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 20:37 1
36 -544 Emma Patel Winchester & District AC 'A' 20:40 5
37 -232 Catherine Wilding Serpentine RC 'A' 20:42 2
38 -532 Sandra Wilson Serpentine RC 'A' 20:42 5
39 -604 Gemma Sharpe Arena 80 'A' 20:43 6
40 -332 Rebecca Glover Serpentine RC 'A' 20:45 3
41 -513 Fiona Powell Brighton & Hove City AC 20:45 5
42 -446 Carlyn Dickie Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 20:45 4
43 -208 Natasha Peters Bedford & County AC 'A' 20:50 2
44 -242 Rosanna Iannone Vale of Aylesbury AC 20:50 2
45 -204 Vicky Boyle Arena 80 'A' 20:51 2
46 -408 Ellie Garraway Bedford & County AC 'A' 21:01 4
47 -432 Claire Imrie Serpentine RC 'A' 21:02 4
48 -127 Rachel Leathwood Norwich RR 21:03 1
49 -338 Nicci Blandford Southampton RC 21:04 3
50 -302 K Haniver Aldershot Farnham & District AC 'B' 21:05 3
51 -422 Carly Scott Marshall Milton Keynes AC 'A' 21:08 4
52 -217 Celia Pardoe Garden City Runners 21:09 2
53 -125 Sharon McHugh Met Police 21:10 1
54 -334 Rebekah Gardiner Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 21:11 3
55 -647 Ruth Lingley Windsor Slough Eton & Hounslow 'B' 21:11 6
56 -115 Fiona Kennedy Ealing Southall & Middlesex AC 'A' 21:12 1
57 -228 Rachel Stone Peterborough AC 21:12 2
58 -349 Katherine Gundersen Woodford Green & Essex Ladies 'A' 21:16 3
59 -222 Lauren Licietis Marshall Milton Keynes AC 'A' 21:18 2
60 -129 Susan Francis Reading AC 'A' 21:23 1
61 -301 Olivia Bryant Aldershot Farnham & District AC 'A' 21:23 3
62 -306 Karen Goode Basildon AC 'A' 21:25 3
63 -133 Louisa Ruderman Serpentine RC 'B' 21:25 1
64 -233 Audrey Amara Serpentine RC 'B' 21:26 2
65 -105 Jo Farrow Arena 80 'B' 21:27 1
66 -517 Helen Spark Garden City Runners 21:27 5
67 -238 Marie Stokes Southampton RC 21:29 2
68 -128 Sarah Caskey Peterborough AC 21:30 1
69 -121 Claire Bassill Luton AC 21:30 1
70 -202 Sharon Holden Aldershot Farnham & District AC 'B' 21:31 2
71 -109 Helen Frizzell Bedford & County AC 'B' 21:39 1
72 -322 Joanna Benham Marshall Milton Keynes AC 'A' 21:42 3
73 -522 Sarah Cox Marshall Milton Keynes AC 'A' 21:42 5
74 -234 Lisa Webb Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 21:43 2
75 -149 Katherine Foy Woodford Green & Essex Ladies 'A' 21:48 1
76 -313 Julia Downes Brighton & Hove City AC 21:49 3
77 -342 Charlotte Steptoe Vale of Aylesbury AC 21:54 3
78 -113 Jeanette Kenneally Brighton & Hove City AC 21:55 1
79 -406 Teresa Ward Basildon AC 'A' 21:55 4
80 -304 Caroline Wood Arena 80 'A' 21:56 3
81 -533 Marielle Vestlund Serpentine RC 'B' 22:02 5
82 -634 Vicky Dawes Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 22:02 6
83 -250 Racel Lund Woodford Green & Essex Ladies 'B' 22:03 2
84 -646 Leigh James Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 22:03 6
85 -627 Alex Smith Norwich RR 22:05 6
86 -613 Grace Geilinger Brighton & Hove City AC 22:10 6
87 -247 Paula Fudge Windsor Slough Eton & Hounslow 'B' 22:15 2
88 -433 Maggie Purr Serpentine RC 'B' 22:15 4
89 -506 Grace Brown Basildon AC 'A' 22:17 5
90 -429 Lucy Daniels Reading AC 'A' 22:17 4
91 -534 Sophie Proffitt Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 22:19 5
92 -226 Ruth Nickson Nene Valley Harriers 22:21 2
93 -215 Vicki Essex Ealing Southall & Middlesex AC 'A' 22:23 2
94 -350 Angharad Care Woodford Green & Essex Ladies 'B' 22:24 3
95 -640 Diana Kennedy Thames Valley Harriers 'A' 22:24 6
96 -205 Clare Aquilina Arena 80 'B' 22:26 2
97 -142 Julia Austin Vale of Aylesbury AC 22:28 1
98 -229 Debbie Taylor Reading AC 'A' 22:28 2
99 -315 Ashlee McGuigan Ealing Southall & Middlesex AC 'A' 22:31 3
100 -633 Amy Balchin Serpentine RC 'B' 22:31 6
101 -147 Yolanda Edwards Windsor Slough Eton & Hounslow 'B' 22:32 1
102 -542 Lia Marshall Vale of Aylesbury AC 22:32 5
103 -546 Faith Smith Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 22:34 5
104 -209 Sarah Caunt Bedford & County AC 'B' 22:34 2
105 -106 Nicola Goode Basildon AC 'A' 22:36 1
106 -629 Rachel Phillips Reading AC 'A' 22:40 6
107 -628 Melissa Neal Peterborough AC 22:44 6
108 -538 Carly Donaldson Southampton RC 22:47 5
109 -329 Caroline Stevens Reading AC 'A' 22:47 3
110 -615 Beata Ochmann Ealing Southall & Middlesex AC 'A' 22:47 6
111 -515 Patricia Thomas Ealing Southall & Middlesex AC 'A' 22:53 5
112 -328 Laura Burke Peterborough AC 22:54 3
113 -116 Sarah Richardson Ealing Southall & Middlesex AC 'B' 22:55 1
114 -333 Jennifer Bradley Serpentine RC 'B' 22:56 3
115 -223 Rebecca Williams Marshall Milton Keynes AC 'B' 22:58 2
116 -638 Angie Hapgood Southampton RC 22:58 6
117 -622 Sophie Gibbens Marshall Milton Keynes AC 'A' 23:00 6
118 -227 Elies Mann Norwich RR 23:03 2
119 -323 Diane Farmer Marshall Milton Keynes AC 'B' 23:03 3
120 -438 Hannah Coombs Southampton RC 23:04 4
121 -529 Andrea Curson Reading AC 'A' 23:05 5
122 -606 Charmaine Wheeler Basildon AC 'A' 23:05 6
123 -416 Claudia Mangra Ealing Southall & Middlesex AC 'B' 23:08 4
124 -130 Yonnit Maroodas-Sacks Reading AC 'B' 23:11 1
125 -321 Christine Lathwell Luton AC 23:12 3
126 -326 Laura Grimer Nene Valley Harriers 23:12 3
127 -442 Sophie Delderfield Vale of Aylesbury AC 23:16 4
128 -309 Emma Coombes Bedford & County AC 'B' 23:21 3
129 -540 Kate Nunn Thames Valley Harriers 'A' 23:21 5
130 -528 Lucy Davies Peterborough AC 23:24 5
131 -347 Marie Alveric Windsor Slough Eton & Hounslow 'B' 23:29 3
132 -409 Simei Snyman Bedford & County AC 'B' 23:30 4
133 -402 Gemma Greenfield Aldershot Farnham & District AC 'B' 23:31 4
134 -605 Chris Naylor Arena 80 'B' 23:31 6
135 -126 Tanya Taylor Nene Valley Harriers 23:32 1
136 -230 Nicky Cooke Reading AC 'B' 23:32 2
137 -415 Hannah Pollak Ealing Southall & Middlesex AC 'A' 23:38 4
138 -221 Jo Winfield Luton AC 23:39 2
139 -305 Fiona Jamie Arena 80 'B' 23:39 3
140 -150 Alex Wardle Woodford Green & Essex Ladies 'B' 23:41 1
141 -240 Tracy Barlow Thames Valley Harriers 'A' 23:44 2
142 -123 Lauren Cripps Marshall Milton Keynes AC 'B' 23:47 1
143 -330 Shirley-Ann Dix Reading AC 'B' 23:53 3
144 -413 Laura Lambourne Brighton & Hove City AC 23:54 4
145 -509 Julie Rogers Bedford & County AC 'B' 23:54 5
146 -626 Andrea Page Nene Valley Harriers 23:57 6
147 -216 Sarah Kibble Ealing Southall & Middlesex AC 'B' 24:04 2
148 -502 R McLannon Aldershot Farnham & District AC 'B' 24:05 5
149 -316 Nicki Baker Ealing Southall & Middlesex AC 'B' 24:07 3
150 -426 Tracey Lazenby Nene Valley Harriers 24:14 4
151 -405 Jenny Hughes Arena 80 'B' 24:15 4
152 -616 Gill Morgan Ealing Southall & Middlesex AC 'B' 24:16 6
153 -434 Claire Simm Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 24:23 4
154 -505 Tracey Owen Arena 80 'B' 24:24 5
155 -428 Christina Birch Peterborough AC 24:33 4
156 -117 Katherine Philp Garden City Runners 24:33 1
157 -430 Sarah Wilkins Reading AC 'B' 24:39 4
158 -516 Carol Jones Ealing Southall & Middlesex AC 'B' 24:53 5
159 -642 Julie Madry Vale of Aylesbury AC 24:54 6
160 -547 Lucy Roe Windsor Slough Eton & Hounslow 'B' 24:55 5
161 -440 Ambwene Simukonda Thames Valley Harriers 'A' 25:10 4
162 -427 Anne Millett Norwich RR 25:22 4
163 -550 Stef McCarthy Woodford Green & Essex Ladies 'B' 25:33 5
164 -151 Kavita Solder Woodford Green & Essex Ladies 'C' 25:40 1
165 -450 Sophie Seingier Woodford Green & Essex Ladies 'B' 25:59 4
166 -327 Rachel Fiddy Norwich RR 26:16 3
167 -521 Catrina Lewis Luton AC 26:23 5
168 -527 Sara Hurn Norwich RR 26:26 5
169 -526 Emma Lord Nene Valley Harriers 26:47 5
170 -650 Julia Shannahan Woodford Green & Essex Ladies 'B' 26:56 6
171 -340 Ana da Silva Thames Valley Harriers 'A' 27:04 3
172 -317 Joy Allen Garden City Runners 27:17 3
173 -141 Jane Lambert Thames Valley Harriers 'B' 27:24 1
174 -530 Charlotte Phillips Reading AC 'B' 27:41 5
175 -417 Michelle Smith Garden City Runners 27:45 4
176 -447 Susannah Ditton Windsor Slough Eton & Hounslow 'B' 27:52 4
177 -421 Charlotte Hardy Luton AC 28:15 4
178 -617 Martha Hall Garden City Runners 28:56 6
179 -630 Hayley Pearce Reading AC 'B' 29:18 6
180 -621 Janice Benedickter Luton AC 36:02 6